Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
OUTOKUMPU 10.7.2015

Laura Karkkulainen, Jussi Karkkulainen, Laura Karjunen ja Tommi Jalkanen osallistuivat PyU:sta Outokummussa pidettyihin itäisen alueen mestaruuskisojen avauspäivän mittelöihin.

Laura Karkkulainen voitti 1500 m, Jussi Karkkulainen oli saman matkan kolmas, Laura Karjunen ja Tommi Jalkanen sijoittuivat kiekon nelosiksi.

Outokumpu 10.7.2015

Aluemestaruuskilpailut, P-K,Etelä- ja Pohjois-Savo
Matovaaran kenttä
10.7.2015-11.7.2015

TULOKSET

M 100 m Loppukilpailu


Tuuli: -1,3

1. Eliel Pohjolainen Kuopion Reipas 11,44
2. Teemu Keronen Oravisalon Urheilijat 11,46
3. Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 11,84
4. Santeri Vehviläinen Kuopion Reipas 11,92
5. Tatu Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 11,97
6. Ville Hyttinen Kuopion Reipas 12,01
Kilpailun ulkopuolella
Lauri Hietaharju Jyväskylän Kenttäurheilijat 11,58
Viljami Hietaharju Jyväskylän Kenttäurheilijat 11,98

M 100 m Alkuerät

1. Lauri Hietaharju Jyväskylän Kenttäurheilijat 11,44
2. Eliel Pohjolainen Kuopion Reipas 11,52
3. Teemu Keronen Oravisalon Urheilijat 11,76
4. Viljami Hietaharju Jyväskylän Kenttäurheilijat 11,92
5. Ville Hyttinen Kuopion Reipas 11,93
6. Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 11,94
7. Antti Tanhuamäki Savonlinnan Riento 12,14
8. Tatu Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 12,24
9. Santeri Vehviläinen Kuopion Reipas 12,26
10. Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 12,34
11. Mikka Mutanen Polvijärven Urheilijat 14,34
Ilpo Kantanen Suonenjoen Vasama DNS

Erä 1 Tuuli: -0,6

1. Lauri Hietaharju Jyväskylän Kenttäurheilijat 11,44
2. Antti Tanhuamäki Savonlinnan Riento 12,14
3. Tatu Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 12,24
4. Santeri Vehviläinen Kuopion Reipas 12,26
5. Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 12,34
6. Mikka Mutanen Polvijärven Urheilijat 14,34

Erä 2 Tuuli: -0,2

1. Eliel Pohjolainen Kuopion Reipas 11,52
2. Teemu Keronen Oravisalon Urheilijat 11,76
3. Viljami Hietaharju Jyväskylän Kenttäurheilijat 11,92
4. Ville Hyttinen Kuopion Reipas 11,93
5. Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 11,94
Ilpo Kantanen Suonenjoen Vasama DNS

M 400 m

1. Juho Pirskanen Kuopion Reipas 49,74
2. Ville Keskinen Kuopion Reipas 50,48
3. Sami Hänninen Kuopion Reipas 50,67
4. Teemu Keronen Oravisalon Urheilijat 50,91
5. Juuso Kolari Varkauden Kenttä-Veikot 53,57
6. Janne Heikkinen Kuopion Reipas 54,37
7. Matti Keronen Oravisalon Urheilijat 54,80
8. Santeri Vehviläinen Kuopion Reipas 55,25
9. Miikka Mutanen Polvijärven Urheilijat 1.06,48
Henri Kiiski Joensuun Kataja DNS
Vikke Elfving Mikkelin Kilpa-Veikot DNS
Samu Mikkonen Kuopion Reipas DNS

Erä 1

1. Janne Heikkinen Kuopion Reipas 54,37
2. Matti Keronen Oravisalon Urheilijat 54,80
3. Santeri Vehviläinen Kuopion Reipas 55,25
4. Miikka Mutanen Polvijärven Urheilijat 1.06,48
Henri Kiiski Joensuun Kataja DNS
Samu Mikkonen Kuopion Reipas DNS

Erä 2

1. Juho Pirskanen Kuopion Reipas 49,74
2. Ville Keskinen Kuopion Reipas 50,48
3. Sami Hänninen Kuopion Reipas 50,67
4. Teemu Keronen Oravisalon Urheilijat 50,91
5. Juuso Kolari Varkauden Kenttä-Veikot 53,57
Vikke Elfving Mikkelin Kilpa-Veikot DNS

M 1500 m


1. Väinö Klemola Kuopion Reipas 4.04,65
2. Mikko Hirvonen Kuopion Reipas 4.14,39
3. Jussi Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 4.14,96
4. Olli Toivola Liperin Taimi 4.20,29
5. Jukka Kaukola Kuopion Reipas 4.31,38
6. Tomi Pyylampi Joensuun Kataja 4.41,88
Matti Haatainen Kuopion Reipas DNS
Ilari Piipponen Karhulan Katajaiset DNS
Samu Mikkonen Kuopion Reipas DNS
Joonas Pyykönen Valtimon Vasama DNS

M 3000 m ej


Kilpailun ulkopuolella
Lasse Hakulinen Helsingin Tarmo

M 110 m aj


Tuuli: -0,4

1. Antti Tanhuamäki Savonlinnan Riento 16,11
2. Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 17,76
3. Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 23,76

M 5000 m kävely


1. Jari Vatanen Polvijärven Vauhti 29.39,03
2. Kari Haikonen Polvijärven Urheilijat 41.24,82
Matti Kettunen Polvijärven Vauhti DNS

M Seiväs

1. Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 340
2. Aki Mutanen Outokummun Partio 260

M Kolmiloikka

1. Dmitry Reznikov Kuopion Reipas 14,38 -0,3
2. Roope Reponen Joensuun Kataja 13,04 -2,0
3. Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 11,90 -1,0
Ilpo Kantanen Suonenjoen Vasama DNS

M Kiekko

1. Teemu Poikolainen Joensuun Kataja 54,85
2. Olli-Pekka Korhonen Kaavin Kaiku 51,65
3. Teemu Olli Joensuun Kataja 49,60
4. Tommi Jalkanen Pyhäselän Urheilijat 34,16
5. Esa Dufva Mikkelin Kilpa-Veikot 29,49
6. Jarmo Matilainen Mikkelin Kilpa-Veikot 25,18

M Moukari

1. Tero Salmela Outokummun Partio 50,18
2. Jussi Murtasaari Kuopion Reipas 47,66
3. Pauli Havukainen Joensuun Kataja 33,89

N 100 m Loppukilpailu


Tuuli: -2,4

1. Milla Heiskanen Iisalmen Visa 12,38
2. Aino Mikkola Kuopion Reipas 12,73
3. Sara Francis Kiuruveden Urheilijat 13,05
4. Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 13,27
5. Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 13,32
6. Juulia Julkunen Kuopion Reipas 13,36
7. Pipsa Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 13,66
8. Elli Hiltunen Varkauden Kenttä-Veikot 13,79

N 100 m Alkuerät

1. Milla Heiskanen Iisalmen Visa 12,49
2. Aino Mikkola Kuopion Reipas 12,78
3. Sara Francis Kiuruveden Urheilijat 12,91
4. Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 13,18
5. Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 13,25
6. Juulia Julkunen Kuopion Reipas 13,42
7. Pipsa Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 13,59
8. Elli Hiltunen Varkauden Kenttä-Veikot 13,67
9. Aida-Linnea Kukila Juankosken Kuohu 13,74
10. Janika Heikkinen Varkauden Kenttä-Veikot 13,88
11. Susanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 13,94
12. Miida-Tuulia Kukila Juankosken Kuohu 14,19
13. Eveliina Koskinen Varkauden Kenttä-Veikot 14,26
14. Heta Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 14,28
15. Johanna Pöppönen Savonlinnan Riento 14,30
16. Laura Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 14,59
17. Johanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 15,34
Viivi Avikainen Mikkelin Kilpa-Veikot DNS
Sonja Nousiainen Mikkelin Kilpa-Veikot DNS
Niina Piiroinen Mikkelin Kilpa-Veikot DNS
Niina Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot DNS

Erä 1 Tuuli: -0,7

1. Milla Heiskanen Iisalmen Visa 12,49
2. Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 13,18
3. Pipsa Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 13,59
4. Susanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 13,94
5. Miida-Tuulia Kukila Juankosken Kuohu 14,19
6. Johanna Pöppönen Savonlinnan Riento 14,30
Niina Piiroinen Mikkelin Kilpa-Veikot DNS

Erä 2 Tuuli: -1,0

1. Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 13,25
2. Aida-Linnea Kukila Juankosken Kuohu 13,74
3. Eveliina Koskinen Varkauden Kenttä-Veikot 14,26
4. Heta Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 14,28
5. Laura Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 14,59
Viivi Avikainen Mikkelin Kilpa-Veikot DNS

Erä 3 Tuuli: -0,7

1. Aino Mikkola Kuopion Reipas 12,78
2. Sara Francis Kiuruveden Urheilijat 12,91
3. Juulia Julkunen Kuopion Reipas 13,42
4. Elli Hiltunen Varkauden Kenttä-Veikot 13,67
5. Janika Heikkinen Varkauden Kenttä-Veikot 13,88
6. Johanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 15,34
Sonja Nousiainen Mikkelin Kilpa-Veikot DNS
Niina Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot DNS

N 400 m

1. Ella Kumpulainen Savonlinnan Riento 57,39
2. Annina Walling Polvijärven Urheilijat 1.00,62
3. Aida-Linnea Kukila Juankosken Kuohu 1.01,04
4. Miida-Tuulia Kukila Juankosken Kuohu 1.02,56
5. Johanna Pöppönen Savonlinnan Riento 1.09,10
Amira Chokairy Helsingin Kisa-Veikot DNS
Veera Mensonen Maaningan Mahti DNS

Erä 1

1. Miida-Tuulia Kukila Juankosken Kuohu 1.02,56
2. Johanna Pöppönen Savonlinnan Riento 1.09,10
Veera Mensonen Maaningan Mahti DNS

Erä 2

1. Ella Kumpulainen Savonlinnan Riento 57,39
2. Annina Walling Polvijärven Urheilijat 1.00,62
3. Aida-Linnea Kukila Juankosken Kuohu 1.01,04
Amira Chokairy Helsingin Kisa-Veikot DNS

N 1500 m


1. Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 4.55,02
2. Noora Tivinen Mikkelin Kilpa-Veikot 5.05,07
3. Petra Väänänen Joensuun Kataja 5.12,01



N Seiväs

1. Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 340
2. Heta Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 330
3. Susanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 300
4. Johanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 260
5. Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 230
Niina Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot DNS

N Kolmiloikka

1. Elisa Pöyry Mikkelin Kilpa-Veikot 11,75 +0,7
2. Janika Heikkinen Varkauden Kenttä-Veikot 11,25 +0,4
3. Iida Kokko Joensuun Kataja 10,89 +1,5
4. Heidi Keronen Oravisalon Urheilijat 9,33 +0,3
Ilona Ikäheimo Kuopion Reipas DNS
Kilpailun ulkopuolella
Hanna-Maria Penttinen Helsingin Kisa-Veikot 11,46 +0,4

N Kiekko

1. Tuula Penttinen Puumalan Viri 46,94
2. Tiia Tirkkonen Keiteleen Kunto 38,43
3. Tiina Repo Juuan Urheilijat 37,45
4. Laura Karjunen Pyhäselän Urheilijat 35,97
5. Taija Tirkkonen Keiteleen Kunto 35,04

N Moukari

1. Emilia Olkkonen Ristiinan Urheilijat 55,81
2. Roosa Eronen Varkauden Kenttä-Veikot 48,66
3. Iida Heikkinen Outokummun Partio 42,00
4. Tiia Tirkkonen Keiteleen Kunto 41,55
Tiina Repo Juuan Urheilijat DNS

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat