Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 11.8.2016

Pyhäselän Omat Kisat, Hammaslahden kenttä, järj. Pyhäselän Urheilijat ja Pyhäselän Oma Säästöpankki, 100 kilpailijaa, lämpötila +14 heikkoa sadetta, lopuksi poutaa. Seurat merkitty, mikäli on ollut tiedossa

Tuupovaaran Urheilijoiden Topi Parviainen heitti 10-vuotiaiden keihään piiriennätyksen 43.78, joka on myös ikäluokan Suomen kärkitulos:



P13 keihäs:
1. Aku Parviainen TuupovU 51.81
2. Niklas Hyvönen PyhäsU 46.70

P12 200 m (+0,0):
1. Pietari Sippola LiTai 33,8

P12 korkeus:
1. Roope Maaninka PyhäsU 120
2. Pietari Sippola LiTai 110

P12 keihäs:
1. Antti Kolu PyhäsU 35.0

P11 150 m:
1. Mico Räty PyhäsU 23,9
2. Roope Maaninka PyhäsU 24,3

P11 pituus:
1. Mico Räty PyhäsU 362
2. Roope Maaninka PyhäsU 335

P11 keihäs:
1. Roope Maaninka PyhäsU 25.00

P10 150 m:
1. Petro Ruponen 26,4
2. Leo Laurell PyhäsU 27,3

P10 pituus:
1. Aku Alastalo PyhäsU 352
2. Leo Laurell PyhäsU 313

P10 keihäs:
1. Topi Parviainen TuupovU 43.78 (P-K:n pe)
2. Petro Ruponen 17.20

P9 150 m:
1. Aleksanteri Sippola LiTai 27,7

P9 kuula:
1. Aleksanteri Sippola LiTai 5.43

P8 150 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 24,7
2. Jerkko Kinnunen 27,1

P8 pituus:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 335
2. Jerkko Kinnunen 301

P8 kuula:
1. Heikki Kolu PyhäsU 4.22

P7 60 m:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 11,5
2. Amos Pikkarainen PyhäsU 11,8
3. Paavo Maaninka PyhäsU 12,5
4. Vili Ratinen 12,6
5. Riku Martikainen 12,9
6. Vilho Pellikka 13,1
7. Heikki Kolu PyhäsU 13,2

P7 pituus:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 257
2. Paavo Maaninka PyhäsU 232
3. Amos Pikkarainen PyhäsU 196

P6 60 m:
1. Lauri Laamanen 12,5
2. Peetu Alastalo 12,8
3. Veikka Könönen 14,0
4. Sulo Langer 14,4
5. Viljami Pussinen 14,5
6. Rasmus Peiponen 15,3
7. Reima Saatsi 16,3

P6 pituus:
1. Viljami Pussinen 200
2. Reima Saatsi 198
3. Lauri Laamanen 185
4. Veikka Könönen 181
5. Topi Tahvanainen 167
6. Sulo Langer 137
7. Rasmus Saatsi 99
8. Tuukka Korpela 60

P5 60 m:
1. Veikko Venäläinen 13,8
2. Santtu Piitulainen 14,4
3. Alex Penttinen 15,8
4. Olavi Autio 15,8
5. Jami Nurhonen 17,5
6. Luca Matikka 18,2
7. Rasmus Saatsi 18,4
8. Aleksi Vatanen 18,9
9. Tuukka Korpela 19,5

P4 60 m:
1. Samuel Ahonen 17,6
2. Peetu Halttunen 17,9
3. Lenni Ratinen 18,4
4. Eeli Tiilikainen 20,4
5. Eero Laamanen 20,5
6. Noel Matikka 23,2
7. Antton Alitupa 25,1
8. Jaajo Hiltunen 29,2

T13 200 m (+0,2):
1. Veera Nykyri PyhäsU 33,0

T13 korkeus:
1. Sini Lehikoinen PyhäsU 131

T13 keihäs:
1. Sini Lehikoinen PyhäsU 26.80
2. Veera Nykyri PyhäsU 15.70

T12 200 m (+0,0):
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 30,9
2. Linnea Pikkarainen PyhäsU 32,7
3. Milla Toivanen 33,1
4. Maisa Kiiskinen PyhäsU 34,4

T12 korkeus:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 131
2. Linnea Pikkarainen PyhäsU 125
3. Reetta Ryynänen PyhäsU 120
4. Milla Puustinen 115

T11 150 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 24,4
2. Taina Raassina 26,2
3. Helmi Juntunen PyhäsU 31,2

T11 pituus:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 366
2. Taina Raassina 327
3. Helmi Juntunen PyhäsU 281

T11 kuula (ylim.laji):
1. Helmi Juntunen PyhäsU 6.21

T10 150 m:
1. Sara Martikainen PyhäsU 24,6
2. Kiira Kiiskinen JoensKa 25,9
3. Noora Tiilikainen PyhäsU 27,2

T10 pituus:
1. Sara Martikainen PyhäsU 349
2. Kiira Kiiskinen JoensKa 338
3. Noora Tiilikainen PyhäsU 303

T10 keihäs:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 11.36

T9 150 m:
1. Aino Kiiskinen PyhäsU 27,9
2. Nea Nousiainen PyhäsU 28,3
3. Jonna Hassinen 30,6
4. Emma Martikainen 31,6
5. Sofia Soininen 32,7
6. Emma Puustinen 33,8

T9 pituus:
1. Aino Kiiskinen PyhäsU 335
2. Jonna Hassinen 300
3. Nea Nousiainen PyhäsU 282
4. Maiju Honkanen 261
5. Emma Martikainen 247
6. Emma Puustinen 241
7. Sofia Soininen 214

T9 kuula:
1. Aino Kiiskinen PyhäsU 4.33
2. Maiju Honkanen 3.78

T8 150 m:
1. Hilda Rento 35,6

T8 kuula:
1. Hilda Rento 3.38

T7 60 m:
1. Krista Martikainen PyhäsU 11,5
2. Silja Soininen 12,0
3. Milja Nevalainen 13,7
4. Aino Sairanen 15,9

T7 pituus:
1. Krista Martikainen PyhäsU 240
2. Silja Soininen 220
3. Milja Nevalainen 198

T6 60 m:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 11,6
2. Ronja Eronen PyhäsU 12,3
3. Heini Kuronen 12,5
4. Oona Korhonen 12,7
5. Inca Räty PyhäsU 12,9
6. Julia Parviainen 13,0
7. Jade Nousiainen PyhäsU 13,2
8. Jetta Kinnunen 13,6
9. Jenni Hassinen 13,8
10. Miisa Puustinen 13,8
11. Roosa Alitupa 13,9
12. Hanne Juntunen PyhäsU 14,2
13. Maisa Suomalainen 15,1
14. Alina Rento 16,0

T6 pituus:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 235
2. Heini Kuronen 221
3. Jade Nousiainen PyhäsU 218
4. Ronja Eronen PyhäsU 214
5. Jetta Kinnunen 213
6. Roosa Alitupa 210
7. Inca Räty PyhäsU 197
8. Jenni Hassinen 194
9. Hanne Juntunen PyhäsU 192
10. Olivia Kaarto 181
11. Alina Rento 164
12. Minka Nevalainen 161

T5 60 m:
1. Olivia Kaarto 14,3
2. Minka Nevalainen 14,5
3. Anette Alastalo 15,0
4. Iida Alitupa 17,7
5. Inari Soininen 17,8
6. Veera Pellikka 19,0

T4 60 m:
1. Helmi Kuronen 16,0
2. Milla Kontkanen 16,8
3. Veea Havukainen 18,9
4. Kerttu Pussinen 19,3
5. Aura Sairanen 21,1
6. Emma Kolu 21,4
7. Netta Alitupa 23,1
8. Sandra Martikainen 23,2
9. Sanni Piitulainen 24,0
10. Toini Kuronen 3.24,2 (s. 2015)


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat