Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 17.5.2018

Perinteiset Naumasen kisat avasivat Hammaslahden kentän kesäkauden, kun Pyhäselän Urheilijat järjesti yhdessä K-Rauta Naumasen kanssa perinteiset Naumasen kisat.

Osallistujamäärä kasvoi viime kevään vastaavista kisoista, kun mukana oli 99 nuorta urheilijaa ikäsarjoista 4-15 vuotta.

Pyhäselän Urheilijat kiittää K-Rauta Naumasta pitkään jatkuneesta erinomaisesta yhteistyöstä. Syksyllä kilpaillaan jälleen Naumasen syyskisoissa

Eero Könönen

----------------------

Pyhäselkä 17.5.2018

Naumasen kisat, Hammaslahden kenttä, 99 urheilijaa, lämpötila +18, puolipilvistä:

P14 100 m (+1,6):
1. Jimi Alastalo PyhäsU 14,6

P14 1000 m:
1. Jimi Alastalo PyhäsU 3.29,5

P13 korkeus:
1. Roope Maaninka PyhäsU 130

P13 pituus:
1. Roope Maaninka PyhäsU 446, -2,0

P13 kuula:
1. Roope Maaninka PyhäsU 9.96

P12 1000 m:
1. Valtteri Mäkelä JoensKa 3.34,0
2. Aku Alastalo PyhäsU 3.58,3

P12 pituus:
1. Aku Alastalo PyhäsU 363, -1,5
2. Valtteri Mäkelä JoensKa 354, -1,7

P12 kuula:
1. Aku Alastalo PyhäsU 8.11

P10 60 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 9,6
2. Eelis Härmä PyhäsU 10,1
3. Aapo Rautiainen KiihtU 10,9

P10 1000 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 4.25,5
2. Aapo Rautiainen KiihtU 4.43,2

P10 korkeus:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 110
2. Aapo Rautiainen KiihtU 105

P9 60 m:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 10,8
2. Mikael Keronen 11,3
3. Paavo Maaninka PyhäsU 11,3
4. Roope Taavetti 12,3
5. Leo Riikonen 12,3

P9 1000 m:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 4.36,6
2. Mikael Keronen 5.07,8
3. Roope Taavetti 5.08,3
4. Leo Riikonen 5.19,9

P8 60 m:
1. Miikka Piipponen PyhäsU 10,9
2. Lauri Laamanen PyhäsU 10,9
3. Peetu Alastalo PyhäsU 11,0
4. Eemeli Mielonen 11,6
5. Jimi Pulkkinen 12,5
6. Ilmari Pirhonen 12,6
7. Rasmus Peiponen 13,0

P8 1000 m:
1. Lauri Laamanen PyhäsU 4.10,0
2. Miikka Piipponen PyhäsU 4.17,5
3. Pietu Stenberg PyhäsU 4.40,1
4. Eemeli Mielonen 4.47,3

P8 pituus:
1. Lauri Laamanen PyhäsU 283
2. Peetu Alastalo PyhäsU 261
3. Ilmari Pirhonen 237
4. Rasmus Peiponen 159

P7 60 m:
1. Pietu Stenberg PyhäsU 12,0
2. Veikko Venäläinen 12,3
3. Santtu Piitulainen 12,3
4. Miio Toivanen 13,3
5. Justus Riikonen 13,3
6. Viljami Mielonen 13,3
7. Tuukka Korpela 14,9

P7 kuula:
1. Pietu Stenberg 3.83

P6 60 m:
1. Peetu Halttunen 13,0
2. Elmeri Suvanto 13,4

P6 kuula:
1. Pauli Suomalainen 3.39
2. Peetu Halttunen 2.63
3. Elmeri Suvanto 1,96

P5 60 m:
1. Topi Hyvönen 15,1
2. Eeli Tiilikainen 15,4
3. Valtteri Pakarinen 15,4
4. Eero Laamanen 16,7
5. Jaakko Korpela 21,3

P4 60 m:
1. Eeli Alastalo 17,6
2. Sisu Kanerva 17,7
3. Veikka Toivanen 18,7
4. Niklas Martikainen 20,9
5. Luka Luostarinen 24,4
6. Leevi Puranen 25,3
7. Morris Karvonen 25,5
8. Eppu Jerkku 29,9
9. Oliver Cuerdo-Lihavainen 33,0

T15 1000 m:
1. Carolina Naumanen 4.07,3

T14 100 m (+1,6):
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 14,0
2. Nelli Ruottinen PyhäsU 14,6
3. Milla Puustinen PyhäsU 15,2
4. Inka Tuononen 20,3
5. Aada Korpi 20,3

T14 korkeus:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 135
2. Reetta Ryynänen PyhäsU 120
3. Elli Pirhonen 110

T14 kuula:
1. Reetta Ryynänen PyhäsU 8.66
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 8.52
3. Milla Puustinen PyhäsU 7.84
4. Nelli Ruottinen PyhäsU 7.65

T13 pituus:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 447, -1,8
2. Liisa Korkeakoski PyhäsU 385, -1,5
3. Elli Pirhonen 339, -1,5
4. Veera Junninen PyhäsU 335, -1,4

T13 kuula:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10.10
2. Elli Pirhonen 8.67
3. Liisa Korkeakoski PyhäsU 5.90
4. Veera Junninen PyhäsU 4.55

T12 1000 m:
1. Aada Rautiainen KiihtU 3.58,7
2. Anni Vänskä PyhäsU 4.31,3

T12 pituus:
1. Sara Martikainen PyhäsU 395, -1,3
2. Aada Rautiainen KiihtU 349, -1,5
3. Venla Härmä PyhäsU 339, -1,1
4. Anni Vänskä PyhäsU 325, -1,6
5. Inka Tuononen 263, -1,5

T12 kuula:
1. Aada Rautiainen KiihtU 7.34
2. Venla Härmä PyhäsU 6.07
3. Vilma Riikonen 3.93

T11 60 m:
1. Nea Nousiainen PyhäsU 10,0
2. Neera Alastalo 10,4
3. Kerttu Pirhonen 11,2
4. Maiju Honkanen 11,4
5. Laila Korkeakoski 11,5

T11 1000 m:
1. Nea Nousiainen PyhäsU 4.12,4
2. Martta Pirhonen 4.27,3
3. Emma Puustinen 4.42,6

T11 korkeus:
1. Neera Alastalo 105
2. Salli Puustinen 100
3. Emma Puustinen 100
4. Martta Muuttoranta LipTai 100
5. Kerttu Pirhonen 95

T10 60 m:
1. Jenny Miettinen PyhäsU 10,6
2. Minja Karvonen 10,8
3. Venla Koponen PyhäsU 11,0
4. Cia Hulkko 11,4
5. Martta Muuttoranta LipTai 11,4

T10 1000 m:
1. Jenny Miettinen PyhäsU 4.41,6

T10 korkeus:
1. Martta Muuttoranta LipTai 90

T9 60 m:
1. Pinja Stenberg PyhäsU 10,2
2. Krista Martikainen PyhäsU 10,6
3. Sara Kettunen PyhäsU 11,3

T9 1000 m:
1. Pinja Stenberg PyhäsU 4.18,0
2. Krista Martikainen PyhäsU 4.49,0
3. Anette Alastalo 5.24,0

T8 60 m:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 10,7
2. Jade Nousiainen PyhäsU 11,1
3. Nelli Jerkku 12,1
4. Iita Kallinen 12,1

T8 pituus:
1. Jade Nousiainen PyhäsU 270
2. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 268
3. Iita Kallinen 237
4. Nelli Jerkku 223

T8 kuula:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 5.61

T7 60 m:
1. Anette Alastalo 11,8
2. Hilma Pirhonen 12,2
3. Elle Väkeväinen 12,4
4. Eerika Sorjonen 13,2
5. Roosa Taavetti 13,5
6. Erika Pakarinen 13,8

T7 kuula:
1. Anette Alastalo 3.85
2. Roosa Taavetti 2.92
3. Hilma Pirhonen 2.73
4. Elle Väkeväinen 2.57

T6 60 m:
1. Siiri Puumalainen 13,3
2. Iisa Riikonen 14,2
3. Alina Pakarinen 14,8
4. Mette Karvonen 14,9
5. Helmi Matilainen 16,9

T6 kuula:
1. Mette Karvonen 2.25
2. Siiri Puumalainen 1.67

T5 60 m:
1. Iita Vasarainen 15,0
2. Sandra Martikainen 15,2
3. Iida Laakkonen 15,7
4. Sanni Piitulainen 15,9
5. Nitta Jerkku 17,7
6. Mila Luostarinen 19,7
7. Ella Peiponen 19,9

T4 60 m:
1. Siru Kettunen 19,3
2. Sanni Pursiainen 39,4 (-16)

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat