Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 19.5.2015

Niittylahden koulu voitti kuusi lajia 12:sta ja kolme voittoa meni Pyhäselän yläkoululle Joensuun koulujen perinteisissä juoksukarnevaaleissa tiistaina Joensuun keskuskentällä.

Niittylahden maastojuoksuvoittajia olivat Lassi Valta, Sofia Raatikainen ja Sara-Sofia Hyvönen. Lisäksi Niittylahti voitti kaksi ruotsalaisviestiä ja sukkulaviestin.

Pyhäselän koulun Samuel Auvinen voitti yläkoulujen maastojuoksun ja lisäksi koulun 10 x 60 m:n sukkulaviestijoukkue sekä ruotsalaisviestijoukkue voittivat kilpailunsa.



Joensuun koululaisten juoksukarnevaalit, maastojuoksut Joensuun keskuskentän ympäristössä, viestit Joensuun keskuskentällä, lämpötila +10, pilvistä:

MAASTOJUOKSUT:

P14 (7.lk) 1 km:
1. Samuel Auvinen Pyhäselkä 3.16,6
2. Juho Miettinen Pyhäselkä 3.44,2

P12 (5.lk) 1 km:
1. Rasmus Lehikoinen Iiksenvaara 3.32,5
2. Samuel Kettunen Utra 3.36,9
3. Onni Huovinen Noljakka 3.38,1
4. Perttu Levä Niittylahti 3.38,7
5. Niklas Sottinen Utra 3.42,2
6. Joni Laakkonen Niittylahti 3.43,9
7. Niklas Hyvönen Niittylahti 3.51,2
8. Roope Ruokolainen Iiksenvaara 3.55,6
9. Kasperi Salo Utra 4.10,1
10. Eetu Paasikivi Utra 4.12,0
11. Leevi Hurskainen Niittylahti 4.15,3

P11 (4.lk) 1 km:
1. Lassi Valta Niittylahti 3.40,2
2. Aaro Nyyssönen Utra 3.44,2
3. Leevi Ratinen Rantakylä 3.45,7
4. Asad Abukar Utra 4.00,0
5. Jaani Eskelinen Rantakylä 4.00,6
6. Veeti Lehtonen Rantakylä 4.17,1
7. Matias Sotikov Niittylahti 4.18,5
8. Atte Alitupa Niittylahti 4.19,8
9. Manu Lavikainen Utra 4.22,2
10. Topias Hassinen Utra 4.24,4
11. Sami Kauppi Heinävaara 4.24,8
12. Antti Haikonen Rantakylä 4.25,3
13. Arsi Palviainen Heinävaara 4.50,0

P10 (3.lk) 1 km:
1. Kalle Kuivalainen Normaalik. 3.52,4
2. Aapo Hämäläinen Niittylahti 4.01,9
3. Mico Räty Niittylahti 4.03,2
4. Marek Pinter Normaalik. 4.07,9
5. Aaro Rantanen Rantakylä 4.11,3
6. Pietari Vähä Normaalik. 4.14,8
7. Joonas Koponen Heinävaara 4.24,5
8. Alex Juntunen Noljakka 4.29,8
9. Pavel Vasiliev Noljakka 4.31,2
10. Viljami Leppänen Utra 4.34,1
11. Janne Oinonen Utra 4.39,4
12. Joona Kallio Rantakylä 4.47,1
13. Joona Rönkkö Utra 4.47,5
14. Luukas Väänänen Utra 4.47,8
15. Urho Sajaniemi Normaalik. 4.51,0

T13 (6.lk) 1 km:
1. Aino Ristolainen Iiksenvaara 4.00,8
2. Viivi Lillunen Iiksenvaara 4.03,3
3. Aada Kuitunen Normaalik. 4.17,6
4. Amanda Voutilainen Normaalik. 4.23,3

T12 (5.lk) 1 km:
1. Nea Immonen Normaalik. 4.00,1
2. Riia Tahvanainen Heinävaara 4.09,8
3. Senni Kekkonen Niittylahti 4.16,3
4. Anna Hakkarainen Heinävaara 4.33,4
5. Cherie Smith Utra 4.34,6
6. Pinja Hurskainen Niittylahti 4.39,6
7. Sonja Laakkonen Utra 4.45,9
8. Jasmin Nemtine Utra 5.13,2

T11 (4.lk) 1 km:
1. Sofia Raatikainen Niittylahti 3.59,8
2. Iina Ristolainen Niittylahti 4.16,1
3. Minea Peruskivi Utra 4.22,9
4. Maiju Pötry Utra 4.26,5
5. Julia Pehkonen Utra 4.46,9
6. Minttu Kummunmäki Heinävaara 4.51,2
7. Mettica Matikainen Rantakylä 4.52,8
8. Angelina Autio Rantakylä 4.53,5
9. Marianne Mononen Rantakylä 4.55,1
10. Jenna Reijonen Heinävaara 5.33,0

T10 (3.lk) 1 km:
1. Sara-Sofia Hyvönen Niittylahti 3.59,7
2. Saga Hurskainen Heinävaara 4.03,4
3. Hilla Romppanen Utra 4.05,9
4. Alisa Oinonen Niittylahti 4.12,1
5. Emmi Parppei Heinävaara 4.17,8
6. Laura Levä Niittylahti 4.21,1
7. Ilona Räsänen Niittylahti 4.22,8
8. Alina Tikka Heinävaara 4.27,9
9. Nella Ullahk Rantakylä 4.29,9
10. Veera Hakkarainen Heinävaara 4.32,8
11. Laura Pulkkinen Rantakylä 4.35,4
12. Emma Nissinen Utra 4.51,4
13. Annika Kettunen Utra 4.53,9
14. Martta Petrelius Noljakka 4.57,1
15. Helmi Jeskanen Utra 5.14,5

Mahdollisista nimivirheistä voi huomauttaa tulokset puhtaaksi kirjoittaneelle eli Eero Könöselle, p. 050 530 6794 (eero.kononen@luukku.com)

Sukkulaviestit:

Yläkoulu (10 x 60 m):
1. Pyhäselän koulu 1.25.50

Alakoulut (16 x 60 m):
1. Niittylahti 2.38.94
2. Utra 2.44.60

Ruotsalaisviestit (100, 200, 300, 400 m):

3. luokka:

1. Niittylahti 3.12,28,
2. Heinävaara 3.29,89,
3. Rantakylä 3.35,14,
4. Utra 3.41,32

4.luokka:
1. Niittylahti 2.51,22
2. Utra 3.06,64
3. Itä-Suomen koulu 3.12,58
4. Heinävaara 3.17,15
5. Rantakylä 3.22,31

5.luokka:
1. Utra 2.57,82,
2. Niittylahti 2.58,28
3. Itä-Suomen koulu 3.17,74
4. Heinävaara 3.26,81

6.luokka:
1. Iiksenvaara 3.05,85
2. Utra 3.22,28

Yläkoulut:
1. Pyhäselän koulu 2.49,32
2. Pataluodon koulu 2.53,16

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat