Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
LAITILA

Pyhäselän Urheilijat saavutti riemastuttavan 48 pisteen voiton ennen ennakkosuosikki Noormarkun Nopsaa Laitilassa, Lounais-Suomessa käydyssä 5000 - 10 000 asukkaan kuntien urheiluseurojen valtakunnallisessa Mega-sarjan finaalissa pistein 389.

Voitto on PyU:lle Vattenfallin 18-vuotisen historian kahdeksas ja voittomarginaali on seuran kolmanneksi suurin. Suurin voitto, 62 pistettä heltisi vuonna 2001.

PyU menestyi erinomaisesti kaikissa 11-17-vuotiaiden lajiryhmissä, vaikka aivan parasta joukkuetta ei saatu jälkeille tänäkään vuonna sairastumisten ja muiden lajien pelimatkojen takia. Varaedustajat täyttivät kuitenkin paikkansa erinomaisesti, kuten 13-vuotiaiden 1000 metrillä neljänneksi juossut ja loppusuoralla monta vastustajaansa ohitellut 12-vuotias Samu Käyhkö.

Lajivoittoihin ylsivät kisan 32 lajista Ville Halonen (P15 kuula), Jimi Huuho (P15 1000 m kävely), Kati Nuutinen (T15 80 m aj), Veera Kontkanen (T13 1000 m), Väinö Kontkanen (P11 1000 m) sekä Lassi Valta (P11 150 m). Lisäksi saatiin peräti yhdeksän muuta sijoitusta kolmen parhaan joukkoon.

Väinö Kontkasen 1000 metrin aika 3.18,97 on Pohjois-Karjalan kaikkien aikojen toiseksi paras 10-vuotiaissa ja jää vain 1,5 sekuntia Katajan Jouni Törrösen 43 vuoden ikäisestä pe:stä.

13-vuotiaiden 60 m:n aidoissa Jasmina Venäläinen,12, juoksi kolmanneksi ja sivusi erittäin huonosta lähdöstä ja kahden metrin vastatuulesta huolimatta Katajan Sanna Jaatisen kuuden vuoden takaista pe:tä ajallaan 10,54.

Itäisen alueen valmennuspäällikkö Ilpo Koponen onnitteli PyU:ta jälleen saavutetusta hienosta lopputuloksesta:

- Joukkueen kokoamisessa on valtava työ. Kunpa muuallakin Pohjois-Karjalassa ymmärrettäisiin joukkuehengen merkitys ja seuroissa koottaisiin innolla porukoita huipentumiin, viesteihin ja Vattenfalliin, Koponen tuumi.



Vattenfall Seuracup-finaali Mega-sarja
Laitila, lämpötila +19, puolipilvistä
29.8.2015

TULOKSET

1 Pyhäselän Urheilijat 389,5
2 Noormarkun Nopsa 341,5
3 Laitilan Jyske 329
4 Sjundeå IF 321,5
5 Iitin Pyrintö 303
6 Karkkilan Pojat 295
7 Lauttakylän Luja 293
8 Juvan Urheilijat 293
9 Ähtärin Urheilijat 270,5
10 Alavuden Urheilijat 269
11 IF Åsarna 252
12 Kalajoen Junkkarit 222,5
13 Tammelan Ryske 222
14 Kauvahan Wisa 203
15 Kerimäen Urheilijat 180
16 IF Nykarlebynedjen 131,5

P11 150 m

1. Lassi Valta 2004 PyhäsU 23,02
2. Rasmus Hautamäki 2004 AlavU 23,21
3. Erkka Maine 2004 LauttLu 23,41
4. Peetu Mäkinen 2004 ÄhtU 23,43
5. Valtteri Yrjölä 2004 TammRy 23,72
6. Tapio Tiihonen 2004 IitPy 24,14
7. Viktor Jansson 2004 SjundeåIF 24,59
8. Taavi Lauttamus 2005 KauhWi 24,84
9. Anton Forsström 2005 IFÅsar 24,97
10. Saku Mäkelä 2005 KalajJu 25,19
11. Petteri Laakso 2006 JuvU 25,22
12. Leo Fabig 2006 NoormNo 25,94
13. Valtteri Valtonen 2006 LaitJy 26,05
14. Jim Ström 2007 IFNykn 28,02
15. Lucas Honkanen 2006 KerimU 29,25

Erä 1 Tuuli: -2,3

1. Viktor Jansson 2004 SjundeåIF 24,59
2. Valtteri Valtonen 2006 LaitJy 26,05
3. Jim Ström 2007 IFNykn 28,02
4. Lucas Honkanen 2006 KerimU 29,25

Erä 2 Tuuli: -2,6

1. Taavi Lauttamus 2005 KauhWi 24,84
2. Anton Forsström 2005 IFÅsar 24,97
3. Saku Mäkelä 2005 KalajJu 25,19
4. Petteri Laakso 2006 JuvU 25,22
5. Leo Fabig 2006 NoormNo 25,94

Erä 3 Tuuli: -2,2

1. Lassi Valta 2004 PyhäsU 23,02
2. Rasmus Hautamäki 2004 AlavU 23,21
3. Erkka Maine 2004 LauttLu 23,41
4. Peetu Mäkinen 2004 ÄhtU 23,43
5. Valtteri Yrjölä 2004 TammRy 23,72
6. Tapio Tiihonen 2004 IitPy 24,14

P11 1000 m


1. Väinö Kontkanen 2005 PyhäsU 3.18,97
2. Aku Toivonen 2004 AlavU 3.21,23
3. Lucas Hansén 2004 IFÅsar 3.24,38
4. Niklas Antola 2004 LaitJy 3.28,71
5. Veikko Mäkilä 2004 TammRy 3.38,43
6. Otso Häyrynen 2005 IitPy 3.39,25
7. Simeon Koivisto 2004 NoormNo 3.40,23
8. Aatu Hellgren 2004 KarkkPo 3.40,74
9. Elvis Grunér 2004 JuvU 3.41,03
10. Amos Nordström 2005 IFNykn 3.51,53
11. Timo Järvinen 2006 KauhWi 3.52,66
12. Joni Sallinen 2005 KerimU 3.57,52
13. Rasmus Rautio 2005 ÄhtU 3.58,11
14. Andreas Söderholm 2005 SjundeåIF 4.00,88
15. Santeri Ruusunen 2005 LauttLu 4.05,59
16. Luka Heikkilä 2006 KalajJu 4.17,39

P11 Pituus

1. Akseli Hyytiä 2004 LaitJy 4,39
4,35 4,16 4,30 4,39

2. Tomi Heiskanen 2004 KarkkPo 4,27
4,27 4,20 - 4,20

3. Arttu Rajalahti 2004 ÄhtU 4,23
4,19 4,11 4,23 4,14

4. Elmeri Lehtinen 2004 LauttLu 4,17
4,17 4,03 4,07 4,05

5. Jani Laakso 2004 TammRy 4,10
4,10 4,07 4,02 3,79

6. Jarno Keronen 2004 PyhäsU 3,95
3,95 2,66 3,78 3,71

7. Roni Joensuu 2004 SjundeåIF 3,86
3,50 3,78 3,86 3,77

8. Mikael Mäkinen 2004 NoormNo 3,76
- 3,76 3,70 -

9. Erik Heikkilä 2005 IitPy 3,73
3,69 3,52 3,73 3,56

10. Tini Kaila 2004 JuvU 3,69
3,59 3,69 3,61 -

11. Noah Skog 2004 IFÅsar 3,69
3,61 3,47 3,69 1,70

12. Erkki Seppänen 2006 KauhWi 3,37
3,24 3,37 3,25 3,15

13. Veeti Jokela 2005 AlavU 3,28
3,16 3,23 3,25 3,28

14. Erkka Makkonen 2006 KerimU 3,13
2,97 2,89 3,09 3,13


P11 Keihäs

1. Henrik Lehtinen 2004 LauttLu 38,55
38,18 35,99 38,55 34,92
2. Antti Kolu 2004 PyhäsU 33,29
- 32,96 30,56 33,29
3. Eemeli Väisänen 2004 JuvU 32,54
- 28,78 32,16 32,54
4. Patrick Jokela 2004 AlavU 32,31
30,74 32,31 - 27,82
5. Antti Sairanen 2004 KerimU 28,21
- 27,63 - 28,21
6. Justus Lukkala 2004 LaitJy 27,96
27,00 - 27,96 26,06
7. Eero Mäkinen 2004 ÄhtU 26,53
26,53 22,19 - 18,70
8. Petteri Vihtalahti 2004 NoormNo 26,06
25,05 24,64 - 26,06
9. Jesse Tuki 2004 TammRy 25,95
- 22,30 25,95 25,02
10. Nestori Kivimäki 2004 KarkkPo 23,62
21,54 23,62 23,44 -
11. Ville Vihertö 2004 IitPy 23,30
23,30 22,62 18,64 21,87
12. Daniel Heikkilä 2005 KalajJu 23,08
23,08 22,02 22,64 -
13. Benjamin Holmbäck 2005 IFÅsar 20,76
16,31 14,02 18,43 20,76
14. Albin Berglund 2004 SjundeåIF 20,63
17,58 19,05 18,95 20,63

P13 1000 m


1. Niklas Erkintalo 2002 NoormNo 3.00,88
2. Juho Helander 2002 AlavU 3.02,45
3. Vico Salminen 2002 KarkkPo 3.20,94
4. Samu Käyhkö 2003 PyhäsU 3.23,13
5. Dennis Forsman 2002 SjundeåIF 3.23,26
6. Kalle Himanen 2003 JuvU 3.24,25
7. Fredrik Björkqvist 2002 IFÅsar 3.25,83
8. Joonas Vainio 2002 LaitJy 3.26,50
9. Aleksi Huhtamäki 2003 ÄhtU 3.29,85
10. Veeti Malkki 2002 KerimU 3.29,98
11. Veeti Saarinen 2004 TammRy 3.33,73
12. Veeti Laine 2003 LauttLu 3.54,81
13. Luukas Huppunen 2009 IitPy 4.33,89

P13 60 m aj

1. Robert Silenko 2002 LauttLu 10,49
2. Robin Forsman 2002 SjundeåIF 10,59
3. Lauri Piironen 2002 PyhäsU 10,62
4. Joonas Viitala 2002 KarkkPo 10,73
5. Joona Suojala 2002 JuvU 10,87
6. Tuukka Ingers 2003 IitPy 10,95
7. Rickhard Tenhunen 2002 ÄhtU 10,99
8. Janne Juhola 2003 KalajJu 11,29
9. Oliver Oksanen 2003 NoormNo 11,33
10. Samuli Ranta 2003 LaitJy 11,80
11. Miika Jokela 2003 AlavU 12,52
12. Atte Kuusela 2005 TammRy 13,01
13. Atte Sippola 2002 KauhWi 14,99

Erä 1 Tuuli: -0,8

1. Lauri Piironen 2002 PyhäsU 10,62
2. Miika Jokela 2003 AlavU 12,52
3. Atte Kuusela 2005 TammRy 13,01
4. Atte Sippola 2002 KauhWi 14,99

Erä 2 Tuuli: -0,9

1. Robert Silenko 2002 LauttLu 10,49
2. Joonas Viitala 2002 KarkkPo 10,73
3. Tuukka Ingers 2003 IitPy 10,95
4. Samuli Ranta 2003 LaitJy 11,80

Erä 3 Tuuli: -2,6

1. Robin Forsman 2002 SjundeåIF 10,59
2. Joona Suojala 2002 JuvU 10,87
3. Rickhard Tenhunen 2002 ÄhtU 10,99
4. Janne Juhola 2003 KalajJu 11,29
5. Oliver Oksanen 2003 NoormNo 11,33

P13 Korkeus

1. Ville Toivonen 2002 ÄhtU 157
139 143 152 157 160
O O O XXO XXX
2. Anssi Järvinen 2002 KauhWi 139
131 135 139 143
O O O XXX
3. Benjamin Oittinen 2002 PyhäsU 139
115 119 123 127 131 135 139 143
O O O O O XXO XXO XXX
4. Ville-Veikko Isomäki 2003 NoormNo 135
123 127 131 135 139
O O O O XXX
5. Jeremias Heikkilä 2002 KalajJu 135
119 123 127 131 135 139
O O O XO O XXX
6. Martin Mäenpää 2003 LaitJy 135
115 119 123 127 131 135 139
O O O XO O XO XXX
7. Alexander Storrank 2003 IFÅsar 135
111 115 119 123 127 131 135 139
O O O O O XO XXO XXX
8. Karl Lemström 2002 SjundeåIF 131
111 115 119 123 127 131 135
O O O O O O XXX
9. Niklas Makkonen 2003 KerimU 131
107 111 115 119 123 127 131 135
O O O O O XO O XX
10. Otso Kolehmainen 2002 IitPy 127
119 123 127 131
O O XO XXX
11. Niko Ämmälä 2003 AlavU 123
115 119 123 127
O O O XXX
12. Ronaldo Lodi 2003 JuvU 123
111 115 119 123 127
O O O XO XXX
13. Luukas Virolainen 2002 KarkkPo 119
111 115 119 123
O XO XO XXX
14. Markus Aaltonen 2004 TammRy 115
099 103 107 111 115 119
O - XXO O XO XXX
15. Artturi Kiuru 2002 LauttLu 111
103 107 111 115
O O O XXX

P13 Moukari

1. Kalle Asunmaa 2002 AlavU 32,79
32,79 X X X
2. Frans Hakasuo 2002 LauttLu 31,81
30,41 31,81 X X
3. Niklas Hyvönen 2003 PyhäsU 31,41
31,41 X X X
4. Juuso Lukkala 2002 LaitJy 29,34
X 29,34 X X
5. Aaro Kari 2002 KauhWi 29,10
23,53 29,10 28,85 X
6. Jonatan Enfors 2002 IFÅsar 29,01
27,53 X 29,01 28,98
7. Jouni Pirinen 2003 ÄhtU 24,80
24,49 24,80 24,25 X
8. Veikka Granat 2003 NoormNo 23,89
X X X 23,89
9. Oliver Lodenius 2002 SjundeåIF 23,33
23,33 21,54 21,49 20,08
10. Pyry Mäenpää 2002 KarkkPo 19,76
19,76 19,62 18,82 19,70
11. Venni Silmälä 2002 TammRy 17,95
14,35 X 12,31 17,95
12. Jere Laurila 2003 KalajJu 16,09
15,80 16,09 14,47 14,88
13. Waltteri Hämäläinen 2003 JuvU 15,85
X X 15,85 15,65
14. Leevi Lehtikangas 2003 IitPy 13,64
11,97 13,64 13,36 13,54

P15 2000 m


1. Eelis Valikainen 2000 KalajJu 6.26,91
2. Joona Lindgren 2001 KauhWi 6.37,07
3. Eelis Hakala 2000 PyhäsU 6.41,37
4. Oskari Lahtinen 2001 NoormNo 6.55,28
5. Joona Mäntylä 2001 LauttLu 7.00,84
6. Eero Peltola 2001 IitPy 7.02,60
7. Eetu Kemppainen 2002 KarkkPo 7.03,11
8. Juha Laine 2000 KerimU 7.06,21
9. Sebastian Björkman 2001 SjundeåIF 7.11,87
10. Samu Hyppönen 2000 JuvU 7.11,88
11. Santtu Mäenpää 2000 AlavU 7.21,29
12. Kevin Nykänen 2001 IFÅsarna 7.32,13
13. Vili Silmälä 2000 TammRy 7.46,17
14. Miro Mattila 2001 LaitJy 8.27,62

P15 100 m aj

1. Juuso Toivonen 2000 ÄhtU 14,44
2. Topi Julkunen 2000 JuvU 15,38
3. Roope Haapanen 2000 TammRy 15,50
4. Hermanni Haaparanta 2000 NoormNo 15,60
5. Aapo Vainonen 2000 IitPy 16,12
6. Tomi Valkama 2001 KauhWi 16,15
7. Tero Uusikartano 2000 LaitJy 16,31
8. Elias Nordström 2000 IFNykn 16,46
9. Jesse Piiroinen 2001 PyhäsU 17,17
9. Niilo Niemelä 2001 KalajJu 17,17
11. Tuomas Järvelin 2000 AlavU 17,78
12. Lucas Sannholm 2001 SjundeåIF 18,72
13. Jere Tasala 2001 KarkkPo 20,01
14. Joonas Janhunen 2001 KerimU 20,12
15. Robin Sandberg 2000 IFÅsar 20,77
16. Juho Marttila 2001 LauttLu 21,70

Erä 1 Tuuli: -2,4

1. Lucas Sannholm 2001 SjundeåIF 18,72
2. Jere Tasala 2001 KarkkPo 20,01
3. Joonas Janhunen 2001 KerimU 20,12
4. Robin Sandberg 2000 IFÅsar 20,77
5. Juho Marttila 2001 LauttLu 21,70

Erä 2 Tuuli: -1,8

1. Topi Julkunen 2000 JuvU 15,38
2. Tero Uusikartano 2000 LaitJy 16,31
3. Jesse Piiroinen 2001 PyhäsU 17,17
3. Niilo Niemelä 2001 KalajJu 17,17
5. Tuomas Järvelin 2000 AlavU 17,78

Erä 3 Tuuli: -1,7

1. Juuso Toivonen 2000 ÄhtU 14,44
2. Roope Haapanen 2000 TammRy 15,50
3. Hermanni Haaparanta 2000 NoormNo 15,60
4. Aapo Vainonen 2000 IitPy 16,12
5. Tomi Valkama 2001 KauhWi 16,15
6. Elias Nordström 2000 IFNykn 16,46

P15 Seiväs

1. Akseli Nuutinen 2001 IitPy 360
285 295 305 315 325 350 360 371
O - O O O XO O XXX
2. Isak Drifell 2000 IFNykn 315
265 275 285 295 305 315 325
O O O O O O XXX
3. Santeri Purhonen 2000 JuvU 315
255 265 275 285 295 305 315 325
O XO O O O XXO O XXX
4. Waltteri Heinonen 2000 LaitJy 285
285 295
O XXX
4. Pyry Suutarinen 2001 ÄhtU 285
245 255 265 275 285 295
O O O O O XXX
6. Aleksi Hakanen 2000 LauttLu 275
265 275 285
XO O XXX
7. Juuso Kosonen 2001 KerimU 230
200 215 230 245
O O XO XXX
8. Pauli Järvinen 2001 KauhWi 215
155 170 185 200 215 230
O O O O XO XXX
9. Miro Salminen 2001 KarkkPo 200
170 185 200 215
O O O XXX
9. Juha Karjunen 2003 PyhäsU 200
170 185 200 215
O O O XXX
9. Joosu Iisakkala 2002 NoormNo 200
200 215 230
O - XXX
12. Jonas Hässjebacka 2000 IFÅsar 200
140 155 170 185 200 215
O O O O XXO XXX
13. Osku Isokangas 2000 AlavU 185
155 170 185 200
O O O XXX
14. Arthur Berglund 2001 SjundeåIF 170
125 140 155 170 185
XO XO O XO XXX

P15 Kuula

1. Ville Halonen 2000 PyhäsU 15,33
15,01 15,33 15,01 15,24
2. Aki Halme 2000 NoormNo 12,92
12,36 12,35 12,44 12,92
3. Lauri Eskola 2000 IitPy 12,54
12,09 12,37 12,54 -
4. Konsta Kauppinen 2000 JuvU 12,18
12,18 11,77 11,98 -
5. Tobias Söderholm 2001 SjundeåIF 11,58
11,04 11,46 11,58 11,39
6. Toni Lyytikäinen 2000 KerimU 10,52
9,68 10,52 10,50 -
7. Joonas Laurila 2000 KalajJu 10,31
10,31 9,90 8,57 9,92
8. Teemu Kivelä 2000 KauhWi 9,54
8,98 9,54 - -
9. Santeri Mäkelä 2001 KarkkPo 8,69
6,75 8,33 8,46 8,69
10. Elliot Grannabba 2001 IFÅsar 8,64
8,64 8,47 8,22 -
11. Ville Muhonen 2002 ÄhtU 8,36
8,01 8,36 8,20 8,12
12. Oskari Juurakko 2002 AlavU 6,47
6,01 5,91 5,89 6,47
13. Jesse Virtanen 2003 LaitJy 5,36
4,67 5,31 5,36 -
14. Atte Laakso 2001 TammRy 4,57
4,57 4,36 4,10 3,52

M17 200 m

1. Joonas Liukkonen 2000 JuvU 24,28
2. Simon Nordström 1998 IFNykn 24,44
3. Max Westerlund 2000 SjundeåIF 24,89
4. Eetu Kurkikangas 1999 TammRy 25,00
5. Santeri Välimäki 1999 NoormNo 25,61
6. Arttu Raittinen 1999 LaitJy 25,80
7. Thomas Dougherty 2000 LauttLu 26,07
8. Dennis Hästbacka 1999 IFÅsar 26,74
9. Henri Tiensuu KalajJu 26,90
10. Leo Lintukangas 2000 IitPy 27,08
11. Teemu Malinen 2001 PyhäsU 28,02
12. Lassi Heiskanen 1999 KerimU 28,10
13. Matias Mehtonen 1999 ÄhtU 28,52
14. Jani Pynttäri 2000 AlavU 28,63

Erä 1 Tuuli: -1,4

1. Thomas Dougherty 2000 LauttLu 26,07
2. Henri Tiensuu KalajJu 26,90
3. Lassi Heiskanen 1999 KerimU 28,10
4. Matias Mehtonen 1999 ÄhtU 28,52

Erä 2 Tuuli: -1,4

1. Dennis Hästbacka 1999 IFÅsar 26,74
2. Leo Lintukangas 2000 IitPy 27,08
3. Teemu Malinen 2001 PyhäsU 28,02
4. Jani Pynttäri 2000 AlavU 28,63

Erä 3 Tuuli: -2,0

1. Joonas Liukkonen 2000 JuvU 24,28
2. Simon Nordström 1998 IFNykn 24,44
3. Max Westerlund 2000 SjundeåIF 24,89
4. Eetu Kurkikangas 1999 TammRy 25,00
5. Santeri Välimäki 1999 NoormNo 25,61
6. Arttu Raittinen 1999 LaitJy 25,80

M17 Pituus

1. Atte Kurkikangas 1999 TammRy 6,36 +1,9
6,29 6,01 6,36 6,34
+2,2 +1,9 +1,9 +1,3
2. Ilari Keränen 1998 KarkkPo 6,19 +1,1
6,19 4,74 6,17 -
+1,1 +12,0 +1,7
3. Teemu Kurhila 1998 IitPy 5,89 +2,0
5,89 X X X
+2,0 +2,0 +2,5 +1,9
4. Tommi Kukkula 1998 NoormNo 5,88 +1,7
5,73 X 5,88 X
+1,5 +1,2 +1,7 +2,8
5. Iiro Suutarinen 2000 ÄhtU 5,57 +1,9
5,23 5,57 5,09 X
+2,1 +1,9 +1,8 +1,0
6. Niklas Virtanen 1999 LaitJy 5,48 +2,7 5,47 +1,2
5,28 X 5,47 5,48
+0,1 +1,8 +1,2 +2,7
7. Juuso Alastalo PyhäsU 5,44 +2,0
X X 5,03 5,44
+1,3 +2,3 +1,2 +2,0
8. Juuso Janhunen 1999 KerimU 5,32 +1,5
5,05 4,21 5,32 X
+2,0 +1,9 +1,5 +1,2
9. Joonas Ahola 1999 SjundeåIF 5,30 +1,2
5,22 5,14 5,07 5,30
+2,9 +1,0 +1,2 +1,2
10. Kasper Granholm 2000 IFÅsar 5,13 +1,0
5,13 X 4,84 4,97
+1,0 +1,9 +1,8 +1,1
11. Aleksi Toivonen 2002 AlavU 4,07 +2,1 4,02 +1,5
4,02 X 3,89 4,07
+1,5 +1,9 +2,9 +2,1
12. Jasper Suojala 2003 JuvU 4,06 +1,5
X 3,88 3,99 4,06
+2,3 +1,7 +1,3 +1,5
13. Alex Heikkilä 2000 KalajJu 3,79 +2,0
3,79 3,78 X 3,64
+2,0 +1,7 +1,5
14. Niko Salonen 2001 LauttLu 3,40 +2,3 X +1,2
X X X 3,40
+1,9 +1,2 +1,9 +2.3

M17 Kuula

1. Roope Auvinen 1998 SjundeåIF 16,79
14,98 15,72 - 16,79
2. Oskari Söderström 1998 KarkkPo 13,10
12,11 - - 13,10
3. Hermanni Hakasuo 1999 LauttLu 12,96
12,96 - 12,28 12,65
4. Verner Perkkola 1999 LaitJy 12,79
12,47 - 12,57 12,79
5. Juuso Kuusinen 1999 TammRy 12,06
11,95 12,06 - -
6. Henri Lyytikäinen 1998 KerimU 11,58
- 11,58 11,55 -
7. Timi Riento 1999 NoormNo 11,39
11,34 11,39 - -
8. Victor Hongell 1999 IFÅsar 10,53
10,53 10,11 - 10,12
9. Dennis Sundqvist 1998 IFNykn 9,95
9,49 9,90 9,95 9,56
10. Erno Kantanen 1998 JuvU 9,63
7,89 8,88 9,27 9,63
11. Nico Niemelä 2001 IitPy 9,43
9,32 8,20 9,43 8,68
12. Eino Pirhonen 1999 PyhäsU 9,39
8,83 9,39 8,53 8,65
13. Miika Kaukola 1998 ÄhtU 9,10
9,10 - - -
14. Petteri Rintamäki 2000 AlavU 7,39
6,84 7,36 7,30 7,39
15. Joni Huhtala 1999 KauhWi 6,30
5,91 5,97 5,96 6,30

T11 150 m

1. Lisa Sundqvist 2004 IFNykn 22,77
2. Linnea Pikkarainen 2004 PyhäsU 23,49
3. Aino Lausniemi 2004 LauttLu 23,55
4. Susanna Iisakkala 2004 NoormNo 24,36
5. Iitu Purhonen 2004 JuvU 24,55
6. Feilicia Holmén 2004 SjundeåIF 24,64
7. Jemina Alen 2004 KarkkPo 24,69
8. Tara Jytilä 2004 ÄhtU 24,85
9. Enni Övermark 2005 KauhWi 25,14
10. Iida Luoma-Aho 2004 IitPy 25,20
11. Linnea Uusitalo 2005 AlavU 25,50
12. Jenina Luotonen 2004 LaitJy 26,03
13. Vilhelmina Sjölind 2005 IFÅsarna 26,79
14. Roosa Fabritius 2004 TammRy 26,87
15. Sanni Vuollet 2005 KalajJu 29,10
16. Iines Karjalainen 2006 KerimU 31,16

Erä 1 Tuuli: -2,6

1. Feilicia Holmén 2004 SjundeåIF 24,64
2. Tara Jytilä 2004 ÄhtU 24,85
3. Enni Övermark 2005 KauhWi 25,14
4. Vilhelmina Sjölind 2005 IFÅsarna 26,79
5. Sanni Vuollet 2005 KalajJu 29,10

Erä 2 Tuuli: -1,6

1. Jemina Alen 2004 KarkkPo 24,69
2. Iida Luoma-Aho 2004 IitPy 25,20
3. Jenina Luotonen 2004 LaitJy 26,03
4. Roosa Fabritius 2004 TammRy 26,87
5. Iines Karjalainen 2006 KerimU 31,16

Erä 3 Tuuli: -0,9

1. Lisa Sundqvist 2004 IFNykn 22,77
2. Linnea Pikkarainen 2004 PyhäsU 23,49
3. Aino Lausniemi 2004 LauttLu 23,55
4. Susanna Iisakkala 2004 NoormNo 24,36
5. Iitu Purhonen 2004 JuvU 24,55
6. Linnea Uusitalo 2005 AlavU 25,50

T11 1000 m


1. Noomi Malmgren 2004 SjundeåIF 3.29,17
2. Saara Himanen 2004 JuvU 3.38,59
3. Miisa Kamppinen 2005 KauhWi 3.41,68
4. Sofia Raatikainen 2004 PyhäsU 3.43,69
5. Jutta Heino 2004 KarkkPo 3.44,65
6. Lotta Metsärinta 2005 LaitJy 3.44,99
7. Fanni Isomäki 2004 AlavU 3.48,31
8. Inka Kuusela 2007 TammRy 3.50,25
9. Elena Ohra-Aho 2004 ÄhtU 3.57,91
10. Laura Ström 2004 IFNykn 3.59,24
11. Aino Manner 2004 NoormNo 3.59,57
12. Janni Silvennoinen 2004 KerimU 4.01,67
13. Nicolina Berg 2004 IFÅsar 4.03,62
14. Saara Huppunen 2006 IitPy 4.05,26
15. Julia Kaasalainen 2005 LauttLu 4.06,07
16. Saana Juola 2005 KalajJu 4.07,39

T11 Pituus

1. Eerika Koivuniemi 2004 KauhWi 4,58
4,58 4,54 3,52 4,44

2. Verna Vuorela 2005 LaitJy 4,08
3,96 3,82 4,08 4,07

3. Iiris Kalliomäki 2004 SjundeåIF 3,98
3,97 3,98 3,83 3,67

4. Jenna Tuomainen 2004 IitPy 3,98
3,92 3,98 3,85 3,85

5. Henniina Närhi 2005 KarkkPo 3,94
3,94 X 3,69 3,90

6. Iiris Viitanen 2004 ÄhtU 3,87
3,49 3,75 3,87 3,68

7. Linnea Fabig 2004 NoormNo 3,85
3,85 3,73 3,59 X

8. Anni Huovinen 2004 PyhäsU 3,82
3,82 3,71 3,66 3,65

9. Olivia Kärki 2006 LauttLu 3,81
3,25 3,81 3,70 3,69

10. Elsa Grannabba 2004 IFÅsar 3,81
3,81 3,63 3,56 3,70

11. Jenni Jaatinen 2004 KalajJu 3,72
3,61 3,67 3,72 3,65

12. Vilda Engman 2004 TammRy 3,57
3,57 3,37 2,85 3,35

13. Lotta Lamminmäki 2004 AlavU 3,56
3,56 3,45 3,50 3,33

14. Siiri Pirinen 2004 JuvU 3,45
3,34 3,43 3,39 3,45

15. Tilde Stråka 2005 IFNykn 3,33
3,33 3,21 3,20 3,26


T11 Keihäs

1. Joanna Puukka 2004 IitPy 27,79
27,31 26,59 24,99 27,79
2. Carla Liukkonen 2004 SjundeåIF 25,93
25,93 19,54 22,01 -
3. Carolina Grönroos 2004 LaitJy 25,73
22,10 25,73 23,95 23,83
4. Henna Salo 2004 ÄhtU 23,54
15,72 23,54 19,83 -
5. Emmi Pohjolainen 2004 LauttLu 23,49
19,14 18,77 22,29 23,49
6. Elli Seppänen 2005 KauhWi 22,49
22,49 19,86 21,57 -
7. Erica Syrjälä 2006 TammRy 21,42
20,06 20,58 21,42 -
8. Sara-Sofia Hyvönen 2005 PyhäsU 18,65
18,65 18,22 15,35 17,87
9. Sanni-Maria Mäkelä 2005 NoormNo 16,80
15,94 15,90 16,07 16,80
10. Anni Ylinen 2005 AlavU 15,72
14,85 15,72 14,04 15,43
11. Emmi Kotamäki 2004 KarkkPo 15,11
13,62 13,96 15,11 13,51
12. Aada Kivistö 2005 KalajJu 13,21
12,97 12,73 13,21 12,45
13. Neah Nyman 2004 IFÅsar 12,87
11,47 6,78 12,87 8,74
14. Elli Andersin 2004 KerimU 12,30
9,40 8,47 12,30 12,15
15. Thilde Holm 2004 IFNykn 12,10
12,10 9,67 10,92 10,37
16. Peppi Ukkonen 2005 JuvU 11,04
11,04 10,34 10,80 9,08

T13 1000 m


1. Veera Kontkanen 2002 PyhäsU 3.22,30
2. Lotta-Maria Maine 2002 LauttLu 3.22,44
3. Alice Reivo 2003 LaitJy 3.26,39
4. Annukka Vainonen 2003 IitPy 3.28,72
5. Sara Hautamäki 2002 KauhWi 3.31,42
6. Emilia Karell 2003 SjundeåIF 3.32,42
7. Aino Ojala 2002 NoormNo 3.34,66
8. Kaisa Isokääntä 2002 KalajJu 3.36,03
9. Pinja Kämi 2003 TammRy 3.38,63
10. Mimmi Hyppönen 2002 JuvU 3.41,39
11. Henriikka Närhi 2003 KarkkPo 3.42,52
12. Amanda Hansén 2002 IFÅsar 3.44,32
13. Viivi Mäenpää 2003 AlavU 3.45,25
14. Siiri Kallioniemi 2002 ÄhtU 4.04,51
15. Tindra Sundvik 2003 IFNykn 4.04,98
16. Helmi Tiainen 2002 KerimU 4.19,62

T13 60 m aj

1. Vilma Mäki 2002 AlavU 10,25
2. Nelli Mustola 2002 KalajJu 10,36
3. Jasmina Venäläinen 2003 PyhäsU 10,54
4. Laura Lintukangas 2002 IitPy 10,55
5. Siiri Mäkilä 2003 TammRy 10,68
6. Anni Kylmäkorpi 2002 KarkkPo 10,86
7. Aamu Jouste 2002 NoormNo 10,89
7. Belinda Stenroos 2003 IFNykn 10,89
9. Vilma Ukkonen 2003 JuvU 11,21
10. Moona Makkonen 2002 KerimU 11,62
11. Natalie Jürgens 2002 SjundeåIF 12,18
12. Emilia Kivelä 2003 ÄhtU 12,66
13. Ida Lillsund 2003 IFÅsar 12,72
14. Nea Peltola 2002 LauttLu 12,73
15. Senja Gustafsson 2003 KauhWi 13,15
16. Elli-Maria Lehtonen 2002 LaitJy 13,47

Erä 1 Tuuli: -2,3

1. Vilma Ukkonen 2003 JuvU 11,21
2. Moona Makkonen 2002 KerimU 11,62
3. Emilia Kivelä 2003 ÄhtU 12,66
4. Ida Lillsund 2003 IFÅsar 12,72
5. Nea Peltola 2002 LauttLu 12,73
6. Senja Gustafsson 2003 KauhWi 13,15

Erä 2 Tuuli: -1,9

1. Siiri Mäkilä 2003 TammRy 10,68
2. Anni Kylmäkorpi 2002 KarkkPo 10,86
3. Belinda Stenroos 2003 IFNykn 10,89
4. Natalie Jürgens 2002 SjundeåIF 12,18
5. Elli-Maria Lehtonen 2002 LaitJy 13,47

Erä 3 Tuuli: -2,0

1. Vilma Mäki 2002 AlavU 10,25
2. Nelli Mustola 2002 KalajJu 10,36
3. Jasmina Venäläinen 2003 PyhäsU 10,54
4. Laura Lintukangas 2002 IitPy 10,55
5. Aamu Jouste 2002 NoormNo 10,89

T13 Korkeus

1. Nea Koskinen 2002 IitPy 139
119 123 127 131 135 139 143
O O O O O O XXX
1. Elisa Sairanen 2002 KerimU 139
127 131 135 139 143
O O O O XXX
3. Friida Kivistö 2003 KalajJu 139
111 115 119 123 127 131 135 139 143
O O O O O O O XO XXX
4. Linn Skuthälla 2002 IFÅsar 135
127 131 135 139
O O XO XXX
5. Maria Antola 2002 LaitJy 131
115 119 123 127 131 135
O O O O O XXX
6. Noora Laakso 2002 JuvU 131
107 111 115 119 123 127 131 135
O O O O XO O O XXX
7. Anna Westerlund 2002 SjundeåIF 131
123 127 131 135
O O XO XXX
8. Jemina Kujala 2003 NoormNo 127
111 115 119 123 127 131
O O O XO O XXX
9. Sanni Pynttäri 2003 AlavU 127
103 107 111 115 119 123 127 131
O O O O O O XXO XXX
10. Sanni Väänänen 2002 ÄhtU 123
110 115 119 123 127
O XO XXO O XXX
11. Kerttu Räsänen 2002 PyhäsU 119
111 115 119 123
O O XO XXX
12. Viivi Nokio 2003 KarkkPo 119
103 107 111 115 119 123
O O XO O XO XXX
13. Henna Kaunistola 2002 LauttLu 119
095 099 103 107 111 115 119 123
O XO O O O O XXO XXX
14. Viola Gustafsson 2003 KauhWi 115
095 099 103 107 111 115 119
O O O O XO O XXX
15. Milla Ström 2005 IFNykn 111
095 099 103 107 111 115
O O O XO XXO XXX
Maija Haapanen 2003 TammRy NH
107
XXX

T13 Moukari

1. Charlotta Sandkulla 2004 IFÅsar 31,45
29,32 31,45 29,07 X
2. Netta-Noora Lappalainen 2003 PyhäsU 31,33
28,18 31,33 X X
3. Erica Karlström 2002 IFNykn 30,11
X X 30,11 X
4. Julia Salmi 2002 IitPy 29,02
25,21 28,06 X 29,02
5. Alisa Vuollet 2003 KalajJu 26,02
18,85 26,02 24,02 23,33
6. Stella Bruncrona 2002 SjundeåIF 25,76
25,38 25,76 X 23,18
7. Anna Kaitola 2003 AlavU 25,45
25,45 24,08 X 24,86
8. Henna Salminen 2003 TammRy 24,30
21,00 24,30 24,04 22,72
9. Emmi Uusitalo 2002 KarkkPo 22,76
22,76 21,05 X 21,60
10. Charlotta Pettersson 2003 NoormNo 21,75
17,48 21,75 19,75 X
11. Emmi Kosonen 2002 KerimU 19,09
X 19,09 X 18,55
12. Riina Laakso 2003 JuvU 19,05
X X 17,56 19,05
13. Maria Laineenoja 2002 LauttLu 17,80
13,33 16,50 16,96 17,80
14. Sanni Vainionpää 2002 ÄhtU 15,50
15,50 13,13 X 15,05
15. Viivi Virtanen 2005 LaitJy 13,10
12,00 11,03 11,00 13,10

T15 2000 m


1. Maija Tukeva 2000 ÄhtU 7.17,74
2. Alexandra Lipaeva 2000 KarkkPo 7.21,65
3. Roosa Löf 2000 KalajJu 7.27,16
4. Aino Eno 2001 LauttLu 7.28,42
5. Ina Pajunen 2001 IFÅsar 7.34,30
6. Nora Riitaoja 2002 NoormNo 7.42,52
7. Anni Kaipainen 2000 JuvU 8.07,27
8. Pinja Hulkko 2001 PyhäsU 8.10,80
9. Miia Helin LaitJy 8.20,39
10. Lotta Herttuainen 2001 KerimU 8.20,41
11. Marleena Rajulin IitPy 8.44,11
12. Nea Kunnari 2000 KauhWi 9.09,72
13. Ella Asunmaa 2000 AlavU 9.28,34
14. Sofie Walenius SjundeåIF 9.37,41
15. Siiri Laukkanen 2003 TammRy 10.06,08

T15 80 m aj

1. Kati Nuutinen 2000 PyhäsU 12,78
2. Vilma Jaatinen 2000 KalajJu 12,98
3. Jenny Skuthälla 2000 IFÅsar 13,10
4. Pritne Lember 2001 NoormNo 13,38
5. Sofia Forsman 2000 SjundeåIF 13,41
5. Julia Lukkala 2001 LaitJy 13,41
7. Lounatuuli Honkanen 2000 KerimU 14,93
8. Essi Asikainen 2000 JuvU 15,35
9. Jenny Sääksi 2001 TammRy 15,58
10. Helmi Heikkilä 2000 ÄhtU 15,62
11. Veera Huppunen 2001 IitPy 15,65
12. Veera Pohjala 2001 AlavU 16,19
13. Malla Majasalmi 2001 KarkkPo 16,80

Erä 1 Tuuli: -2,2

1. Jenny Sääksi 2001 TammRy 15,58
2. Veera Huppunen 2001 IitPy 15,65
3. Veera Pohjala 2001 AlavU 16,19
4. Malla Majasalmi 2001 KarkkPo 16,80

Erä 2 Tuuli: -1,6

1. Pritne Lember 2001 NoormNo 13,38
2. Lounatuuli Honkanen 2000 KerimU 14,93
3. Essi Asikainen 2000 JuvU 15,35
4. Helmi Heikkilä 2000 ÄhtU 15,62

Erä 3 Tuuli: NWND

1. Kati Nuutinen 2000 PyhäsU 12,78
2. Vilma Jaatinen 2000 KalajJu 12,98
3. Jenny Skuthälla 2000 IFÅsar 13,10
4. Sofia Forsman 2000 SjundeåIF 13,41
4. Julia Lukkala 2001 LaitJy 13,41

T15 Seiväs

1. Siri Sytelä 2000 AlavU 325
270 290 300 310 320 325 330
O O O O XXO O XXX
2. Sofia Storbjörk 2000 IFÅsar 250
200 210 220 230 240 250 260
O O O O O O XXX
3. Ida Grönroos 2002 LaitJy 240
210 220 230 240 250
O XO O O XXX
4. Matilda Kivistö 2001 KalajJu 240
210 220 230 240 250
O O O XO XXX
5. Veera Matintalo 2000 LauttLu 220
170 185 200 210 220 230
O O O O XO XXX
6. Paula Sundström 2000 KarkkPo 220
185 200 210 220 230
XO O O XO XXX
7. Pilvi Heikkilä 2000 ÄhtU 220
140 155 170 185 200 210 220 230
O - O O O XXO XO X--
8. Betty Berglund 2001 SjundeåIF 210
140 155 170 185 200 210 220
XO O O O O O XXX
9. Heidi Ahonen 2000 JuvU 200
140 155 170 185 200 210
O O O O O XXX
10. Ada Mäkinen 2003 NoormNo 185
155 170 185 200
O O O XXX
11. Amanda Oittinen 2001 PyhäsU 155
125 140 155 170
O XO O XXX
12. Erna Lempinen 2001 IitPy 155
125 140 155 170
O O XO XXX

T15 Kuula

1. Ronja Koivisto 2000 KauhWi 11,61
10,46 11,48 11,32 11,61
2. Ellen Voutilainen 2000 SjundeåIF 10,97
10,35 10,93 10,97 10,49
3. Amanda Koivusalo 2000 IFÅsar 9,64
9,14 9,29 9,64 8,92
4. Amanda Virtanen 2001 LauttLu 9,33
9,33 X 8,50 X
5. Jenna Westerlund 2001 LaitJy 9,31
9,31 X X 9,20
6. Johanna Varis 2001 PyhäsU 9,26
X 8,71 9,19 9,26
7. Aada Salo 2002 IitPy 9,25
9,06 9,01 9,25 9,02
8. Sohvi Torikka 2000 KarkkPo 9,06
8,33 8,65 8,50 9,06
9. Katja Kaipainen 2000 JuvU 8,79
8,37 8,37 8,53 8,79
10. Ann-Nina Heikkilä 2000 NoormNo 8,60
0,26 8,60 8,38 X
11. Susanna Juhola 2000 KalajJu 8,41
8,41 7,74 7,58 8,09
12. Neea Vainionpää 2001 AlavU 7,90
7,63 7,86 7,73 7,90
13. Neea Puskala 2001 ÄhtU 7,65
X 7,65 X X
14. Ronja Kosonen 2001 KerimU 6,95
X 6,63 6,95 X
15. Tytti Nyrönen 2003 TammRy 6,86
6,26 6,86 6,55 6,83

N17 200 m

1. Sofia Järvelin 1998 AlavU 26,75
2. Venla Saramäki 1998 KarkkPo 27,26
3. Jenni Walli 1998 NoormNo 27,65
4. Veera Rautiainen 1999 IitPy 28,27
5. Jutta Nuutinen 2000 PyhäsU 28,52
6. Milla Purhonen 1999 JuvU 28,79
7. Sigrid Berglund 1999 SjundeåIF 29,03
8. Alisa Kaski 2000 LaitJy 29,15
9. Ida Storbjörk 1998 IFÅsar 29,34
10. Sanni Aaltonen 2001 TammRy 29,51
11. Ninni Löf 1998 KalajJu 30,01
12. Sonja Katajamäki 1999 IFNykn 30,29
13. Sonja Torpakko 1999 KerimU 31,50
14. Marika Haavisto 1999 LauttLu 32,12
Maiju Hautanen KauhWi DQ

Erä 1 Tuuli: -1,6

1. Alisa Kaski 2000 LaitJy 29,15
2. Sanni Aaltonen 2001 TammRy 29,51
3. Ninni Löf 1998 KalajJu 30,01
4. Sonja Torpakko 1999 KerimU 31,50
5. Marika Haavisto 1999 LauttLu 32,12

Erä 2 Tuuli: -2,5

1. Veera Rautiainen 1999 IitPy 28,27
2. Jutta Nuutinen 2000 PyhäsU 28,52
3. Sigrid Berglund 1999 SjundeåIF 29,03
4. Sonja Katajamäki 1999 IFNykn 30,29
Maiju Hautanen KauhWi DQ

Erä 3 Tuuli: -2,4

1. Sofia Järvelin 1998 AlavU 26,75
2. Venla Saramäki 1998 KarkkPo 27,26
3. Jenni Walli 1998 NoormNo 27,65
4. Milla Purhonen 1999 JuvU 28,79
5. Ida Storbjörk 1998 IFÅsar 29,34

N17 Pituus

1. Jutta Lukkala 1999 LaitJy 5,22 +1,3
5,22 X 5,22 5,22
+1,3 +1,8 +1,5 +1,4
2. Jenni Lope 1998 NoormNo 5,06 +1,9
4,95 5,06 5,06 4,96
+0,5 +2,2 +1,9 +1,9
3. Elin Sundqvist 2000 IFNykn 4,84 +1,2
4,82 4,84 X X
0,0 +1,2 +2,9 +1,9
4. Emmi Heino 1998 KarkkPo 4,84 +1,5
4,80 X 4,71 4,84
-0,1 +1,8 +0,7 +1,5
5. Jenni Nuutinen 1999 PyhäsU 4,75 +1,7
4,60 4,63 4,75 X
+0,4 0,0 +1,7 +1,6
6. Fanni Kaasalainen 1999 LauttLu 4,72 0,0
4,72 4,70 X 4,31
0,0 +1,2 +2,9 +1,9
7. Jenna Puukka 1999 IitPy 4,62 +2,6 4,35 -0,1
4,50 4,35 4,40 4,62
+2,9 -0,1 +2,6 +2,6
8. Olivia Korhonen 1999 KerimU 4,56 +1,4
X 4,56 4,56 4,48
+3,5 +1,4 +2,4 +1,4
9. Karita Auvinen 2001 SjundeåIF 4,44 +1,9
4,38 X 4,44 X
-0,2 0,0 +1,9 +2,1
10. Iréne Åbrandt 2000 IFÅsar 4,40 +1,0
X 4,40 3,71 X
-0,1 +1,0 +1,5 +5,6
11. Nelli-Noora Reinikka 1998 AlavU 4,34 +2,9 4,30 +1,5
4,34 3,95 4,30 X
+2,9 -2,4 +1,5 +1,2
12. Hilda Hautakangas 2001 ÄhtU 4,30 -0,1
4,30 4,12 4,02 4,10
-0,1 +1,7 +2,7 +2,0
13. Iida Vuollet 2003 KalajJu 4,12 +1,9
4,03 4,00 4,08 4,12
+0,9 -1,5 +1,5 +1,9
14. Hannali Lodi 1999 JuvU 4,00 +1,3
X X 4,00 X
0,0 +1,3 +1,6
15. Luna Reunanen 2002 TammRy 3,94 0,0
3,94 3,74 3,77 3,81
0,0 +1,6 +1,5 +1,4
16. Noora Silla KauhWi 3,58 -1,8
3,19 3,58 3,32 3,49
-0,7 -1,8 +0,8 +2.6

N17 Kuula

1. Tiia Kauppinen 1999 JuvU 12,43
11,76 11,52 12,00 12,43
2. Anna Torikka 1998 KarkkPo 11,86
11,13 11,83 11,10 11,86
3. Laura Karjunen 1998 PyhäsU 10,92
10,91 10,55 X 10,92
4. Pinja Koivumäki 1998 LauttLu 10,34
10,34 X 10,02 10,03
5. Suvi Mäkitalo 1999 NoormNo 10,28
9,57 X 9,75 10,28
6. Muusa Makkonen 1999 KerimU 10,12
10,12 10,03 X 10,01
7. Ida-Annika Peltola 2001 ÄhtU 9,68
9,13 9,68 X X
8. Erin Hilden 2001 SjundeåIF 9,66
9,38 9,35 X 9,66
9. Fanny Perkkola 2000 LaitJy 9,47
9,05 9,47 X X
10. Fanni Kivistö 1999 KalajJu 8,71
8,58 8,51 8,53 8,71
11. Annamari Kari KauhWi 8,54
8,30 7,90 8,54 8,29
12. Sara Syrjälä 1998 TammRy 8,42
8,23 8,28 8,42 X
13. Taina Puumalainen 1999 IitPy 8,21
8,21 6,34 8,12 8,08
14. Emilia Ollqvist 2001 IFÅsar 8,14
7,82 8,14 7,78 X
15. Jonna Neste 1998 AlavU 7,81
7,59 7,81 7,53 7,29

MIXED11-13-15-17 16 x 60 m

1. Noormarkun Nopsa 1 2.30,6
2. Lauttakylän Luja 3 2.32,9
3. Laitilan Jyske 13 2.33,8
4. Sjundeå If 4 2.34,5
5. Pyhäselän Urheilijat 2 2.34,6
6. Ähtärin Urheilijat 6 2.35,3
7. Karkkilan Pojat 9 2.35,5
8. Alavuden Urheilijat 5 2.36,5
9. Iitin Pyrintö 7 2.36,8
10. Juvan Urheilijat 11 2.37,4
11. If Åsarna 10 2.38,0
12. Kalajoen Junkkarit 12 2.38,6
13. Tammelan Ryske 8 2.40,9
14. Kauhavan Wisa 14 2.43,7
15. Kerimäen Urheilijat 15 25.26,5

Erä 1

1. Ähtärin Urheilijat 6 2.35,3
Arttu Rajalahti
Tara Jytilä
Eero Mäkinen
Elena Ohra-Aho
Rickhard Tenhunen
Siiri Kallioniemi
Ville Toivonen
Emilia Kivelä
Ville Muhonen
Helmi Heikkilä
Juuso Toivonen
Maija Tukeva
Matias Mehtonen
Ida-Annika Peltola
Iiro Suutarinen
Hilda Hautakangas

2. Alavuden Urheilijat 5 2.36,5
Rasmus Hautamäki
Lotta Lamminmäki
Aku Toivonen
Noora Lahdenmäki
Miika Jokela
Pinja Niemistö
Juho Helander
Vilma Mäki
Osku Isokangas
Neea Vainionpää
Tuomas Järvelin
Siri Sytelä
Aleksi Toivonen
Jonna Neste
Petteri Rintamäki
Sofia Järvelin

3. If Åsarna 10 2.38,0
Lucas Hansén
Neah Nyman
Noah Skog
Vilhelmina Sjölind
Jonatan Enfors
Emma Vikman
Fredrik Björkqvist
Linn Skuthälla
Elliot Grannabba
Anna Lillsund
Isak Grankvist
Sofia Storbjörk
Emil Pajala
Emilia Ollqvist
Dennis Hästbacka
Ida Storbjörk

4. Kalajoen Junkkarit 12 2.38,6
Daniel Heikkilä
Aada Kivistö
Saku Mäkelä
Jenni Jaatinen
Jeremias Heikkilä
Laura Nivala
Janne Juhola
Nelli Mustola
Joonas Laurila
Susanna Juhola
Niilo Niemelä
Vilma Jaatinen
Alex Heikkilä
Iida Vuollet
Henri Tiensuu
Ninni Löf

5. Tammelan Ryske 8 2.40,9
Jani Laakso
Lumia Reunanen
Valtteri Yrjölä
Vilda Engman
Markus Aaltonen
Maija Haapanen
Samuli Ruohonen
Siiri Mäkilä
Vili Silmälä
Emmi Nieminen
Roope Haapanen
Jenny Sääksi
Eetu Kurkikangas
Luna Reunanen
Atte Kurkikangas
Sanni Aaltonen

6. Kauhavan Wisa 14 2.43,7
Taavi Lauttamus
Eerika Koivuniemi
Erkki Seppänen
Elli Seppänen
Atte Sippola
Viola Gustafsson
Anssi Järvinen
Sara Hautamäki
Pauli Järvinen
Ronja Koivisto
Joona Lindgren
Nea Kunnari
Joni Huhtala
Maiju Hautanen
Tomi Valkama
Noora Silla

7. Kerimäen Urheilijat 15 25.26,5
Antti Sairanen
Janni Silvennoinen
Erkka Makkonen
Elli Andersin
Niklas Makkonen
Elisa Sairanen
Veeti Malkki
Emmi Kosonen
Joonas Janhunen
Lounatuuli Honkanen
Juha Laine
Lotta Herttuainen
Lassi Heiskanen
Muusa Makkonen
Juuso Janhunen
Olivia Korhonen


Erä 2

1. Noormarkun Nopsa 1 2.30,6
Petteri Vihtalahti
Susanna Iisakkala
Mikael Mäkinen
Linnea Fabig
Eino Viinamäki
Charlotta Pettersson
Niklas Erkintalo
Aino Ojala
Asseri Välimäki
Pritne Lember
Leevi Vihtalahti
Nora Riitaoja
Tommi Kukkula
Jenni Walli
Santeri Välimäki
Jenni Lope

2. Lauttakylän Luja 3 2.32,9
Erkka Maine
Aino Lausniemi
Elmeri Lehtinen
Olivia Kärki
Robert Silenko
Lotta-Maria Maine
Frans Hakasuo
Maria Laineenoja
Joona Mäntylä
Aino Eno
Aleksi Hakanen
Veera Matintalo
Hermanni Hakasuo
Fanni Kaasalainen
Thomas Dougherty
Pinja Koivumäki

3. Laitilan Jyske 13 2.33,8
Akseli Hyytiä
Carolina Grönroos
Niklas Antola
Verna Vuorela
Samuli Ranta
Elli-Maria Lehtonen
Ilmari Vuorela
Maria Antola
Tero Uusikartano
Julia Lukkala
Waltteri Heinonen
Ida Grönroos
Arttu Raittinen
Alisa Kaski
Niklas Virtanen
Jutta Lukkala

4. Sjundeå If 4 2.34,5
Viktor Jansson
Carla Liukkonen
Roni Joensuu
Noomi Malmgren
Robin Forsman
Natalie Jürgens
Karl Lemström
Anna Westerlund
Tobias Söderholm
Sofie Walenius
Sebastian Björkman
Sofia Forsman
Roope Auvinen
Sigrid Berglund
Max Westerlund
Erin Hilden

5. Pyhäselän Urheilijat 2 2.34,6
Lassi Valta
Sofia Raatikainen
Väinö Kontkanen
Linnea Pikkarainen
Samu Käyhkö
Veera Kontkanen
Lauri Piironen
Jasmina Venäläinen
Jesse Piiroinen
Kati Nuutinen
Eelis Hakala
Pinja Hulkko
Teemu Malinen
Jenni Nuutinen
Juuso Alastalo
Jutta Nuutinen

6. Karkkilan Pojat 9 2.35,5
Tomi Heiskanen
Jemina Alen
Nestori Kivimäki
Henniina Närhi
Joonas Viitala
Anni Kylmäkorpi
Pyry Mäenpää
Emmi Uusitalo
Jere Tasala
Paula Sundström
Miro Salminen
Malla Majasalmi
Oskari Söderström
Jenni Heino
Ilari Keränen
Emmi Heino

7. Iitin Pyrintö 7 2.36,8
Tapio Tiihonen
Joanna Puukka
Ville Vihertö
Jenna Tuomainen
Tuukka Ingers
Laura Lintukangas
Otso Kolehmainen
Annukka Vainonen
Aapo Vainonen
Nina Piimäkorpi
Eero Peltola
Veera Huppunen
Leo Lintukangas
Jenna Puukka
Teemu Kurhila
Veera Rautiainen

8. Juvan Urheilijat 11 2.37,4
Tini Kaila
Iitu Purhonen
Eemeli Väisänen
Saara Himanen
Kalle Himanen
Mimmi Hyppönen
Joona Suojala
Vilma Ukkonen
Topi Julkunen
Terhi Suikki
Santeri Purhonen
Essi Asikainen
Jasper Suojala
Hannali Lodi
Joonas Liukkonen
Milla Purhonen


MIXED15 1000 m kävely


1. Jimi Huuho 2001 PyhäsU 4.43,98
2. Jenniina Suontausta 2000 LauttLu 5.34,83
3. Emma Juurakko 2000 AlavU 5.35,65
4. Juuso Lindgrén 2002 JuvU 5.53,51
5. Annika Laulumaa 2005 LaitJy 5.54,75
6. Andreas Bobe 2002 SjundeåIF 6.03,08
7. Nelli Vihtalahti 2003 NoormNo 6.05,96
8. Lili Reunanen 2003 TammRy 6.08,16
9. Jenny Broända 2001 IFÅsar 6.08,25
10. Iida Salmela 2003 KauhWi 6.08,36
11. Anniina Salo 2001 ÄhtU 6.08,62
12. Pinja Sundström 2005 KarkkPo 6.08,77
13. Nina Piimäkorpi 2001 IitPy 6.41,77
14. Jasmine Ylitalo 2001 KalajJu 7.07,98


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat