Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 24.1.2016

Myös toinen kilpailupäivä oli PyU:lle jymymenestys. Mitaleita kertyi yhteensä 50 ja muita hyviä sijoituksia toinen mokoma. Katso myös PyU/yleisurheilu (Facebook) ja Eeron YouTube-videot.

Joensuu 24.1.2016

M 200m
1. Teemu Keronen OravsU 22,54
2. Eliel Pohjolainen KuopRei 23,04
3. Markku Pitkänen KuopRei 23,69
4. Jere Kokkola ValtVa 23,76
5. Antti Tanhuamäki SavonlRie 24,13
6. Petteri Soini MikkKV 24,15
7. Matti Keronen OravsU 25,05
8. Juhapekka Tuomainen LapinlVe 25,50
9. Juhani Ryynänen JuuanU 29,97

M 200m
Erä 1:
1. Matti Keronen OravsU 25,05
2. Juhapekka Tuomainen LapinlVe 25,50
3. Juhani Ryynänen JuuanU 29,97
Erä 2:
1. Jere Kokkola ValtVa 23,76
2. Antti Tanhuamäki SavonlRie 24,13
3. Petteri Soini MikkKV 24,15
Erä 3:
1. Teemu Keronen OravsU 22,54
2. Eliel Pohjolainen KuopRei 23,04
3. Markku Pitkänen KuopRei 23,69

M 800m
1. Väinö Klemola KuopRei 2.01,63
2. Konsta Hämäläinen SulkU 2.04,35
3. Juuso Kolari VarkKV 2.05,27
4. Jukka Kaukola KuopRei 2.09,61
5. Jari Marjomaa HKV 2.18,59
6. Arto Rokkonen LieksVi 2.22,76

M 3000m
1. Jukka Rahkonen PolvijU 9.37,56
2. Tomi Ronkainen UltraSisu 9.43,70

M 60m aj
1. Antti Tanhuamäki SavonlRie 9,03
2. Juhani Ryynänen JuuanU 13,08

M 3-loikka
1. Dimitri Reznikov KuopRei 14,52
2. Ilpo Kantanen SuonVa 14,19
3. Juhani Ryynänen JuuanU 8,47

M60 kuula
1. Ahti Honkanen JoensKa 12,14

N 200m
1. Maria Räsänen KuopRei 25,37
2. Milla Heiskanen IisVi 25,48
3. Sara Francis KiuruvU 26,28
4. Essi Väänänen KuopRei 26,68
5. Pinja Horppu SavonlRie 26,72
6. Laura Ollikainen VarkKV 27,02
7. Laura Lundberg VarkKV 29,69

N 200m
Erä 1:
1. Laura Ollikainen VarkKV 27,02
2. Laura Lundberg VarkKV 29,69

Erä 2:
1. Sara Francis KiuruvU 26,28
2. Essi Väänänen KuopRei 26,68
3. Pinja Horppu SavonlRie 26,72

Erä 3:
1. Maria Räsänen KuopRei 25,37
2. Milla Heiskanen IisVi 25,48

N 800m
1. Satu Kähkönen SiilPo 2.35,96

N 3000m
1. Heidi Maaranen JyväskKU 10.44,86

N 60m aj
1. Hertta Heikkinen JoensKa 8,75
2. Jutta Heikkinen JoensKa 9,01
3. Laura Ollikainen VarkKV 9,14

N 3-loikka
1. Janika Heikkinen VarkKV 11,57

N kuula
1. Tara Tuominen UudKK 13,75
2. Hertta Heikkinen JoensKa 11,97
3. Jutta Heikkinen JoensKa 11,87

M19 200m
1. Joona Välipakka KuopRei 23,31
2. Tatu Rundelin VarkKV 24,56
3. Juuso Välipakka KuopRei 24,58

M19 800m
1. Topi Manninen JoensKa 2.08,31

M19 60m aj
1. Joona Välipakka KuopRei 8,45
2. Elias Kokkonen KuopRei 9,45
. Tatu Rundelin VarkKV DNF

M19 kuula
1. Joona Välipakka KuopRei 13,44
2. Elias Kokkonen KuopRei 10,26

N19 200m
1. Anni Kaukola KuopRei 27,39
2. Juulia Julkunen KuopRei 27,71

N19 3-loikka
1. Heidi Keronen OravsU 9,47

N19 kuula
1. Eveliina Rouvali KuopRei 14,43
2. Henna Sallinen SavonlRie 13,55

M17 200m
1. Santeri Örn PolvijU 23,87

M17 800m
1. Samuel Auvinen JoensKa 2.13,48
2. Elias Kortelainen JoensKa 2.14,54
3. Oskari Silvennoinen JoensKa 2.17,95
4. Ilmari Tanninen JoensKa 2.55,72

M17 3000m
1. Mika Kotiranta JoensKa 9.40,83
2. Ilmari Tanninen JoensKa 12.25,26

M17 60m aj
1. Juuso Välipakka KuopRei 8,76
2. Eeki Kokkonen LieksU 9,00

M17 3-loikka
1. Eeki Kokkonen LieksU 12,24
2. Rasmus Hiltunen SavonlRie 12,03

M17 kuula
1. Ville Halonen PyhäsU 14,94
2. Santeri Örn PolvijU 14,13
3. Teemu Sirviö PolvijU 12,22
4. Kaapo Kolari VarkKV 11,99

N17 200m
1. Silja Kempas LieksU 26,73
2. Petra-Sofia Laakso SavonlRie 26,94
3. Hanna Siiskonen JoensKa 27,18
4. Pipsa Lundberg VarkKV 27,33
5. Eveliina Kumpulainen KuopRei 27,68
6. Jutta Nuutinen PyhäsU 27,89
7. Venla Naapuri SavonlRie 28,44
8. Kati Nuutinen PyhäsU 28,60
9. Iida Kauhanen HeinävYU 29,39

N17 200m
Erä 1:
1. Venla Naapuri SavonlRie 28,44
2. Kati Nuutinen PyhäsU 28,60
3. Iida Kauhanen HeinävYU 29,39

Erä 2:
1. Silja Kempas LieksU 26,73
2. Hanna Siiskonen JoensKa 27,18
3. Jutta Nuutinen PyhäsU 27,89

Erä 3:
1. Petra-Sofia Laakso SavonlRie 26,94
2. Pipsa Lundberg VarkKV 27,33
3. Eveliina Kumpulainen KuopRei 27,68

N17 800m
1. Elli Hiltunen VarkKV 2.29,58
2. Kaisa-Liisa Kainulainen JoensKa 2.30,22
3. Jenni Nuutinen PyhäsU 2.58,84
4. Peppi Ahponen PyhäsU 3.28,60

N17 3000m
1. Peppi Ahponen PyhäsU 14.53,21

N17 60m aj
1. Petra-Sofia Laakso SavonlRie 9,04
2. Kati Nuutinen PyhäsU 10,17
3. Jenni Nuutinen PyhäsU 10,31
4. Peppi Ahponen PyhäsU 12,36

N17 3-loikka
1. Riikka Pitkänen SavonlRie 10,74
2. Micaela Lindsberg PyhäsU 9,25
3. Peppi Ahponen PyhäsU 8,44

N17 kuula
1. Jenni Nuutinen PyhäsU 10,25
2. Pinja Pennanen PyhäsU 9,60
3. Nina Mutanen JoensKa 8,30

P15 200m
1. Eetu Kumpulainen KuopRei 24,58
2. Jussi Julkunen KuopRei 25,05
3. Rasmus Hiltunen SavonlRie 26,67
4. Teemu Malinen PyhäsU 27,14
5. Jimi Huuho PyhäsU 27,82
6. Juho Ikonen VarkKV 30,73

P15 200m
Erä 1:
1. Jimi Huuho PyhäsU 27,82
2. Juho Ikonen VarkKV 30,73

Erä 2:
1. Eetu Kumpulainen KuopRei 24,58
2. Jussi Julkunen KuopRei 25,05
3. Rasmus Hiltunen SavonlRie 26,67
4. Teemu Malinen PyhäsU 27,14

P15 seiväs
1. Severi Niittymäki SavonlRie 310
2. Santtu Räsänen JoensKa 260

P15 pituus
1. Jimi Huuho PyhäsU 499
2. Tony Vaittinen KiihtU 461
3. Juho Ikonen VarkKV 441

P15 kuula
1. Juuso Vanhanen KuopRei 11,95
2. Jimi Huuho PyhäsU 11,80
3. Otto Pekkanen PyhäsU 9,82
4. Paavo Pennanen PyhäsU 9,01

T15 200m
1. Kiia Paanila KuopRei 27,90
2. Janika Pulkkinen SavonlRie 27,96
3. Riikka Lonkainen JoensKa 28,91
4. Ada Pakarinen LieksU 29,00
5. Inka Helminen LapinlVe 29,07
6. Jenna Riikonen JoensKa 29,47
7. Iida Kosunen LapinlVe 29,73
8. Veera Huoman HeinävYU 30,20
9. Anna Hirvonen KuopRei 31,56

Erä 1:
1. Anna Hirvonen KuopRei 31,56

Erä 2:
1. Riikka Lonkainen JoensKa 28,91
2. Inka Helminen LapinlVe 29,07
3. Iida Kosunen LapinlVe 29,73
4. Veera Huoman HeinävYU 30,20

Erä 3:
1. Kiia Paanila KuopRei 27,90
2. Janika Pulkkinen SavonlRie 27,96
3. Ada Pakarinen LieksU 29,00
4. Jenna Riikonen JoensKa 29,47

T15 60m aj
1. Janika Pulkkinen SavonlRie 9,41
2. Tuuli Turunen TuupovU 12,13

T15 pituus
1. Kiia Paanila KuopRei 464
2. Riina Kettunen LieksU 450
3. Jenna Riikonen JoensKa 418

T15 kuula
1. Anni Ihalainen KuopRei 10,78
2. Johanna Varis PyhäsU 9,42
3. Veera Huoman HeinävYU 8,55

P14 200m
1. Richard Liemula KuopRei 27,24
2. Eetu Sillanpää PyhäsU 34,24

P14 pituus
1. Richard Liemula KuopRei 482
2. Kalle Ruokolainen TuupovU 435
3. Eetu Sillanpää PyhäsU 360

P14 kuula
1. Aaro Nyholm PyhäsU 10,06
2. Richard Liemula KuopRei 7,06
3. Eetu Sillanpää PyhäsU 5,75

T14 200m
1. Tanja Kokkonen LappUM 27,10
2. Milla Pirkkalainen ParikkU 28,31
3. Ella Kainulainen SavonlRie 28,78
4. Olivia Piira VarkKV 31,23

T14 60m aj
1. Tanja Kokkonen LappUM 9,24
2. Neea Käyhkö SavonlRie 9,98
3. Milla Pirkkalainen ParikkU 10,09
4. Niina Karttunen SavonlRie 10,14

T14 seiväs
1. Neea Käyhkö SavonlRie 280
2. Milla Martikainen LieksU 220

T14 pituus
1. Niina Karttunen SavonlRie 458
2. Mimmi Ahonen PuumVi 454
3. Ella Kainulainen SavonlRie 439
4. Olivia Piira VarkKV 427
5. Hanna Toivanen JuuanU 338

T14 kuula
1. Nea Roiha ParikkU 11,03
2. Mimmi Ahonen PuumVi 10,88
3. Lotta Martikainen LieksU 9,30
4. Milla Martikainen LieksU 8,82
5. Tuuli Kinnunen JoensKa 8,65
6. Olivia Piira VarkKV 8,26
7. Hanna Toivanen JuuanU 7,98

P13 200m
1. Rasmus Lehikoinen JoensKa 28,44
2. Matias Ahtinen HeinävYU 28,64
3. Jarno Leppänen JoensKa 30,79
4. Jooseppi Sallinen SavonlRie 31,92

P13 60m aj
1. Sakari Vallius JoensKa 10,35
2. Rasmus Lehikoinen JoensKa 11,12
3. Jooseppi Sallinen SavonlRie 12,094
4. Eemeli Laitila PyhäsU 12,097

P13 seiväs
1. Miro Tanninen JoensKa 230
2. Miska Käyhkö SavonlRie 220
3. Juha Karjunen PyhäsU 210
4. Rasmus Lehikoinen JoensKa 200

P13 pituus
1. Matias Ahtinen HeinävYU 482
2. Miska Käyhkö SavonlRie 469
3. Niklas Hyvönen PyhäsU 466
4. Juha Karjunen PyhäsU 436
5. Sakari Vallius JoensKa 431
6. Miro Tanninen JoensKa 401

P13 kuula
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 12,26
2. Aku Parviainen TuupovU 10,79
3. Miro Tanninen JoensKa 8,38
4. Juha Karjunen PyhäsU 8,21
5. Jooseppi Sallinen SavonlRie 7,95

T13 200m
1. Veera Kauhanen HeinävYU 29,10
2. Aada Kokko JoensKa 29,13
3. Peppi Penttinen JoensKa 29,13
4. Oona Majoinen JoensKa 29,79
5. Tiia Rantala PolvijU 30,65
6. Sini Rahkonen ViitVie 32,93
7. Matleena Hartikainen PolvijU 33,05

T13 200m
Erä 1:
1. Veera Kauhanen HeinävYU 29,10
2. Tiia Rantala PolvijU 30,65
3. Sini Rahkonen ViitVie 32,93
4. Matleena Hartikainen PolvijU 33,05

Erä 2:
1. Aada Kokko JoensKa 29,13
2. Peppi Penttinen JoensKa 29,13
3. Oona Majoinen JoensKa 29,79

T13 60m aj
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 10,11
2. Peppi Penttinen JoensKa 10,53
3. Tiia Rantala PolvijU 12,18
4. Matleena Hartikainen PolvijU 13,26

T13 seiväs
1. Riina Palviainen LieksU 240
2. Heta Kettunen LieksU 220

T13 pituus
1. Aada Kokko JoensKa 4,54
2. Oona Majoinen JoensKa 4,42
3. Jasmina Venäläinen PyhäsU 4,26
4. Tiia Rantala PolvijU 3,98
5. Matleena Hartikainen PolvijU 3,64
6. Sini Rahkonen ViitVie 3,48
7. Jasmin Kettunen PyhäsU 3,44

T13 kuula
1. Riina Palviainen LieksU 9,16
2. Nea Luukkonen PuumVi 8,19
3. Laura Huoman HeinävYU 7,96
4. Tiia Rantala PolvijU 7,28
5. Siiri Uusitalo PyhäsU 7,19
6. Jasmin Kettunen PyhäsU 6,05

P12 200m
1. Aatu Holopainen JoensKa Ei aikaa
2. Lassi Valta PyhäsU Ei aikaa
3. Matias Hohtari SavonlRie Ei aikaa

P12 60m aj
1. Lassi Valta PyhäsU 11,40
2. Ville Vanhanen KuopRei 11,55
3. Matias Hohtari SavonlRie 13,03

P12 pituus
1. Ville Vanhanen KuopRei 450
2. Aatu Holopainen JoensKa 428
3. Lassi Valta PyhäsU 405
4. Matias Hohtari SavonlRie 350
. Aaro Nyyssönen JoensKa DNS

P12 kuula
1. Kasper Kamppuri PyhäsU 8,68
2. Ville Vanhanen KuopRei 7,65
3. Aatu Holopainen JoensKa 6,66
4. Jimi Alastalo PyhäsU 5,19

T12 200m
1. Carla Liukkonen SjundeåIF 29,79
2. Alina Tuomela KuopRei 30,49
3. Sofia Raatikainen PyhäsU 31,69
4. Aava Kipinä JoensKa 31,71
5. Erin Kainulainen SavonlRie 32,03
6. Tiia Säde JoensKa 32,26
7. Linnea Pikkarainen PyhäsU 32,88
8. Anni Huovinen PyhäsU 33,10
9. Cindy Ahponen PyhäsU 36,63
10. Mila Nevalainen TuupovU 37,27

T12 200m
Erä 1:
1. Cindy Ahponen PyhäsU 36,63
2. Mila Nevalainen TuupovU 37,27

Erä 2:
1. Aava Kipinä JoensKa 31,71
2. Erin Kainulainen SavonlRie 32,03
3. Tiia Säde JoensKa 32,26
4. Linnea Pikkarainen PyhäsU 32,88

Erä 3:
1. Carla Liukkonen SjundeåIF 29,79
2. Alina Tuomela KuopRei 30,49
3. Sofia Raatikainen PyhäsU 31,69
4. Anni Huovinen PyhäsU 33,10

T12 60m aj
1. Carla Liukkonen SjundeåIF 10,30
2. Vilma Mikkola KeskiUYU 11,70
3. Sofia Raatikainen PyhäsU 12,21
4. Reetta Ryynänen PyhäsU 12,60
5. Cindy Ahponen PyhäsU 15,94

T12 seiväs
1. Vilma Mikkola KeskiUYU 240

T12 pituus
1. Erin Kainulainen SavonlRie 4,00
2. Vilma Mikkola KeskiUYU 3,94
3. Sofia Raatikainen PyhäsU 3,88
4. Reetta Ryynänen PyhäsU 3,79
5. Tiia Säde JoensKa 3,79
6. Aava Kipinä JoensKa 3,69
7. Anni Huovinen PyhäsU 3,63
8. Linnea Pikkarainen PyhäsU 3,46
9. Sanna Toivanen JuuanU 3,14
10. Vera Piiroinen JoensKa 3,05
11. Mila Nevalainen TuupovU 2,72

T12 kuula
1. Carla Liukkonen SjundeåIF 8,28
2. Vera Piiroinen JoensKa 7,94
3. Anni Huovinen PyhäsU 7,64
4. Sanna Toivanen JuuanU 6,94
5. Sofia Raatikainen PyhäsU 6,89
6. Linnea Pikkarainen PyhäsU 6,50
7. Reetta Ryynänen PyhäsU 6,30
8. Cindy Ahponen PyhäsU 5,84

P11 200m
1. Lauri Räsänen PyhäsU 32,92
2. Eero Mauro LieksU 34,05
3. Hannes Korhonen JoensKa 34,21
4. Mico Räty PyhäsU 34,45
5. Joona Turunen JoensKa 36,71

P11 200m
Erä 1:
1. Hannes Korhonen JoensKa 34,21
2. Mico Räty PyhäsU 34,45
3. Joona Turunen JoensKa 36,71

Erä 2:
1. Lauri Räsänen PyhäsU 32,92
2. Eero Mauro LieksU 34,05

P11 60m aj
1. Aarni Nyblom LieksU 11,60
2. Roope Maaninka PyhäsU 11,80
3. Tarmo Laitinen PyhäsU 12,36
4. Vertti Wetterstrand PyhäsU 12,62
5. Joona Turunen JoensKa 12,68
6. Eero Mauro LieksU 12,75
7. Eeli Kinnunen JoensKa 12,97

P11 60m aj
Erä 1:
1. Tarmo Laitinen PyhäsU 12,36
2. Vertti Wetterstrand PyhäsU 12,62
3. Eeli Kinnunen JoensKa 12,97

Erä 2:
1. Aarni Nyblom LieksU 11,60
2. Roope Maaninka PyhäsU 11,80
3. Joona Turunen JoensKa 12,68
4. Eero Mauro LieksU 12,75

P11 korkeus
1. Roope Maaninka PyhäsU 125
2. Niko Rova JoensKa 120
3. Aarni Nyblom LieksU 110
4. Joona Turunen JoensKa 100

P11 seiväs
1. Aarni Nyblom LieksU 190
2. Eero Mauro LieksU 190
3. Roope Maaninka PyhäsU 150
. Otso Liimatta NurmSe DNS

P11 3-loikka
1. Otso Liimatta NurmSe 8,34
2. Eeli Kinnunen JoensKa 7,38
3. Tarmo Laitinen PyhäsU 7,33
4. Roope Maaninka PyhäsU 7,25

T11 200m
1. Alisa Oinonen PyhäsU 32,77
2. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 33,65
3. Sesilia Jolkkonen PolvijU 34,06
4. Lotta Lukkarinen JoensKa 34,30
5. Krista Karttunen PolvijU 35,73
6. Nea Rova JoensKa 36,74

T11 200m
Erä 1:
1. Lotta Lukkarinen JoensKa 34,30
2. Krista Karttunen PolvijU 35,73
3. Nea Rova JoensKa 36,74

Erä 2:
1. Alisa Oinonen PyhäsU 32,77
2. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 33,65
3. Sesilia Jolkkonen PolvijU 34,06

T11 60m aj
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 11,46
2. Riikka Jokinen PyhäsU 12,23
3. Nea Rova JoensKa 12,38
4. Lotta Lukkarinen JoensKa 12,40
5. Sesilia Jolkkonen PolvijU 13,78
6. Krista Karttunen PolvijU 15,52

T11 60m aj
Erä 1:
1. Riikka Jokinen PyhäsU 12,23
2. Sesilia Jolkkonen PolvijU 13,78
3. Krista Karttunen PolvijU 15,52

Erä 2:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 11,46
2. Nea Rova JoensKa 12,38
3. Lotta Lukkarinen JoensKa 12,40

T11 korkeus
1. Nea Rova JoensKa 125
2. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 120
3. Lotta Lukkarinen JoensKa 110
4. Riikka Jokinen PyhäsU 110

T11 seiväs
1. Aino Pyykkö LieksU 160

T11 3-loikka
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 7,83
2. Riikka Jokinen PyhäsU 7,83
3. Aino Pyykkö LieksU 7,13

P10 200m
1. Santeri Kekarainen JoensKa 32,18
2. Anton Tallus PyhäsU 32,99
3. Niklas Nykyri JoensKa 33,12
4. Milo Kuivalainen PyhäsU 35,41
5. Niklas Hyvärinen PolvijU 35,97
6. Eeli Mustonen JoensKa 36,05
7. Tatu Rantala PolvijU 36,06

P10 200m
Erä 1:
1. Milo Kuivalainen PyhäsU 35,41
2. Niklas Hyvärinen PolvijU 35,97
3. Eeli Mustonen JoensKa 36,05
4. Tatu Rantala PolvijU 36,06

Erä 2:
1. Santeri Kekarainen JoensKa 32,18
2. Anton Tallus PyhäsU 32,99
3. Niklas Nykyri JoensKa 33,12

P10 60m aj
1. Santeri Kekarainen JoensKa 11,43
2. Niklas Nykyri JoensKa 11,54
3. Anton Kettunen JoensKa 11,66
4. Miko Piiroinen JoensKa 13,15
5. Eeli Mustonen JoensKa 13,20
6. Milo Kuivalainen PyhäsU 13,52

P10 60m aj
Erä 1:
1. Eeli Mustonen JoensKa 13,20
2. Milo Kuivalainen PyhäsU 13,52

Erä 2:
1. Santeri Kekarainen JoensKa 11,43
2. Niklas Nykyri JoensKa 11,54
3. Anton Kettunen JoensKa 11,66
4. Miko Piiroinen JoensKa 13,15

P10 korkeus
1. Niklas Nykyri JoensKa 120
2. Aku Alastalo PyhäsU 113
3. Tatu Rantala PolvijU 105
4. Anton Kettunen JoensKa 105
5. Eeli Mustonen JoensKa 105
6. Miko Piiroinen JoensKa 95
7. Luka Gerres JoensKa 95
8. Santeri Kekarainen JoensKa 95

P10 seiväs
1. Eeli Mustonen JoensKa 140

P10 3-loikka
1. Niklas Nykyri JoensKa 785
2. Eeli Mustonen JoensKa 763
. Santeri Kekarainen JoensKa NM

T10 200m
1. Kiira Kiiskinen JoensKa 35,71
2. Sara Martikainen PyhäsU 35,76
3. Aada Rautiainen KiihtU 37,13
4. Mette Nevalainen TuupovU 38,61

T10 60m aj
1. Kiira Kiiskinen JoensKa 13,52
2. Aada Rautiainen KiihtU 13,66

T10 korkeus
1. Sara Martikainen PyhäsU 110
2. Aada Rautiainen KiihtU 100

T10 3-loikka
1. Kiira Kiiskinen JoensKa 6,94
2. Aada Rautiainen KiihtU 6,76
3. Sara Martikainen PyhäsU 6,76
4. Mette Nevalainen TuupovU 6,55

T10 seiväs
1. Veera Niittymäki SavonlRie 140

P9 200m
1. Elias Vanhanen KuopRei 33,05
2. Oskari Pakarinen PyhäsU 34,15
3. Topias Mustonen JoensKa 37,52
4. Eevert Happonen KuopRei 38,15
5. Touko Nyblom LieksU 41,35

P9 200m
Erä 1:
1. Eevert Happonen KuopRei 38,15
2. Touko Nyblom LieksU 41,35

Erä 2:
1. Elias Vanhanen KuopRei 33,05
2. Oskari Pakarinen PyhäsU 34,15
3. Topias Mustonen JoensKa 37,52

P9 60m aj
1. Topias Mustonen JoensKa 14,04
2. Touko Nyblom LieksU 15,91

P9 korkeus
1. Elias Vanhanen KuopRei 115
2. Topias Mustonen JoensKa 95
3. Touko Nyblom LieksU 90

P9 3-loikka
1. Topias Mustonen JoensKa 6,74

T9 200m
1. Siiri Jääskeläinen HeinävYU 35,26
2. Pinja Myller PyhäsU 36,95
3. Viivi Rahkonen ViitVie 37,57
4. Iida Hakkarainen PyhäsU 37,72
5. Aino Kiiskinen PyhäsU 37,74
6. Nella Voutilainen JoensKa 38,94
7. Vilma Vatanen JoensKa 39,09
8. Melissa Vanhanen KuopRei 40,57
9. Jenna Leppänen JoensKa 43,89

T9 200m
Erä 1:
1. Iida Hakkarainen PyhäsU 37,72
2. Aino Kiiskinen PyhäsU 37,74
3. Vilma Vatanen JoensKa 39,09

Erä 2:
1. Viivi Rahkonen ViitVie 37,57
2. Melissa Vanhanen KuopRei 40,57
3. Jenna Leppänen JoensKa 43,89

Erä 3:
1. Siiri Jääskeläinen HeinävYU 35,26
2. Pinja Myller PyhäsU 36,95
3. Nella Voutilainen JoensKa 38,94

T9 60m aj
1. Viinu Wetterstrand PyhäsU 14,65
2. Nella Voutilainen JoensKa 14,68

T9 korkeus
1. Veera Niittymäki SavonlRie 100
2. Jenna Leppänen JoensKa 75

T9 3-loikka
1. Siiri Jääskeläinen HeinävYU 7,40

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat