Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 18.6.2015

Pyhäselän juhannuskisat käytiin koleahkossa ja osin sateisessa sekä tuulisessa säässä, mikä pudotti varsinkin vastatuuleen ponnistetun pituushypyn tasoa.

Mukana oli kymmenkunta kilpailijaa myös muista seuroista kuin Pyhäselän Urheilijoista.

Osanottajia oli kesän ennätys eli 53. Monet tekivät viileästä säästä huolimatta omia ennätyksiä ja kesän kärkituloksia.



Pyhäselän juhannuskisat, Hammaslahden kenttä, lämpötila +13, heikkoa sadetta, 53 kilpailijaa:

P14 1000 m:
1. Jimi Huuho PyhäsU 3.19,9
2. Juho Miettinen PyhäsU 3.49,2

P14 pituus:
1. Jimi Huuho PyhäsU 501, -0,8

P14 kuula:
1. Jimi Huuho PyhäsU 10.46
2. Otto Pekkanen PyhäsU 9.22

P13 1000 m:
1. Benjamin Oittinen PyhäsU 3.52,0

P13 kuula:
1. Mirko Huovinen ViipU 9.65
2. Benjamin Oittinen PyhäsU 6.82

P12 pituus:
1. Samu Käyhkö PyhäsU 413, -0,5
2. Juha Karjunen PyhäsU 392, -2,0

P12 kuula:
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 10.34
2. Aku Parviainen TuupU 8.98

P11 60 m:
1. Jarno Keronen PyhäsU 9,6
2. Kasper Kamppuri PyhäsU 9,8
3. Roni Lehikoinen PyhäsU 10,0

P11 pituus:
1. Jarno Keronen PyhäsU 408
2. Kasper Kamppuri PyhäsU 385
3. Roni Lehikoinen PyhäsU 333

P11 kuula:
1. Kasper Kamppuri PyhäsU 8.51
2. Roni Lehikoinen PyhäsU 7.21

P10 60 m:
1. Lauri Räsänen PyhäsU 10,1
2. Mico Räty PyhäsU 10,5
3. Roope Maaninka PyhäsU 10,6
4. Matti Yljälä 11,9

P10 1000 m:
1. Lauri Räsänen PyhäsU 4.02,2
2. Mico Räty PyhäsU 4.14,0
3. Roope Maaninka PyhäsU 4.31,8

P10 pituus:
1. Lauri Räsänen PyhäsU 350
2. Roope Maaninka PyhäsU 327

P10 kuula:
1. Roope Maaninka PyhäsU 5.87
2. Joni Lahtinen 4.55

P9 60 m:
1. Niklas Nykyri JoensKa 10,3
2. Eeli Mustonen JoensKa 10,9

P9 pituus:
1. Niklas Nykyri JoensKa 355
2. Eeli Mustonen JoensKa 325

P9 kuula:
1. Topi Parviainen TuupU 7.88
2. Niklas Nykyri JoensKa 6.70
3. Eeli Mustonen JoensKa 5.80
4. Arttu Uusitalo PyhäsU 5.27

P8 60 m:
1. Topias Mustonen JoensKa 11,2

P8 1000 m:
1. Topias Mustonen JoensKa 5.00,2

P8 pituus:
1. Topias Mustonen JoensKa 277

P8 kuula:
1. Topias Mustonen JoensKa 5.47

P6 60 m:
1. Paavo Maaninka PyhäsU 13,9

P6 pituus:
1. Paavo Maaninka PyhäsU 198

T14 60 m (+2,3):
1. Pinja Hulkko PyhäsU 9,4
2. Amanda Oittinen PyhäsU 9,7
3. Minja Koljonen PyhäsU 9,7

T14 1000 m:
1. Pinja Hulkko PyhäsU 3.57,1

T14 pituus:
1. Jenna Riikonen JoensKa 435, -1,0
2. Minja Koljonen PyhäsU 297, +0,0

T14 kuula:
1. Pinja Hulkko PyhäsU 8.89
2. Amanda Oittinen PyhäsU 6.78
3. Minja Koljonen PyhäsU 6.75

T13 60 m (+1,2):
1. Veera Kontkanen PyhäsU 9,5
2. Enni Koljonen PyhäsU 10,1
3. Mira Yljälä PyhäsU 10,5

T13 pituus:
1. Veera Kontkanen PyhäsU 381, -0,9
2. Enni Koljonen PyhäsU 354, -0,7
3. Mira Yljälä PyhäsU 305, -0,5

T13 kuula:
1. Enni Koljonen PyhäsU 5.54

T12 60 m (+1,5):
1. Oona Huovinen ViipU 9,0
2. Oona Majoinen JoensKa 9,0
3. Sini Lehikoinen PyhäsU 9,5
4. Jaana Raassina PyhäsU 9,8

T12 1000 m:
1. Jaana Raassina PyhäsU 4.31,5

T12 pituus:
1. Oona Majoinen JoensKa 382, -1,2
2. Sini Lehikoinen PyhäsU 364, -2,4
3. Jaana Raassina PyhäsU 316, -1,8
4. Karla Könönen PyhäsU 268, -2,1
5. Oona Huovinen PyhäsU 260, -1,9

T12 kuula:
1. Sini Lehikoinen PyhäsU 7.27
2. Oona Majoinen JoensKa 7.04
3. Oona Huovinen ViipU 6.90
4. Karla Könönen PyhäsU 6.52
5. Jaana Raassina PyhäsU 5.93

T11 60 m:
1. Anni Huovinen PyhäsU 9,7
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 9,7
3. Reetta Ryynänen MutRi 10,1
4. Veera Räsänen PyhäsU 10,8
5. Janna Huuho PyhäsU 10,9

T11 1000 m:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 4.00,1
2. Janna Huuho PyhäsU 4.30,3
3. Helmi Juntunen PyhäsU 5.04,9
4. Veera Räsänen PyhäsU 5.23,1

T11 pituus:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 364
2. Anni Huovinen PyhäsU 364
3. Reetta Ryynänen MutRi 323
4. Janna Huuho PyhäsU 313
5. Veera Räsänen PyhäsU 310

T11 kuula:
1. Anni Huovinen PyhäsU 6.91
2. Reetta Ryynänen MutRi 6.20
3. Sofia Raatikainen PyhäsU 6.09
4. Janna Huuho PyhäsU 5.35

T10 60 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,5
2. Mimosa Käyhkö PyhäsU 10,7
3. Taina Raassina PyhäsU 11,1
4. Helmi Juntunen PyhäsU 11,9

T10 1000 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 4.03,1
2. Helmi Juntunen PyhäsU 5.05,2
2. Taina Raassina PyhäsU 5.16,6

T10 pituus:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 358
2. Taina Raassina PyhäsU 327
3. Helmi Juntunen PyhäsU 268

T10 kuula:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 5.72
2. Helmi Juntunen PyhäsU 5.57
3. Taina Raassina PyhäsU 5.07

T8 60 m:
1. Pinja Huovinen ViipU 10,7
2. Iida Hakkarainen PyhäsU 11,6

T8 pituus:
1. Iida Hakkarainen PyhäsU 258
2. Pinja Huovinen ViipU 253

T7 60 m:
1. Jasmin Huuho PyhäsU 12,4
2. Martta Haavisto PyhäsU 12,6
3. Aada Hämäläinen PyhäsU 12,7
4. Jenny Miettinen PyhäsU 12,9

T7 1000 m:
1. Jenny Miettinen PyhäsU 5.11,3
2. Jasmin Huuho PyhäsU 5.22,2

T7 pituus:
1. Martta Haavisto PyhäsU 240
2. Jasmin Huuho PyhäsU 239
3. Jenny Miettinen PyhäsU 231
4. Aada Hämäläinen PyhäsU 193

T7 kuula:
1. Jasmin Huuho PyhäsU 2.92

T5 60 m:
1. Inca Räty PyhäsU 13,8
2. Hanne Juntunen PyhäsU 14,2
3. Milla Yljälä 18,3

T5 1000 m:
1. Inca Räty PyhäsU 5.25,0
2. Hanne Juntunen PyhäsU 5.37,2

T5 pituus:
1. Inca Räty PyhäsU 176
2. Hanne Juntunen PyhäsU 162

T5 kuula:
1. Hanne Juntunen PyhäsU 2.08
2. Inca Räty PyhäsU 1.93

T4 60 m:
1. Neea-Maria Soisalo 17,0


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat