Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 21.1.2018

Pyhäselän Urheilijat menestyi erinomaisesti myös toisena pm-hallien kilpailupäivänä Joensuun Areenassa. Kotiintuomisina oli 21 mestaruutta, 16 hopeaa ja 18 pronssia eli mitaleja yhteensä saman verran (55) kuin avauspäivänä.

Toisen kilpailupäivän mitalistit:

KULTAA:
Helena Puhakka-Tarvainen Naiset kuula 10.64
Ville Halonen M19 kuula 16.31
Niklas Hyvönen P15 pituus 579, kuula 14.36
Sofia Raatikainen T14 pituus 495, 60 m:n aidat 9,52
Janna Huuho T14 kuula 9.52
Sara-Sofia Hyvönen T13 60 m:n aidat 10,59, pituus 440, kuula 9.67
Oskari Pakarinen P10 200 m 33,60, korkeus 110, 3-loikka 7.21, keihäs 25.02, 60 m:n aidat 11,85
Marianne Puustinen T10 korkeus 105, keihäs 12.93
Paavo Maaninka P9 keihäs 16.26
Jade Nousiainen T9 60 m:n aidat 14,47
Pinja Stenberg T9 korkeus 95
Ida-Liina Hyvönen T9 keihäs 14.16

HOPEAA:
Bettiina Kiiskinen naiset kuula 7.77
Pinja Pennanen N19 kuula 9.95
Jimi Huuho M17 3-loikka 11.64
Juha Karjunen P15 pituus 542
Jasmin Kettunen T15 kuula 8.92
Jimi Alastalo P14 200 m 29,52
Riikka Jokinen T13 60 m aj 10,77
Elina Valta T13 kuula 8.61
Noora Tiilikainen T12 60 m aj 13,59
Toni Juntunen P12 200 m 31,28
Heli Puustinen T11 keihäs 15.15
Luca Räty P11 keihäs 23.21
Jasmin Huuho T10 3-loikka 7.53
Pinja Stenberg T9 200 m 36,69, keihäs 10.85
Krista Martikainen T9 korkeus 85

PRONSSIA:
Jasmin Tukiainen naiset 800 m 2.29,34
Bettiina Kiiskinen naiset 200 m 29,64
Taika Kokko T15 200 m 31,89
Jaana Raassina T15 kuula 8.66
Juha Karjunen P15 kuula 10.71
Jimi Alastalo P14 pituus 422
Nelli Ruottinen T14 200 m 29,26
Reetta Ryynänen T14 kuula 8.45
Roope Maaninka P13 60 m aj 10,74, kuula 8.90
Sara Martikainen T12 60 m aj 13,88
Heli Puustinen T11 korkeus 105
Marianne Puustinen T10 200 m 36,52
Venla Koponen T10 3-loikka 6.60
Topias Juntunen P10 200 m 34,49
Onni Ohvanainen P10 keihäs 14,89
Niro Immonen P9 200 m 40,64
Paavo Maaninka P9 korkeus 95

----------------------------

Lue kisajuttu ja katso tulokset:

Ville Halonen uhkaili 19-vuotiaiden kuula-pe:tä

Nuorten lahjakkuuksien esiinmarssi Areenan pm-hallissa:

Nuoret urheilijat kunnostautuivat Pohjois-Karjalan avoimien pm-hallien päätöspäivänä sunnuntaina Joensuun Areenassa. Ennätykselliseen osanottajamäärään yltäneet pm-hallit toivat jo nyt monta pohjoiskarjalaista ehdokasta kesän SM-mitalikoitoksiin.

Tällä kaudella 19-vuotiaiden sarjaan siirtynyt Ville Halonen Pyhäselän Urheilijoista oli oivassa kuulavedossa työntämällä kuuden kilon välinettä lukemiin 16.31. Pitemmälle on työntänyt vain hallikauden SE-mies Arttu Korkeasalo.

Halosen tulos jää vain puolisen metriä Katajan Aleksi Strandénin vuonna 2009 pukkaamasta ulkokenttien pe:stä 16.87:

- Siirryin valmentajani Kai Räsäsen ohjeistuksesta pyörähdystyyliin ja tulokset näyttävät parantuvan mukavasti. Hallikauden tavoitteena oli rikkoa 16 metrin raja ja pe-tuloksen murskaamiseen minulla on vielä aikaa puolisentoista vuotta, iloitsi Kiteellä asuva 18-vuotias Halonen.

Elokuussa 14-vuotiaiden SM-kultaa 80 metrin aidoissa voittanut Nea Immonen Katajasta oli liukkaassa kunnossa 15-vuotiaiden 60 metrin aitajuoksussa, joissa syntyi Suomen tilaston viitostulos 9,27.

Samaan sijaan yltää myös Pyhäselän Urheilijoiden 14-vuotiaan Sofia Raatikaisen aika 9,52. Raatikainen oli ikäluokkansa suvereeni ykkönen, sillä ylivoimaiset voitot heltisivät aitojen lisäksi myös 60 metrillä, pituudessa ja korkeudessa, jossa lauantain voittotulos 158 nousee Suomen tilaston kakkoseksi.

Hyvönen tehtaili huipputuloksia

Viime kesän keihään SM-mitalisti ja pe-poika, Pyhäselän Niklas Hyvönen teki kovaa jälkeä 15-vuotiaiden sarjassa, vaikka ei osallistunutkaan mielilajiinsa.

Kaikissa neljässä voittolajissa tulos yltää Suomen tilaston kolmen parhaan joukkoon: kolmiloikka 11.82 (1.), pituus 579 (2.), korkeus 165 (2.) ja kuula 14.36 (3.).

Saman ikäluokan juoksulajeissa myös Katajan Rasmus Lehikoinen ja Matias Ahtinen tekivät kelpo tuloksia. Päätöspäivän parasta antia olivat 60 metrin aitojen ajat: Ahtinen 9,22 (tilaston 6.) ja Lehikoinen 9,25 (tilaston 7.).

Päätöspäivän seiväshypyissä kunnostautui Lieksan Urheilijoiden 13-14-vuotiaiden kolmikko Maija Borén (290. tilaston 2.), Eero Mauro (280, 2.) ja Aino Pyykkö (250, 5.).

Lauantain kovin pikajuoksutulos oli Katajan Topi Kelan (14) 60 metrin pyyhällys 7,80, jolla vasta viime kaudella yleisurheilutoimintaan tullut poika nousi valtakunnan tilastokakkoseksi.

Avauspäivän tasokkain 17-sarjan tulos oli Pyhäselän Urheilijoiden Benjamin Oittisen 16-sarjan Suomen ykköseksi nouseva korkeuspomppu 176.

Suurilla joukkueilla halleihin osallistuneet Joensuun Kataja ja Pyhäselän Urheilijat veivät leijonanosan 9-15-vuotiaiden pm-mitaleista.

Kisojen ykkösmitalirohmu oli Pyhäselän Urheilijoiden 10-vuotias Oskari Pakarinen, joka kahmi kultaa kahdeksassa lajissa.

Kaksi SE-tulosta

Kovatasoisissa pm-halleissa saatiin iloita myös kahdesta halli-SE:stä, molemmat 12-vuotiaiden poikien sarjassa.

Avauspäivänä Tuupovaaran Urheilijoiden Topi Parviainen kiskaisi keihästä lukemiin 47.83 ja päätöspäivänä Lapinlahden Vedon Elmer Vauhkonen lohkaisi lähes sekunnin 200 metrin SE:stä ajallaan 26,73.

Walling ja Kiiskinen sekä jälkikasvu mitaleilla

Kisoissa nähtiin kahden sukupolven urheilijoita: Savonlinnan Riennon (ex-Polvijärven Urheilijat) Annina Walling, 33, juoksi naisten 200 metrin kakkoseksi ja hänen jälkikasvunsa Aleksis Kivelä (8) otti kaksi kaksi 9-vuotiaiden mitalia päätöspäivänä.

Pyhäselän Urheilijoiden Bettiina Kiiskinen, 30, pinkoi naisten 200 metrin kolmoseksi ja hänen tyttärensä Aino Kiiskinen (11) ja Heini Kuronen (8) olivat äitinsä lailla pm-mitaleilla.

Teksti ja kuvat: Eero Könönen

----

Pm-hallit
Joensuun Kataja
21.01.2018

M 200m
Loppukilpailu
1) Teemu Keronen JyväskKU 22,85
2) Ville Hyttinen KuopRei 23,50
3) Juhani Ryynänen JuuU 30,16

N 200m
Loppukilpailu
1) Kristiina Halonen LappUM 25,81
2) Annina Walling SavR 27,72
3) Bettiina Kiiskinen PyhäsU 29,64
4) Laura Lundberg VarkKV 29,88

M 800m
Loppukilpailu
1) Roope Reponen JoensKa 2.06,92
2) Jani Huovinen JoeK 2.10,54
Teemu Ruippo JoensKa DNS

N 800m
Loppukilpailu
1) Kristiina Halonen LappUM 2.17,66
2) Anne-Marika Partanen KuopRei 2.22,39
3) Jasmin Tukiainen PyhU 2.29,34

M 3000m
Loppukilpailu
1) Jukka Rahkonen PolvijU 9.40,57
2) Janne Natri JoeK 11.02,47

M 60m aidat
Loppukilpailu
1) Juhani Ryynänen JuuU 12,76
Henri Kangasniemi IkaalU DNS

M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Juhani Ryynänen JuuU 8,45
8,35 8,45 8,32 8,25 8,14 8,20

N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Janika Heikkinen VarkKV 11,16
x x x x x 11,16
2) Heidi Keronen OravisU 9,11
x 9,11 9,01 9,10 x 8,88
Jessica Miettinen JoeK DNS
Mette Ukkonen MiKV NM

x x x x x x

M Kuula
Loppukilpailu
1) Henri Kangasniemi IkaalU 12,01
11,58 11,25 12,01 11,66 11,55 11,45

N Kuula
Loppukilpailu
1) Helena Puhakka-Tarvainen PyhäsU 10,64
10,27 10,64 10,42 x x 10,30
2) Bettiina Kiiskinen PyhäsU 7,77
7,77 7,18 7,40

P9 200m
1) Antti Hiltunen JuuanU 39,07
2) Aleksis Kivelä PolvijU 39,45
3) Niro Immonen PyhU 40,64
4) Leevi Partanen JoeK 41,36
5) Paavo Simonen JoensKa 46,96
6) Kristian Rossi JoeK 53,45
Arttu Kylmänen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Antti Hiltunen JuuanU 39,07
2) Aleksis Kivelä PolvijU 39,45
Arttu Kylmänen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Niro Immonen PyhU 40,64
2) Leevi Partanen JoeK 41,36
3) Paavo Simonen JoensKa 46,96
4) Kristian Rossi JoeK 53,45

T9 200m
1) Aada Kauhanen HeinävYU 34,98
2) Pinja Stenberg PyhU 36,69
3) Emma Räsänen JoeK 37,24
4) Krista Martikainen PyhU 37,39
5) Heini Kuronen PyhäsU 38,79
6) Ida-Liina Hyvönen PyhU 39,62
7) Jade Nousiainen PyhU 40,50
8) Mette Oinonen JoensKa 41,04
9) Vinka Pyylampi JoensKa 42,34
10) Miina Vatanen JoensKa 42,41
11) Elina Hiltunen JuuanU 45,06

Alkuerät erä 1
1) Aada Kauhanen HeinävYU 34,98
2) Jade Nousiainen PyhU 40,50
3) Vinka Pyylampi JoensKa 42,34

Alkuerät erä 2
1) Heini Kuronen PyhäsU 38,79
2) Mette Oinonen JoensKa 41,04
3) Miina Vatanen JoensKa 42,41
4) Elina Hiltunen JuuanU 45,06

Alkuerät erä 3
1) Pinja Stenberg PyhU 36,69
2) Emma Räsänen JoeK 37,24
3) Krista Martikainen PyhU 37,39
4) Ida-Liina Hyvönen PyhU 39,62

P9 60m aidat
1) Leevi Partanen JoeK 14,14
2) Aleksis Kivelä PolvijU 14,95
3) Voitto Voutilainen JoensKa 15,03
4) Antti Hiltunen JuuanU 15,76
5) Paavo Maaninka PyhäsU 16,07
6) Roope Korhonen VarpVi 18,26
7) Kristian Rossi JoeK 23,05
Arttu Kylmänen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Aleksis Kivelä PolvijU 14,95
2) Voitto Voutilainen JoensKa 15,03
3) Paavo Maaninka PyhäsU 16,07
Arttu Kylmänen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Leevi Partanen JoeK 14,14
2) Antti Hiltunen JuuanU 15,76
3) Roope Korhonen VarpVi 18,26
4) Kristian Rossi JoeK 23,05

T9 60m aidat
Loppukilpailu
1) Jade Nousiainen PyhU 14,47
2) Mette Oinonen JoensKa 15,08
3) Miina Vatanen JoensKa 15,66
4) Vinka Pyylampi JoensKa 16,99
5) Elina Hiltunen JuuanU 17,81
6) Hertta Vatanen LipT 21,13

P9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Leevi Partanen JoeK 103
80 85 90 95 100 103 105
o xo o o o xo xxx
2) Eppu Ahvenainen LieksU 95
80 85 90 95 100
o o o o xxx
3) Paavo Maaninka PyhäsU 95
80 85 90 95 100
o o xxo o xxx
4) Kristian Rossi JoeK 85
75 80 85 90
o o o xxx
Arttu Kylmänen PyhäsU DNS

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhU 95
80 85 90 95 100
o o xo o xxx
2) Krista Martikainen PyhU 85
80 85
o o
3) Mette Oinonen JoensKa 80
75 80 85
o xo xxx
4) Miina Vatanen JoensKa 75
75 80
o xxx

P9 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Leevi Partanen JoeK 6,37
x 6,27 x 6,37
2) Aleksis Kivelä PolvijU 5,77
5,77 5,16 5,73 5,77
3) Voitto Voutilainen JoensKa 5,35
x x 5,18 5,35
Severi Inkinen PolU NM
x x - -

T9 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Mette Oinonen JoensKa 5,58
4,96 4,86 5,20 5,58

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Paavo Maaninka PyhäsU 16,26
16,26 15,85 14,40 14,30
2) Leevi Partanen JoeK 15,96
11,55 15,96 9,99 12,44
3) Eppu Ahvenainen LieksU 14,71
14,37 14,23 14,71 14,57
4) Severi Inkinen PolU 8,35
8,35 7,31 7,68 7,48
5) Roope Korhonen VarpVi 7,21
7,21 6,42 x 5,59

T9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhU 14,16
11,97 12,07 x 14,16
2) Pinja Stenberg PyhU 10,85
7,11 8,56 10,85 9,97
3) Miina Vatanen JoensKa 5,69
5,69 4,54 5,38 3,47
4) Heini Kuronen PyhäsU 5,24
5,24 5,15 5,03 4,96
5) Hertta Vatanen LipT 2,77
2,77 2,65 1,88 2,38

P10 200m
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 33,60
2) Renne Kankkunen LipTai 33,88
3) Topias Juntunen PyhU 34,49
4) Luukas Käyhkö JoensKa 37,02
5) Janne Piipponen PyhU 38,95
6) Leevi Tanskanen PolU 42,23
Onni Ohvanainen PyhU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Renne Kankkunen LipTai 33,88
2) Topias Juntunen PyhU 34,49
3) Luukas Käyhkö JoensKa 37,02

Loppukilpailu erä 2
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 33,60
2) Janne Piipponen PyhU 38,95
3) Leevi Tanskanen PolU 42,23
Onni Ohvanainen PyhU DNS

T10 200m
1) Emma Juntunen SuoR 31,80
2) Melissa Vanhanen KuopRei 35,41
3) Marianne Puustinen PyhäsU 36,52
4) Venla Koponen PyhäsU 37,40
5) Jenna Leppänen JoensKa 37,50
6) Jasmin Huuho PyhäsU 37,98

Loppukilpailu erä 1
1) Jenna Leppänen JoensKa 37,50
2) Jasmin Huuho PyhäsU 37,98

Loppukilpailu erä 2
1) Emma Juntunen SuoR 31,80
2) Melissa Vanhanen KuopRei 35,41
3) Marianne Puustinen PyhäsU 36,52
4) Venla Koponen PyhäsU 37,40

P10 60m aidat
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 11,85
2) Renne Kankkunen LipTai 13,00
3) Luukas Käyhkö JoensKa 13,60

Onni Ohvanainen PyhU DNS

T10 60m aidat
Loppukilpailu
1) Melissa Vanhanen KuopRei 13,75
2) Martta Muuttoranta LipT 13,85

P10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 110
90 95 100 105 110 113
o o xo o o xxx
2) Renne Kankkunen LipTai 110
80 85 90 95 100 105 110 113
o o o o o o xo xxx
3) Leevi Tanskanen PolU 100
80 85 90 95 100 105
o o o o o xxx

T10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Marianne Puustinen PyhäsU 105
80 85 90 95 100 105 110
o o o o o xo xxx
2) Melissa Vanhanen KuopRei 105
80 85 90 95 100 105 110
o o o xo o xo xxx
3) Jenna Leppänen JoensKa 90
80 85 90 95
o o o xxx
3) Martta Muuttoranta LipT 90
80 85 90 95
o o o xxx

P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 7,21
7,21 6,76 6,87 6,75

T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Emma Juntunen SuoR 7,77
7,34 7,77 7,49
2) Jasmin Huuho PyhäsU 7,53
7,53 7,53 7,26 7,41
3) Venla Koponen PyhäsU 6,60
6,48 6,60 6,47 6,37

P10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 25,02
19,59 25,02 23,90 21,96
2) Luukas Käyhkö JoensKa 20,74
20,15 19,45 13,42 20,74
3) Onni Ohvanainen PyhU 14,89
14,89 13,82 12,84 12,58

T10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Marianne Puustinen PyhäsU 12,93
11,34 11,91 12,93 12,64
2) Martta Muuttoranta LipT 11,41
11,29 8,38 9,68 11,41
3) Jenna Leppänen JoensKa 7,09
3,88 3,00 6,20 7,09

P11 200m
1) Elias Vanhanen KuopRei 30,24
2) Eevert Happonen KuopRei 31,63
3) Topias Mustonen JoensKa 33,96
4) Aleksanteri Sippola LipT 35,11
5) Luukas Karppinen LipT 35,75
6) Roope Matveinen JoensKa 40,59

Loppukilpailu erä 1
1) Aleksanteri Sippola LipT 35,11
2) Luukas Karppinen LipT 35,75
3) Roope Matveinen JoensKa 40,59

Loppukilpailu erä 2
1) Elias Vanhanen KuopRei 30,24
2) Eevert Happonen KuopRei 31,63
3) Topias Mustonen JoensKa 33,96

T11 200m
1) Adriana Kalymialaris HIFK 30,03
2) Jenni Väänänen HämeenlTa 32,80
3) Elina Likhanova LipT 33,67
4) Nea Nousiainen PyhäsU 34,74
5) Heli Puustinen PyhäsU 35,53
6) Vilma Vatanen JoensKa 35,83
7) Aino Kiiskinen PyhäsU 35,92
8) Kerttu Kaihola JoensKa 37,33

Loppukilpailu erä 1
1) Elina Likhanova LipT 33,67
2) Nea Nousiainen PyhäsU 34,74
3) Vilma Vatanen JoensKa 35,83
4) Kerttu Kaihola JoensKa 37,33

Loppukilpailu erä 2
1) Adriana Kalymialaris HIFK 30,03
2) Jenni Väänänen HämeenlTa 32,80
3) Heli Puustinen PyhäsU 35,53
4) Aino Kiiskinen PyhäsU 35,92

P11 60m aidat
Loppukilpailu
1) Elias Vanhanen KuopRei 11,13
2) Topias Mustonen JoensKa 11,69
3) Aleksanteri Sippola LipT 12,66

T11 60m aidat
1) Adriana Kalymialaris HIFK 10,77
2) Jenni Väänänen HämeenlTa 11,36
3) Iiris Voutilainen JoensKa 11,57
4) Aino Kiiskinen PyhäsU 11,94
5) Nella Voutilainen JoensKa 12,44
6) Kerttu Kaihola JoensKa 13,83
7) Henna Korhonen VarpVi 14,21
8) Sonja Purmonen LipT 15,08

Loppukilpailu erä 1
1) Nella Voutilainen JoensKa 12,44
2) Kerttu Kaihola JoensKa 13,83
3) Henna Korhonen VarpVi 14,21
4) Sonja Purmonen LipT 15,08

Loppukilpailu erä 2
1) Adriana Kalymialaris HIFK 10,77
2) Jenni Väänänen HämeenlTa 11,36
3) Iiris Voutilainen JoensKa 11,57
4) Aino Kiiskinen PyhäsU 11,94

P11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Elias Vanhanen KuopRei 135
110 115 120 125 130 135 141
o o o o xo xo xxx
2) Topias Mustonen JoensKa 125
105 110 115 120 125 130
o o o o o xxx
Luca Räty PyhU DNS

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Adriana Kalymialaris HIFK 140
120 125 130 135 140
o o o xxo xxo
2) Lilia Kokkonen PolU 110
85 90 95 100 105 110 115
o o o o xo xo xxx
3) Heli Puustinen PyhäsU 105
90 95 100 105 110
o o o o xxx
4) Elina Ruusuvuori LipT 105
85 90 95 100 105 110
o o xo xxo o xxx
5) Aino Kiiskinen PyhäsU 105
90 95 100 105 110
o o o xo xxx
5) Iiris Voutilainen JoensKa 105
90 95 100 105 110
o o o xo xxx
7) Elina Likhanova LipT 100
85 90 95 100 105
o o o o xxx
8) Sonja Purmonen LipT 95
80 85 90 95 100
o xo xo xo xxx
Vilma Vatanen JoensKa DNS

P11 Seiväs
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 190
150 160 170 175 180 185 190 195
o o o o o o o xxx

T11 Seiväs
Loppukilpailu
1) Nella Voutilainen JoensKa 160
105 115 120 130 140 150 160 170
o o o o o xo o xxx
2) Iiris Voutilainen JoensKa 140
105 115 120 130 140 150
o o o xo o xxx

P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 8,00
7,75 7,68 8,00 -
2) Aleksanteri Sippola LipT 7,43
7,43 x x x

T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Adriana Kalymialaris HIFK 9,35
9,35 9,31 x x
2) Jenni Väänänen HämeenlTa 7,88
7,45 x 7,88 7,82
3) Nella Voutilainen JoensKa 7,16
7,11 7,00 7,06 7,16
4) Elina Ruusuvuori LipT 7,06
7,06 6,73 6,99 7,02
5) Nea Nousiainen PyhäsU 7,02
7,02 6,91 6,73 6,84
6) Lilia Kokkonen PolU 7,00
7,00 6,63 6,87 6,80
7) Kerttu Kaihola JoensKa 6,66
6,63 6,66 6,34 6,51
8) Noora Kakkonen PolU 6,32
x 6,31 6,32 6,20

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 30,23
27,64 26,32 27,63 30,23
2) Luca Räty PyhU 23,21
23,21 21,73 21,99 21,53
3) Roope Matveinen JoensKa 21,15
19,22 18,78 18,72 21,15
4) Eevert Happonen KuopRei 17,50
14,62 16,10 12,81 17,50

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Jenni Väänänen HämeenlTa 26,55
26,55 23,37 x 25,69
2) Heli Puustinen PyhäsU 15,15
13,26 15,15 14,10 13,76
3) Noora Kakkonen PolU 13,84
11,55 13,84 9,48 13,18
4) Henna Korhonen VarpVi 11,79
9,77 11,79 10,65 11,12
5) Sonja Purmonen LipT 11,53
8,47 11,53 8,07 7,88
6) Vilma Vatanen JoensKa 10,97
10,68 10,90 10,97 7,56

P12 200m
1) Anton Kettunen JoensKa 31,16
2) Toni Juntunen PyhäsU 31,28
3) Niklas Nykyri JoensKa 31,48
4) Veeti Räsänen JoensKa 32,34
5) Milo Kuivalainen PyhU 32,50
Eeli Mustonen JoensKa DNS
Santeri Kekarainen JoensKa DNS
Samu Miettinen SiilPo DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Toni Juntunen PyhäsU 31,28
2) Veeti Räsänen JoensKa 32,34
3) Milo Kuivalainen PyhU 32,50
Eeli Mustonen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Anton Kettunen JoensKa 31,16
2) Niklas Nykyri JoensKa 31,48
Samu Miettinen SiilPo DNS
Santeri Kekarainen JoensKa DNS

T12 200m
1) Ella Peltola AnjLi 29,10
2) Olivia Panhelainen JoensKa 30,44
3) Nea Savolainen MaanMa 30,88
4) Kiira Kiiskinen JoensKa 33,22
5) Sara Martikainen PyhäsU 33,34
6) Venla Simonen JoensKa 34,68
7) Merete Lätti PyhäsU 35,03
Noora Tiilikainen PyhU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Sara Martikainen PyhäsU 33,34
2) Venla Simonen JoensKa 34,68
3) Merete Lätti PyhäsU 35,03
Noora Tiilikainen PyhU DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Ella Peltola AnjLi 29,10
2) Olivia Panhelainen JoensKa 30,44
3) Nea Savolainen MaanMa 30,88
4) Kiira Kiiskinen JoensKa 33,22

P12 60m aidat
Loppukilpailu
1) Anton Kettunen JoensKa 10,45
2) Samu Miettinen SiilPo 11,90
3) Eeli Mustonen JoensKa 11,92
4) Milo Kuivalainen PyhU 13,49
Santeri Kekarainen JoensKa DNS

T12 60m aidat
Loppukilpailu
1) Jonna Korhonen VarpVi 12,45
2) Noora Tiilikainen PyhU 13,59
3) Sara Martikainen PyhäsU 13,88

P12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Samu Miettinen SiilPo 170
150 160 170 180
o o o xx-
Eeli Mustonen JoensKa

T12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Minttu Lehtonen SiilPo 190
160 170 180 190 200
o o o o xxx

P12 Pituus
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 4,04
x 4,04 3,86 3,89
2) Samu Miettinen SiilPo 4,03
3,98 3,91 4,03 x
3) Niklas Nykyri JoensKa 4,01
4,01 3,96 3,91 3,88
4) Anton Kettunen JoensKa 3,77
3,71 3,55 x 3,77
5) Veeti Räsänen JoensKa 3,76
3,40 x 3,47 3,76
6) Aku Alastalo PyhU 3,74
3,64 3,72 x 3,74
7) Toni Juntunen PyhäsU 3,72
3,70 3,67 3,72 x
8) Eeli Mustonen JoensKa 3,71
3,71 3,69 - -
9) Santeri Kekarainen JoensKa 3,52
x 3,52 x x
10) Juho Eskelinen TuupovU 2,80
2,80 x 2,03 x

T12 Pituus
Loppukilpailu
1) Ella Peltola AnjLi 4,34
4,34 4,23 4,22 x
2) Olivia Panhelainen JoensKa 3,99
x 3,67 x 3,99
3) Nea Savolainen MaanMa 3,91
x 3,67 3,91 3,74
4) Sara Martikainen PyhäsU 3,85
3,85 3,53 3,40 3,58
5) Nea Nevalainen LieksU 3,79
x 3,79 x 3,64
6) Ira Hirvonen OutP 3,77
3,43 3,58 3,77 3,69
7) Jonna Korhonen VarpVi 3,77
3,47 3,77 3,47 3,59
8) Kiira Kiiskinen JoensKa 3,72
3,58 3,42 3,60 3,72
9) Venla Simonen JoensKa 3,40
3,33 3,19 3,40
10) Jenna Lavikainen LipTai 3,24
1,91 3,24 x 3,08
Aada Rautiainen KiihtU DNS

P12 Kuula
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 10,19
10,19 x 9,82 x
2) Niklas Nykyri JoensKa 8,17
7,98 x 7,99 8,17
3) Eeli Mustonen JoensKa 7,75
x 7,09 7,75 7,55
4) Santeri Kekarainen JoensKa 7,57
6,62 6,76 7,52 7,57
5) Aku Alastalo PyhU 7,09
6,70 6,23 5,48 7,09
6) Juho Eskelinen TuupovU 6,94
6,32 6,94 6,18 6,81
7) Veeti Räsänen JoensKa 6,73
5,88 6,20 6,73 6,66
Samu Miettinen SiilPo DNS

T12 Kuula
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutP 8,21
8,10 7,80 x 8,21
2) Nea Nevalainen LieksU 7,25
7,14 7,25 6,59 4,97
3) Jenna Lavikainen LipTai 6,46
6,46 6,18 6,06 5,78
4) Merete Lätti PyhäsU 5,85
5,85 5,52 5,37 4,99
5) Vilma Issakainen PyhU 5,84
5,42 x 5,84 5,77
6) Noora Tiilikainen PyhU 5,52
5,22 5,52 5,30 5,39
7) Kiira Kiiskinen JoensKa 5,44
4,66 4,97 5,32 5,44
8) Venla Simonen JoensKa 5,15
5,15 4,75 4,68 4,83
9) Sallamari Leskinen LipT 5,14
5,11 4,71 4,82 5,14
10) Veera Koponen PyhU 4,94
4,49 4,69 4,94 4,18
Aada Rautiainen KiihtU DNS

P13 200m
1) Kasperi Vehmaa LappUM 26,31
2) Eero Mauro LieU 27,56
3) Rasmus Vehmaa LappUM 28,47
4) Otso Liimatta NurmSe 29,06
5) Roope Maaninka PyhU 31,00
6) Niilo Käyhkö JoensKa 32,77
7) Veeti Paavola SiilPo 33,40
8) Eeli Kinnunen JoensKa 34,99

Loppukilpailu erä 1
1) Otso Liimatta NurmSe 29,06
2) Niilo Käyhkö JoensKa 32,77
3) Veeti Paavola SiilPo 33,40
4) Eeli Kinnunen JoensKa 34,99

Loppukilpailu erä 2
1) Kasperi Vehmaa LappUM 26,31
2) Eero Mauro LieU 27,56
3) Rasmus Vehmaa LappUM 28,47
4) Roope Maaninka PyhU 31,00

T13 200m
1) Aada Heiskanen SavR 29,31
2) Pinja Laasanen SiilPo 29,75
3) Emmi Heikkinen SuomRa 29,82
4) Sesilia Jolkkonen PolvijU 30,66
5) Enni Heikkinen LipT 32,47
6) Promthip Wisetkhan LepV 33,15
Krista Karttunen PolU 32,56
Riikka Jokinen PyhU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Emmi Heikkinen SuomRa 29,82
2) Enni Heikkinen LipT 32,47
3) Promthip Wisetkhan LepV 33,15
Krista Karttunen PolU 32,56

Loppukilpailu erä 2
1) Aada Heiskanen SavR 29,31
2) Pinja Laasanen SiilPo 29,75
3) Sesilia Jolkkonen PolvijU 30,66
Riikka Jokinen PyhU DNS

P13 60m aidat
Loppukilpailu
1) Kasperi Vehmaa LappUM 9,06
2) Rasmus Vehmaa LappUM 9,58
3) Roope Maaninka PyhU 10,74
Aatu Hartikainen SavR DNS

T13 60m aidat
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,59
2) Riikka Jokinen PyhU 10,77
3) Sesilia Jolkkonen PolvijU 12,10
4) Hertta Karppinen LipT 14,16
Emmi Heikkinen SuomRa DNS
Promthip Wisetkhan LepV DNS

P13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Eero Mauro LieU 280
240 250 260 270 280 290
o o o xo o xxx
2) Veeti Paavola SiilPo 220
170 180 190 200 210 220 230
o o o o o o xxx
3) Pietari Hallikainen KaaK 200
160 170 180 190 200 210
o xo o xxo o xxx

T13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Aino Pyykkö LieksU 250
210 220 230 240 250 253
o o o o o xxx
2) Tuuli Saraniemi LieU 240
190 200 210 220 230 240 250
xo o xo o xxo xo xxx

P13 Pituus
Loppukilpailu
1) Kasperi Vehmaa LappUM 5,12
4,70 5,12 4,87 4,91
2) Eero Mauro LieU 4,62
4,62 x x x
3) Otso Liimatta NurmSe 4,42
4,42 4,10 4,13 4,25
4) Niilo Käyhkö JoensKa 3,73
3,67 3,73 x 3,72
5) Pietari Hallikainen KaaK 3,46
3,11 3,29 3,09 3,46
6) Eeli Kinnunen JoensKa 3,40
3,34 2,32 3,40 3,29
7) Alex Öhman JoeK 3,24
3,24 2,91 2,74 x
Aatu Hartikainen SavR DNS

T13 Pituus
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 4,40
4,40 x x
2) Anni Liuska SuoR 4,33
x 4,28 x 4,33
3) Pinja Laasanen SiilPo 4,33
x 4,33 x 4,12
4) Aada Heiskanen SavR 4,25
2,56 3,88 4,03 4,25
5) Emmi Heikkinen SuomRa 4,21
4,21 x 4,06 4,19
6) Riikka Jokinen PyhU 3,87
3,67 3,65 3,85 3,87
7) Elina Valta PyhU 3,56
3,32 3,46 1,77 3,56
8) Promthip Wisetkhan LepV 3,44
3,44 x 3,40 3,35
9) Krista Karttunen PolU 3,20
3,14 2,28 x 3,20

P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Eeli Kinnunen JoensKa 9,85
9,57 9,76 9,85 9,67
2) Veeti Paavola SiilPo 9,37
9,06 9,04 9,12 9,37
3) Roope Maaninka PyhU 8,90
8,90 8,37 8,73 8,87
4) Niilo Käyhkö JoensKa 7,65
7,22 7,34 7,57 7,65

T13 Kuula
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,67
9,48 9,48 9,37 9,67
2) Elina Valta PyhU 8,61
8,55 x 8,54 8,61
3) Krista Karttunen PolU 5,67
4,85 4,94 5,67 2,77
4) Tuuli Saraniemi LieU 5,62
5,53 5,15 5,62 5,57
Viola Wiberg JoensKa DNS

P14 200m
Loppukilpailu
1) Elmer Vauhkonen LalV 26,72
2) Jimi Alastalo PyhU 29,52
3) Pietari Sippola LipT 29,85

T14 200m
1) Riika Tirkkonen KuopRei 27,29
2) Alina Tuomela KuopRei 28,15
3) Nelli Ruottinen PyhU 29,26
4) Lotta Virtanen PieksVe 29,53
5) Stina Pesonen KuopRei 30,52
6) Emma Halonen SavR 30,93
7) Cindy Ahponen PyhU 31,42
8) Milla Puustinen PyhU 32,39
9) Oona Rimpilä JoeK 32,65

Loppukilpailu erä 1
1) Cindy Ahponen PyhU 31,42
2) Milla Puustinen PyhU 32,39
3) Oona Rimpilä JoeK 32,65

Loppukilpailu erä 2
1) Lotta Virtanen PieksVe 29,53
2) Stina Pesonen KuopRei 30,52
3) Emma Halonen SavR 30,93

Loppukilpailu erä 3
1) Riika Tirkkonen KuopRei 27,29
2) Alina Tuomela KuopRei 28,15
3) Nelli Ruottinen PyhU 29,26

T14 60m aidat
1) Sofia Raatikainen PyhU 9,52
2) Siiri Nyyssönen SavR 9,80
3) Peppi Laurila KuopRei 11,31
4) Emma Kammonen SiilPo 11,39
5) Lotta Virtanen PieksVe 11,53
6) Emma Halonen SavR 11,62
7) Tiia Säde JoensKa 11,89

Loppukilpailu erä 1
1) Lotta Virtanen PieksVe 11,53
2) Emma Halonen SavR 11,62
3) Tiia Säde JoensKa 11,89

Loppukilpailu erä 2
1) Sofia Raatikainen PyhU 9,52
2) Siiri Nyyssönen SavR 9,80
3) Peppi Laurila KuopRei 11,31
4) Emma Kammonen SiilPo 11,39

P14 Seiväs
Loppukilpailu
1) Eemil Hallikainen KaaK 300
250 260 270 280 290 300 310
o o xo o xo xxo xxx

T14 Seiväs
Loppukilpailu
1) Maija Boren LieU 290
230 240 250 260 270 280 290 300
xo o o o o o o xxx

P14 Pituus
Loppukilpailu
1) Aatu Holopainen JoensKa 4,50
4,28 4,37 4,50 4,46 4,28 4,34
2) Eemil Hallikainen KaaK 4,33
4,33 4,27 4,16 x 4,25 -
3) Jimi Alastalo PyhU 4,22
3,76 4,22 4,07 3,90 3,74

T14 Pituus
Loppukilpailu
1) Sofia Raatikainen PyhU 4,95
4,90 4,66 4,93 4,70 4,73 4,95
2) Siiri Nyyssönen SavR 4,84
4,84 4,59 4,65 4,71 x 4,84
3) Emma Kammonen SiilPo 4,46
4,32 4,24 4,13 4,46 4,25 4,46
4) Lotta Virtanen PieksVe 4,43
3,95 4,20 4,43 4,04 4,06 4,43
5) Stina Pesonen KuopRei 4,36
4,11 x 4,36 4,26 2,35 4,36
6) Reetta Ryynänen PyhU 4,34
4,28 x x x 4,34 4,34
7) Tiia Säde JoensKa 4,34
4,11 3,95 x 4,34 4,07 4,34
8) Cindy Ahponen PyhU 4,27
4,25 4,22 4,26 x 4,27 4,19
9) Peppi Laurila KuopRei 4,27
4,27 4,09 3,96 4,21 x 4,11
10) Nelli Ruottinen PyhU 3,99
1,70 3,82 3,21 3,21 3,77 3,99
11) Milla Puustinen PyhU 3,97
3,72 3,62 3,89 3,97 3,84 3,97
Milla Lepistö SavR DNS

P14 Kuula
Loppukilpailu
1) Aatu Holopainen JoensKa 7,96
7,04 7,39 7,96 x 7,31 6,95
2) Pietari Sippola LipT 7,78
7,22 7,55 7,78 7,29 7,08 7,42

T14 Kuula
Loppukilpailu
1) Janna Huuho PyhU 9,52
9,45 8,92 9,52 x 9,27 8,24
2) Riika Tirkkonen KuopRei 9,28
9,28 8,20 8,86 8,87 8,92 8,80
3) Reetta Ryynänen PyhU 8,45
8,16 x 8,45 8,43 x 8,36
4) Salla Korhonen VarpVi 8,42
8,11 7,69 7,96 8,42 7,60 7,37
5) Milla Puustinen PyhU 7,79
7,15 7,60 7,79 7,76 7,65 7,43
6) Siiri Nyyssönen SavR 7,53
6,96 7,51 7,53 6,77 6,78 6,70
7) Milla Lepistö SavR 7,50
6,90 7,41 7,34 6,91 7,50 6,80
8) Nelli Ruottinen PyhU 6,92
6,65 6,21 6,70 6,87 6,92 6,65

P15 200m
Loppukilpailu
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 25,19
2) Matias Ahtinen JoensKa 25,49
Gabriel Kivivuori JoeK DNS
Väinö Ripatti SavR DNS

T15 200m
Loppukilpailu
1) Veera Kauhanen HeinävYU 28,08
2) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 29,03
3) Taika Kokko PyhU 31,89
4) Pilvi Turunen TuupovU 32,21
Nea Immonen JoensKa
Sini Rahkonen PolvijU

P15 60m aidat
Loppukilpailu
1) Matias Ahtinen JoensKa 9,22
2) Rasmus Lehikoinen JoensKa 9,25
3) Miska Käyhkö SavR 9,42
4) Väinö Ripatti SavR 9,46
5) Sakari Vallius JoensKa 9,72
Miro Tanninen JoeK DNS

T15 60m aidat
Loppukilpailu
1) Nea Immonen JoensKa 9,27
2) Aada Kokko JoensKa 9,89
3) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 10,03
4) Veera Kauhanen HeinävYU 10,13
5) Milla Korhonen VarpVi 11,31

P15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Miska Käyhkö SavR 321
280 290 300 310 321 331
o o o o xo xxx
2) Miro Tanninen JoeK 290
270 280 290 300
o xxo o xxx

T15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 210
170 180 190 200 210 220
o o o xxo xxo xxx

P15 Pituus
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhäsU 5,79
5,77 5,79 5,65 5,57 5,69 5,70
2) Juha Karjunen PyhU 5,42
x 5,29 5,32 5,32 5,42 x
3) Sakari Vallius JoensKa 4,86
x 4,66 4,86 4,70 4,76 x
Matias Ahtinen JoensKa DNS
Otto Vilpponen KuopRei DNS
Väinö Ripatti SavR DNS

T15 Pituus
Loppukilpailu
1) Aada Kokko JoensKa 4,87
4,61 4,75 x 4,86 x 4,87
2) Oona Majoinen JoensKa 4,67
4,47 4,67 4,36 4,61 4,60 x
3) Vanessa Juntunen SuomRa 4,66
x x 4,65 x 4,66 x
4) Tiia Rantala PolU 4,60
4,30 4,33 4,33 4,56 4,60 4,52
5) Milla Korhonen VarpVi 4,17
4,06 4,17 4,16 4,03 4,07 4,09
6) Pilvi Turunen TuupovU 4,12
3,95 3,76 4,12 3,94 4,00 3,72

P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhäsU 14,36
x 13,96 x 13,90 x 14,36
2) Aku Parviainen TuupovU 12,33
x 11,67 12,33 12,30 x x
3) Juha Karjunen PyhU 10,71
10,31 10,35 x x x 10,71

T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Nea Immonen JoensKa 8,93
8,93 8,90 x 8,15 7,93 8,77
2) Jasmin Kettunen PyhU 8,92
8,48 8,92 x x x 8,04
3) Jaana Raassina PyhU 8,66
8,66 8,29 x 8,55 8,07 8,19
4) Pilvi Turunen TuupovU 7,65
7,29 7,19 7,19 6,89 7,60 7,65
5) Milla Korhonen VarpVi 7,21
6,97 7,04 7,21 7,18 6,72 7,13

M17 200m
Loppukilpailu
1) Rasmus Hiltunen SavR 24,38
Niko Mutikainen SavR DNF

N17 200m
1) Milla Pirkkalainen SavR 26,67
2) Suvi Heikkinen SuoR 27,07
3) Niina Karttunen SavR 27,18
4) Jenna Riikonen JoensKa 27,79
5) Elina Rönkkö SavR 28,06
6) Emilia Kiiski JoensKa 28,33
Lumi Kärkkäinen JoensKa DNS
Riikka Lonkainen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Elina Rönkkö SavR 28,06
2) Emilia Kiiski JoensKa 28,33
Lumi Kärkkäinen JoensKa DNS
Riikka Lonkainen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Milla Pirkkalainen SavR 26,67
2) Suvi Heikkinen SuoR 27,07
3) Niina Karttunen SavR 27,18
4) Jenna Riikonen JoensKa 27,79

M17 800m
Loppukilpailu
1) Denis Moskvin JoensKa 2.13,04
2) Otto Vilpponen KuopRei 2.14,00
3) Jesse Paunonen SavR 2.20,66

N17 800m
Loppukilpailu
1) Ella Kainulainen SavR 2.21,66
2) Nella Mutka SavR 2.34,70
3) Eveliina Räisänen KuopRei 2.45,88
Lumi Kärkkäinen JoensKa DNS

N17 3000m
Loppukilpailu
1) Sini Rahkonen PolvijU 11.54,28
2) Miia Ruhkanen KuopRei 12.21,35

N17 60m aidat
Loppukilpailu
1) Niina Karttunen SavR 9,17
2) Essi Vehmaa LappUM 9,27
Sani Rantalainen LappUM DNF

M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Rasmus Hiltunen SavR 13,55
12,88 13,00 x 13,26 13,55 13,52
2) Jimi Huuho PyhU 11,64
11,64 x x x - -
3) Väinö Ripatti SavR 11,43
11,43 11,29 11,30 10,90 11,23
4) Benjamin Oittinen PyhU 10,22
10,22 x - - -

N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Milla Pirkkalainen SavR 11,16
11,16 11,16 11,01 11,09 - -

M17 Kuula
Loppukilpailu
1) Eero Virtanen ImU 14,30
14,30 x 14,14 13,36 13,84 x
2) Juuso Vanhanen KuopRei 13,72
x 13,16 x 13,72 12,70 x

N17 Kuula
Loppukilpailu
1) Riikka Lonkainen JoensKa 10,94
10,80 10,94 10,93 10,34 10,80 10,79
2) Tuuli Kinnunen JoensKa 10,71
10,37 10,57 10,40 10,62 10,71 x
Lumi Kärkkäinen JoensKa DNS

M19 200m
Loppukilpailu
1) Eeki Kokkonen JoeK 23,34
2) Veikka Mikkonen SavonlRie 24,52
Johannes Harakka LeppävVi DNS

N19 200m
1) Ellinoora Karvinen SavR 26,41
2) Elli Hiltunen VarkKV 27,27
3) Nina Mutanen JoensKa 27,63
4) Roosa Rissanen SavR 28,73
5) Heta Rundelin VarkKV 29,48
Riikka Pitkänen SavR DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Roosa Rissanen SavR 28,73
2) Heta Rundelin VarkKV 29,48
Riikka Pitkänen SavR DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Ellinoora Karvinen SavR 26,41
2) Elli Hiltunen VarkKV 27,27
3) Nina Mutanen JoensKa 27,63

M19 800m
Loppukilpailu
1) Eino Könönen JoeK 2.04,89
2) Elias Kortelainen JoensKa 2.06,79
Oskari Silvennoinen JoensKa DNS

N19 800m
Loppukilpailu
1) Siiri Silvennoinen JoensKa 2.30,43
2) Hilja-Miina Kakkonen JoensKa 2.39,03
Peppi Ahponen PyhU DNS
Petra Väänänen JoensKa DNS
Venla Turakainen HeTa DNS

N19 3000m
Loppukilpailu
1) Venla Turakainen HeTa 11.43,66
Peppi Ahponen PyhU DNS

M19 60m aidat
Loppukilpailu
1) Eeki Kokkonen JoeK 8,95
Johannes Harakka LeppävVi DNS

N19 60m aidat
Loppukilpailu
1) Ellinoora Karvinen SavR 8,89
2) Minttu Mattinen LappUM 9,54
3) Roosa Rissanen SavR 9,90

N19 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Minttu Mattinen LappUM 11,30
11,19 11,14 11,17 11,30 x 11,02
Riikka Pitkänen SavR DNS

M19 Kuula
Loppukilpailu
1) Ville Halonen PyhU 16,31
x 16,29 16,31 x 15,92 16,12
2) Kaapo Kolari VarkKV 11,82
x x 11,82 11,79 x 11,81
3) Eeki Kokkonen JoeK 11,44
x x x x 11,26 11,44
Johannes Harakka LeppävVi DNS

N19 Kuula
Loppukilpailu
1) Minttu Mattinen LappUM 10,99
10,46 x 10,90 10,41 x 10,99
2) Pinja Pennanen PyhU 9,95
8,71 8,81 9,21 9,95 9,08 8,89

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat