Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 18.8.2018

Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelujen toinen osa nousi tulostasoltaan erinomaiseksi, sillä lauantaina Joensuun keskuskentällä rikottiin viiden sarjan yhteistulosennätykset sekä lisäksi syntyi kolme yksittäistä pe-lukemaa.

Sokerina pohjalla oli Tuupovaaran Urheilijoiden 12-vuotiaan Topi Parviaisen huikea keihäskaari 61,79, joka jäi vain seitsemän sentin päähän ikuisena ennätyksenä pidetystä Kimmo Kinnusen SE-lukemasta 38 vuoden takaa.

Parviainen rikkoi myös ikäluokan 5-ottelun pe:n, vaikka jäi toisessa mielilajissaan kiekonheitossa ilman tulosta.

Sara-Sofialle kaksi pe-lukemaa

13-vuotiaiden poikien 5-ottelussa Lieksan Urheilijoiden Eero Mauro otteli kovat pe-lukemat 2574, joilla entinen ennätys ylittyi noin 500 pisteellä. Myös Pyhäselän Roope Maaninka (2174) ylitti Katajan Sakari Valliuksen entisen ennätyksen. Mauro rikkoi lisäksi omissa nimissä olleen 60 m:n aitojen ennätyksen tuloksellaan 9,27.

Myös 13-vuotiaiden tyttöjen sarjassa kärkikaksikko, Pyhäselän Sara-Sofia Hyvönen (2185) ja Riikka Jokinen (1968) ylitti PyU:n Sofia Raatikaisen viime vuonna tehdyn ennätyksen ja lisäksi Hyvönen (9,75) ja Jokinen (9,81) painelivat molemmat 60 metrin aidoissa entisen, Jokisen nimissä tältä kesältä olleen ennätyksen (9,82) alle.

Piirinennätyslukemiin ylsi yhteispisteissä myös P9-sarjan voittaja, Juuan Urheilijoiden Aapo Ryynänen (871 pistettä) ja myös kakkonen LU:n Eppu Ahvenainen (686) ylitti Katajan Topias Mustosen ennätyksen kuudella pisteellä.

9-vuotiaiden tyttöjen sarjassa peräti neljä kärkityttöä Pyhäselän Urheilijoista ylitti Pinja Stenbergin (651) johdolla rikkoi viimekesäisen Marianne Puustisen ennätyksen. Ennätyksen alle ottelivat Pinjan lisäksi Krista Martikainen, Ida-Liina Hyvönen ja Heini Kuronen.

PyU:sta ylsivät mitaleille lisäksi Lauri Laamanen (P9, 3.), Marianne Puustinen (T10, 1.), Oskari Pakarinen (P10, 1.), Jasmin Huuho (T10, 3.), Heli Puustinen (T11, 2.) ja Sara Martikainen (T12, 2.).

4- ja 5-ottelut ovat olleet 9-13-vuotiaiden ohjelmassa vasta vähän aikaa ja osittain sen vuoksi yhteistulosennätyksiä syntyi roppakaupalla.

Päivän kahdeksasta mestaruudesta Pyhäselän Urheilijat vei neljä ja Outokummun Partio kaksi. Yhteen mestaruuteen ylsivät Juuan Urheilijat, Tuupovaaran Urheilijat, Lieksan Urheilijat sekä järjestäjäseura Joensuun Kataja.

Kesän pm-kisarumba on 9-15-vuotiaiden osalta ohi. Viimeisenä tärkeänä koitoksena ovat parin viikon kuluttua Hämeessä pidettävät seuracupin finaalit, joihin Pyhäselän Urheilijat ja Joensuun Kataja ovat selviytyneet.

Seurojen menestyspisteet (kuuden joukkoon sijoittumisesta, suluissa mitalit):
1) Pyhäselän Urheilijat 63 (4+5+3)
2) Joensuun Kataja 30 (1+1+3)
3) Outokummun Partio 22 (2+0+1)
4) Liperin Taimi 17 (0+2+1)
5) Tuupovaaran Urheilijat 11 (1+0+1)
6) Polvijärven Urheilijat 11 (0+1+1)
7) Lieksan Urheilijat 8 (1+1+0)
8) Juuan Urheilijat 7 (1+0+0)
9) Kiihtelysvaaran Urheilijat 1 (0+0+0)

Seurojen osanottopisteet (osallistujia):
1) Pyhäselän Urheilijat 25
2) Joensuun Kataja 19
3) Polvijärven Urheilijat 16
4) Liperin Taimi 11
5) Outokummun Partio 5
6) Lieksan Urheilijat ja Tuupovaaran Urheilijat 2
8) Kiihtelysvaaran Urheilijat ja Juuan Urheilijat 1

Eero Könönen

---

Joensuu 18.8.2018

Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2, lämpötila +23 puolipilvistä

Kaikki tulokset alempana

P9 4-ottelu (40 m, 800 m, korkeus, keihäs): 1) Aapo Ryynänen JuuanU (6,83-3.11,03-110-23,86) 871 (pe) 2) Eppu Ahvenainen LieksU (6,97-3.37,45-105-18,98) 686, 3) Lauri Laamanen PyhäsU (7,58-3.13,14-105-17,21), 4) Topias Poutiainen OutokP 563, 5) Arttu Kylmänen PyhäsU 543, 6) Peetu Alastalo PyhäsU 499, 7) Paavo Maaninka Pyhäsu 488, 8) Leevi Partanen JoensKa 487 (20 kilpailijaa)

T9 4-ottelu: 1) Pinja Stenberg PyhäsU (6,99-3.10,95-95-14,81) 651 (pe), 2) Krista Martikainen PyhäsU (7,16-3.18,62-100-10,14), 3) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU (7,34-3.24,13-95-13,97), 4) Heini Kuronen PyhäsU 454, 5) Peppilotta Eronen JoensKa 425, 6) Iida Huttunen OutokP 424, 7) Jade Nousiainen PyhäsU 416, 8) Linda Mononen JoensKa 409 (17 kilpailijaa)

P10 4-ottelu (60 m aj, 800 m, korkeus, keihäs): 1) Oskari Pakarinen PyhäsU (10,97-3.16,24-110-25,79) 1055, 2) Niilo Pelli PolvijU (11,21-3.14,56-110-9,57) 818, 3) Riko Pippuri LipTai (13,03-3.30,95-100-16,48) 652, 4) Leevi Tanskanen PolvijU 421. UP: Kimi Kaustinen KaustPV (12,10-3.26,02-125-26,05) 995

T10 4-ottelu: 1) Marianne Puustinen (13,40-3.02,62-120-12,81) 769, 2) Martta Muuttoranta LipTai (13,16-3.14,66-95-23,49) 716, 3) Jasmin Huuho PyhäsU (12,52-3.14,66-105-10,07) 671

P11 4-ottelu: 1) Ville Keronen OutokP (11,04-3.14,15-130-21,98) 1120, 2) Aapo Heikkinen LipTai (11,14-3.03,81-125-15,66) 1026, 3) Eemeli Huttunen OutokP (12,73-3.05,08-120-17,12) 857, 4) Aleksanteri Sippola LipTai 833, 5) Luukas Karppinen LipTai 687, 6) Topias Mustonen JoensKa 587

T11 4-ottelu: 1) Nella Voutilainen JoensKa (11,61-2.54,43-110-12,33) 888, 2) Heli Puustinen PyhäsU (11,97-2.56,28-110-14,76) 873, 3) Iiris Voutilainen JoensKa (11,34-3.12,96-110-10,97) 825, 4) Elina Ruusuvuori LipTai 731, 5) Vilma Vatanen JoensKa 727, 6) Lilia Kokkonen PolvijU 719 (9 kilpailijaa)

P12 5-ottelu (800 m, 60 m aj, pituus, kiekko, keihäs): 1) Topi Parviainen TuupovU (2.44,63-10,84-436-NM-61,79 pe) 1928 (pe), 2) Niklas Nykyri JoensKa (2.42,68-10,68-409-30,02-28,86) 1841, 3) Anton Kettunen JoensKa (2.32,64-10,30-443-18,97-23,83) 1800 ja Eeli Mustonen JoensKa (2.52,67-10,66-428-26,18-32,50) 1800, 5) Santeri Kekarainen JoensKa (60 m aj 9,86) 1376, 6) Aku Alastalo PyhäsU 1196. UP: Niko Kaustinen KaustPV 1420

P13 5-ottelu: 1) Eero Mauro LieksU (2.36,76-9,27pe-525-33,53-34,72) 2574 (pe), 2) Roope Maaninka PyhäsU (2.49,78-9,90-438-33,18-36,27) 2147

T12 5-ottelu (800 m, 60 m aj, pituus, korkeus, keihäs): 1) Ira Hirvonen OutokP (3.21,85-11,82-382-130-35,74) 1445, 2) Sara Martikainen PyhäsU (3.04,78-12,33-402-120-20,34) 1204, 3) Oona Kareinen TuupovU (3.03,50-13,58-342-125-21,33) 1078, 4) Noora Tiilikainen PyhäsU 1010, 5) Maria Karppanen PyhäsU 940, 6) Aada Rautiainen KiihtU 939 (9 kilp.)

T13 5-ottelu: 1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU (2.49,57-9,75pe-461-150-35,25) 2185 (pe), 2) Riikka Jokinen PyhäsU (2.33,91-9,81-455-150-12,40) 1968, 3) Eevi Kettunen PolvijU (2.46,48-12,57-416-120-12,53) 1206, 4) Sesilia Jolkkonen PolvijU 1072, 5) Krista Karttunen PolvijU 877.
Ylim.lajit:
T15 pituus: 1) Oona Majoinen JoensKa 502 (+2,2)

T14 800 m: 1) Sofia Raatikainen PyhäsU 3.01,41

---------------------

Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2
Joensuun Kataja
18.08.2018

P9 4-ottelu 40m
1) Aapo Ryynänen JuuanU 6,83
2) Eppu Ahvenainen LieksU 6,97
3) Topias Poutiainen OutokPa 7,14
4) Peetu Alastalo PyhäsU 7,28
5) Arttu Kylmänen PyhäsU 7,37
6) Veeti Hirvonen PolvijU 7,43
7) Miika Hirvonen PolvijU 7,46
8) Leevi Partanen JoensKa 7,47
9) Aleksis Kivelä PolvijU 7,49
10) Ate Jokinen LipTai 7,53
11) Lauri Laamanen PyhäsU 7,58
12) Paavo Maaninka PyhäsU 7,66
13) Joona Mustonen PolvijU 7,71
14) Simo Härkönen PolvijU 7,89
15) Vili Hyvärinen PolvijU 7,97
16) Voitto Voutilainen JoensKa 7,98
17) Severi Jaatinen JoensKa 8,14
18) Hugo Lasaroff JoensKa 8,17
19) Pietu Stenberg PyhäsU 8,18
20) Severi Inkinen PolvijU 8,71

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,8
1) Eppu Ahvenainen LieksU 6,97
2) Peetu Alastalo PyhäsU 7,28
3) Arttu Kylmänen PyhäsU 7,37
4) Joona Mustonen PolvijU 7,71
5) Vili Hyvärinen PolvijU 7,97
6) Hugo Lasaroff JoensKa 8,17
7) Pietu Stenberg PyhäsU 8,18

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,5
1) Leevi Partanen JoensKa 7,47
2) Aleksis Kivelä PolvijU 7,49
3) Paavo Maaninka PyhäsU 7,66
4) Simo Härkönen PolvijU 7,89
5) Voitto Voutilainen JoensKa 7,98
6) Severi Jaatinen JoensKa 8,14
7) Severi Inkinen PolvijU 8,71

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +3,1
1) Aapo Ryynänen JuuanU 6,83
2) Topias Poutiainen OutokPa 7,14
3) Veeti Hirvonen PolvijU 7,43
4) Miika Hirvonen PolvijU 7,46
5) Ate Jokinen LipTai 7,53
6) Lauri Laamanen PyhäsU 7,58

T9 4-ottelu 40m
1) Pinja Stenberg PyhäsU 6,99
2) Krista Martikainen PyhäsU 7,16
3) Jade Nousiainen PyhäsU 7,26
4) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 7,34
5) Heini Kuronen PyhäsU 7,36
6) Ida Pelli PolvijU 7,39
7) Iida Huttunen OutokPa 7,42
8) Miina Vatanen JoensKa 7,52
9) Venla Pyykkö LipTai 7,73
10) Mette Oinonen JoensKa 7,87
11) Linda Mononen JoensKa 7,96
12) Peppilotta Eronen JoensKa 7,97
13) Sanni Lehikoinen JoensKa 8,01
14) Josefiina Kauhanen JoensKa 8,16
15) Vinka Pyylampi JoensKa 8,17
16) Iina Määttänen PolvijU 8,20
17) Hertta Vatanen LipTai 8,26

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,4
1) Jade Nousiainen PyhäsU 7,26
2) Heini Kuronen PyhäsU 7,36
3) Ida Pelli PolvijU 7,39
4) Iida Huttunen OutokPa 7,42
5) Venla Pyykkö LipTai 7,73
6) Hertta Vatanen LipTai 8,26

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,4
1) Krista Martikainen PyhäsU 7,16
2) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 7,34
3) Miina Vatanen JoensKa 7,52
4) Mette Oinonen JoensKa 7,87
5) Linda Mononen JoensKa 7,96

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +3,3
1) Pinja Stenberg PyhäsU 6,99
2) Peppilotta Eronen JoensKa 7,97
3) Sanni Lehikoinen JoensKa 8,01
4) Josefiina Kauhanen JoensKa 8,16
5) Vinka Pyylampi JoensKa 8,17
6) Iina Määttänen PolvijU 8,20

P9 4-ottelu 800m
1) Aapo Ryynänen JuuanU
3.11,03
2) Lauri Laamanen PyhäsU
3.13,14
3) Arttu Kylmänen PyhäsU
3.15,57
4) Voitto Voutilainen JoensKa
3.16,81
5) Pietu Stenberg PyhäsU
3.18,96
6) Aleksis Kivelä PolvijU
3.20,26
7) Severi Jaatinen JoensKa
3.22,45
8) Ate Jokinen LipTai
3.23,68
9) Topias Poutiainen OutokPa
3.23,90
10) Peetu Alastalo PyhäsU
3.24,33
11) Leevi Partanen JoensKa
3.27,21
12) Simo Härkönen PolvijU
3.27,68
13) Veeti Hirvonen PolvijU
3.27,95
14) Eppu Ahvenainen LieksU
3.37,45
15) Vili Hyvärinen PolvijU
3.41,91
16) Miika Hirvonen PolvijU
3.45,76
17) Hugo Lasaroff JoensKa
3.46,58
18) Severi Inkinen PolvijU
3.50,54
19) Paavo Maaninka PyhäsU
3.57,18
Joona Mustonen PolvijU DNF

Loppukilpailu erä 1
1) Aapo Ryynänen JuuanU
3.11,03
2) Lauri Laamanen PyhäsU
3.13,14
3) Ate Jokinen LipTai
3.23,68
4) Topias Poutiainen OutokPa
3.23,90
5) Veeti Hirvonen PolvijU
3.27,95
6) Miika Hirvonen PolvijU
3.45,76

Loppukilpailu erä 2
1) Voitto Voutilainen JoensKa
3.16,81
2) Aleksis Kivelä PolvijU
3.20,26
3) Severi Jaatinen JoensKa
3.22,45
4) Leevi Partanen JoensKa
3.27,21
5) Simo Härkönen PolvijU
3.27,68
6) Severi Inkinen PolvijU
3.50,54
7) Paavo Maaninka PyhäsU
3.57,18

Loppukilpailu erä 3
1) Arttu Kylmänen PyhäsU
3.15,57
2) Pietu Stenberg PyhäsU
3.18,96
3) Peetu Alastalo PyhäsU
3.24,33
4) Eppu Ahvenainen LieksU
3.37,45
5) Vili Hyvärinen PolvijU
3.41,91
6) Hugo Lasaroff JoensKa
3.46,58
Joona Mustonen PolvijU DNF

T9 4-ottelu 800m
1) Pinja Stenberg PyhäsU
3.10,95
2) Heini Kuronen PyhäsU
3.11,59
3) Krista Martikainen PyhäsU
3.18,62
4) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU
3.24,13
5) Jade Nousiainen PyhäsU
3.26,57
6) Venla Pyykkö LipTai
3.29,78
7) Peppilotta Eronen JoensKa
3.30,37
8) Linda Mononen JoensKa
3.32,29
9) Iida Huttunen OutokPa
3.36,57
10) Mette Oinonen JoensKa
3.37,64
11) Miina Vatanen JoensKa
3.43,65
12) Ida Pelli PolvijU
3.48,17
13) Sanni Lehikoinen JoensKa
3.48,48
14) Hertta Vatanen LipTai
3.48,93
15) Vinka Pyylampi JoensKa
3.51,18
16) Josefiina Kauhanen JoensKa
4.07,21
Iina Määttänen PolvijU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Pinja Stenberg PyhäsU
3.10,95
2) Peppilotta Eronen JoensKa
3.30,37
3) Sanni Lehikoinen JoensKa
3.48,48
4) Vinka Pyylampi JoensKa
3.51,18
5) Josefiina Kauhanen JoensKa
4.07,21
Iina Määttänen PolvijU DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Krista Martikainen PyhäsU
3.18,62
2) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU
3.24,13
3) Linda Mononen JoensKa
3.32,29
4) Mette Oinonen JoensKa
3.37,64
5) Miina Vatanen JoensKa
3.43,65

Loppukilpailu erä 3
1) Heini Kuronen PyhäsU
3.11,59
2) Jade Nousiainen PyhäsU
3.26,57
3) Venla Pyykkö LipTai
3.29,78
4) Iida Huttunen OutokPa
3.36,57
5) Ida Pelli PolvijU
3.48,17
6) Hertta Vatanen LipTai
3.48,93

P9 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuanU 110
100 105 110 115
o o o xxx
2) Eppu Ahvenainen LieksU 105
85 90 95 100 105 110
o o o o o xxx
3) Lauri Laamanen PyhäsU 105
80 85 90 95 100 105 110
o o o o xxo o xxx
4) Arttu Kylmänen PyhäsU 100
80 85 90 95 100 105
o o o xo xo xxx
4) Leevi Partanen JoensKa 100
80 85 90 95 100 105
o o o xo xo xxx
6) Peetu Alastalo PyhäsU 95
80 85 90 95 100
o o xo xo xxx
7) Aleksis Kivelä PolvijU 90
85 90 95
o o xxx
7) Joona Mustonen PolvijU 90
80 85 90 95
o o o xxx
7) Topias Poutiainen OutokPa 90
75 80 85 90 95
o o o o xxx
10) Ate Jokinen LipTai 90
85 90 95
xo o xxx
11) Pietu Stenberg PyhäsU 90
75 80 85 90 95
xo o xxo o xxx
12) Paavo Maaninka PyhäsU 85
80 85 90
o o xxx
12) Vili Hyvärinen PolvijU 85
80 85 90
o o xxx
12) Voitto Voutilainen JoensKa 85
75 80 85 90
o o o xxx
15) Severi Inkinen PolvijU 85
75 80 85 90
o o xo xxx
16) Severi Jaatinen JoensKa 80
75 80 85
o o xxx
17) Simo Härkönen PolvijU 80
75 80 85
o xo xxx
Hugo Lasaroff JoensKa NH
75
xxx
Miika Hirvonen PolvijU NH
75
xxx
Veeti Hirvonen PolvijU NH
75
xxx

T9 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Krista Martikainen PyhäsU 100
80 85 90 95 100 105
o o o o xxo xxx
2) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 95
85 90 95 100
o o o xxx
2) Pinja Stenberg PyhäsU 95
85 90 95 100
o o o xxx
4) Venla Pyykkö LipTai 95
75 80 85 90 95 100
o o xo xo o xxx
5) Peppilotta Eronen JoensKa 95
75 80 85 90 95 100
o xo o xo xxo xxx
6) Mette Oinonen JoensKa 90
80 85 90 95
o o o xxx
7) Ida Pelli PolvijU 90
75 80 85 90 95
xo o o o xxx
8) Linda Mononen JoensKa 90
75 80 85 90 95
o o o xo xxx
9) Josefiina Kauhanen JoensKa 90
80 85 90 95
o xo xo xxx
10) Iida Huttunen OutokPa 90
75 80 85 90 95
o o xxo xo xxx
11) Hertta Vatanen LipTai 85
75 80 85 90
o o o xxx
12) Iina Määttänen PolvijU 80
75 80 85
o o xxx
13) Heini Kuronen PyhäsU 80
80 85
xo xxx
13) Miina Vatanen JoensKa 80
80 85
xo xxx
15) Jade Nousiainen PyhäsU 80
75 80 85
xo xo xxx
16) Sanni Lehikoinen JoensKa 75
75 80
xo xxx
Vinka Pyylampi JoensKa NH
75
xxx

P9 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuanU 23,86
21,88 19,91 23,86
2) Paavo Maaninka PyhäsU 19,32
19,14 17,93 19,32
3) Eppu Ahvenainen LieksU 18,98
18,98 18,57 18,88
4) Lauri Laamanen PyhäsU 17,21
17,21 16,00 16,22
5) Topias Poutiainen OutokPa 14,23
13,46 14,23 14,08
6) Severi Inkinen PolvijU 12,37
10,00 9,69 12,37
7) Pietu Stenberg PyhäsU 11,48
10,26 11,48 10,53
8) Simo Härkönen PolvijU 11,44
10,17 11,44 11,33
9) Arttu Kylmänen PyhäsU 10,46
10,46 x 9,18
10) Vili Hyvärinen PolvijU 9,68
8,79 x 9,68
11) Voitto Voutilainen JoensKa 9,63
9,63 7,19 7,60
12) Ate Jokinen LipTai 9,50
6,06 4,94 9,50
13) Peetu Alastalo PyhäsU 9,40
8,72 9,40 x
14) Leevi Partanen JoensKa 9,39
8,67 8,22 9,39
15) Veeti Hirvonen PolvijU 8,43
8,43 6,82 6,25
16) Aleksis Kivelä PolvijU 7,67
x x 7,67
17) Severi Jaatinen JoensKa 6,20
x 5,89 6,20
18) Joona Mustonen PolvijU 5,83
5,83 x x
19) Hugo Lasaroff JoensKa 5,72
5,72 5,30 4,82
Miika Hirvonen PolvijU DNS

T9 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhäsU 14,81
14,81 13,66 13,57
2) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 13,97
12,84 13,97 12,97
3) Linda Mononen JoensKa 11,18
11,18 10,00 9,68
4) Peppilotta Eronen JoensKa 10,72
10,25 10,36 10,72
5) Krista Martikainen PyhäsU 10,14
10,14 9,36 9,24
6) Mette Oinonen JoensKa 8,36
8,17 8,10 8,36
7) Iida Huttunen OutokPa 8,35
8,11 8,15 8,35
8) Miina Vatanen JoensKa 7,58
6,36 5,74 7,58
9) Heini Kuronen PyhäsU 7,51
7,51 6,43 6,95
10) Venla Pyykkö LipTai 7,09
5,75 5,86 7,09
11) Ida Pelli PolvijU 7,01
6,62 7,01 6,35
12) Iina Määttänen PolvijU 6,64
x 6,64 5,65
13) Jade Nousiainen PyhäsU 6,47
6,47 6,37 5,70
14) Josefiina Kauhanen JoensKa 5,52
5,15 5,52 5,31
15) Hertta Vatanen LipTai 4,43
4,38 4,43 2,16
16) Vinka Pyylampi JoensKa 3,08
3,08 x 2,46
17) Sanni Lehikoinen JoensKa 3,00
2,87 2,18 3,00

P9 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuanU 871
2) Eppu Ahvenainen LieksU 686
3) Lauri Laamanen PyhäsU 630
4) Topias Poutiainen OutokPa 563
5) Arttu Kylmänen PyhäsU 543
6) Peetu Alastalo PyhäsU 499
7) Paavo Maaninka PyhäsU 488
8) Leevi Partanen JoensKa 487
9) Ate Jokinen LipTai 451
10) Aleksis Kivelä PolvijU 443
11) Pietu Stenberg PyhäsU 428
12) Voitto Voutilainen JoensKa 411
13) Simo Härkönen PolvijU 397
14) Vili Hyvärinen PolvijU 357
15) Veeti Hirvonen PolvijU 348
16) Severi Inkinen PolvijU 331
16) Severi Jaatinen JoensKa 331
18) Joona Mustonen PolvijU 276
19) Miika Hirvonen PolvijU 239
20) Hugo Lasaroff JoensKa 212

T9 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhäsU 651
2) Krista Martikainen PyhäsU 562
3) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 547
4) Heini Kuronen PyhäsU 454
5) Peppilotta Eronen JoensKa 425
6) Iida Huttunen OutokPa 424
7) Jade Nousiainen PyhäsU 416
8) Linda Mononen JoensKa 409
9) Venla Pyykkö LipTai 407
10) Ida Pelli PolvijU 395
11) Mette Oinonen JoensKa 373
12) Miina Vatanen JoensKa 361
13) Josefiina Kauhanen JoensKa 281
14) Hertta Vatanen LipTai 267
15) Sanni Lehikoinen JoensKa 245
16) Iina Määttänen PolvijU 213
17) Vinka Pyylampi JoensKa 179

P10 4-ottelu 800m
Loppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU
3.14,56
2) Oskari Pakarinen PyhäsU
3.16,24
3) Kimi Kaustinen KaustPV
3.26,02
4) Leevi Tanskanen PolvijU
3.28,84
5) Riko Pippuri LipTai
3.30,95
Aapo Rautiainen KiihtU DNS

T10 4-ottelu 800m
Loppukilpailu
1) Marianne Puustinen PyhäsU
3.02,62
2) Jasmin Huuho PyhäsU
3.14,66
3) Martta Muuttoranta LipTai
3.31,71

P10 4-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 10,97
2) Niilo Pelli PolvijU 11,21
3) Kimi Kaustinen KaustPV 12,10
4) Riko Pippuri LipTai 13,03
5) Leevi Tanskanen PolvijU 15,42
Aapo Rautiainen KiihtU DNS

T10 4-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1) Jasmin Huuho PyhäsU 12,52
2) Martta Muuttoranta LipTai 13,16
3) Marianne Puustinen PyhäsU 13,40

P10 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Kimi Kaustinen KaustPV 125
110 115 120 125 130
o o xo xxo xxx
2) Niilo Pelli PolvijU 110
95 100 105 110 115
o o o xxo xxx
3) Oskari Pakarinen PyhäsU 110
95 100 105 110 115
o o xo xxo xxx
4) Leevi Tanskanen PolvijU 100
80 85 90 95 100 105
o o o o o xxx
4) Riko Pippuri LipTai 100
90 95 100 105
o o o xxx
Aapo Rautiainen KiihtU

T10 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Marianne Puustinen PyhäsU 120
95 100 105 110 115 120 125
o o o xxo o o xxx
2) Jasmin Huuho PyhäsU 105
95 100 105 110
o xo o xxx
3) Martta Muuttoranta LipTai 95
85 90 95 100
xo o o xxx

P10 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Kimi Kaustinen KaustPV 26,05
25,26 26,05 24,59
2) Oskari Pakarinen PyhäsU 25,79
21,60 20,95 25,79
3) Riko Pippuri LipTai 16,48
15,86 16,48 x
4) Niilo Pelli PolvijU 9,57
8,70 9,02 9,57
5) Leevi Tanskanen PolvijU 6,04
6,04 2,94 4,11
Aapo Rautiainen KiihtU DNS

T10 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Martta Muuttoranta LipTai 23,49
23,49 19,93 19,11
2) Marianne Puustinen PyhäsU 12,81
10,27 x 12,81
3) Jasmin Huuho PyhäsU 10,07
9,85 9,42 10,07

P10 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 1055
2) Kimi Kaustinen KaustPV 995
3) Niilo Pelli PolvijU 818
4) Riko Pippuri LipTai 652
5) Leevi Tanskanen PolvijU 421
6) Aapo Rautiainen KiihtU 0

T10 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Marianne Puustinen PyhäsU 769
2) Martta Muuttoranta LipTai 716
3) Jasmin Huuho PyhäsU 671

P11 4-ottelu 800m
Loppukilpailu
1) Aapo Heikkinen LipTai
3.03,81
2) Eemeli Huttunen OutokPa
3.05,08
3) Aleksanteri Sippola LipTai
3.08,74
4) Ville Keronen OutokPa
3.14,15
5) Luukas Karppinen LipTai
3.15,88
Topias Mustonen JoensKa DNS

T11 4-ottelu 800m
1) Nella Voutilainen JoensKa
2.54,43
2) Heli Puustinen PyhäsU
2.56,28
3) Elina Ruusuvuori LipTai
3.05,87
4) Lilia Kokkonen PolvijU
3.10,09
5) Nea Nousiainen PyhäsU
3.11,78
6) Iiris Voutilainen JoensKa
3.12,96
7) Vilma Vatanen JoensKa
3.15,43
8) Noora Kakkonen PolvijU
3.49,29
Aino Kiiskinen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Nella Voutilainen JoensKa
2.54,43
2) Nea Nousiainen PyhäsU
3.11,78
3) Vilma Vatanen JoensKa
3.15,43
4) Noora Kakkonen PolvijU
3.49,29

Loppukilpailu erä 2
1) Heli Puustinen PyhäsU
2.56,28
2) Elina Ruusuvuori LipTai
3.05,87
3) Lilia Kokkonen PolvijU
3.10,09
4) Iiris Voutilainen JoensKa
3.12,96
Aino Kiiskinen PyhäsU DNS

P11 4-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,3
1) Ville Keronen OutokPa 11,04
2) Aapo Heikkinen LipTai 11,14
3) Topias Mustonen JoensKa 11,26
4) Aleksanteri Sippola LipTai 11,85
5) Luukas Karppinen LipTai 12,58
6) Eemeli Huttunen OutokPa 12,73

T11 4-ottelu 60m aidat
1) Iiris Voutilainen JoensKa 11,34
2) Nella Voutilainen JoensKa 11,61
3) Heli Puustinen PyhäsU 11,97
4) Elina Ruusuvuori LipTai 12,75
5) Lilia Kokkonen PolvijU 12,83
6) Vilma Vatanen JoensKa 13,14
7) Noora Kakkonen PolvijU 13,76
8) Nea Nousiainen PyhäsU 13,97
Aino Kiiskinen PyhäsU DNF

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1) Nella Voutilainen JoensKa 11,61
2) Vilma Vatanen JoensKa 13,14
3) Noora Kakkonen PolvijU 13,76
4) Nea Nousiainen PyhäsU 13,97

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,6
1) Iiris Voutilainen JoensKa 11,34
2) Heli Puustinen PyhäsU 11,97
3) Elina Ruusuvuori LipTai 12,75
4) Lilia Kokkonen PolvijU 12,83
Aino Kiiskinen PyhäsU DNF

P11 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Ville Keronen OutokPa 130
100 105 110 115 120 125 130 135
o o o o xo o xxo xxx
2) Aapo Heikkinen LipTai 125
100 105 110 115 120 125 130
o o o xo xxo xxo xxx
3) Eemeli Huttunen OutokPa 120
95 100 105 110 115 120 125
o o o o xo o xxx
4) Topias Mustonen JoensKa 110
110
o
5) Aleksanteri Sippola LipTai 105
100 105 110
o o xxx
6) Luukas Karppinen LipTai 100
90 95 100 105
o o o xxx

T11 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Vilma Vatanen JoensKa 115
95 100 105 110 115 120
o xxo o o xxo xxx
2) Elina Ruusuvuori LipTai 110
95 100 105 110 115
o o o o xxx
2) Heli Puustinen PyhäsU 110
95 100 105 110 115
o o o o xxx
2) Lilia Kokkonen PolvijU 110
95 100 105 110 115
o o o o xxx
5) Nella Voutilainen JoensKa 110
95 100 105 110 115
o o o xo xx
6) Nea Nousiainen PyhäsU 110
95 100 105 110 115
xo o o xo xxx
7) Iiris Voutilainen JoensKa 110
95 100 105 110 115
o xo xo xo xxx
8) Noora Kakkonen PolvijU 90
80 85 90
o o o
Aino Kiiskinen PyhäsU DNS

P11 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Ville Keronen OutokPa 21,98
21,11 21,98 x
2) Eemeli Huttunen OutokPa 17,12
17,12 13,67 16,29
3) Aleksanteri Sippola LipTai 16,81
16,81 x 15,32
4) Aapo Heikkinen LipTai 15,66
15,66 14,98 x
5) Luukas Karppinen LipTai 13,57
13,57 x 7,15
Topias Mustonen JoensKa DNS

T11 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Heli Puustinen PyhäsU 14,76
14,68 12,10 14,76
2) Vilma Vatanen JoensKa 14,20
14,20 12,37 11,29
3) Noora Kakkonen PolvijU 14,04
14,04 13,55 12,42
4) Lilia Kokkonen PolvijU 12,67
12,67 11,79 10,35
5) Nella Voutilainen JoensKa 12,33
12,33 11,58 10,94
6) Elina Ruusuvuori LipTai 11,84
11,84 10,64 10,36
7) Iiris Voutilainen JoensKa 10,97
10,97 8,67 10,71
8) Nea Nousiainen PyhäsU 10,27
10,27 9,53 9,06
Aino Kiiskinen PyhäsU DNS

P11 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Ville Keronen OutokPa 1120
2) Aapo Heikkinen LipTai 1026
3) Eemeli Huttunen OutokPa 857
4) Aleksanteri Sippola LipTai 833
5) Luukas Karppinen LipTai 684
6) Topias Mustonen JoensKa 587

T11 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Nella Voutilainen JoensKa 888
2) Heli Puustinen PyhäsU 873
3) Iiris Voutilainen JoensKa 825
4) Elina Ruusuvuori LipTai 731
5) Vilma Vatanen JoensKa 727
6) Lilia Kokkonen PolvijU 719
7) Nea Nousiainen PyhäsU 619
8) Noora Kakkonen PolvijU 509
9) Aino Kiiskinen PyhäsU 0

P12 5-ottelu 800m
Loppukilpailu
1) Anton Kettunen JoensKa
2.32,64
2) Milo Kuivalainen PyhäsU
2.37,07
3) Aku Alastalo PyhäsU
2.40,57
4) Santeri Kekarainen JoensKa
2.42,65
5) Niklas Nykyri JoensKa
2.42,68
6) Topi Parviainen TuupovU
2.44,63
7) Eeli Mustonen JoensKa
2.52,67
8) Niko Kaustinen KaustPV
3.16,69

T12 5-ottelu 800m
1) Aada Rautiainen KiihtU
2.59,98
2) Oona Kareinen TuupovU
3.03,50
3) Noora Tiilikainen PyhäsU
3.04,14
4) Sara Martikainen PyhäsU
3.04,78
5) Maria Karppanen PyhäsU
3.21,03
6) Ira Hirvonen OutokPa
3.21,85
7) Anni Vänskä PyhäsU
3.24,03
8) Sallamari Leskinen LipTai
3.54,25
Eena Pesonen LipTai DNF

Loppukilpailu erä 1
1) Aada Rautiainen KiihtU
2.59,98
2) Sara Martikainen PyhäsU
3.04,78
3) Ira Hirvonen OutokPa
3.21,85
4) Anni Vänskä PyhäsU
3.24,03

Loppukilpailu erä 2
1) Oona Kareinen TuupovU
3.03,50
2) Noora Tiilikainen PyhäsU
3.04,14
3) Maria Karppanen PyhäsU
3.21,03
4) Sallamari Leskinen LipTai
3.54,25
Eena Pesonen LipTai DNF

P12 5-ottelu 60m aidat
1) Santeri Kekarainen JoensKa 9,86
2) Anton Kettunen JoensKa 10,30
3) Eeli Mustonen JoensKa 10,66
4) Niklas Nykyri JoensKa 10,68
5) Topi Parviainen TuupovU 10,84
6) Niko Kaustinen KaustPV 12,42
7) Aku Alastalo PyhäsU 13,36
8) Milo Kuivalainen PyhäsU 13,48

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,0
1) Eeli Mustonen JoensKa 10,66
2) Niklas Nykyri JoensKa 10,68
3) Topi Parviainen TuupovU 10,84
4) Niko Kaustinen KaustPV 12,42
5) Aku Alastalo PyhäsU 13,36
6) Milo Kuivalainen PyhäsU 13,48

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,2
1) Santeri Kekarainen JoensKa 9,86
2) Anton Kettunen JoensKa 10,30

T12 5-ottelu 60m aidat
1) Ira Hirvonen OutokPa 11,82
2) Sara Martikainen PyhäsU 12,33
3) Maria Karppanen PyhäsU 12,65
4) Anni Vänskä PyhäsU 13,02
5) Noora Tiilikainen PyhäsU 13,51
6) Oona Kareinen TuupovU 13,58
7) Aada Rautiainen KiihtU 13,60
8) Eena Pesonen LipTai 13,81
9) Sallamari Leskinen LipTai 15,23

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,3
1) Maria Karppanen PyhäsU 12,65
2) Noora Tiilikainen PyhäsU 13,51
3) Oona Kareinen TuupovU 13,58
4) Eena Pesonen LipTai 13,81
5) Sallamari Leskinen LipTai 15,23

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,5
1) Ira Hirvonen OutokPa 11,82
2) Sara Martikainen PyhäsU 12,33
3) Anni Vänskä PyhäsU 13,02
4) Aada Rautiainen KiihtU 13,60

T12 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 130
125 130 135
o xxo xxx
2) Oona Kareinen TuupovU 125
100 105 110 115 120 125 130
o o o o o o xxx
3) Noora Tiilikainen PyhäsU 125
115 120 125 130
o o xxo xxx
4) Sara Martikainen PyhäsU 120
115 120 125
o o xxx
5) Maria Karppanen PyhäsU 120
100 105 110 115 120 125
o xo o o xo xxx
6) Aada Rautiainen KiihtU 120
100 105 110 115 120 125
o o o o xxo xxx
7) Eena Pesonen LipTai 110
90 95 100 105 110 115
o o o o xo xxx
8) Anni Vänskä PyhäsU 105
95 100 105 110
o o o xxx
9) Sallamari Leskinen LipTai 95
90 95 100
o xo xxx

P12 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1) Anton Kettunen JoensKa 4,43
+5,4
4,18 4,24 4,43
+3,9 +6,4 +5,4
2) Topi Parviainen TuupovU 4,36
+5,8
4,02 4,18 4,36
+3,3 +3,4 +5,8
3) Niko Kaustinen KaustPV 4,34
+4,9
4,34 4,07 4,07
+4,9 +5,6 +4,5
4) Eeli Mustonen JoensKa 4,28
+5,6
2,85 4,28 4,14
+3,6 +5,6 +5,9
5) Niklas Nykyri JoensKa 4,09
+3,8
3,84 4,06 4,09
+5,1 +5,1 +3,8
6) Santeri Kekarainen JoensKa 3,90
+4,4
3,84 3,67 3,90
+4,0 +4,2 +4,4
7) Milo Kuivalainen PyhäsU 3,82
+3,9
3,76 3,82 3,82
+4,3 +3,6 +3,9
8) Aku Alastalo PyhäsU 3,50
+4,8
3,31 3,50 x
+5,0 +4,8

T12 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1) Sara Martikainen PyhäsU 4,02
+2,2 3,87 +1,9
4,02 4,02 3,87
+2,8 +2,2 +1,9
2) Ira Hirvonen OutokPa 3,82
+3,2
3,65 3,82 3,82
+4,0 +3,4 +3,2
3) Maria Karppanen PyhäsU 3,64
+4,7
3,47 3,51 3,64
+2,2 +2,6 +4,7
4) Anni Vänskä PyhäsU 3,56
+2,0
x 3,56 3,08
+3,7 +2,0 +2,4
5) Noora Tiilikainen PyhäsU 3,43
+2,5 3,10 +2,0
3,10 3,43 3,37
+2,0 +2,5 +2,7
6) Oona Kareinen TuupovU 3,42
+1,5
3,42 3,41 3,09
+1,5 +2,2 +3,0
7) Aada Rautiainen KiihtU 3,41
+1,6
3,41 3,39 x
+1,6 +1,3 +3,4
8) Eena Pesonen LipTai 3,41
+2,1
3,41 2,98 x
+2,1 +3,0 +2,2
9) Sallamari Leskinen LipTai 2,49
+3,1
2,42 2,32 2,49
+2,6 +2,1 +3,1

P12 5-ottelu Kiekko
Loppukilpailu
1) Niklas Nykyri JoensKa 30,02
18,41 29,69 30,02
2) Eeli Mustonen JoensKa 26,18
x 26,18 26,01
3) Aku Alastalo PyhäsU 19,93
13,84 19,93 19,34
4) Niko Kaustinen KaustPV 19,17
x 15,29 19,17
5) Anton Kettunen JoensKa 18,97
17,26 16,81 18,97
6) Milo Kuivalainen PyhäsU 10,25
x 8,62 10,25
Santeri Kekarainen JoensKa NM
x x x
Topi Parviainen TuupovU NM
x x x

P12 5-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 61,79
51,57 x 61,79
2) Niko Kaustinen KaustPV 33,67
27,61 31,55 33,67
3) Eeli Mustonen JoensKa 32,50
30,63 31,15 32,50
4) Niklas Nykyri JoensKa 28,86
27,07 27,14 28,86
5) Anton Kettunen JoensKa 23,83
x 22,59 23,83
6) Aku Alastalo PyhäsU 18,39
15,17 18,39 18,11
7) Santeri Kekarainen JoensKa 18,24
13,87 18,24 13,64
8) Milo Kuivalainen PyhäsU 15,19
13,35 13,25 15,19

T12 5-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 35,74
33,97 35,74 34,04
2) Oona Kareinen TuupovU 21,33
20,00 21,33 20,31
3) Sara Martikainen PyhäsU 20,34
20,25 20,34 17,66
4) Noora Tiilikainen PyhäsU 15,97
15,97 11,38 14,94
5) Sallamari Leskinen LipTai 15,91
15,24 14,81 15,91
6) Anni Vänskä PyhäsU 14,85
13,52 10,97 14,85
7) Eena Pesonen LipTai 13,35
10,76 13,35 12,22
8) Aada Rautiainen KiihtU 11,98
11,98 10,87 10,51
9) Maria Karppanen PyhäsU 10,52
10,52 8,54 8,57

P12 5-ottelu
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 1928
2) Niklas Nykyri JoensKa 1841
3) Anton Kettunen JoensKa 1800
3) Eeli Mustonen JoensKa 1800
5) Niko Kaustinen KaustPV 1420
6) Santeri Kekarainen JoensKa 1376
7) Aku Alastalo PyhäsU 1196
8) Milo Kuivalainen PyhäsU 1076

T12 5-ottelu
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 1445
2) Sara Martikainen PyhäsU 1204
3) Oona Kareinen TuupovU 1078
4) Noora Tiilikainen PyhäsU 1010
5) Maria Karppanen PyhäsU 940
6) Aada Rautiainen KiihtU 939
7) Anni Vänskä PyhäsU 871
8) Eena Pesonen LipTai 695
9) Sallamari Leskinen LipTai 562

P13 5-ottelu 800m
Loppukilpailu
1) Eero Mauro LieksU
2.36,76
2) Roope Maaninka PyhäsU
2.49,98

T13 5-ottelu 800m
Loppukilpailu
1) Riikka Jokinen PyhäsU
2.33,91
2) Eevi Kettunen PolvijU
2.46,48
3) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU
2.49,57
4) Krista Karttunen PolvijU
2.52,74
5) Sesilia Jolkkonen PolvijU
3.14,79
Enni Heikkinen LipTai DNS
Sofia Raatikainen PyhäsU
3.01,41

P13 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1) Eero Mauro LieksU 9,27
2) Roope Maaninka PyhäsU 9,90

T13 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,75
2) Riikka Jokinen PyhäsU 9,81
3) Sesilia Jolkkonen PolvijU 11,57
4) Eevi Kettunen PolvijU 12,57
5) Krista Karttunen PolvijU 13,61
Enni Heikkinen LipTai DNS

T13 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 150
135 140 145 150 155
o o o o xxx
2) Riikka Jokinen PyhäsU 150
130 135 140 145 150 155
o o xo xo xxo xxx
3) Sesilia Jolkkonen PolvijU 120
110 115 120 125
o o xo xxx
4) Eevi Kettunen PolvijU 120
110 115 120 125
xxo o xo xxx
5) Krista Karttunen PolvijU 95
95 100
o x
Enni Heikkinen LipTai

P13 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1) Eero Mauro LieksU 5,25
+3,1
5,00 4,78 5,25
+4,4 +5,3 +3,1
2) Roope Maaninka PyhäsU 4,38
+6,0
2,93 4,38 x
+5,3 +6,0 +6,2

T13 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 4,61
4,15 4,24 4,61
+2,1 +2,4
2) Riikka Jokinen PyhäsU 4,55
4,20 4,15 4,55
+1,9 +3,5
3) Eevi Kettunen PolvijU 4,16
x 3,82 4,16
+2,3 +2,4
4) Sesilia Jolkkonen PolvijU 3,63
+2,1
3,63 3,52 x
+2,1 +3,4
5) Krista Karttunen PolvijU 3,56
3,30 3,31 3,56
+1,3 +2,2
Enni Heikkinen LipTai DNS
Oona Majoinen JoensKa 5,02
+2,2
5,02 4,69 x
+2,2 +2,3

P13 5-ottelu Kiekko
Loppukilpailu
1) Eero Mauro LieksU 33,53
33,53 x x
2) Roope Maaninka PyhäsU 33,18
33,18 31,67 x

P13 5-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhäsU 36,27
33,15 30,28 36,27
2) Eero Mauro LieksU 34,72
34,53 34,72 34,70

T13 5-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 35,25
31,25 34,02 35,25
2) Eevi Kettunen PolvijU 12,53
10,19 12,53 11,53
3) Riikka Jokinen PyhäsU 12,40
12,06 12,40 x
4) Krista Karttunen PolvijU 12,16
12,16 9,81 11,39
5) Sesilia Jolkkonen PolvijU 12,03
12,03 11,63 9,54
Enni Heikkinen LipTai DNS

P13 5-ottelu
Loppukilpailu
1) Eero Mauro LieksU 2574
2) Roope Maaninka PyhäsU 2147

T13 5-ottelu
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 2185
2) Riikka Jokinen PyhäsU 1968
3) Eevi Kettunen PolvijU 1206
4) Sesilia Jolkkonen PolvijU 1072
5) Krista Karttunen PolvijU 877
6) Enni Heikkinen LipTai 0
Oona Majoinen JoensKa 477
Sofia Raatikainen PyhäsU 188

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat