Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 22.9.2016

Pyhäselän syyskuun kisat, Hammaslahden kenttä, lämpötila +10, pilvistä, 31 kilpailijaa:

P14 kuula:
1. Otto Pekkanen PyhäsU 10.97

P13 60 m (+0,0):
1. Alexey Antonov PyhäsU 8,9

P13 1000 m:
1. Alexey Antonov PyhäsU 4.04,5

P13 pituus:
1. Alexey Antonov PyhäsU 447, +0,7

P13 kuula:
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 14.29
2. Aku Parviainen TuupovU 12.30
3. Alexey Antonov PyhäsU 9.58

P11 60 m:
1. Roope Maaninka PyhäsU 10,2
2. Vili Härmä PyhäsU 10,4

P11 1000 m:
1. Roope Maaninka PyhäsU 4.27,1

P11 pituus:
1. Roope Maaninka PyhäsU 356
2. Vili Härmä PyhäsU 313

P11 kuula:
1. Roope Maaninka PyhäsU 6.92
2. Vili Härmä PyhäsU 5.44

P10 kuula:
1. Topi Parviainen TuupovU 8.49

P9 1000 m:
1. Luca Räty PyhäsU 4.04,9

P8 60 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 9,8
2. Eelis Härmä PyhäsU 11,0
3. Onni Uuksulainen PyhäsU 11,4

P8 1000 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 4.34,5
2. Onni Uuksulainen PyhäsU 4.50,5

P8 pituus:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 350
2. Onni Uuksulainen PyhäsU 236

P8 kuula:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 5.62
2. Eelis Härmä PyhäsU 4.39
3. Onni Uuksulainen PyhäsU 3.76

P7 60 m:
1. Aamos Pikkarainen PyhäsU 12,1
2. Paavo Maaninka PyhäsU 12,2

P7 pituus:
1. Aamos Pikkarainen PyhäsU 254
2. Paavo Maaninka PyhäsU 245

P7 kuula:
1. Aamos Pikkarainen PyhäsU 4.03
2. Paavo Maaninka PyhäsU 3.95

P4 60 m:
1. Peetu Halttunen 16,6
2. Eeli Tiilikainen 20,7
3. Sisu Kanerva 33,0

P4 pituus:
1. Peetu Halttunen 142
2. Eeli Tiilikainen 107

T13 kuula:
1. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 10.39

T12 60 m (+1,2):
1. Nelli Ruottinen PyhäsU 9,8
2. Iida Sallinen PyhäsU 10,2
3. Silja Kirvesniemi PyhäsU 10,9

T12 1000 m:
1. Nelli Ruottinen PyhäsU 4.20,5
2. Iida Sallinen PyhäsU 4.23,1

T12 pituus:
1. Nelli Ruottinen PyhäsU 358, +1,2
2. Iida Sallinen PyhäsU 305, +1,2
3. Silja Kirvesniemi PyhäsU 275, +0,8

T12 kuula:
1. Iida Sallinen PyhäsU 5.33

T11 60 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,5

T11 pituus:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 380

T11 kuula:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 8.30

T10 60 m:
1. Venla Härmä PyhäsU 10,2
2. Sara Martikainen PyhäsU 10,2
3. Noora Tiilikainen PyhäsU 11,0

T10 pituus:
1. Sara Martikainen PyhäsU 355
2. Noora Tiilikainen PyhäsU 320
3. Venla Härmä PyhäsU 313

T10 kuula:
1. Noora Tiilikainen PyhäsU 5.11
2. Venla Härmä PyhäsU 4.69

T10 1000 m:
1. Sara Martikainen PyhäsU 4.12,6
2. Noora Tiilikainen PyhäsU 4.13,0
3. Venla Härmä PyhäsU 4.50,9

T9 60 m:
1. Nea Nousiainen PyhäsU 10,5

T9 1000 m:
1. Nea Nousiainen PyhäsU 4.20,1

T9 pituus:
1. Nea Nousiainen PyhäsU 319

T8 60 m:
1. Cia Hulkko PyhäsU 11,8

T8 pituus:
1. Cia Hulkko PyhäsU 230

T6 60 m:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 11,2
2. Ronja Eronen PyhäsU 11,5
3. Jade Nousiainen PyhäsU 11,9

T6 1000 m:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 4.35,9
2. Inca Räty PyhäsU 4.52,9
3. Ronja Eronen PyhäsU 5.01,7
4. Jade Nousiainen PyhäsU 5.40,9

T6 pituus:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 271
2. Ronja Eronen PyhäsU 249
3. Jade Nousiainen PyhäsU 230

T6 kuula:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 4.43
2. Jade Nousiainen PyhäsU 2.42
3. Ronja Eronen PyhäsU 2.32

T4 60 m:
1. Sandra Martikainen 23,4


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat