Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 10.7.2016

Neljä PyU:n edustajaa osallistui heinäkuisena sunnuntaina Joensuun keskuskentällä pidettyihin veteraanikansallisiin.

Tommi Jalkanen, Toivo Voutilainen, Helena Puhakka-Tarvainen ja Eira Varis voittivat kaikki lajinsa.

Ks. myös PyU/yleisurheilu facebook

Joensuu, Veteraanikansalliset 10.7.2016, lämpötila +21, puolipilvistä

M30 100 m -2,5
1. Mehenna Kaci Joensuu 13,37

M35 100 m -2,5
1. Mikko Perttinä Kuopion Reipas 12,51

M35 1500 m
1. Simo Hämäläinen Joensuun Kataja 4.32,61

M35 pituus
1. Mikko Perttinä Kuopion Reipas 5,83 0,0

M35 kiekko
Teemu Olli Joensuun Kataja NM

M40 400 m
1. Jani Huovinen Joensuun Kataja 56,16
2. Simo Paavola Lohtajan Veikot 1.01,74

M40 1500 m
1. Veli-Heikki Koivu Oulun NMKY 4.34,56

M40 korkeus
1. Kimmo Kostamo Polvijärven Vauhti 141

M40 pituus
1. Simo Paavola Lohtajan Veikot 5,56 +1,8

M45 100 m -2,5
1. Teemu Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot 13,30

M45 400 m
1. Teemu Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot 1.02,91

M45 1500 m
1. Juha Hytönen Varkauden Kenttä-Veikot 4.49,18

M45 kiekko
1. Tommi Jalkanen Pyhäselän Urheilijat 35,61

M50 1500 m
1. Eino Hyttinen Juuan Jänne 4.56,15
2. Pentti Eronen Juuan Jänne 5.01,02
3. Esko Lintunen Sulkaman Kipinä 5.04,10

M50 korkeus
1. Esa Hämäläinen Lapinlahden Veto 170

M50 pituus
1. Jouni Kettunen Kuopion Reipas 3,67 +0,8

M50 kuula
1. Jari Nevalainen Joensuun Kataja 11,65

M50 kiekko
1. Jari Nevalainen Joensuun Kataja 33,90

M55 100 m -2,5
1. Reijo Häyrinen Kunto-Pirkat 14,46
2. Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 14,73

M55 400 m
1. Reijo Häyrinen Kunto-Pirkat 1.07,20

M55 1500 m
1. Sakari Arkko Polvijärven Vauhti 5.08,11

M55 3000 m kävely
1. Jari Vatanen Polvijärven Vauhti 18.15,28

M55 pituus
1. Reijo Häyrinen Kunto-Pirkat 4,46 +0,7
2. Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 4,22 +1,9

M55 kuula
1. Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 7,62

M55 kiekko
1. Ari Rämänen Joensuun Kataja 23,21

M60 100 m -2,5
1. Niilo Hartikainen Leppävirran Urheilijat 14,28

M60 1500 m
1. Valde Piiroinen Polvijärven Vauhti 4.51,26
2. Juhani Kärkkäinen Polvijärven Vauhti 5.41,23
3. Teuvo Turunen Juuan Urheilijat 6.26,48

M60 kuula
1. Urpo Kuronen Kuopion Reipas 12,23
2. Ahti Honkanen Joensuun Kataja 12,10
3. Niilo Hartikainen Leppävirran Urheilijat 11,83

M60 kiekko
1. Ahti Honkanen Joensuun Kataja 43,90
2. Niilo Hartikainen Leppävirran Urheilijat 35,84
3. Urpo Kuronen Kuopion Reipas 32,32

M65 100 m -1,4
1. Mauri Lyytikäinen Kuopion Reipas 14,15
2. Tapio Hamunen Polvijärven Urheilijat 15,89
3. Mikko Häiväläinen Kuopion Reipas 15,96

M65 400 m
1. Mauri Lyytikäinen Kuopion Reipas 1.04,98
2. Olavi Miettinen Kuopion Reipas 1.08,39
3. Mikko Häiväläinen Kuopion Reipas 1.16,56

M65 korkeus
1. Matti Kostamo Leppävirran Urheilijat 141

M65 pituus
1. Tapio Hamunen Polvijärven Urheilijat 3,63 +0,6

M65 kuula
1. Antti Mertanen Joensuun Kataja 9,30
2. Martti Miettinen Syvänniemen Nousu 9,04

M65 kiekko
1. Antti Mertanen Joensuun Kataja 29,48

M70 100 m -1,4
1. Pentti Hänninen Oulun Ikiliikkujat 15,81
2. Antero Markunsalo Kuopion Reipas 15,85

M70 400 m
1. Pentti Hänninen Oulun Ikiliikkujat 1.11,88
2. Risto Outinen Kymen Urheiluveteraanit 2.07,11

M70 korkeus
1. Kunto Viiru Kajaanin Kipinä 124
2. Antero Markunsalo Kuopion Reipas 121

M70 pituus
1. Antero Markunsalo Kuopion Reipas 3,75 +1,8

M70 kuula
1. Juhani Mikkilä Syvänniemen Nousu 9,19
2. Erkki Mikkilä Syvänniemen Nousu 8,96
3. Lauri Grönlund Kitee 7,99

M70 kiekko
1. Lauri Grönlund Kitee 25,20

M75 100 m -1,4
1. Urpo Mikkonen Kuopion Reipas 15,59
2. Timo Suvanto Alavuden Urheilijat 16,47

M75 3000 m kävely
1. Matti Kettunen Polvijärven Vauhti 25.21,61

M75 korkeus
1. Kaarlo Valasjärvi Helsingin Kisa-Veikot 109

M75 pituus
1. Timo Suvanto Alavuden Urheilijat 3,59 +1,1

M75 kuula
1. Toivo Voutilainen Pyhäselän Urheilijat 9,73
2. Kaarlo Valasjärvi Helsingin Kisa-Veikot 9,50
3. Aulis Tamminen Joensuun Kataja 6,67

M75 kiekko
1. Kaarlo Valasjärvi Helsingin Kisa-Veikot 25,41
2. Aulis Tamminen Joensuun Kataja 15,08

M80 100 m -1,4
1. Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama 17,83

M80 400 m
1. Eino Manninen Saarijärven Pullistus 1.25,34

M80 1500 m
1. Eino Manninen Saarijärven Pullistus 6.57,16
M80 korkeus
1. Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama 115

M80 pituus
1. Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama 3,17 +1,7

M80 kiekko
1. Kaarle Tuovinen Kuopion Reipas 33,19
2. Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama 25,02

N30 100 m -1,5
1. Anne Honkanen Polvijärven Vauhti 15,93

N30 kuula
1. Helena Puhakka-Tarvainen Pyhäselän Urheilijat 11,33

N40 400 m
1. Sanna Markkanen Joensuun Kataja 1.26,93

N45 100 m -1,5
1. Tarja Schroderus Kajaanin Urheilijat 14,75

N45 400 m
1. Tuula Antikainen Polvijärven Vauhti 1.15,82
2. Päivi Korhonen Kajaanin Urheilijat 1.16,45

N45 1500 m
1. Tarja Schroderus Kajaanin Urheilijat 5.43,64
2. Tuula Antikainen Polvijärven Vauhti 6.10,07

N50 100 m -1,5
1. Terhi Holappa Jyväskylän Kenttäurheilijat 15,06

N50 3000 m kävely
1. Pirjo Pärnänen Kuopion Vipinä 22.03,80

N50 kuula
1. Eira Varis Pyhäselän Urheilijat 6,50

N60 1500 m
1. Eliisa Reijonen Tohmajärven Urheilijat 6.19,70

N60 kuula
1. Raili Nevalainen Juuan Urheilijat 8,33
2. Arja Mäntykivi Leppävirran Urheilijat 6,39

N60 kiekko
1. Raili Nevalainen Juuan Urheilijat 18,36

N65 kiekko
1. Marja Maksimainen Tohmajärven Urheilijat 17,75


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat