Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 13.7.2015

Katajan kuukausikisoissa mukana olleet PyU:n urheilijat tekivät mainioita tuloksia maanantaina Joensuun keskuskentällä.

Ville Halonen (15) työnsi 17-vuotiaiden 5 kilon kuulaa 13.95, Pinja Hulkko (14) voitti 15-vuotiaissa sekä 800 m (2.56,31) että kuulan (8.78).

Väinö Kontkanen (10) voitti 11-vuotiaiden 1000 metriä kovalla ajalla 3.23,31 ja Pauli Vuorma oli kakkosena ennätyksellään 3.33,71.

Netta-Noora Lappalainen työnsi 13-vuotiaiden kuulan kolmoseksi tuloksella 8.55 ja kolmas oli myös Iitu Vuorma 13-vuotiaiden 1000 m:llä ennätyksellään 3.40,69.

11-vuotiaiden tyttöjen kuulan kolmas oli Helmi Juntunen (10) tuloksella 5.90.

Kuukausikisat 13.7.2015

Tulokset:

M 800m


1. Janne Vatanen TuupovU 2.24,31
Teemu Ruippo JoensKa DNS
Olli Toivola LipTai DNS

M 110m aj


Tuuli: +3,1

1. Antti Tanhuamäki SavonlRie 15,98

N 100m aj

Sanna Jaatinen JoensKa DNF

M19 800m


1. Vili Mustonen TampPy 2.10,16
2. Pyry Mustonen TampPy 2.13,55

N19 800m


1. Aida-Linnea Kukila JuankKuo 2.27,38

M17 kuula

1. Ville Halonen PyhäsU 13,95
2. Santeri Örn PolvijU 13,25
3. Teemu Sirviö PolvijU 12,35

N17 800m


1. Jasmin Nyyssönen JyväskKU 2.26,49
2. Miida-Tuulia Kukila JuankKuo 2.27,33

T15 800m


1. Pinja Hulkko PyhäsU 2.56,31
2. Tuuli Turunen TuupovU 3.21,73

T15 kuula

1. Pinja Hulkko PyhäsU 8,78
2. Tuuli Turunen TuupovU 7,79

P13 1000m


1. Aleksi Rajaniemi LahdA 3.10,95
2. Miro Tanninen JoensKa 3.22,84
3. Rasmus Lehikoinen JoensKa 3.35,88
4. Sakari Vallius JoensKa 3.38,91
5. Jarkko Reijonen JoensKa 3.53,26
6. Ilmari Tanninen JoensKa 3.58,90

P13 60m aj


Tuuli: +3,2

1. Sakari Vallius JoensKa 10,63
2. Miro Tanninen JoensKa 11,61
3. Rasmus Lehikoinen JoensKa 12,18
4. Ilmari Tanninen JoensKa 12,69

P13 kuula

1. Miro Tanninen JoensKa 8,07
2. Sakari Vallius JoensKa 7,80
3. Ilmari Tanninen JoensKa 6,98
4. Rasmus Lehikoinen JoensKa 6,15

T13 1000m


1. Tuuli Kinnunen JoensKa 3.33,05
2. Nea Immonen JoensKa 3.39,68
3. Iitu Vuorma PyhäsU 3.40,69
4. Aada Kokko JoensKa 3.51,91

T13 60m aj


Tuuli: +1,4

1. Aada Kokko JoensKa 10,88
2. Tuuli Kinnunen JoensKa 11,50
3. Elina Nivajärvi JoensKa 12,24
4. Pilvi Turunen TuupovU 14,04

T13 kuula

1. Tuuli Kinnunen JoensKa 9,29
2. Hanna Toivanen JuuanU 9,12
3. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 8,55
4. Aada Kokko JoensKa 7,06
5. Nea Immonen JoensKa 6,59
6. Pilvi Turunen TuupovU 6,27

P11 1000m


1. Väinö Kontkanen PyhäsU 3.23,31
2. Pauli Vuorma PyhäsU 3.33,71
3. Atte Kipinä JoensKa 4.01,93
4. Eeli Kinnunen JoensKa 4.18,28
Niilo Käyhkö JoensKa DNF

P11 60m aj


Tuuli: +2,1

1. Aatu Holopainen JoensKa 11,50
2. Hannes Korhonen JoensKa 13,09
3. Joona Turunen JoensKa 13,69
4. Niilo Käyhkö JoensKa 13,89
5. Eeli Kinnunen JoensKa 13,94

P11 kuula

1. Aatu Holopainen JoensKa 7,58
2. Eeli Kinnunen JoensKa 7,53
3. Niilo Käyhkö JoensKa 5,97
4. Hannes Korhonen JoensKa 5,46
5. Atte Kipinä JoensKa 5,37
6. Joona Turunen JoensKa 4,85

T11 1000m


1. Siiri Luostarinen JoensKa 4.06,02
2. Tiia Säde JoensKa 4.22,84
Pinja Raijas JoensKa DNS

T11 60m aj


Tuuli: +1,8

1. Aava Kipinä JoensKa 12,18
2. Reetta Ryynänen MutRie 12,28
3. Tiia Säde JoensKa 13,41
4. Julia Pieviläinen JoensKa 14,48
5. Pinja Raijas JoensKa 15,06

T11 kuula

1. Reetta Ryynänen MutRie 7,11
2. Sanni Toivanen JuuanU 6,71
3. Helmi Juntunen PyhäsU 5,90
4. Siiri Luostarinen JoensKa 5,25
5. Pinja Raijas JoensKa 5,05

P9 1000m


1. Anton Kettunen JoensKa 3.49,53
2. Eeli Mustonen JoensKa 4.15,14
3. Miko Piiroinen JoensKa 4.17,63
4. Aleksi Haikonen JoensKa 4.21,38
5. Topias Mustonen JoensKa 4.49.07
6. Lukas Käyhkö JoensKa 5.12,38

P9 60m aj


Tuuli: +4,2

1. Santeri Kekarainen JoensKa 11,74
2. Anton Kettunen JoensKa 12,05
3. Miko Piiroinen JoensKa 13,32
4. Eeli Mustonen JoensKa 13,39
5. Topias Mustonen JoensKa 15,50

P9 kiekko

1. Eeli Mustonen JoensKa 16,37
2. Miko Piiroinen JoensKa 13,23
3. Topias Mustonen JoensKa 12,03
4. Aleksi Haikonen JoensKa 9,23

T9 1000m


1. Aada Rautiainen KiihtU 4.22,04
2. Iiris Voutilainen JoensKa 4.50,98
3. Nella Voutilainen JoensKa 5.08,57
4. Oosa Rautanen JoensKa 5.14,37
Silja Kirves JoensKa DNS
Rosalia Raijas JoensKa DNS

T9 60m aj


Tuuli: +2,5

1. Aada Rautiainen KiihtU 14,71
2. Iiris Voutilainen JoensKa 15,31
3. Rosalia Raijas JoensKa 17,01
4. Oosa Rautanen JoensKa 17,06
5. Nella Voutilainen JoensKa 17,06

T9 kiekko

1. Rosalia Raijas JoensKa 10,16

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat