Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 22.6.2017

Markus Kokkonen moukaroi hyvän tuloksen 68.42 ja 14-vuotiaat pojat tehtailivat urakalla SM-kisoihin oikeuttavia tuloksia.



Pyhäselän juhannuskisat, Hammaslahden kenttä, lämpötila +12, puolipilvistä, 71 kilpailijaa:

M moukari:
1. Markus Kokkonen PyhäsU 68.42

M17 3-loikka:
1. Jimi Huuho PyhäsU 11.80, +1,3

P14 3-loikka:
1. Samu Käyhkö NurmijYU 11.22, +0,4 (SM-rajan ylitys)
2. Juha Karjunen PyhäsU 10.57, +1,1 (SM-rajan ylitys)
3. Sakari Vallius JoensKa 10.28, +1,1 (SM-rajan ylitys)
4. Aku Parviainen TuupovU 10.23, +0,0 (SM-rajan ylitys)

P14 moukari:
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 43.02 (SM-rajan ylitys)
2. Juha Karjunen PyhäsU 37.17 (SM-rajan ylitys)
3. Aku Parviainen TuupovU 37.09 (SM-rajan ylitys)

P14 kuula:
1. Aku Parviainen TuupovU 11.50 (SM-rajan ylitys)
2. Juha Karjunen PyhäsU 9.39
3. Samu Käyhkö NurmijYU 9.21
4. Sakari Vallius JoensKa 8.24

P13 200 m (-1,1):
1. Lassi Valta PyhäsU 29,7

P13 3-loikka:
1. Aatu Holopainen JoensKa 10.66, +0,5
2. Lassi Valta PyhäsU 9.35, +1,6

P13 kuula:
1. Lassi Valta PyhäsU 9.11
2. Aatu Holopainen JoensKa 8.68

P13 moukari:
1. Lassi Valta PyhäsU 17.79

P12 200 m (-1,1):
1. Väinö Kontkanen PyhäsU 30,2

P12 3-loikka:
1. Väinö Kontkanen PyhäsU 9.53, +2,7, 9.29, +1,7

P12 kuula:
1. Eeli Kinnunen JoensKa 8.63

P12 moukari:
1. Eeli Kinnunen JoensKa 21.30

P11 150 m:
1. Toni Juntunen PyhäsU 25,5

P11 1000 m:
1. Toni Juntunen PyhäsU 3.48,1

P11 3-loikka:
1. Topi Parviainen TuupovU 7.75

P11 kuula:
1. Topi Parviainen TuupovU 10.33
2. Isko Kovanen SavRi 7.49

P11 moukari:
1. Isko Kovanen SavRi 33.71
2. Topi Parviainen TuupovU 26.91

P10 150 m:
1. Miko Sivonen PyhäsU 27,3

P10 1000 m:
1. Miko Sivonen PyhäsU 4.19,8

P10 kuula:
1. Miko Sivonen PyhäsU 5.80

P10 moukari:
1. Miko Sivonen PyhäsU 11.46

P9 150 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 24,1
2. Topias Juntunen PyhäsU 27,2
3. Ville Tuononen PyhäsU 27,4
4. Eelis Härmä PyhäsU 28,8
5. Onni Ohvanainen PyhäsU 32,1

P9 1000 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 4.01,0
2. Topias Juntunen PyhäsU 4.03,1
3. Juuso Tiilikainen PyhäsU 4.58,9
4. Onni Ohvanainen PyhäsU 5.21,0

P9 pituus:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 376
2. Eelis Härmä PyhäsU 313
3. Ville Tuononen PyhäsU 303
4. Aapo Rautiainen KiihtU 299
5. Topias Juntunen PyhäsU 290
6. Onni Ohvanainen PyhäsU 233


P9 kuula:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 6.48
2. Ville Tuononen PyhäsU 4.71
3. Eelis Härmä PyhäsU 4.65
4. Topias Juntunen PyhäsU 4.48
5. Onni Ohvanainen PyhäsU 4.25

P8 150 m:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 29,8
2. Aamos Pikkarainen PyhäsU 31,6

P8 1000 m:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 4.27,5
2. Aamos Pikkarainen PyhäsU 4.59,0

P8 pituus:
1. Aamos Pikkarainen PyhäsU 258
2. Arttu Kylmänen PyhäsU 226

P8 kuula:
1. Aamos Pikkarainen PyhäsU 4.34
2. Arttu Kylmänen PyhäsU 3.52

P7 150 m:
1. Miika Sivonen PyhäsU 31,6
2. Lauri Laamanen PyhäsU 33,0
3. Justus Koistinen TikkVe 37,4

P7 1000 m:
1. Miika Sivonen PyhäsU 4.40,7
2. Lauri Laamanen PyhäsU 4.51,9
3. Ate Jokinen PyhäsU 5.13,3

P7 pituus:
1. Miika Sivonen PyhäsU 250
2. Ate Jokinen PyhäsU 245
3. Lauri Laamanen PyhäsU 209
4. Justus Koistinen TikkVe 208

P7 kuula:
1. Lauri Laamanen PyhäsU 3.83
2. Ate Jokinen PyhäsU 3.47
3. Miika Sivonen PyhäsU 3.22

P6 150 m:
1. Lari Piipponen 41,1

P6 pituus:
1. Lari Piipponen 154

P5 150 m:
1. Henrik Juntunen 42,8
2. Peetu Halttunen 1.12,0

P5 pituus:
1. Peetu Halttunen 160
2. Henrik Juntunen 135

P4 150 m:
1. Niklas Martikainen 1.44,0 (2-vuotias)

P4 pituus:
1. Eero Laamanen 130

N60 kuula:
1. Raili Nevalainen JuuanU 8.04

N60 moukari:
1. Raili Nevalainen JuuanU 24.39

N50 kuula:
1. Eira Varis PyhäsU 6.13

N kuula:
1. Helena Puhakka-Tarvainen PyhäsU 10.46
2. Pinja Pennanen PyhäsU 9.08

N moukari:
1. Iida Heikkinen OutokP 43.82
2. Pinja Pennanen PyhäsU 27.50
3. Helena Puhakka-Tarvainen PyhäsU 24.52

N17 kuula:
1. Pinja Hulkko PyhäsU 10.94
2. Micaela Lindsberg PyhäsU 10.93

N17 moukari:
1. Anna-Stiina Heikkinen OutokP 40.36

T15 kuula:
1. Tuuli Kinnunen JoensKa 10.08

T15 moukari:
1. Minttu Kovanen SavRi 49.02 (SM-rajan ylitys)
2. Tuuli Kinnunen JoensKa 33.85 (SM-rajan ylitys)

T14 kuula:
1. Jasmin Kettunen PyhäsU 9.12
2. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 8.50

T13 200 m (-0,7):
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 29,3

T13 3-loikka:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 9.72, +1,5
2. Linnea Pikkarainen PyhäsU 9.27, +2,7, 8.94, +2,0
3. Reetta Ryynänen PyhäsU 7.81, +1,3

T13 kuula:
1. Anni Huovinen PyhäsU 10.22
2. Janna Huuho PyhäsU 9.88
3. Reetta Ryynänen PyhäsU 9.54
4. Sofia Raatikainen PyhäsU 8.56

T13 moukari:
1. Anni Huovinen PyhäsU 20.51
2. Reetta Ryynänen PyhäsU 20.28
3. Sofia Raatikainen PyhäsU 19.37
4. Adele Heinonen 11.36

T12 200 m (-0,7):
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 31,3
2. Aada Mäkelä JyvKU 33,9

T12 3-loikka:
1. Riikka Jokinen PyhäsU 8.80, +2,7, 8.70, +1,7
2. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 8.77, +2,7, 8.67, +1,4
3. Aada Mäkelä JyvKU 7.57, +1,6

T12 kuula:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 7.59

T11 150 m:
1. Sara Martikainen PyhäsU 24,6
2. Noora Tiilikainen PyhäsU 25,8
3. Ella Koistinen TikkVe 26,3
4. Venla Härmä PyhäsU 26,8

T11 1000 m:
1. Noora Tiilikainen PyhäsU 4.01,6
2. Aada Rautiainen KiihtU 4.05,7

T11 3-loikka:
1. Sara Martikainen PyhäsU 8.22
2. Noora Tiilikainen PyhäsU 7.69
3. Venla Härmä PyhäsU 7.66
4. Aada Rautiainen KiihtU 7.37

T11 kuula:
1. Aada Rautiainen KiihtU 6.66
2. Sara Martikainen PyhäsU 6.52
3. Noora Tiilikainen PyhäsU 6.20
4. Venla Härmä PyhäsU 5.00

T11 moukari:
1. Aada Rautiainen KiihtU 10.33
2. Venla Härmä PyhäsU 9.41

T10 150 m:
1. Aino Kiiskinen PyhäsU 25,4
2. Nea Nousiainen PyhäsU 25,9

T10 1000 m:
1. Nea Nousiainen PyhäsU 4.31,0

T10 kuula:
1. Aino Kiiskinen PyhäsU 5.37
2. Nea Nousiainen PyhäsU 5.12

T9 pituus:
1. Jasmin Huuho PyhäsU 317

T9 kuula:
1. Jasmin Huuho PyhäsU 5.07

T8 150 m:
1. Krista Martikainen PyhäsU 28,9
2. Sinna Väkeväinen 33,6

T8 1000 m:
1. Krista Martikainen PyhäsU 4.48,3

T8 pituus:
1. Krista Martikainen PyhäsU 280
2. Sinna Väkeväinen 243

T8 kuula:
1. Krista Martikainen PyhäsU 4.24

T7 150 m:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 30,4
2. Heini Kuronen PyhäsU 30,5
3. Hanne Juntunen PyhäsU 35,0

T7 1000 m:
1. Hanne Juntunen PyhäsU 5.40,4

T7 pituus:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 237
2. Heini Kuronen PyhäsU 228
3. Hanne Juntunen PyhäsU 223

T6 150 m:
1. Elle Väkeväinen 39,5

T6 pituus:
1. Elle Väkeväinen 189
2. Emilia Mäkelä JyvKU 139

T5 150 m:
1. Helmi Kuronen 42,4

T5 pituus:
1. Helmi Kuronen 164

T4 150 m:
1. Sandra Martikainen 45,2
2. Toini Kuronen 1.41,7 (2-vuotias)

T4 pituus:
1. Sandra Martikainen 129

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat