Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 16.6.2015

Pyhäselän Urheilijat kahmi ison potin mitalisijoja Joensuun keskuskentällä pidetyistä PKO Junior Games -kisoista, jotka pidettiin koleassa (+11) kesäsäässä navakan tuulen säestämänä.

PyU:sta kisoihin osallistui 31 urheilijaa, joista 22 ylsi mitaleille. Voittoja herui kaikkiaan 14 ja mitaleja yhteensä 36.

Ykkösiksi ylsivät 19-vuotiaiden 800 metrillä Jasmin Tukiainen ja 17-vuotiaiden keihäässä Tino Mäkelä komealla ennätyksellään 52.87.

14-vuotias Riina Hassinen voitti 15-vuotiaiden korkeushypyn tuloksella 145.

Aaro Nyholm oli 13-vuotiaiden ykkönen sekä kuulassa että 60 metrillä komein tuloksin 11.55 ja 8,45 sekä kakkosena 1000 metrillä.

Jasmina Venäläinen, 12, voitti kovaan vastatuuleen käydyn 13-vuotiaiden 60 metrin kisan huippuajalla 8,80. Veera Kontkanen juoksi 1000 metrin voittoon ennätyksellään 3.23,67.

Sofia Raatikainen oli 11-vuotiaiden ykkösenä sekä 1000 metrillä että korkeushypyssä, jossa syntyi uusi ennätys 121. 60 m:llä hän oli kakkosena 0,01 sekuntia voittajalle hävinneenä. Pronssia pinkoi PyU:n uusi urheilija Linnea Pikkarainen.

Antti Kolu voitti 11-vuotiaiden keihään ensimmäisellä 30 metrin ylityksellään 30.80. Lassi Valta oli odotetusti paras 1000 metrillä ja kolmen joukossa myös korkeushypyssä ja 60 metrillä.

Sara-Sofia Hyvönen, 10, heitti 11-vuotiaiden keihään kärkeen ja oli mitaleilla myös korkeushypyssä ja 1000 metrillä.

11-vuotiaat pojat pinkoivat kolmoisvoiton 16 kilpailijan 60 metrin pyrähdyksessä Jarno Kerosen (9,11) johdolla. Erässä puhalteli 2 sekuntimetrin vastatuuli.

Vasta 8-vuotias Pinja Myller voitti 9-vuotiaiden pituushypyn tuloksella 314 ja oli kolmen joukossa myös 1000:lla ja 40 metrillä.

Kolmen joukkoon ylsivät lisäksi Janita Tukiainen (N19 800 m), Teemu Malinen (P15 100 m), 12-vuotias Niklas Hyvönen (P15 keihäs), Anton Tallus (P9 40 m, pituus, 1000 m), 10-vuotias Roope Maaninka (P11 korkeusennätys 123), Atte Purmonen (P11 60 m), Siiri Uusitalo (T13 1000 m), Samu Käyhkö (P13 kuula, 60 m, pituus) sekä Juha Karjunen (P13 pituus).

Seuraavat kisat ovat torstaina 18.6., jolloin kilpaillaan Hammaslahden kentällä Pyhäselän juhannuskisoissa klo 18 alkaen.

Tiistaina 23.6. on tärkeä Vattenfall-kisa Kiihtelysvaaran kentällä klo 17.30 alkaen. Osanoton varmistukset viimeistään perjantai-iltana eero.kononen@luukku.com tai 050 530 6794.

Eero Könönen



PKO Junior Games, lämpötila +11, sadekuuroja ja navakkaa tuulta

Tulokset:

M19 110m aj
Antti Koskinen JoensKa DQ

N19 100m aj +0,5
1. Annika Luukkainen SavRie 17,79

M19 100m 0,2
Matti Keronen OravisU 12,31

M19 800m
Joonas Pyykönen ValtVa DNS

M19 pituus
Matti Keronen OravisU 582 -0,5

M19 keihäs
1. Ville Miettinen JuuanU 59,91
2. Arttu Kekäläinen KuopRei 56,13

N19 800m
1. Jasmin Tukiainen PyhäsU 2.34,87
2. Janita Tukiainen PyhäsU 2.45,63

N19 pituus
1. Iida Kokko JoensKa 490 -1,6
2. Annika Luukkainen SavonlRie 452 -2,1

N19 keihäs
1. Annika Luukkainen SavonlRie 32,14

M17 800m
1. Miro Karppanen KitU 2.13,76
2. Roope Lipiäinen ImU 2.14,16

M17 keihäs
1. Tino Mäkelä PyhäsU 52,87

N17 100m -1,8
1. Hanna Siiskonen JoensKa 13,32

N17 pituus
1. Heidi Keronen OravisU 450 0,0
2. Gisela Sahlman JoensKa 444 -0,9
3. Essi Tynkkynen JoensKa 410 -0,8

N17 keihäs
1. Milla Martikainen LieksU 35,05
2. Venla Kettunen LieksU 33,72
3. Jutta Martikainen LieksU 31,38

P15 100m 0,2
1. Eeki Kokkonen LieksU 12,58
2. Juho Pääkkönen KuhmKi 12,76
3. Teemu Malinen PyhäsU 13,51
4. Tony Vaittinen KiihtU 15,29

P15 800m
1. Arttu Simanainen JoensKa 2.20,99
2. Elias Kortelainen NurmSe 2.21,38
3. Samuel Auvinen JoensKa 2.21,87
4. Mika Kotiranta JoensKa 2.23,96
5. Markus Kasanen JoensKa 2.24,21
6. Teemu Malinen PyhäsU 2.33,66

P15 korkeus
1. Eeki Kokkonen LieksU 160

P15 keihäs
1. Mikael Anttonen JoensKa 42,44
2. Niklas Hyvönen PyhäsU 39,08

T15 100m
Erä 1: -2,0
1. Nina Mutanen JoensKa 13,88
2. Riina Kettunen LieksU 14,04
3. Jenna Riikonen JoensKa 14,04
4. Riikka Lonkainen JoensKa 14,36
5. Lumi Kärkkäinen JoensKa 14,99

Erä 2: -1,8
1. Kaisa-Liisa Kainulainen JoensKa 13,98
2. Ada Pakarinen LieksU 14,21
3. Iida Kauhanen HeinävYU 14,22
4. Petra Väänänen JoensKa 14,50

T15 100m yhdistetyt tulokset
1. Nina Mutanen JoensKa 13,88
2. Kaisa-Liisa Kainulainen JoensKa 13,98
3. Riina Kettunen LieksU 14,04
4. Jenna Riikonen JoensKa 14,04
5. Ada Pakarinen LieksU 14,21
6. Iida Kauhanen HeinävYU 14,22
7. Riikka Lonkainen JoensKa 14,36
8. Petra Väänänen JoensKa 14,50
9. Lumi Kärkkäinen JoensKa 14,99

T15 800m
1. Petra Väänänen JoensKa 2.26,80
2. Riikka Lonkainen JoensKa 2.31,27
3. Minerva Karppanen KitU 2.32,20
4. Peppi Ahponen PyhäsU 3.16,51

T15 korkeus
Heidi Rantala ViitVie 160
1. Riina Hassinen PyhäsU 145
2. Jenna Riikonen JoensKa 135

T15 keihäs
1. Milla Martikainen LieksU 40,39
2. Lumi Kärkkäinen JoensKa 33,56
3. Riina Kettunen LieksU 28,80
4. Peppi Ahponen PyhäsU 27,46

P13 60m -1,8
1. Aaro Nyholm PyhäsU 8,45
2. Atte Kröger LahdA 8,72
3. Samu Käyhkö PyhäsU 8,91
4. Rasmus Lehikoinen JoensKa 9,09
5. Akseli Kuivalainen JoensKa 10,30
6. Emil Tuononen JoensKa 10,77
7. Aapo Rinne JoensKa 11,08
8. Juha Sallinen JoensKa 11,41

P13 1000m
1. Perttu Reponen KitU 3.04,71
2. Aaro Nyholm PyhäsU 3.29,99
3. Rasmus Lehikoinen JoensKa 3.35,43
4. Aatu Partanen JoensKa 3.40,80
5. Leevi Sepponen KiihtU 3.55,24

P13 pituus
1. Atte Kröger LahdA 450 -1,2
2. Samu Käyhkö PyhäsU 441 -0,4
3. Juha Karjunen PyhäsU 423 -0,2

P13 kuula
1. Aaro Nyholm PyhäsU 11,55
2. Mirko Huovinen ViipU 9,09
3. Samu Käyhkö PyhäsU 8,72
4. Aapo Rinne JoensKa 7,22
5. Eemil Tuononen JoensKa 6,20
6. Akseli Kuivalainen JoensKa 5,88
7. Juha Sallinen JoensKa 5,80

T13 60m
Erä 1: -2,6
1. Veera Kauhanen HeinävYU 9,20
2. Tuuli Kinnunen JoensKa 9,49
3. Tiia Hätinen OutokPa 9,59
4. Satu Liimatta LieksU 9,60
5. Tiia Rantala PolvijU 9,67
6. Hanna Lehvonen JoensKa 9,68

Erä 2: -2,0
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 8,80
2. Petra Lappalainen JoensKa 8,97
3. Nea Immonen JoensKa 9,03
4. Iida Hartikainen JuuanU 9,12
5. Veera Kontkanen PyhäsU 9,27
6. Oona Huovinen ViipU 9,31
7. Elina Nivajärvi JoensKa 9,34

T13 60m yhdistetyt tulokset
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 8,80
2. Petra Lappalainen JoensKa 8,97
3. Nea Immonen JoensKa 9,03
4. Iida Hartikainen JuuanU 9,12
5. Veera Kauhanen HeinävYU 9,20
6. Veera Kontkanen PyhäsU 9,27
7. Oona Huovinen ViipU 9,31
8. Elina Nivajärvi JoensKa 9,34
9. Tuuli Kinnunen JoensKa 9,49
10. Tiia Hätinen OutokPa 9,59
11. Satu Liimatta LieksU 9,60
12. Tiia Rantala PolvijU 9,67
13. Hanna Lehvonen JoensKa 9,68

T13 1000m
1. Veera Kontkanen PyhäsU 3.23,67
2. Satu Liimatta LieksU 3.29,53
3. Siiri Uusitalo PyhäsU 4.23,17

T13 pituus
1. Tuuli Kinnunen JoensKa 414 -1,3
2. Iida Hartikainen JuuanU 411 -1,5
3. Satu Liimatta LieksU 404 -0,8
4. Nea Roiha ParikkU 393 -0,6
5. Nea Immonen JoensKa 390 0,0
6. Tiia Hätinen OutokPa 386 -0,3
7. Karla Könönen PyhäsU 373 -1,7
8. Jasmina Venäläinen PyhäsU 373 0,8
9. Oona Huovinen ViipU 364 -0,5
10. Hanna Lehvonen JoensKa 355 -1,8
11. Elina Nivajärvi JoensKa 350 -0,3
12. Tiia Rantala PolvijU 347 1,7

T13 kuula
1. Nea Roiha ParikkU 11,17
2. Milla Martikainen LieksU 9,50
3. Tuuli Kinnunen JoensKa 9,02
4. Lotta Martikainen LieksU 8,66
5. Oona Huovinen ViipU 6,92
6. Hanna Lehvonen JoensKa 6,81
7. Siiri Uusitalo PyhäsU 5,30

P11 60m
Erä 1: +0,9
1. Hannes Korhonen JoensKa 10,21
2. Toni Mäkinen JoensKa 10,36
3. Atte Kipinä JoensKa 10,64
4. Armas Chekaskin JoensKa 10,64
5. Patrik Kontiainen JoensKa 10,82
6. Niilo Käyhkö JoensKa 10,88

Erä 2: +1,7
1. Aaro Nyyssönen JoensKa 9,58
2. Niko Rova JoensKa 10,16
3. Niklas Kuusela KiihtU 10,32
4. Roope Maaninka PyhäsU 10,66
5. Eeli Kinnunen JoensKa 10,80

Erä 3: -2,0
1. Jarno Keronen PyhäsU 9,11
2. Atte Purmonen PyhäsU 9,21
3. Lassi Valta PyhäsU 9,39
4. Lauri Räsänen PyhäsU 10,09
5. Miki Makkonen LänsiUU 10,18
Aatu Holopainen JoensKa DNS

P11 60m yhdistetyt tulokset
1. Jarno Keronen PyhäsU 9,11
2. Atte Purmonen PyhäsU 9,21
3. Lassi Valta PyhäsU 9,39
4. Aaro Nyyssönen JoensKa 9,58
5. Lauri Räsänen PyhäsU 10,09
6. Niko Rova JoensKa 10,16
7. Miki Makkonen LänsiUU 10,18
8. Hannes Korhonen JoensKa 10,21
9. Niklas Kuusela KiihtU 10,32
10. Toni Mäkinen JoensKa 10,36
11. Atte Kipinä JoensKa 10,64
12. Armas Chekaskin JoensKa 10,64
13. Roope Maaninka PyhäsU 10,66
14. Eeli Kinnunen JoensKa 10,80
15. Patrik Kontiainen JoensKa 10,82
16. Niilo Käyhkö JoensKa 10,88
Aatu Holopainen JoensKa DNS

P11 1000m
1. Lassi Valta PyhäsU 3.34,52
2. Eetu Viitaniemi JoensKa 3.39,55
3. Aaro Nyyssönen JoensKa 3.44,03
4. Mico Räty PyhäsU 4.01,23
5. Niilo Käyhkö JoensKa 4.18,50
6. Toni Mäkinen JoensKa 4.29,83
7. Patrik Kontiainen JoensKa 4.49,56

P11 korkeus
1. Aaro Nyyssönen JoensKa 133
2. Roope Maaninka PyhäsU 123
3. Lassi Valta PyhäsU 121
4. Niko Rova JoensKa 121
5. Niilo Käyhkö JoensKa 110
6. Eeli Kinnunen JoensKa 100
7. Hannes Korhonen JoensKa 95

P11 keihäs
1. Antti Kolu PyhäsU 30,80
2. Miki Makkonen LänsiUU 30,28
3. Eeli Kinnunen JoensKa 28,50
4. Roope Maaninka PyhäsU 20,91
5. Hannes Korhonen JoensKa 20,86
6. Niklas Kuusela KiihtU 17,67
7. Niko Rova JoensKa 15,18
8. Niilo Käyhkö JoensKa 14,56
9. Luukas Käyhkö JoensKa 13,86

T11 60m
Erä 1: 1,0
1. Vienna Kettunen PyhäsU 10,09
2. Tiia Säde JoensKa 10,15
3. Peppi Nuutinen JoensKa 10,23
4. Riikka Jokinen PyhäsU 10,60
5. Mimosa Käyhkö PyhäsU 10,63

Erä 2: -1,0
1. Alisa Oinonen PyhäsU 9,87
2. Siiri Luostarinen JoensKa 10,12
3. Siiri Hartikainen JuuanU 10,22
4. Oosa Karvonen JoensKa 10,66
5. Emma Tuononen JuuanU 10,83
6. Henna Hiltunen JuuanU 11,60

Erä 3: 1,5
1. Aava Kipinä JoensKa 9,57
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 9,58
3. Linnea Pikkarainen PyhäsU 9,76
4. Asta Riikonen PolvijU 10,02
5. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,07
6. Lotta Lukkarinen JoensKa 10,47

T11 60m yhdistetyt tulokset
1. Aava Kipinä JoensKa 9,57
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 9,58
3. Linnea Pikkarainen PyhäsU 9,76
4. Alisa Oinonen PyhäsU 9,87
5. Asta Riikonen PolvijU 10,02
6. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,07
7. Vienna Kettunen PyhäsU 10,09
8. Siiri Luostarinen JoensKa 10,12
9. Tiia Säde JoensKa 10,15
10. Siiri Hartikainen JuuanU 10,22
11. Peppi Nuutinen JoensKa 10,23
12. Lotta Lukkarinen JoensKa 10,47
13. Riikka Jokinen PyhäsU 10,60
14. Mimosa Käyhkö PyhäsU 10,63
15. Oosa Karvonen JoensKa 10,66
16. Emma Tuononen JuuanU 10,83
17. Henna Hiltunen JuuanU 11,60

T11 1000m
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 3.54,52
2. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 4.01,39
3. Siiri Luostarinen JoensKa 4.02,49
4. Alisa Oinonen PyhäsU 4.02,61
5. Siiri Hartikainen JuuanU 4.20,89
6. Aava Kipinä JoensKa 4.22,92
7. Henna Hiltunen JuuanU 4.38,76
8. Noora Hiltunen JuuanU 5.16,20

T11 korkeus
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 121
2. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 116
3. Tiia Säde JoensKa 110
4. Sanni Toivanen JuuanU 110
5. Mimosa Käyhkö PyhäsU 105
6. Nea Rova JoensKa 105
7. Noora Hiltunen JuuanU 85

T11 keihäs
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 18,88
2. Sanni Toivanen JuuanU 17,67
3. Asta Riikonen PolvijU 17,62
4. Emma Tuononen JuuanU 13,71
5. Cindy Ahponen PyhäsU 12,59
6. Sofia Raatikainen PyhäsU 12,57
7. Nea Rova JoensKa 10,19
8. Lotta Lukkarinen JoensKa 9,57

P9 40m
Erä 1: -3,6
1. Santeri Kekarainen JoensKa 6,98
2. Niklas Nykyri JoensKa 6,99
3. Anton Tallus PyhäsU 7,70
4. Tatu Rantala PolvijU 7,73
5. Anton Kettunen JoensKa 7,81
6. Eeli Mustonen JoensKa 7,87
7. Topias Mustonen JoensKa 8,07

Erä 2: -3,5
1. Viljami Nuutinen JoensKa 7,77
2. Pietari Raijas JoensKa 8,65
3. Luukas Käyhkö JoensKa 9,00

Erä 3: -1,0
1. Roope Matveinen JoensKa 8,64
2. Aleksi Kojo JoensKa 9,48
3. Miro Rissanen JoensKa 9,78
4. Luka Myller JoensKa 10,04
5. Valtteri Kokkonen JoensKa 10,45

P9 40m yhdistetyt tulokset
1. Santeri Kekarainen JoensKa 6,98
2. Niklas Nykyri JoensKa 6,99
3. Anton Tallus PyhäsU 7,70
4. Tatu Rantala PolvijU 7,73
5. Viljami Nuutinen JoensKa 7,77
6. Anton Kettunen JoensKa 7,81
7. Eeli Mustonen JoensKa 7,87
8. Topias Mustonen JoensKa 8,07
9. Roope Matveinen JoensKa 8,64
10. Pietari Raijas JoensKa 8,65
11. Luukas Käyhkö JoensKa 9,00
12. Aleksi Kojo JoensKa 9,48
13. Miro Rissanen JoensKa 9,78
14. Luka Myller JoensKa 10,04
15. Valtteri Kokkonen JoensKa 10,45

P9 1000m
1. Anton Kettunen JoensKa 3.53,22
2. Anton Tallus PyhäsU 4.01,10
3. Tatu Rantala PolvijU 4.03,43
4. Viljami Nuutinen JoensKa 4.20,53
5. Eeli Mustonen JoensKa 4.21,60
6. Santeri Kekarainen JoensKa 4.28,67
7. Topias Mustonen JoensKa 4.34,74
8. Roope Matveinen JoensKa 5.50,07

P9 pituus
1. Niklas Nykyri JoensKa 371
2. Anton Kettunen JoensKa 333
3. Anton Tallus PyhäsU 319
4. Santeri Kekarainen JoensKa 318
5. Eeli Mustonen JoensKa 317
6. Viljami Nuutinen JoensKa 311
7. Atte Turunen JoensKa 308
8. Tatu Rantala PolvijU 306
9. Topias Mustonen JoensKa 281
10. Antto Koppinen JoensKa 245
11. Luka Myller JoensKa 241
12. Luukas Käyhkö JoensKa 228
13. Miro Rissanen JoensKa 226
14. Roope Matveinen JoensKa 201

P9 kuula
1. Niklas Nykyri JoensKa 7,63
2. Eeli Mustonen JoensKa 6,21
3. Atte Turunen JoensKa 5,37
4. Arttu Uusitalo RääkkKV 5,27
5. Topias Mustonen JoensKa 5,05
6. Luukas Käyhkö JoensKa 4,25
7. Viljami Nuutinen JoensKa 3,76

T9 40m
Erä 1: -1,0
1. Sofia Ebdy LappUM 7,11
2. Kiira Kiiskinen JoensKa 7,22
3. Pinja Myller PyhäsU 7,47
4. Aada Rautiainen KiihtU 7,56
5. Rosalia Raijas JoensKa 8,06
6. Oosa Rautanen JoensKa 8,52
7. Pipsa Nyyssönen JoensKa 8,53

Erä 2: -1,8
1. Miina Romppanen JoensKa 8,30
2. Silja Kirves JoensKa 8,39
3. Veera Pääkkönen JoensKa 8,49
4. Mia Peake JoensKa 8,58
5. Kerttu Kosonen JoensKa 8,74
6. Tiia Hyttinen JoensKa 9,06

Erä 3: -2,1
1. Vilma Vatanen JoensKa 8,91
2. Erin Nykyri JoensKa 8,92
3. Irene Sidoroff JoensKa 8,92
4. Nicola Burman JoensKa 9,44
5. Inna Nykyri JoensKa 9,60

Erä 4: -0,9
1. Iina Piitulainen JoensKa 8,92
2. Kerttu Kaihola JoensKa 9,06
3. Helmi Kakkonen JoensKa 9,17
4. Iida Kosonen JoensKa 9,91
5. Julia Monni JoensKa 10,54

T9 40m yhdistetyt tulokset
1. Sofia Ebdy LappUM 7,11
2. Kiira Kiiskinen JoensKa 7,22
3. Pinja Myller PyhäsU 7,47
4. Aada Rautiainen KiihtU 7,56
5. Rosalia Raijas JoensKa 8,06
6. Miina Romppanen JoensKa 8,30
7. Silja Kirves JoensKa 8,39
8. Veera Pääkkönen JoensKa 8,49
9. Oosa Rautanen JoensKa 8,52
10. Pipsa Nyyssönen JoensKa 8,53
11. Mia Peake JoensKa 8,58
12. Kerttu Kosonen JoensKa 8,74
13. Vilma Vatanen JoensKa 8,91
14. Erin Nykyri JoensKa 8,92
15. Irene Sidoroff JoensKa 8,92
16. Iina Piitulainen JoensKa 8,92
17. Tiia Hyttinen JoensKa 9,06
18. Kerttu Kaihola JoensKa 9,06
19. Helmi Kakkonen JoensKa 9,17
20. Nicola Burman JoensKa 9,44
21. Inna Nykyri JoensKa 9,60
22. Iida Kosonen JoensKa 9,91
23. Julia Monni JoensKa 10,54

T9 1000m
1. Aada Rautiainen KiihtU 4.14,67
2. Pinja Myller PyhäsU 4.23,16
3. Inna Nykyri JoensKa 5.51,21
4. Nicola Burman JoensKa 5.55,38
5. Iina Piitulainen JoensKa 5.57,37
6. Kerttu Kaisala JoensKa 6.00,82
7. Erin Nykyri JoensKa 6.03,59
8. Helmi Kakkonen KiihtU 6.05,58
9. Iida Kosonen JoensKa 6.13,64

T9 pituus
1. Pinja Myller PyhäsU 314
2. Sofia Ebdy LappUM 308
3. Kiira Kiiskinen JoensKa 305
4. Aada Rautiainen KiihtU 291
5. Rosalia Raijas JoensKa 259
6. Kerttu Kosonen JoensKa 256
7. Oosa Rautanen JoensKa 253
8. Miina Romppanen JoensKa 247
9. Irene Sidoroff JoensKa 237
10. Mia Peake JoensKa 228
11. Vilma Vatanen JoensKa 227
12. Silja Kirves JoensKa 214
13. Tiia Hyttinen JoensKa 162

T9 kuula
1. Rosalia Raijas JoensKa 4.59
2. Kerttu Kaihola JoensKa 3,01
3. Pipsa Nyyssönen JoensKa 2,12


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat