Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JUUKA 12.6.2017

Jussi ja Laura Karkkulainen, Reetta Ryynänen sekä Paavo ja Pinja Pennanen PyU:sta osallistuivat Juuan Ilvolankosken kentän perusparannuksen vihkiäiskilpailuihin.

Kovimmasta tuloksesta vastasi 21-vuotias Jussi, joka teki 3000 m:n ennätyksensä 9.17,5.

Juuka, Ilvolankosken kentän perusparannuksen vihkiäiskilpailu 6.6.2017

M 3000 m
1. Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 9.17,5h
2. Heikki Halonen Juuan Jänne 10.07,5h
3. Esko Lintunen Sulkaman Kipinä 10.35,1h
4. Eino Hyttinen Juuan Jänne 11.10,9h
5. Ilkka Pekkarinen Juuan Jänne 11.22,7h

M Pituus
1. Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 4,43 +0,5

M Keihäs
1. Ville Miettinen Juuan Urheilijat 65,95
2. Ville Kamppuri Joensuun Kataja 64,13
3. Anssi Liimatta Joensuun Kataja 61,63
4. Paavo Pennanen Pyhäselän Urheilijat 32,16

P14 Pituus
1. Sakari Vallius Joensuun Kataja 4,12 +0,2

P14 Keihäs
1. Sakari Vallius Joensuun Kataja 36,79

P13 Keihäs
1. Ville Kujala Juankosken Kuohu 40,18

P12 60 m
1. Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 9,6h

P12 Pituus
1. Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 3,37 +3,0

P12 Keihäs
1. Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 33,49
2. Aleksi Haukka Juuan Urheilijat 27,19

P10 Pituus (kilpailun ulkopuolella)
1. Onni Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot 3,67 +1,0
2. Kalle Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot 2,83 +0,7

P10 Keihäs (kilpailun ulkopuolella)
1. Onni Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot 20,44
2. Kalle Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot 8,67

P9 40 m
1. Onni Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot 6,6h
2. Antto Halonen Juuan Jänne 7,5h
3. Miko Karttunen Juuan Urheilijat 7,7h
4. Joona Hyttinen Juuan Urheilijat 7,8h

P8 40 m
1. Jone Huttunen Juuan Urheilijat 10,6h

P7 40 m
1. Aapo Ryynänen Juuan Urheilijat 7,3h
2. Kalle Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot 7,8h
3. Toivo Halonen Juuan Jänne 8,0h

P6 40 m
1. Juuso Hyttinen Juuan Urheilijat 9,1h
2. Jami Kukkonen Juuan Urheilijat 9,3h
3. Paavo Pirinen Juuan Urheilijat 9,8h
4. Jesse Huttunen Juuan Urheilijat 11,2h

P5 40 m
1. Oliver Tolvanen Juuan Urheilijat 9,7h
2. Topi Karttunen Juuan Urheilijat 16,9h

N 1500 m
1. Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 5.02,5h

N Pituus
1. Jutta Heikkinen Joensuun Kataja 5,61 +0,2

N Keihäs
1. Jutta Heikkinen Joensuun Kataja 44,54
2. Pinja Pennanen Pyhäselän Urheilijat 17,76

T15 100 m
1. Veera Holopainen Kaavin Kaiku 14,7h

T15 Pituus
1. Veera Holopainen Kaavin Kaiku 3,83 +2,1 3,75 +0,3
2. Reetta Naumanen Outokummun Partio 3,79 +1,1
3. Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 3,73 +0,9

T15 Keihäs
1. Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 36,46
2. Reetta Naumanen Outokummun Partio 33,66

T14 100 m
1. Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 13,7h

T14 Pituus
1. Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 4,20 +1,2

T14 Keihäs
1. Emmi Korhonen Nilsiän Nujakka 32,23

T13 60 m
1. Reetta Ryynänen Pyhäselän Urheilijat 9,1h
2. Sanni Toivanen Juuan Urheilijat 9,4h
3. Josefina Ilvonen Juuan Urheilijat 9,9h

T13 Pituus
1. Reetta Ryynänen Pyhäselän Urheilijat 4,12 +0,9
2. Josefina Ilvonen Juuan Urheilijat 3,79 +2,7
3. Aada Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot 3,72 +2,5 3,62 +0,2
4. Sanni Toivanen Juuan Urheilijat 3,68 +2,7 3,65 +0,8

T13 Keihäs
1. Sanni Toivanen Juuan Urheilijat 29,92
2. Reetta Ryynänen Pyhäselän Urheilijat 22,70
3. Aada Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot 20,69
4. Josefina Ilvonen Juuan Urheilijat 20,07

T12 60 m
1. Moona Kukkonen Juuan Urheilijat 10,0h
2. Aino Eronen Juuan Urheilijat 10,3h

T12 Pituus
1. Moona Kukkonen Juuan Urheilijat 2,97 +2,8
2. Aino Eronen Juuan Urheilijat 2,95 +0,9

T11 60 m
1. Mila Juntunen Juuan Urheilijat 10,3h
2. Inka Karttunen Juuan Urheilijat 10,6h
3. Oona Savolainen Juuan Urheilijat 11,9h

T11 Pituus
1. Inka Karttunen Juuan Urheilijat 3,18 +1,1
2. Oona Savolainen Juuan Urheilijat 2,56 +0,7
3. Mila Juntunen Juuan Urheilijat 2,50 +1,0

T11 Keihäs
1. Oona Savolainen Juuan Urheilijat 11,36

T10 60 m
1. Iina Kukkonen Juuan Urheilijat 10,2h
2. Hilla Ryynänen Juuan Urheilijat 11,4h
3. Juulia Partanen Juuan Urheilijat 12,0h

T10 Pituus
1. Iina Kukkonen Juuan Urheilijat 3,16 +1,6
2. Juulia Partanen Juuan Urheilijat 2,73 +1,2
3. Hilla Ryynänen Juuan Urheilijat 2,63 +0,9

T8 40 m
1. Siiri Kontkanen Juuka 7,7h
2. Emmi Juntunen Juuan Urheilijat 8,6h
3. Neea Turunen Juuan Urheilijat 8,7h

T7 40 m
1. Inna Kerkkänen Juuan Urheilijat 9,2h
2. Anni Kerkkänen Juuan Urheilijat 10,4h

T6 40 m
1. Nea Nevalainen Juuan Urheilijat 9,6h

T5 40 m
1. Iina Turunen Juuan Urheilijat 10,2h
2. Lilja Huttunen Juuan Urheilijat 11,3h
3. Helmi Toivanen Juuan Urheilijat 11,8h
4. Nora Nevalainen Juuan Urheilijat 21,1h
5. Emilia Huttunen Juuan Urheilijat 38,8h

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat