Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 20.6.2018

Pyhäselän Urheilijat otteli komeat pisteet 12 726, mutta hävisi noin 800 pisteellä Katajalle (13 516) keskiviikkona Joensuun keskuskentällä käydyssä seuracupin 1. osakilpailussa. Vuosi sitten PyU otteli ensimmäisessa osakilpailussa noin 600 pistettä vähemmän.

PyU:n 14-15-vuotiaista urheilijoista SM-kisarajan ylittivät Niklas Hyvönen (P15 kuula), Janna Huuho (T14 kuula), Sofia Raatikainen (T14 100 m) ja yllätyspoika Luukas Mäkelä (P14 2000 m). Linnea Pikkarainen jäi T14-sarjan 3-loikkarajasta vain 3 senttiä tuloksellaan 9.87.

Kisojen pe-tuloksista vastasi Lieksan Urheilijoiden Eero Mauro, joka ponnisti 13-vuotiaiden seiväsennätykseksi 340 ja pinkoi 60 m aikaan 7,90.

PyU:lta puuttui muutamia kärkiurheilijoita (mm. Cindy Ahponen ja Marianne Puustinen), mutta aivan Katajan pisteisiin ei olisi päästy, vaikka kaikki parhaat olisivat olleet mukana.

PyU nousi Mega-sarjan karsintakisojen kärkeen ennen Iitin Pyrintöä (11 440). Noormarkun Nopsa ei ole vielä otellut.

Katajan pisteet riittävät Tera-sarjan 8. sijaan tällä hetkellä.

Eero Könönen

---------------------

Pohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailu

Joensuun Kataja
20.06.2018

1. Joensuun Kataja 13516
2. Pyhäselän Urheilijat 12726
3. Liperin Taimi 3648
4. Polvijärven Urheilijat 1667
5. Outokummun Partio 1546
6. Tuupovaaran Urheilijat 1298
7. Lieksan Urheilijat 1050
8. Kiihtelysvaaran Urheilijat 356

P11 60m
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 9,31
2) Topias Juntunen PyU 9,47 UP
3) Eemeli Huttunen OutokPa 9,59
4) Petja Tanskanen PolvijU 9,61
5) Ville Keronen OkuP 9,66 UP
6) Toivo Takanen JoensKa 9,69
7) Topias Mustonen JoensKa 9,79 UP
8) Niilo Pelli PolvijU 9,91 UP
9) Renne Kankkunen LipTai 9,91 UP
10) Aleksanteri Sippola LipTai 10,02
11) Eelis Härmä PyhäsU 10,10
12) Miko Sivonen PyhäsU 10,19 UP
13) Aapo Rautiainen KiihtU 10,56
14) Ville Tuononen PyhäsU 10,60 UP
15) Lassi Laine JoensKa 11,05 UP
16) Oliver Eronen LipTai 11,10
17) Leevi Laine JoensKa 11,58

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1) Aleksanteri Sippola LipTai 10,02
Lassi Laine JoensKa 11,05
Miko Sivonen PyhäsU 10,19
Niilo Pelli PolvijU 9,91
Topias Mustonen JoensKa 9,79
Ville Tuononen PyhäsU 10,60

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1) Petja Tanskanen PolvijU 9,61
2) Toivo Takanen JoensKa 9,69
3) Aapo Rautiainen KiihtU 10,56
4) Oliver Eronen LipTai 11,10
5) Leevi Laine JoensKa 11,58
Renne Kankkunen LipTai 9,91

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +4,8
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 9,31
2) Eemeli Huttunen OutokPa 9,59
3) Eelis Härmä PyhäsU 10,10
Topias Juntunen PyhäsU 9,47
Ville Keronen OutokPa 9,66

T11 60m
1) Pinja Myller PyhäsU 9,37
2) Elina Likhanova LipTai 9,43
3) Iiris Voutilainen JoensKa 9,85
4) Heli Puustinen PyhäsU 9,94 UP
5) Martta Korhonen PyhäsU 9,96 UP
6) Aino Kiiskinen PyhäsU 9,98 UP
7) Nea Nousiainen PyhäsU 9,99
8) Vilma Vatanen JoensKa 10,20 UP
9) Nella Voutilainen JoensKa 10,40 UP
10) Jenny Miettinen PyhäsU 10,66 UP
11) Annika Ristola OutokPa 11,39 UP
12) Lempi Saastamoinen LipTai 11,69
13) Viida Hiltunen OutokPa 12,12
14) Nanna Holopainen JoensKa 12,87 UP

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,4
Aino Kiiskinen PyhäsU 9,98
Heli Puustinen PyhäsU 9,94
Jenny Miettinen PyhäsU 10,66
Martta Korhonen PyhäsU 9,96
Nanna Holopainen JoensKa 12,87
Nella Voutilainen JoensKa 10,40
Vilma Vatanen JoensKa 10,20

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,1
1) Pinja Myller PyhäsU 9,37
2) Elina Likhanova LipTai 9,43
3) Iiris Voutilainen JoensKa 9,85
4) Nea Nousiainen PyhäsU 9,99
5) Lempi Saastamoinen LipTai 11,69
6) Viida Hiltunen OutokPa 12,12
Annika Ristola OutokPa 11,39

P11 1000m
Loppukilpailu
1) Samuel Sallinen JoensKa 3.43,17
2) Topias Juntunen PyhäsU 3.48,25
3) Renne Kankkunen LipTai 3.57,01
4) Lassi Laine JoensKa 3.58,17
5) Veeti Rieppo PolvijU 3.58,52
6) Aapo Heikkinen LipTai 3.59,24 UP
7) Eeli Häikiö LipTai 4.00,46
8) Tomi Koponen OutokPa 4.05,14
9) Janne Piipponen PyhäsU 4.07,10
10) Peetu Kovero OutokPa 4.21,45
11) Leevi Laine JoensKa 4.35,41 UP
Luca Räty PyhäsU DNS
Roope Matveinen JoensKa DNS
Topias Mustonen JoensKa DNS

T11 1000m
Loppukilpailu
1) Noora Hukka JoensKa 3.49,17
2) Nella Voutilainen JoensKa 3.49,48
3) Martta Korhonen PyhäsU 4.09,39
4) Jenny Miettinen PyhäsU 4.22,32
5) Noora Kakkonen PolvijU 4.41,22
Marianne Puustinen PyhäsU DNS
Vilma Vatanen JoensKa DNS

P11 Pituus
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 3,89 UP
3,73 3,75 3,87 3,89
2) Aapo Heikkinen LipTai 3,78
3,78 3,77 x x
3) Niilo Pelli PolvijU 3,60
3,42 3,30 3,30 3,60
4) Riko Pippuri LipTai 3,39
3,38 3,18 3,28 3,39
5) Ville Tuononen PyhäsU 3,33
3,13 3,11 3,11 3,33
6) Roope Matveinen JoensKa 3,20
3,20 3,07 2,99 3,10
7) Aapo Rautiainen KiihtU 3,15
3,10 3,14 3,15 3,13
8) Topias Poutiainen OutokPa 2,96
2,87 2,93 2,96 2,79
9) Otto Miettinen JoensKa 2,95
2,66 2,84 2,80 2,95
10) Luka Myller JoensKa 2,88 UP
2,80 2,70 2,77 2,88
Matvei Drachev OutokPa DNS
Topias Juntunen PyhäsU DNS

T11 Pituus
Loppukilpailu
1) Vilma Vatanen JoensKa 3,50
3,50 3,47 3,30 3,10
2) Pinja Myller PyhäsU 3,46 UP
3,46 3,25 x 3,37
3) Elina Likhanova LipTai 3,46 UP
3,36 3,46 2,59 3,19
4) Aino Kiiskinen PyhäsU 3,44
3,44 2,72 x x
5) Jasmin Huuho PyhäsU 3,42
3,34 3,30 3,42 3,30
6) Pinja Stenberg PyhäsU 3,33 UP
2,65 3,10 3,33 3,17
7) Iiris Voutilainen JoensKa 3,32 UP
3,31 3,30 3,32 3,27
8) Nella Voutilainen JoensKa 3,24 UP
3,23 3,19 3,15 3,24
9) Meeri Torssonen LipTai 2,87
2,80 2,87 2,85 2,87
10) Martta Muuttoranta LipTai 2,84 UP
2,49 2,67 2,84 2,70
11) Oona Tolvanen LipTai 2,51 NM
2,51 2,35 2,39 2,40
12) Annika Ristola OutokPa 2,45
2,42 2,45 2,43 2,39
13) Nanna Holopainen JoensKa 2,12
x 2,12 2,03 2,10
Emma Kröger JoensKa DNS

P11 Kiekko
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 26,82
26,82 x x 25,47
2) Ville Keronen OutokPa 19,58
x 19,14 14,99 19,58
3) Miko Sivonen PyhäsU 16,67
x 16,67 15,58 13,46
4) Onni Holopainen LipTai 16,30
16,30 14,20 x x
5) Aapo Rautiainen KiihtU 16,14 UP
14,76 x 16,14 x
6) Paavo Maaninka PyhäsU 14,80
x 10,34 14,80 x
7) Luka Myller JoensKa 13,58
13,27 11,48 13,58 x
8) Otto Miettinen JoensKa 12,26 UP
11,39 12,26 10,85
9) Niko Tiilikainen LipTai 10,15
10,15 9,50 8,73 7,17
Roope Matveinen JoensKa DNS

T11 Kiekko
Loppukilpailu
1) Heli Puustinen PyhäsU 14,55
x 14,00 13,08 14,55
2) Martta Muuttoranta LipTai 14,04
11,94 x 14,04 11,58
3) Noora Kakkonen PolvijU 12,13 UP
10,85 10,75 12,13 11,36
4) Vilma Vatanen JoensKa 11,90 UP
x 11,30 11,90 11,28
5) Aino Kiiskinen PyhäsU 11,48 UP
10,83 10,68 11,48 10,71
6)Nella Voutilainen JoensKa 11,28 UP
9,00 x 11,28 9,14
7) Emma Kröger JoensKa 11,25
11,25 10,30 9,66 8,68
8) Pinja Stenberg PyhäsU 10,53
6,94 8,99 10,20 10,53
9) Nea Nousiainen PyhäsU 10,52 UP
9,70 10,52 8,74 8,06
10) Nanna Holopainen JoensKa 6,70
x x 6,59 6,70

P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1) Liperin Taimi LipTai 32,99
1) Aleksanteri Sippola, 2) Riko Pippuri,
3) Renne Kankkunen, 4) Aapo Heikkinen
2) Pyhäselän Urheilijat PyhäsU 33,73
1) Eelis Härmä, 2) Topias Juntunen,
3) Miko Sivonen, 4) Janne Piipponen
3) Joensuun Kataja JoensKa 33,79
1) Luka Myller, 2) Samuel Sallinen,
3) Topias Mustonen, 4) Toivo Takanen
4) Outokummun Partio OutokPa 33,87
1) Ville Keronen, 2) Eemeli Huttunen,
3) Topias Poutiainen, 4) Tomi Koponen
5) Joensuun Kataja JoensKa 37,26
1) Otto Miettinen, 2) Roope Matveinen,
3) Lassi Laine, 4) Leevi Laine

T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1) Pyhäselän Urheilijat PyhäsU 33,43
1) Aino Kiiskinen, 2) Pinja Myller,
3) Nea Nousiainen, 4) Martta Korhonen
2) Joensuun Kataja JoensKa 33,58
1) Vilma Vatanen, 2) Emma Kröger,
3) Iiris Voutilainen, 4) Nella Voutilainen
3) Pyhäselän Urheilijat PyhäsU 33,97
1) Jenny Miettinen, 2) Heli Puustinen,
3) Jasmin Huuho, 4) Pinja Stenberg
4) Liperin Taimi LipTai 35,85
1) Elina Likhanova, 2) Meeri Torssonen,
3) Oona Tolvanen, 4) Martta Muuttoranta

P13 60m
1) Eero Mauro LieksU 7,90
2) Santeri Kekarainen JoensKa 8,73
3) Jesse Puhakka PyhäsU 8,98
4) Roope Maaninka PyhäsU 9,00 UP
5) Toni Juntunen PyhäsU 9,13 UP
6)Niklas Nykyri JoensKa 9,21 UP
7)Aku Alastalo PyhäsU 9,59 UP
8) Anton Kettunen JoensKa 9,62
9) Eeli Mustonen JoensKa 10,00
10) Jimi Ollila JoensKa 10,12
11) Luukas Voutilainen JoensKa 10,43
Veeti Pussinen JoensKa DNS

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,6
1) Eero Mauro LieksU 7,90
2) Santeri Kekarainen JoensKa 8,73
3) Jimi Ollila JoensKa 10,12
4) Luukas Voutilainen JoensKa 10,43
Aku Alastalo PyhäsU 9,59
Toni Juntunen PyhäsU 9,13

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,1
1) Jesse Puhakka PyhäsU 8,98
2) Anton Kettunen JoensKa 9,62
Eeli Mustonen JoensKa 10,00
Niklas Nykyri JoensKa 9,21
Roope Maaninka PyhäsU 9,00
Veeti Pussinen JoensKa DNS

T13 60m
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 8,63 UP
2) Olivia Panhelainen JoensKa 8,70
3) Riikka Jokinen PyhäsU 8,72 UP
4) Sesilia Jolkkonen PolvijU 9,11
5) Enni Heikkinen LipTai 9,32 UP
6) Sara Martikainen PyhäsU 9,38 UP
7) Ira Hirvonen OutokPa 9,40 UP
8) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,41 UP
9) Vilma Issakainen PyhäsU 9,57
10) Oona Kärkkäinen JoensKa 9,60 UP
11) Maria Karppanen PyhäsU 9,61
12) Veera Junninen PyhäsU 9,64
13) Aada Rautiainen KiihtU 9,87 UP
14) Anni Vänskä PyhäsU 9,89
15) Selma Kekkonen PyhäsU 9,94
16) Eena Pesonen LipTai 10,25
17) Iina Hyttinen JoensKa 11,07
Venla Simonen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,9
1) Veera Junninen PyhäsU 9,64
2) Selma Kekkonen PyhäsU 9,94
3) Iina Hyttinen JoensKa 11,07
Enni Heikkinen LipTai 9,32
Sara Martikainen PyhäsU 9,38

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1) Maria Karppanen PyhäsU 9,61
2) Anni Vänskä PyhäsU 9,89
3) Eena Pesonen LipTai 10,25
Aada Rautiainen KiihtU 9,87
Ira Hirvonen OutokPa 9,40
Kiira Kiiskinen JoensKa 9,41

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1) Olivia Panhelainen JoensKa 8,70
2) Sesilia Jolkkonen PolvijU 9,11
3) Vilma Issakainen PyhäsU 9,57
Oona Kärkkäinen JoensKa 9,60
Riikka Jokinen PyhäsU 8,72
Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 8,63
Venla Simonen JoensKa DNS

P13 1000m
Loppukilpailu
1) Väinö Kontkanen PyhäsU 3.12,14 up
2) Anton Kettunen JoensKa 3.18,74
3) Toni Juntunen PyhäsU 3.31,29
4) Valtteri Mäkelä JoensKa 3.37,20
5) Atte Ikonen LipTai 3.48,38
Eeli Mustonen JoensKa DNS
Santeri Kekarainen JoensKa DNS

T13 1000m
Loppukilpailu
1) Riikka Jokinen PyhäsU 3.25,13
2) Eevi Kettunen PolvijU 3.32,20
3) Alina Tikka JoensKa 3.33,57
4) Noora Tiilikainen PyhäsU 3.49,77
5) Enni Heikkinen LipTai 3.51,36
6) Aada Rautiainen KiihtU 3.57,35

P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoensKa 140
120 125 130 135 140 143
o o o o xxo xxx
2) Niklas Nykyri JoensKa 130
105 110 115 120 125 130 135
o o o o o o xxx
2) Roope Maaninka PyhäsU 130
125 130 135
o o xx
4) Petro Rupponen LipTai 125
110 115 120 125 130
o o xo xo xxx
5) Miro Mutanen PolvijU 125
100 105 110 115 120 125 130
o o o xo xo xxo xxx
6)Santeri Kekarainen JoensKa 115 up
105 110 115 120
o o xo xxx
Anton Kettunen JoensKa
100
DNS

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 145
125 130 135 140 145 150
o o o xo xo xxx
2) Ira Hirvonen OutokPa 130 UP
120 125 130 135
o o xo xxx
3) Noora Tiilikainen PyhäsU 130 UP
115 120 125 130 135
o o o xxo x
4) Olivia Panhelainen JoensKa 125 UP
105 110 115 120 125 130
o o o o o xxx
5) Sara Martikainen PyhäsU 125
115 120 125 130
o xo o xxx
6) Aada Rautiainen KiihtU 110 UP
100 105 110 115
o o o xxx
7) Oona Kärkkäinen JoensKa 105
105 110
xo xxx
8) Jenna Lavikainen LipTai 100
90 95 100 105
o xxo o xxx
Venla Simonen JoensKa
90 DNS

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 50,31
50,31 x x x
2) Janne Oinonen JoensKa 47,83
x 44,99 46,49 47,83
3) Juho Eskelinen TuupovU 37,33
36,53 33,98 35,41 37,33
4) Väinö Kontkanen PyhäsU 36,17
33,82 33,76 36,17 34,65
5) Eeli Mustonen JoensKa 32,95 UP
29,61 32,95 31,76 30,97
6) Ville Mäkinen LipTai 27,49
27,49 25,75 x 21,87
7) Aku Alastalo PyhäsU 20,89
20,89 18,76 20,62 x
8)Jimi Ollila JoensKa 19,47 UP
14,25 18,53 17,89 19,47
9) Luukas Voutilainen JoensKa 12,96
x 12,94 12,38 12,96
Petro Rupponen LipTai DNS
Puhakka Jesse PyhäsU DNS
Veeti Pussinen JoensKa DNS

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 33,88
33,88 29,81 x 29,16
2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 27,35 UP
24,52 26,11 27,35 x
3) Elina Valta PyhäsU 27,02
17,01 13,46 24,89 27,02
4) Elli Pirhonen PyhäsU 23,50
23,50 19,32 19,04 22,56
5) Kiira Kiiskinen JoensKa 16,58
15,01 15,14 16,58 15,13
6) Noora Tiilikainen PyhäsU 15,91
11,70 14,38 13,93 15,91
7) Sallamari Leskinen LipTai 14,52
x 13,04 14,52 13,33
8) Iina Hyttinen JoensKa 10,68 UP
10,68 7,82 8,55 9,95
Venla Simonen JoensKa DNS

P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1) Pyhäselän Urheilijat PyhäsU 55,22
1) Puhakka Jesse, 2) Toni Juntunen,
3) Väinö Kontkanen, 4) Roope Maaninka
2) Joensuun Kataja JoensKa 58,30
1) Santeri Kekarainen, 2) Anton Kettunen,
3) Eeli Mustonen, 4) Niklas Nykyri

T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1) Pyhäselän Urheilijat PyhäsU 57,95
1) Vilma Issakainen, 2) Riikka Jokinen,
3) Sara Martikainen, 4) Sara-Sofia Hyvönen
2) Joensuun Kataja JoensKa 59,62
1) Alina Tikka, 2) Kiira Kiiskinen,
3) Oona Kärkkäinen, 4) Olivia Panhelainen
3) Pyhäselän Urheilijat PyhäsU 1.02,90
1) Veera Junninen, 2) Anni Vänskä,
3) Maria Karppanen, 4) Selma Kekkonen

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Topi Kela JoensKa 11,99
2) Niklas Hyvönen PyhäsU 12,62 UP
3) Eero Ahvanainen PyhäsU 13,03
Matias Ahtinen JoensKa DNS
Miro Tanninen JoensKa DNS
Rasmus Lehikoinen JoensKa DNS

T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1) Veera Kauhanen HeinävYU 12,95 UP
2) Nea Immonen JoensKa 13,29
3) Sofia Raatikainen PyhäsU 13,33
4) Nelli Ruottinen PyhäsU 14,10
5) Reetta Ryynänen PyhäsU 14,36 UP
Elina Nivajärvi JoensKa DNS
Ellen Tanskanen PolvijU DNS

P15 2000m
Loppukilpailu
1) Luukas Mäkelä PyhäsU 6.57,31
2) Ilmari Lehmus JoensKa 7.06,72
3) Lassi Valta PyhäsU 7.11,76
4) Jimi Alastalo PyhäsU 7.13,63

T15 2000m
Loppukilpailu
1) Venla Häkkinen JoensKa 7.48,89
2) Siiri Luostarinen JoensKa 8.04,17
3) Iida Sallinen PyhäsU 8.27,04
Cindy Ahponen PyhäsU DNS

P15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Eero Mauro LieksU 340 UP
270 280 290 300 310 320 330 340 350
xo - o o - o xo o xxx
2) Miro Tanninen JoensKa 330
280 290 300 310 320 330 340
o - o xo xo o xxx
3) Juha Karjunen PyhäsU 260
210 220 230 240 250 260 270
o o o o - xxo xxx

T15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Aino Pyykkö LieksU 250
220 230 240 250 260
o o o o xxx
2) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 210
190 200 210 220
o o o xxx
3) Sini Lehikoinen PyhäsU 190
160 170 180 190 200
o o - xo xxx

P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhäsU 14,68
x 14,62 x 14,68
2) Aku Parviainen TuupovU 12,67
11,83 12,33 12,67 12,18
3) Matias Ahtinen JoensKa 10,31
9,63 10,31 x 10,04
4) Rasmus Lehikoinen JoensKa 10,09
x 10,04 10,09
5) Pietari Sippola LipTai 9,35
9,35 8,58 x 8,90
Juha Karjunen PyhäsU DNS
Miro Tanninen JoensKa DNS
Sakari Vallius JoensKa DNS

T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Janna Huuho PyhäsU 10,33
9,96 10,15 10,33 9,85
2) Reetta Ryynänen PyhäsU 8,36
x 8,36 x
3) Elina Nivajärvi JoensKa 5,76
5,34 5,67 x 5,76

P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1) Joensuun Kataja JoensKa 48,22
1) Topi Kela, 2) Matias Ahtinen,
3) Sakari Vallius, 4) Rasmus Lehikoinen
2) Pyhäselän Urheilijat PyhäsU 55,46
1) Eero Ahvanainen, 2) Niklas Hyvönen

T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1) Joensuun Kataja JoensKa 53,10
1) Venla Häkkinen, 2) Elina Nivajärvi,
3) Peppi-Rosa Penttinen, 4) Nea Immonen
2) Pyhäselän Urheilijat PyhäsU 55,18
1) Nelli Ruottinen, 2) Suvi-Tuulia Puustinen,
3) Reetta Ryynänen, 4) Sofia Raatikainen

M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +4,0
1) Samuel Auvinen JoensKa 25,57
2) Eetu Sillanpää PyhäsU 26,01
3) Benjamin Oittinen PyhäsU 26,39 UP

N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1) Veera Kauhanen HeinävYU 26,63 UP
2) Emilia Kiiski JoensKa 26,82
3) Veera Holopainen KaavKai 28,84 UP
4) Lumi Kärkkäinen JoensKa 28,90 UP
5) Taika Kokko PyhäsU 30,88
Jenna Riikonen JoensKa DNS
Linnea Pikkarainen PyhäsU DNS

M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Jimi Huuho PyhäsU 11,93 -0,4
x x 11,49 11,93
-0,4 -0,4
2) Sakari Vallius JoensKa 11,17 +0,3 UP
x 10,95 11,17 x
-1,7 +0,3
3) Aatu Holopainen JoensKa 10,51 -0,6
10,51 10,19 10,14 x
-0,6 +0,0 -1,4

N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Linnea Pikkarainen PyhäsU 9,87 +0,0
9,78 9,87 9,71 9,76
+0,0 +0,0 -2,5 -0,5
2) Oona Majoinen JoensKa 9,63 -0,6
x x 9,63 9,42
-0,6 -0,4
Asta Riikonen PolvijU

M17 Kuula
Loppukilpailu
1) Santtu Räsänen JoensKa 11,11
10,95 x 11,11 x
2) Benjamin Oittinen PyhäsU 9,32
8,54 9,32 9,18 9,03
Paavo Pennanen PyhäsU DNS

N17 Kuula
Loppukilpailu
1) Riikka Lonkainen JoensKa 11,55
11,00 11,55 11,18 10,96
2) Lumi Kärkkäinen JoensKa 10,50
9,77 10,41 9,75 10,50
3) Tuuli Kinnunen JoensKa 10,43
x x x 10,43
4) Jaana Raassina PyhäsU 9,18
9,18 x 9,07 9,14

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat