Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 19.5.2015

12-vuotias Samu Käyhkö juoksi 200 ja 1000 metrillä mainiot voittoajat ja samanikäisten kiekkokolmikko Niklas Hyvönen, Juha Karjunen sekä Netta-Noora Lappalainen heitti kiekossa ikäluokkansa A-luokan tulokset.

Vasta 5-vuotias Iida-Liina Hyvönen juoksi 1000 metrillä huikean ajan 4.51,6.



Pyhäselän toukokuun kisat 2, Hammaslahden kenttä, 30 kilpailijaa, lämpötila +10, pilvistä:

M kiekko:
1. Tommi Jalkanen PyhäsU 34.07
2. Aki Hyvönen PyhäsU 26.18

P12 200 m (+0,0):
1. Samu Käyhkö PyhäsU 29,4

P12 1000 m:
1. Samu Käyhkö PyhäsU 3.31,4
2. Sakari Vallius JoKa 3.56,6

P12 korkeus:
1. Sakari Vallius JoKa 135

P12 kiekko:
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 28.73
2. Juha Karjunen PyhäsU 26.07
3. Sakari Vallius JoKa 22.40
4. Samu Käyhkö PyhäsU 17.45

P11 korkeus:
1. Aatu Holopainen JoKa 118

P11 kiekko:
1. Aatu Holopainen JoKa 18.59

P10 150 m:
1. Lauri Räsänen PyhäsU 26,2
2. Roope Maaninka PyhäsU 26,5

P10 1000 m:
1. Lauri Räsänen PyhäsU 4.29,5
2. Roope Maaninka PyhäsU 4.33,8

P10 korkeus:
1. Roope Maaninka PyhäsU 115
2. Lauri Räsänen PyhäsU 115

P10 kiekko:
1. Roope Maaninka PyhäsU 16.73

P7 150 m:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 29,0
2. Teemu Raasina PyhäsU 39,6

P7 1000 m:
1. Teemu Raassina PyhäsU 5.43,2

P7 pituus:
1. Oskari Pakarinen PyhäsU 288
2. Teemu Raassina PyhäsU 266

P7 pallo:
1. Teemu Raassina PyhäsUq 19.66

P6 150 m:
1. Juuso Raassina PyhäsU 41,0

P6 pituus:
1. Paavo Maaninka PyhäsU 212

P6 pallo:
1. Paavo Maaninka PyhäsU 18.57

N17 kiekko:
Laura Karjunen PyhäsU NM

T14 200 m (+0,2):
1. Pinja Hulkko PyhäsU 32,2

T13 200 m (+0,2):
1. Iitu Vuorma PyhäsU 33,6
2. Mira Yljälä PyhäsU 38,7

T13 1000 m:
1. Iitu Vuorma PyhäsU 3.49,1

T13 korkeus:
1. Kerttu Räsänen PyhäsU 125
2. Mira Yljälä PyhäsU 95

T12 200 m (+0,3):
1. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 35,5
2. Siiri Uusitalo PyhäsU 37,8
3. Jaana Raassina PyhäsU 38,0

T12 1000 m:
1. Karla Könönen PyhäsU 3.56,3
2. Siiri Uusitalo PyhäsU 4.45,0
3. Jaana Raassina PyhäsU 4.45,6
4. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 5.01,6

T12 korkeus:
1. Jaana Raassina PyhäsU 125
2. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 120

T12 kiekko:
1. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 25.00

T11 150 m:
1. Anni Huovinen PyhäsU 24,5
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 24,6
3. Reetta Ryynänen MuRi 25,9

T11 1000 m:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 4.08,1

T11 korkeus:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 118

T11 kiekko:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 17.16
2. Anni Huovinen PyhäsU 16.24
3. Reetta Ryynänen MuRi 14.89

T10 150 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 25,6
2. Taina Raassina PyhäsU 28,7
3. Helmi Juntunen PyhäsU 31,2

T10 1000 m:
1. Helmi Juntunen PyhäsU 5.33,4
2. Taina Raassina PyhäsU 5.36,0

T10 korkeus:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 110
2. Taina Raassina PyhäsU 105

T5 150 m:
1. Iida-Liina Hyvönen PyhäsU 40,8
2. Hanne Juntunen PyhäsU 45,9

T5 1000 m:
1. Iida-Liina Hyvönen PyhäsU 4.51,6
2. Hanne Juntunen PyhäsU 6.20,6

T5 pituus:
1. Iida-Liina Hyvönen PyhäsU 229
2. Hanne Juntunen PyhäsU 157

T5 pallo:
1. Iida-Liina Hyvönen PyhäsU 8.16
2. Hanne Juntunen PyhäsU 6.46


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat