Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 23.1.2016

Pohjois-Karjalan avoimien pm-hallikisojen avauspäivänä PyU saavutti komeasti 17 kultaa 19 hopeaa ja 19 pronssia sekä runsaasti muita hyviä sijoituksia ja omia ennätyksiä.

Katso kuvakavalkadi myös PyU/yleisurheilun facebook-sivulta ja Youtube-videoita.

Avoimet pm-hallit
Joensuu 23.1.2016

M 60m
1. juoksu:
1. Mika Purmonen LappUM 7,07
2. Markku Pitkänen KuopRei 7,30
3. Antti Tanhuamäki SavonlRie 7,55
4. Aki Ruotsalainen LappUM 7,69
5. Petteri Soini MikkKV 7,84
6. Juhani Ryynänen JuuanU 9,07

2. juoksu:
1. Mika Purmonen LappUM 7,20
2. Markku Pitkänen KuopRei 7,30
3. Antti Tanhuamäki SavonlRie 7,52
4. Petteri Soini MikkKV 7,61
5. Juhani Ryynänen JuuanU 9,04

M 400m
1. Jere Kokkola ValtVa 52,73
2. Aki Ruotsalainen LappUM 54,00
3. Juuso Kolari VarkKV 54,34
4. Arto Rokkonen LieksVi 60,95

M 1500m
1. Väinö Klemola KuopRei 4.04,92
2. Jukka Rahkonen PolvijU 4.32,03
3. Jari Kinnunen SuomRa 4.48,53

M korkeus
1. Jesse Huttunen SavitU 204
2. Esa Hämäläinen LapinlVe 170

M pituus
1. Joona Kokkola ValtVa 733
2. Juhani Ryynänen JuuanU 431

N 60m
Loppukilpailu:
1. Maria Räsänen KuopRei 7,58
2. Hertta Heikkinen JoensKa 7,66
3. Milla Heiskanen IisVi 7,74
4. Petra-Sofia Laakso SavonlRie 7,89
5. Jutta Heikkinen JoensKa 7,93
Sara Francis KiuruvU 8,05

N 60m
Erä 1:
1. Hertta Heikkinen JoensKa 7,70
2. Milla Heiskanen IisVi 7,75
3. Sara Francis KiuruvU 8,03
4. Pinja Horppu SavonlRie 8,08
5. Ella Kumpulainen SavonlRie 8,17
6. Janika Heikkinen VarkKV 8,53

Erä 2:
1. Maria Räsänen KuopRei 7,58
2. Jutta Heikkinen JoensKa 7,96
3. Petra-Sofia Laakso SavonlRie 8,01
4. Laura Ollikainen VarkKV 8,03
5. Susanna Seppänen VarkKV 8,44
6. Laura Lundberg VarkKV 8,84

N 400m
1. Reetta Joronen SavonlRie 59,45
2. Annina Walling PolvijU 60,76
3. Maria Murtorinne KuopRei 61,57

N 1500m
1. Heidi Maaranen JyväskKU 4.55,36
2. Satu Kähkönen SiilPo 5.14,72

N seiväs
1. Susanna Seppänen VarkKV 280

N pituus
1. Jutta Heikkinen JoensKa 594
2. Hertta Heikkinen JoensKa 566
3. Janika Heikkinen VarkKV 521
4. Iida Kokko JoensKa 482

M19 60m
Loppukilpailu:
1. Joona Välipakka KuopRei 7,21
2. Kalle Hämäläinen LapinlVe 7,22
3. Eliel Pohjolainen KuopRei 7,23
4. Ville Hyttinen KuopRei 7,39
5. Valtteri Valtonen ImU 7,53
6. Tatu Rundelin VarkKV 7,57

Erä 1:
1. Joona Välipakka KuopRei 7,21
2. Ville Hyttinen KuopRei 7,30
3. Kalle Hämäläinen LapinlVe 7,36
4. Kare-Pekka Kupiainen ImU 7,85

Erä 2:
1. Eliel Pohjolainen KuopRei 7,19
2. Valtteri Valtonen ImU 7,49
3. Tatu Rundelin VarkKV 7,58
4. Santeri Hirvonen SiilPo 7,80
Valtteri Lukin IisVi DNS

M19 400m
1. Kristian Backman ImU 53,57
2. Topi Manninen JoensKa 56,62

M19 1500m
1. Roope Lipiäinen ImU 4.50,24
Joonas Pyykönen ValtVa DNS

M19 seiväs
1. Santeri Hirvonen SiilPo 390

M19 pituus
1. Joona Välipakka KuopRei 640
2. Valtteri Valtonen ImU 626
3. Tatu Rundelin VarkKV 587

N19 60m
Loppukilpailu:
1. Sari Virtanen ImU 8,05
2. Essi Väänänen KuopRei 8,13
3. Juulia Julkunen KuopRei 8,17
4. Isla Hahl KuopRei 8,29
5. Aida-Linnea Kukila JuankKuo 8,42
6. Meri Kiiskinen KuopRei 8,59

Erä 1:
1. Essi Väänänen KuopRei 8,21
2. Isla Hahl KuopRei 8,32
3. Moona Kokkonen LieksU 8,65
4. Johanna Seppänen VarkKV 9,24
5. Kiia Karvonen JoensKa 9,28

Erä 2:
1. Sari Virtanen ImU 8,18
2. Juulia Julkunen KuopRei 8,22
3. Aida-Linnea Kukila JuankKuo 8,46
4. Meri Kiiskinen KuopRei 8,62

N19 400m
1. Aida-Linnea Kukila JuankKuo 60,87

N19 korkeus
1. Moona Kokkonen LieksU 155
2. Ilona Mannonen VarkKV 140

N19 seiväs
1. Laura Ollikainen VarkKV 360
2. Mari Joronen SimpU 330
3. Johanna Seppänen VarkKV 280

N19 pituus
1. Hanna Kuosmanen KuopRei 525
2. Isla Hahl KuopRei 519
3. Sari Virtanen ImU 510
4. Meri Kiiskinen KuopRei 475
5. Juulia Julkunen KuopRei 446
6. Essi Tynkkynen JoensKa 401
Ilona Mannonen VarkKV NM

M17 60m
1. Santeri Örn PolvijU 7,39
2. Juuso Välipakka KuopRei 7,50
3. Kaapo Kolari VarkKV 8,08
Eeki Kokkonen LieksU DQ

M17 1500m
1. Jani Juntunen SuomRa 4.33,80
2. Samuel Auvinen JoensKa 4.36,44
3. Mika Kotiranta JoensKa 4.37,91
4. Oskari Silvennoinen JoensKa 4.52,32

M17 korkeus
1. Eeki Kokkonen LieksU 175

M17 seiväs
Johannes Harakka LeppävVi DNS

M17 pituus
1. Juuso Välipakka KuopRei 608
2. Eeki Kokkonen LieksU 593
3. Rasmus Hiltunen SavonlRie 580

N17 60m
Loppukilpailu:
1. Silja Kempas LieksU 7,97
2. Pipsa Lundberg VarkKV 8,15
3. Hanna Siiskonen JoensKa 8,21
4. Elli Hiltunen VarkKV 8,22
5. Laura Risto KuopRei 8,32
6. Eveliina Kumpulainen KuopRei 8,43

Erä 1:
1. Hanna Siiskonen JoensKa 8,24
2. Laura Risto KuopRei 8,36
3. Heta Rundelin VarkKV 8,75
4. Elina Peltola LappUM 8,78
5. Gisela Sahlman JoensKa 8,83
6. Kaisla Kurkela IisVi 9,27

Erä 2:
1. Silja Kempas LieksU 8,06
2. Pipsa Lundberg VarkKV 8,25
3. Elli Hiltunen VarkKV 8,30
4. Jenni Nuutinen PyhäsU 8,71
5. Nina Mutanen JoensKa 8,75

Erä 3:
1. Eveliina Kumpulainen KuopRei 8,24
2. Venla Naapuri SavonlRie 8,65
3. Iida Kauhanen HeinävYU 8,70
4. Kati Nuutinen PyhäsU 8,80
5. Miida-Tuulia Kukila JuankKuo 8,91
6. Niina Ollikainen VarkKV 9,14

N17 400m
1. Elli Hiltunen VarkKV 1.03,42
2. Miida-Tuulia Kukila JuankKuo 1.03,44
3. Venla Naapuri SavonlRie 1.05,34
4. Peppi Ahponen PyhäsU 1.25,19

N17 1500m
1. Jutta Nuutinen PyhäsU 5.23,28
2. Veera Kontkanen PyhäsU 5.25,03
3. Siiri Silvennoinen JoensKa 5.42,13
4. Peppi Ahponen PyhäsU 6.36,51

N17 korkeus
1. Jenni Nuutinen PyhäsU 145

N17 seiväs
1. Elina Peltola LappUM 340
2. Heta Rundelin VarkKV 320
3. Anna Hyttinen LeppävVi 280
4. Niina Ollikainen VarkKV 270

N17 pituus
1. Pipsa Lundberg VarkKV 537
2. Riikka Pitkänen SavonlRie 485
3. Jutta Nuutinen PyhäsU 479
4. Jenni Nuutinen PyhäsU 462
5. Laura Risto KuopRei 438
6. Gisela Sahlman JoensKa 431
7. Anna Hyttinen LeppävVi 430
8. Micaela Lindsberg PyhäsU 424
9. Nina Mutanen JoensKa 409
10. Kaisla Kurkela IisVi 383
11. Kati Nuutinen PyhäsU 177

P15 60m
1. Eetu Kumpulainen KuopRei 7,60
2. Jussi Julkunen KuopRei 7,70
3. Rasmus Hiltunen SavonlRie 7,89
4. Teemu Malinen PyhäsU 8,38
5. Severi Niittymäki SavonlRie 8,43
6. Aleksi Immonen PyhäsU 9,53

P15 800m
1. Elias Lyytinen SulkU 2.16,03
2. Teemu Malinen PyhäsU 2.28,51
3. Aleksi Immonen PyhäsU 2.49,83

P15 korkeus
1. Severi Niittymäki SavonlRie 145
2. Jimi Huuho PyhäsU 135

P15 3-loikka
1. Jimi Huuho PyhäsU 10,55

T15 60m
Loppukilpailu:
1. Janika Pulkkinen SavonlRie 8,37
2. Jenna Riikonen JoensKa 8,59
3. Ada Pakarinen LieksU 8,67
4. Riina Kettunen LieksU 8,72
5. Inka Helminen LapinlVe 8,77
6. Veera Huoman HeinävYU 9,00

Erä 1:
1. Jenna Riikonen JoensKa 8,52
2. Riina Kettunen LieksU 8,83
3. Veera Huoman HeinävYU 8,90
4. Anna Hirvonen KuopRei 9,41
5. Noora Juntunen PyhäsU 9,71

Erä 2:
1. Janika Pulkkinen SavonlRie 8,48
2. Inka Helminen LapinlVe 8,68
3. Ada Pakarinen LieksU 8,78
4. Anniina Turunen PyhäsU 9,24
5. Lumi Kärkkäinen JoensKa 9,27

T15 800m
1. Riikka Lonkainen JoensKa 2.37,97
2. Noora Juntunen PyhäsU 3.09,39

T15 korkeus
1. Riina Hassinen PyhäsU 153
2. Jenna Riikonen JoensKa 140
3. Lumi Kärkkäinen JoensKa 135
4. Tuuli Turunen TuupovU 130

T15 3-loikka
1. Jenna Riikonen JoensKa 9,57
2. Riina Kettunen LieksU 9,50
3. Veera Huoman HeinävYU 9,29
4. Tuuli Turunen TuupovU 8,23

P14 60m
1. Richard Liemula KuopRei 8,30
2. Jesse Paunonen SavonlRie 9,27
3. Eetu Sillanpää PyhäsU 9,65

P14 800m
1. Jesse Paunonen SavonlRie 2.44,66
2. Eetu Sillanpää PyhäsU 3.08,60

P14 korkeus
1. Richard Liemula KuopRei 140
2. Eetu Sillanpää PyhäsU 125

T14 60m
Loppukilpailu:
1. Tanja Kokkonen LappUM 8,17
2. Niina Karttunen SavonlRie 8,46
3. Milla Pirkkalainen ParikkU 8,56
4. Neea Käyhkö SavonlRie 8,93
5. Emilia Kiiski JoensKa 8,99
6. Milla Martikainen LieksU 9,77

Erä 1:
1. Niina Karttunen SavonlRie 8,47
2. Milla Pirkkalainen ParikkU 8,58
3. Emilia Kiiski JoensKa 8,98
4. Teea Ojala JoensKa 10,12

Erä 2:
1. Tanja Kokkonen LappUM 8,15
2. Neea Käyhkö SavonlRie 8,94
3. Milla Martikainen LieksU 9,75
4. Milana Turpeinen KaavKai 9,81
Petra Lappalainen JoensKa DNS

T14 800m
1. Nella Mutka SavonlRie 2.49,88
2. Emma Tahvanainen PyhäsU 2.58,82
3. Enni Koljonen PyhäsU 3.02,85
4. Milana Turpeinen KaavKai 3.28,37

T14 korkeus
1. Neea Käyhkö SavonlRie 159
2. Niina Karttunen SavonlRie 130
3. Emma Tahvanainen PyhäsU 120

T14 3-loikka
1. Tanja Kokkonen LappUM 10,67
2. Neea Käyhkö SavonlRie 10,49
3. Milla Pirkkalainen ParikkU 9,91
4. Milla Martikainen LieksU 8,80
5. Reetta Naumanen OutokPa 8,31
6. Hanna Toivanen JuuanU 8,23

P13 60m
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 8,59
2. Matias Ahtinen HeinävYU 8,69
3. Rasmus Lehikoinen JoensKa 8,72
4. Miska Käyhkö SavonlRie 8,87
5. Jarno Leppänen JoensKa 9,31
6. Eemeli Laitila PyhäsU 9,36

P13 1000m
1. Rasmus Lehikoinen JoensKa 3.26,01
2. Eemeli Laitila PyhäsU 3.38,38
3. Leevi Sepponen KiihtU 4.02,99

P13 korkeus
1. Miska Käyhkö SavonlRie 144
2. Sakari Vallius JoensKa 136
3. Matias Ahtinen HeinävYU 133
4. Juha Karjunen PyhäsU 130
5. Miro Tanninen JoensKa 125

P13 3-loikka
1. Matias Ahtinen HeinävYU 10,24
2. Miro Tanninen JoensKa 9,81
3. Niklas Hyvönen PyhäsU 9,63
4. Sakari Vallius JoensKa 9,59
4. Miro Tanninen JoensKa 9,21
5. Juha Karjunen PyhäsU 9,10

T13 60m
Loppukilpailu:
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 8,46
2. Nea Immonen JoensKa 8,64
3. Veera Kauhanen HeinävYU 8,68
4. Peppi Penttinen JoensKa 8,70
5. Aada Kokko JoensKa 8,77
6. Oona Majoinen JoensKa 8,86

Erä 1:
1. Nea Immonen JoensKa 8,4h
2. Oona Majoinen JoensKa 8,7h
3. Siiri Mannerheimo JoensKa 8,8h
4. Pilvi Turunen TuupovU 9,4h
5. Jasmin Kettunen PyhäsU 9,6h

Erä 2:
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 8,2h
2. Aada Kokko JoensKa 8,5h
3. Tiia Rantala PolvijU 9,0h
4. Matleena Hartikainen PolvijU 9,3h
5. Minja Mannerheimo JoensKa 10,4h

Erä 3:
1. Peppi Penttinen JoensKa 8,4h
2. Veera Kauhanen HeinävYU 8,5h
3. Emilia Jolkkonen PolvijU 8,9h
4. Iiris Kosunen PuumVi 9,1h
5. Sini Rahkonen ViitVie 9,6h

T13 1000m
1. Jenna-Julia Kettunen KuopRei 3.25,52
2. Vanessa Juntunen SuomRa 3.32,22
3. Peppi Penttinen JoensKa 3.33,57
4. Sini Rahkonen ViitVie 3.34,61
5. Siiri Uusitalo PyhäsU 3.53,09
6. Emilia Jolkkonen PolvijU 3.53,12
7. Matleena Hartikainen PolvijU 3.57,22
8. Karla Könönen PyhäsU 4.01,52
9. Jasmin Kettunen PyhäsU 4.04,61

T13 korkeus
1. Tiia Rantala PolvijU 134
2. Riina Palviainen LieksU 120
3. Pilvi Turunen TuupovU 110

T13 3-loikka
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 9,66
2. Oona Majoinen JoensKa 9,47
3. Aada Kokko JoensKa 9,09
4. Karla Könönen PyhäsU 8,33

P12 60m
1. Atte Purmonen PyhäsU 8,62
2. Aatu Holopainen JoensKa 9,01
3. Lassi Valta PyhäsU 9,14
4. Kasper Kamppuri PyhäsU 9,18
5. Veikko Siira NurmSe 9,64
6. Matias Hohtari SavonlRie 9,74

P12 1000m
1. Ville Vanhanen KuopRei 3.16,21
2. Eetu Viitaniemi JoensKa 3.27,02
3. Lassi Valta PyhäsU 3.27,08
4. Martti Majuri PuumVi 3.37,37
5. Aaro Nyyssönen JoensKa 3.38,03
6. Jimi Alastalo PyhäsU 3.43,98

P12 korkeus
1. Lassi Valta PyhäsU 130
2. Jimi Alastalo PyhäsU 120
3. Aatu Holopainen JoensKa 115
4. Ahti Turunen JoensKa 105

P12 3-loikka
1. Aatu Holopainen JoensKa 9,93
2. Matias Hohtari SavonlRie 8,06

T12 60m
Loppukilpailu erä 1:
1. Carla Liukkonen SjundeåIF 8,90
2. Alina Tuomela KuopRei 8,93
3. Sofia Raatikainen PyhäsU 9,11
4. Vera Piiroinen JoensKa 9,41
5. Anni Huovinen PyhäsU 9,60
6. Reetta Ryynänen PyhäsU 9,61

Loppukilpailu erä 2:
1. Anni Tervamäki KaavKai 9,27
2. Tiia Säde JoensKa 9,42
3. Aava Kipinä JoensKa 9,58
4. Linnea Pikkarainen PyhäsU 9,60
5. Asta Riikonen PolvijU 9,72

T12 60m
Erä 1:
1. Carla Liukkonen SjundeåIF 8,96
2. Vera Piiroinen JoensKa 9,35
3. Aava Kipinä JoensKa 9,60
4. Siiri Luostarinen JoensKa 9,85
5. Milla Lepistö SavonlRie 9,86
6. Ida-Josefina Ilvonen JuuanU 10,35

Erä 2 (ajanotossa ongelmia):
1. Sofia Raatikainen PyhäsU
2. Reetta Ryynänen PyhäsU
3. Anni Tervamäki KaavKai
4. Tiia Säde JoensKa
5. Vilma Mikkola KeskiUYU

Erä 3:
1. Alina Tuomela KuopRei 9,01
2. Anni Huovinen PyhäsU 9,52
3. Linnea Pikkarainen PyhäsU 9,57
4. Asta Riikonen PolvijU 9,68
5. Mila Nevalainen TuupovU 10,66

T12 1000m
1. Anni Tervamäki KaavKai 3.50,31
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 3.52,78
3. Siiri Luostarinen JoensKa 3.56,20
4. Janna Huuho PyhäsU 4.19,91
5. Cindy Ahponen PyhäsU 4.20,01
6. Mila Nevalainen TuupovU 4.21,55
7. Ida-Josefina Ilvonen JuuanU 4.41,96

T12 korkeus
1. Carla Liukkonen SjundeåIF 140
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 131
3. Vilma Mikkola KeskiUYU 125
4. Reetta Ryynänen PyhäsU 120
5. Linnea Pikkarainen PyhäsU 120
6. Alina Tuomela KuopRei 115
7. Tiia Säde JoensKa 110

T12 3-loikka
1. Vilma Mikkola KeskiUYU 8,57
2. Anni Tervamäki KaavKai 8,36
3. Sofia Raatikainen PyhäsU 8,30
4. Linnea Pikkarainen PyhäsU 8,08
5. Reetta Ryynänen PyhäsU 7,92
6. Aava Kipinä JoensKa 7,55
7. Anni Huovinen PyhäsU 7,43
8. Tiia Säde JoensKa 7,39
9. Asta Riikonen PolvijU 7,38
10. Ida-Josefina Ilvonen JuuanU 7,29
11. Sanna Toivanen JuuanU 7,03
12. Mila Nevalainen TuupovU 6,92

P11 60m
Loppukilpailu:
1. Väinö Kontkanen PyhäsU 9,16
2. Otso Liimatta NurmSe 9,22
3. Aarni Nyblom LieksU 9,59
4. Mico Räty PyhäsU 9,82
5. Eero Mauro LieksU 9,83
6. Lauri Räsänen PyhäsU 9,84

P11 60m
Erä 1:
1. Väinö Kontkanen PyhäsU 9,34
2. Eero Mauro LieksU 9,70
3. Lauri Räsänen PyhäsU 9,91
4. Hannes Korhonen JoensKa 10,10
5. Vertti Wetterstrand PyhäsU 10,19
6. Joona Turunen JoensKa 10,75

Erä 2:
1. Otso Liimatta NurmSe 9,48
2. Aarni Nyblom LieksU 9,64
3. Mico Räty PyhäsU 9,88
4. Juuso Jormanainen TuupovU 10,05
5. Eeli Kinnunen JoensKa 10,46

P11 1000m
1. Väinö Kontkanen PyhäsU 3.34,17
2. Joona Turunen JoensKa 3.51,96
3. Mico Räty PyhäsU 3.54,83
4. Lauri Räsänen PyhäsU 4.00,49
5. Juuso Jormanainen TuupovU 4.04,32
6. Viljami Leppänen JoensKa 4.08,24
7. Tarmo Laitinen PyhäsU 4.17,44

P11 pituus
1. Otso Liimatta NurmSe 400
2. Lauri Räsänen PyhäsU 389
3. Aarni Nyblom LieksU 371
4. Eero Mauro LieksU 359
5. Mico Räty PyhäsU 354
6. Juuso Jormanainen TuupovU 348
7. Eeli Kinnunen JoensKa 345
8. Hannes Korhonen JoensKa 344
9. Tarmo Laitinen PyhäsU 343

P11 kuula
1. Eeli Kinnunen JoensKa 7,79
2. Otso Liimatta NurmSe 7,39
3. Hannes Korhonen JoensKa 6,79
4. Eero Mauro LieksU 6,53
5. Aarni Nyblom LieksU 6,50
6. Roope Maaninka PyhäsU 6,24
7. Tarmo Laitinen PyhäsU 5,99
8. Vertti Wetterstrand PyhäsU 5,97

T11 60m
Loppukilpailu:
1. Alisa Oinonen PyhäsU 9,67
2. Emmi Heikkinen SuomRa 9,81
3. Heidi Tirkkonen KaavKai 9,91
4. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,95
5. Riikka Jokinen PyhäsU 10,01
6. Sesilia Jolkkonen PolvijU 10,13

T11 60m
Erä 1:
1. Emmi Heikkinen SuomRa 9,76
2. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,81
3. Alisa Oinonen PyhäsU 9,81
4. Heidi Tirkkonen KaavKai 10,02
5. Lilja Korhonen KaavKai 10,60
6. Jenna Räisänen SuomRa 10,75

Erä 2:
1. Riikka Jokinen PyhäsU 9,85
2. Sesilia Jolkkonen PolvijU 9,97
3. Iida Kinnunen SuomRa 10,07
4. Krista Karttunen PolvijU 10,35
5. Aino Pyykkö LieksU 10,36

T11 1000m
1. Heidi Tirkkonen KaavKai 3.53,91
2. Alisa Oinonen PyhäsU 3.58,34
3. Lilja Korhonen KaavKai 4.06,98
4. Jenna Räisänen SuomRa 4.11,80

T11 pituus
1. Alisa Oinonen PyhäsU 369
2. Heidi Tirkkonen KaavKai 367
3. Emmi Heikkinen SuomRa 366
4. Nea Rova JoensKa 345
5. Iida Kinnunen SuomRa 341
6. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 337
7. Riikka Jokinen PyhäsU 329
8. Lilja Korhonen KaavKai 320
9. Aino Pyykkö LieksU 315
10. Krista Karttunen PolvijU 300
11. Sesilia Jolkkonen PolvijU 284

T11 kuula
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 6,85
2. Elina Valta PyhäsU 6,19
3. Sesilia Jolkkonen PolvijU 5,94
4. Krista Karttunen PolvijU 4,97

P10 60m
Loppukilpailu:
1. Santeri Kekarainen JoensKa 9,26
2. Anton Tallus PyhäsU 9,68
3. Toni Juntunen PyhäsU 9,83
4. Niklas Nykyri JoensKa 10,03
5. Atte Turunen JoensKa 10,14
6. Aku Alastalo PyhäsU 10,49

P10 60m
Erä 1:
1. Atte Turunen JoensKa 10,26
2. Miko Piiroinen JoensKa 10,28
3. Tatu Rantala PolvijU 10,50
4. Akseli Laitila PyhäsU 10,52
5. Reko Tanninen JoensKa 10,78

Erä 2:
1. Santeri Kekarainen JoensKa 9,34
2. Anton Tallus PyhäsU 9,77
3. Milo Kuivalainen PyhäsU 10,27
4. Anton Kettunen JoensKa 10,38

Erä 3:
1. Niklas Nykyri JoensKa 9,88
2. Toni Juntunen PyhäsU 10,02
3. Aku Alastalo PyhäsU 10,11
4. Eeli Mustonen JoensKa 10,52

P10 1000m
1. Santeri Kekarainen JoensKa 3.38,95
2. Anton Tallus PyhäsU 3.39,13
3. Niklas Nykyri JoensKa 3.42,22
4. Anton Kettunen JoensKa 3.42,75
5. Toni Juntunen PyhäsU 3.46,93
6. Milo Kuivalainen PyhäsU 3.46,94
7. Miko Piiroinen JoensKa 3.49,81
8. Eeli Mustonen JoensKa 3.49,81
9. Tatu Rantala PolvijU 4.03,95

P10 pituus
1. Niklas Nykyri JoensKa 391
2. Anton Tallus PyhäsU 374
3. Santeri Kekarainen JoensKa 361
4. Anton Kettunen JoensKa 359
5. Atte Turunen JoensKa 352
6. Eeli Mustonen JoensKa 348
7. Toni Juntunen PyhäsU 333
8. Miko Piiroinen JoensKa 325
9. Tatu Rantala PolvijU 325
10. Akseli Laitila PyhäsU 316
11. Luka Gerres JoensKa 312
12. Reko Tanninen JoensKa 304

P10 kuula
1. Topi Parviainen TuupovU 7,52
2. Niklas Nykyri JoensKa 7,31
3. Eeli Mustonen JoensKa 6,14
4. Reko Tanninen JoensKa 5,50
5. Atte Turunen JoensKa 5,27
6. Santeri Kekarainen JoensKa 5,12
7. Arttu Uusitalo PyhäsU 5,10
8. Aku Alastalo PyhäsU 4,99
9. Tatu Rantala PolvijU 4,73

T10 60m
Loppukilpailu:
1. Sara Martikainen PyhäsU 10,17
2. Aada Rautiainen KiihtU 10,23
3. Kiira Kiiskinen JoensKa 10,24
4. Oona Kareinen TuupovU 10,61
5. Ella Sepponen KiihtU 11,19
6. Mette Nevalainen TuupovU 11,46

T10 60m
Erä 1:
1. Sara Martikainen PyhäsU 10,16
2. Aada Rautiainen KiihtU 10,35
3. Mette Nevalainen TuupovU 11,09

Erä 2:
1. Kiira Kiiskinen JoensKa 10,37
2. Oona Kareinen TuupovU 10,58
3. Ella Sepponen KiihtU 11,31
4. Alisa Westman TuupovU 12,25

T10 1000m
1. Aada Rautiainen KiihtU 4.05,64
2. Kiira Kiiskinen JoensKa 4.28,91
3. Mette Nevalainen TuupovU 4.30,64
4. Oona Kareinen TuupovU 4.31,49

T10 pituus
1. Sara Martikainen PyhäsU 339
2. Aada Rautiainen KiihtU 335
3. Kiira Kiiskinen JoensKa 319
4. Oona Kareinen TuupovU 310
5. Mette Nevalainen TuupovU 293
6. Ella Sepponen KiihtU 259
7. Netta Martikainen LieksU 259
8. Alisa Westman TuupovU 235

T10 kuula
1. Netta Martikainen LieksU 4,85
2. Kiira Kiiskinen JoensKa 4,39
3. Sara Martikainen PyhäsU 4,36
4. Annika Tattari KiihtU 3,82

P9 40m
Erä 1:
1. Elias Vanhanen KuopRei 6,94
2. Oskari Pakarinen PyhäsU 7,15
3. Topias Mustonen JoensKa 7,57
4. Topias Juntunen PyhäsU 7,72
5. Leevi Lauronen PolvijU 8,51

Erä 2:
1. Luka Räty PyhäsU 7,44
2. Sulo-Veikko Varonen JoensKa 7,53
3. Eevert Happonen KuopRei 7,74
4. Touko Nyblom LieksU 8,10
5. Daniel Myller PyhäsU 8,18

P9 1000m
1. Elias Vanhanen KuopRei 3.38,46
2. Sulo-Veikko Varonen JoensKa 4.01,82
3. Luca Räty PyhäsU 4.10,75
4. Topias Mustonen JoensKa 4.18,51
5. Topias Juntunen PyhäsU 4.22,16

P9 pituus
1. Elias Vanhanen KuopRei 370
2. Oskari Pakarinen PyhäsU 345
3. Luca Räty PyhäsU 313
4. Sulo-Veikko Varonen JoensKa 308
5. Topias Juntunen PyhäsU 299
6. Topias Mustonen JoensKa 295
7. Touko Nyblom LieksU 290
8. Eevert Happonen KuopRei 284
9. Aapo Rautiainen KiihtU 261
10. Leevi Lauronen PolvijU 252

P9 kuula
1. Elias Vanhanen KuopRei 6,40
2. Topias Mustonen JoensKa 5,50
3. Leevi Lauronen PolvijU 5,44
4. Touko Nyblom LieksU 5,19

T9 40m
Erä 1:
1. Adriana Kalymialaris HIFK 6,88
2. Siiri Jääskeläinen HeinävYU 7,18
3. Viinu Wetterstrand PyhäsU 7,42
4. Iiris Voutilainen JoensKa 7,56
5. Aino Kiiskinen PyhäsU 7,56

Erä 2:
1. Pinja Myller PyhäsU 7,32
2. Iida Hakkarainen PyhäsU 7,59
3. Melissa Vanhanen KuopRei 7,87
4. Vilma Vatanen JoensKa 7,99
5. Jasmin Huuho PyhäsU 8,39

T9 1000m
1. Aino Kiiskinen PyhäsU 4.14,19
2. Iiris Voutilainen JoensKa 4.18,23
3. Pinja Myller PyhäsU 4.24,05
4. Viivi Rahkonen ViitVie 4.29,07
5. Milla Tukiainen PyhäsU 5.58,21

T9 pituus
1. Adriana Kalymialaris HIFK 349
2. Siiri Jääskeläinen HeinävYU 331
3. Aino Kiiskinen PyhäsU 314
4. Iiris Voutilainen JoensKa 311
5. Pinja Myller PyhäsU 309
6. Viinu Wetterstrand PyhäsU 302
7. Veera Niittymäki SavonlRie 293
8. Vilma Vatanen JoensKa 293
9. Viivi Rahkonen ViitVie 282
10. Jasmin Huuho PyhäsU 262

T9 kuula
1. Siiri Jääskeläinen HeinävYU 5,38
2. Erin Nykyri JoensKa 4,58
3. Veera Niittymäki SavonlRie 4,42
4. Vilma Vatanen JoensKa 4,34
5. Titta Martikainen LieksU 3,71
6. Jasmin Huuho PyhäsU 3,35

-----------------------

Keihäskoulun keihäskisa
Joensuu 23.1.2016

T15 keihäs
1. Milla Martikainen LieksU 39,99
2. Lumi Kärkkäinen JoensKa 35,39
3. Reetta Naumanen OutokPa 28,54
4. Tuuli Kinnunen JoensKa 27,16
5. Hanna Toivanen JuuanU 24,77

P13 keihäs
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 44,29
2. Aku Parviainen TuupovU 42,26
3. Miro Tanninen JoensKa 31,02

T13 keihäs
1. Sanni Toivanen JuuanU 22,25

P11 keihäs
1. Topi Parviainen TuupovU 29,13
2. Eeli Kinnunen JoensKa 29,09
3. Eeli Mustonen JoensKa 24,77

T11 keihäs
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 20,78

P9 keihäs
1. Topias Mustonen JoensKa 17,03

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat