Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 17.12.2018

Roope Maaninka, Riikka Jokinen ja Jimi Alastalo PyU:sta osallistuivat Katajan järjestämiin Motonet-kuukausikisoihin maanantaina hyvällä menestyksellä.

Roope voitti 13-vuotiaiden 200 metriä komealla ennätyksellään 27,52 ja oli ykkönen myös korkeushypyssä tuloksella 150.

Riikka voitti samoin 13-vuotiaiden 200 metriä ennätyksellään 29,83 ja Jimi, 14, oli 15-sarjan 200 m:n 6:s ajalla 28,19.

Motonet-kuukausikisat
Joensuu
17.12.2018

N 200m
1) Silja Kempas LieksU 26,84
2) Rosa Ylimaula JoensKa 27,45
3) Annina Walling SavonlRie 27,76

P9 200m
1) Valtteri Heiskanen JoensKa 35,30
2) Matias Pietarinen LipTai 36,65
3) Aleksis Kivelä PolvijU 38,38
4) Patrik Hirvonen JoensKa 41,96

T9 200m
1) Venla Pyykkö LipTai 38,79
2) Linda Mononen JoensKa 40,82
3) Milja Pyykkö LipTai 44,59

P9 60m aidat
1) Valtteri Heiskanen JoensKa 13,05
2) Matias Pietarinen LipTai 13,09
3) Aleksis Kivelä PolvijU 14,36
4) Patrik Hirvonen JoensKa 15,18
5) Leevi Partanen JoensKa 15,40

T9 60m aidat
1) Venla Pyykkö LipTai 14,77
2) Linda Mononen JoensKa 15,30
3) Ida Pelli PolvijU 15,74
4) Olivia Kaarto JoeK 16,77
5) Milja Pyykkö LipTai 18,61

P9 Kolmiloikka
1) Matias Pietarinen LipTai 7,29
7,29 7,24 7,29
2) Aleksis Kivelä PolvijU 6,63
6,48 6,56 6,63
3) Valtteri Heiskanen JoensKa 6,55
x 6,55 6,45
4) Patrik Hirvonen JoensKa 5,20
5,11 x 5,20

T9 Kolmiloikka
1) Linda Mononen JoensKa 6,08
x 6,08 6,07

P11 200m
1) Onni Nyyssönen SavonlRie 32,43
2) Otso Nyyssönen SavonlRie 33,03
3) Renne Kankkunen LipTai 33,78
4) Samuel Sallinen JoensKa 34,82
5) Roope Matveinen JoensKa 38,72

T11 200m
1) Elina Likhanova LipTai 32,96
2) Iiris Voutilainen JoensKa 34,77
3) Nella Voutilainen JoensKa 35,67
4) Kerttu Kaihola JoensKa 35,89

P11 60m aidat
1) Onni Nyyssönen SavonlRie 11,02
2) Otso Nyyssönen SavonlRie 11,28
3) Niilo Pelli PolvijU 11,59
4) Renne Kankkunen LipTai 11,61
5) Aleksanteri Sippola LipTai 12,26

T11 60m aidat
1) Iiris Voutilainen JoensKa 11,09
2) Nella Voutilainen JoensKa 11,92
3) Elina Likhanova LipTai 12,37
4) Kerttu Kaihola JoensKa 12,99
5) Martta Muuttoranta LipTai 13,02

P11 Kolmiloikka
1) Onni Nyyssönen SavonlRie 8,70
8,68 8,70 8,70 8,60
2) Otso Nyyssönen SavonlRie 8,63
8,50 8,63 8,03 8,25
3) Niilo Pelli PolvijU 7,99
7,86 7,90 7,99 x
Luka Myller JoensKa NM

T11 Kolmiloikka
1) Iiris Voutilainen JoensKa 8,14
7,89 8,04 8,14 7,95
2) Elina Likhanova LipTai 7,94
7,80 7,94 7,80 7,74
3) Nella Voutilainen JoensKa 7,58
7,44 7,39 x 7,58
4) Kerttu Kaihola JoensKa 7,31
6,98 6,99 7,09 7,31
5) Martta Muuttoranta LipTai 6,97
6,87 6,69 6,77 6,97


P13 200m
1) Roope Maaninka PyhäsU 27,52
2) Santeri Kekarainen JoensKa 29,86
3) Anton Kettunen JoensKa 30,54
4) Eeli Kinnunen JoensKa 31,41

T13 200m
1) Riikka Jokinen PyhU 29,83
2) Krista Karttunen PolvijU 31,00

P13 Korkeus
1) Roope Maaninka PyhäsU 150
2) Eeli Mustonen JoensKa 140
3) Luka Myller JoensKa 110

P15 200m
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 24,02
2) Sakari Vallius JoensKa 26,21
3) Akseli Eskelinen LappUM 26,43
4) Aatu Holopainen JoensKa 27,11
5) Lauri Kainulainen LipT 27,69
6) Jimi Alastalo PyhäsU 28,19

T15 200m
1) Siiri Nyyssönen SavonlRie 28,06
2) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 29,14
3) Venla Häkkinen JoensKa 29,30
4) Aava Kipinä JoensKa 29,86
5) Veera Häkkinen JoensKa 30,05
6) Elsi Laakkonen JoensKa 31,23
7) Oona Rimpilä JoensKa 32,93
8) Pihla Heikkinen JoensKa 36,53

P15 Korkeus
1) Sakari Vallius JoensKa 160
2) Miro Tanninen JoensKa 150
3) Eetu Paasikivi JoensKa 145

T15 Korkeus
1) Elsi Laakkonen JoensKa 130
2) Veera Häkkinen JoensKa 115

N17 200m
1) Veera Holopainen KaavKai 29,45
2) Riikka Lonkainen JoensKa 30,62
3) Sini Riikonen JoensKa 33,14

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat