Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 9.7.2015

Pyhäselän heinäkisojen kovimpia tuloksia syntyi keihäspaikalla. Katajan Heli Liimatta, 23, heitti kesän parhaansa 47.92 ja vieläkin pitemmälle heitti 12-vuotias PyU:n Niklas Hyvönen lukemin 48.41.

9-vuotias Topi Parviainen Tuupovaaran Urheililijoista hätyytteli ikäluokan pe-tulosta heittämällä 32.99.

Lieksan Urheilijoiden 13-vuotias Milla Martikainen heitti jälleen kelpo kaaren 39.03.




Pyhäselän heinäkisat, Hammaslahden kenttä, sadekuuroja, lämpötila +20, kilpailijoita 45

P14 3-loikka:
1. Jimi Huuho PyhäsU 10.84, +0,8

P14 keihäs:
1. Paavo Pennanen MuRi 31.07

P13 keihäs:
1. Ville Kolu PyhäsU 33.83

P12 200 m (-1,5):
1. Samu Käyhkö PyhäsU 29,4
2. Miro Tanninen JoensKa 33,1

P12 60 m aj (-1,0):
1. Miro Tanninen JoensKa 11,9

P12 3-loikka:
1. Samu Käyhkö PyhäsU 9.40, +0,8
2. Miro Tanninen JoensKa 9.12, +1,4

P12 keihäs:
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 48.41
2. Aku Parviainen TuupovU 43.41
3. Miro Tanninen JoensKa 31.61
4. Juha Karjunen PyhäsU 31.29

P11 3-loikka:
1. Aatu Holopainen JoensKa 9.14

P11 keihäs:
1. Antti Kolu PyhäsU 26.84
2. Aatu Holopainen JoensKa 14.81

P10 200 m:
1. Roope Maaninka PyhäsU 37,3
2. Eeli Kinnunen JoensKa 37,5

P10 3-loikka:
1. Tarmo Laitinen PyhäsU 7.21
2. Eeli Kinnunen JoensKa 7.18
3. Roope Maaninka PyhäsU 6.64

P10 keihäs:
1. Eeli Kinnunen JoensKa 27.76
2. Roope Maaninka PyhäsU 19.10

P9 keihäs:
1. Topi Parviainen TuupovU 32.99

P8 200 m:
1. Aleksi Haikonen JoensKa 37,7
2. Kalle Raunio Jippo 42,8

P8 pituus:
1. Aleksi Haikonen JoensKa 297
2. Kalle Raunio Jippo 228

P8 pallo:
1. Aleksi Haikonen JoensKa 19.70
2. Kalle Raunio Jippo 18.75

P7 200 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 38,0
2. Aapo Rautiainen KiihtU 43,7

P7 pituus:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 320
2. Aapo Rautiainen KiihtU 246

P7 pallo:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 14.12

P6 200 m:
1. Jaro Sorsa PyhäsU 43,7
2. Arttu Kylmänen PyhäsU 44,0
3. Eeli Kettunen 51,4
4. Heikki Kolu PyhäsU 54,9

P6 pituus:
1. Jaro Sorsa PyhäsU 232
2. Heikki Kolu PyhäsU 218
3. Arttu Kylmänen PyhäsU 211
4. Eeli Kettunen 167

P6 pallo:
1. Paavo Maaninka PyhäsU 14.80
2. Eeli Kettunen 14.12
3. Heikki Kolu PyhäsU 13,49
4. Jaro Sorsa PyhäsU 12.30
5. Arttu Kylmänen PyhäsU 9.78

N keihäs:
1. Heli Liimatta JoensKa 47,92

T15 200 m (-1,2):
1. Peppi Ahponen PyhäsU 33,2

T15 keihäs:
1. Peppi Ahponen PyhäsU 27.00

T14 200 m (-1,2):
1. Amanda Oittinen PyhäsU 34,2

T14 3-loikka:
1. Jenna Riikonen JoensKa 9.73, +0,3

T14 keihäs:
1. Amanda Oittinen PyhäsU 20.29

T13 200 m (-1,5):
1. Veera Kontkanen PyhäsU 32,7

T13 60 m aj (-1,0):
1. Veera Kontkanen PyhäsU 11,2

T13 3-loikka:
1. Veera Kontkanen PyhäsU 8.58, +2,2, 8.55, +0,4
2. Milla Martikainen LieksU 8.13, +1,7
3. Reetta Naumanen OkuP 7.89, +2,4

T13 keihäs:
1. Milla Martikainen LieksU 39.03
2. Reetta Naumanen OkuP 28.24

T12 200 m (-1,5):
1. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 36,5

T12 3-loikka:
1. Karla Könönen PyhäsU 8.55, +1,2
2. Sini Lehikoinen PyhäsU 7.76, +0,6

T12 keihäs:
1. Sini Lehikoinen PyhäsU 26.55
2. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 20.83
3. Karla Könönen PyhäsU 18.47

T11 200 m:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 33,1
2. Anni Huovinen PyhäsU 34,0
3. Linnea Pikkarainen PyhäsU 34,5
4. Vienna Kettunen PyhäsU 34,8
5. Reetta Ryynänen MuRi 35,2
6. Cindy Ahponen PyhäsU 41,5

T11 3-loikka:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 8.57
2. Linnea Pikkarainen PyhäsU 8.05
3. Reetta Ryynänen MuRi 8.00
4. Anni Huovinen PyhäsU 7.91
5. Vienna Kettunen PyhäsU 7.64

T11 keihäs:
1. Anni Huovinen PyhäsU 18.30
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 16.86
3. Reetta Ryynänen MuRi 14.89
4. Cindy Ahponen PyhäsU 13.00

T10 200 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 34,7
2. Melia Palsinajärvi KaipVire 36,2

T10 3-loikka:
1. Melia Palsinajärvi KaipVire 7.82
2. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 7,78

T9 200 m:
1. Aada Rautiainen KiihtU 37,9

T9 3-loikka:
1. Aada Rautiainen KiihtU 6.42

T6 200 m:
1. Siiri Kontkanen PyhäsU 48,4

T6 pituus:
1. Siiri Kontkanen PyhäsU 225

T6 pallo:
1. Siiri Kontkanen PyhäsU 8.42

T5 200 m:
1. Iida-Liina Hyvönen PyhäsU 46,4
2. Minttu Termälä 56,0

T5 pituus:
1. Iida-Liina Hyvönen PyhäsU 231
2. Minttu Termälä 181

T5 pallo:
1. Iida-Liina Hyvönen PyhäsU 11.23
2. Minttu Termälä 6.13




[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat