Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
ESPOO 12.6.2015

Väinö Kontkanen juoksi uuden komean 1000 metrin Pyhäselän ennätyksen 3.20,95 ja sijoittui neljänneksi kovatasoisessa kilpailussa kansainvälisten Youth Athletic Games -kisojen avauspäivänä Espoossa.

Tulos jää vain kolmisen sekuntia Jouni Törrösen jo 42 vuoden ikäisestä Pohjois-Karjalan pe-tuloksesta 3.17,3 ja on Pohjois-Karjalan kaikkien aikojen tilaston toiseksi paras tulos 10-vuotiaiden ikäluokassa.

Sara-Sofia Hyvönen sijoittui 10-vuotiaiden keihäskarsinnan viidenneksi tuloksella 17.50 ja ylsi näin loppukilpailuun. Pituudessa syntyi tulos 349, jolla heltisi karsinnan 33. sija.

Veera Kontkanen juoksi erittäin kovatasoisen 13-vuotiaiden 1000 metrin sijalle 14 omalla ennätyksellään 3.24,36.

Helsinki, Espoo, Vantaa

Youth Athletic Games, pohjoiskarjalaislajit:
P15 800 m

1 Niko Viljola
HKV 6.9.00 2.07,52
2 Arttu Simanainen
JoensKa 12.4.00 2.08,70
3 Samuli Ukkola
KempKi 2.5.00 2.10,52
4 Kaapo Kummunsalo
LappUM 16.6.00 2.12,21
5 Hannes Hyytiäinen
MikkKV 4.4.00 2.12,98
6 Juho-Kusti Sivosavi
TurWei 20.3.00 2.18,39
7 Tuomas Lehto
EspTa 5.8.00 2.23,95
8 Tuomas Metsälä
EspTa 12.5.00 2.35,46
9 Jere Lipiäinen
LappUM 27.6.00 2.38,57

N17 100 m, alkuerät:
6. erä
Tuuli: 2.3
1 Anni Siirtola
HKV 12.9.98 12,39
2 Sini Saari
LänsiUU 13.6.98 12,92
3 Hanna Siiskonen
JoensKa 24.3.99 13,17 (sija 25.)
4 Jutta Selin
YlöjU 1.6.99 13,30
5 Nelly Roukala
KeskiUYU 12.5.98 13,57

T14 100 m, alkuerät:
3. erä
Tuuli: 5.6
1 Kerttu Latvala
KeskiUYU 8.6.01 12,26
2 Viivi Lehtinen
VaasVa 5.4.01 12,70
3 Kia Laisi
EspTa 19.7.01 12,79
4 Venla Laine
OrimJy 7.6.01 12,91
5 Ida Lavi
HIFK 9.4.01 13,61
6 Hanna Lammassaari
LahdA 26.6.01 13,89
7 Lumi Laitinen
OulPy 11.12.01 13,99
8 Lumi Kärkkäinen
JoensKa 24.11.01 14,47 (51. sija)

T14 Pituus, karsinta:
1 Viivi Lehtinen
VaasVa 5.4.01 5,12 2.7
2 Kerttu Latvala
KeskiUYU 8.6.01 5,11
3 Ilona Kamunen
28 Lumi Kärkkäinen
JoensKa 24.11.01 4,15
35 kilpailijaa

T13 60 alkuerät:
3. erä
Tuuli: 2.4
1 Niina Karttunen
SavonlRie 30.9.02 8,23
2 Eucabeth Kivikangas
AlajA 2.2.02 8,32
3 Vilja Ketolainen
ViipU 8.9.02 8,33
4 Emmi Kiviharju
IisVi 13.8.02 8,49
5 Milla Kivilompolo
RaahVe 2.4.02 9,01
6 Tuuli Kinnunen
JoensKa 14.11.02 9,09 (69. sija)
7 Adeliina Kemppainen
PohjKoi 3.10.02 9,18
8 Saana Kankkunen
VantSa 21.12.02 9,54

4. erä
Tuuli: 4.6
1 Tanja Kokkonen
SavonlRie 20.10.02 8,15
2 Sofia Lindholm
KuivAu 14.6.02 8,18
3 Moona Korkealaakso
LappUM 17.1.02 8,55
4 Petra Lappalainen
JoensKa 5.4.02 8,80 (39. sija)
5 Liisa Kurtti
KuivAu 29.12.02 8,91
6 Lilli Kärkkäinen
JyväskKU 3.3.02 8,98
7 Saimi Lassila
KU-58 10.7.02 8,99

T13 1000 m
1 Veera Hakomäki
VähänkVie 11.1.02 3.03,35
2 Alisa Virtanen
JyväskKU 4.9.02 3.03,74
3 Pinja Kotinurmi
LahdA 17.6.02 3.06,81
4 Elena Jyrkinen
LappUM 15.7.02 3.08,97
5 Rhonda Jalkanen
PorvU 2.10.02 3.16,13
6 Juliana Thiel
KokkTU 31.8.02 3.16,62
7 Rebecca Nisonen
LappUM 13.11.02 3.16,86
8 Linnea Maikola
KalVa 13.1.02 3.17,51
9 Julia Raunio
ViipU 17.8.02 3.18,08
10 Helmi Peipinen
OulPy 12.5.02 3.20,32
11 Emilia Irvankoski
LapLu 16.5.02 3.20,50
12 Helena Saarinen
LiedPa 6.3.02 3.20,56
13 Aino Honkanen
TuUL 19.12.02 3.24,17
14 Veera Kontkanen
PyhäsU 8.8.02 3.24,36

15 Justiina Juntunen
KälvTa 20.3.02 3.25,24
16 Meri Suomalainen
VähänkVie 3.5.02 3.25,76
17 Janette Vänttinen
PorvU 7.3.02 3.29,03
18 Ella Kainulainen
SavonlRie 17.3.02 3.31,57
19 Daniela Sandås
TuUL 6.9.02 3.33,76
20 Tuuli Kinnunen
JoensKa 14.11.02 3.34,20
21 Pinja Ohtonen
ViipU 18.2.02 3.35,74
22 Lilli Katajainen
LahdA 6.2.02 3.43,19
23 Fanni Rousu
KuivAu 7.6.02 3.44,56
24 Riina Lindroos
KuivAu 26.5.02 3.44,73
Jasmin Ahola
KuivAu 19.7.02 DNF
Neili Marjanen
JyväskKU 26.6.02 DNF
Anni Ström
KokkTU 18.6.02 DNF

T13 Pituus/LJ
1 Wilhelmiina Harju
JyväskKU 26.7.02 4,91 0.8
2 Sani Rantalainen
LappUM 17.7.02 4,82 1.6
3 Wilma Jungar
EsboIF 6.5.02 4,78 0.7
57 Petra Lappalainen
JoensKa 5.4.02 3,98 0.9
75 kilpailijaa

P12 60 m aidat/hurdles
12.6.
1. erä
1 Eemil Porvari
HartVoi 2.2.03 9,78
2 Jaakko Linnus
TampPy 7.3.03 9,89
3 Juho Kantoniemi
HyvsU 9.1.03 10,81
4 Eelis Snåre
LahdA 5.6.03 11,07
5 Paavo Niinikoski
HKV 2.1.03 12,38

2. erä
1 Johannes Virtanen
NaantLöy 6.12.03 9,99
2 Niklas Tallqvist
BorgåAk 2.12.03 10,50
3 Sakari Vallius
JoensKa 26.3.03 10,72
4 Aukusti Jaskari
SeinäjsU 22.8.03 11,80
5 Kristian Juselius
EsboIF 18.12.03 12,34

3. erä
1 Matias Tulokas
IFSibboV 8.4.03 10,64
2 Otto Turunen
KuivAu 16.2.03 11,34
3 Rasmus Kujala
KeskiUYU 10.4.03 11,71
4 Joona Heikkerö
PorvU 22.4.03 11,79
5 Jonathan Lindroos
EspTa 2.4.03 11,88

P12 Korkeus/HJ
1 Sakari Vallius
JoensKa 26.3.03 1,40
2 Joona Heikkerö
PorvU 22.4.03 1,35
2 Klaus Laurik
KJK EST 03 1,35
4 Aaro Syväniemi
IlmajKi 1.12.03 1,35
5 Niklas Tallqvist
BorgåAk 2.12.03 1,30
5 Manu Metsäkangas
LahdA 23.8.03 1,30
7 Jonathan Lindroos
EspTa 2.4.03 1,30
8 Joonas Nittim
KJK EST 03 1,30
9 Santeri Yliselä
LapVi 17.8.03 1,25
10 Paavo Niinikoski
HKV 2.1.03 1,20
11 Tomi Puustelli
VantSa 25.4.03 1,20
12 Sten-Erik Krull
KJK EST 03 1,15
12 Fred Vaiknurme
EST 03 1,15


P11 Korkeus/HJ

1 Topi Rönni
PälkLL 5.5.04 1,48
2 Tuukka Juntunen
SalVil 9.2.04 1,40
3 Jere Haapalainen
TampPy 19.9.04 1,35
4 Henri Matikainen
EspTa 20.4.04 1,35
5 Jesse Tuki
TammRy 16.8.04 1,30
6 Matias Puolimatka
VehmU 15.8.04 1,25
7 Ville Kylmäpuro
HKV 5.8.04 1,25
8 Danil Slizunov
EST 04 1,20
8 Aatu Holopainen
JoensKa 5.12.04 1,20
8 Ken-Martti Piibar
KJK EST 03 1,20
11 Rasmus Sume
EST 04 1,20
12 Jani Laakso
TammRy 18.3.04 1,20
13 Aaro Räisänen
KeskiUYU 20.4.05 1,15
14 Falko Quednau
HKV 31.3.04 1,10
15 Raimond Välk
EST 04 1,10
16 Miro Heikkonen
KeskiUYU 2.9.04 1,05
17 Otto Ahonen
TampPy 29.4.04 1,05


P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
Karsinta
1 Samuel Shams
KU-58 21.4.04 4,97
2 Sampo Väyrynen
KeskiUYU 3.2.04 4,63
3 Juho Kallio
LapVi 16.3.04 4,54
12 Aatu Holopainen
JoensKa 5.12.04 4,30
46 kilpailijaa

P10 1000 m
1. erä
1 Joona Savukoski
KeurKi 25.4.06 3.27,10
2 Jaakko Siltala
HKV 16.3.05 3.30,20
3 Anton Packalen
VeikkVei 12.1.05 3.31,15
4 Jaaqub Sule
EST 05 3.42,29
5 Julius Hirvelä
LapVi 28.6.05 3.42,66
6 Atte Skjäl
EsboIF 15.7.05 3.46,16
7 Matias Tapanainen
EspTa 13.12.05 3.48,01
8 Verneri Jantunen
KU-58 9.11.05 3.50,46
9 Veeti Savolainen
KerU 17.8.05 4.00,42
10 Topias Oinonen
EspTa 11.11.05 4.00,59
11 Atte Rajamäki
SeinäjsU 4.2.05 4.06,57
12 Emil Matikainen
EspTa 24.11.05 4.13,63

2. erä
1 Aapo Ikola
KU-58 7.2.05 3.18,50
2 Onni Koivusalo
EspTa 8.1.05 3.20,19
3 Matias Keskinen
VihdVie 3.2.05 3.20,89
4 Väinö Kontkanen
PyhäsU 13.5.05 3.20,95, uusi Pyhäselän ennätys

5 Jimi Aho
SalVil 25.2.05 3.24,46
6 Matias Mettälä
HKV 6.10.05 3.35,22
7 Oliver Rosenqvist
MaskKa 20.5.05 3.38,43
8 Lauri Sikiö
ParikkU 17.8.05 3.40,21
9 Miko Ojapelto
KeskiUYU 5.10.05 3.41,15
10 Lauri Mäkinen
KU-58 11.9.05 3.42,70
11 Jasper Joosela
SomE 22.5.05 3.42,89
12 Kasper Hietanen
EspTa 21.7.05 3.44,92

P10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
Karsinta
1 Kasperi Vehmaa
LappUM 16.1.05 4,47
2 Roy Nukala
VaasVa 2.8.05 4,32
3 Viljami Heinonen
HKV 31.8.05 4,21
39 Eeli Kinnunen
JoensKa 11.3.05 3,27
51 kilpailijaa

P10 Keihäs/JT
1 Antton Hellberg
SeinäjsU 9.1.05 32,08
2 Nooa Marttila
MaskKa 3.7.05 31,11
3 Oskari Väistö
SeinäjsU 15.9.05 30,41
4 Joona Nurmi
PorinYU 10.2.05 27,35
5 Eeli Kinnunen
JoensKa 11.3.05 27,03
6 Aleksi Hilska
LappUM 18.6.06 25,66
7 Kasper Hietanen
EspTa 21.7.05 23,36
8 Oliver Rosenqvist
MaskKa 20.5.05 22,56
9 Jonne Niemelä
IkaalU 5.1.05 22,53
10 Daniel Onnela
NaantLöy 21.3.05 22,23

32 kilpailijaa

P9 600 m
1. erä
1 Aleksi Hilska
LappUM 18.6.06 2.01,08
2 Eino Sormunen
HKV 29.1.06 2.06,12
3 Tumi Siranko
VantSa 06 2.06,16
4 Markus Porvari
HartVoi 4.2.06 2.06,75
5 Aapo Lintula
ViipU 24.2.06 2.11,30
6 Leo Heinonen
HKV 13.9.07 2.12,21
7 Juuso Mäkelä
OulPy 1.8.06 2.12,76
8 Ilmari Sarasmaa
EspTa 4.7.06 2.13,12
9 Oliver Carlsson
EsboIF 06 2.13,22
10 Erkki Seppänen
KauhWi 5.8.06 2.15,72
11 Christian Lindberg
RiihimKi 20.7.07 2.16,59
12 Kristo Kondrov
EST 06 2.19,03
13 Rasmus Vuonoranta
EsboIF 30.6.06 2.20,07

2. erä
1 Matias Auremaa
TuUL 3.11.06 1.57,93
2 Tero Korpi
KU-58 28.6.06 2.02,89
3 Jonne Isoherranen
EspTa 28.6.06 2.05,80
4 Eeli Rovasalo
HyvsU 7.9.07 2.06,13
5 Miro Mattila
LiedPa 22.3.06 2.07,56
6 Joshua Nyman
HKV 22.3.06 2.08,19
7 Jussi Raudaskoski
OulPy 28.3.06 2.09,02
8 Max Danielsson
EspTa 14.7.06 2.10,62
9 Ukko Ikonen
VantSa 11.2.06 2.11,22
10 Lauri Kylmäpuro
HKV 17.4.06 2.12,97
11 Elias Vanhanen
KuopRei 14.1.07 2.14,68
12 William Forstén
EsboIF 31.5.06 2.17,34
3. erä
1 Elmer Vauhkonen
LapinlVe 3.1.06 1.59,71
2 Viljami Vilén
TuUL 13.7.06 2.02,80
3 Samuel Aho
HKV 11.11.06 2.03,43
4 Kasper Kanerva
EsboIF 13.8.07 2.03,83
5 Eero Sormunen
HKV 29.1.06 2.06,92
6 Armas Uusitalo
OulPy 28.9.06 2.10,47
7 Santeri Kekarainen
JoensKa 23.3.06 2.12,98 (24. sija)
8 Juho Nissinen
EspTa 11.6.06 2.13,23
9 Lucas Airaksinen
EspTa 3.8.06 2.23,71
10 Kyösti Uusitalo
OulPy 28.9.06 2.24,82
11 Rene Filippov
EST 06 2.26,74
12 Onni Hirsivaara
VeitsilKV 29.2.08 2.27,67

T12 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: 0.0
1 Aada Aho
RaisKu 3.1.03 9,73
2 Riikka Savolainen
JyväskKU 14.6.03 10,83
3 Aada Kokko
JoensKa 3.6.03 11,05 (8. sija)
4 Nella Varjas
EspTa 13.2.03 11,35
5 Sanna Mikkonen
RaahVe 4.7.03 12,18
6 Helmi Saukkonen
HKV 16.3.03 12,35

2. erä
Tuuli: 0.0
1 Sofia Martinkauppi
OrivPo 24.6.03 11,09
2 Iida Vuorjoki
KempKi 14.5.03 11,15
3 Aino Koskela
RiihimKi 1.12.03 11,36
4 Jonna Äikää
HIFK 26.4.03 11,64
5 Amina El Mrabt
EspTa 13.11.03 13,03
6 Katri Kaijanniemi
VantSa 9.3.03 13,73

3. erä
Tuuli: -0.1
1 Aada Mikkilä
SeinäjsU 27.2.03 10,38
2 Emma Hietaranta
LappUM 19.5.03 11,80
3 Katharina Marekwia
EspTa 28.4.03 12,15
4 Mette Nurminen
KarhKa 27.6.04 12,17
5 Aino-Maija Haataja
EspTa 29.7.03 12,67
Siiri Hihnala
OulPy 28.3.03 DNF

4. erä
Tuuli: 0.0
1 Senja Roos
KärkKV 16.1.03 10,36
2 Charlotta Pettersson
NoormNo 11.3.03 10,51
3 Ilana Onnela
NaantLöy 10.9.03 11,09
4 Iina Honka
VeikkVei 24.7.03 11,25
5 Mimi Kontala
HKV 1.8.03 11,63
6 Kerttu Valtonen
EspTa 26.9.03 13,89

5. erä
Tuuli: -0.8
1 Linda Leveelahti
HKV 2.7.03 9,98
2 Heidi Salminen
JyväskKU 4.12.03 10,38
3 Minea Hölsö
LahdA 24.10.03 11,29
4 Eevi-Inkeri Tossavainen
SavonlRie 29.10.03 11,31
5 Emma Rovasalo
HyvsU 18.1.03 11,61
6 Anni Karanta
PohjKoi 16.7.03 12,36

T12 Pituus/LJ
1 Charlotta Pettersson
NoormNo 11.3.03 4,65
2 Lotta Putkiranta
EspTa 12.6.03 4,49
3 Saga Vanninen
TampPy 4.5.03 4,45
4 Aada Mikkilä
SeinäjsU 27.2.03 4,42
5 Aada Aho
RaisKu 3.1.03 4,41
6 Senja Roos
KärkKV 16.1.03 4,40
7 Riikka Savolainen
JyväskKU 14.6.03 4,30
8 Elina Mettälä
HKV 26.1.03 4,29
9 Vera Karttunen
PorinYU 25.1.03 4,25
10 Ellinoora Riikinsaari
EspTa 29.7.03 4,16
11 Maryana Ishanova
HämeenlTa 29.1.03 4,11
12 Emma Rovasalo
HyvsU 18.1.03 4,09
13 Jenni Ojala
PohjKoi 13.4.03 4,00
14 Minttu Hiltunen
KaarUra 16.9.03 3,98
15 Siiri Hihnala
OulPy 28.3.03 3,98
16 Gea Zitting
JyväskKU 9.11.03 3,98
17 Minea Hölsö
LahdA 24.10.03 3,97
18 Iida Rosenqvist
MaskKa 26.2.03 3,95
19 Ella Noponen
RistU 6.2.03 3,95
20 Sofia Martinkauppi
OrivPo 24.6.03 3,94
21 Ilana Onnela
NaantLöy 10.9.03 3,90
22 Kerttu Kannala
VeitsilKV 14.4.03 3,90
23 Jonna Äikää
HIFK 26.4.03 3,89
24 Ada Gråstén
HKV 1.8.03 3,88
25 Vilma Ahvenainen
HIFK 18.4.03 3,88
26 Jannika Viljakainen
BorgåAk 12.4.03 3,83
27 Veera Raappana
KuivAu 6.5.03 3,82
28 Mimi Kontala
HKV 1.8.03 3,81
29 Katharina Marekwia
EspTa 28.4.03 3,79
30 Mandi Manu
TapE 03 3,78
31 Maria Tammeaid
EST 03 3,73
32 Helmi Saukkonen
HKV 16.3.03 3,71
33 Kati Talvar
EST 03 3,67
34 Eevi-Inkeri Tossavainen
SavonlRie 29.10.03 3,66
35 Annukka Vainonen
IitPy 19.6.03 3,64
36 Liinu Karjala
PorinYU 25.1.03 3,63
37 Linnea Karjala
EsboIF 6.4.03 3,62
38 Ida Henricson
BorgåAk 21.1.03 3,58
39 Veera Lehtinen
LahdA 12.11.03 3,57
40 Enni Aula
PohjKoi 13.9.03 3,56
41 Heta Neuvonen
EspTa 16.3.03 3,50
42 Sanni Markkanen
HKV 9.7.03 3,49
43 Meea Meronen
KU-58 1.7.03 3,48
44 Carola Peet
EST 03 3,46
45 Anni Karanta
PohjKoi 16.7.03 3,44
46 Nina Seppälä
PorinYU 18.10.03 3,43
47 Anita Johnson
HIFK 17.5.03 3,41
48 Milla Maaninen
RaahVe 11.7.03 3,40
49 Amina El Mrabt
EspTa 13.11.03 3,39
50 Lia Souris
VantSa 22.8.03 3,39
51 Lotta Karinen
EspTa 9.5.03 3,37
52 Ella Naapuri
SavonlRie 02 3,37
53 Nea Tarvo
EspTa 21.4.03 3,35
54 Jenna-Emilia Piirainen
PohjKoi 9.1.03 3,33
55 Aada Kokko
JoensKa 3.6.03 3,32
56 Sanni Suhonen
EspTa 29.9.03 3,25
57 Viivi Mäkinen
MaskKa 2.5.03 3,13
58 Margarita Tsubareva
KeskiUYU 11.3.03 3,09
59 Essi Hietula
TapE 11.3.03 3,09
60 Ida Pirttisaari
NummKip 03 2,97
61 Eleonora Bervald
EST 03 2,96
62 Aino-Maija Haataja
EspTa 29.7.03 2,90
63 Aada-Mari Pieniniemi
KaarUra 7.10.03 2,78
Kendra-Sheril Joasoon
EST 03 NM

T10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
Karsinta
1 Hilla Saarinen
EspTa 5.1.05 4,27
2 Aino Vuorjoki
KempKi 7.11.05 4,24
3 Aino Ojaniemi
HämeenlTa 23.1.05 4,21
4 Viktoria Jermolajeva
RUS 05 4,07
5 Inka Söderlund
KU-58 14.2.05 3,98
6 Aino Kyrölä
MaskKa 30.11.05 3,94
7 Siiri Siirtola
HKV 4.5.05 3,93
8 Essi Niskala
OulPy 24.5.05 3,92
9 Olivia Veneskoski
OulPy 26.10.05 3,91
10 Pinja Rintamaa
LiedPa 26.4.05 3,88
11 Elli Seppänen
KauhWi 13.4.05 3,86
12 Carmen Vaha
ViipU 14.8.05 3,85
13 Ella Perttula
KU-58 28.7.05 3,82
14 Bianca Kanerva
EsboIF 19.7.05 3,81
15 Taimi Jokela
EspTa 28.1.05 3,79
16 Saga Koppeli
JyväskKU 25.1.05 3,78
17 Elsa Karjalainen
TuUL 6.2.05 3,75
18 Olivia Siitarinen
EspTa 15.4.05 3,75
19 Vilma Muinonen
ViipU 1.1.05 3,74
20 Jenna Vakkilainen
VantSa 6.4.05 3,70
21 Nelli Rosnell
KeskiUYU 16.4.05 3,68
22 Vilma Kerälä
HämeenlTa 14.4.05 3,66
23 Vilma Meriläinen
LänsiUU 6.4.05 3,64
24 Viivi Kupiainen
HartVoi 26.8.05 3,61
25 Ea Vuori
MäntsU 28.2.05 3,61
26 Pauliina Autti
KuivAu 22.3.05 3,56
27 Ruusu Saarela
EspTa 13.4.05 3,56
28 Pinja Nieminen
PorinYU 25.1.05 3,55
29 Aino-Maria Ainasoja
HKV 2.3.05 3,55
30 Eva Peltopuro
VantSa 4.11.05 3,54
31 Lotta Kalske
EspTa 7.12.05 3,54
32 Jenni Johnsson
LahdA 19.2.05 3,51
33 Sara-Sofia Hyvönen
PyhäsU 25.7.05 3,49

34 Elma Hannikainen
ViipU 6.3.05 3,48
35 Milla Luoma-Tokoi
KannU 24.1.05 3,48
36 Jenny Karttunen
PorinYU 13.12.05 3,48
37 Milja Särkkä
ViipU 1.12.05 3,47
38 Emilia Martinsen
OulPy 28.7.05 3,47
39 Kerttu Niemi
HKV 18.2.05 3,46
40 Emma Backlund
IFRaseb 4.3.05 3,45
41 Jenna Tarvo
EspTa 31.3.05 3,45
42 Iiris Ojala
EspTa 21.7.05 3,37
43 Vilma Rönnemaa
LiedPa 26.7.05 3,37
44 Eeva Nurkkala
OulPy 31.3.05 3,34
45 Mathilda Gustafsson
ÅIFK 28.5.05 3,31
46 Emmi Mäkäläinen
JyväskKU 20.12.05 3,29
47 Rosa-Kaisa Kettunen
ViipU 4.7.05 3,27
48 Alisa Niemi
EspTa 20.12.05 3,25
49 Minttu Arola
LiedPa 29.3.05 3,25
50 Ella Haapasalo
LahdA 6.2.05 3,23
51 Tea Konttinen
JyväskKU 24.4.05 3,20
52 Anni Lukkarinen
JyväskKU 3.6.05 3,19
53 Venla Hämäläinen
LiedPa 1.5.05 3,15
54 Martta Valtonen
EspTa 17.6.05 3,07
55 Loviisa Kortessalo
RaahVe 15.11.05 3,00
56 Hilla Neuvonen
EspTa 22.5.05 2,98
57 Marien Olivia Krull
KJK EST 05 2,60
58 Helmi Heinonen
LiedPa 18.12.05 2,59
59 Marie Helene Eensalu
EST 05 2,55
Sella Liusjärvi
HämeenlTa 12.2.05 NM

T10 Keihäs, karsinta:
1 Elli Seppänen
KauhWi 13.4.05 20,19
2 Sinja Johansson
HartVoi 6.10.05 19,06
3 Emma Backlund
IFRaseb 4.3.05 18,29
4 Viivi Kupiainen
HartVoi 26.8.05 18,09
5 Sara-Sofia Hyvönen
PyhäsU 25.7.05 17,50

6 Pinja Rintamaa
LiedPa 26.4.05 17,01
7 Julia Suihkonen
VihdVie 22.6.05 15,67
8 Marien Olivia Krull
KJK EST 05 15,15
9 Marie Helene Eensalu
EST 05 14,98
10 Amalia Lindén
ElimVau 26.12.05 14,70
11 Taimi Jokela
EspTa 28.1.05 13,66
12 Nelli Rosnell
KeskiUYU 16.4.05 13,46
13 Viivi Raudasoja
PohjKoi 15.10.05 11,98
14 Hilla Saarinen
EspTa 5.1.05 11,80
15 Vilma Meriläinen
LänsiUU 6.4.05 10,86
16 Ruusu Saarela
EspTa 13.4.05 10,77
17 Hilla Neuvonen
EspTa 22.5.05 10,60
18 Sirkku Kannala
VeitsilKV 28.2.05 10,46
19 Siiri Siirtola
HKV 4.5.05 10,05
20 Ea Vuori
MäntsU 28.2.05 9,53
21 Rosa-Kaisa Kettunen
ViipU 4.7.05 9,42
22 Emmi Satosuo
KU-58 11.2.05 9,19
23 Emmi Mäkäläinen
JyväskKU 20.12.05 7,90
Ella Perttula
KU-58 28.7.05 NM
Bianca Kanerva
EsboIF 19.7.05 NM



[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat