Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 1.8.2019

Ida-Liina Hyvönen työnsi uuden 9-vuotiaiden kuulan pe-tuloksen 7,73 toisen kerran järjestetyissä K-Marketin kisoissa.

Osallistujia oli 135 eli Pyhäselän Urheilijoiden järjestämien kisojen kesän suurin määrä.

Pyhäselkä 1.8.2019

K-Marketin kisat, 135 kilpailijaa, lämpötila +13 pilvistä, tyyni sää:

P14 100 m (+0,0):
1) Jesse Puhakka PyhäsU 12,9
2) Roope Maaninka PyhäsU 13,1

P14 keihäs:
1) Topi Parviainen TuupovU 58,14
2) Roope Maaninka PyhäsU 42,11
3) Juho Eskelinen TuupovU 41,15

P13 60 m (+0,0):
1) Jesse Puhakka PyhäsU 8,1

P13 kuula:
1) Juho Eskelinen TuupovU 8,59

P12 kuula:
1) Ville Tuononen PyhäsU 6,68
2) Samu Hirvonen PyhäsU 5,95
3) Roni Suomalainen 4,81
4) Ilmari Pirhonen 4,33

P11 1000 m:
1) Juuso Tiilikainen PyhäsU 4.44,0

P11 korkeus:
1) Aapo Rautiainen KiihtU 105
2) Oskari Pakarinen PyhäsU 100
3) Markus Prokopovich 80

P10 60 m:
1) Roni Suomalainen 11,0
2) Paavo Maaninka PyhäsU 11,2

P10 1000 m:
1) Markus Prokopovich 4.43,4

P10 korkeus:
1) Paavo Maaninka PyhäsU 110
2) Roni Suomalainen 80

P9 60 m:
1) Niro Immonen PyhäsU 10,4
2) Miikka Piipponen PyhäsU 10,5
3) Manu Honkanen 13,6

P9 1000 m:
1) Peetu Alastalo PyhäsU 4.09,6
2) Miikka Piipponen PyhäsU 4.10,8
3) Sulo Langer 5.05,6

P9 pituus:
1) Peetu Alastalo PyhäsU 360
2) Miikka Piipponen PyhäsU 354
3) Niro Immonen PyhäsU 295
4) Ilmari Pirhonen 263

P8 60 m:
1) Eero Jokinen 11,2
2) Veikko Venäläinen PyhäsU 11,8
3) Lari Piipponen 12,4
4) Atro Happonen 13,2
5) Tuukka Korpela 15,6

P8 pituus:
1) Eero Jokinen 290
2) Lari Piipponen 287
3) Atro Happonen 208
4) Veikko Venäläinen PyhäsU 166

P7 60 m:
1) Aatos Kolmonen 12,1
2) Peetu Halttunen 12,2
3) Samuel Ahonen 12,5
4) Eemeli Ahonen 13,1
5) Matias Turunen 13,2
6) Pyry Myller PyhäsU 13,6
7) Viljami Parviainen 13,8
8) Ilpo Nousiainen 14,9
9) Ukko Savolainen 15,5

P7 pituus:
1) Aatos Kolmonen 266
2) Peetu Halttunen 234
3) Pyry Myller PyhäsU 215
4) Viljami Parviainen 196

P6 60 m:
1) Aatos Kervinen PyhäsU 12,8
2) Valtteri Hiltunen 13,0
3) Valtteri Pakarinen PyhäsU 13,1
4) Eino Pääkkönen 13,3
5) Alvar Tuononen 13,5
6) Joonas Honkanen 14,4
7) Noel Tarvainen 14,8
8) Jimi Pirhonen 15,9

P6 pituus:
1) Emil Vikström PyhäsU 230
2) Valtteri Pakarinen PyhäsU 216
3) Eeli Alastalo PyhäsU 210
4) Sisu Kanerva PyhäsU 183
5) Noel Tarvainen 181
6) Alvar Tuononen 175
7) Kasperi Kaarto 154
8) Jimi Pirhonen 120

P5 60 m:
1) Emil Vikström PyhäsU 13,4
2) Eeli Alastalo PyhäsU 14,2
3) Sisu Kanerva PyhäsU 15,1
4) Aimo Saastamoinen 15,2
5) Lukas Karjalainen 15,4
6) Vilho Suutarinen 15,4
7) Kasperi Kaarto 15,8
8) Lenni Merenniemi 16,1

P4 60 m:
1) Manuel Ahonen 16,0
2) Niklas Martikainen 16,4
3) Morris Karvonen 17,1
4) Joonatan Suomalainen 18,1
5) Luka Luostarinen 18,4
6) Niilo Luostarinen 18,4
7) Jonne Alitupa 18,5
8) Eetu Ronkainen 19,2
9) Aleksi Honkanen 20,3
10) Jimi Nuottivaara 20,6
11) Venni Vainio 25,6
12) Ohto Merenniemi 27,9

T15 pituus:
Sofia Raatikainen PyhäsU NM

T14 korkeus:
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 145

T14 pituus:
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 465, +0,0

T14 keihäs:
1) Ira Hirvonen OkuP 41,52
2) Elli Pirhonen PyhäsU 30,56

T13 60 m (+0,0):
1) Sara Martikainen PyhäsU 9,2
2) Anni Vänskä PyhäsU 9,4

T13 korkeus:
1) Aada Rautiainen KiihtU 131

T13 kuula:
1) Aada Rautiainen KiihtU 8,42

T12 60 m (+0,0):
1) Aino Kiiskinen PyhäsU 9,6
2) Nea Nousiainen PyhäsU 9,7
3) Ilona Sormunen 13,1

T12 korkeus:
1) Aino Kiiskinen PyhäsU 115
2) Nea Nousiainen PyhäsU 115

T12 kuula:
1) Martta Pirhonen PyhäsU 8,16
2) Kerttu Pirhonen PyhäsU 7,50

T11 60 m:
1) Jasmin Huuho PyhäsU 10,1
2) Minja Karvonen PyhäsU 10,1
3) Nuua Tuononen 10,4
4) Martta Muuttoranta LiTai 10,6
5) Aino Nuutinen 12,5

T11 1000 m:
1) Jasmin Huuho PyhäsU 4.13,2
2) Jenny Miettinen PyhäsU 4.33,6
3) Nuua Tuononen 4.50,3

T11 korkeus:
1) Martta Muuttoranta LiTai 113
2) Jenny Miettinen PyhäsU 110
3) Aino Nuutinen 90

T10 60 m:
1) Sara Kettunen PyhäsU 11,4
2) Ida Hirvonen 12,0
3) Miia Honkanen 13,0

T10 1000 m:
1) Sara Kettunen PyhäsU 4.12,7
2) Eevi Kaartinen 4.31,0

T10 korkeus:
1) Ida Hirvonen 103

T9 60 m:
1) Ronja Eronen PyhäsU 10,1
2) Julia Parviainen PyhäsU 10,2
3) Siiri Tahvanainen PyhäsU 10,4
4) Aino Kolmonen 10,4
5) Heini Kuronen PyhäsU 10,9
6) Jade Nousiainen PyhäsU 11,2
7) Emma Ahonen 11,8
8) Iita Kallinen PyhäsU 12,2
9) Inari Sormunen 12,3
10) Hilla Myller PyhäsU 12,9
11) Hilla Kosomaa 13,2
12) Aada Siikaranta 13,3
13) Tiia Nuutinen 14,4

T9 1000 m:
1) Heini Kuronen PyhäsU 4.12,3
2) Siiri Tahvanainen PyhäsU 4.30,1
3) Jade Nousiainen PyhäsU 4.46,8
4) Inari Sormunen 5.05,8
5) Miisa Puustinen PyhäsU 5.11,3

T9 pituus:
1) Ronja Eronen PyhäsU 369
2) Julia Parviainen PyhäsU 337
3) Aino Kolmonen 326
4) Jade Nousiainen PyhäsU 282
5) Miisa Puustinen PyhäsU 280
6) Iita Kallinen PyhäsU 269
7) Hilla Kosomaa 246
8) Hilla Myller PyhäsU 237
9) Tiia Nuutinen 169

T9 kuula:
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 7,73, uusi pe

T9 keihäs:
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 19,14

T8 60 m:
1) Lilja Kervinen PyhäsU 11,0
2) Erika Pakarinen PyhäsU 11,7
3) Hilma Pirhonen 11,7
4) Neelia Tuononen 11,9
5) Olivia Kaarto JoensKa 11,9
6) Kielo Vihermäki 12,4
7) Milka Pääkkönen 12,7

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat