Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
RISTIINA 8. - 9.8.2015

Patrik Torn, Tino Mäkelä ja Laura Karjunen osallistuivat PyU:sta hyvällä menestyksellä 17-19-vuotiaiden aluemestaruuskisoihin, jotka pidettiin Etelä-Savossa, Ristiinassa.

19- ja 17-v. aluemestaruuskilpailut Mikkeli/R 8.-9.8.2015


Miehet


M19 100 m
8.8.
Tuuli: 2.6
1 Aleksi Sairanen KerimU 3.9.97 11,61
2 Ville Hyttinen KuopRei 5.9.97 11,75

M19 200 m
9.8.
1. erä
Tuuli: 0.9
1 Vikke Elfving MikkKV 22.3.96 23,38 PB
2 Aleksi Sairanen KerimU 3.9.97 23,53 PB
3 Panu Auvinen JuvU 21.1.97 24,04 PB

M19 400 m
8.8.
1 Sami Hänninen KuopRei 13.11.96 51,74
2 Vikke Elfving MikkKV 22.3.96 53,77 SB

M19 800 m
9.8.
1 Sami Hänninen KuopRei 13.11.96 2.00,06
2 Antti Mansikka ImU 29.5.97 2.02,36 SB
3 Joonas Pyykönen ValtVa 25.4.97 2.12,23 PB
4 Pekka Piiroinen MikkKV 10.3.96 2.14,64 SB

M19 1500 m
8.8.
1 Joonas Pyykönen ValtVa 25.4.97 4.49,58

M19 400 m aidat/hurdles
9.8.
1 Eemil Koso KymKP 27.11.97 56,84 PB (19-v. ka 272.)

M19 Korkeus/HJ
9.8.
1 Väinö Tuomisto ParikkU 2.10.97 1,80
1,60/1 1,70/1 1,75/1 1,80/3 1,82/XXX

M19 Pituus/LJ
8.8.
1 Aleksi Sairanen KerimU 3.9.97 5,76 3.3
X/0.0 5,65/1.8 5,76/3.3 5,68/4.4 X/0.0 X/0.0

M19 Kolmiloikka/TJ
9.8.
1 Aleksi Sairanen KerimU 3.9.97 11,64 0.2
11,34/-0.8 X/0.0 11,57/-0.3 11,64/0.2 X/0.0 11,49/-1.0

M19 Kuula/SP
9.8.
1 Panu Tirkkonen KeitKu 25.2.97 16,48 SB
15,65 X X 15,82 X 16,48 SB
2 Lauri Lindqvist SiilPo 31.12.98 14,78 PB (17-v. ka 49.)
13,40 SB 14,45 PB 14,60 PB X 14,78 PB X
3 Panu Auvinen JuvU 21.1.97 12,15 PB
11,17 PB 11,73 PB 12,07 PB 11,62 X 12,15 PB

M19 Kiekko/DT
9.8.
1 Panu Tirkkonen KeitKu 25.2.97 45,13 SB
41,15 SB 40,55 41,71 SB X 44,77 SB 45,13 SB
2 Lauri Lindqvist SiilPo 31.12.98 39,98
39,68 39,73 X 39,98 39,25 X

M19 Keihäs/JT
8.8.
1 Ville Miettinen JuuanU 11.1.96 59,95
58,06 57,22 59,95 58,88 X 59,61
2 Patrik Torn PyhäsU 23.1.97 55,13
53,09 52,45 50,86 51,99 X 55,13

M17 100 m
8.8.
1. erä
Tuuli: 2.0
1 Santeri Örn PolvijU 1.12.99 11,54 PB
2 Tatu Rundelin VarkKV 1.2.98 11,89
3 Elias Kokkonen KuopRei 23.3.98 12,13 PB
4 Rasmus Hiltunen SavonlRie 15.6.01 12,84 PB
2. erä
Tuuli: 3.2
1 Severi Kosonen SavonlRie 11.11.98 10,89
2 Joona Välipakka KuopRei 10.2.98 11,27
3 Eliel Pohjolainen KuopRei 19.1.99 11,43
4 Joonas Liukkonen JuvU 1.3.00 11,59

M17 200 m
9.8.
1. erä
Tuuli: -1.4
1 Severi Kosonen SavonlRie 11.11.98 23,39 PB (17-v. ka 467.)
2 Joona Välipakka KuopRei 10.2.98 23,70 PB
3 Eliel Pohjolainen KuopRei 19.1.99 24,17
2. erä
Tuuli: 0.1
1 Santeri Vehviläinen KuopRei 28.5.98 23,50 PB
2 Santeri Örn PolvijU 1.12.99 23,68 PB
3 Joonas Liukkonen JuvU 1.3.00 23,98 PB
4 Severi Niittymäki SavonlRie 17.11.01 27,42 PB

M17 1500 m
9.8.
1 Konsta Hämäläinen SulkU 8.3.98 4.18,93

M17 110 m aidat/hurdles
8.8.
Tuuli: 2.5
1 Santeri Vehviläinen KuopRei 28.5.98 15,03
2 Elias Kokkonen KuopRei 23.3.98 15,93
3 Tatu Rundelin VarkKV 1.2.98 16,40

M17 400 m aidat/hurdles
9.8.
1 Elias Kokkonen KuopRei 23.3.98 65,97 PB

M17 Korkeus/HJ
9.8.
1 Severi Niittymäki SavonlRie 17.11.01 1,45
1,35/1 1,40/1 1,45/1 1,50/XXX

M17 Seiväs/PV
8.8.
1 Santeri Purhonen JuvU 21.8.00 3,10
2,60/1 2,80/3 3,00/2 3,10/1 3,20/XXX

M17 Pituus/LJ
9.8.
1 Joona Välipakka KuopRei 10.2.98 6,11 -0.3
X/0.0 5,36/-0.6 6,10/-0.2 5,80/-1.0 6,11/-0.3
2 Tomi Koponen MaanMa 9.12.99 6,04 -1.7
X/0.0 X/0.0 6,04/-1.7 X/0.0 X/0.0 5,72/-0.4
3 Tatu Rundelin VarkKV 1.2.98 5,83 -1.4
5,83/-1.4 5,76/0.4 X/0.0 X/0.0 X/0.0 X/0.0
4 Elias Kokkonen KuopRei 23.3.98 5,38 -0.2
X/0.0 X/0.0 X/0.0 X/0.0 X/0.0 5,38/-0.2
Santeri Vehviläinen KuopRei 28.5.98 NM
X/0.0 X/0.0 P/0.0 P/0.0 P/0.0 P/0.0

M17 Kolmiloikka/TJ
8.8.
1 Topi Julkunen JuvU 1.4.00 12,10 4.5
12,10/4.5 11,73/2.9 11,68/3.4 11,66/2.2 X/0.0 11,72/2.9
2 Jussi Kähäri RistU 22.2.99 11,25 3.4
11,07/2.5 X/0.0 X/0.0 10,94/2.6 10,92/2.1 11,25/3.4
3 Rasmus Hiltunen SavonlRie 15.6.01 10,86 1.3
X/0.0 X/0.0 X/0.0 X/0.0 10,86/1.3 X/0.0

M17 Kuula/SP
8.8.
1 Lauri Lindqvist SiilPo 31.12.98 16,07
15,45 X X 16,07 X X
2 Janne Ilvonen SiilPo 30.3.99 14,37 PB
14,15 PB 14,33 PB X X 14,37 PB X
3 Santeri Örn PolvijU 1.12.99 13,76 PB
13,76 PB X 13,69 13,41 13,06 X
4 Santeri Vehviläinen KuopRei 28.5.98 12,11 PB
X X 10,70 PB X 11,42 PB 12,11 PB
5 Joona Välipakka KuopRei 10.2.98 12,03
X 12,03 11,84 X 12,02 X
6 Teemu Sirviö PolvijU 27.9.99 11,72
11,65 11,72 X 11,24 X 11,57
7 Elias Kokkonen KuopRei 23.3.98 10,86 PB
10,86 PB 9,71 10,03 10,70 9,82 10,46

M17 Kiekko/DT
8.8.
1 Lauri Lindqvist SiilPo 31.12.98 43,74
39,88 43,74 X X X 43,20
2 Janne Ilvonen SiilPo 30.3.99 41,23
X 39,58 41,13 41,23 X
3 Santeri Vehviläinen KuopRei 28.5.98 38,65 PB
30,40 SB 35,48 PB X 35,45 38,65 PB
4 Joona Välipakka KuopRei 10.2.98 35,82
35,34 31,59 35,82 X X X
5 Elias Kokkonen KuopRei 23.3.98 33,89 PB
33,89 PB 33,50 X X X
6 Teemu Sirviö PolvijU 27.9.99 28,20
X 28,20 X 25,04 X X

M17 Moukari/HT
9.8.
1 Teemu Sirviö PolvijU 27.9.99 34,60
33,25 32,83 33,49 33,32 34,60 31,95

M17 Keihäs/JT
9.8.
1 Tatu Hiltunen SulkU 15.6.00 55,77 PB
51,49 54,18 55,77 PB X X X
2 Joona Välipakka KuopRei 10.2.98 53,54
49,30 53,54 53,27 52,64 X X
3 Tino Mäkelä PyhäsU 31.7.99 52,95 PB
X 49,30 X 52,95 PB 48,04


Naiset


N19 100 m
8.8.
Tuuli: 2.7
1 Sonja Nousiainen MikkKV 14.3.95 12,26
2 Aida-Linnea Kukila JuankKuo 5.8.97 13,32
3 Mette Ukkonen MikkKV 23.7.97 13,46

N19 200 m
9.8.
Tuuli: -1.0
1 Sonja Nousiainen MikkKV 14.3.95 26,11

N19 400 m
8.8.
1 Aida-Linnea Kukila JuankKuo 5.8.97 61,67
2 Sara Hänninen KuopRei 13.11.96 66,84 SB

N19 800 m
9.8.
1 Satu Kähkönen SiilPo 14.2.96 2.29,22 SB
2 Aida-Linnea Kukila JuankKuo 5.8.97 2.30,26
3 Sara Hänninen KuopRei 13.11.96 2.43,27

N19 3000 m esteet/SC
8.8.
1 Julia Korpela RaahVe 28.5.96 12.14,39 SB

N19 100 m aidat/hurdles
8.8.
Tuuli: 2.2
1 Mette Ukkonen MikkKV 23.7.97 16,57

N19 Korkeus/HJ
9.8.
1 Ilona Mannonen VarkKV 10.5.97 1,40 =SB
1,35/1 1,40/1 =SB 1,45/XXX

N19 Seiväs/PV
8.8.
1 Soile Koponen LeppävVi 25.11.97 3,40 SB
3,10/3 SB 3,20/1 SB 3,30/1 SB 3,40/3 SB 3,50/XXX

N19 Pituus/LJ
8.8.
1 Mette Ukkonen MikkKV 23.7.97 5,29 1.4 PB (ka 1119.)
5,02/1.4 5,03/2.5 5,05/2.0 5,00/1.9 5,29/1.4 PB 4,97/2.5
2 Netta Karvinen KerimU 27.4.97 4,98 2.3
4,69/1.6 X/0.0 4,92/2.0 =PB 4,98/2.3 4,91/1.9 X/0.0
3 Ilona Mannonen VarkKV 10.5.97 4,54 2.7
4,54/2.7 X/0.0 4,44/2.0 =SB 4,43/2.4 X/0.0 X/0.0

N19 Kolmiloikka/TJ
9.8.
1 Iida Kokko JoensKa 28.1.96 11,15 0.8 PB (ka 544.)
10,87/-0.8 10,65/-0.5 11,15/0.8 PB 10,72/0.2 X/0.0 X/0.0
2 Mette Ukkonen MikkKV 23.7.97 10,79 -1.6
X/0.0 10,79/-1.6 X/0.0 X/0.0 10,56/0.0 X/0.0
3 Netta Karvinen KerimU 27.4.97 10,59 -0.8
10,26/-1.1 10,56/-2.0 10,47/-0.8 10,55/-0.5 10,59/-0.8 10,43/-0.4
4 Aliisa Luukkainen SavonlRie 26.4.00 10,57 1.0
10,57/1.0 10,45/-0.5 X/0.0 10,19/-0.7 10,05/-0.6 9,94/-1.0

N19 Kuula/SP
9.8.
1 Eveliina Rouvali KuopRei 16.4.97 14,15
X 14,14 13,72 14,15 X 14,05
2 Netta Karvinen KerimU 27.4.97 10,57
9,28 10,20 10,12 10,26 10,57 10,41

N19 Kiekko/DT
9.8.
1 Eveliina Rouvali KuopRei 16.4.97 39,62 PB (ka 243.)
37,52 38,65 36,27 36,51 X 39,62 PB

N19 Moukari/HT
8.8.
1 Roosa Eronen VarkKV 5.1.96 48,90
48,90 X X 47,21 X 48,84

N19 Keihäs/JT
8.8.
1 Netta Karvinen KerimU 27.4.97 42,81 PB (ka 136.) (19-v. ka 102.)
39,49 SB 37,78 39,98 SB 38,40 42,81 PB 39,05
2 Ilona Mannonen VarkKV 10.5.97 30,55
X 30,55 X 26,46 29,35 X

N17 100 m
8.8.
1. erä
Tuuli: 2.7
1 Muusa Makkonen KerimU 27.4.99 14,61
2 Niina Ollikainen VarkKV 13.6.99 14,69
3 Sonja Torpakko KerimU 20.8.99 14,75
4 Erja-Stiina Saastamoinen RistU 15.9.00 15,25
2. erä
Tuuli: 1.7
1 Hanna Siiskonen JoensKa 24.3.99 12,92 PB
2 Essi Väänänen KuopRei 9.4.98 12,93 PB
3 Janika Pulkkinen SavonlRie 25.6.01 13,23 PB
4 Juulia Julkunen KuopRei 28.11.98 13,25
5 Elli Hiltunen VarkKV 13.8.99 13,28 PB
6 Venla Naapuri SavonlRie 30.7.00 14,19
7 Jenni Hotti RistU 1.1.00 14,27
3. erä
Tuuli: 2.9
1 Ellinoora Karvinen SavonlRie 23.6.99 12,61
2 Kaisa Mikander HirvensU 1.12.00 12,67
3 Sandra-Sofia Kosonen SavonlRie 7.10.00 12,81
4 Anni Elfving MikkKV 4.3.98 12,85
5 Eveliina Kumpulainen KuopRei 5.5.99 12,96

N17 200 m
9.8.
1. erä
Tuuli: -0.8
1 Hanna Siiskonen JoensKa 24.3.99 26,70 PB
2 Essi Väänänen KuopRei 9.4.98 26,90 SB
3 Kaisa Hammaren ImU 1.10.98 27,70
4 Pipsa Lundberg VarkKV 24.1.00 27,74
5 Juulia Julkunen KuopRei 28.11.98 28,39
6 Erja-Stiina Saastamoinen RistU 15.9.00 31,59 PB
2. erä
Tuuli: -1.4
1 Sandra-Sofia Kosonen SavonlRie 7.10.00 26,36
2 Anni Elfving MikkKV 4.3.98 26,46 PB (ka 987.) (19-v. ka 824.) (17-v. ka 582.)
3 Ellinoora Karvinen SavonlRie 23.6.99 26,51 PB (ka 1036.) (19-v. ka 870.)
4 Eveliina Kumpulainen KuopRei 5.5.99 27,27

N17 400 m
9.8.
1 Veera Mensonen MaanMa 1.8.99 63,98 PB
Miida-Tuulia Kukila JuankKuo 20.9.99 DQ

N17 800 m
8.8.
1 Miida-Tuulia Kukila JuankKuo 20.9.99 2.27,90
2 Elli Hiltunen VarkKV 13.8.99 2.28,84 PB
3 Veera Mensonen MaanMa 1.8.99 2.31,87
4 Jenni Hotti RistU 1.1.00 2.37,53 PB
5 Venla Naapuri SavonlRie 30.7.00 2.49,51
6 Erja-Stiina Saastamoinen RistU 15.9.00 2.54,25

N17 100 m aidat/hurdles
8.8.
Tuuli: 2.2
1 Ellinoora Karvinen SavonlRie 23.6.99 14,21
2 Laura Ollikainen VarkKV 19.1.98 14,59

N17 400 m aidat/hurdles
9.8.
1 Laura Ollikainen VarkKV 19.1.98 67,26 PB (ka 447.) (19-v. ka 357.) (17-v. ka 197.)
2 Elli Hiltunen VarkKV 13.8.99 69,94 PB (ka 706.)
3 Anna Kontunen ImU 5.1.99 70,04

N17 Korkeus/HJ
9.8.
1 Laura Ollikainen VarkKV 19.1.98 1,55 =SB
1,45/1 1,50/1 1,55/2 =SB 1,60/XXX
2 Hannali Lodi JuvU 18.10.99 1,48 =PB
1,30/1 1,35/1 1,40/1 1,45/2 1,48/1 =PB 1,51/XXX
3 Johanna Seppänen VarkKV 21.3.98 1,35
1,25/1 1,30/1 1,35/1 1,40/XXX
4 Jenni Hotti RistU 1.1.00 1,35 =PB
1,25/1 1,30/1 1,35/2 =PB 1,40/XXX
5 Niina Ollikainen VarkKV 13.6.99 1,35 SB
1,25/1 SB 1,30/2 SB 1,35/3 SB 1,40/XXX

N17 Seiväs/PV
8.8.
1 Laura Ollikainen VarkKV 19.1.98 3,80 PB (ka 26.) (19-v. ka 20.) (17-v. ka 13.)
3,30/2 3,50/2 3,70/1 3,80/3 PB 3,90/XXX
2 Heta Rundelin VarkKV 24.6.99 3,00
3,00/1 3,10/XXX
3 Niina Ollikainen VarkKV 13.6.99 2,80 =PB
2,60/2 2,70/1 2,80/1 =PB 2,90/XXX
4 Johanna Seppänen VarkKV 21.3.98 2,70
2,60/1 2,70/1 2,80/XXX

N17 Pituus/LJ
9.8.
1 Elisa Pöyry MikkKV 8.1.98 5,49 -0.4 =SB
X/0.0 5,23/-0.8 5,34/-1.0 X/0.0 X/0.0 5,49/-0.4 =SB
2 Anni Elfving MikkKV 4.3.98 5,43 -1.0
X/0.0 5,31/0.8 X/0.0 X/0.0 5,43/-1.0 5,24/-0.6
3 Niina Piiroinen MikkKV 22.5.98 5,31 -0.6
4,97/-1.3 5,30/0.2 5,13/-2.2 5,22/-0.3 5,31/-0.6 X/0.0
4 Kaisa Mikander HirvensU 1.12.00 5,24 1.2
4,95/-0.7 5,03/-0.9 X/0.0 5,24/1.2 X/0.0 5,09/-0.5
5 Pipsa Lundberg VarkKV 24.1.00 4,91 -1.5 PB
4,80/-1.8 X/0.0 X/0.0 4,91/-1.5 PB 4,76/0.2 4,73/-0.2
6 Veera Mensonen MaanMa 1.8.99 4,86 0.6 SB
X/0.0 4,68/-2.0 SB 4,86/0.6 SB 4,52/-1.2 4,44/0.7 X/0.0
7 Johanna Sairanen SavonlRie 16.2.98 4,84 0.2
X/0.0 4,79/-1.0 4,74/-1.1 X/0.0 4,84/0.2 X/0.0
8 Juulia Julkunen KuopRei 28.11.98 4,51 -0.9
X/0.0 X/0.0 4,51/-0.9 X/0.0 X/0.0 X/0.0
9 Heidi Keronen OravisU 20.2.98 4,39 0.0
3,94/-1.0 4,18/1.3 4,39/0.0
10 Heta Rundelin VarkKV 24.6.99 4,39 1.0 =PB
X/0.0 4,39/1.0 =PB X/0.0
11 Hannali Lodi JuvU 18.10.99 4,31 -1.8 PB
4,31/-1.8 PB X/0.0 X/0.0
12 Jenni Hotti RistU 1.1.00 4,27 -0.3
4,27/-0.3 X/0.0 X/0.0
13 Hanna Väisänen JuvU 11.9.98 3,90 -1.6 SB
3,78/-1.0 SB X/0.0 3,90/-1.6 SB
Erja-Stiina Saastamoinen RistU 15.9.00 NM
X/0.0 X/0.0 X/0.0

N17 Kolmiloikka/TJ
8.8.
1 Elisa Pöyry MikkKV 8.1.98 11,70 3.6
11,34/2.0 X/0.0 X/0.0 11,63/2.7 X/0.0 11,70/3.6
2 Johanna Sairanen SavonlRie 16.2.98 10,99 1.1 SB
X/0.0 10,99/1.1 SB X/0.0 X/0.0 10,85/1.6 X/0.0
3 Riikka Pitkänen SavonlRie 24.7.00 10,57 3.4
10,36/2.5 10,57/3.4 10,40/3.1 10,41/4.4 10,29/0.8 10,47/2.8

N17 Kuula/SP
8.8.
1 Henna Sallinen SavonlRie 12.11.98 15,50
14,62 15,08 14,83 X 15,50 14,58
2 Riikka Purho KouvU 3.10.99 12,60
11,59 12,42 12,60 12,51 12,30 11,62
3 Jina Hölttä HirvensU 14.8.98 11,93
10,87 11,75 11,88 11,93 X X
4 Tiia Kauppinen JuvU 26.2.99 11,66
10,65 10,97 11,06 11,06 10,80 11,66
5 Laura Karjunen PyhäsU 22.12.98 11,48 PB
10,05 9,43 10,79 10,13 11,04 11,48 PB
6 Saara Porthan SiilPo 22.5.01 10,89
10,89 10,59 10,26 10,64 9,78 10,01
7 Taija Tirkkonen KeitKu 31.7.00 10,40
10,40 10,39 9,74 10,28 9,65 9,80
8 Muusa Makkonen KerimU 27.4.99 10,28
9,68 10,16 10,10 9,80 10,28 9,69
9 Johanna Seppänen VarkKV 21.3.98 9,97 PB
9,97 PB X X X X 9,40
10 Sonja Torpakko KerimU 20.8.99 9,76
9,58 9,76 9,52
11 Lotta Reinikainen HirvensU 7.9.98 8,65
X 8,27 8,65

N17 Kiekko/DT
8.8.
1 Henna Sallinen SavonlRie 12.11.98 40,34 PB (ka 214.) (19-v. ka 183.) (17-v. ka 134.)
X X 40,34 PB X 36,38 X
2 Riikka Purho KouvU 3.10.99 35,53
35,53 35,23 X 31,98 X X
3 Taija Tirkkonen KeitKu 31.7.00 35,39 kk15 PB (ka 531.)
33,74 32,21 35,39 PB 28,87 34,46 33,47
4 Laura Karjunen PyhäsU 22.12.98 32,73
X 30,54 X 32,73 X X

N17 Moukari/HT
9.8.
1 Kiira Väänänen VarpVi 6.1.99 63,41
60,98 X 61,83 63,25 61,45 63,41
2 Emilia Olkkonen RistU 15.4.98 62,85
62,62 62,85 X 62,79 X X
3 Lotta Koponen MaanMa 9.12.99 50,75 PB (17-v. ka 70.)
X 48,27 PB X X 43,90 50,75 PB
4 Iida Heikkinen OutokPa 19.8.99 46,29
X X 45,52 46,08 46,29 X
5 Johanna Seppänen VarkKV 21.3.98 34,77 PB
28,14 SB 34,77 PB 32,64 X X X
Inka Hasanen HirvensU 3.4.00 NM
X X X X X X

N17 Keihäs/JT
9.8.
1 Tiia Kauppinen JuvU 26.2.99 38,54
35,59 37,60 35,22 37,54 37,15 38,54
2 Muusa Makkonen KerimU 27.4.99 37,21 PB
34,29 37,21 PB 36,22 33,17 35,63 36,37
3 Niina Ollikainen VarkKV 13.6.99 27,62
X 27,62 26,05 X 25,90 X
Sonja Torpakko KerimU 20.8.99 NM
X X X X X X


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat