Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 24.3.2018

PyU:n nuoret napsivat 19 mitalia Mehtimäki Junior Indoor Games -kisoista Joensuun Areenasta. Ks. myös PyU/yleisurheilu facebook

Mehtimäki Junior Indoor Games, järj. Joensuun Kataja

M Pituus 1) Juhani Ryynänen JuuU 4,25.

N Pituus 1) Oona Majoinen JoensKa 4,67.

T9 150m 1) Aada Kauhanen HeYU 25,46, 2) Pinja Stenberg PyhU 26,76, 3) Maiju Saraniemi LieU 26,79, 4) Emma Räsänen JoeK 27,37, 5) Miina Vatanen JoensKa 28,57, 6) Mette Oinonen JoensKa 30,03, 7) Heini Kuronen PyhäsU 31,55

T9 60m aidat 1) Maiju Saraniemi LieU 14,27, 2) Mette Oinonen JoensKa 14,71, 3) Pinja Stenberg PyhU 14,77, 4) Miina Vatanen JoensKa 16,30, 5) Vinka Pyylampi JoensKa 16,48.

T9 Korkeus 1) Ida-Liina Hyvönen PyhU 95, 2) Pinja Stenberg PyhU 95, 3) Maiju Saraniemi LieU 95, 4) Mette Oinonen JoensKa 85, 5) Miina Vatanen JoensKa 70.

T9 Pituus 1) Pinja Stenberg PyhU 3,41, 2) Aada Kauhanen HeYU 3,29, 3) Maiju Saraniemi LieU 3,08, 4) Mette Oinonen JoensKa 2,80, 5) Miina Vatanen JoensKa 2,77, 6) Ida-Liina Hyvönen PyhU 2,75, 7) Vinka Pyylampi JoensKa 2,43.

P9 150m 1) Toivo Takanen JoeK 25,10, 2) Samuel Ahtinen JoensKa 27,25, 3) Niro Immonen PyhU 27,60, 4) Leevi Partanen JoeK 28,62, 5) Aleksis Kivelä PolvijU 29,58, 6) Pietu Stenberg PyhU 30,76

P9 60m aidat 1) Leevi Partanen JoeK 13,51, 2) Samuel Ahtinen JoensKa 14,25, 3) Aleksis Kivelä PolvijU 15,58, 4) Hugo Lasaroff JoensKa 23,00

P9 Korkeus 1) Leevi Partanen JoeK 100, 2) Aleksis Kivelä PolvijU 95, 3) Hugo Lasaroff JoensKa 70.

P9 Pituus 1) Toivo Takanen JoeK 3,58, 2) Samuel Ahtinen JoensKa 3,18, 3) Leevi Partanen JoeK 3,16, 4) Aleksis Kivelä PolvijU 2,60, 5) Pietu Stenberg PyhU 2,57, 6) Hugo Lasaroff JoensKa 2,33.

T11 150m 1) Emma Kröger JoeK 25,77.

T11 60m aidat 1) Iiris Voutilainen JoensKa 11,35, 2) Martta Muuttoranta LipT 13,66, 3) Elina Ruusuvuori LipT 14,23

T11 Korkeus 1) Elina Ruusuvuori LipT 100, 2) Martta Muuttoranta LipT 95, 3) Karla Käräjähonka JoensKa 90.

T11 Pituus 1) Emma Kröger JoeK 3,30, 2) Elina Ruusuvuori LipT 3,26, 3) Martta Muuttoranta LipT 3,08, 4) Karla Käräjähonka JoensKa 2,90.

P11 150m 1) Renne Kankkunen LipT 24,86, 2) Aapo Heikkinen LipT 24,98, 3) Aleksanteri Sippola LipTai 25,95, 4) Martti Saraniemi LieU 26,61.

P11 60m aidat 1) Aleksanteri Sippola LipTai 11,97, 2) Renne Kankkunen LipT 12,58.

P11 Korkeus 1) Martti Saraniemi LieU 105, 2) Renne Kankkunen LipT 100.

P11 Pituus 1) Aapo Heikkinen LipT 3,81, 2) Aleksanteri Sippola LipTai 3,52, 3) Renne Kankkunen LipT 3,48, 4) Aapo Rautiainen KiihtU 3,42, 5) Martti Saraniemi LieU 3,04.

T13 150m 1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 21,08, 2) Aada Heiskanen SavR 21,27, 3) Olivia Panhelainen JoensKa 21,36, 4) Riikka Jokinen PyhU 21,76, 5) Vilma Issakainen PyhU 22,88, 6) Enni Heikkinen LipT 23,26, 7) Erika Hassinen PyhU 24,52, 8) Aada Rautiainen KiihtU 24,80, 9) Tuuli Saraniemi LieU 25,40

T13 60m aidat1) Riikka Jokinen PyhU 10,14, 2) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 10,30, 3) Aada Heiskanen SavR 10,55.

T13 Korkeus 1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 145, 2) Riikka Jokinen PyhU 140, 3) Aada Rautiainen KiihtU 110

T13 Seiväs 1) Tuisku Vaattovaara VesU 230, 2) Tuuli Saraniemi LieU 230.

P13 150m 1) Eero Mauro LieU 20,44, 2) Santeri Kekarainen JoensKa 22,38, 3) Pietari Hallikainen KaaK 25,54.

P13 60m aidat 1) Eero Mauro LieU 10,20, 2) Santeri Kekarainen JoensKa 10,25, 3) Roope Maaninka PyhU 10,53.

P13 Korkeus 1) Eero Mauro LieU 151, 2) Roope Maaninka PyhU 151.

P13 Seiväs 1) Eero Mauro LieU 290, 2) Pietari Hallikainen KaaK 200, 3) Santeri Kekarainen JoensKa 190, UP: Eemil Hallikainen KaaK 310, Miro
Tanninen JoeK 270.

T15 150m 1) Nea Immonen JoensKa 19,50, 2) Veera Kauhanen HeYU 20,22, 3) Sofia Raatikainen PyhU 20,54, 4) Aada Kokko JoensKa 20,69, 5) Venla Häkkinen JoensKa 21,14, 6) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 21,17, 7) Elina Nivajärvi JoensKa 21,34, 8) Emma Halonen SavR 21,92, 9) Aava Kipinä JoensKa 22,52, 10)Oona Rimpilä JoensKa 23,78

T15 60m aidat 1) Nea Immonen JoensKa 8,87, 2) Sofia Raatikainen PyhU 9,48, 3) Aada Kokko JoensKa 9,77, 4) Veera Kauhanen HeYU 10,14, 5) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 10,21, 6) Emma Halonen SavR 11,01

T15 Korkeus 1) Sofia Raatikainen PyhU 150. UP: Riina Hassinen N17 PyhU 150

T15 Kuula 1) Elina Valta PyhU 8,42.

P15 150 m 1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 17,88, 2) Matias Ahtinen JoensKa 18,50, 3) Juho Koponen VarkKV 19,90, 4) Eemil Hallikainen KaaK 21,15.

P15 60m aidat 1) Matias Ahtinen JoensKa 8,98, 2) Sakari Vallius JoensKa 9,77

P15 Korkeus 1) Miro Tanninen JoeK 140

P15 Kuula 1) Niklas Hyvönen PyhU 15,06, 2) Juha Karjunen PyhU 11,93, 3) Juho Koponen VarkKV 11,68, 4) Rasmus Lehikoinen JoensKa 10,06, 5) Pietari Sippola LipTai 8,64.

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat