Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 4.12.2017

Parikymmentä urheilijaa PyU:sta osallistui maanantai-iltana Joensuun Areenassa pidettyihin Loskahallit-yleisurheilukisoihin.

Kisat sujuivat mainiosti, sillä voittoja herui kaikkiaan 13 ja muita mitaleita 17.

Voittoihin ylsivät Niklas Hyvönen (P15 pituus), Roope Maaninka (P13 60 m ja pituus), Lassi Valta (P13 1000 m), Sofia Raatikainen (T13 pituus ja 60 m), Vilma Issakainen (T11 kuula), Oskari Pakarinen (P9 60 m, kuula ja 1000 m), Pinja Stenberg (T9 60 m ja 1000 m), Ida-Liina Hyvönen (T9 kuula).

Kovimmista PyU:n tuloksista vastasivat Niklas Hyvönen (14), joka hyppäsi pituutta 550 ja Sofia Raatikainen (13), joka lähestyi viittä metriä ennätystuloksellaan 497.

KS. myös facebook

Eero Könönen

---------------------

Loskahallit Joensuun Areena

järj. Joensuun Kataja
04.12.2017

M 60m Loppukilpailu
1) Juhani Ryynänen JuuanU 8,92
2) Juha Kauppinen SavJ 9,29

N 60m
1) Rosa Ylimaula JoensKa 8,21

Alkuerät
1) Rosa Ylimaula JoensKa 8,33

M Pituus
1) Juhani Ryynänen JuuanU 4,38

P9 60m
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 9,66
2) Leevi Partanen JoeK 11,14
3) Paavo Maaninka PyhäsU 11,51
4) Paavo Simonen JoensKa 12,68
5) Kristian Rossi JoensKa 15,01

T9 60m
1) Pinja Stenberg PyhäsU 10,51
2) Marianne Puustinen PyhäsU 10,80
3) Emma Räsänen JoensKa 11,12
4) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 11,16
5) Heini Kuronen PyhäsU 11,46
6) Annika Ristola OutokPa 12,17
7) Nea Nevalainen PyhäsU 12,27
8) Inca Räty PyhU 12,56

Loppukilpailu erä 1
1) Pinja Stenberg PyhäsU 10,51
2) Emma Räsänen JoensKa 11,12
3) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 11,16
4) Annika Ristola OutokPa 12,17

Loppukilpailu erä 2
1) Marianne Puustinen PyhäsU 10,80
2) Heini Kuronen PyhäsU 11,46
3) Nea Nevalainen PyhäsU 12,27
4) Inca Räty PyhU 12,56

P9 1000m
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 3.58,89
2) Janne Piipponen PyhäsU 4.11,99
3) Leevi Partanen JoeK 4.33,37
4) Paavo Simonen JoensKa 5.10,32
5) Kristian Rossi JoensKa 6.09,45

T9 1000m
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhäsU 4.10,91
2) Marianne Puustinen PyhäsU 4.22,80
3) Heini Kuronen PyhäsU 4.26,96
4) Annika Ristola OutokPa 4.46,44
5) Inca Räty PyhU 4.50,91

P9 Kuula
1) Oskari Pakarinen PyhU 7,44
2) Paavo Maaninka PyhäsU 6,10
3) Leevi Partanen JoeK 4,31
4) Kristian Rossi JoensKa 3,36

T9 Kuula
1) Ida-Liina Hyvönen PyhU 5,48
2) Pinja Stenberg PyhU 3,84
3) Inca Räty PyhU 3,74
4) Heini Kuronen PyhäsU 3,63
5) Annika Ristola OutokPa 3,57

P11 60m
1) Niklas Nykyri JoensKa 9,49
2) Anton Kettunen JoensKa 9,52
3) Eeli Mustonen JoensKa 9,70
4) Veeti Räsänen JoensKa 9,84
5) Luca Räty PyhäsU 9,86
6) Aleksanteri Sippola LipTai 10,28
7) Roope Matveinen JoensKa 10,60
8) Luukas Voutilainen JoensKa 10,66
9) Veeti Pussinen JoensKa 10,91
10) Samuel Sallinen JoensKa 10,92
11) Otto Miettinen JoensKa 11,14
12) Luka Myller JoensKa 11,37
13) Janne Korhonen JoensKa 12,16

Loppukilpailu erä 1
1) Niklas Nykyri JoensKa 9,49
2) Eeli Mustonen JoensKa 9,70
3) Veeti Räsänen JoensKa 9,84
4) Aleksanteri Sippola LipTai 10,28
5) Veeti Pussinen JoensKa 10,91

Loppukilpailu erä 2
1) Anton Kettunen JoensKa 9,52
2) Luca Räty PyhäsU 9,86
3) Roope Matveinen JoensKa 10,60
4) Otto Miettinen JoensKa 11,14

Loppukilpailu erä 3
1) Luukas Voutilainen JoensKa 10,66
2) Samuel Sallinen JoensKa 10,92
3) Luka Myller JoensKa 11,37
4) Janne Korhonen JoensKa 12,16

T11 60m
1) Olivia Panhelainen JoensKa 9,07
2) Vilma Issakainen PyhäsU 9,39
3) Oona Kärkkäinen JoensKa 9,54
4) Venla Simonen JoensKa 9,88
5) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,89
6) Aino Kiiskinen PyhäsU 9,95
7) Elina Ruusuvuori LipT 10,08
8) Iiris Voutilainen JoensKa 10,23
9) Nella Voutilainen JoensKa 10,31
10) Miisa Siviö JoeK 10,90
11) Emma Kröger JoensKa 10,98
12) Kerttu Kaihola JoensKa 11,36
13) Iina Hyttinen JoeK 11,38

Loppukilpailu erä 1
1) Oona Kärkkäinen JoensKa 9,54
2) Elina Ruusuvuori LipT 10,08
3) Iiris Voutilainen JoensKa 10,23
4) Nella Voutilainen JoensKa 10,31

Loppukilpailu erä 2
1) Olivia Panhelainen JoensKa 9,07
2) Venla Simonen JoensKa 9,88
3) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,89
4) Aino Kiiskinen PyhäsU 9,95
5) Miisa Siviö JoeK 10,90

Loppukilpailu erä 3
1) Vilma Issakainen PyhäsU 9,39
2) Emma Kröger JoensKa 10,98
3) Kerttu Kaihola JoensKa 11,36
4) Iina Hyttinen JoeK 11,38

P11 1000m
1) Anton Kettunen JoensKa 3.22,34
2) Eeli Mustonen JoensKa 3.41,65
3) Veeti Räsänen JoensKa 3.43,12
4) Tuukka Viinisalo JoensKa 3.45,33
5) Luca Räty PyhäsU 3.52,13
6) Luka Myller JoensKa 4.23,29
7) Roope Matveinen JoensKa 4.33,46

T11 1000m
1) Venla Simonen JoensKa 3.56,25
2) Nella Voutilainen JoensKa 4.09,61
3) Aino Kiiskinen PyhäsU 4.20,01
4) Emma Kröger JoensKa 4.20,99
5) Oona Kärkkäinen JoensKa 4.21,08
6) Vilma Issakainen PyhU 4.35,61
7) Miisa Siviö JoeK 4.38,67
8) Iina Hyttinen JoeK 4.40,96

P11 Kuula
1) Niklas Nykyri JoensKa 8,87
2) Anton Kettunen JoensKa 7,91
3) Veeti Räsänen JoensKa 7,35
4) Aleksanteri Sippola LipTai 7,12
5) Eeli Mustonen JoensKa 6,42
6) Luca Räty PyhäsU 6,21
7) Roope Matveinen JoensKa 5,87
8) Veeti Pussinen JoensKa 5,80
9) Luukas Voutilainen JoensKa 5,15
10) Luka Myller JoensKa 4,87
11) Samuel Sallinen JoensKa 4,80
12) Janne Korhonen JoensKa 4,58
13) Otto Miettinen JoensKa 4,05

T11 Kuula
1) Vilma Issakainen PyhU 6,14
2) Aino Kiiskinen PyhäsU 5,84
3) Iiris Voutilainen JoensKa 5,72
4) Kiira Kiiskinen JoensKa 5,25
4) Venla Simonen JoensKa 5,25
6) Oona Kärkkäinen JoensKa 5,01
7) Olivia Panhelainen JoensKa 4,99
8) Elina Ruusuvuori LipT 4,70
9) Nella Voutilainen JoensKa 4,67
10) Iina Hyttinen JoeK 4,50
11) Kerttu Kaihola JoensKa 4,17
12) Emma Kröger JoensKa 4,12
13) Miisa Siviö JoeK 3,43

P13 60m
1) Roope Maaninka PyhäsU 9,34
2) Mico Räty PyhäsU 9,73
3) Eeli Kinnunen JoensKa 9,91

T13 60m
1) Sofia Raatikainen PyhäsU 8,45
2) Tiia Säde JoensKa 8,75
3) Nelli Ruottinen PyhäsU 8,84
4) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,06
5) Aava Kipinä JoensKa 9,38

P13 1000m
1) Lassi Valta PyhäsU 3.20,55
2) Ilmari Lehmus JoensKa 3.22,17
3) Roope Turunen PyhäsU 3.42,52

T13 1000m
1) Maija Borén LieksU 3.28,72
2) Siiri Luostarinen JoensKa 3.29,05
3) Alina Tikka JoensKa 3.51,24

P13 Pituus
1) Roope Maaninka PyhäsU 4,09
2) Marek Pinter JoensKa 3,97
3) Mico Räty PyhäsU 3,38
4) Alex Öhman JoensKa 3,17
5) Elmeri Saksa JoensKa 3,02

T13 Pituus
1) Sofia Raatikainen PyhäsU 4,97
2) Tiia Säde JoensKa 4,36
3) Nelli Ruottinen PyhäsU 4,17
4) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 4,14

P15 60m
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 7,79
2) Topi Kela JoensKa 7,89
3) Matias Ahtinen JoensKa 8,14
4) Benjamin Oittinen PyhäsU 8,31
5) Aatu Holopainen JoensKa 8,44
6) Sakari Vallius JoensKa 8,70

T15 60m
1) Aada Kokko JoensKa 8,51
2) Peppi Penttinen JoensKa 8,59
3) Oona Majoinen JoensKa 8,84

P15 800m
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 2.22,13

T15 800m
1) Aada Piiroinen JoensKa 2.54,58

P15 Seiväs
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 260
2) Sakari Vallius JoensKa 240
3) Matias Ahtinen JoensKa 220

T15 Seiväs
1) Maija Borén LieksU 280
230 240 250 260 270 280 290
o o o o o xo xxx
2) Aino Pyykkö LieksU 240
200 220 230 240 250
o xo o xxo xxx
3) Peppi Penttinen JoensKa 180
180 190
xxo xxx

P15 Pituus
1) Niklas Hyvönen PyhäsU 5,50
2) Benjamin Oittinen PyhäsU 5,37

T15 Pituus
1) Aada Kokko JoensKa 4,76
2) Oona Majoinen JoensKa 4,35
3) Tuuli Kinnunen JoensKa 4,32

N17 60m
1) Nina Mutanen JoensKa 8,35

Alkuerät
1) Nina Mutanen JoensKa 8,40q

M17 800m
1) Oskari Silvennoinen JoensKa 2.21,60

N17 800m
1) Siiri Silvennoinen JoensKa 2.35,93

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat