Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 20.6.2017

Kataja kukisti reilulla 1000 pisteellä PyU:n Seuracupin 1. osakilpailussa tiistai-iltana Joensuun keskuskentällä.

PyU:n Marianne Puustinen juoksi uuden 9-vuotiaiden 1000 metrin piiriennätyksen ajalla 3.47,47.

Suomen kolmen kärkeen ylsivät myös Niklas Hyvönen (P14 kuula) ja Sofia Raatikainen (T13 korkeus).

Ks. myös PyU:n facebook, jossa kuvia ja tarkempaa juttua kisasta.

Joensuu 20.6.2017

Pohjois-Karjalan seuracup, 1. osakilpailu: 1) Joensuun Kataja 13449, 2) Pyhäselän Urheilijat 12167, 3) Lieksan Urheilijat 304, 4) Polvijärven Urheilijat 191, 5) Liperin Taimi 183

Lämpötila +14, puolipilvistä, UP = ulkopuolella kilpailun (huom! Urheilija sai osallistua varsinaisena kilpailijana vain yhteen henk.kohtaiseen lajiin + viestiin)

T11 60 m (-2,9) 1) Olivia Panhelainen JoensKa 9,54, 2) Sara Martikainen PyhäsU 9,83, 3) Venla Härmä PyhäsU 10,15 UP, 4) Kiira Kiiskinen JoensKa 10,18 UP, 5) Aino Kiiskinen PyhäsU 10,33 UP, 6) Elina Ruusuvuori LipTai 10,44, 7) Viinu Wetterstrand PyhäsU 10,72 UP.

T11 1000 m 1) Marianne Puustinen 9 PyhäsU 3.47,47 (uusi pe, T9), 2) Noora Tiilikainen PyhäsU 3.57,67 UP, 3) Heli Puustinen PyhäsU 3.59,90, 4) Nella Voutilainen JoensKa 4.05,16, 5) Aino Kiiskinen PyhäsU 4.11,04 UP, 6) Elina Ruusuvuori LipTai 4.18,93 UP

T11 Pituus 1) Sara Martikainen PyhäsU 400 UP, 2) Kiira Kiiskinen JoensKa 3,47, 3) Venla Härmä PyhäsU 3,41,
4) Aino Kiiskinen PyhäsU 3,39, 5) Viinu Wetterstrand PyhäsU 3,34, 6) Iiris Voutilainen JoensKa 3,31, 7) Jasmin Huuho 9 PyhäsU 3,26, 8) Elina Ruusuvuori LipTai 2,82 UP

T11 Kiekko 1) Venla Härmä PyhäsU 12.66 UP, 2) Vilma Vatanen JoensKa 11,89, 3) Noora Tiilikainen Pyhäs 11,70, 4) Erin Nykyri JoensKa 9,88

T11 4 x 50m viesti 1) Joensuun Kataja (Olivia Panhelainen, Iiris Voutilainen, Kiira Kiiskinen, Nella Voutilainen) 33,59, 2) Pyhäselän Urheilijat (Sara Martikainen, Venla Härmä, Viinu Wetterstrand, Aino Kiiskinen) 33,97.

P11 60m (-2,6) 1) Oskari Pakarinen 9 PyhäsU 9,76 UP, 2) Niklas Nykyri JoensKa 9,78 UP, 3) Toni Juntunen PyhäsU 9,81 UP, 4) Akseli Laitila PyhäsU 10,00, 5) Luka Gerres JoensKa 10,18, 6) Topias Mustonen JoensKa 10,26

P11 1000m 1) Anton Kettunen JoensKa 3.25,86, 2) Toni Juntunen PyhäsU 3.36,47, 3) Valtteri Mäkelä JoensKa 3.41,03, 4) Tuukka Viinisalo JoensKa 3.46,00, 5) Milo Kuivalainen PyhäsU 3.48,45, 6) Luka Gerres JoensKa 3.48,45 UP, 7) Urho Huttunen JoensKa 4.01,98, 8) Topias Juntunen 9 PyhäsU 4.03,10, 9) Janne Piipponen 9 PyhäsU 4.15,85

P11 Pituus 1) Niklas Nykyri JoensKa 4,16 UP, 2) Anton Kettunen JoensKa 4,08 UP, 3) Eeli Mustonen JoensKa 4,07, 4) Oskari Pakarinen PyhäsU 3,68

P11 Kiekko 1) Niklas Nykyri JoensKa 23,29, 2) Miko Sivonen PyhäsU 14,79.

P11 4x50m viesti 1) Joensuun Kataja (Luka Gerres, Anton Kettunen, Niklas Nykyri, Anton Kettunen) 32,19, 2) Pyhäselän Urheilijat (Oskari Pakarinen, Akseli Laitila, Milo Kuivalainen, Toni Juntunen) 32,61.

T13 60m (-2,5) 1) Sofia Raatikainen PyhäsU 8,46 UP, 2) Anni Huovinen PyhäsU 8,82 UP, 3) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,13 UP, 4) Reetta Ryynänen PyhäsU 9,15, 5) Nelli Ruottinen PyhäsU 9,16, 6) Tiia Säde JoensKa 9,36, 7) Alisa Oinonen PyhäsU 9,53

T13 1000m 1) Siiri Luostarinen JoensKa 3.26,81, 2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 3.39,38, 3) Riikka Jokinen PyhäsU 3.43,20, 4) Alina Tikka JoensKa 3.44,37, 5) Iida Sallinen PyhäsU 3.52,09

T13 Korkeus 1) Sofia Raatikainen PyhäsU 156, 2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 140 UP, 3) Reetta Ryynänen PyhäsU 130 UP, 4) Linnea Pikkarainen PyhäsU 120, 5) Viola Wiberg JoensKa 110,

T13 Keihäs 1) Anni Huovinen PyhäsU 26,71, 2) Elina Valta PyhäsU 23,35, 3) Saimi Asikainen JoensKa 22,83, 4) Janna Huuho PyhäsU 19,49

T13 4x100m viesti 1) Pyhäselän Urheilijat 1 (Nelli Ruottinen, Anni Huovinen, Reetta Ryynänen, Sofia Raatikainen) 55,09, 2) Pyhäselän Urheilijat 2 (Linnea Pikkarainen, Alisa Oinonen, Riikka Jokinen, Sara-Sofia Hyvönen) 58,32, 3) Joensuun Kataja (Saimi Asikainen, Tiia Säde, Siiri Luostarinen, Milma Romppanen) 59,17.

P13 60m (-1,5) 1) Topi Kela JoensKa 8,10, 2) Väinö Kontkanen PyhäsU 9,04, 3) Joona Rönkkö JoensKa 9,73

P13 1000m 1) Lassi Valta PyhäsU 3.16,90, 2) Väinö Kontkanen PyhäsU 3.17,53 UP, 3) Eetu Viitaniemi JoensKa 3.19,27, 4) Ilmari Lehmus JoensKa 3.20,01, 5) Mico Räty PyhäsU 3.25,53, 6) Pauli Vuorma PyhäsU 3.25,85, 7) Jimi Alastalo PyhäsU 3.29,77 UP

P13 Korkeus 1) Lassi Valta PyhäsU 140 UP, 2) Roope Maaninka PyhäsU 135, 3) Aatu Holopainen JoensKa
135

P13 Keihäs 1) Antti Kolu PyhäsU 41,89, 2) Janne Oinonen JoensKa 39,08, 3) Eeli Kinnunen JoensKa 33,84.

P13 4x100m viesti 1) Joensuun Kataja (Topi Kela, Ilmari Lehmus, Eetu Viitaniemi, Aatu Holopainen) 56,37, 2) Pyhäselän Urheilijat (Lassi Valta, Pauli Vuorma, Väinö Kontkanen, Mico Räty) 59,44.

T15 100 m (-1,9) 1) Kiia Koivistoinen IisVi 13,65, 2) Peppi Penttinen JoensKa 13,71, 3) Jasmina Venäläinen PyhäsU 13,78, 4) Aada Kokko JoensKa 13,80, 5) Emilia Kiiski JoensKa 13,86, 6) Elina Nivajärvi JoensKa 13,91, Maria Sotikov PyhäsU 15,17

N 100 m (-1,4), ylimääräinen laji: 1) Jaana Sieviläinen JoensKa 12,67, 2) Hanna Siiskonen JoensKa 13,03, Oona Majoinen JoensKa DNS, Jaana Sieviläinen JoensKa 12,67, Hanna Siiskonen JoensKa 13,03

T15 2000m 1) Veera Kontkanen JoensKa 7.11,77 (SM-rajan alitus), 2) Iitu Vuorma PyhäsU 7.54,34, 3) Siiri Uusitalo PolvijU 8.43,67

T15 Seiväs 1) Maija Borén 13 LieksU 240, 2) Nea Immonen JoensKa 220 (SM-rajan ylitys), 3) Aino Pyykkö 12 LieksU 210, 4) Cindy Ahponen 13 PyhäsU 160.

T15 Kuula 1) Tuuli Kinnunen JoensKa 11,25 (SM-rajan ylitys), 2) Janna Huuho 13 PyhäsU 9,55 UP, 3) Jasmin Kettunen PyhäsU 9,16, 4) Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 8,73, 5) Jaana Raassina PyhäsU 8,33 UP.

T15 4x100m viesti 1) Joensuun Kataja (Aada Kokko, Elina Nivajärvi, Peppi Penttinen, Nea Immonen) 51,80, 2) Pyhäselän Urheilijat (Jasmin Kettunen, Netta-Noora Lappalainen, Suvi-Tuulia Puustinen, Jasmina Venäläinen) 57,41.

P15 100m (-1,1) 1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 12,63 (SM-rajan alitus), 2) Benjamin Oittinen PyhäsU 13,76.

P15 2000m 1) Denis Moskvin JoensKa 7.26,29

P15 Seiväs 1) Juha Karjunen PyhäsU 240, 2) Miro Tanninen JoensKa 230, 3) Benjamin Oittinen PyhäsU 190 UP.

P15 Kuula 1) Niklas Hyvönen PyhäsU 14,20 (SM-rajan ylitys), 2) Matias Ahtinen JoensKa 8,59, 3) Rasmus Lehikoinen JoensKa 8,37 UP, 4) Sakari Vallius JoensKa 8,24

P15 4x100m viesti 1) Joensuun Kataja (Sakari Vallius, Rasmus Lehikoinen, Matias Ahtinen, Miro Tanninen) 51,92, 2) Pyhäselän Urheilijat (Juha Karjunen, Benjamin Oittinen, Jimi Alastalo, Niklas Hyvönen) 54,53.

M17 200m (-1,3) 1) Eeki Kokkonen JoensKa 24,16, 2) Jimi Huuho PyhäsU 26,52 UP, 3) Eemeli Laitila 14 PyhäsU 30,04

M17 Kolmiloikka 1) Jimi Huuho PyhäsU 12,07, 2) Jesse Piiroinen JoensKa 11,41.

M17 Kuula 1) Ville Halonen PyhäsU 16,06, 2) Santtu Räsänen JoensKa 9,83.

N17 200m (-2,6) 1) Jenna Riikonen JoensKa 28,11, 2) Jaana Raassina 14 PyhäsU 33,56

N17 Kolmiloikka 1) Oona Majoinen 14 JoensKa 10,19, 2) Peppi Ahponen PyhäsU 9,06, 3) Maria Sotikov 14 PyhäsU 8,96.

N17 Kuula 1) Pinja Hulkko PyhäsU 10,69, 2) Micaela Lindsberg PyhäsU 10,66, 3) Riikka Lonkainen JoensKa 10,14, 4) Lumi Kärkkäinen JoensKa 9,57

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat