Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 21.9.2O17


Pyhäselän syyskisat käytiin kolean tuulisessa (+8) säässä, mutta koleus ei estänyt hyvien tulosten syntyä.

Janna Huuho työnsi kuulassa Pohjois-Karjalan 13-vuotiaiden tyttöjen Pohjois-Karjalan kärkituloksen 10.87.

Pituushyppy ponnistettiin vastatuuleen. Illan jo pimentyessä Jimi Huuho (584) ja Juha Karjunen (510) hyppäsivät kelpo tulokset ja Jimi uhkaili kuutta metriä hipovaa ennätystään.

Iida Sallinen, 13, paransi kuutisen sekuntia 1000 metrin ennätystään juoksemalla ajan 3.50,2. 1000 metrin kisaan lähti iltahämärässä yhteensä 20 juoksijaa.

60 metrin nopeinta vauhtia viilettivät 13-vuotiaissa Nelli Ruottinen (9,0) ja 11-vuotiaissa Otso Korhonen (9,5) ja Liperin Taimen Elina Likhanova (9,5).

Pyhäselän syyskisat, Hammaslahden kenttä, 50 kilpailijaa, lämpötila +8:

M kuula:
1. Juha Kauppinen SavonlJy 6.59

M50 kuula (6 kg):
1. Juha Kauppinen SavonlJy 7.26

M50 moukari (6 kg):
1. Pekka Peltoniemi JoensKa 38,80

M16 pituus:
1. Jimi Huuho PyhäsU 584, +0,0

P15 pituus:
1. Juha Karjunen PyhäsU 510, -1,2

P12 60 m (+2,0):
1. Mico Räty PyhäsU 9,6
2. Roope Maaninka PyhäsU 9,8

P12 pituus:
1. Roope Maaninka PyhäsU 381, -0,2

P12 moukari:
1. Roope Maaninka PyhäsU 27.26

P11 60 m:
1. Otso Korhonen PyhäsU 9,5
2. Milo Kuivalainen PyhäsU 9,8

P11 pituus:
1. Milo Kuivalainen PyhäsU 313

P11 kuula:
1. Milo Kuivalainen PyhäsU 4,54

P11 1000 m:
1. Milo Kuivalainen PyhäsU 3.57,7
2. Aleksi Lindström PyhäsU 4.09,3

P11 moukari:
1. Milo Kuivalainen PyhäsU 11,76

P10 60 m:
1. Luca Räty PyhäsU 9,8

P10 1000 m:
1. Luca Räty PyhäsU 4.01,4

P10 pituus:
1. Luca Räty PyhäsU 329

P10 kuula:
1. Luca Räty PyhäsU 6,17

P9 60 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 9,8
2. Aapo Rautiainen KiihtU 10,5
3. Juuso Tiilikainen PyhäsU 11,6

P9 pituus:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 344
2. Juuso Tiilikainen PyhäsU 246
3. Samu Hirvonen PyhäsU 230

P9 kuula:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 6,67
2. Samu Hirvonen PyhäsU 5,59

P9 1000 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 4.24,0

P9 moukari:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 12,67

P8 60 m:
1. Paavo Maaninka PyhäsU 12,0

P8 pituus:
1. Paavo Maaninka PyhäsU 236

P8 kuula:
1. Paavo Maaninka PyhäsU 5,49

P7 60 m:
1. Aleksis Kivelä PolvU 11,9

P7 1000 m:
1. Aleksi Kivelä PolvU 5.49,6

P7 pituus:
1. Aleksis Kivelä PolvU 227

P7 kuula:
1. Aleksis Kivelä PolvU 2,82

P6 60 m:
1. Veikko Venäläinen PyhäsU 12,1
2. Samuel Pillbeam PolvU 13,0

P6 pituus:
1. Veikko Venäläinen PyhäsU 199
2. Samuel Pillbeam PolvU 147

P6 1000 m:
1. Samuel Pillbeam PolvU 6.25,4

P6 kuula:
1. Veikko Venäläinen PyhäsU 3,51
2. Samuel Pillbeam PolvU 1.88

P5 60 m:
1. Henrik Juntunen PyhäsU 15,3

P5 pituus:
1. Henrik Juntunen PyhäsU 154

P2 60 m:
1. Niklas Martikainen 23,8
2. Ricu Räty 37,7

N16 kuula:
1. Pinja Hulkko PyhäsU 10.64

T14 kuula:
1. Jasmin Kettunen PyhäsU 9.30

T14 moukari:
1. Jasmin Kettunen PyhäsU 23,74

T13 60 m (+1,5):
1. Nelli Ruottinen PyhäsU 9,0
2. Milla Puustinen PyhäsU 9,4

T13 1000 m:
1. Iida Sallinen PyhäsU 3.50,2

T13 pituus:
1. Nelli Ruottinen PyhäsU 421, -0,7
2. Janna Huuho PyhäsU 374, -0,5
3. Milla Puustinen PyhäsU 368, -0,9

T13 kuula:
1. Janna Huuho PyhäsU 10.87
2. Milla Puustinen PyhäsU 8.53
3. Reetta Ryynänen PyhäsU 8.19
4. Nelli Ruottinen PyhäsU 8.13

T13 moukari:
1. Janna Huuho PyhäsU 24,24
2. Reetta Ryynänen PyhäsU 22.17

T11 60 m:
1. Elina Likhanova LipTai 9,5
2. Sara Martikainen PyhäsU 9,6
3. Aada Rautiainen KiihtU 9,9
4. Venla Härmä PyhäsU 10,0
5. Noora Tiilikainen PyhäsU 10,2

T11 1000 m:
1. Noora Tiilikainen PyhäsU 4.04,7
2. Aada Rautiainen KiihtU 4.09,8

T11 pituus:
1. Sara Martikainen PyhäsU 368
2. Venla Härmä PyhäsU 357
3. Elina Likhanova LipTai 292

T11 kuula:
1. Aada Rautiainen KiihtU 6,78
2. Noora Tiilikainen PyhäsU 6,55
3. Sara Martikainen PyhäsU 5,91
4. Venla Härmä PyhäsU 5,79

T11 moukari:
1. Venla Härmä PyhäsU 12,75
2. Sara Martikainen PyhäsU 11,89

T10 60 m:
1. Aino Kiiskinen PyhäsU 9,9

T10 1000 m:
1. Aino Kiiskinen PyhäsU 4.33,7

T10 pituus:
1. Aino Kiiskinen PyhäsU 311

T10 kuula:
1. Aino Kiiskinen PyhäsU 5,19

T9 60 m:
1. Venla Koponen PyhäsU 10,9

T9 1000 m:
1. Venla Koponen PyhäsU 4.36,4

T9 pituus:
1. Jasmin Huuho PyhäsU 333
2. Venla Koponen PyhäsU 277

T9 kuula:
1. Jasmin Huuho PyhäsU 6,01
2. Venla Koponen PyhäsU 3,99

T8 60 m:
1. Krista Martikainen PyhäsU 10,9
2. Suvi Niskanen KiihtU 12,3

T8 1000 m:
1. Krista Martikainen PyhäsU 4.52,6

T8 pituus:
1. Krista Martikainen PyhäsU 269
2. Suvi Niskanen KiihtU 215

T8 kuula:
1. Suvi Niskanen KiihtU 4,17
2. Krista Martikainen PyhäsU 3,51

T7 60 m:
1. Jade Nousiainen PyhäsU 10,8
2. Ronja Eronen PyhäsU 11,1
3. Oona Korhonen PyhäsU 11,2
4. Heini Kuronen PyhäsU 11,5
5. Inca Räty PyhäsU 12,5
6. Hanne Juntunen PyhäsU 12,5

T7 1000 m:
1. Heini Kuronen PyhäsU 4.52,3
2. Inca Räty PyhäsU 4.53,7
3. Jade Nousiainen PyhäsU 4.59,6
4. Ronja Eronen PyhäsU 5.05,3
5. Hanne Juntunen PyhäsU 5.07,3

T7 pituus:
1. Heini Kuronen PyhäsU 258
2. Ronja Eronen PyhäsU 257
3. Oona Korhonen PyhäsU 237
4. Inca Räty PyhäsU 198
5. Hanne Juntunen PyhäsU 190

T7 kuula:
1. Hanne Juntunen PyhäsU 4,13
2. Inca Räty PyhäsU 3,66
3. Jade Nousiainen PyhäsU 3,29
4. Heini Kuronen PyhäsU 3,20

T5 60 m:
1. Alissa Kivelä PolvU 13,3
2. Matilda Mikkonen PolvU 15,2

T5 1000 m:
1. Matilda Mikkonen PolvU 6.26,9

T5 pituus:
1. Matilda Mikkonen PolvU 155
2. Alissa Kivelä PolvU 146

T4 60 m:
1. Sandra Martikainen PyhäsU 15,5

T4 1000 m:
1. Sandra Martikainen PyhäsU 7.56,3

T4 pituus:
1. Sandra Martikainen PyhäsU 148

T3 60 m:
1. Noora Niskanen KiihtU 16,0

T3 pituus:
1. Noora Niskanen KiihtU 140

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat