Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
LIEKSA 25.8.2019

9-13-vuotiaiden pm-moniottelut Lieksassa olivat kahdessa sarjassa ennätysmurskajaiset, kun Tuupovaaran Urheilijoiden 13-vuotias Topi Parviainen ja Joensuun Katajan 9-vuotias Toivo Takanen tehtailivat kumpikin kaksi pe-tulosta.

Kesän toisissa pm-otteluissa ratkaistiin 10:n eri sarjan piirinmestaruudet. Pyhäselän Urheilijat ylsi kolmeen ja Joensuun Kataja sekä Outokummun Partio kahteen mestaruuteen. Yhden mestaruuden seuroja olivat Liperin Taimi, Tuupovaaran Urheilijat sekä järjestäjäseura Lieksan Urheilijat.

Monilahjakkuus Parviainen hyppäsi pituudessa komeat pe-lukemat 560, joilla PyU:n Kai Räsäsen 16 vuoden takainen ennätyslukema koheni 19 sentillä.

Parviaisen 5-ottelun yhteis- ja Suomen kärkipisteet 3281 ylittävät viimevuotisen LU:n Eero Mauron ennätyksen 707 pisteellä ja jäävät vain 71 pistettä Hartolan Eemil Porvarin SE-tuloksesta. Paraatilajiaan keihästä Parviainen kiskaisi 68,17 eli 28 metriä pitemmälle kuin kakkonen, Katajan Eeli Mustonen, joka sijoittui 13-sarjassa kakkoseksi.

Tänä kesänä jo useaan otteeseen 40 metrin pe:tä parantanut Takanen pinkoi jälleen uudet ennätysnumerot 6,26, jotka nostavat hänet myös ikäluokan Suomen kärkeen 0,01 sekunnilla ennen Kuivajärven Auran Valtteri Raatikaista.

Myös Takasen 4-ottelun yhteispisteet 1070 nousevat tällä kaudella Suomen kärkeen ja kohentavat viimekesäistä Juuan Urheilijoiden Aapo Ryynäsen pe:tä 199 pisteellä. Takanen pomppaa Parviaisen lailla Suomen kaikkien aikojen tilastokakkoseksi Vammalan Manu Kankaanniemen (1127 pistettä) jälkeen.

9-13-vuotiaiden 4- ja 5-otteluissa on kilpailtu nyt yhtäjaksoisesti kuusi vuotta. Sitä ennen näissä ottelulajeissa kilpailtiin kymmenisen vuotta sitten, jolta ajalta ovat voimassa vielä muutamien sarjojen pe-tulokset.

Päivän mestareiksi ottelivat Parviaisen ja Takasen lisäksi PyU:sta Ida-Liina Hyvönen (9), Pinja Stenberg (10) ja Jerkko Kinnunen (11), Outokummun Partiosta Topias Poutiainen (10) ja Ira Hirvonen (13), Katajasta Iiris Voutilainen (12), LU:sta Martti Saraniemi (12) sekä Liperin Taimesta Martta Muuttoranta (11).

Lieksassa otteli kaikkiaan 94 urheilijaa, joka on 12 enemmän kuin vuosi sitten Joensuussa. Eniten ottelijoita oli Liperin Taimesta (29) ja Polvijärven Urheilijoista (21). Menestyspisteissä Pyhäselän Urheilijat ja Joensuun Kataja jakoivat kärkisijan 49 pisteellä.

Eero Könönen

----------

Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2

Järj. Lieksan Urheilijat 25.08.2019

Seurojen menestyspisteet:

1. Pyhäselän Urheilijat 49
1. Joensuun Kataja 49
3. Liperin Taimi 44
4. Polvijärven Urheilijat 20
5. Outokummun Partio 19
6. Tuupovaaran Urheilijat 10
7. Kiihtelysvaaran Urheilijat 6
7. Lieksan Urheilijat 6
9. Juuan Urheilijat 5

Seurojen menestyspisteet (= ottelijoita):
1. LiTai 29
2. PoU 21
3. PyU 16
3. JoKa 16
5. OkuP 6
6. KiiU 2
6. TuuU 2
8. LU 1
8. JuuU 1

--------


P9 4-ottelu 40m
1) Toivo Takanen JoensKa 6,26 2) Aapo Ryynänen JuuanU 6,90 3) Aleksis Kivelä PolvijU 7,04 4) Peetu Alastalo PyhäsU 7,13 5) Niro Immonen PyhäsU 7,22 6) Miika Hirvonen PolvijU 7,24 7) Veeti Hirvonen PolvijU 7,37 8) Vili Hyvärinen PolvijU 7,52 9) Ate Jokinen LipTai 7,57 10) Pietu Stenberg PyhäsU 7,61 11) Simo Härkönen PolvijU 7,93 12) Atte Muuri LipTai 8,00 13) Kalle Torssonen LipTai 8,12

Loppukilpailu erä 1
1) Vili Hyvärinen PolvijU 7,52 2) Simo Härkönen PolvijU 7,93 3) Atte Muuri LipTai 8,00 4) Kalle Torssonen LipTai 8,12

Loppukilpailu erä 2
1) Peetu Alastalo PyhäsU 7,13 2) Veeti Hirvonen PolvijU 7,37 3) Ate Jokinen LipTai 7,57 4) Pietu Stenberg PyhäsU 7,61

Loppukilpailu erä 3
1) Toivo Takanen JoensKa 6,26 2) Aapo Ryynänen JuuanU 6,90 3) Aleksis Kivelä PolvijU 7,04 4) Niro Immonen PyhäsU 7,22 5) Miika Hirvonen PolvijU 7,24

T9 4-ottelu 40m 1) Ida Pelli PolvijU 7,20 2) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 7,36 3) Jade Nousiainen PyhäsU 7,37 4) Heini Kuronen PyhäsU 7,41 4) Anette Alastalo PyhäsU 7,41 6) Miisa Puustinen PyhäsU 7,57 7) Viida Hiltunen OutokPa 7,68 8) Sara Noponen LipTai 7,80 9) Emma Turunen PolvijU 7,86 10) Hertta Vatanen LipTai 7,96 11) Amanda Keronen OutokPa 7,99 12) Milja Pyykkö LipTai 8,17 13) Alissa Kivelä PolvijU 8,19 14) Emmi Muuri LipTai 8,26 15) Pihla Karttunen PolvijU 8,33 16) Anni Hyttinen PolvijU 8,58 17) Lotta Tanskanen PolvijU 8,71 18) Kerttu Vatanen LipTai 8,81

Loppukilpailu erä 1
1) Heini Kuronen PyhäsU 7,41 2) Hertta Vatanen LipTai 7,96 3) Anni Hyttinen PolvijU 8,58 4) Lotta Tanskanen PolvijU 8,71 5) Kerttu Vatanen LipTai 8,81

Loppukilpailu erä 2
1) Milja Pyykkö LipTai 8,17 2) Alissa Kivelä PolvijU 8,19 3) Emmi Muuri LipTai 8,26 4) Pihla Karttunen PolvijU 8,33

Loppukilpailu erä 3
1) Miisa Puustinen PyhäsU 7,57 2) Viida Hiltunen OutokPa 7,68 3) Sara Noponen LipTai 7,80 4) Emma Turunen PolvijU 7,86 5) Amanda Keronen OutokPa 7,99

Loppukilpailu erä 4
1) Ida Pelli PolvijU 7,20 2) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 7,36 3) Jade Nousiainen PyhäsU 7,37 4) Anette Alastalo PyhäsU 7,41

P9 4-ottelu 800m Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoensKa 2.49,98 2) Aleksis Kivelä PolvijU 2.57,47 3) Peetu Alastalo PyhäsU 2.58,62 4) Aapo Ryynänen JuuanU 3.03,47 5) Pietu Stenberg PyhäsU 3.05,20 6) Vili Hyvärinen PolvijU 3.13,73 7) Veeti Hirvonen PolvijU 3.16,46 8) Miika Hirvonen PolvijU 3.17,76 9) Ate Jokinen LipTai 3.20,54 10) Simo Härkönen PolvijU 3.21,50 11) Niro Immonen PyhäsU 3.35,39 12) Kalle Torssonen LipTai 3.38,67 13) Atte Muuri LipTai 3.52,73

T9 4-ottelu 800m Loppukilpailu
1) Heini Kuronen PyhäsU 3.05,22 2) Anette Alastalo PyhäsU 3.09,04 3) Sara Noponen LipTai 3.19,86 4) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 3.23,05 5) Jade Nousiainen PyhäsU 3.25,31 6) Ida Pelli PolvijU 3.27,67 7) Milja Pyykkö LipTai 3.28,25 8) Hertta Vatanen LipTai 3.37,97 9) Amanda Keronen OutokPa 3.40,58 10) Miisa Puustinen PyhäsU 3.43,24 11) Viida Hiltunen OutokPa 3.49,50 12) Anni Hyttinen PolvijU 3.51,26 13) Pihla Karttunen PolvijU 3.58,82 14) Emmi Muuri LipTai 3.59,52 15) Alissa Kivelä PolvijU 4.04,64 16) Emma Turunen PolvijU 4.05,90 17) Lotta Tanskanen PolvijU 4.13,95 18) Kerttu Vatanen LipTai 4.33,74

P9 4-ottelu Korkeus Loppukilpailu
1) Aleksis Kivelä PolvijU 120 100 105 110 115 120 123 o o o xo o xxx
2) Toivo Takanen JoensKa 120 100 105 110 115 120 123 o o o o xo xxx
3) Aapo Ryynänen JuuanU 115 100 105 110 115 120 o o o o xxx
4) Peetu Alastalo PyhäsU 105 90 95 100 105 110 o o o o xxx
5) Pietu Stenberg PyhäsU 100 75 80 85 90 95 100 105 o o o o xxo o xxx
6) Kalle Torssonen LipTai 95 85 90 95 100 o xo o xxx
7) Vili Hyvärinen PolvijU 95 80 85 90 95 100 o o o xxo xxx
8) Miika Hirvonen PolvijU 95 75 80 85 90 95 100 o o o xo xxo xxx
9) Veeti Hirvonen PolvijU 90 75 80 85 90 95 x xo o o xxx
10) Niro Immonen PyhäsU 85 75 80 85 90 o o o xxx
10) Simo Härkönen PolvijU 85 80 85 90 o o xxx
12) Ate Jokinen LipTai 85 85 90 xo xxx
13) Atte Muuri LipTai 80 80 85 xo xxx

T9 4-ottelu KorkeusLoppukilpailu
1) Ida Pelli PolvijU 110 85 90 95 100 105 110 115 xo o o o o o xxx
2) Sara Noponen LipTai 100 75 80 85 90 95 100 105 o o xo o xo xo xxx
3) Jade Nousiainen PyhäsU 100 85 90 95 100 105 o o xxo xxo xxx
4) Emma Turunen PolvijU 95 70 75 80 85 90 95 100 o o o o o xo xx
4) Miisa Puustinen PyhäsU 95 80 85 90 95 100 o o o xo xxx
6) Hertta Vatanen LipTai 95 70 75 80 85 90 95 100 o o o o o xxo xxx
6) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 95 85 90 95 100 o o xxo xxx
8) Anette Alastalo PyhäsU 95 80 85 90 95 100 o o xo xxo xxx
9) Viida Hiltunen OutokPa 85 85 90 o xxx
10) Heini Kuronen PyhäsU 85 75 80 85 90 o o xo xxx
11) Amanda Keronen OutokPa 85 80 85 90 xo xo xxx
12) Emmi Muuri LipTai 80 75 80 85 o o xxx
13) Kerttu Vatanen LipTai 80 70 75 80 85 o xo o xxx
14) Lotta Tanskanen PolvijU 80 70 75 80 85 xo o xo xxx
14) Milja Pyykkö LipTai 80 75 80 85 xo xo xxx
16) Pihla Karttunen PolvijU 70 70 75 o xxx
Alissa Kivelä PolvijU NH 70 xx
Anni Hyttinen PolvijU NH 70 xxx

P9 4-ottelu Keihäs Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuanU 28,02 25,93 27,03 28,02
2) Simo Härkönen PolvijU 19,74 19,74 18,97 x
3) Peetu Alastalo PyhäsU 17,97 17,97 10,40 15,43
4) Pietu Stenberg PyhäsU 15,79 15,79 14,73 15,25
5) Veeti Hirvonen PolvijU 15,20 14,93 15,20 12,88
6) Toivo Takanen JoensKa 15,07 14,22 15,07 12,03
7) Kalle Torssonen LipTai 14,92 14,92 5,11 14,31
8) Niro Immonen PyhäsU 12,85 12,85 12,45 10,47
9) Vili Hyvärinen PolvijU 11,08 10,34 11,00 11,08
10) Ate Jokinen LipTai 11,01 10,02 9,78 11,01
11) Aleksis Kivelä PolvijU 10,98 10,98 8,64 9,29
12) Miika Hirvonen PolvijU 9,61 7,60 9,61 3,64
13) Atte Muuri LipTai 8,41 x 5,33 8,41

T9 4-ottelu Keihäs Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 17,29 16,73 14,77 17,29
2) Heini Kuronen PyhäsU 11,80 8,18 11,80 x
3) Ida Pelli PolvijU 10,44 9,13 9,45 10,44
4) Anette Alastalo PyhäsU 10,34 6,46 10,34 9,97
5) Miisa Puustinen PyhäsU 9,79 9,71 8,78 9,79
6) Emma Turunen PolvijU 9,65 7,21 8,83 9,65
7) Viida Hiltunen OutokPa 8,84 7,66 5,57 8,84
8) Jade Nousiainen PyhäsU 8,44 8,44 8,02 7,49
9) Sara Noponen LipTai 7,11 6,92 6,95 7,11
10) Hertta Vatanen LipTai 6,82 6,64 6,82 6,63
11) Pihla Karttunen PolvijU 6,46 6,46 4,62 6,04
12) Emmi Muuri LipTai 6,44 5,99 6,44 5,11
13) Milja Pyykkö LipTai 6,20 6,04 5,66 6,20
14) Amanda Keronen OutokPa 5,68 3,68 4,64 5,68
15) Kerttu Vatanen LipTai 5,63 5,63 4,06 5,46
16) Anni Hyttinen PolvijU 5,15 4,69 x 5,15
17) Alissa Kivelä PolvijU 4,54 4,54 4,44 4,22
18) Lotta Tanskanen PolvijU 3,60 x 3,39 3,60

P9 4-ottelu Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoensKa 1070 2) Aapo Ryynänen JuuanU 970 3) Aleksis Kivelä PolvijU 773 4) Peetu Alastalo PyhäsU 759 5) Pietu Stenberg PyhäsU 616 6) Veeti Hirvonen PolvijU 560 7) Simo Härkönen PolvijU 529 8) Miika Hirvonen PolvijU 525 9) Vili Hyvärinen PolvijU 516 10) Niro Immonen PyhäsU 493 11) Ate Jokinen LipTai 457 12) Kalle Torssonen LipTai 450 13) Atte Muuri LipTai 311

T9 4-ottelu Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 589 2) Ida Pelli PolvijU 582 3) Anette Alastalo PyhäsU 537 4) Heini Kuronen PyhäsU 535 5) Jade Nousiainen PyhäsU 493 6) Sara Noponen LipTai 443 7) Miisa Puustinen PyhäsU 430 8) Emma Turunen PolvijU 370 9) Hertta Vatanen LipTai 367 10) Viida Hiltunen OutokPa 364 11) Milja Pyykkö LipTai 314 12) Amanda Keronen OutokPa 312 13) Emmi Muuri LipTai 261 14) Pihla Karttunen PolvijU 235 15) Kerttu Vatanen LipTai 196 16) Lotta Tanskanen PolvijU 193 17) Alissa Kivelä PolvijU 177 18) Anni Hyttinen PolvijU 175 Ronja Eronen PyhäsU DNS Vinka Pyylampi JoensKa DNS

P10 4-ottelu 800m Loppukilpailu
1) Arttu Kylmänen PyhäsU 3.06,51 2) Topias Poutiainen OutokPa 3.09,79 3) Matias Pietarinen LipTai 3.09,81 4) Joona Mustonen PolvijU 3.31,15 5) Eetu Tolvanen LipTai 3.37,27 6) Arttu Kettunen PolvijU 3.45,68 7) Severi Inkinen PolvijU 3.46,56

T10 4-ottelu 800m Loppukilpailu
Noora Hukka JoensKa 2.48,70 1) Mette Oinonen JoensKa 3.07,94 2) Pinja Stenberg PyhäsU 3.09,39 3) Miina Vatanen JoensKa 3.13,81 4) Iida Huttunen OutokPa 3.14,26 5) Peppilotta Eronen JoensKa 3.15,24 6) Venla Pyykkö LipTai 3.17,75 7) Aada Holopainen LipTai 3.59,70

P10 4-ottelu 60m aidat
1) Arttu Kylmänen PyhäsU 12,05 2) Topias Poutiainen OutokPa 12,70 3) Eetu Tolvanen LipTai 12,90 4) Matias Pietarinen LipTai 13,50 5) Arttu Kettunen PolvijU 13,62 6) Joona Mustonen PolvijU 13,70 7) Severi Inkinen PolvijU 15,53

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1) Eetu Tolvanen LipTai 12,90 2) Severi Inkinen PolvijU 15,53

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6
1) Arttu Kettunen PolvijU 13,62 2) Joona Mustonen PolvijU 13,70

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1) Arttu Kylmänen PyhäsU 12,05 2) Topias Poutiainen OutokPa 12,70 3) Matias Pietarinen LipTai 13,50

T10 4-ottelu 60m aidat
1) Pinja Stenberg PyhäsU 12,53 2) Miina Vatanen JoensKa 13,25 3) Iida Huttunen OutokPa 13,86 4) Venla Pyykkö LipTai 14,92 5) Peppilotta Eronen JoensKa 15,94 6) Aada Holopainen LipTai 19,85 7) Mette Oinonen JoensKa 35,32

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1) Iida Huttunen OutokPa 13,86 2) Aada Holopainen LipTai 19,85

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,01) Venla Pyykkö LipTai 14,92 2) Peppilotta Eronen JoensKa 15,94 3) Mette Oinonen JoensKa 35,32
Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,01) Pinja Stenberg PyhäsU 12,53 2) Miina Vatanen JoensKa 13,25

P10 4-ottelu Korkeus Loppukilpailu
1) Matias Pietarinen LipTai 115 85 90 95 100 105 110 115 120 - - o o o xo xxo xxx
2) Arttu Kettunen PolvijU 110 90 95 100 105 110 115 xo o o o o xxx
3) Topias Poutiainen OutokPa 105 85 90 95 100 105 110 o o o o o xxx
4) Joona Mustonen PolvijU 100 85 90 95 100 105 o o o o xxx
5) Eetu Tolvanen LipTai 95 85 90 95 100 o xo o xxx
6) Arttu Kylmänen PyhäsU 85 85 90 o xxx
Severi Inkinen PolvijU NH 85 xxx

T10 4-ottelu Korkeus Loppukilpailu
1) Peppilotta Eronen JoensKa 110 85 90 95 100 105 110 o o o o o xxo
2) Pinja Stenberg PyhäsU 105 90 95 100 105 110 o o o o xxx
3) Iida Huttunen OutokPa 100 85 90 95 100 105 o o o o xxx
4) Venla Pyykkö LipTai 100 85 90 95 100 105 o o xo xxo xx
5) Mette Oinonen JoensKa 95 80 85 90 95 100 o o o o xxx
6) Miina Vatanen JoensKa 85 85 90 o xxx
7) Aada Holopainen LipTai 75 75 80 o xxx

P10 4-ottelu Keihäs Loppukilpailu
1) Topias Poutiainen OutokPa 30,13 24,97 30,13 21,93
2) Matias Pietarinen LipTai 26,74 21,88 26,74 25,43
3) Eetu Tolvanen LipTai 19,25 16,53 19,25 18,33
4) Joona Mustonen PolvijU 17,95 15,42 x 17,95
5) Arttu Kylmänen PyhäsU 16,31 10,66 13,90 16,31
6) Severi Inkinen PolvijU 14,70 14,70 14,16 13,76
7) Arttu Kettunen PolvijU 9,71 7,82 9,71 8,94

T10 4-ottelu Keihäs Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhäsU 16,30 11,35 13,44 16,30
2) Peppilotta Eronen JoensKa 14,18 13,34 14,18 13,18
3) Mette Oinonen JoensKa 10,83 10,71 8,30 10,83
4) Iida Huttunen OutokPa 10,75 8,10 10,75
5) Aada Holopainen LipTai 9,38 8,18 9,38 8,58
6) Venla Pyykkö LipTai 7,90 6,78 7,28 7,90
7) Miina Vatanen JoensKa 7,88 7,02 7,88 7,37

P10 4-ottelu Loppukilpailu
1) Topias Poutiainen OutokPa 940 2) Matias Pietarinen LipTai 893 3) Arttu Kylmänen PyhäsU 739 4) Eetu Tolvanen LipTai 665 5) Joona Mustonen PolvijU 632 6) Arttu Kettunen PolvijU 554 7) Severi Inkinen PolvijU 357

T10 4-ottelu Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhäsU 765 2) Peppilotta Eronen JoensKa 584 3) Iida Huttunen OutokPa 576 4) Miina Vatanen JoensKa 523 5) Venla Pyykkö LipTai 486 6) Mette Oinonen JoensKa 374 7) Aada Holopainen LipTai 246

P11 4-ottelu 800m Loppukilpailu
1) Jerkko Kinnunen PyhäsU 2.53,32 2) Renne Kankkunen LipTai 2.55,36 3) Aapo Rautiainen KiihtU 3.05,78 4) Niilo Pelli PolvijU 3.09,01 5) Riko Pippuri LipTai 3.37,71 6) Leevi Tanskanen PolvijU 3.38,84 7) Oskari Pakarinen PyhäsU 3.48,33

T11 4-ottelu 800m Loppukilpailu
1) Else Lehmus LipTai 3.00,33 2) Jasmin Huuho PyhäsU 3.04,40 3) Martta Muuttoranta LipTai 3.13,81 4) Nuuna Piipponen JoensKa 3.26,32 5) Anna-Katariina Keronen OutokPa 3.38,01

P11 4-ottelu 60m aidat
1) Renne Kankkunen LipTai 10,82 2) Niilo Pelli PolvijU 11,15 3) Jerkko Kinnunen PyhäsU 11,46 4) Oskari Pakarinen PyhäsU 11,83 5) Riko Pippuri LipTai 12,15 6) Aapo Rautiainen KiihtU 12,30 7) Leevi Tanskanen PolvijU 14,59

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1) Jerkko Kinnunen PyhäsU 11,46 2) Leevi Tanskanen PolvijU 14,59

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1) Riko Pippuri LipTai 12,15 2) Aapo Rautiainen KiihtU 12,30

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1) Renne Kankkunen LipTai 10,82 2) Niilo Pelli PolvijU 11,15 3) Oskari Pakarinen PyhäsU 11,83

T11 4-ottelu 60m aidat
1) Nuuna Piipponen JoensKa 11,27 2) Jasmin Huuho PyhäsU 11,48 3) Else Lehmus LipTai 12,34 4) Martta Muuttoranta LipTai 12,43 5) Anna-Katariina Keronen OutokPa 14,04

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1) Else Lehmus LipTai 12,34 2) Martta Muuttoranta LipTai 12,43 3) Anna-Katariina Keronen OutokPa 14,04

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1) Nuuna Piipponen JoensKa 11,27 2) Jasmin Huuho PyhäsU 11,48

P11 4-ottelu KorkeusLoppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU 130 115 120 125 130 135 o o o o xxx
2) Jerkko Kinnunen PyhäsU 130 100 105 110 115 120 125 130 135 o - o o o xxo o xxx
3) Renne Kankkunen LipTai 125 100 105 110 115 120 125 130 o o o o o o xxx
4) Aapo Rautiainen KiihtU 115 100 105 110 115 120 o xo o xxo xxx
5) Oskari Pakarinen PyhäsU 105 90 95 100 105 110 o o xo o xxx
6) Riko Pippuri LipTai 105 95 100 105 110 o xxo xo xxx
7) Leevi Tanskanen PolvijU 95 85 90 95 100 o o o xxx

T11 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Anna-Katariina Keronen OutokPa 120 100 105 110 115 120 125 o o o o o xxx
2) Jasmin Huuho PyhäsU 115 90 95 100 105 110 115 120 o o o o o o xxx
2) Martta Muuttoranta LipTai 115 95 100 105 110 115 120 o o o o o xxx
4) Nuuna Piipponen JoensKa 110 90 95 100 105 110 115 o o o o xxo xxx
5) Else Lehmus LipTai 105 80 85 90 95 100 105 110 o o o o o o xxx

P11 4-ottelu Keihäs Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 32,58 29,02 30,39 32,58
2) Riko Pippuri LipTai 25,59 25,59 21,88 22,52
3) Jerkko Kinnunen PyhäsU 23,63 20,38 23,63 x
4) Aapo Rautiainen KiihtU 21,18 20,30 x 21,18
5) Renne Kankkunen LipTai 18,79 x 17,73 18,79
6) Niilo Pelli PolvijU 17,33 15,29 x 17,33
7) Leevi Tanskanen PolvijU 7,25 5,22 7,25 x

T11 4-ottelu Keihäs Loppukilpailu
1) Martta Muuttoranta LipTai 26,72 26,72 23,08 x
2) Nuuna Piipponen JoensKa 12,75 12,75 10,75 11,85
3) Jasmin Huuho PyhäsU 11,58 11,10 11,58 10,75
4) Anna-Katariina Keronen OutokPa 11,55 8,66 8,28 11,55
5) Else Lehmus LipTai 11,27 x 11,27 9,86

P11 4-ottelu Loppukilpailu
1) Jerkko Kinnunen PyhäsU 1178 2) Renne Kankkunen LipTai 1149 3) Niilo Pelli PolvijU 1061 4) Oskari Pakarinen PyhäsU 963 5) Aapo Rautiainen KiihtU 912 6) Riko Pippuri LipTai 849 7) Leevi Tanskanen PolvijU 424

T11 4-ottelu Loppukilpailu
1) Martta Muuttoranta LipTai 950 2) Jasmin Huuho PyhäsU 873 3) Nuuna Piipponen JoensKa 817 4) Else Lehmus LipTai 753 5) Anna-Katariina Keronen OutokPa 623

P12 5-ottelu 800m Loppukilpailu
1) Aapo Heikkinen LipTai 2.52,27 2) Aleksanteri Sippola LipTai 2.57,36 3) Martti Saraniemi LieksU 3.06,46 4) Luukas Karppinen LipTai 3.07,32 5) Kaapo Ikonen LipTai 3.08,67

T12 5-ottelu 800m Loppukilpailu
1) Iiris Voutilainen JoensKa 2.49,91 2) Elina Likhanova LipTai 2.52,52 3) Vilma Vatanen JoensKa 2.54,00 4) Elina Ruusuvuori LipTai 2.54,87 5) Nea Nousiainen PyhäsU 2.59,06 6) Meeri Torssonen LipTai 3.08,11 7) Sonja Purmonen LipTai 3.13,40 8) Kerttu Kaihola JoensKa 3.15,01 9) Aino Kiiskinen PyhäsU 3.23,62 10) Oona Tolvanen LipTai 3.32,00 11) Eva Puustinen PolvijU 3.38,23 12) Noora Kakkonen PolvijU 3.41,04

P12 5-ottelu 60m aidat Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Martti Saraniemi LieksU 10,97 2) Topias Mustonen JoensKa 11,07 3) Aapo Heikkinen LipTai 11,13 4) Aleksanteri Sippola LipTai 11,72 5) Kaapo Ikonen LipTai 12,23 6) Luukas Karppinen LipTai 13,56

T12 5-ottelu 60m aidat
1) Iiris Voutilainen JoensKa 11,25 2) Elina Likhanova LipTai 12,24 3) Aino Kiiskinen PyhäsU 12,40 4) Kerttu Kaihola JoensKa 12,45 5) Elina Ruusuvuori LipTai 12,75 6) Vilma Vatanen JoensKa 13,15 7) Meeri Torssonen LipTai 13,37 8) Sonja Purmonen LipTai 13,56 9) Oona Tolvanen LipTai 14,03 10) Noora Kakkonen PolvijU 14,04 11) Nea Nousiainen PyhäsU 14,05 12) Eva Puustinen PolvijU 14,96

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0 1) Kerttu Kaihola JoensKa 12,45 2) Oona Tolvanen LipTai 14,03 3) Noora Kakkonen PolvijU 14,04 4) Eva Puustinen PolvijU 14,96

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1) Vilma Vatanen JoensKa 13,15 2) Meeri Torssonen LipTai 13,37 3) Sonja Purmonen LipTai 13,56 4) Nea Nousiainen PyhäsU 14,05

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1) Iiris Voutilainen JoensKa 11,25 2) Elina Likhanova LipTai 12,24 3) Aino Kiiskinen PyhäsU 12,40 4) Elina Ruusuvuori LipTai 12,75

T12 5-ottelu Korkeus Loppukilpailu
1) Aino Kiiskinen PyhäsU 125 110 115 120 125 130 o o xxo o xxx
2) Iiris Voutilainen JoensKa 120 100 105 110 115 120 125 o o o o o xxx
3) Nea Nousiainen PyhäsU 120 110 115 120 125 o o xo xxx
4) Elina Likhanova LipTai 120 105 110 115 120 125 o o o xxo xxx
5) Vilma Vatanen JoensKa 115 100 105 110 115 120 o o o o xxx
6) Meeri Torssonen LipTai 115 95 100 105 110 115 120 o o o xo o xxx
7) Sonja Purmonen LipTai 115 100 105 110 115 120 o o o xo xxx
8) Kerttu Kaihola JoensKa 115 100 105 110 115 120 o xo xo xo xxx
9) Elina Ruusuvuori LipTai 105 100 105 110 o o xxx
10) Noora Kakkonen PolvijU 100 90 95 100 105 o o o xxx
10) Oona Tolvanen LipTai 100 90 95 100 105 o o o xxx
12) Eva Puustinen PolvijU 95 85 90 95 100 o o o xxx

P12 5-ottelu Pituus Loppukilpailu
1) Aapo Heikkinen LipTai 3,99 +0,0 x 3,99 x +0,0 +0,0 +0,0
2) Martti Saraniemi LieksU 3,72 +0,0 x 3,20 3,72 +0,0 +0,0 +0,0
3) Kaapo Ikonen LipTai 3,59 +0,0 3,59 3,36 3,56 +0,0 +0,0 +0,0
4) Luukas Karppinen LipTai 3,32 +0,0 x 3,32 3,26 +0,7 +0,0 +0,0
Aleksanteri Sippola LipTai NM +0,0 x x x +0,0 +0,0 +0,0

T12 5-ottelu Pituus Loppukilpailu
1) Elina Likhanova LipTai 3,98 +0,0 3,74 x 3,98 -0,3 -0,6 +0,0
2) Meeri Torssonen LipTai 3,93 -0,3 x 3,93 3,56 -0,7 -0,3 -0,7
3) Sonja Purmonen LipTai 3,66 -0,8 3,32 3,33 3,66 -1,3 +0,0 -0,8
4) Vilma Vatanen JoensKa 3,64 -0,3 3,52 3,64 3,51 +0,0 -0,3 -0,4
5) Elina Ruusuvuori LipTai 3,50 -0,9 3,21 x 3,50 -1,5 +0,0 -0,9
6) Iiris Voutilainen JoensKa 3,45 +0,0 3,45 3,41 3,40 +0,0 +0,0 -0,3
7) Kerttu Kaihola JoensKa 3,45 +0,0 3,03 3,45 3,18 -0,5 +0,0 +0,0
8) Nea Nousiainen PyhäsU 3,32 -0,1 3,20 3,32 3,23 -0,8 -0,1 +0,0
9) Aino Kiiskinen PyhäsU 3,26 +0,0 3,09 3,26 2,93 -0,1 +0,0 -1,1
10) Oona Tolvanen LipTai 3,16 -0,1 3,00 2,85 3,16 +0,0 +0,0 -0,1
11) Noora Kakkonen PolvijU 2,20 -1,6 x 2,20 x +0,0 -1,6 -1,0
12) Eva Puustinen PolvijU 2,09 -0,1 2,03 x 2,09 -1,5 +0,0 -0,1

P12 5-ottelu Kiekko Loppukilpailu
1) Martti Saraniemi LieksU 28,13 x 28,13 25,00
2) Aleksanteri Sippola LipTai 23,14 20,90 20,44 23,14
3) Aapo Heikkinen LipTai 22,32 20,91 19,62 22,32
4) Kaapo Ikonen LipTai 21,86 18,30 x 21,86
5) Luukas Karppinen LipTai 13,48 x 13,48 x

P12 5-ottelu Keihäs Loppukilpailu
1) Kaapo Ikonen LipTai 28,43 x 28,43 27,89
2) Martti Saraniemi LieksU 18,95 15,02 17,71 18,95
3) Aleksanteri Sippola LipTai 18,49 x x 18,49
4) Aapo Heikkinen LipTai 16,97 x 16,97 15,97
5) Luukas Karppinen LipTai 15,61 12,09 15,61 13,55
Topias Mustonen JoensKa DNS

T12 5-ottelu Keihäs Loppukilpailu
1) Sonja Purmonen LipTai 23,00 23,00 20,40 20,69
2) Vilma Vatanen JoensKa 18,30 14,51 13,62 18,30
3) Aino Kiiskinen PyhäsU 16,07 12,55 16,07 14,72
4) Oona Tolvanen LipTai 15,35 x 15,35 15,03
5) Iiris Voutilainen JoensKa 15,34 13,70 13,70 15,34
6) Noora Kakkonen PolvijU 15,26 13,10 15,26 12,83
7) Elina Ruusuvuori LipTai 14,66 14,66 13,15 13,73
8) Meeri Torssonen LipTai 13,98 13,32 13,53 13,98
9) Nea Nousiainen PyhäsU 13,38 13,38 12,13 12,42
10) Kerttu Kaihola JoensKa 11,72 11,72 10,31 9,46
11) Eva Puustinen PolvijU 9,79 7,68 9,79 7,62
12) Elina Likhanova LipTai 9,21 7,57 9,21 7,77

P12 5-ottelu Loppukilpailu
1) Martti Saraniemi LieksU 1441 2) Aapo Heikkinen LipTai 1406 3) Kaapo Ikonen LipTai 1302 4) Aleksanteri Sippola LipTai 1077 5) Luukas Karppinen LipTai 872 6) Topias Mustonen JoensKa 432

T12 5-ottelu Loppukilpailu
1) Iiris Voutilainen JoensKa 1232 2) Elina Likhanova LipTai 1123 3) Vilma Vatanen JoensKa 1078 4) Sonja Purmonen LipTai 1040 5) Aino Kiiskinen PyhäsU 1001 6) Meeri Torssonen LipTai 993 7) Elina Ruusuvuori LipTai 983 8) Kerttu Kaihola JoensKa 931 9) Nea Nousiainen PyhäsU 926 10) Oona Tolvanen LipTai 726 11) Noora Kakkonen PolvijU 617 12) Eva Puustinen PolvijU 488

P13 5-ottelu 800m Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 2.29,12 2) Aku Alastalo PyhäsU 2.36,08 3) Niklas Nykyri JoensKa 2.36,31 4) Eeli Mustonen JoensKa 2.43,15 5) Viljami Tuunanen PolvijU 2.46,17 6) Santeri Kekarainen JoensKa 2.51,96 7) Mikael Volmanen LipTai 3.32,36

T13 5-ottelu 800m Loppukilpailu
1) Aada Rautiainen KiihtU 2.37,08 2) Venla Simonen JoensKa 2.38,59 3) Oona Kareinen TuupovU 2.44,36 4) Kiira Kiiskinen JoensKa 2.52,02 5) Olivia Panhelainen JoensKa 2.55,78 6) Nea Sivonen LipTai 3.03,31 7) Jessica Pappinen JoensKa 3.07,26 8) Siiri Ratilainen PolvijU 3.12,17 9) Moona Mertanen PolvijU 3.32,08 10) Eena Pesonen LipTai 3.36,69 11) Sallamari Leskinen LipTai 3.40,84 12) Ira Hirvonen OutokPa 3.50,94 Moona Heikkinen SotkJy 3.50,48

P13 5-ottelu 60m aidat
1) Santeri Kekarainen JoensKa 9,88 2) Viljami Tuunanen PolvijU 10,04 3) Topi Parviainen TuupovU 10,35 4) Eeli Mustonen JoensKa 10,49 5) Niklas Nykyri JoensKa 11,10 6) Aku Alastalo PyhäsU 12,09 7) Mikael Volmanen LipTai 13,56

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1) Aku Alastalo PyhäsU 12,09 2) Mikael Volmanen LipTai 13,56

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1) Santeri Kekarainen JoensKa 9,88 2) Viljami Tuunanen PolvijU 10,04 3) Topi Parviainen TuupovU 10,35 4) Eeli Mustonen JoensKa 10,49 5) Niklas Nykyri JoensKa 11,10

T13 5-ottelu 60m aidat
1) Olivia Panhelainen JoensKa 10,91 2) Venla Simonen JoensKa 11,28 3) Ira Hirvonen OutokPa 11,47 4) Kiira Kiiskinen JoensKa 12,11 5) Aada Rautiainen KiihtU 12,22 6) Oona Kareinen TuupovU 12,72 Moona Heikkinen SotkJy 12,95 7) Siiri Ratilainen PolvijU 13,01 8) Eena Pesonen LipTai 13,25 9) Jessica Pappinen JoensKa 13,38 10) Nea Sivonen LipTai 13,67 11) Sallamari Leskinen LipTai 14,37 12) Moona Mertanen PolvijU 14,58

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1) Siiri Ratilainen PolvijU 13,01 2) Nea Sivonen LipTai 13,67 3) Moona Mertanen PolvijU 14,58

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1) Aada Rautiainen KiihtU 12,22 2) Oona Kareinen TuupovU 12,72 3) Eena Pesonen LipTai 13,25 4) Jessica Pappinen JoensKa 13,38 5) Sallamari Leskinen LipTai 14,37

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1) Olivia Panhelainen JoensKa 10,91 2) Venla Simonen JoensKa 11,28 3) Ira Hirvonen OutokPa 11,47 4) Kiira Kiiskinen JoensKa 12,11 Moona Heikkinen SotkJy 12,95

T13 5-ottelu Korkeus Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 135 90 95 100 105 110 115 120 125 135 - - - - - - o o o
2) Aada Rautiainen KiihtU 130 90 95 100 105 110 115 120 125 130 135 - - - - o o o o xo xxx
3) Olivia Panhelainen JoensKa 130 90 95 100 105 110 115 120 125 130 135 - - - - - o o o xxo xxx
4) Oona Kareinen TuupovU 125 90 95 100 105 110 115 120 125 130 - - - - o o o xo xxx
5) Jessica Pappinen JoensKa 120 90 95 100 105 110 115 120 125 - - - - o o o xxx
6) Nea Sivonen LipTai 120 90 95 100 105 110 115 120 125 - - - o o xo xo xxx
7) Siiri Ratilainen PolvijU 120 90 95 100 105 110 115 120 125 - - o o o xxo xxo xxx
8) Kiira Kiiskinen JoensKa 115 90 95 100 105 110 115 120 - - - o o xo xxx
9) Sallamari Leskinen LipTai 110 90 95 100 105 110 115 o o o o xo xxx
9) Venla Simonen JoensKa 110 90 95 100 105 110 115 - - - - xo xxx
11) Eena Pesonen LipTai 105 105 110 o xxx
11) Moona Mertanen PolvijU 105 90 95 100 105 110 - o o o xxx
Moona Heikkinen SotkJy 120 90 95 105 115 120 125 - - - o o xxx

P13 5-ottelu Pituus Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 5,60 +0,0 5,35 5,15 5,60 +0,0 +0,0 +0,0
2) Viljami Tuunanen PolvijU 4,78 +0,0 4,26 x 4,78 +0,0 +0,7 +0,0
3) Eeli Mustonen JoensKa 4,44 +0,0 4,16 4,44 4,26 +0,0 +0,0 +0,0
4) Niklas Nykyri JoensKa 4,42 +0,0 3,37 4,42 4,36 +0,0 +0,0
5) Aku Alastalo PyhäsU 4,03 -0,6 4,03 3,94 3,79 -0,6 +0,0 +0,0
6) Santeri Kekarainen JoensKa 3,91 +0,0 x 3,91 x +0,2 +0,0 +0,0
7) Mikael Volmanen LipTai 3,76 +0,0 3,62 3,72 3,76 +0,1 +0,0 +0,0

T13 5-ottelu Pituus Loppukilpailu
1) Olivia Panhelainen JoensKa 4,46 +0,0 4,24 4,46 4,15 +0,0 +0,0 +0,0
2) Oona Kareinen TuupovU 4,23 +0,0 4,06 4,16 4,23 +0,0 +0,0 +0,0
3) Kiira Kiiskinen JoensKa 4,19 +0,0 3,87 3,98 4,19 +0,0 +0,0 +0,0
4) Venla Simonen JoensKa 4,04 +0,0 4,04 3,92 x +0,0 +0,0 +0,0
5) Jessica Pappinen JoensKa 4,03 +0,0 3,81 4,03 3,90 +0,0 +0,0 +0,0
6) Aada Rautiainen KiihtU 3,93 +0,0 3,73 3,93 3,69 +0,0 +0,0 +0,0
7) Siiri Ratilainen PolvijU 3,72 +0,0 3,72 3,66 3,61 +0,0 +0,0 +0,0
8) Ira Hirvonen OutokPa 3,59 +0,0 x x 3,59 +0,0 +0,0
9) Moona Mertanen PolvijU 3,52 +0,0 3,45 3,51 3,52 +0,0 +0,0 +0,0
10) Nea Sivonen LipTai 3,48 +0,0 3,48 3,23 3,26 +0,0 +0,0 +0,0
Moona Heikkinen SotkJy 3,46 +0,5 3,46 3,36 3,30 +0,5 -0,8 +0,0
11) Eena Pesonen LipTai 3,32 +0,0 x 3,32 3,29 +0,0 +0,0 +0,0
12) Sallamari Leskinen LipTai 3,11 +0,0 x 3,11 3,04 +0,0 +0,0 +0,0

P13 5-ottelu Kiekko Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 46,84 46,84 x x
2) Niklas Nykyri JoensKa 33,40 33,37 33,40 32,33
3) Eeli Mustonen JoensKa 29,76 19,20 22,85 29,76
4) Viljami Tuunanen PolvijU 26,90 20,09 26,90 24,62
5) Mikael Volmanen LipTai 19,87 x 18,59 19,87
6) Santeri Kekarainen JoensKa 19,26 x 19,26 x
7) Aku Alastalo PyhäsU 15,16 15,16 x x
Niklas Savolainen LipTai DNS

P13 5-ottelu Keihäs Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 68,17 58,82 60,94 68,17
2) Eeli Mustonen JoensKa 40,06 37,44 x 40,06
3) Niklas Nykyri JoensKa 32,32 31,92 x 32,32
4) Mikael Volmanen LipTai 27,60 24,55 27,60 27,12
5) Viljami Tuunanen PolvijU 26,14 26,14 23,15 x
6) Aku Alastalo PyhäsU 24,63 24,63 22,59 x
7) Santeri Kekarainen JoensKa 21,66 20,50 18,15 21,66

T13 5-ottelu Keihäs Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 41,59 40,38 39,60 41,59
2) Eena Pesonen LipTai 27,91 27,91 x x
3) Oona Kareinen TuupovU 23,24 18,36 19,95 23,24
4) Aada Rautiainen KiihtU 19,80 19,80 19,32 19,13
5) Sallamari Leskinen LipTai 19,45 17,49 19,45 x
6) Venla Simonen JoensKa 18,25 18,25 12,82 12,75
7) Jessica Pappinen JoensKa 18,12 15,23 14,57 18,12
8) Kiira Kiiskinen JoensKa 17,63 16,92 17,33 17,63
9) Nea Sivonen LipTai 15,18 15,18 13,46 13,22
10) Olivia Panhelainen JoensKa 15,06 14,03 13,14 15,06
11) Siiri Ratilainen PolvijU 12,26 10,75 10,68 12,26
12) Moona Mertanen PolvijU 10,26 10,26 8,40 9,92
Moona Heikkinen SotkJy 21,85 16,79 18,06 21,85

P13 5-ottelu Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 3281 2) Eeli Mustonen JoensKa 2093 3) Niklas Nykyri JoensKa 2008 4) Viljami Tuunanen PolvijU 1971 5) Santeri Kekarainen JoensKa 1611 6) Aku Alastalo PyhäsU 1417 7) Mikael Volmanen LipTai 1130

T13 5-ottelu Loppukilpailu1) Ira Hirvonen OutokPa 1517 2) Olivia Panhelainen JoensKa 1474 3) Aada Rautiainen KiihtU 1425 4) Oona Kareinen TuupovU 1394 5) Venla Simonen JoensKa 1386 6) Kiira Kiiskinen JoensKa 1250 7) Jessica Pappinen JoensKa 1095 Moona Heikkinen SotkJy 984 8) Siiri Ratilainen PolvijU 974 9) Eena Pesonen LipTai 971 10) Nea Sivonen LipTai 970 11) Sallamari Leskinen LipTai 790 12) Moona Mertanen PolvijU 709

Lehdistötulokset:

Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut 25.8.2019

P9 4-ottelu 1) Toivo Takanen JoensKa 1070, 2) Aapo Ryynänen JuuanU 970, 3) Aleksis Kivelä PolvijU 773, 4) Peetu Alastalo PyhäsU 759, 5) Pietu Stenberg PyhäsU 616, 6) Veeti Hirvonen PolvijU 560, 7) Simo Härkönen PolvijU 529, 8) Miika Hirvonen PolvijU 525, 9) Vili Hyvärinen PolvijU 516, 10) Niro Immonen PyhäsU 493, 11) Ate Jokinen LipTai 457, 12) Kalle Torssonen LipTai 450, 13) Atte Muuri LipTai 311.

T9 4-ottelu 1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 589, 2) Ida Pelli PolvijU 582, 3) Anette Alastalo PyhäsU 537, 4) Heini Kuronen PyhäsU 535, 5) Jade Nousiainen PyhäsU 493, 6) Sara Noponen LipTai 443, 7) Miisa Puustinen PyhäsU 430, 8) Emma Turunen PolvijU 370, 9) Hertta Vatanen LipTai 367, 10) Viida Hiltunen OutokPa 364, 11) Milja Pyykkö LipTai 314, 12) Amanda Keronen OutokPa 312, 13) Emmi Muuri LipTai 261, 14) Pihla Karttunen PolvijU 235, 15) Kerttu Vatanen LipTai 196, 16) Lotta Tanskanen PolvijU 193, 17) Alissa Kivelä PolvijU177, 18) Anni Hyttinen PolvijU 175, 19) Vinka Pyylampi JoensKa 0, 19) Ronja Eronen PyhäsU 0.

P10 4-ottelu 1) Topias Poutiainen OutokPa 940, 2) Matias Pietarinen LipTai 893, 3) Arttu Kylmänen PyhäsU 739, 4) Eetu Tolvanen LipTai 665, 5) Joona Mustonen PolvijU 632, 6) Arttu Kettunen PolvijU 554, 7) Severi Inkinen PolvijU 357.

T10 4-ottelu 1) Pinja Stenberg PyhäsU 765, 2) Peppilotta Eronen JoensKa 584, 3) Iida Huttunen OutokPa 576, 4) Miina Vatanen JoensKa 523, 5) Venla Pyykkö LipTai 486, 6) Mette Oinonen JoensKa 374, 7) Aada Holopainen LipTai 246, 8) Maiju Saraniemi LieksU 0, Noora Hukka JoensKa 255.

P11 4-ottelu 1) Jerkko Kinnunen PyhäsU 1178, 2) Renne Kankkunen LipTai 1149, 3) Niilo Pelli PolvijU 1061, 4) Oskari Pakarinen PyhäsU 963, 5) Aapo Rautiainen KiihtU 912, 6) Riko Pippuri LipTai 849, 7) Leevi Tanskanen PolvijU 424.

T11 4-ottelu 1) Martta Muuttoranta LipTai 950, 2) Jasmin Huuho PyhäsU 873, 3) Nuuna Piipponen JoensKa 817, 4) Else Lehmus LipTai 753, 5) Anna-Katariina Keronen OutokPa 623.

P12 5-ottelu 1) Martti Saraniemi LieksU 1441, 2) Aapo Heikkinen LipTai 1406, 3) Kaapo Ikonen LipTai 1302, 4) Aleksanteri Sippola LipTai 1077, 5) Luukas Karppinen LipTai 872, 6) Topias Mustonen JoensKa 432.

T12 5-ottelu 1) Iiris Voutilainen JoensKa 1232, 2) Elina Likhanova LipTai 1123, 3) Vilma Vatanen JoensKa 1078, 4) Sonja Purmonen LipTai 1040, 5) Aino Kiiskinen PyhäsU 1001, 6) Meeri Torssonen LipTai 993, 7) Elina Ruusuvuori LipTai 983, 8) Kerttu Kaihola JoensKa 931, 9) Nea Nousiainen PyhäsU 926, 10) Oona Tolvanen LipTai 726, 11) Noora KakkonenPolvijU 617, 12) Eva Puustinen PolvijU 488, 13) Mimmi Marttinen JoensKa 0.

P13 5-ottelu 1) Topi Parviainen TuupovU 3281, 2) Eeli Mustonen JoensKa 2093, 3) Niklas Nykyri JoensKa 2008, 4) Viljami Tuunanen PolvijU 1971, 5) Santeri Kekarainen JoensKa1611, 6) Aku Alastalo PyhäsU 1417, 7) Mikael Volmanen LipTai 1130, 8) Niklas Savolainen LipTai 0.

T13 5-ottelu 1) Ira Hirvonen OutokPa 1517, 2) Olivia Panhelainen JoensKa 1474, 3) Aada Rautiainen KiihtU 1425, 4) Oona Kareinen TuupovU 1394, 5) Venla Simonen JoensKa 1386, 6) Kiira Kiiskinen JoensKa 1250, 7) Jessica Pappinen JoensKa 1095, 8) Siiri Ratilainen PolvijU 974, 9) Eena Pesonen LipTai 971, 10) Nea Sivonen LipTai 970, 11) Sallamari LeskinenLipTai 790, 12) Moona Mertanen PolvijU 709, 13) Silja Inkinen PolvijU 0, Moona Heikkinen SotkJy 984.

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat