Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
OUTOKUMPU 11.7.2015

Laura ja Jussi Karkkulainen juoksivat naisten ja miesten 5000 m:n mestareiksi ja Ville Kamppuri sijoittui keihään neloseksi lauantaina jatkuneissa miesten ja naisten itäisen alueen mestaruuskisoissa Outokummun Matovaaran kentällä.



Aluemestaruuskilpailut, P-K,Etelä- ja Pohjois-Savo
Matovaaran kenttä, lämpötila +16, pilvistä
10.7.2015-11.7.2015

TULOKSET

M 200 m
1. Eliel Pohjolainen KuopRei 23,24
2. Ville Keskinen KuopRei 23,29
3. Santeri Örn PolvijU 24,01
4. Ville Hyttinen KuopRei 24,36
5. Tatu Rundelin VarkKV 24,37
6. Juhani Ryynänen JuuanU 29,22
Vikke Elfving MikkKV DNS
Henri Kiiski JoensKa DNS
Viljami Hietaharju JyväskKU DNS
Kilpailun ulkopuolella
Lauri Hietaharju JyväskKU 23,54

Erä 1 Tuuli: -0,6
1. Eliel Pohjolainen KuopRei 23,24
2. Ville Hyttinen KuopRei 24,36
3. Juhani Ryynänen JuuanU 29,22
Henri Kiiski JoensKa DNS
Viljami Hietaharju JyväskKU DNS

Erä 2 Tuuli: -0,3
1. Ville Keskinen KuopRei 23,29
2. Santeri Örn PolvijU 24,01
3. Tatu Rundelin VarkKV 24,37
Vikke Elfving MikkKV DNS
Kilpailun ulkopuolella
Lauri Hietaharju JyväskKU 23,54

M 800 m
1. Sami Hänninen KuopRei 1.57,84
2. Samu Mikkonen KuopRei 1.58,31
3. Juho Pirskanen KuopRei 1.58,59
4. Joonas Mustonen KuopRei 2.00,41
5. Teemu Ruippo JoensKa 2.00,50
6. Janne Heikkinen KuopRei 2.04,29
7. Joona Hyvärinen PolvijVau 2.11,53
Jukka Kaukola KuopRei DNS
Joonas Pyykönen ValtVa DNS
Juuso Kolari VarkKV DNS

M 5000 m
1. Jussi Karkkulainen PyhäsU 16.02,59
Matti Haatainen KuopRei DNS

M 3000 m ej
1. Väinö Klemola KuopRei 9.41,27
2. Simo-Pekka Fincke JoensKa 9.56,39
3. Mikko Hirvonen KuopRei 10.14,86
4. Janne Vatanen TuupovU 12.08,59
Olli Toivola LipTai DNS
Kilpailun ulkopuolella
Lasse Hakulinen HelsTa 10.42,06
Miika Lotvonen LaitasVe 9.50,21

M 110 m aj
Tuuli: -0,4
1. Antti Tanhuamäki SavonlRie 16,11
2. Ville Sirviö PolvijU 17,76
3. Juhani Ryynänen JuuanU 23,76

M 400 m aj
1. Ville Sirviö PolvijU 1.09,53
2. Juhani Ryynänen JuuanU 1.26,55
Juho Pirskanen KuopRei DNS

M Korkeus
1. Juuso Teijonmaa SavonlRie 183
2. Ville Sirviö PolvijU 171
3. Johannes Harakka LeppävVi 171
4. Eeki Kokkonen LieksU 171
5. Aki Mutanen OutokPa 168


M Pituus
1. Ville Mylläri HeinävYU 6,89 -0,3
6,60 X 6,59 X X 6,89
-0,3 +0,7 -0,3
2. Pyry-Pekka Härkönen KuopRei 6,63 -0,8
X X X 6,59 X 6,63
+0,5 -0,8
3. Tatu Rundelin VarkKV 6,05 -0,7
X X X 6,01 X 6,05
+0,3 -0,7
4. Ville Sirviö PolvijU 6,03 -0,2
5,53 6,03 5,87 - 5,93 5,89
+1,1 -0,2 +0,5 -1,0 +0,3
5. Juhani Ryynänen JuuanU 4,51 +0,2
4,14 4,06 4,31 4,13 4,51 4,42
+0,6 +0,2 -0,2 +0,8 +0,2 +1.6

M Kuula
1. Pauli Havukainen JoensKa 11,52
10,95 11,25 - 11,52 11,21 -
2. Esa Dufva MikkKV 10,25
9,94 9,83 10,25 10,07 10,11 9,91

M Keihäs
1. Anssi Liimatta JoensKa 69,49
- - 69,49 65,96 67,99 -
2. Taneli Juutinen KuopRei 63,19
- - 57,63 - - 63,19
3. Henri Korhonen MaanMa 60,03
- - 53,52 - - 60,03
4. Ville Kamppuri PyhäsU 59,41
59,41 59,27 - - 58,52 -
5. Tero Nokka KuopRei 57,19
- - 57,19 - - -
6. Ville Miettinen JuuanU 56,08
56,08 - 55,15 - - 54,17
7. Saku Auvinen JuvU 52,96
52,54 52,96 - 51,79 - -
8. Ville Sirviö PolvijU 49,05
47,98 - 49,05 - - -
9. Riku Auvinen JuvU 48,15
48,15 48,04 - - - -

N 200 m
1. Sara Francis KiuruvU 26,34
2. Aino Mikkola KuopRei 27,00
3. Niina Piiroinen MikkKV 27,11
4. Hanna Siiskonen JoensKa 27,32
5. Juulia Julkunen KuopRei 27,61
6. Elli Hiltunen VarkKV 27,75
7. Laura Risto KuopRei 28,65
8. Eveliina Koskinen VarkKV 28,89
9. Laura Lundberg VarkKV 29,96
Niina Asikainen JuankKuo DNS
Kilpailun ulkopuolella
Amira Chokairy HKV

Erä 1 Tuuli: +0,2
1. Aino Mikkola KuopRei 27,00
2. Hanna Siiskonen JoensKa 27,32
3. Elli Hiltunen VarkKV 27,75
4. Laura Risto KuopRei 28,65
5. Laura Lundberg VarkKV 29,96
Niina Asikainen JuankKuo DNS

Erä 2 Tuuli: +0,6
1. Sara Francis KiuruvU 26,34
2. Niina Piiroinen MikkKV 27,11
3. Juulia Julkunen KuopRei 27,61
4. Eveliina Koskinen VarkKV 28,89

N 800 m
1. Annina Walling PolvijU 2.22,00
2. Veera Mensonen MaanMa 2.29,63
3. Laura Ollikainen VarkKV 2.30,38
4. Kaisa-Liisa Kainulainen JoensKa 2.33,44
5. Laura Decrette KuopRei 2.34,45
6. Niina Ollikainen VarkKV 2.43,41

N 5000 m
1. Laura Karkkulainen PyhäsU 18.07,13
Johanna Peiponen RovanLa DNS
Kilpailun ulkopuolella
Tiina Föhr JyväskKU 19.11,13

N Korkeus
1. Ilona Mannonen VarkKV 140
Moona Kokkonen LieksU DNS

Kilpailun ulkopuolella
Heidi Rantala ViitVie 165


N Pituus
1. Iida Kokko JoensKa 5,20 -0,3
- 5,10 - 4,92 - 5,20
+0,2 -0,6 -0,3
2. Laura Ollikainen VarkKV 5,05 -0,2
4,62 5,05 - 4,03 4,93 -
+0,5 -0,2 -0,3 -0,2
3. Janika Heikkinen VarkKV 5,02 -1,8
4,88 5,00 4,83 4,54 4,79 5,02
+2,0 +1,5 +2,0 -1,2 -0,6 -1,8
4. Laura Risto KuopRei 4,93 +0,2
4,28 4,59 4,93 4,34 4,35 4,64
-0,2 -0,6 +0,2 -0,9 -0,4 -1,1
5. Pipsa Lundberg VarkKV 4,85 +0,4
4,66 4,65 4,63 4,85 4,78 4,74
+0,9 -0,5 +0,6 +0,4 -0,2 -0,6
6. Elli Hiltunen VarkKV 4,81 +0,9
4,79 4,71 4,81 4,56 4,42 -
+1,3 +0,9 +0,9 +0,8 -0,6
7. Juulia Julkunen KuopRei 4,67 +1,9
4,35 - 4,67 - 4,15 -
-1,0 +1,9 -0,4
8. Meri Kiiskinen KuopRei 4,57 +0,3
- - 4,57 - 4,28 4,54
+0,3 -0,5 -1,3
9. Heta Rundelin VarkKV 4,39 +0,5
4,39 - - - - -
+0,5
10. Isla Hahl KuopRei 3,85 +0,2
3,64 3,85 - - - -
+2,1 +0,2
Niina Asikainen JuankKuo DNS

N Kuula
1. Eveliina Rouvali KuopRei 14,01
14,01 - - - - -
2. Janika Heikkinen VarkKV 8,68
8,01 8,63 8,68 8,36 8,53 -

N Keihäs
1. Ilona Mannonen VarkKV 32,80
32,80 31,02 - - 30,36 29,13

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat