Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 6.8.2016

Pyhäselän Urheilijat menestyi erinomaisesti 9-15-vuotiaiden pm-huipentuman avauspäivänä Joensuussa.

Kotiintuomisina oli alustavasti laskien 60 mitalia, joista kultaisia oli 31.

Avauspäivän kovimman tuloksen teki Pyhäselän Niklas Hyvönen, joka pukkasi 13-vuotiaiden kuulassa Suomen kärkituloksen 14.34.

14-15-vuotiaiden SM-kisarajoja rikkoivat Veera Kontkanen 1500 m:n esteissä ja Jimi Huuho 3-loikassa.

Huolimatta hienosta menestyksestä PyU:lta puuttui monia kovia nimiä. 14-15-vuotiaiden SM-kisoihin lähtijöistä olivat poissa Jesse Piiroinen, Lotta Kurttila, Riina Hassinen ja Vilko Ahlholm.



Avauspäivän menestyspisteet:

1. Joensuun Kataja 256 (25+26+15)
2. Pyhäselän Urheilijat 226 (31+16+13)
3. Lieksan Urheilijat 48 (7+7+3)
4. Nurmeksen Sepot 43 (3+7+2)
5. Juuan Urheilijat 35 (5+1+4)
6. Polvijärven Urheilijat 29 (4+2+1)
7. Tuupovaaran Urheilijat 25 (5+3+2)
8. Outokummun Partio 24 (2+2+3)
9. Valtimon Vasama 7 (0+1+0)
9. Kiihtelysvaaran Urheilijat 7 (1+0+1)
11. Liperin Taimi 6 (0+0+1)

Avauspäivän osanottopisteet:
1. JoKa 93
2. PyU 90
3. NuSe 21
4. LU 18
5. JuuU 16
5. PoU 16
7. TuuU 14
8. OkuP 7
9. LiTai 5
10. VaVa 3
11. KiihtU 2

Eero Könönen



----------------

JOENSUU 6.8.2016
9-15-vuotiaiden Pohjois-Karjalan pm-huipentuma
Järj. Joensuun Kataja

N 100m (ylimääräinen laji)
Tuuli: +0,0
1) Jaana Sieviläinen JoensKa 12,70
2) Silja Kempas LieksU 13,23
3) Petra Väänänen JoensKa 13,98

P9 40m
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 7,04
2) Petja Tanskanen PolvijU 7,22
3) Miko Sivonen PyhäsU 7,25
4) Luca Räty PyhäsU 7,33
5) Juho Kontkanen OutokPa 7,40
6) Topias Mustonen JoensKa 7,42
7) Aleksanteri Sippola LipTai 7,52
8) Topias Juntunen PyhäsU 7,79
9) Ahti Boren NurmSe 7,82
10) Veeti Kurki TuupovU 7,98

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,0
1) Miko Sivonen PyhäsU 7,25
2) Luca Räty PyhäsU 7,33
3) Topias Mustonen JoensKa 7,42
4) Aleksanteri Sippola LipTai 7,52
5) Veeti Kurki TuupovU 7,98

Alkuerät erä 2
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 7,04
2) Petja Tanskanen PolvijU 7,22
3) Juho Kontkanen OutokPa 7,40
4) Topias Juntunen PyhäsU 7,79
5) Ahti Boren NurmSe 7,82

T9 40m
1) Iiris Voutilainen JoensKa 7,31
2) Aino Kiiskinen PyhäsU 7,40
3) Pinja Myller PyhäsU 7,44
4) Vilma Vatanen JoensKa 7,52
5) Elina Ruusuvuori LipTai 7,55
6) Nea Nousiainen PyhäsU 7,56
7) Iina Kukkonen JuuanU 7,58
8) Sohvi Sivonen JoensKa 7,68
9) Netta Oinonen LieksU 7,73
10) Nella Voutilainen JoensKa 7,83
11) Pinja Stenberg PyhäsU 8,19
11) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 8,19
13) Siiri Kontkanen PyhäsU 8,24

14) Siiri Kontkanen JuuanU 8,38
15) Krista Martikainen PyhäsU 8,39
16) Jenny Miettinen PyhäsU 8,43
17) Taiga Pennanen JoensKa 8,45
18) Martta Muuttoranta LipTai 8,46
19) Miina Vatanen JoensKa 8,47
20) Inca Räty PyhäsU 9,09
21) Hertta Lukkari LipTai 9,13
22) Iina Honkanen NurmSe 9,67

Iida Suvanto ImU 7,27

Alkuerät erä 1
1) Pinja Myller PyhäsU 7,44
2) Vilma Vatanen JoensKa 7,52
3) Pinja Stenberg PyhäsU 8,19
4) Siiri Kontkanen PyhäsU 8,24
5) Siiri Kontkanen JuuanU 8,38
6) Krista Martikainen PyhäsU 8,39
7) Inca Räty PyhäsU 9,09

Alkuerät erä 2
1) Iiris Voutilainen JoensKa 7,31
2) Aino Kiiskinen PyhäsU 7,40
3) Elina Ruusuvuori LipTai 7,55
4) Nea Nousiainen PyhäsU 7,56
5) Iina Kukkonen JuuanU 7,58
6) Martta Muuttoranta LipTai 8,46
7) Iina Honkanen NurmSe 9,67
Iida Suvanto ImU 7,27

Alkuerät erä 3
1) Sohvi Sivonen JoensKa 7,68
2) Netta Oinonen LieksU 7,73
3) Nella Voutilainen JoensKa 7,83
4) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 8,19
5) Jenny Miettinen PyhäsU 8,43
6) Taiga Pennanen JoensKa 8,45
7) Miina Vatanen JoensKa 8,47
8) Hertta Lukkari LipTai 9,13

P9 1000m
1) Luca Räty PyhäsU 3.59,59
2) Ahti Boren NurmSe 3.59,70
3) Miko Sivonen PyhäsU 4.06,78
4) Oskari Pakarinen PyhäsU 4.07,26
5) Topias Juntunen PyhäsU 4.15,33
6) Topias Mustonen JoensKa 4.22,73
7) Petja Tanskanen PolvijU 4.23,52

8) Aleksanteri Sippola LipTai 4.29,51

T9 1000m
1) Vilma Vatanen JoensKa 4.05,52
2) Iiris Voutilainen JoensKa 4.06,18
3) Pinja Myller PyhäsU 4.12,05
4) Iina Kukkonen JuuanU 4.14,22
5) Aino Kiiskinen PyhäsU 4.19,08
6) Sohvi Sivonen JoensKa 4.24,73
7) Elina Ruusuvuori LipTai 4.30,84
8) Jenny Miettinen PyhäsU 4.31,09
9) Pinja Stenberg PyhäsU 4.31,96
10) Nea Nousiainen PyhäsU 4.35,67
11) Siiri Kontkanen JuuanU 4.41,93
12) Inca Räty PyhäsU 4.43,16
13) Miina Vatanen JoensKa 4.48,22
14) Siiri Kontkanen PyhäsU 4.49,21
15) Taiga Pennanen JoensKa 5.10,30
Iida Suvanto ImU 4.02,39

P9 Korkeus
1) Topias Juntunen PyhäsU 100
2) Juho Kontkanen OutokPa 90
2) Oskari Pakarinen PyhäsU 90
2) Topias Mustonen JoensKa 90
5) Ahti Boren NurmSe 85
6) Miko Sivonen PyhäsU 80
Arttu Gröhn NurmSe NH

T9 Korkeus
1) Iiris Voutilainen JoensKa 93
2) Nella Voutilainen JoensKa 90
3) Netta Oinonen LieksU 85
4) Hertta Lukkari LipTai 80
4) Nea Nousiainen PyhäsU 80
Iida Suvanto ImU 110
Iina Honkanen NurmSe NH
Krista Martikainen PyhäsU NH
Martta Muuttoranta LipTai NH

P10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Santeri Kekarainen JoensKa 9,02
2) Anton Kettunen JoensKa 9,83
3) Akseli Laitila PyhäsU 9,84
4) Veeti Räsänen JoensKa 9,90
5) Toni Juntunen PyhäsU 9,94
6) Niklas Hyvärinen PolvijU 10,07
7) Otto Sivonen JoensKa 10,13
8) Tatu Rantala PolvijU 10,33

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,3
1) Santeri Kekarainen JoensKa 9,11q
2) Toni Juntunen PyhäsU 9,79q
3) Akseli Laitila PyhäsU 10,09q
4) Oskari Halonen PolvijU 10,30
5) Luka Gerres JoensKa 10,36
6) Milo Kuivalainen PyhäsU 10,37

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,0
1) Anton Kettunen JoensKa 10,01q
2) Veeti Räsänen JoensKa 10,04q
3) Niklas Hyvärinen PolvijU 10,09q
4) Otto Sivonen JoensKa 10,15q
5) Tatu Rantala PolvijU 10,29q
6) Ville Antikainen PolvijU 10,85

T10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Sara Martikainen PyhäsU 9,90
2) Irina Saaristo ValtVa 10,05
3) Kiira Kiiskinen JoensKa 10,21
4) Rosalia Raijas JoensKa 10,87

P10 1000m
Loppukilpailu
1) Anton Kettunen JoensKa 3.32,33
2) Santeri Kekarainen JoensKa 3.39,22
3) Toni Juntunen PyhäsU 3.44,57
4) Tatu Rantala PolvijU 3.46,02
5) Otto Sivonen JoensKa 3.47,90
6) Luka Gerres JoensKa 3.49,78
7) Milo Kuivalainen PyhäsU 3.53,39
8) Miika Pesonen JoensKa 3.53,63
9) Kalle Boren NurmSe 4.12,41
10) Ville Antikainen PolvijU 4.13,65
11) Oskari Halonen PolvijU 4.30,52

T10 1000m
Loppukilpailu
1) Aada Rautiainen KiihtU 4.00,93
2) Noora Tiilikainen PyhäsU 4.10,88

P10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoensKa 115
2) Niklas Nykyri JoensKa 115
3) Lauri Kontkanen OutokPa 115

4) Tatu Rantala PolvijU 110
5) Kalle Boren NurmSe 105
6) Luka Gerres JoensKa 100
7) Miika Pesonen JoensKa 95
8) Ville Antikainen PolvijU 95

T10 Pituus
Loppukilpailu
1) Sara Martikainen PyhäsU 3,56
2) Ira Hirvonen OutokPa 3,54
3) Kiira Kiiskinen JoensKa 3,44
4) Irina Saaristo ValtVa 2,79
Rosalia Raijas JoensKa 3,27

P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Niklas Nykyri JoensKa 7,73
2) Lauri Kontkanen OutokPa 7,55
3) Miko Piiroinen JoensKa 7,34

T10 Kuula
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 6,45
2) Rosalia Raijas JoensKa 5,90
3) Aada Rautiainen KiihtU 5,82
4) Silja Määttä NurmSe 5,39
5) Veera Korhonen NurmSe 5,05
6) Noora Tiilikainen PyhäsU 4,87

P10 Kiekko
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 24,05
2) Niklas Nykyri JoensKa 22,61
3) Lauri Kontkanen OutokPa 21,75
4) Eeli Määttä NurmSe 12,65

T10 Kiekko
Loppukilpailu
1) Silja Määttä NurmSe 15,68
2) Veera Korhonen NurmSe 10,75
3) Rosalia Raijas JoensKa 9,86

P10 Moukari
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 23,60
2) Eeli Määttä NurmSe 13,25

P11 60m
Loppukilpailu
1) Väinö Kontkanen PyhäsU 8,99
2) Otso Liimatta NurmSe 9,26
3) Lauri Räsänen PyhäsU 9,87
4) Mico Räty PyhäsU 9,99
5) Hannes Korhonen JoensKa 10,05
6) Vertti Wetterstrand PyhäsU 10,24
7) Alex Öhman JoensKa 10,41

T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Linnea Plattonen JuuanU 9,33
2) Aino Pyykkö LieksU 9,99
3) Moona Kukkonen JuuanU 10,74
Pinja Laasanen SiilPo 9,31

P11 1000m
Loppukilpailu
1) Väinö Kontkanen PyhäsU 3.23,89
2) Mico Räty PyhäsU 3.40,19
3) Niko Rova JoensKa 3.43,21
4) Joona Turunen JoensKa 3.45,91
5) Lauri Räsänen PyhäsU 4.08,56
6) Viljami Leppänen JoensKa 4.13,25

T11 1000m
Loppukilpailu
1) Nea Rova JoensKa 3.56,28
2) Moona Kukkonen JuuanU 4.18,54
3) Tuuli Saraniemi LieksU 4.19,97

P11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhäsU 135
2) Niko Rova JoensKa 131

T11 Seiväs
Loppukilpailu
1) Aino Pyykkö LieksU 190
2) Tuuli Saraniemi LieksU 180

T11 Pituus
Loppukilpailu
1) Linnea Plattonen JuuanU 3,84
2) Riikka Jokinen PyhäsU 3,80
3) Nea Rova JoensKa 3,66
Pinja Laasanen SiilPo 4,0

P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Otso Liimatta NurmSe 8,54
2) Eero Mauro LieksU 8,07
3) Niilo Käyhkö JoensKa 7,97
4) Hannes Korhonen JoensKa 7,81

T11 Kuula
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 8,29
2) Säde Turunen TuupovU 3,25

P11 Kiekko
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhäsU 22,05
2) Viljami Leppänen JoensKa 17,71
3) Hannes Korhonen JoensKa 15,97
Eeli Mustonen JoensKa 19,12

T11 Kiekko
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 15,52
2) Nea Rova JoensKa 14,76
3) Säde Turunen TuupovU 8,06

P11 Moukari
Loppukilpailu
1) Eeli Kinnunen JoensKa 24,34
2) Eero Mauro LieksU 20,07
3) Alex Öhman JoensKa 16,14

P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Atte Purmonen PyhäsU 8,73
2) Aatu Holopainen JoensKa 8,95
3) Veikko Siira NurmSe 9,34
4) Juuso Miettinen PyhäsU 10,09

T12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Sofia Raatikainen PyhäsU 8,93
2) Tiia Säde JoensKa 9,32
3) Anni Huovinen PyhäsU 9,41
4) Aava Kipinä JoensKa 9,59
5) Viivi Piirainen NurmSe 9,70
6) Reetta Ryynänen PyhäsU 9,74
7) Saimi Asikainen JoensKa 9,78

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,0
1) Anni Huovinen PyhäsU 9,47q
2) Aava Kipinä JoensKa 9,59q

3) Reetta Ryynänen PyhäsU 9,73q
4) Viivi Piirainen NurmSe 9,92q
5) Saimi Asikainen JoensKa 9,93q

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,0
1) Sofia Raatikainen PyhäsU 9,02q
2) Tiia Säde JoensKa 9,35q
3) Vera Piiroinen JoensKa 9,58q
4) Ida-Josefina Ilvonen JuuanU 10,60

P12 1000m
Loppukilpailu
1) Lassi Valta PyhäsU 3.20,74
2) Eetu Viitaniemi JoensKa 3.20,87
3) Juuso Miettinen PyhäsU 3.39,57
Eemi Naumanen SiilPo 3.26,52


T12 1000m
Loppukilpailu
1) Maija Boren LieksU 3.28,89
2) Asta Riikonen PolvijU 3.34,34
3) Siiri Luostarinen JoensKa 3.37,90
4) Emilia Saaristo ValtVa 3.45,98
5) Cindy Ahponen PyhäsU 4.02,68
6) Ida-Josefina Ilvonen JuuanU 4.31,28
Erin Kainulainen SavonlRie 3.47,08

P12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Lassi Valta PyhäsU 36,87

T12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Vienna Kettunen PyhäsU 39,16
Erin Kainulainen SavonlRie 36,87

P12 Korkeus
Loppukilpailu
1) Lassi Valta PyhäsU 125

T12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Maija Boren LieksU 220
2) Emmi Honkanen NurmSe 170

T12 Pituus
Loppukilpailu
1) Tiia Säde JoensKa 4,03 +0,0
2) Vera Piiroinen JoensKa 3,96 +0,0
3) Anni Huovinen PyhäsU 3,94 +0,0
4) Reetta Ryynänen PyhäsU 3,68 +0,0
5) Sofia Raatikainen PyhäsU 3,63 +0,0
6) Aava Kipinä JoensKa 3,61 +0,0
7) Saimi Asikainen JoensKa 3,58 +0,0
8) Viivi Piirainen NurmSe 3,20 +0,0
9) Ida-Josefina Ilvonen JuuanU 3,19 +0,0
10) Siiri Luostarinen JoensKa 3,18 -0,8
Erin Kainulainen SavonlRie 4,15 +0,0

P12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Aatu Holopainen JoensKa 9,51 +0,0
2) Veikko Siira NurmSe 8,02 +0,0

P12 Kuula
Loppukilpailu
1) Antti Kolu PyhäsU 7,52
2) Veikko Siira NurmSe 6,32
Juho Suvanto ImU 7,80

T12 Kiekko
Loppukilpailu
1) Vienna Kettunen PyhäsU 20,56
2) Anni Huovinen PyhäsU 19,18
3) Ida-Josefina Ilvonen JuuanU 18,18
4) Cindy Ahponen PyhäsU 17,51
5) Sanni Toivanen JuuanU 16,91
6) Saimi Asikainen JoensKa 16,04

T12 Moukari
Loppukilpailu
1) Sanni Toivanen JuuanU 24,27
2) Reetta Ryynänen PyhäsU 18,35
3) Emmi Honkanen NurmSe 15,91
4) Maija Boren LieksU 14,52

P12 Keihäs
Loppukilpailu
1) Antti Kolu PyhäsU 36,16
Juho Suvanto ImU 33,83

P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 8,54
2) Niko Hukka PolvijU 8,86

T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Nea Immonen JoensKa 8,66
2) Peppi Penttinen JoensKa 8,74
3) Aada Kokko JoensKa 8,89
4) Elina Nivajärvi JoensKa 8,96
5) Veera Nykyri PyhäsU 9,62

6) Kiira Heiskanen PyhäsU 10,08
Veera Kauhanen HeinävYU 8,65

P13 1000m
Loppukilpailu
1) Niko Hukka PolvijU 3.27,33
2) Eemeli Laitila PyhäsU 3.31,56

T13 1000m
Loppukilpailu
1) Tiia Rantala PolvijU 3.33,85
2) Karla Könönen PyhäsU 3.46,25
3) Jasmin Kettunen PyhäsU 4.04,26
4) Pilvi Turunen TuupovU 4.18,07

P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Sakari Vallius JoensKa 32,33
2) Rasmus Lehikoinen JoensKa 33,79
3) Miro Tanninen JoensKa 35,57
4) Eemeli Laitila PyhäsU 35,76

T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Aada Kokko JoensKa 33,28
2) Peppi Penttinen JoensKa 33,81
3) Elina Nivajärvi JoensKa 37,04
4) Karla Könönen PyhäsU 38,06
5) Pilvi Turunen TuupovU 42,58
Eevi-Inkeri Tossavainen SavonlRie 33,79

P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Sakari Vallius JoensKa 135

T13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Heta Kettunen LieksU 270
2) Riina Palviainen LieksU 260

T13 Pituus
Loppukilpailu
1) Aada Kokko JoensKa 4,29 +0,0
2) Nea Immonen JoensKa 4,25 +0,0
3) Sini Lehikoinen PyhäsU 4,19 +0,0
4) Elina Nivajärvi JoensKa 4,03 +0,0
5) Veera Nykyri PyhäsU 3,74 +0,0
6) Kiira Heiskanen PyhäsU 3,44 +0,0
Eevi-Inkeri Tossavainen SavonlRie 4,34 +0,0

P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Miro Tanninen JoensKa 9,96 +0,0
2) Sakari Vallius JoensKa 9,84 +0,0

P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhäsU 14,34
2) Aku Parviainen TuupovU 11,95
3) Miro Tanninen JoensKa 8,77

T13 Kiekko
Loppukilpailu
1) Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 26,27
2) Pilvi Turunen TuupovU 17,58
3) Jasmin Kettunen PyhäsU 17,32

T13 Moukari
Loppukilpailu
1) Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 33,66
2) Jasmin Kettunen PyhäsU 17,84

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aku Parviainen TuupovU 57,53
2) Niklas Hyvönen PyhäsU 49,12
3) Juha Karjunen PyhäsU 42,83

P14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Aaro Nyholm PyhäsU 13,64
2) Benjamin Oittinen PyhäsU 14,64

T14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Ida Hartikainen JuuanU 14,63
2) Mira Yljälä PyhäsU 17,49
Ella Kainulainen SavonlRie 13,96
Veera Kauhanen HeinävYU 13,78

T14 800m
Loppukilpailu
1) Satu Liimatta LieksU 2.34,94
2) Riina Svensk JoensKa 2.45,70
Ella Kainulainen SavonlRie 2.28,94

T14 300m aidat
Loppukilpailu
1) Veera Kontkanen PyhäsU 52,21

T14 1500m esteet
Loppukilpailu
1) Veera Kontkanen PyhäsU 5.49,33

P14 Korkeus
Loppukilpailu
1) Benjamin Oittinen PyhäsU 145

T14 Seiväs
Loppukilpailu
1) Milla Martikainen LieksU 210
2) Venla Sallinen JoensKa 180

T14 Pituus
Loppukilpailu
1) Ida Hartikainen JuuanU 4,07 +0,0
2) Venla Sallinen JoensKa 3,45 +0,0
3) Mira Yljälä PyhäsU 3,21 +0,0

P14 Kuula
Loppukilpailu
1) Aaro Nyholm PyhäsU 10,59

T14 Kiekko
Loppukilpailu
1) Lotta Martikainen LieksU 27,20
2) Milla Martikainen LieksU 21,33
3) Hanna Toivanen JuuanU 21,02
4) Tuuli Kinnunen JoensKa 17,72

T14 Moukari
Loppukilpailu
1) Tuuli Kinnunen JoensKa 33,98
2) Milla Martikainen LieksU 28,62
3) Hanna Toivanen JuuanU 25,07

P14 Keihäs
Loppukilpailu
1) Elias Manninen PyhäsU 30,55

T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Jenna Riikonen JoensKa 13,24
2) Veera Vastamäki JoensKa 14,19
3) Lumi Kärkkäinen JoensKa 14,41
Veera Huoman HeinävYU 14,24

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Jimi Huuho PyhäsU 13,30

T15 800m
Loppukilpailu
1) Noora Juutinen TuupovU 3.12,87

T15 300m aidat
Loppukilpailu
1) Riikka Lonkainen JoensKa 54,74
2) Noora Juutinen TuupovU 59,07
3) Tuuli Turunen TuupovU 59,17

T15 1500m esteet
Loppukilpailu
1) Tuuli Turunen TuupovU 7.10,90

P15 1500m esteet
Loppukilpailu
1) Samuel Auvinen JoensKa 4.46,51

P15 Korkeus
Loppukilpailu
1) Jimi Huuho PyhäsU 160

T15 Seiväs
Loppukilpailu
1) Lumi Kärkkäinen JoensKa 210

T15 Pituus
Loppukilpailu
1) Jenna Riikonen JoensKa 4,54 -0,3
2) Veera Vastamäki JoensKa 4,48 -1,3
3) Riina Kettunen LieksU 4,47 +0,0
Nina Mutanen JoensKa 4,46 -0,3
Veera Huoman HeinävYU 4,14 +0,0

P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Jimi Huuho PyhäsU 11,97 +0,0

P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Aatu Pajarinen PolvijU 11,91
2) Otto Pekkanen PyhäsU 11,32

T15 Kiekko
Loppukilpailu
1) Veera Vastamäki JoensKa 28,36
2) Riikka Lonkainen JoensKa 25,82

T15 Moukari
Loppukilpailu
1) Anna-Stiina Heikkinen OutokPa 42,85
2) Johanna Varis PyhäsU 23,69

P15 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aatu Pajarinen PolvijU 36,26
2) Otto Pekkanen PyhäsU 34,42

P9 miniottelu (40m + 1000m) 40m Pisteet 1000m pisteet Yhteispisteet
1 Oskari Pakarinen Pyhäselän Urheilijat 7,04 230 4.07,26 154 384
2 Luca Räty Pyhäselän Urheilijat 7,33 184 3.59,59 176 360
3 Miko Sivonen Pyhäselän Urheilijat 7,25 196 4.06,78 155 351
4 Petja Tanskanen Polvijärven Urheilijat 7,22 200 4.23,52 117 317
5 Ahti Boren Nurmeksen Sepot 7,82 128 3.59,59 176 304
6 Topias Juntunen Pyhäselän Urheilijat 7,79 131 4.15,33 134 265
Aleksanteri Sippola Liperin Taimi 7,52 159 DNS 0 159
Veeti Kurki Tuupovaaran Urheilijat 7,98 114 DNS 0 114
0 0 0

P9 miniottelu (40m + korkeus) 40m pisteet Korkeus pisteet Yhteispisteet
1 Oskari Pakarinen Pyhäselän Urheilijat 7,04 230 90 94 324
2 Topias Mustonen Joensuun Kataja 7,42 172 100 132 304
3 Juho Kontkanen Outokummun Partio 7,40 174 90 94 268
4 Miko Sivonen Pyhäselän Urheilijat 7,25 196 80 64 260
5 Arttu Gröhn Nurmeksen Sepot 8,02 111 NH 0 111
0 0 0

P9 miniottelu (1000m + korkeus) 1000m pisteet Korkeus pisteet Yhteispisteet
1 Ahti Boren Nurmeksen Sepot 3.59,70 175 85 78 253
2 Topias Mustonen Joensuun Kataja 4.22,70 118 100 132 250
3 Aleksanteri Sippola Liperin Taimi 4.29,51 106 95 112 218
0 0 0

T9 miniottelu (40m + 1000m) 40m pisteet 1000m pisteet Yhteispisteet
Iida Suvanto Imatran Urheilijat 7,27 193 4.02,39 167 360
1 Iiris Voutilainen Joensuun Kataja 7,31 187 4.06,18 157 344
2 Vilma Vatanen Joensuun Kataja 7,52 159 4.05,52 158 317
3 Pinja Myller Pyhäselän Urheilijat 7,44 169 4.12,05 142 311
4 Aino Kiiskinen Pyhäselän Urheilijat 7,40 174 4.19,08 126 300
5 Iina Kukkonen Juuan Urheilijat 7,58 152 4.14,22 136 288
6 Elina Ruusuvuori Liperin Taimi 7,55 156 4.30,84 104 260
7 Sohvi Sivonen Joensuun Kataja 7,68 142 4.24,73 114 256
8 Nea Nousiainen Pyhäselän Urheilijat 7,56 155 4.35,67 96 251
9 Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat 8,19 98 4.31,96 102 200
10 Jenny Miettinen Pyhäselän Urheilijat 8,43 83 4.31,09 103 186
11 Siiri Kontkanen Juuan Urheilijat 8,38 86 4.41,93 87 173
12 Siiri Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 8,24 95 4.49,21 77 172
13 Miina Vatanen Joensuun Kataja 8,47 80 4.48,22 78 158
14 Taiga Pennanen Joensuun Kataja 8,45 82 5.01,30 64 146
15 Inca Räty Pyhäselän Urheilijat 9,09 52 4.43,16 85 137
Ida-Liina Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 8,19 98 DNS 0 98
Krista Martikainen Pyhäselän Urheilijat 8,39 85 DNS 0 85
Viinu Wetterstrand Pyhäselän Urheilijat DNS 0 DNS 0 0

T9 miniottelu (40m + korkeus) 40m pisteet Korkeus pisteet Yhteispisteet
Iida Suvanto Imatran Urheilijat 7,27 193 110 179 372
1 Nella Voutilainen Joensuun Kataja 7,83 127 90 94 221
2 Nea Nousiainen Pyhäselän Urheilijat 7,56 155 80 64 219
3 Netta Oinonen Lieksan Urheilijat 7,73 137 85 78 215
4 Hertta Lukkari Liperin Taimi 9,13 51 80 64 115
5 Krista Martikainen Pyhäselän Urheilijat 8,39 85 NH 0 85
6 Martta Muuttoranta Liperin Taimi 8,46 81 NH 0 81
7 Iina Honkanen Nurmeksen Sepot 9,67 35 NH 0 35

T9 miniottelu (1000 m+korkeus):
1. Iiris Voutilainen Joensuun Kataja (4.06,18 + 93) 262 pist.

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat