Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 2.6.2016

Pyhäselän Urheilijoiden järjestämissä kesän kolmansissa kisoissa tehtiin muutamia valtakunnan kärkikastiin yltäviä tuloksia.

Niklas Hyvönen heitti 13-vuotiaiden kiekkoa 39.88 ja hyppäsi pituutta 470. Lähes yhtä pitkälle (466) ponkaisi Juha Karjunen.

13-vuotiaiden tyttöjen pituudessa PyU:n Jasmina Venäläinen ponnisti 456 ja vain sentin jäi Katajan Oona Majoinen.

Iida Sallinen käveli 12-vuotiaiden 2000 metriä aikaan 12.26,3.

Veteraani-ikäinen (48 vuotta) Tommi Jalkanen heitti miesten kiekkoa vanhasta muistista 35.91.



Pyhäselän kesäkuun kisat 1, Hammaslahden kenttä, 47 kilpailijaa, lämpötila +23 (aurinkoista):

M kiekko:
1. Tommi Jalkanen PyhäsU 35.91

P13 60 m (-0,2):
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 8,4

P13 pituus:
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 470, +0,4
2. Juha Karjunen PyhäsU 466, +0,4

P13 kiekko:
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 39.88
2. Juha Karjunen PyhäsU 32.59

P12 60 m (-0,4):
1. Kasper Kamppuri PyhäsU 9,3

P12 pituus:
1. Kasper Kamppuri PyhäsU 438, +0,0

P12 kiekko:
1. Kasper Kamppuri PyhäsU 25.60

P11 60 m:
1. Roope Maaninka PyhäsU 10,0

P11 pituus:
1. Roope Maaninka PyhäsU 360

P11 kiekko:
1. Roope Maaninka PyhäsU 19.10

P10 60 m:
1. Niklas Nykyri JoKa 10,0
2. Leo Laurel PyhäsU 10,7
3. Miska Miettinen 12,5

P10 pituus:
1. Niklas Nykyri JoKa 397
2. Leo Laurel PyhäsU 305

P10 kiekko:
1. Niklas Nykyri JoKa 17.38

P9 60 m:
1. Eeli Niemeläinen PyhäsU 11,6

P9 pituus:
1. Eeli Niemeläinen PyhäsU 294

P9 kiekko:
1. Eeli Niemeläinen PyhäsU 10.05

P9 600 m:n kävely:
1. Eeli Niemeläinen PyhäsU 5.10,4

P8 60 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 10,5
2. Jeremias Tuhkanen PyhäsU 15,5

P8 pituus:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 343
2. Jeremias Tuhkanen PyhäsU 199

P8 pallo:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 23.49
2. Jeremias Tuhkanen PyhäsU 10.33

P7 60 m:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 12,2
2. Paavo Maaninka PyhäsU 12,6

P7 pituus:
1. Paavo Maaninka PyhäsU 218
2. Arttu Kylmänen PyhäsU 182

P7 pallo:
1. Paavo Maaninka PyhäsU 19.90
2. Arttu Kylmänen PyhäsU 10.97

P7 600 m:n kävely:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 5.29,4

P6 60 m:
1. Marlo Tuhkanen PyhäsU 16,6

P6 pituus:
1. Marlo Tuhkanen PyhäsU 171

P6 pallo:
1. Marlo Tuhkanen PyhäsU 11.95

P5 60 m:
1. Niilo Niemeläinen 16,1
2. Atro Happonen 17,4

P5 pituus:
1. Niilo Niemeläinen 154
2. Atro Happonen 145

P5 pallo:
1. Atro Happonen 9.46
2. Niilo Niemeläinen 5.91

P4 60 m:
1. Elmeri Suvanto 18,4
2. Henrik Juntunen 19,4

P4 pituus:
1. Elmeri Suvanto 135
2. Henrik Juntunen 105

P4 pallo:
1. Elmeri Suvanto 5.90
2. Sisu Kanerva 93 (-14)
3. Morris Karvonen 83 (-15)

N 2000 m:n kävely:
1. Sanna Neuvonen LappUM 12.08,9

N16 2000 m:n kävely:
1. Peppi Ahponen PyhäsU 13.36,6

T14 60 m (-0,3):
1. Enni Koljonen PyhäsU 9,7

T14 1000 m:n kävely:
1. Enni Koljonen PyhäsU 5.55,3

T13 60 m (-0,2):
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 8,6
2. Oona Majoinen JoKa 8,9
3. Veera Nykyri PyhäsU 9,4
4. Jasmin Kettunen PyhäsU 9,6
5. Netta-N Lappalainen PyhäsU 9,6
6. Kiira Heiskanen PyhäsU 10,4

T13 pituus:
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 456, +0,0
2. Oona Majoinen JoKa 455, +0,5
3. Jasmin Kettunen PyhäsU 394, +0,0
4. Netta-N Lappalainen PyhäsU 387, +0,0
5. Veera Nykyri PyhäsU 361, +0,4
6. Kiira Heiskanen PyhäsU 357, +0,0

T13 kiekko:
1. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 31.57

T13 1000 m:n kävely:
1. Veera Nykyri PyhäsU 6.28,8
2. Jasmin Kettunen PyhäsU 6.29,1

T12 60 m:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 9,2
2. Anni Huovinen PyhäsU 9,4
3. Reetta Ryynänen PyhäsU 9,7
4. Iida Sallinen PyhäsU 10,3

T12 pituus:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 412, +0,2
2. Reetta Ryynänen PyhäsU 392, +0,2

T12 kiekko:
1. Anni Huovinen PyhäsU 22.97
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 22.58
3. Cindy Ahponen PyhäsU 17.05
4. Reetta Ryynänen PyhäsU 14.73

T12 2000 m:n kävely:
1. Iida Sallinen PyhäsU 12.26,3
2. Cindy Ahponen PyhäsU 13.26,8

T11 60 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,8

T11 pituus:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 383

T11 kiekko:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 15.76

T10 60 m:
1. Sara Martikainen PyhäsU 10,2
2. Noora Tiilikainen PyhäsU 11,1

T10 pituus:
1. Sara Martikainen PyhäsU 371
2. Noora Tiilikainen PyhäsU 319

T10 1000 m:n kävely:
1. Sara Martikainen PyhäsU 7.45,2

T9 60 m:
1. Nea Nousiainen PyhäsU 10,7
2. Maiju Honkanen 11,5

T8 60 m:
1. Elviira Laurel 12,8

T8 pituus:
1. Elviira Laurel 230

T8 pallo:
1. Elviira Laurel 9.40

T7 pituus:
1. Krista Martikainen PyhäsU 244

T6 60 m:
1. Ronja Eronen PyhäsU 12,2
2. Jade Nousiainen PyhäsU 12,6
3. Hanne Juntunen PyhäsU 13,7

T6 pituus:
1. Ronja Eronen PyhäsU 227
2. Jade Nousiainen PyhäsU 201
3. Hanne Juntunen PyhäsU 197

T6 pallo:
1. Jade Nousiainen PyhäsU 9.68

T6 600 m:n kävely:
1. Hanne Juntunen PyhäsU 5.08,4

T4 60 m:
1. Metta Karvonen 18,8
2. Sandra Martikainen 21,5 (-13)
3. Karoliina Suvanto 38,2 (-14)

T4 pituus:
1. Metta Karvonen 90
2. Sandra Martikainen 70
3. Karoliina Suvanto 55

T4 pallo:
1. Metta Karvonen 4.55
2. Sandra Martikainen 2.90
3. Karoliina Suvanto 94


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat