Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
MALMIJUOKSUN TILASTOJA 1973-2018

MALMIJUOKSUN TILASTOJA 1973-2018, päivitetty 19.4.2019

Pohjois-Karjalan tilastomies Petri Maskonen kokosi Malmijuoksun tilastot vuosilta 1973-2010. Joitain aukkokohtia vielä löytyy ja alkuvuosien osallistujamäärät eivät ole tarkkoja. Myös matkojen pituuksissa on varsinkin alkuvuosina heittoja eli eivät nekään ole tarkkoja.

Täydennykset (v. 2003 ja 2011-18) on tehnyt Eero Könönen. Vuoden 1997 nuorimpien voittajat puuttuvat. Ne koetetaan onkia selville. Vuoden 1998 voittajat saatiin täydennettyä.


MALMIJUOKSUN VOITTAJAT KAUTTA AIKOJEN 1973-2018

- vuoden 1986 kilpailu järjestettiin sunnuntaina, muuten on juostu aina maanantaina eli 2. pääsiäispäivänä:

vuosi päivä osallistujia

1973 23.4. 68
1974 15.4. 176
1975 31.3. 174
1976 19.4. 191
1977 11.4. n. 200
1978 27.3. 215
1979 16.4. ei tietoa
1980 7.4. n. 170
1981 20.4. n. 160
1982 12.4. n. 150
1983 4.4. n. 160
1984 23.4. 186
1985 8.4. 184
1986 6.4. 203
1987 20.4. 241
1988 5.4. 244
1989 27.3. 183
1990 16.4. 200
1991 1.4. 145
1992 20.4. 161
1993 12.4. 160
1994 4.4. 136
1995 17.4. 165
1996 8.4. 190
1997 31.3. 180
1998 13.4. 175
1999 5.4. 164
2000 24.4. 202
2001 16.4. 171
2002 1.4. 185
2003 24.4. 81, vain 9-15-vuotiaat SM-maantien yhteydessä Reijolassa
2004 12.4. 152
2005 28.3. 129
2006 17.4. 159
2007 9.4. 139
2008 24.3. 124
2009 13.4. 144
2010 5.4. 143
2011 25.4. 140
2012 9.4. 130
2013 1.4. 139
2014 21.4. 175
2015 6.4. 122
2016 28.3. 132
2017 17.4. 149
2018 1.4. 118


MIEHET YLEINEN (alkuvuosien matkojen pituudet epätarkkoja)

1973 15,2 Jukka Toivola Turun Urheiluliitto 46.12
1974 16 Reino Paukkonen Jyväskylän Kenttä-Urheilijat 47.09
1975 16 Jukka Toivola Turun Urheiluliitto 49.49
1976 16 Olavi Suomalainen Kokemäen Kova-Väki 47.33
1977 16 Hannu Okkola Vesannon Urheilijat 42.41
1978 16 Hannu Okkola Vesannon Urheilijat 46.59
1979 15 Aimo Skukin Joensuun Kataja 50.06
1980 15 Hannu Okkola Kuopion Sisu-Veikot 46.57
1981 14 Pentti Hirvonen Kiteen Urheilijat 42.05
1982 14 Pentti Hirvonen Kiteen Urheilijat 42.35
1983 14 Kari Issakainen Mutalan Riento 44.55
1984 14 Pentti Hirvonen Kiteen Urheilijat 42.16
1985 14 Jouni Kortelainen Juuan Jänne 41.43
1986 14 Esa Pulkkinen Tohmajärven Urheilijat 43.01
1987 14 Jouni Kortelainen Nurmeksen Sepot 43.24
1988 14 Jouni Kortelainen Nurmeksen Sepot 42.16
1989 12 Hannu Okkola Kuopion Sisu-Veikot 41.41
1990 12 Jouni Karjalainen Savonlinnan Riento 38.11
1991 12 Kari Pietarinen Sulkaman Kipinä 41.50
1992 12 Jukka Tammisuo Savonlinnan Riento 38.25
1993 12 Kari Pietarinen Sulkaman Kipinä 39.35
1994 12 Yrjö Pesonen Joensuun Kataja 40.43
1995 12 Kari Pietarinen Sulkaman Kipinä 38.15
1996 12 Jouni Karjalainen Imatran Urheilijat 40.57
1997 12 Yrjö Pesonen Liperin Taimi 39.39
1998 12 Yrjö Pesonen Liperin Taimi 43.14
1999 12 Yrjö Pesonen Liperin Taimi 39.01
2000 12 Yrjö Pesonen Liperin Taimi 40.14
2001 12 Yrjö Pesonen Liperin Taimi 38.41
2002 12 Juha Helynen Kesälahden Urheilijat 39.48
2004 12 Matti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 38.43
2005 12 Matti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 40.30
2006 12 Aki Mustonen Kuopion Sisu-Veikot 38.40
2007 12 Teemu Toivanen Leppävirran Viri 39.35
2008 12 Simo-Pekka Fincke Vehkalahden Veikot 40.29
2009 12 Aki Mustonen Joensuun Kataja 39.01
2010 12 Reima Laakkonen Joensuun Kataja 39.49
2011 12 Oskari Pennanen Juuan Jänne 38.09
2012 12 Teemu Toivanen Siilinjärvi 40.38
2013 12 Kimmo Randelin Iisalmen Visa 38.18
2014 12 Arttu Vattulainen Joensuun Kataja 38.34
2015 12 Jukka Rahkonen Polvijärven Urheilijat 40.28
2016 12 Teemu Toivanen Leppävirran Viri 39.37
2017 12 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 41.43
2018 12 Arttu Kärkiö Keiteleen Kunto 44.15

IKÄMIEHET/MIEHET 35

1973 15,2 Pentti Pippola Joensuun Kataja 48.22
1974 16 Pekka Puikkonen Tuupovaaran Urheilijat 51.47
1975 16 Pentti Nousiainen Vuoksenniskan Vesa 51.15
1976 16 Pentti Pippola Joensuun Kataja 51.25
1977 16 Heimo Hirvonen Polvijärven Urheilijat 45.33
1978 16 Heimo Hirvonen Polvijärven Urheilijat 52.48
1979 15 Heikki Kokkonen Mutalan Riento 52.18
1980 15 Heikki Kokkonen Mutalan Riento 50.17
1981 14 Olavi Svanberg Tohmajärven Urheilijat 45.01
1982 14 Olavi Svanberg Tohmajärven Urheilijat 46.11
1983 14 Esko Mustonen Pyhäselän Urheilijat 47.18
1984 14 Esko Mustonen Joensuun Kataja 44.18
1985 14 Esko Mustonen Joensuun Kataja 45.56
1986 14 Esko Mustonen Joensuun Kataja 45.16
1987 12 Timo Kuokkanen Nurmeksen Sepot 43.58
1988 12 Aimo Skukin Joensuun Kataja 42.46
1989 12 Valde Piiroinen Mutalan Riento 41.43
1990 12 Valde Piiroinen Mutalan Riento 39.15
1991 12 Valde Piiroinen Mutalan Riento 44.05
1992 9 Sulo Halonen Juuan Urheilijat 27.18
1993 9 Esa Pulkkinen Kiteen Urheilijat 28.26
1994 9 Esa Pulkkinen Kiteen Urheilijat 28.24
1995 12 Seppo Salonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 40.08
1996 12 Sulo Halonen Juuan Urheilijat 41.59
1997 12 Jussi Silvennoinen Kalevan Rasti 46.30
1998 12 Jouko Marjosalmi Juuan Urheilijat 48.18

MIEHET 40

1998 12 Pekka Partanen Rajamäen Rykmentti 50.59
1999 12 Jouko Marjosalmi Juuan Urheilijat 42.56
2000 12 Juha Ronkainen Ilomantsin Urheilijat 42.46
2001 12 Juho Martiskainen Ilomantsin Urheilijat 46.01
2002 12 Jouko Marjosalmi Juuan Urheilijat 43.55
2004 12 Esa Pulkkinen Kiteen Urheilijat 41.59
2005 12 Juha Ronkainen Ilomantsin Urheilijat 44.55
2006 12 Esa Pulkkinen Kiteen Urheilijat 42.52
2007 12 Ilkka Lötjönen Imatran Urheilijat 43.12
2008 12 Timo Makkonen Polvijärven Urheilijat 49.03
2010 4,5 Kari Virtanen Hämeenlinnan Tarmo 14.39
2011 4,5 Jouni Ruokolainen Nurmeksen Sepot 15.53
2012 4,5 Juha Nissinen Karjalan Uimarit/Triathlon 16.32
2013 4,5 Lasse Kumpulainen, Teku Kajaani 14.59
2014 4,5 Pertti Laakkonen Joensuun Kataja 15.58
2015 4,5 Olli Toivola Liperin Taimi 14.49
2016 4,5 Olli Toivola Liperin Taimi 14.15
2017 4,5 Niko Keronen ForrestGuuri 15.44
2018 4,5 Janne Vihervuori Niemisen Urheilijat 17.13

MIEHET 45

2009 12 Juha Partanen Nurmeksen Sepot 45.20
2011 4,5 Heikki Puurtinen Savonlinnan Jyry 16.29
2012 4,5 Heikki Halonen Juuan Jänne 15.37
2013 4,5 Heikki Halonen Juuan Jänne 15.45
2014 4,5 Heikki Halonen Juuan Jänne 14.48
2015 4,5 Jari Simanainen Joensuun Kataja 15.39
2016 4,5 Jari Simanainen Joensuun Kataja 16.19
2017 4,5 Pasi Turunen Joensuu 16.21
2018 4,5 Marko Nyyssönen Karjalan Uimarit Triathlon 16.35

MIEHET 50

1999 12 Matti Klemetti Nurmes 48.22
2000 12 Matti Leinonen Kiteen Urheilijat 45.02
2001 12 Matti Leinonen Kiteen Urheilijat 46.17
2002 12 Paavo Kettunen Kajaanin Kuohu 44.41
2004 12 Keijo Maksimainen Ilomantsin Urheilijat 43.17
2005 12 Heikki Keränen Eno 50.09
2006 12 Juri Shikalov Joensuun Kataja 43.16
2007 12 Kimmo Laukkanen Kuopion Riento 42.31
2008 12 Juri Shikalov Joensuun Kataja 44.59
2010 4,5 Juhani Kärkkäinen Rääkkylän Kisa-Veikot 17.09
2011 4,5 Sakari Arkko Kunto-Pirkat, Tampere 15.16
2012 4,5 Taito Jeskanen Ilomantsin Urheilijat 16.40
2013 4,5 Harri Hyytiäinen Kalevan Rasti 15.33
2014 4,5 Arto Näsänen Joensuun Kataja 15.59
2015 4,5 Heikki Halonen Juuan Jänne 15.08
2016 4,5 Heikki Halonen Juuan Jänne 15.03
2017 4,5 Heikki Halonen Juuan Jänne 15.18
2018 4,5 Heikki Halonen Juuan Jänne 16.09

MIEHET 55

2002 4,5 Jorma Reponen Kiteen Urheilijat 17.39
2004 4,5 Toivo Penttinen Pyhäselän Urheilijat 16.05
2005 4,5 Toivo Penttinen Pyhäselän Urheilijat 17.02
2006 4,5 Toivo Penttinen Pyhäselän Urheilijat 16.37
2007 4,5 Toivo Penttinen Pyhäselän Urheilijat 17.13
2008 4,5 Markku Suhonen Joensuun Kataja 16.51
2009 12 Toivo Penttinen Joensuun Kataja 48.36
2010 4,5 Keijo Maksimainen NCC 16.57
2011 4,5 Valde Piiroinen Mutalan Riento 14.57
2012 4,5 Valde Piiroinen Old Horse Master Team 14.50
2013 4,5 Valde Piiroinen Mutalan Riento 14.54
2014 4,5 Jyrki Tolvanen Liperin Hiihtoseura 16.43
2015 4,5 Taito Jeskanen Ilomantsin Urheilijat 16.38
2016 4,5 Sakari Arkko Polvijärven Vauhti 16.23
2017 4,5 Harri Hyytiäinen JDF Sport Club 16.39
2018 4,5 Taito Jeskanen Ilomantsin Urheilijat 18.55

MIEHET 60

2002 4,5 Jorma Hirvonen Juuan Urheilijat 17.46
2004 4,5 Osmo Kähkönen Pyhäselän Urheilijat 18.25
2005 4,5 Osmo Kähkönen Pyhäselän Urheilijat 18.29
2006 4,5 Paavo Lappalainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 17.45
2007 4,5 Eero Turunen Eno 23.29
2008 4,5 Martti Rautiainen Rääkkylän Kisa-Veikot 19.09
2010 4,5 Antero Vornanen Joensuun Kataja 16.33
2011 4,5 Antero Vornanen Joensuun Kataja 16.13
2012 4,5 Pertti Myyry Old Horse Master Team 16.57
2013 4,5 Markku Paukkonen Leppävirran Urheilijat 16.17
2014 4,5 Valde Piiroinen Joensuu 15.12
2015 4,5 Jorma Ojen Kunto-Pirkat 17.52
2016 4,5 Juhani Kärkkäinen Polvijärven Vauhti 17.59
2017 4,5 Pertti Leinonen Polvijärven Vauhti 16.28
2018 4,5 Tapani Repo Joensuun Kataja 19.26

MIEHET 65

2004 4,5 Jorma Hirvonen Juuan Urheilijat 18.14
2007 4,5 Jorma Hirvonen Juuan Urheilijat 19.14
2008 4,5 Jorma Hirvonen Juuan Urheilijat 20.39
2009 4,5 Paavo Lappalainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 18.38
2010 4,5 Paavo Lappalainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 17.59
2011 4,5 Mauno Väätäinen Kuopion Seudun Veteraaniurheilijat 17.40
2012 4,5 Martti Rautiainen Rääkkylän Kisa-Veikot 18.52
2013 4,5 Toivo Penttinen Joensuun Kataja 16.56
2014 4,5 Toivo Penttinen Joensuun Kataja 17.25
2015 4,5 Markku Paukkonen Leppävirran Urheilijat 16.33
2016 4,5 Markku Paukkonen Leppävirran Urheilijat 16.46
2017 4,5 Arvo Hynynen Juuan Urheilijat 18.52
2018 4,5 Leo Sivonen Ultra Sisu 20.00

MIEHET 70
2010 4,5 Jorma Hirvonen Juuan Urheilijat 20.00
2012 4,5 Eero Turunen Eno 25.54
2013 4,5 Paavo Lappalainen Polvijärven Vauhti 19.12
2014 4,5 Paavo Lappalainen Polvijärven Vauhti 19.17
2015 4,5 Pekka Kolehmainen Joensuu 23.32
2016 4,5 Paavo Lappalainen Kontiolahden Urheilijat 20.21
2017 4,5 Tenho Isola Rauhalahti Road Runners 21.34
2018 4,5 Toivo Penttinen Joensuun Kataja 21.01

NUORET (20)/MIEHET 20

1973 4,4 Taisto Honkanen Ilomantsin Urheilijat 13.15
1974 14 Ari Luostarinen Heinäveden Hyrske 50.45
1975 14 Väinö Malinen Outokummun Vesa 55.13
1976 14 Juhani Holopainen Vehmersalmen Vesa 47.43
1977 14 Jouni Kortelainen Joensuun Kataja 42.52
1978 14 Arto Mäkäräinen Enonkosken Pyrintö 53.33
1980 14 Ari Multanen Joensuun Kataja 54.37
1981 14 Tarmo Multanen Joensuun Kataja 51.37
1992 12 Pasi Penttinen Joensuun Kataja 44.06
1993 12 Toni Paunonen Sulkavan Urheilijat-41 43.24
1994 9 Jari Huovinen Joensuun Kataja 31.30

MIEHET 19

1995 8,5 Jani Lehenberg Mutalan Riento 28.54
1996 8,5 Jani Lehenberg Mutalan Riento 27.45
1997 8,5 Joonas Tanskanen Polvijärven Vauhti 31.08
1998 8,5 Joonas Tanskanen Polvijärven Vauhti 32.19
1999 8,5 Jukka Keskisalo Joensuun Kataja 27.19
2000 4,5 Jukka Keskisalo Joensuun Kataja 13.01
2001 4,5 Matti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 13.21
2002 4,5 Matti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 13.35
2004 4,5 Mikko Virtanen Enon Kisa-Pojat 15.39
2005 4,5 Jari Räsänen Polvijärven Urheilijat 15.15
2006 4,5 Jari Räsänen Polvijärven Urheilijat 14.22
2007 4,5 Reima Laakkonen Joensuun Kataja 14.23
2008 4,5 Reima Laakkonen Joensuun Kataja 14.37
2009 4,5 Oskari Pennanen Juuan Jänne 13.44
2011 4,5 Miika Miljuhin Polvijärven Urheilijat 15.26
2012 8,5 Samu Mikkonen Kuopion Reipas 29.54
2014 8,5 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 29.25
2015 8,5 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 27.42
2016 8,5 Topi Manninen Joensuun Kataja 31.48
2017 8,5 Topi Manninen Joensuun Kataja 28.35

A-POJAT (18)/POJAT 18

1975 4,5 Pentti Hirvonen Kiteen Urheilijat 15.24
1976 4,5 Pentti Hirvonen Kiteen Urheilijat 15.17
1977 4,5 Heikki Hartikainen Outokummun Vesa 16.29
1978 4,5 Heikki Hartikainen Outokummun Vesa 14.27
1979 4,5 Timo Kupiainen Kiteen Urheilijat 15.49
1980 4,5 Markku Väisänen Varislahden Varma 15.16
1981 4,5 Harri Saarinen Enon Kisa-Pojat 14.47
1982 4,5 Harri Saarinen Enon Kisa-Pojat 14.53
1983 4,5 Tero Ikonen Tohmajärven Urheilijat 14.36
1984 4,5 Tero Ikonen Tohmajärven Urheilijat 14.00
1985 4,5 Jaakko Sivonen Joensuun Kataja 14.59
1986 4,4 Markku Kyyrönen Lahden Ahkera 14.56
1987 4 Markku Kyyrönen Lahden Ahkera 13.59
1988 4,5 Harri Leinonen Sulkaman Kipinä 15.15
1989 4,5 Mika Hirvonen Pyhäselän Urheilijat 15.51
1990 4,5 Jani Keijonen Juuan Jänne 15.15
1991 4,5 Janne Vatanen Tuupovaaran Urheilijat 17.04
1992 8,5 Toni Paunonen Sulkavan Urheilijat-41 28.15
1993 4,5 Teemu Hölttä Joensuun Kataja 17.26
1994 4,5 Miikka Järvinen Joensuun Kataja 15.47

A + B-POJAT (18-20)

1974 5,1 Tapio Laakkonen Tuupovaaran Urheilijat 15.47

MIEHET 17

1995 8,5 Jari-Pekka Parkkinen Joensuun Kataja 29.24
1996 8,5 Jari-Pekka Parkkinen Joensuun Kataja 28.23
1997 8,5 Timo Roivas Tuupovaaran Urheilijat 31.36
1998 4,8 Timo Roivas Tuupovaaran Urheilijat 17.07
1999 8,5 Matti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 28.47
2000 4,5 Matti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 13.20
2001 4,5 Lasse Pellikka Polvijärven Urheilijat 14.52
2002 4,5 Olli-Pekka Keronen Outokummun Partio 14.53
2004 4,5 Antti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 14.02
2005 4,5 Mikko Huttunen Juuan Urheilijat 18.26
2006 4,5 Aleksi Ikonen Ilomantsin Urheilijat 14.44
2007 4,5 Oskari Pennanen Juuan Jänne 14.35
2008 4,5 Oskari Pennanen Juuan Jänne 14.25
2009 4,5 Simo Mähönen Enon Kisa-Pojat 16.41
2011 4,5 Roope Reponen Kiteen Urheilijat 15.45
2012 4,5 Roope Reponen Kiteen Urheilijat 15.13
2013 4,5 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja 14.28
2014 4,5 Aatu Mäkelä Pyhäselän Urheilijat 16.00
2015 4,5 Eppu Honkanen Lieksan Urheilijat 16.36
2016 4,5 Oskari Silvennoinen Joensuun Kataja 17.10
2017 4,5 Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat 18.29
2018 4,5 Dennis Moskvin Joensuun Kataja 17.22

B-POJAT (16)/POJAT 16

1975 4,5 Heikki Hartikainen Outokummun Vesa 16.23
1976 4,5 Heikki Hartikainen Outokummun Vesa 15.59
1977 4,5 Arto Eronen Tohmajärven Urheilijat 16.55
1978 4,5 Jari Pakarinen Rääkkylän Kipinä 15.58
1979 4,5 Toivo Toivanen Tuupovaaran Urheilijat 15.35
1980 4,5 Harri Saarinen Enon Kisa-Pojat 15.55
1981 4,5 Arto Kyyrönen Kontio-Veljet 14.54
1982 4,5 Tero Ikonen Tohmajärven Urheilijat 14.30
1983 4,5 Jaakko Sivonen Joensuun Kataja 14.56
1984 4,5 Kari Pietarinen Vaivion Tarmo 15.08
1985 4,5 Markku Kyyrönen Lahden Ahkera 15.07
1986 4,5 Harri Leinonen Rääkkylän Kipinä 15.16
1987 4,5 Mika Hirvonen Pyhäselän Urheilijat 15.57
1988 4,5 Juha Asikainen Kiteen Urheilijat 16.09
1989 4,5 Miska Matikainen Tohmajärven Urheilijat 16.43
1990 4,5 Jari Huovinen Joensuun Kataja 15.44
1991 4,5 Jari Huovinen Joensuun Kataja 16.20
1992 4,5 Markus Volotinen Joensuun Kataja 15.34
1993 4,5 Miikka Järvinen Joensuun Kataja 16.19
1994 4,5 Panu Ikonen Joensuun Kataja 16.22

POJAT 15

1995 4,5 Janne Ikonen Pyhäselän Urheilijat 15.38
1996 4,5 Jussi Oinonen Outokummun Partio 16.03
1997 4,5 Jukka Maksimainen Joensuun Kataja 17.08
1998 4,8 Matti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 16.54
1999 4,5 Heikki Räisänen Kontio-Veljet 17.26
2000 4,5 Jarno Piipponen Polvijärven Urheilijat 16.42
2001 4,5 Klaus Silvennoinen Joensuun Kataja 17.04
2002 4.5 Antti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 14.38
2003 3,4 Ilari Parkkonen Kiteen Urheilijat 12.52
2004 4,5 Patrik Ikonen Ilomantsin Urheilijat 15.09
2005 4,5 Teemu Ruippo Pyhäselän Urheilijat 16.47
2006 4,5 Oskari Pennanen Juuan Jänne 15.28
2008 4,5 Simo Mähönen Enon Kisa-Pojat 18.14
2009 4,5 Aleksi Romppanen Enon Kisa-Pojat 17.15
2010 4,5 Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti 16.38
2011 4,5 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 16.31
2012 4,5 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja 14.39
2013 4,5 Jussi Tolonen Höytiäisen Urheilijat 16.58
2014 4,5 Ismo Partanen Polvijärven Vauhti 16.07
2015 4,5 Arttu Simanainen Joensuun Kataja 16.12
2016 4,5 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 15,48
2017 4,5 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 17.42
2018 4,5 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 19.31

POJAT 14

1973 3,6 Jorma Kontturi Ilomantsin Urheilijat 13.20
1974 4,5 Arto Eronen Tohmajärven Urheilijat 18.49
1975 4,5 Arto Eronen Tohmajärven Urheilijat 17.46
1976 4,5 Anssi Litmanen Tohmajärven Urheilijat 17.41
1977 4,5 Kari Lottonen Outokummun Partio 19.17
1978 4,5 Jari Kuokkanen Outokummun Vesa 17.16
1980 4,5 Jukka Kolehmainen Joensuun Kataja 16.03
1981 4,5 Jaakko Sivonen Joensuun Kataja 16.27
1982 4,5 Ari-Pekka Pursiainen Outokummun Vesa 16.06
1983 4,5 Markku Kyyrönen Heinolan Isku 17.46
1984 4,5 Ilpo Komu Vaivion Tarmo 16.54
1985 4,5 Mika Hirvonen Pyhäselän Urheilijat 17.11
1986 4,5 Pasi Penttinen Enon Kisa-Pojat 16.39
1987 4,5 Jani Muukkonen Kiteen Urheilijat 17.04
1988 4,5 Jani ja Jari Huovinen Joensuun Kataja 17.23
1989 4,5 Timo Kojo Outokummun Partio 18.51
1990 4,5 Kimmo Tikka Tohmajärven Urheilijat 17.10
1991 4,5 Jani Nissinen Ilomantsin Urheilijat 18.24
1992 4,5 Teemu Hirvonen Pyhäselän Urheilijat 16.26
1993 4,5 Janne Ikonen Kontio-Veljet 17.44
1994 4,5 Janne Ikonen Joensuun Kataja 16.51
1995 4,5 Vesa Hyvärinen Pyhäselän Urheilijat 18.08
1996 4,5 Jukka Maksimainen Joensuun Kataja 17.09
1997 4,5 Matti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 16.37
1998 4,5 Timo Hynninen Kiteen Urheilijat 19.04
2000 4,5 Niko Vartiainen Pyhäselän Urheilijat 16.45
2001 4,5 Antti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 15.52
2002 4,5 Kari Heikura Lieksan Urheilijat 14.55
2003 3,4 Patrik Ikonen Ilomantsin Urheilijat 12.21
2004 4,5 Ville Korhonen Pyhäselän Urheilijat 16.54
2005 4,5 Oskari Pennanen Juuan Urheilijat 16.42
2006 4,5 Olli-Pekka Luoto Pyhäselän Urheilijat 17.20
2007 4,5 Simo Mähönen Enon Kisa-Pojat 17.56
2008 4,5 Pasi Turpeinen Ilomantsin Urheilijat 17.45
2009 4,5 Markus Kokkonen Pyhäselän Urheilijat 24.50
2010 4,5 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 18.43
2011 4,5 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja 15.13
2012 4,5 Tuomo Tolonen Höytiäisen Urheilijat 17.38
2013 4,5 Ismo Partanen Polvijärven Vauhti 17.26
2014 4,5 Mika Kotiranta Joensuun Kataja 16.42
2015 4,5 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 16.49
2016 4,5 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 18.17
2017 4,5 Matias Ahtinen Joensuun Kataja 18.54
2018 4,5 Arsi Tietäväinen Tohmajärven Urheilijat 17.29

POJAT 13

1995 4,5 Mikko Auvinen Joensuun Kataja 16.35
1996 4,5 Matti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 17.12
1999 4,5 Joose Toivola Liperin Taimi 17.16
2000 4,5 Antti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 16.45
2001 4,5 Kari Heikura Lieksan Urheilijat 15.57
2002 4,5 Patrik Ikonen Ilomantsin Urheilijat 16.38
2003 3,4 Teemu Ruippo Pyhäselän Urheilijat 13.21
2004 4,5 Oskari Pennanen Juuan Urheilijat 17.35
2005 4,5 Tuomas Kinnunen Joensuun Kataja 17.54
2006 4,5 Tuomas Kammonen Ilomantsin Urheilijat 17.26
2007 4,5 Pasi Turpeinen Ilomantsin Urheilijat 17.39
2008 4,5 Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti 19.31
2009 4,5 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 19.10
2010 4,5 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja 15.36
2011 4,5 Jussi Tolonen Höytiäisen Urheilijat 17.31
2012 4,5 Arttu Simanainen 12 Joensuun Kataja 17.31
2013 4,5 Arttu Simanainen Joensuun Kataja 16.29
2014 4,5 Perttu Reponen 12 Kiteen Urheilijat 16.28
2015 4,5 Ei osallistujia
2016 4,5 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 18.37
2017 4,5 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 17.53
2018 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 17.54

POJAT 12

1995 2,6 Matti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 10.27
1996 2,6 Jani Päivinen Juuan Jänne 10.45
1999 2,6 Jari Räsänen Polvijärven Urheilijat 10.24
2000 2,6 Kari Heikura Lieksan Urheilijat 9.27
2001 2,6 Henrik Kinnunen Pyhäselän Urheilijat 10.30
2002 2,6 Teemu Ruippo Pyhäselän Urheilijat 9.53
2003 1,7 Mikko Vartiainen Polvijärven Vauhti 6.26
2004 2,6 Antti Suvanto Polvijärven Urheilijat 9.48
2005 2,6 Tuomas Kammonen Ilomantsin Urheilijat 10.12
2006 2,6 Pasi Turpeinen Ilomantsin Urheilijat 9.35
2007 2.6 Roope Reponen Kiteen Urheilijat 10.50
2008 2,6 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 11.13
2009 2,6 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja 9.33
2010 2,6 Arttu Piitulainen Jippo 10.13
2011 2,6 Timo Ryynänen Lieksan Urheilijat 10.49
2012 2,6 Niklas Soikkeli Joensuun Kataja 10.29
2013 2,6 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 10.10
2014 2,6 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 10.19
2015 2,6 Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 10.14
2016 2,6 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 10.28
2017 2,6 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 10.18
2018 2,6 Milo Kuivalainen Pyhäselän Urheilijat 11.38

POJAT 11

1995 2,6 Ari Hyvärinen Pyhäselän Urheilijat 11.37
1996 2,6 Arno Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 11.54
1999 2,6 Antti Åke Polvijärven Urheilijat 11.36
2000 2,6 Henrik Kinnunen Pyhäselän Urheilijat 10.32
2001 2,6 Teemu Ruippo Pyhäselän Urheilijat 10.23
2002 2,6 Oskari Pennanen Juuan Urheilijat 10.15
2003 1,7 Tuomas Kinnunen Joensuun Kataja 6.32
2004 2,6 Timo Mähönen Enon Kisa-Pojat 10.31
2005 2,6 Pasi Turpeinen Ilomantsin Urheilijat 10.57
2006 2,6 Valtteri Säde Joensuun Kataja 10.38
2007 2,6 Simo Kahelin Pyhäselän Urheilijat 9.53
2008 2,6 Jere Sivonen Pyhäselän Urheilijat 10.12
2009 2,6 Arttu Piitulainen Jippo 10.11
2010 2,6 Tino Mäkelä Pyhäselän Urheilijat 11.45
2011 2,6 Arttu Simanainen Joensuun Kataja 10.16
2012 2,6 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 10.26
2013 2,6 Perttu Reponen Kiteen Urheilijat 10.18
2014 2,6 Eemeli Laitila Pyhäselän Urheilijat 10.26
2015 2,6 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 10.18
2016 2,6 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 10.34
2017 2,6 Valtteri Mäkelä Joensuun Kataja 10.30
2018 2,6 Luca Räty Pyhäselän Urheilijat 12.42

POJAT 10

1995 2,6 Arno Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 12.48
1996 2,6 Tomi Juntunen Juuan Jänne 11.5?
1999 2,6 Henrik Kinnunen Pyhäselän Urheilijat 11.55
2000 2,6 Kai Räsänen Pyhäselän Urheilijat 10.44
2001 2,6 Mikko Vartiainen Polvijärven Vauhti 10.41
2002 2,6 Tuomas Kinnunen Joensuun Kataja 10.17
2003 1,7 Valtteri Nykänen Joensuun Kataja 7.06
2004 2,6 Niko Tahvanainen Pyhäselän Urheilijat 10.33
2005 2,6 Jaakko Jurvanen Pyhäselän Urheilijat 11.59
2006 2,6 Simo Kahelin Pyhäselän Urheilijat 9.56
2007 2,6 Jere Sivonen Pyhäselän Urheilijat 10.35
2008 2,6 Arttu Piitulainen Jippo-98 11.02
2009 2,6 Tino Mäkelä Pyhäselän Urheilijat 12.15
2010 2,6 Arttu Simanainen Joensuun Kataja 10.49
2011 2,6 Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 10.27
2012 2,6 Perttu Reponen Kiteen Urheilijat 10.43
2013 2,6 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 11.20
2014 2,6 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 10.43
2015 2,6 Erno Tietäväinen Tikkalan Veikot 10.51
2016 2,6 Anton Tallus Pyhäselän Urheilijat 12.20
2017 2,6 Miko Sivonen Pyhäselän Urheilijat 13.11
2018 2,6 Janne Piipponen Pyhäselän Urheilijat 13.52

POJAT 9

1995 2,6 Tommi Hynninen Kiteen Urheilijat 13.05
1996 2,6 Antti Räsänen Pyhäselän Urheilijat 11.35
2000 2,6 Ville-Pekka Kokko Pyhäselän Urheilijat 10.55
2001 2,6 Samuli Määttä Kontio-Veljet 11.34
2002 2,6 Aleksi Saarelainen Pyhäselän Urheilijat 11.44
2003 1,7 Niko Tahvanainen Pyhäselän Urheilijat 7.07
2004 2,6 Markus Kokkonen Pyhäselän Urheilijat 11.20
2005 2,6 Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 11.41
2006 2,6 Jere Sivonen Pyhäselän Urheilijat 10.55
2007 2,6 Sami Kähkönen Siilinjärven Hiihtoseura 14.08
2008 2,6 Santeri Heikkinen Juuan Urheilijat 14.44
2009 2,6 Otto Invenius Leppävirran Viri 12.39
2010 2,6 Eemeli Tavi Kiteen Urheilijat 12.32
2011 2,6 Perttu Reponen Kiteen Urheilijat 10.53
2012 2,6 Jere Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 12.30
2013 2,6 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 11.14
2014 2,6 Erno Tietäväinen Tikkalan Veikot 10.56
2015 2,6 Anton Tallus Pyhäselän Urheilijat 12.32
2016 2,6 Atte Mustonen Joensuu 13.49
2017 2,6 Antto Halonen Juuan Jänne 11.45
2018 2,6 Lauri Laamanen 8 Pyhäselän Urheilijat 14.00

MIEHET HÖLKKÄ/KUNTOSARJA, PITKÄ MATKA

1974 16 Pauli Nuutinen Enon Kisa-Pojat 58.25
1975 15 Erkki Moilanen Joensuu 55.??
1976 15 Toivo Heiskanen Tohmajärven Urheilijat 54.00
1977 15 Erkki Nuutinen Kaltimon Kaiku 48.00
1978 15 Erkki Nuutinen 52.06
1979 15 Toivo Heiskanen Simpeleen Urheilijat 53.58
1980 15 Pertti Leinonen Kiteen Urheilijat 53.28
1981 12 Pertti Leinonen Puhoksen Vesa 45.39
1982 12 Väinö Ihalainen Koitereen Urheilijat 46.38
1983 12 Pertti Jalkanen Joensuun Hiihto-Veikot 49.17
1984 12 Pertti Leinonen Puhoksen Veikot 45.45
1985 12 Jouni Karjalainen Kesälahden Urheilijat 46.29
1986 12 Reijo Sykkö Pyhäselän Urheilijat 47.53
1989 12 Timo Tavi Kesälahden Urheilijat 45.55
1990 12 Ilkka Lötjönen Parikkalan Urheilijat 41.18
1991 12 Jouko Marjosalmi Juuan Urheilijat 46.04
1992 12 Jouko Marjosalmi Juuan Urheilijat 42.08
1993 12 Jouko Marjosalmi Juuan Urheilijat 45.12
1994 12 Timo Tavi Kesälahden Urheilijat 46.27
1995 12 Timo Tavi Kesälahti 43.54
1996 12 Antti Tolonen Kalevan Rasti 43.59
1997 12 Juha Kähkönen Juuan Urheilijat 46.13
1998 12 Juha Ronkainen Ilomantsin Urheilijat 50.45
1999 12 Juha Kähkönen Juuan Urheilijat 46.55
2000 12 Hannu Karppanen Joensuu 47.08
2001 12 Janne Tuhkalainen Mikkelin Hiihtäjät 41.29
2002 12 Arto Näsänen Kontiolahti 46.46
2004 12 Ilkka Lötjönen Parikkala 42.53
2005 12 Jouni Ruokolainen Nurmeksen Sepot 48.20
2006 12 Jarkko Pesonen 47.06
2007 12 Jouko Pirinen Ilomantsin Urheilijat 44.35
2008 12 Jouko Pirinen Ilomantsin Urheilijat 47.43

HÖLKKÄ/KUNTOSARJA, LYHYT MATKA

1975 4,5 Juha Laaninen Liperin Taimi 18.xx
1976 4,5 Aapo Sorjonen Kaltimon Kaiku 17.00
1978 4,5 Erkki Hiltunen 15.29
1979 4,5 Antti Parkkonen Kiteen Urheilijat 15.19
1980 4,5 Erkki Hiltunen Frito 15.28
1981 4,5 Martti Rupponen ? 14.34
1982 4,5 Seppo Kurvinen Ilomantsin Urheilijat 15.11
1984 4,5 Ari Hakulinen Kiteen Urheilijat 14.06
1985 4,5 Reino Putkuri Kiteen Urheilijat 14.26
1986 4,5 Keijo Maksimainen Ilomantsin Urheilijat 14.57
1987 4,5 Jari Korhonen Enso 14.12
1988 4,5 Yrjö Pesonen Joensuun Kataja 14.08
1989 4,5 Kimmo Hakulinen Kiteen Urheilijat 14.47
1990 4,5 Jouni Varis Sulkaman Kipinä 14.22
1991 4,5 Harri Leinonen Sulkaman Kipinä 15.51
1992 4,5 Harri Hyytiäinen FML Timberjack 14.07
1993 4,5 Harri Hyytiäinen FML Timberjack 15.55
1994 4,5 Harri Hyytiäinen FML Timberjack 15.01
1995 4,5 Seppo Kakkonen Pyhäselän Urheilijat 15.13
1996 4,5 Veli-Juhani Huoman Enonkoski 14.58
1997 4,5 Seppo Kakkonen Pyhäselän Urheilijat 15.36
1998 4,8 Markus Volotinen Joensuun Kataja 16.24
1999 4,5 Keijo Maksimainen Ilomantsin Urheilijat 15.33
2000 4,5 Pertti Leinonen Kiteen Urheilijat 14.28
2001 4,5 Keijo Maksimainen Ilomantsin Urheilijat 15.00
2002 4,5 Keijo Maksimainen Ilomantsin Urheilijat 15.20
2004 4,5 Pertti Leinonen Kitee 15.00
2005 4,5 Heikki Räisänen Kontiolahden Urheilijat 15.47
2006 4,5 Heikki Räisänen Polvijärven Urheilijat 15.27
2007 4,5 Veli-Heikki Koivu Rovaniemen Road Runners 14.04
2008 4,5 Jukka Rahkonen Polvijärven Urheilijat 15.19
2009 4,5 Jukka Rahkonen Polvijärven Urheilijat 14.51
2010 4,5 Harri Hyytiäinen John Deere/Kalevan Rasti 15.57

Vuodesta 2011 lähtien 4,5 km:n kuntosarjassa miehet ja naiset yhdessä

KUNTOSARJA (MIEHET JA NAISET YHDESSÄ):

2011 4,5 Jaana Honkanen Joensuun Kataja 15.40
2012 4,5 Mikko Lappalainen Helsinki 16.04
2013 4,5 Roope Reponen Joensuun Kataja 16.02
2014 4,5 Eero Simanainen Juuan Urheilijat 19.31
2015 4,5 Mika Kähkönen Joensuun Pyöräilijät 16.34
2016 4,5 Aki Mustonen Ylämylly 17.05
2017 4,5 Petri Turpeinen ForrestGuuri 15.53
2018 4,5 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja 14.48


JOUKKUEKILPAILU, MIEHET/NUORET/IKÄMIEHET (3 juoksijan yhteisaika)

1974 16 Joensuun Kataja 1.51.12
Taisto Honkanen, Tero Pulli, Jouko Rannanpää

JOUKKUEKILPAILU/HÖLKKÄSARJA, LYHYT MATKA (4 juoksijan yhteisaika)

1986 4,4 Vapo Oy Rahkeen saha 1.10.11
Hannu Piiroinen, Hannu Härkönen, Heikki Keränen, Kauko Keronen
1987 4 Enso-Gutzeit/Ilomantsi 1.01.21
Kokoonpano?
1988 4,5 Uimaharjun sahatyöläisten ammattiosasto 1.05.24
Aapo Sorjonen, Tenho Turpeinen, Timo Mikkonen, Jari Kekkonen
1989 4,5 Uimaharjun sahatyöläisten ammattiosasto 142 1.09.44
Kokoonpano?
1990 4,5 Enso/Uimaharjun tehtaat 1.04.27 Martti Turpeinen, Jari Säde, Mikko ja Lauri Piitulainen
1991 4 Abloy 1.08.24
Pertti Jalkanen, Kari Issakainen, Reijo Sykkö, Juha Voutilainen
1992 4,5 FML Timberjack 1.02.54 Heikki Heikkinen, Jouko Nissinen, Hannu Kakkinen, Harri Hyytiäinen
1993 4,5 FML Timberjack 1.08.10 Harri Hyytiäinen, Jouko Nissinen, Heikki Heikkinen, Hannu Kakkinen
1994 5 FML Timberjack 1.07.15 Harri Hyytiäinen, Jouko Nissinen, Heikki Heikkinen, Hannu Kakkinen
1995 4,5 Vapari/Läänin vankila 1.11.37 Hannu Kämäräinen, Markku Näppi, Teuvo Ikonen, Jouko Hokkanen
1996 4,5 Rääkkylän yläaste 1.10.52 Pasi Ratilainen, Altti Kinnunen, Eero Hirvonen, Santeri Jordan
1997 5 Pyhäselän parhaaksi 1.08.19 Seppo Kakkonen, Sauli Törmänen, Jarmo Honkanen, Osmo Kähkönen
1998 4,8 Abloy 1.17.19 Pertti Jalkanen, Pertti Myyry, Pentti Kosonen, Reijo Sykkö
1999 4,5 Ylä-Karjalan Sähkö 1.05.34 Arvo Hynynen, Markku Suhonen, Vesa Hassinen, Erkki Valjus
2000 4,5 Autotalo Laakkonen 1.07.29
Pertti Hartikainen, Eero Miettinen, Markku Jeskanen, Paavo Miinalainen
2001 4,5 Korven Kiertäjät 1.16.09
Osmo Kähkönen, Mikko Rautiainen, Raino Valtonen, Taito Jeskanen
2002 4,5 Ylä-Karjalan Sähkö 1.05.03
Juha Partanen, Arvo Hynynen, Markku Suhonen, Erkki Valjus

NAISET YLEINEN

1973 4,5 Ulla Suhonen Valtimon Vasama 15.33
1974 4,5 Irja Pettinen Viipurin Urheilijat 17.17
1975 4,5 Irja Paukkonen Viipurin Urheilijat 17.25
1976 4,5 Sirpa Koistinen Vehmersalmen Vesa 18.18
1977 4,5 Riitta Kekäläinen Joensuun Kataja 19.22
1978 4,5 Liisa Pohjolainen Mutalan Riento 16.29
1979 4,5 Teija Kurvinen Ilomantsin Urheilijat 17.15
1980 4,5 Liisa Pohjolainen Mutalan Riento 17.24
1981 4,5 Liisa Pohjolainen Kaltimon Kaiku 16.23
1982 4,5 Marja Vartiainen Kiteen Urheilijat 16.23
1983 4,5 Marja Vartiainen Kiteen Urheilijat 15.49
1984 4,5 Teija Kurvinen Joensuun Kataja 15.23
1985 4,5 Raija Huttunen Joensuun Kataja 16.26
1986 4,4 Raija Huttunen Joensuun Kataja 16.26
1987 4,5 Arja Wahlberg Hartolan Voima 16.21
1988 4,5 Raija Huttunen Joensuun Kataja 16.17
1989 4,5 Kati Makkonen Joensuun Kataja 16.45
1990 4,5 Raija Holopainen Joensuun Kataja 15.55
1991 4,5 Teija Ruippo Joensuun Kataja 17.44
1992 8,5 Marja Vartiainen Kiteen Urheilijat 31.59
1993 8,5 Seija Tirkkonen Leppävirran Viri 33.52
1994 8,5 Kati Makkonen Pyhäselän Urheilijat 34.07
1995 8,5 Kati Makkonen Pyhäselän Urheilijat 32.06
1996 8,5 Hanna Okkonen Nurmeksen Sepot 32.07
1997 8,5 Teija Ruippo Ilomantsin Urheilijat 32.00
1998 8,5 Teija Ruippo Ilomantsin Urheilijat 34.35
1999 8,5 Teija Ruippo Pyhäselän Urheilijat 31.44
2000 8,5 Teija Ruippo Pyhäselän Urheilijat 30.15
2001 8,5 Pauliina Sormunen Joensuun Kataja 30.35
2002 8,5 Pauliina Sormunen Joensuun Kataja 31.02
2004 8,5 Heidi Gröndahl Juuan Jänne 32.39
2005 8,5 Heidi Gröndahl Juuan Jänne 32.11
2006 8,5 Jaana Eskelinen Pyhäselän Urheilijat 33.00
2007 8,5 Jaana Kettunen Kuopio 33.20
2008 8,5 Marja-Leena Kurki Outokummun Partio 33.36
2009 8,5 Jaana Honkanen Lapinlahden Veto 31.30
2010 8,5 Jaana Honkanen Joensuun Kataja 31.58
2011 8,5 Johanna Lehtinen Joensuun Kataja 27.57
2012 8,5 Jaana Honkanen Joensuun Kataja 30.26
2013 8,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 32.24
2014 8,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 30.47
2015 8,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 30.56
2016 8,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 31.35
2017 8,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 30.05
2018 8,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 34.02

NAISET 40

2004 8,5 Teija Ruippo Pyhäselän Urheilijat 32.06
2005 8,5 Teija Ruippo Pyhäselän Urheilijat 34.13
2006 8,5 Kaija Pyöriäinen Pyhäselän Urheilijat 34.42
2007 8,5 Tuija Puhakainen Simpeleen Urheilijat 34.37
2008 8,5 Tuija Puhakainen Joensuu 37.39
2010 4,5 Aija Koistinen Kalevan Rasti 18.48
2011 4,5 Tuula Martiskainen Liperin Taimi 19.23
2012 4,5 Mirja Lappalainen Hammaslahti 19.39
2013 4,5 Anne Tossavainen Savonlinnan Riento 21.21
2014 4,5 Sanna Markkanen Joensuun Kataja 18.51
2015 4,5 Sanna Markkanen Joensuun Kataja 19.57
2016 4,5 Netta Mikkonen Kuopio 18.36
2017 4,5 Sanna Markkanen Joensuun Kataja 20.13

NAISET 45

2009 8,5 Sointu Hyttinen Joensuu 41.57
2012 4,5 Tuula Martiskainen Liperin Taimi 21.02
2013 4,5 Tuula Martiskainen Polvijärven Vauhti 20.40
2014 4,5 Kaija Pyöriäinen Joensuun Kataja 18.46
2015 4,5 Kaija Pyöriäinen Joensuun Kataja 19.02
2016 4,5 Satu Hyytiäinen Ultrajuoksuseura Sisu 19.05
2017 4,5 Satu Hyytiäinen Islon Juoksukoulu 18.48
2018 4,5 Satu Hyytiäinen Ultra Sisu 20.01

NAISET 50

2004 8,5 Elina Lyytikäinen Pyhäselän Urheilijat 38.34
2006 8,5 Seija Kiiski Korson Kengurut 42.38
2007 8,5 Eliisa Reijonen Tohmajärven Urheilijat 40.15
2010 4,5 Eliisa Reijonen Tohmajärven Urheilijat 19.04
2011 4,5 Eliisa Reijonen Tohmajärven Urheilijat 19.27
2012 4,5 Sointu Hyttinen Joensuun Kataja 20.02
2013 4,5 Vuokko Kolehmainen Mikkelin Kilpa-Veikot 18.56
2014 4,5 Anne Jääskeläinen Mäntylahden Veto 16.07
2015 4,5 Vuokko Kolehmainen Mikkelin Kilpa-Veikot 19.13
2016 4,5 Aija Koistinen Kalevan Rasti 19.40
2017 4,5 Kaija Pyöriäinen Joensuun Kataja 18.26
2018 4,5 Kaija Pyöriäinen Joensuun Kataja 19.35

NAISET 55

2009 4,5 Eliisa Reijonen Tohmajärven Urheilijat 18.49
2012 4,5 Anneli Makkonen Rääkkylän Kisa-Veikot 24.22
2014 4,5 Anneli Makkonen Rääkkylän Kisa-Veikot 22.41
2015 4,5 Anneli Makkonen Rääkkylän Kisa-Veikot 22.32
2017 4,5 Tuija Puhakainen Joensuun Poliisiurheilijat 20.24
2018 4,5 Tuija Puhakainen Joensuu 21.34

NAISET 60

2014 4,5 Sirkka Piipponen Kaavi 20.50
2015 4,5 Sirkka Piipponen Kaavi 21.46
2016 4,5 Sirkka Piipponen Kaavi 21.53
2017 4,5 Sirkka Piipponen Kaavi 22.04
2018 4,5 Anneli Makkonen Rääkkylän Kisa-Veikot 25.11

NAISET 20

1992 8,5 Teija Päivinen Tohmajärven Urheilijat 37.52
1993 8,5 Eija Hyvönen Lieksan Urheilijat 39.01

NAISET 19

1995 8,5 Hanna Okkonen Nurmeksen Sepot 32.52
1996 8,5 Sanna Halttunen Kiteen Urheilijat 31.30
1997 8,5 Pauliina Sormunen Pyhäselän Urheilijat 17.00
1998 4,8 Pauliina Sormunen Pyhäselän Urheilijat 18.08
1999 4,5 Sanna Leinonen Pyhäselän Urheilijat 17.43
2000 4,5 Riikka Pakarinen Varkauden Kenttä-Veikot 16.38
2001 4,5 Marianne Hannonen Tohmajärven Urheilijat 16.21
2002 4,5 Outi Gröndahl Juuan Jänne 16.59
2004 4,5 Lotta Salmi Juuan Jänne 19.24
2005 4,5 Marja-Leena Kurki Outokummun Partio 17.05
2006 4,5 Anna Tiitinen Pyhäselän Urheilijat 18.26
2007 4,5 Sanna Neuvonen Kiteen Urheilijat 25.14
2008 4,5 Sini Turpeinen Ilomantsin Urheilijat 18.06
2009 4,5 Maria Miettinen Leppävirran Viri 17.37
2010 4,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 16.50
2011 4,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 17.00
2012 8,5 Johanna Sinkko Pyhäselän Urheilijat 45.48
2014 8,5 Viivi Lankinen Sotkamo 35.17
2015 8,5 Jasmin Tukiainen Pyhäselän Urheilijat 36.19
2016 8,5 ei osallistujia
2017 8,5 Hilja-Miina Kakkonen Joensuun Kataja 35.17
2018 8,5 Kaisa Kasurinen Pyhäselän Urheilijat 50.22

A-TYTÖT (18)/TYTÖT 18

1975 4,5 Päivi Räsänen Joensuun Kataja 18.14
1976 4,5 Arja Koistinen Vehmersalmen Vesa 18.28
1977 4,5 Raija Kortelainen Pyhäselän Urheilijat 23.59
1978 4,5 Seija Hämäläinen Liperin Taimi 20.57
1980 4,5 Teija Kurvinen Joensuun Kataja 17.35
1981 4,5 Mervi Kasurinen Kuopion Sisu-Veikot 17.24
1992 4,5 Katri Hirvonen Pyhäselän Urheilijat 25.03
1993 4,5 Hanna Okkonen Nurmeksen Sepot 18.54
1994 4,5 Hanna Okkonen Nurmeksen Sepot 18.05

A + B-TYTÖT (16-18)

1974 4,5 Päivi Räsänen Joensuun Kataja 18.35

NAISET 17

1995 4,5 Sanna Halttunen Kiteen Urheilijat 16.27
1996 4,5 Pauliina Sormunen Pyhäselän Urheilijat 16.57
1997 4,5 Sanna Leinonen Pyhäselän Urheilijat 17.40
1998 4,8 Henna Kosunen Pyhäselän Urheilijat 19.23
1999 4,5 Salla Pulli Joensuun Kataja 17.51
2000 4,5 Marianne Hannonen Tohmajärven Urheilijat 16.03
2001 4,5 Outi Gröndahl Juuan Jänne 17.19
2002 4.5 Annina Valling Polvijärven Urheilijat 16.46
2004 4,5 Emmi Salminen Tohmajärven Urheilijat 18.15
2005 4,5 Anna Tiitinen Pyhäselän Urheilijat 17.25
2006 4,5 Sini Turpeinen Ilomantsin Urheilijat 17.27
2007 4,5 Sini Turpeinen Ilomantsin Urheilijat 16.57
2008 4,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 17.11
2009 4,5 Minna Ikonen Tohmajärven Urheilijat 16.48
2010 4,5 Miia Kuokkanen Leppävirran Viri 16.56
2011 4,5 Maiju Luoto Pyhäselän Urheilijat 18.03
2012 4,5 Satu Kähkönen Siilinjärven Ponnistus 16.10
2013 4,5 Satu Kähkönen Siilinjärven Ponnistus 16.15
2014 4,5 Ilona Saastamoinen Joensuun Kataja 17.44
2015 4,5 Riina Juutinen Tuupovaaran Urheilijat 25.42
2016 4,5 Siiri Silvennoinen Joensuun Kataja 19.07
2017 4,5 Peppi Ahponen Pyhäselän Urheilijat 20.57
2018 4,5 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 22.08

B-TYTÖT (16)/TYTÖT 16

1975 4,5 Erja Rytkönen Joensuun Kataja 20.49
1976 4,5 Eija Koistinen Vehmersalmen Vesa 19.15
1977 4,5 Eija Väisänen Varislahden Varma 18.31
1978 4,5 Teija Kurvinen Ilomantsin Urheilijat 17.20
1979 4,5 Mervi Kasurinen Kuopion Sisu-Veikot 17.50
1980 4,5 Anne Rummukainen Joensuun Kataja 19.00
1981 4,5 Raija Huttunen Joensuun Kataja 17.49
1982 4,5 Mirja Lappalainen Rääkkylän Kipinä 18.01
1983 4,5 Taina Nissinen Joensuun Kataja 18.02
1984 4,5 Eija Malinen Rääkkylän Kipinä 18.49
1985 4,5 Asta Hukka Kiteen Urheilijat 17.34
1986 4,5 Salla Haatainen Pyhäselän Urheilijat 19.40
1987 4,5 Ritva Savolainen Tohmajärven Urheilijat 19.30
1988 4,5 Leena Surakka Mutalan Riento 18.24
1989 4,5 Anne Simonen Juuan Jänne 20.36
1991 4,5 Tanja Kempas Joensuun Kataja 20.55
1992 4,5 Hanna Okkonen Nurmeksen Sepot 18.00
1993 4,5 Laura Vesa Kiteen Urheilijat 18.55
1994 4,5 Pauliina Sormunen Pyhäselän Urheilijat 18.08
1996 4,5 Sonja Karppanen Kiteen Urheilijat 18.14

TYTÖT 15

1995 4,5 Sanna Leinonen Pyhäselän Urheilijat 18.18
1997 4,5 Heidi Gröndahl Juuan Jänne 18.32
1998 4,5 Katariina Jalovaara Pyhäselän Urheilijat 24.24
1999 4,5 Kaisa Pelkonen Joensuun Kataja 18.45
2000 4,5 Jaana Eskelinen Pyhäselän Urheilijat 18.02
2001 4,5 Marja-Leena Kurki Outokummun Partio 16.44
2002 4,5 Mari Laukkanen Enon Kisa-Pojat 18.15
2003 3,4 Emmi Salminen Kiteen Urheilijat 14.07
2004 4,5 Niina Kukkonen Enon Kisa-Pojat 21.04
2005 4,5 Sini Turpeinen Ilomantsin Urheilijat 17.13
2006 4,5 Maaria Pukkala Joensuun Kataja 18.04
2007 4,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 17.11
2008 4,5 Miia Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 16.38
2010 4,5 Hillevi Maksimainen Joensuun Kataja 18.04
2011 4,5 Satu Kähkönen Siilinjärven Ponnistus 16.44
2012 4,5 Jasmin Tukiainen Pyhäselän Urheilijat 17.40
2014 4,5 Moona Havula Pyhäselän Urheilijat 18.11
2015 4,5 Minerva Karppanen Kiteen Urheilijat 17.24
2016 4,5 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 18.32
2017 4,5 Veera Kontkanen Joensuun Kataja 18.09
2018 4,5 Aada Piiroinen Joensuun Kataja 21.38

TYTÖT 14

1973 3,6 Tuula Hagman Joensuun Kataja 14.08
1974 4,5 Tuija Puhakainen Sulkavan Tarmo 18.34
1975 4,5 Helena Piipponen Tuupovaaran Urheilijat 22.16
1976 4,5 Tuija Hakulinen Kiteen Urheilijat 19.18
1977 4,5 Mervi Kasurinen Kuopion Sisu-Veikot 20.36
1978 4,5 Marjo Matikainen Outokummun Partio 19.10
1980 4,5 Annamari Inkinen Joensuun Kataja 20.37
1981 4,5 Anu Jumppanen Kiteen Urheilijat 20.09
1982 4,5 Liisu Hassinen Rääkkylän Kipinä 19.43
1983 4,5 Jaana Ahola Joensuun Kataja 18.42
1984 4,5 Ritva Savolainen Tohmajärven Urheilijat 18.34
1985 4,5 Ritva Savolainen Tohmajärven Urheilijat 20.47
1986 4,5 Anu Oinonen Kokonvaaran Kisa 19.48
1987 4,5 Jaana Alén Pyhäselän Urheilijat 18.37
1988 4,5 Jaana Alén Pyhäselän Urheilijat 18.28
1989 4,5 Jenni Puronaho Kesälahden Urheilijat 20.11
1990 4,5 Hanna Okkonen Nurmeksen Sepot 17.55
1991 4,5 Mervi Kaukolinna Kiteen Urheilijat 22.42
1992 4,5 Maija Partanen Tohmajärven Urheilijat 18.44
1993 4,5 Maija Partanen Tohmajärven Urheilijat 19.29
1994 4,5 Sanna Leinonen Pyhäselän Urheilijat 19.50
1995 4,5 Sonja Karppanen Kiteen Urheilijat 18.24
1996 4,5 Sari Tuovinen Nurmeksen Sepot 17.56
1997 4,5 Salla Pulli Joensuun Kataja 18.48
1998 4,5 Kaisa Pelkonen Joensuun Kataja 20.58
1999 4,5 Annina Valling Polvijärven Urheilijat 18.06
2000 4,5 Marja-Leena Kurki Outokummun Partio 17.18
2001 4,5 Taru Karejoki Pyhäselän Urheilijat 22.45
2002 4,5 Emmi Salminen Kiteen Urheilijat 17.17
2003 3,4 Marjanne Luukkonen Juuan Jänne 15.30
2004 4,5 Sini Turpeinen Ilomantsin Urheilijat 18.15
2005 4,5 Mari Reijonen Joensuun Kataja 19.46
2006 4,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 18.13
2007 4,5 Krista Niiranen Joensuun Kataja 18.36
2008 4,5 Miia Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 17.03
2009 4,5 Tuuli Kettunen Pyhäselän Urheilijat 22.32
2010 4,5 Satu Kähkönen Siilinjärven Ponnistus 17.18
2011 4,5 Jasmin Tukiainen Pyhäselän Urheilijat 16.46
2013 4,5 Moona Havula Pyhäselän Urheilijat 19.43
2014 4,5 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 18.59
2015 4,5 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 18.49
2016 4,5 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 18.27
2017 4,5 Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 22.03
2018 4,5 Cindy Ahponen Pyhäselän Urheilijat 19.33

TYTÖT 13

1995 4,5 Sari Tuovinen Nurmeksen Sepot 18.54
1996 4,5 Salla Pulli Joensuun Kataja 18.38
1999 4,5 Marja-Leena Kurki Outokummun Partio 20.07
2000 4,5 Saara Valling Polvijärven Urheilijat 19.34
2001 4,5 Emmi Salminen Kiteen Urheilijat 18.00
2002 4,5 Elsi Romppanen Juuan Jänne 21.47
2003 3,4 Pipsa Kokko Pyhäselän Urheilijat 15.28
2004 4,5 Enni Turunen Nunnanlahden Viesti 19.51
2005 4,5 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 18.55
2006 4,5 Hilma Maksimainen Joensuun Kataja 20.17
2007 4,5 Miia Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 17.32
2008 4,5 Hillevi Maksimainen Joensuun Kataja 19.13
2009 4,5 Satu Kähkönen Siilinjärven Ponnistus 17.25
2010 4,5 Jasmin Tukiainen Pyhäselän Urheilijat 17.59
2012 4,5 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 21.35
2013 4,5 Siiri Silvennoinen Kalevan Rasti 19.56
2014 4,5 Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 17.32
2015 4,5 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 18.39
2016 4,5 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 20.33
2017 4,5 Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 20.06
2018 4,5 Riikka Jokinen Pyhäselän Urheilijat 20.04

TYTÖT 12

1995 2,6 Marianne Hannonen Tohmajärven Urheilijat 10.30
1996 2,6 Hanne Lintumäki Kiteen Urheilijat 11.00
1999 2,6 Mari Laukkanen Enon Kisa-Pojat 11.03
2000 2,6 Emmi Salminen Kiteen Urheilijat 10.20
2001 2,6 Kaisa Nevalainen Ilomantsin Urheilijat 11.05
2002 2,6 Noora Suoniemi Joensuun Yritys 10.51
2003 1,7 Henna Hassinen Enon Kisa-Pojat 7.37
2004 2,6 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 10.35
2005 2,6 Kukkamaaria Heikkinen Juuan Urheilijat 13.48
2006 2,6 Marianne Pykäläinen Pyhäselän Urheilijat 10.39
2007 2,6 Hillevi Maksimainen Joensuun Kataja 11.00
2008 2,6 Satu Kähkönen Siilinjärven Hiihtoseura 10.33
2009 2,6 Ilona Saastamoinen Joensuun Kataja 11.10
2010 2,6 Juulia Auvinen Joensuun Kataja 10.24
2011 2,6 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 11.27
2012 2,6 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 10.47
2013 2,6 Salla Rönkkö Pyhäselän Urheilijat 12.08
2014 2,6 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 10.27
2015 2,6 Sini Rahkonen Viitasaaren Viesti 10.23
2016 2,6 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 11.06
2017 2,6 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 10.54
2018 2,6 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 12.16

TYTÖT 11

1995 2,6 Hanne Lintumäki Kiteen Urheilijat 11.26
1996 2,6 Jutta Jolkkonen Pyhäselän Urheilijat 11.25
1999 2,6 Anna-Riikka Tiitinen Pyhäselän Urheilijat 12.07
2000 2,6 Elsi Romppanen Juuan Jänne 11.50
2001 2,6 Noora Suoniemi Joensuun Yritys 10.48
2002 2,6 Kati Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 13.16
2003 1,7 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 7.23
2004 2,6 Krista Niiranen Polvijärven Urheilijat 12.20
2005 2,6 Elisa Ikonen Tohmajärven Urheilijat 11.29
2006 2,6 Mari Mantsinen Tohmajärven Urheilijat 11.19
2007 2,6 Satu Kähkönen Siilinjärven Hiihtoseura 10.56
2008 2,6 Ilona Saastamoinen Joensuun Kataja 12.30
2009 2,6 Juulia Auvinen Joensuun Kataja 11.55
2010 2,6 Riina Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 11.10
2011 2,6 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 10.30
2012 2,6 Salla Rönkkö Tuupovaaran Urheilijat 13.17
2013 2,6 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 11.26
2014 2,6 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 10.57
2015 2,6 Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 11.57
2016 2,6 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 11.28
2017 2,6 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 11.48
2018 2,6 Nella Voutilainen Joensuun Kataja 12.57

TYTÖT 10

1995 2,6 Anni Sarkkinen Pyhäselän Urheilijat 12.17
1996 2,6 Sanna Pekkarinen Juuan Jänne 12.25
1999 2,6 Marjanne Luukkonen Juuan Jänne 13.22
2000 2,6 Pipsa Kokko Pyhäselän Urheilijat 10.56
2001 2,6 Anna-Kaisa Asikainen Pyhäselän Urheilijat 12.07
2002 2,6 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 11.27
2003 1,7 Ulla Kuosmanen Polvijärven Urheilijat 8.59
2004 2,6 Elisa Ikonen Tohmajärven Urheilijat 11.25
2005 2,6 Maiju Luoto Pyhäselän Urheilijat 12.03
2006 2,6 Satu Kähkönen Siilinjärven Hiihtoseura 10.48
2007 2,6 Oona Malinen Joensuun Kataja 11.28
2008 2,6 Juulia Auvinen Pyhäselän Urheilijat 13.36
2009 2,6 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 12.25
2010 2,6 Pirita Pirhonen Suolahden Urho 11.10
2011 2,6 Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 11.32
2012 2,6 Veera Kontkanen Kulho 12.47
2013 2,6 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 11.12
2014 2,6 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 11.49
2015 2,6 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 11.49
2016 2,6 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 11.58
2017 2,6 Iina Kukkonen Juuan Urheilijat 11.36
2018 2,6 Marianne Puustinen Pyhäselän Urheilijat 13.10

TYTÖT 9

1995 2,6 Hanna Sarkkinen Pyhäselän Urheilijat 13.13
1996 2,6 Sini Ikonen Joensuun Kataja 13.58
1999 2,6 Vuokko Mononen 15.07
2000 2,6 Anna-Kaisa Asikainen Pyhäselän Urheilijat 11.41
2001 2,6 Tuija Nöjd Polvijärven Urheilijat 12.27
2002 2,6 Maiju Luoto Pyhäselän Urheilijat 14.42
2003 1,7 Jutta Heikkinen Lieksan Urheilijat 7.38
2004 2,6 Hillevi Maksimainen Joensuun Kataja 11.17
2005 2,6 Jutta Simonen Pyhäselän Urheilijat 12.54
2006 2,6 Oona Malinen Joensuun Kataja 12.03
2007 2,6 Juulia Auvinen Pyhäselän Urheilijat 13.29
2008 2,6 Elli Turunen Juuan Jänne 13.32
2009 2,6 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 12.10
2010 2,6 Karla Könönen 7 Pyhäselän Urheilijat 13.56
2011 2,6 Karla Könönen 8 Pyhäselän Urheilijat 12.26
2012 2,6 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 12.36
2013 2,6 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 12.28
2014 2,6 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 12,21
2015 2,6 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 12.42
2016 2,6 Jenny Miettinen 8 Pyhäselän Urheilijat 14.11
2017 2,6 Vilja Kulla Joensuun Kataja 12.35
2018 2,6 Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat 14.08

HÖLKKÄ/KUNTOSARJA, PITKÄ MATKA

1997 12 Päivikki Raitomäki Joensuu 1.17.50
1998 12 Marja Holopainen Liperin Taimi 56.33
1999 12 Marja Holopainen Liperin Taimi 49.36
2000 12 Kaisa (Kati) Juuti-Koskinen Liperin Taimi 54.14
2001 12,5 Marja Holopainen Liperin Taimi 48.56
2002 12 Marja Holopainen Liperin Taimi 49.28
2004 12 Leena Simonen Kiihtelysvaaran Urheilijat 1.02.02
2005 12 Leena Simonen Kiihtelysvaaran Urheilijat 1.05.30
2006 12 Satu Kemppainen Joensuun Kataja 51.27
2007 12 Mervi Pötry Kalevan Rasti 50.58
2008 12 Pauliina Pietikäinen Kontiolahti 53.06

NAISET HÖLKKÄ/KUNTOSARJA, LYHYT MATKA

1978 4,5 Marja Vartiainen Tohmajärven Urheilijat 19.54
1990 4,5 Taina Törrönen Pyhäselän Urheilijat 18.21
1994 4,5 Sirpa Kankkunen Kiteen Urheilijat 21.38
1995 4,5 Raija Holopainen Outokumpu 18.44
1996 4,5 Mervi Kaukolinna Savonlinnan Triathlon 20.32
1997 4,5 Eija Maksimainen Smurffit Pyhäselkä 17.30
1998 4,8 Ulla Puustinen Pyhäselän Urheilijat 21.41
1999 4,5 Marja Vartiainen Metsänhoitoyhdistys 18.24
2000 4,5 Sanna Leinonen Pyhäselän Urheilijat 17.16
2001 4,5 Sanna Leinonen Pyhäselän Urheilijat 17.49
2002 4,5 Tiina-Liisa Soikkeli Harry Team 18.23
2004 4,5 Kaija Pyöriäinen Tohmajärven Urheilijat 17.58
2005 4,5 Tiina-Liisa Soikkeli Pyhäselän Urheilijat 18.18
2006 4,5 Emilia Sormunen Lahti 19.55
2007 4,5 Teija Rantala Iisalmen Visa 19.45
2008 4,5 Piia Back Helsinki 22.21
2009 4,5 Tarja Korhonen Joensuu 21.32

FIRMAKISA (joukkue, 3 juoksijan yhteisaika)

2005 4,5 x 3 Törmäset 1.06.28
Sauli, Maija ja Taina Törmänen
2006 4,5 x 3 Ylä-Karjalan Sähkö 52.07
Erkki Valjus, Arvo Hynynen, Markku Suhonen
2007 4,5 x 3 Pyhäselän Urheilijat/hiihtojaosto 51.03
Jarmo Jalkanen, Mikko Rautiainen, Ari Niskanen
2008 4,5 x 3 PoU:n sprintterit 48.18
Olli-Pekka Keronen, Jukka Rahkonen, Heikki Räisänen

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat