Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 8.6.2017

Juha Karjunen ja Sini Lehikoinen PyU:sta rikkoivat keihäässä 14-vuotiaiden SM-kisarajan tuloksin 46.66 ja 33.05.

Sofia Raatikainen hyppäsi pituutta 13-sarjassa kovaan vastatuuleen 482 ja Jasmina Venäläinen, 14, pinkoi myötätuulessa 100 metriä aikaan 13,6.

1000 metrin poikien nopein oli 12-vuotias Mico Räty ajalla 3.35,0. Tyttöjen puolella Suvi-Tuulia Puustinen, 14, juoksi ajan 3.42,4.

Keihäässä tehtiin myös kovia nuorempien tuloksia: Tuupovaaran Topi Parviainen 11-vuotiaissa 44.68 ja Katajan Janne Oinonen 12-vuotiaissa 39.27.



Joensuu 8.6.2017

Pyhäselän kesäkuun kisat, Hammaslahden kenttä, 44 kilpailijaa, lämpötila +18, aurinkoista:

P14 pituus:
1. Juha Karjunen PyhäsU 497, tuuli -2,3

P14 keihäs:
1. Juha Karjunen PyhäsU 46.66

P13 100 m, +1,1:
1. Jimi Alastalo PyhäsU 15,6

P13 1000 m:
1. Jimi Alastalo PyhäsU 4.07,5

P13 pituus:
1. Jimi Alastalo PyhäsU 393, -1,1

P12 100 m, +1,1:
1. Mico Räty PyhäsU 15,4
2. Niilo Käyhkö JoensKa 16,5

P12 1000 m:
1. Mico Räty PyhäsU 3.35,0
2. Niilo Käyhkö JoensKa 4.20,3

P12 pituus:
1. Niilo Käyhkö JoensKa 376, -1,1

P12 keihäs:
1. Janne Oinonen JoensKa 39.27
2. Niilo Käyhkö JoensKa 30.22

P11 60 m:
1. Aku Alastalo PyhäsU 10,2

P11 1000 m:
1. Aku Alastalo PyhäsU 4.13,8

P11 pituus:
1. Aku Alastalo PyhäsU 392

P11 keihäs:
1. Topi Parviainen TuupovU 44.68

P10 60 m:
1. Luca Räty PyhäsU 10,4

P10 1000 m:
1. Luca Räty PyhäsU 4.06,9

P10 pituus:
1. Luca Räty PyhäsU 351

P9 60 m:
1. Ville Tuononen PyhäsU 10,6
2. Luukas Käyhkö JoensKa 10,9
3. Aapo Rautiainen KiihtU 10,9

P9 keihäs:
1. Luukas Käyhkö JoensKa 19.07

P9 1000 m:
1. Luukas Käyhkö JoensKa 4.10,7
2. Ville Tuononen PyhäsU 4.35,1

P9 pituus:
1. Aapo Rautiainen KiihtU 318
2. Luukas Käyhkö JoensKa 310

P8 60 m:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 10,8

P8 1000 m:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 4.36,7

P8 pituus:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 288

P8 pallo:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 14.10

P7 60 m:
1. Lauri Laamanen PyhäsU 11,7
2. Peetu Alastalo PyhäsU 12,4
3. Justus Koistinen 13,6

P7 1000 m:
1. Lauri Laamanen PyhäsU 4.35,3

P7 pituus:
1. Peetu Alastalo PyhäsU 256
2. Lauri Laamanen PyhäsU 245
3. Justus Koistinen 222

P7 pallo:
1. Peetu Alastalo PyhäsU 19.74
2. Lauri Laamanen PyhäsU 15.42
3. Justus Koistinen 10.42

P6 60 m:
1. Veikko Venäläinen 12,7
2. Pietu Stenberg PyhäsU 13,8

P6 pituus:
1. Veikko Venäläinen 246

P6 pallo:
1. Veikko Venäläinen 12.40
2. Pietu Stenberg PyhäsU 10.82

P5 60 m:
1. Peetu Halttunen 14,0

P5 pallo:
1. Peetu Halttunen 8.86

P4 60 m:
1. Eero Laamanen 18,4
2. Ricu Räty 49,0

P4 pituus:
1. Eero Laamanen 130

P4 pallo:
1. Eero Laamanen 6.55

N19 keihäs:
1. Jenni Nuutinen PyhäsU 26.49

T14 100 m, erä 1, tuuli +1,5:
1. Sini Lehikoinen PyhäsU 14,6
2. Katri Tuononen PyhäsU 16,7

T14 100 m, erä 2, tuuli +3,2:
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 13,6
2. Suvi-Tuulia Puustinen PyhäsU 14,6

T14 100 m, yhdistetyt tulokset:
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 13,6
2. Suvi-Tuulia Puustinen PyhäsU 14,6
3. Sini Lehikoinen PyhäsU 14,6

T14 1000 m:
1. Suvi-Tuulia Puustinen PyhäsU 3.42,4

T14 pituus:
1. Sini Lehikoinen PyhäsU 437, -2,7
2. Suvi-Tuulia Puustinen PyhäsU 369, +0,0

T14 keihäs:
1. Sini Lehikoinen PyhäsU 33.05

T13 100 m, +1,8:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 14,1
2. Nelli Ruottinen PyhäsU 14,8
3. Iida Sallinen PyhäsU 16,0

T13 1000 m:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 3.42,8
2. Iida Sallinen PyhäsU 4.00,5

T13 pituus:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 482, -1,3
2. Nelli Ruottinen PyhäsU 411, -1,9
3. Iida Sallinen PyhäsU 339, -2,4

T13 keihäs:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 26.27
2. Iida Sallinen PyhäsU 10.40
3. Nelli Ruottinen PyhäsU 8.16

T12 100 m, +1,5:
1. Katri Tuononen PyhäsU 16,7

T11 60 m:
1. Sara Martikainen PyhäsU 9,5
2. Aada Rautiainen KiihtU 10,3
3. Inka Tuononen 12,0

T11 1000 m:
1. Aada Rautiainen KiihtU 4.11,8

T11 pituus:
1. Sara Martikainen PyhäsU 384
2. Aada Rautiainen KiihtU 342

T10 60 m:
1. Heli Puustinen PyhäsU 10,6

T10 1000 m:
1. Heli Puustinen PyhäsU 4.13,6

T9 60 m:
1. Venla Koponen PyhäsU 10,5
2. Marianne Puustinen PyhäsU 11,0

T9 1000 m:
1. Marianne Puustinen PyhäsU 4.08,1
2. Venla Koponen PyhäsU 4.37,9

T9 pituus:
1. Venla Koponen PyhäsU 273

T8 60 m:
1. Krista Martikainen PyhäsU 10,6
2. Pinja Stenberg PyhäsU 10,9
3. Siiri Kontkanen PyhäsU 11,0
4. Lotta Puustinen PyhäsU 13,1

T8 1000 m:
1. Pinja Stenberg PyhäsU 4.27,7
2. Lotta Puustinen PyhäsU 5.32,9

T8 pituus:
1. Pinja Stenberg PyhäsU 299
2. Krista Martikainen PyhäsU 269

T8 pallo:
1. Siiri Kontkanen PyhäsU 9.83

T7 60 m:
1. Ronja Eronen PyhäsU 11,5
2. Inca Räty PyhäsU 12,7

T7 1000 m:
1. Inca Räty PyhäsU 4.42,8
2. Ronja Eronen PyhäsU 4.54,9

T7 pituus:
1. Ronja Eronen PyhäsU 243
2. Inca Räty PyhäsU 235

T7 pallo:
1. Inca Räty PyhäsU 10.41

T6 60 m:
1. Anette Alastalo PyhäsU 12,6

T6 pituus:
1. Anette Alastalo PyhäsU 183

T6 pallo:
1. Anette Alastalo PyhäsU 5.87

T4 60 m:
1. Sandra Martikainen 15,9
2. Aino-Sofia Kontkanen 16,0
3. Mila Luostarinen 32,7

T4 pituus:
1. Aino-Sofia Kontkanen 145
2. Sandra Martikainen 128

T4 pallo:
1. Aino-Sofia Kontkanen 4.35
2. Mila Luostarinen 1.95


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat