Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
TAMPERE 20.5.2015

Niittylahden koulun 6.luokka voitti riemastuttavasti Hese-kisan valtakunnallisen finaalin, joka pidettiin Tampereella.

Joukkue venyi tiukassa paikassa kautta linjan. Esimerkiksi pituushypyssä niittylahtelaiset paransivat Pohjois-Karjalan finaalin yhteistulostaan yli kahdella metrillä.

Parhaiten Niittylahden joukkueesta menestyivät henkilökohtaisessa kisassa Veeti Pyykkö, joka oli keihään kakkosena sekä Lauri Piironen, joka oli sekä keihäässä että pituudessa kolmantena.

Kilpailujen kovimman tuloksen teki Ähtärin Ville Toivonen, joka hyppäsi pituutta 557.



Tampere 20.5.2015

Hese-kisafinaali, 17 joukkuetta:
Sijoituksen perässä koulu, luokka, piiri, sukkulaviestiaika ja pituustulos ja sijoitus, keihästulos ja sijoitus, kierrosviestiaika ja sijoitus, loppupisteet

1 Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 109,8 1 4205 1 227,40 1 13.15,0 8, 11
2 Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 112,8 4 4202 2 200,11 2 12.54,1 4, 12
3 Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 112,2 3 4139 3 178,35 9 12.28,0 1, 16
4 Tesomajärven koulu 6C, Häme 113,7 6 4088 4 196,78 3 12.55,3 5, 18
5 Käppärän koulu 6C, Satakunta 110,9 2 3890 7 173,04 11 12.43,6 2, 22
6 Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 113,0 5 4087 5 168,37 12 12.53,0 3, 25
7 Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 115,3 8 3879 11 191,05 6 13.11,4 6, 31
8 Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 116,8 13 3917 6 179,87 8 13.30,3 11, 38
9 Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 120,1 17 3884 8 194,54 5 13.47,3 12, 42
10 Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 116,4 11 3883 9 174,16 10 13.54,4 14, 44
11 Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 116,0 10 3832 13 147,99 15 13.11,5 7, 45
12 Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 115,6 9 3733 14 190,82 7 13.54,5 15, 45
13 Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 117,0 14 3880 10 156,06 13 13.27,8 9, 46
14 Kausalan koulu 6A, Lahti 119,2 15 3835 12 196,55 4 14.25,9 17, 48
15 Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 116,7 12 3733 14 154,99 14 13.29,1 10, 50
16 Kyrkoby skola 6, Uusimaa 114,0 7 3670 17 147,60 16 13.58,5 16, 56
17 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 119,9 16 3690 16 128,51 17 13.51,3 13, 62

Pojat pituus
1. Ville Toivonen Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 557
2. Sampo Ala Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 519
3. Lauri Piironen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 497
4. Richard Tenhunen Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 476
5. Severi Ronkainen Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 473
6. Markus Takkinen Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 471
7. Thaksin Chakpha Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 469
8. Eemeli Keinänen Kausalan koulu 6A, Lahti 466
9. Roope Pakkanen Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 464
10. Jesse Ristola Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 463
11. Otso Kolehmainen Kausalan koulu 6A, Lahti 462
12. Eero Oravisjärvi Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 461
13. Veeti Pyykkö Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 452
14. Ville Hietanen Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 452
15. Juho Jurvanen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 448
15. Topias Aro Käppärän koulu 6C, Satakunta 448
17. Waltteri Karhumaa Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 445
18. Lauri Kilponen Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 442
19. Matias Hämäläinen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 438
20. Jonne Oinonen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 436
21. Arttu Liimatta Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 435
22. Joni Ristola Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 435
23. Julius Stenroos Tesomajärven koulu 6C, Häme 424
24. Rasmus Nuutinen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 423
25. Tatu Hautamäki Tesomajärven koulu 6C, Häme 420
26. Samuli Käki Kausalan koulu 6A, Lahti 420
27. Arttu Mattila Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 419
28. Juha Jatkola Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 417
29. Eetu Alitupa Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 416
30. Aleksi Lampi Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 415
31. Rostislav Chadromtsev Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 415
32. Roni Rantakömi Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 414
33. Veikka Linna Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 414
34. Joel Mäntynen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 413
35. Jymy Ahola Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 412
36. Otto Aalto Tesomajärven koulu 6C, Häme 405
37. Jerkko Virtala Käppärän koulu 6C, Satakunta 405
38. Riku Sinkkonen Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 405
39. Iiro Haukkavuori Kausalan koulu 6A, Lahti 404
40. Tuukka Marjala Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 404
41. Ville Salminen Tesomajärven koulu 6C, Häme 403
42. Jaakko Mattila Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 403
43. Akseli Virtanen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 401
44. Chen Shen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 401
45. Lassi Kyllönen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 399
46. Werneri Pihlajamäki Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 398
47. Tuukka Hankaankorpi Käppärän koulu 6C, Satakunta 398
48. Aapo Salo Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 396
49. Tomas Huttula Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 394
50. Santeri Ruha Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 394
51. Ben Koreneff Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 393
52. Juho Heikkonen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 392
53. Juuso Forsman Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 392
54. Milo Mieskonen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 391
55. Frans Elo Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 390
56. Joel Kokkonen Tesomajärven koulu 6C, Häme 390
57. Sami Savolainen Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 389
58. Panu Kosunen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 388
59. Gustav Eriksson Kyrkoby skola 6, Uusimaa 386
60. Nuutti Lokki Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 386
61. Max Bosman-Nulpponen Kyrkoby skola 6, Uusimaa 385
62. Ville Tolonen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 385
63. Elias Herlin Kyrkoby skola 6, Uusimaa 384
64. Oskar Kunnas Kyrkoby skola 6, Uusimaa 380
65. Heikki Tuorila Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 380
66. Tatu Sivonen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 380
67. Oskari Karppinen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 378
68. Matti Perälä Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 377
69. Saku Rinkinen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 375
70. Luukas Pitkänen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 375
71. Sampo Soininen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 374
72. Aleksi Malinen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 372
73. Anton Gröning Kyrkoby skola 6, Uusimaa 372
74. Oskari Suomalainen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 372
75. Severi Oikkonen Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 371
76. Viktor Juselius Kyrkoby skola 6, Uusimaa 371
77. Veeti Mikkonen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 368
78. Antti Knuuttila Käppärän koulu 6C, Satakunta 367
79. Kasperi Kinnunen Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 367
80. Arttu Kiianen Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 367
81. Nico Kinnunen Tesomajärven koulu 6C, Häme 366
82. Eetu Sillanpää Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 365
83. Tuomas Örn Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 363
84. Eero Kekäläinen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 363
85. Santeri Mäkelä Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 363
86. Veeti Asunta Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 362
87. Saku Vainionpää Käppärän koulu 6C, Satakunta 360
88. Valtteri Peltomäki Käppärän koulu 6C, Satakunta 355
89. Asser Kosunen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 353
90. Joonas Siipola Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 349
91. Onni Rönnkvist Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 348
92. Vili Heikkilä Kausalan koulu 6A, Lahti 343
93. Matti Reinikainen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 341
94. Aaro Tuhkio Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 340
95. Eetu Väänänen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 337
96. Matias Haverinen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 333
97. Severi Timonen Kausalan koulu 6A, Lahti 332
98. Ville Mustaparta Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 328
99. Eelis Saukkonen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 327
100. Joel Sinivuori Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 321
101. Juho Kykkänen Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 319
102. Aaro Hannula Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 310

Tytöt pituus:
1. Stiina Kokkonen Tesomajärven koulu 6C, Häme 480
2. Noora Tiainen Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 461
3. Tanja Kokkonen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 459
4. Aleksandra Perhovaara Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 445
5. Anni Mäkinen Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 425
6. Heidi Leskelä Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 422
7. Meeri Vakkari Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 420
8. Riina Lindroos Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 420
9. Jasmine Raittimo Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 419
10. Vilma Hannula Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 419
11. Lottaliina Akola Käppärän koulu 6C, Satakunta 416
12. Henni Kosonen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 410
13. Noora Pakarinen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 410
14. Vilma Vesterinen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 409
15. Sofia Stenbacka Käppärän koulu 6C, Satakunta 407
16. Nea Kämäräinen Tesomajärven koulu 6C, Häme 406
17. Maija Anttila Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 405
18. Sonja Kippola Tesomajärven koulu 6C, Häme 405
19. Mira Jussila Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 404
20. Oona Koivunen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 404
21. Nea Koskinen Kausalan koulu 6A, Lahti 402
22. Hilma Havukainen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 400
23. Vilma Lehtoranta Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 398
24. Daniela Wickholm Kyrkoby skola 6, Uusimaa 398
25. Adeliina Kemppainen Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 397
26. Nelli Vuorinen Tesomajärven koulu 6C, Häme 397
27. Karita Ristolainen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 394
28. Sanni Kotisalo Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 393
29. Emma Korpi Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 391
30. Julia Salmi Kausalan koulu 6A, Lahti 389
31. Enni Koljonen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 389
32. Sara Mohaibes Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 388
33. Sanni Vainionpää Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 387
34. Krista Härkönen Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 387
35. Kiia Verronen Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 387
36. Neea Kiiveri Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 386
37. Kiia Kokko Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 386
38. Aada Salo Kausalan koulu 6A, Lahti 385
39. Liisa Pullerits Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 382
40. Pipsa Miinalainen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 382
41. Iida Turunen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 382

42. Siiri Kallioniemi Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 382
43. Kerttu Valtonen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 382
44. Carla Kölhi Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 376
45. Hilla Suuronen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 374
46. Kaisa Mäkelä Käppärän koulu 6C, Satakunta 372
47. Riina Kauhanen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 372
48. Marketta Mattila Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 370
49. Anna Bardzinski Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 370
50. Emilia Luiro Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 368
51. Sara Annala Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 367
52. Saara Kauhanen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 367
53. Emma Uurainen Käppärän koulu 6C, Satakunta 366
54. Ronja Rautanen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 364
55. Sofia Salonen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 362
56. Sanni Paajanen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 361
57. Nina Nyström Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 361
58. Tea Haikala Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 359
59. Anna Åkerberg Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 359
60. Roosa Mäkinen Tesomajärven koulu 6C, Häme 358
61. Minttu Kovanen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 356
62. Saara Naukkarinen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 355
63. Lotta Eskola Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 355
64. Neneh Jammeh Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 354
65. Laura Keinänen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 353
66. Ella Forss Kyrkoby skola 6, Uusimaa 351
67. Iidaliina Turja Käppärän koulu 6C, Satakunta 351
68. Nenna Rahkala Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 350
69. Anni Ketola Käppärän koulu 6C, Satakunta 350
70. Helmi Havukainen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 349
71. Miia Mäkelä Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 349
72. Niina Kaarniaho Tesomajärven koulu 6C, Häme 344
73. Iida Jalkanen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 341
74. Olga Laamanen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 341
75. Ylva Holmberg Kyrkoby skola 6, Uusimaa 341
76. Lissa Rautajoki Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 339
77. Emma Pirilä Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 338
78. Emilia Lepistö Kyrkoby skola 6, Uusimaa 337
79. Hanna Udd Kyrkoby skola 6, Uusimaa 336
80. Siiri Tukkiniemi Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 334
81. Milla Oksanen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 333
82. Inga Viitasaari Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 323
83. Noora Uunila Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 323
84. Emma Iivanainen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 321
85. Heidi Moilanen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 318
86. Sadetta Väänänen Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 317
87. Alisa Oikarinen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 315
88. Emma Kemppainen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 309
89. Linnea Moen Kyrkoby skola 6, Uusimaa 308
90. Siiri Hoikkala Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 307
91. Olivia Nissinen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 301
92. Oona Leinonen Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 300
93. Lumi Koskinen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 298
94. Nita Tuovinen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 297
95. Kia Lehtinen Kausalan koulu 6A, Lahti 296
96. Sari Ylä-Soini Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 288
97. Janina Toivola Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 284
98. Wendla Lahtinen Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 284
99. Neea Ravelin Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 279
100. Nea Lehtimäki Kausalan koulu 6A, Lahti 268
101. Kia Korpela Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 245
102. Sofia Ingers Kausalan koulu 6A, Lahti 208

Pojat keihäs:
1. Ville Toivonen Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 40,81
2. Veeti Pyykkö Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 38,74
3. Lauri Piironen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 36,71

4. Otso Kolehmainen Kausalan koulu 6A, Lahti 31,29
5. Roni Rantakömi Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 30,40
6. Jesse Ristola Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 30,19
7. Juha Jatkola Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 29,43
8. Lassi Kyllönen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 29,27
9. Roope Pakkanen Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 28,48
10. Lauri Kilponen Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 28,02
11. Waltteri Karhumaa Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 27,65
12. Topias Aro Käppärän koulu 6C, Satakunta 26,40
12. Veikka Linna Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 26,40
14. Iiro Haukkavuori Kausalan koulu 6A, Lahti 26,15
15. Rasmus Nuutinen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 26,08
16. Joni Ristola Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 25,70
17. Juuso Forsman Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 25,50
18. Julius Stenroos Tesomajärven koulu 6C, Häme 25,37
19. Jonne Oinonen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 24,92
20. Arttu Mattila Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 24,85
21. Kasperi Kinnunen Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 23,84
22. Panu Kosunen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 23,59
23. Ville Hietanen Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 23,40
24. Tatu Sivonen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 23,38
25. Markus Takkinen Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 23,30
26. Samuli Käki Kausalan koulu 6A, Lahti 23,13
27. Aleksi Lampi Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 22,64
28. Juho Heikkonen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 22,46
29. Eetu Sillanpää Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 22,36
30. Joel Mäntynen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 22,20
31. Veeti Mikkonen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 21,98
32. Otto Aalto Tesomajärven koulu 6C, Häme 21,53
33. Juho Jurvanen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 21,39
34. Arttu Liimatta Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 21,24
35. Matias Haverinen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 21,07
36. Tatu Hautamäki Tesomajärven koulu 6C, Häme 21,05
37. Eetu Alitupa Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 20,81
38. Eero Kekäläinen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 20,67
39. Matias Hämäläinen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 20,50
40. Eero Oravisjärvi Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 20,47
41. Severi Ronkainen Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 20,35
42. Jymy Ahola Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 20,18
43. Tuomas Örn Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 20,10
44. Oskar Kunnas Kyrkoby skola 6, Uusimaa 20,01
45. Severi Oikkonen Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 19,50
45. Oskari Karppinen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 19,50
47. Arttu Kiianen Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 19,34
48. Richard Tenhunen Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 19,23
48. Joel Kokkonen Tesomajärven koulu 6C, Häme 19,23
50. Elias Herlin Kyrkoby skola 6, Uusimaa 19,04
51. Severi Timonen Kausalan koulu 6A, Lahti 18,94
52. Tuukka Hankaankorpi Käppärän koulu 6C, Satakunta 18,73
52. Vili Heikkilä Kausalan koulu 6A, Lahti 18,73
54. Aleksi Malinen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 18,46
55. Valtteri Peltomäki Käppärän koulu 6C, Satakunta 18,42
56. Werneri Pihlajamäki Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 18,15
56. Max Bosman-Nulpponen Kyrkoby skola 6, Uusimaa 18,15
58. Rostislav Chadromtsev Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 18,12
59. Ben Koreneff Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 17,50
60. Eemeli Keinänen Kausalan koulu 6A, Lahti 17,47
61. Sampo Ala Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 17,23
62. Joonas Siipola Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 17,14
63. Jaakko Mattila Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 17,06
64. Tuukka Marjala Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 17,04
65. Matti Perälä Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 16,89
66. Milo Mieskonen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 16,78
67. Aaro Hannula Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 16,60
68. Aaro Tuhkio Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 16,48
69. Nico Kinnunen Tesomajärven koulu 6C, Häme 16,47
70. Santeri Ruha Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 16,43
71. Oskari Suomalainen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 16,38
71. Akseli Virtanen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 16,38
73. Juho Kykkänen Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 16,28
74. Riku Sinkkonen Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 16,24
75. Saku Rinkinen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 16,12
76. Heikki Tuorila Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 16,08
77. Sami Savolainen Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 16,00
78. Thaksin Chakpha Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 15,92
79. Santeri Mäkelä Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 15,78
80. Tomas Huttula Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 15,68
81. Matti Reinikainen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 15,52
82. Saku Vainionpää Käppärän koulu 6C, Satakunta 15,46
83. Gustav Eriksson Kyrkoby skola 6, Uusimaa 15,37
84. Nuutti Lokki Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 15,32
85. Jerkko Virtala Käppärän koulu 6C, Satakunta 15,27
86. Antti Knuuttila Käppärän koulu 6C, Satakunta 15,21
87. Eelis Saukkonen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 14,59
88. Aapo Salo Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 14,55
89. Ville Tolonen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 14,45
90. Viktor Juselius Kyrkoby skola 6, Uusimaa 14,03
91. Luukas Pitkänen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 14,00
92. Veeti Asunta Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 13,88
93. Eetu Väänänen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 13,41
94. Onni Rönnkvist Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 13,20
95. Frans Elo Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 12,95
96. Anton Gröning Kyrkoby skola 6, Uusimaa 12,78
97. Ville Salminen Tesomajärven koulu 6C, Häme 12,62
98. Chen Shen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 12,58
99. Joel Sinivuori Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 12,43
100. Ville Mustaparta Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 12,23
101. Sampo Soininen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 11,08
102. Asser Kosunen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 10,51

Tytöt keihäs
1. Aada Salo Kausalan koulu 6A, Lahti 23,69
2. Minttu Kovanen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 23,34
3. Kiia Verronen Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 22,05
4. Stiina Kokkonen Tesomajärven koulu 6C, Häme 21,86
5. Tanja Kokkonen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 20,26
6. Iida Turunen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 20,19
7. Milla Oksanen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 19,09

8. Lottaliina Akola Käppärän koulu 6C, Satakunta 18,93
9. Roosa Mäkinen Tesomajärven koulu 6C, Häme 18,89
10. Noora Uunila Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 18,71
11. Sonja Kippola Tesomajärven koulu 6C, Häme 18,35
12. Ronja Rautanen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 18,33
13. Hilma Havukainen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 18,20
14. Nea Koskinen Kausalan koulu 6A, Lahti 18,09
15. Sanni Paajanen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 18,06
16. Enni Koljonen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 17,97
17. Sofia Stenbacka Käppärän koulu 6C, Satakunta 17,50
18. Kaisa Mäkelä Käppärän koulu 6C, Satakunta 17,30
19. Niina Kaarniaho Tesomajärven koulu 6C, Häme 17,27
20. Noora Pakarinen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 17,23
21. Julia Salmi Kausalan koulu 6A, Lahti 17,10
22. Nea Kämäräinen Tesomajärven koulu 6C, Häme 16,76
23. Anni Mäkinen Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 16,68
24. Oona Leinonen Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 16,65
25. Noora Tiainen Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 16,55
26. Kiia Kokko Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 15,71
27. Emma Iivanainen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 15,55
28. Lotta Eskola Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 15,34
29. Krista Härkönen Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 15,33
30. Meeri Vakkari Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 15,19
31. Hilla Suuronen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 15,12
32. Marketta Mattila Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 15,06
33. Neneh Jammeh Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 14,88
34. Aleksandra Perhovaara Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 14,79
35. Janina Toivola Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 14,70
36. Henni Kosonen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 14,68
37. Sofia Salonen Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 14,48
38. Siiri Kallioniemi Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 14,47
38. Nelli Vuorinen Tesomajärven koulu 6C, Häme 14,47
40. Daniela Wickholm Kyrkoby skola 6, Uusimaa 14,40
41. Riina Lindroos Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 14,09
42. Laura Keinänen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 14,00
43. Anni Ketola Käppärän koulu 6C, Satakunta 13,93
44. Sari Ylä-Soini Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 13,84
45. Emma Kemppainen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 13,77
46. Liisa Pullerits Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 13,74
47. Linnea Moen Kyrkoby skola 6, Uusimaa 13,69
48. Inga Viitasaari Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 13,63
49. Adeliina Kemppainen Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 13,55
50. Sara Annala Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 13,51
51. Oona Koivunen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 13,50
52. Miia Mäkelä Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 13,15
53. Karita Ristolainen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 13,13
54. Saara Kauhanen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 13,10
55. Heidi Leskelä Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 13,00
55. Sanni Vainionpää Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 13,00
57. Emilia Luiro Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 12,91
58. Pipsa Miinalainen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 12,90
59. Alisa Oikarinen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 12,66
60. Sanni Kotisalo Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 12,63
61. Nenna Rahkala Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 12,60
62. Kerttu Valtonen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 12,57
63. Vilma Vesterinen Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 12,42
64. Maija Anttila Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 12,39
65. Tea Haikala Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 12,32
66. Hanna Udd Kyrkoby skola 6, Uusimaa 12,18
67. Heidi Moilanen Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 11,83
68. Carla Kölhi Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 11,72
69. Emma Pirilä Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 11,70
70. Olivia Nissinen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 11,62
71. Mira Jussila Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 11,51
72. Nita Tuovinen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 11,50
73. Olga Laamanen Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 11,40
74. Neea Kiiveri Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 11,37
75. Emma Uurainen Käppärän koulu 6C, Satakunta 11,10
76. Nina Nyström Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 11,09
77. Emma Korpi Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 10,92
78. Riina Kauhanen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 10,90
79. Saara Naukkarinen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 10,83
80. Sofia Ingers Kausalan koulu 6A, Lahti 10,65
81. Ylva Holmberg Kyrkoby skola 6, Uusimaa 10,44
82. Sara Mohaibes Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 10,40
83. Ella Forss Kyrkoby skola 6, Uusimaa 10,29
84. Helmi Havukainen Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 10,25
85. Siiri Tukkiniemi Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 10,04
86. Neea Ravelin Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 9,91
87. Jasmine Raittimo Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 9,90
88. Anna Bardzinski Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 9,77
89. Vilma Lehtoranta Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 9,72
90. Iidaliina Turja Käppärän koulu 6C, Satakunta 9,59
91. Vilma Hannula Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 9,55
92. Kia Korpela Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 9,30
93. Emilia Lepistö Kyrkoby skola 6, Uusimaa 9,28
94. Sadetta Väänänen Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 9,09
95. Anna Åkerberg Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 9,00
96. Lissa Rautajoki Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 8,95
97. Kia Lehtinen Kausalan koulu 6A, Lahti 8,78
98. Siiri Hoikkala Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 8,44
99. Iida Jalkanen Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 8,37
100. Lumi Koskinen Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 8,28
101. Wendla Lahtinen Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 7,88
102. Nea Lehtimäki Kausalan koulu 6A, Lahti 7,36

Kierrosviesti
1 Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 12.28,0
2 Käppärän koulu 6C, Satakunta 12.43,6
3 Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 12.53,0
4 Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 12.54,1
5 Tesomajärven koulu 6C, Häme 12.55,3
6 Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 13.11,4
7 Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 13.11,5
8 Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 13.15,0
9 Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 13.27,8
10 Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 13.29,1
11 Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 13.30,3
12 Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 13.47,3
13 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 13.51,3
14 Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 13.54,4
15 Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 13.54,5
16 Kyrkoby skola 6, Uusimaa 13.58,5
17 Kausalan koulu 6A, Lahti 14.25,9

Keihäs
1 Niittylahden koulu 6, Pohjois-Karjala 227,40
2 Otsonkoulu 6B, Etelä-Pohjanmaa 200,11
3 Tesomajärven koulu 6C, Häme 196,78
4 Kausalan koulu 6A, Lahti 196,55
5 Kurjalan koulu 5-6, Pohjois-Savo 194,54
6 Kulennoisten koulu 5-6, Etelä-Savo 191,05
7 Kätönlahden koulu 6C, Kainuu 190,82
8 Lauritsalan koulu 6C, Etelä-Karjala 179,87
9 Teuvo Pakkalan koulu 6A, Pohjois-Pohjanmaa 178,35
10 Raumankarin koulu 6, Keski-Pohjanmaa 174,16
11 Käppärän koulu 6C, Satakunta 173,04
12 Langinkosken koulu 6E, Kymenlaakso 168,37
13 Ounasvaaran peruskoulu 6B, Lappi 156,06
14 Kirkonkulman koulu 6A, Varsinais-Suomi 154,99
15 Keljon koulu 6A, Keski-Suomi 147,99
16 Kyrkoby skola 6, Uusimaa 147,60
17 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 5B, Helsinki 128,51

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat