Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 14.5.2015

Savonlinnan Riennon Henna Sallinen pukkasi kovat valtakunnan kärkitulokset sekä naisten että N17-sarjassa lukemin 13.08 ja 15.38.

PyU:n avauskisoihin osallistui koleassa mutta pääosin poutaisessa säässä 35 kilpailijaa.

14-vuotiaiden pituushypyssä PyU:n Jimi Huuho ylitti SM-kisarajan tuloksellaan 521.

12-vuotiaiden poikien pituushypyssä PyU:n Samu Käyhkö ponkaisi voittotuloksen 462 ja Lahden Ahkeran vuotta vanhempi Atte Kröger 466.

11-vuotiaiden tyttöjen sarjassa Sofia Raatikainen ylitti kolmella sentillä 4 metriä.

Seuraavat Pyhäselän toukokuun kisat ovat jo 19. päivänä eli ensi tiistaina. Lajeina ovat 150/200/300 m, kiekko, korkeus (nuorimmat pituus) ja 1000 m.



Joensuu 14.5.2015

Pyhäselän toukokuun kisat 1, Hammaslahden kenttä, lämpötila +8 pilvistä, 35 kilpailijaa:

P14 100 m (+1,8):
1. Teemu Malinen PyU 13,4

P14 1000 m:
1. Jimi Huuho PyU 3.28,7

P14 pituus:
1. Jimi Huuho PyU 521, +1,6

P14 kuula:
1. Jimi Huuho PyU 10.06

P13 60 m (+1,8):
1. Atte Kröger LahdA 8,9

P13 pituus:
1. Atte Kröger LahdA 466, +2,5
2. Jaakko Raassina PyU 396, +1,5

P12 60 m (+1,8):
1. Samu Käyhkö PyU 8,6

P12 1000 m:
1. Sakari Vallius JoKa 3.54,7

P12 pituus:
1. Samu Käyhkö PyU 462, +4,0
2. Sakari Vallius JoKa 418, +2,4, 406, +0,0
3. Niklas Hyvönen PyU 405, +4,8, 370, +0,4

P12 kuula:
1. Niklas Hyvönen PyU 9.53
2. Samu Käyhkö PyU 8.17
3. Sakari Vallius JoKa 7.60
4. Jooseppi Sallinen SavRi 7.53

P11 60 m:
1. Kasper Kamppuri PyU 9,6

P11 pituus:
1. Aatu Holopainen JoKa 426
2. Kasper Kamppuri PyU 353

P11 kuula:
1. Aatu Holopainen JoKa 6.98

P10 60 m:
1. Lauri Räsänen PyU 9,8
2. Roope Maaninka PyU 10,1

P10 1000 m:
1. Lauri Räsänen PyU 4.29,0
2. Roope Maaninka PyU 4.44,1

P10 pituus:
1. Lauri Räsänen PyU 364
2. Roope Maaninka PyU 334

P7 60 m:
1. Oskari Pakarinen PyU 11,0

P7 pituus:
1. Oskari Pakarinen PyU 293

P7 kuula:
1. Oskari Pakarinen PyU 3.25

P6 60 m:
1. Arttu Kylmänen PyU 12,6
2. Paavo Maaninka PyU 15,0

P6 pituus:
1. Arttu Kylmänen PyU 216
2. Paavo Maaninka PyU 194

P6 kuula:
1. Arttu Kylmänen PyU 2.73

Naiset kuula:
1. Henna Sallinen SavRi 13.08 (Suomen kärkitulos)

N17 kuula:
1. Henna Sallinen SavRi 15.38
2. Pinja Pennanen MuRi 8.87

T14 100 m (+1,4):
1. Pinja Hulkko PyU 15,2
2. Amanda Oittinen PyU 15,3

T14 1000 m:
1. Pinja Hulkko PyU 4.05,9
Amanda Oittinen PyU DNF

T14 kuula:
1. Pinja Hulkko PyU 8.71
2. Amanda Oittinen PyU 6.13

T13 60 m:
1. Enni Koljonen PyU 9,5

T13 pituus:
1. Enni Koljonen PyU 308, +0,1

T12 60 m:
1. Sini Lehikoinen PyU 9,5
2. Netta-Noora Lappalainen PyU 9,6
3. Jaana Raassina PyU 9,9

T12 pituus:
1. Sini Lehikoinen PyU 381, +2,0
2. Jaana Raassina PyU 341, +0,0
Netta-Noora Lappalainen PyU NM

T12 kuula:
1. Netta-Noora Lappalainen PyU 8.48
2. Sini Lehikoinen PyU 7.18
3. Jaana Raassina PyU 6.47

T11 60 m:
1. Sofia Raatikainen PyU 9,5
2. Reetta Ryynänen MuRi 10,0
3. Veera Räsänen PyU 10,7
4. Janna Huuho PyU 10,9

T11 1000 m:
1. Janna Huuho PyU 4.45,2

T11 pituus:
1. Sofia Raatikainen PyU 403
2. Reetta Ryynänen MuRi 345
3. Janna Huuho PyU 311

T11 kuula:
1. Reetta Ryynänen MuRi 6.46
2. Janna Huuho PyU 5.31

T10 60 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyU 9,9
2. Mimosa Käyhkö PyU 10,0
3. Taina Raassina PyU 10,5
4. Helmi Juntunen PyU 11,3

T10 1000 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyU 4.14,9
2. Helmi Juntunen PyU 4.47,0
3. Taina Raassina PyU 5.55,1

T10 pituus:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyU 344
2. Taina Raassina PyU 334
3. Helmi Juntunen PyU 232

T10 kuula:
1. Helmi Juntunen PyU 5.76
2. Sara-Sofia Hyvönen PyU 5.52
3. Taina Raassina PyU 4.76

T7 60 m:
1. Jasmin Huuho PyU 12,2

T7 1000 m:
1. Jasmin Huuho PyU 5.45,3

T7 pituus:
1. Jasmin Huuho PyU 228

T7 kuula:
1. Jasmin Huuho PyU 2.97

T5 60 m:
1. Iida-Liina Hyvönen PyU 12,9
2. Hanne Juntunen PyU 15,4

T5 1000 m:
1. Iida-Liina Hyvönen PyU 5.23,8
2. Hanne Juntunen PyU 6.51,0

T5 pituus:
1. Iida-Liina Hyvönen PyU 229
2. Hanne Juntunen PyU 157

T5 kuula:
1. Iida-Liina Hyvönen PyU 2.80
2. Hanne Juntunen PyU 2.16

T4 60 m:
1. Eerika Pakarinen PyU 20,4

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat