Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
IMATRA 10.5.2015

Neljä juoksijaa PyU:sta osallistui äitienpäiväsunnuntaina Imatralla pidettyihin SM-maastoihin.

Parhaiten menestyi Jussi Karkkulainen, joka juoksi 19-vuotiaiden sijalle kahdeksan. Sisko Laura Karkkulainen, 23, oli naisten sarjassa hienosti 12:ntena. Laura kilpailee ensimmäistä vuottaan yleisessä sarjassa.

Jasmin Tukiainen sijoittui 19-vuotiaiden naisten kisan sijalle 15 ja Eelis Hakala oli 15-vuotiaiden poikien sijalla 48.

--------------------------------------------

SM-maastot Imatra 10.5.2015

Miehet

M 4 km maastojuoksu/CC
1 Janne Ukonmaanaho
YlikNM 13.3.84 12.22
2 Anders Lindahl
IFLänken 26.12.87 +0.02
3 Martti Siikaluoma
LahdA 30.4.92 +0.06
4 Aki Nummela
HKV 30.5.85 +0.19
5 Hannu Granberg
LahdA 2.2.90 +0.20
6 Panu Jantunen
ParikkU 11.4.89 +0.20
7 Ilari Piipponen
KarhKa 25.9.88 +0.23
8 Tommi Sundell
PorinYU 9.3.90 +0.25
9 Jaakko Leinonen
YlikNM 25.1.83 +0.27
10 Jimmy Finnholm
IKFalken 9.10.91 +0.28
11 Joakim Träskelin
VasaIS 4.4.84 +0.33
12 Henri Manninen
JyväskKU 3.1.85 +0.34
13 Joonas Harjamäki
ViipU 30.5.86 +0.38
14 Ville Heikkilä
LammSä 22.2.92 +0.38
15 Jari Räsänen
JoensKa 6.1.87 +0.40
15 Väinö Klemola
KuopRei 16.6.82 +0.40
17 Matti Haatainen
KuopRei 26.8.85 +0.44
17 Mikael Bergdahl
IKFalken 15.8.83 +0.44
19 Riku Marttinen
LahdA 20.5.87 +0.58
20 Tapani Kärjä
KalajJu 13.9.88 +0.59
21 Mikko Pellinen
TeuvRi 14.6.90 +1.00
22 Jani Ylisaukko-oja
ArcticA 15.6.92 +1.00
23 Rami Oravakangas
YlikNM 14.3.85 +1.06
24 Matti Rauma
TuUL 14.3.82 +1.10
25 Ville Borgmästars
IKFalken 27.6.91 +1.10
26 Ossi Peltoniemi
YlikNM 11.10.86 +1.10
27 Hannu-Pekka Pukema
ElimVau 13.5.82 +1.12
28 Pauli Ruostetsaari
GamlakIF 17.5.95 +1.14
29 Sami Maamela
AnjLi 1.9.91 +1.17
30 Juuso Hakala
PorinYU 1.2.90 +1.22
31 Marko Tuokko
NaantLöy 7.9.88 +1.24
32 Jussi Huuskonen
JyväskKU 24.1.92 +1.26
33 Pyry Sipilä
SjundeåIF 9.6.87 +1.35
34 Teemu Ruippo
JoensKa 20.5.90 +1.35
35 Samuli Huusko
LaitasVe 22.11.91 +1.37
36 Juha Järvelä
KurikRy 17.1.80 +1.37
37 Mikko Suihkonen
LahdA 29.2.80 +1.37
38 Reima Laakkonen
JoensKa 6.1.89 +1.43
39 Jari Vanhanen
SjundeåIF 20.11.72 +1.48
40 Arttu Kärkiö
KeitKu 8.3.87 +1.49
41 Antti Nisonen
MikkKV 14.8.76 +1.51
42 Oscar Härkönen
EsboIF 5.2.92 +1.54
43 Jan-Anders Backlund
GamlakIF 20.11.75 +1.55
44 Janne Heikkinen
KuopRei 7.11.88 +2.05
45 Saku Lehikoinen
TuUL 13.8.90 +2.05
46 Reijo Ronnila
HeinI 7.2.88 +2.15
47 Joni Virkkala
GamlakIF 27.6.95 +2.21
48 Janne Moilanen
PudasjU 29.3.92 +2.22
49 Janne Sakkara
ElimVau 13.10.71 +2.22
50 Matti Aronen
TuUL 18.2.84 +2.22
51 Konsta Kajan
KU-58 5.5.92 +2.23
52 Asmo Ahola
Endurance 22.8.64 +2.27
53 Samu Nerg
JyväskKU 6.4.92 +2.27
54 Tomi Pyylampi
JoensKa 19.7.80 +2.39
55 Markus Rajamäki
ElimVau 28.11.91 +2.45
56 Sami Karejoki
MikkKV +2.46
57 Sami Oinonen
LieksU 13.5.89 +2.51
58 Mika Piminäinen
LieksU 20.11.86 +2.52
59 Riku-Antti Naskali
LempKiYU 20.11.91 +2.58
60 Janne Kämä
JyväskKU 28.1.88 +3.10
61 Kari-Pekka Seppänen
PorinYU 8.6.94 +4.02
Mikke Paajanen
MikkKV 28.12.95 DNF
Jouni Virtanen
HKV 14.2.91 DNF
Anssi Puttonen
JyväskKU 25.10.86 DNF

M 12 km maastojuoksu/CC
1 Jussi Utriainen
LahdA 28.11.78 39.33
2 Jarkko Järvenpää
TampPy 22.8.86 +0.26
3 Henri Manninen
JyväskKU 3.1.85 +0.45
4 Antti-Pekka Niinistö
TurWei 2.7.90 +1.22
5 Matti Rauma
TuUL 14.3.82 +1.49
6 Mikko Tyni
VehkVei 28.1.84 +2.05
7 Oskari Pennanen
JoensKa 21.11.91 +2.15
8 Jaakko Nieminen
JyväskKU 27.1.87 +2.50
9 Sami Turkulainen
ParikkU 12.3.90 +2.58
10 Marko Tuokko
NaantLöy 7.9.88 +3.09
11 Teemu Toivanen
LeppävVi 24.2.78 +3.18
12 Niklas Wihlman
PargIF 5.3.85 +3.22
13 Petteri Kuorikoski
KuortKu 25.5.76 +3.28
14 Matti Kärkkäinen
JyväskKU 24.8.88 +3.28
15 Jan Kaas
GamlakIF 23.9.80 +3.29
16 Aku Nikander
LänsiUU 10.3.90 +3.48
17 Mika Sällinen
GamlakIF 12.7.83 +4.05
18 Teppo Ronkainen
OulNMKY 18.11.68 +4.08
19 Simo-Pekka Fincke
JoensKa 24.12.81 +4.28
20 Yrjö Pesonen
JoensKa 23.3.64 +4.44
21 Juha Hellstén
TurWei 19.5.76 +5.22
22 Joni Jäntti
SavonlRie 14.7.87 +5.45
23 Mikko Virta
TurWei 9.4.74 +5.52
24 Atro Anttila
VimpVe 24.9.75 +7.35
25 Matti Uusitalo
KuivAu 11.8.81 +8.08
26 Jussi Kero
TuUL 5.3.68 +9.20
27 Timo Kero
TuUL 19.2.74 +10.22
28 Markus Penttinen
TuUL 14.9.70 +12.39
29 Ilpo Haalisto
TuUL 17.7.66 +16.38
Markku Kero
TuUL 31.8.72 DNF

M Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 JyväskKU 25
1 LahdA 27
2 JoensKa 46
2 YlikNM 33
3 IKFalken 53
3 TurWei 48
4 KuopRei 77
4 TuUL 58
5 JoensKa 87
6 JyväskKU 97
7 PorinYU 99
8 GamlakIF 118
9 TuUL 119
10 ElimVau 131

M22 6 km maastojuoksu/CC
1 Eero Saleva
SjundeåIF 7.10.95 19.59
2 Henrik Goesch
TuUL 3.12.94 +0.24
3 Aleksi Uusipere
EspTa 28.6.94 +0.54
4 Petteri Säilä
YlihJu 17.3.94 +0.59
5 Janne Niemi
JanJa 6.1.94 +1.25
6 Henrik Kymäläinen
EspTa 2.10.95 +1.36
7 Konsta Vilkman
JyväskKU 8.1.93 +1.44
8 Tomi Mikkonen
ImU 5.9.93 +1.52
9 Jeremias Lipsanen
MikkKV 2.9.95 +1.57
10 Ville Ahonen
ImU 14.10.94 +2.08
11 Ville Jussila
ArcticA 15.12.93 +2.14
12 Rikhard Mäki-Heikkilä
IFLänken 31.1.93 +2.15
13 Lauri Vuorinen
IFRaseb 1.1.95 +2.23
14 Ossi Hakulinen
EspTa 22.8.93 +2.24
15 Topi Huttunen
JuvU 23.12.93 +2.41
16 Matias Tiiro
ArcticA 23.11.93 +2.52
17 Aleksi Niemelä
JyväskKU 22.2.93 +2.55
18 Kerkko Visuri
HIFK 16.12.94 +3.13
19 Eino Vuollet
ArcticA 30.3.93 +3.31
20 Samuli Manninen
HIFK 28.1.95 +3.36
21 Aleksi Kortetmaa
ToholU 10.10.95 +4.24
22 Joonas Kuisma
TampMK 9.12.93 +5.29
Toni Astikainen
ImU 11.2.93 DNF
Teemu Astikainen
ImU 20.9.94 DNF
Vilho Loukkalahti
IFRaseb 1.8.95 DNF

M22 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 EspTa 23
2 ArcticA 46

M19 6 km maastojuoksu/CC
1 Kennedy Charicha
TuUL 24.11.96 19.38
2 Antti Ihamäki
AlajA 2.2.97 +0.11
3 Jiri Karjalainen
JoensKa 24.11.97 +1.05
4 Miika Tenhunen
NivU 11.10.96 +1.13
5 Samu Mikkonen
KuopRei 8.7.96 +1.29
6 Teemu Visala
ValkHa 1.10.97 +1.34
7 Pekka Antikainen
TurTo 20.8.97 +1.38
8 Jussi Karkkulainen
PyhäsU 19.11.96 +1.42

9 Arttu Liipo
OulPy 11.5.96 +1.48
10 Jussi Eskola
JyväskKU 10.10.97 +1.57
11 Mikko Hirvonen
KuopRei 8.12.97 +2.03
12 Markus Vuorela
KanksLei 28.5.96 +2.17
13 Lauri Mäki
KauhWi 20.3.97 +2.20
14 Konsta Puutio
YkspRei 7.5.97 +2.32
15 Kalle Linnasaari
TuUL 2.10.97 +2.37
16 Lasse Moilanen
PudasjU 11.8.97 +2.43
17 Sami Hänninen
KuopRei 13.11.96 +2.50
18 Okko Kettunen
KarhKa 31.7.97 +3.04
19 Jarkko Paukkeri
LimNM 29.12.97 +3.08
20 Topi Lahtinen
TampU 29.6.97 +3.16
21 Liiban Hagiali
EspTa 6.12.96 +3.31
22 Antti Lehtinen
KarhKa 20.1.97 +3.40
23 Max Toikka
SjundeåIF 15.8.97 +3.41
24 Alexi Ruokamo
PosPy 31.5.96 +3.53
25 Jaakko Ranta
SahalYUT 1.8.97 +3.57
26 Jari Turtiainen
SavonlRie 2.9.97 +4.02
27 Markus Nikander
LänsiUU 8.9.97 +4.02
28 Viljami Kirjavainen
JyväskKU 13.8.96 +4.24
29 Aapo Ahonen
ImU 23.1.96 +4.30
30 Jussi Hirvelä
RekRai 30.5.97 +4.41
31 Juuso Jeskanen
KarhKa 1.5.96 +4.49
32 Antti Mansikka
ImU 29.5.97 +4.50
33 Taneli Härkönen
PudasjU 15.2.97 +4.58
34 Aaro Näätänen
ImU 8.1.97 +5.13
35 Lassi Juhanoja
TuUL 27.11.96 +5.23
36 Vertti Hilkamo
JyväskKU 97 +6.25
Robin Ryynänen
KeskiUYU 16.3.97 DNF
Janne Alanenpää
AavasU 25.2.97 DNF
Vili Holopainen
KuopRei 29.8.97 DNF

M19 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 KuopRei 33
2 TuUL 51
3 KarhKa 71
4 JyväskKU 74
5 ImU 95

M17 4 km maastojuoksu/CC
1 Tomi Lehto
EspTa 4.2.99 13,26
2 Wilho Hautala
LahdA 9.7.99 +0.14
3 Jere Alen
KarkkPo 14.5.98 +0.23
4 Niklas Lainto
TuUL 15.5.99 +0.26
5 Remi Lindholm
LovTor 17.1.98 +0.36
6 Niku Rintala
TeuvRi 7.7.98 +0.40
7 Lauri Marekwia
EspTa 29.6.99 +0.42
8 Arttu Laaksonen
SalVil 27.2.98 +0.45
9 Elmo Kekkonen
TuUL 29.8.99 +0.47
10 Kevin Sandell
IKFalken 4.4.98 +0.57
11 Tuomas Kellokoski
SeinäjsU 6.7.98 +0.59
12 Kalle Parantainen
ViipU 25.5.99 +1.08
13 Emil Talsi
IFRaseb 25.11.99 +1.14
14 Konsta Puranen
LempKiYU 2.9.98 +1.15
15 Abdoullah Yousfi
TuUL 14.11.99 +1.21
16 Ville Kinnala
TuUL 18.10.99 +1.25
17 Roope Hyvärinen
RaumU 1.10.99 +1.30
18 Akseli Kuusimaa
KarhKa 28.7.98 +1.32
19 Samu Heikkonen
LappUM 31.5.98 +1.34
20 Ahmed Ibrahim
HIFK 22.7.98 +1.34
21 Justus Vuori
TuUL 7.8.99 +1.35
22 Ville Vakkila
KU-58 18.5.99 +1.35
23 Antti Väyrynen
KarhKa 28.1.98 +1.35
24 Kim Kytölä
EsboIF 11.8.99 +1.40
25 Antti Pasi
KymKP 24.8.99 +1.45
26 Max Mandelin
EspTa 4.9.99 +1.49
27 Henri Erkkilä
KU-58 11.8.98 +1.49
28 Konsta Hämäläinen
SulkU 8.3.98 +1.50
29 Samuel Korhonen
KU-58 10.12.98 +1.52
30 Joni Hava
KU-58 14.6.99 +1.53
31 Ville Parantainen
ViipU 8.4.98 +1.55
32 Tuomas Uusitalo
EspTa 17.8.99 +1.59
33 Sami Väistö
LeppävVi 9.12.98 +2.00
34 Anton Pyssysalo
KeskiUYU 1.9.98 +2.06
35 Casimir Engblom
HIFK 22.1.99 +2.12
36 Roope Lipiäinen
ImU 4.4.98 +2.17
37 Lauri Siltanen
HIFK 3.6.98 +2.18
38 Olli Ahonen
ImU 16.10.99 +2.20
39 Juho Äyräs
SalVil 20.4.99 +2.25
40 Matias Lehtiaho
TuUL 17.8.99 +2.31
41 Sampo Seppä
AlajA 29.3.98 +2.33
42 Hugo Åström
HIFK 11.3.98 +2.34
43 Atte Ahlstedt
TampPy 99 +2.34
44 Robin Jalkanen
PorvU 6.5.99 +2.41
45 Jere Niemi
KeskiUYU 26.10.98 +2.41
46 Miikka Korhonen
TampPy 13.3.98 +2.41
47 Akseli Laatikainen
ImU 25.8.99 +2.53
48 Sakariye Aden
HIFK 18.9.99 +3.02
49 Roni Lukkarinen
LappRie 21.7.99 +3.04
50 Ossian Newby
HIFK 19.4.01 +3.06
51 Otto Kahilainen
KU-58 6.4.99 +3.07
52 Väinö Johansson
KalvKei 17.6.99 +3.09
53 Juhani Sarasmaa
EspTa 24.11.99 +3.34
Kevin Lindholm
LovTor 5.2.99 DNF

M17 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 TuUL 28
2 EspTa 34
3 TuUL 77
4 KU-58 78
5 HIFK 92
6 ImU 121
7 HIFK 140

P15 4 km maastojuoksu/CC
1 Niklas Heikkilä
KuusUS 18.10.00 14.01
2 Eemil Helander
JyväskKU 28.5.01 +0,01
3 Matias Meriläinen
NurmijYU 10.8.00 +0,05
4 Vilho Kilpeläinen
PiikkKe 10.3.00 +0,24
5 Joonatan Junkkala
VammsVoi 20.5.00 +0,25
6 Leevi Keronen
LempKiYU 14.11.00 +0,27
7 Valtteri Lehtonen
TuUL 28.3.00 +0,33
8 Walte Hautala
LahdA 1.12.01 +0,42
9 Arttu Simanainen
JoensKa 12.4.00 +0,42
10 Viljami Vuorre
KuivAu 23.5.00 +0,42
11 Jani Juntunen
SuomRa 8.9.01 +0,52
12 Lassi Kuva
LahdA 4.4.00 +1.02
13 Mikkel Lindberg
TuUL 10.9.00 +1.07
14 Aleksi Kivelä
LempKiYU 23.5.00 +1.10
15 Eelis Uitto
ViipU 7.6.01 +1.15
16 Olli-Pekka Laitila
KarhKa 8.3.01 +1.15
17 Juho Savolainen
KuopRei 1.2.01 +1.16
18 Petteri Mattila
KauhajKa 13.2.01 +1.20
19 Patrik Kuuttinen
IFKraft 28.4.00 +1.23
20 Leevi Kallio
LahdA 18.3.00 +1.23
21 Niilo Helkama
SalVil 28.9.00 +1.25
22 Mika Kotiranta
JoensKa 28.7.00 +1.26
23 Hannes Hyytiäinen
MikkKV 4.4.00 +1.28
24 Vilho Helenius
NokU 21.6.00 +1.28
25 Sakari Koivuniemi
NokU 23.4.00 +1.36
26 Elias Lyytinen
SulkU 14.6.01 +1.36
27 Eemil Piippo
TampPy 1.1.01 +1.39
28 Eetu Lindholm
TuUL 12.5.00 +1.42
29 Valtteri Pennanen
LeppävVi 7.6.01 +1.44
30 Julius Sorsa
KarhKa 28.2.01 +1.47
31 Samuel Auvinen
JoensKa 8.8.01 +1.50
32 Tuomas Seppänen
(Jyväskylä) 30.7.01 +1.55
33 Niko Viljola
HKV 6.9.00 +1.58
34 Roni Tirkkonen
KuopRei 1.5.01 +1.59
35 Markus Kasanen
JoensKa 24.1.00 +2.02
36 Jaakko Lehtinen
KarhKa 15.5.01 +2.05
37 Taneli Vuori
MarttMu 4.5.00 +2.13
38 Aaro Auvinen
YlöjU 30.6.01 +2.14
39 Sameli Joronen
SeinäjsU 10.10.00 +2.15
40 Aapo Tilli
VehkVei 11.3.00 +2.21
41 Olli Harju
JanJa 5.2.01 +2.22
42 Tuomas Outinen
KarhKa 29.3.01 +2.23
43 Patrik Ingman
IFRaseb 18.9.01 +2.27
44 Juho Arvio
KarhKa 22.6.01 +2.32
45 Tuomas Lehto
EspTa 5.8.00 +2.34
46 Juuso Hava
KU-58 16.4.01 +2.34
47 Topias Uusitalo
EspTa 20.4.01 +2.35
48 Eelis Hakala
PyhäsU 7.7.00 +2.35

49 Emil Liekari
KarhKa 3.5.01 +2.38
50 Anssi Kuittinen
LeppävVi 7.7.00 +2.52
51 Patrik Siekkinen
JyväskKU 4.10.00 +3.07
52 Jere Lipiäinen
LappUM 27.6.00 +3.11
53 Aaro Lassila
KuortKu 17.3.00 +3.14
54 Leevi Kokkinen
LänsiUU 29.3.00 +3.17
55 Veeti Henriksson
NokU 24.8.01 +3.20
56 Peetu Kokkinen
LänsiUU 29.3.00 +3.32
57 Jori Turtiainen
LappUM 12.4.00 +3.40
58 Antti Parkkonen
LappUM 26.3.01 +3.53
59 Jaakko Salopelto
KarhKa 15.2.00 +4.14
60 Ville Savolainen
LänsiUU 3.5.01 +4.19
61 Lauri Tossavainen
SavonlRie 12.9.01 +4.33
Julius Mäkinen
TampPy 17.8.01 DNF
Joonas Nupponen
KuopRei 31.10.01 DNF
Ville Hämäläinen
SulkU 23.4.00 DNF

P15 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 LahdA 40
2 TuUL 48
3 JoensKa 62
4 KarhKa 82
5 JyväskKU 85
6 NokU 104
7 KarhKa 135
8 LappUM 167
9 LänsiUU 170


Naiset

N 6 km maastojuoksu/CC
1 Johanna Peiponen
RovanLa 18.12.90 21.20
2 Kristiina Mäki
LahdA 22.9.91 +0.27
3 Janica Mäkelä
ForssSa 24.6.86 +0.43
4 Mari Laakkonen
PudasjU 6.5.91 +1.21
5 Minna Haka-Risku
VammsVoi 28.7.77 +1.30
6 Mira Tuominen
ValkHa 1.12.81 +1.48
7 Minna Lamminen
HKV 23.10.82 +2.04
8 Johanna Lindholm
LovTor 21.8.73 +2.07
9 Ilona Välimäki
UudKK 9.12.92 +2.27
10 Susanna Saapunki
PudasjU 14.10.92 +2.33
11 Tiia Taipale
TuUL 16.5.87 +2.41
12 Laura Karkkulainen
PyhäsU 29.10.92 +2.45

13 Maria Murtorinne
KuopRei 7.3.90 +2.52
14 Anne-Marika Partanen
KuopRei 2.7.87 +3.07
15 Minna Syvälä
EspTa 6.6.79 +3.08
16 Henni Tofferi
ViipU 30.4.86 +3.15
17 Iida Haataja
PudasjU 28.9.94 +3.16
18 Johanna Sällinen
TuUL 3.3.88 +3.16
19 Tiina Föhr
JyväskKU 8.3.85 +3.23
20 Laura Pajunen
MikkKV 18.7.89 +3.35
21 Anna Vuorimaa
HeinI 30.9.91 +3.41
22 Emma Hämäläinen
ParikkU 19.3.92 +3.48
23 Mari Hyyppä
JyväskKU 24.8.69 +3.52
24 Päivi Knutar
KälvTa 7.5.76 +3.57
25 Suvi Miettinen
TuUL 12.2.88 +4.05
26 Eija Kellokoski-Kari
VetU 24.9.73 +4.47
27 Eija Hartikainen
MikkKV 27.11.90 +5.00
28 Anna-Elina Heikkinen
JyväskKU 2.7.90 +5.12
29 Minna Leikas
MikkKV 8.1.82 +5.44
30 Anni Lehtonen
KuopRei 3.11.88 +5.46
31 Mari Ulkuniemi
RunClub +6.16
32 Kirsti Ilomäki
LahdA 16.4.87 +6.23
33 Laura Hievanen
RunClub 24.11.86 +6.55
34 Heta Jauhiainen
ReisjPi 21.5.88 +7.21
35 Kaija Sivonen
RunClub 14.3.88 +8.37

N Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 PudasjU 32
2 TuUL 53
3 KuopRei 57
4 JyväskKU 70
5 MikkKV 76
6 RunClub 99

N22 4 km maastojuoksu/CC
1 Camilla Richardsson
VasaIS 14.9.93 14.15
2 Meri Rantanen
JoensKa 19.10.93 +0.23
3 Oona Kettunen
KarhKa 10.2.94 +0.24
4 Johanna Hulkkonen
TuUL 20.3.93 +1.29
5 Emilia Maaskola
TurTo 11.2.94 +1.39
6 Katri Niemistö
JyväskKU 7.4.94 +1.49
7 Pihla Hokkanen
SavonlRie 23.1.93 +2.10
8 Linnea Harala
SomE 3.1.95 +2.26
9 Anna Huostila
OrivPo 13.4.93 +2.39
10 Janina Saarnio
TuUL 30.1.93 +2.44
11 Roosa Rantanen
KarhKa 4.2.95 +2.53
12 Emma Hakala
HIFK 10.9.93 +3.11
13 Aino Väyrynen
KarhKa 8.12.95 +3.17
14 Roosa Hämäläinen
KälvTa 3.3.95 +3.23
15 Essi Mäkinen
LempKiYU 8.3.94 +4.40
16 Linda Aho
HIFK 31.1.95 +4.54
17 Anu Manninen
TuUL 28.1.94 +5.08
18 Sanna Alanenpää
AavasU 23.8.94 +8.08
19 Laura Vainionpää
HIFK 16.4.95 +11.10

N22 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 KarhKa 27
2 TuUL 31
3 HIFK 47

N19 4 km maastojuoksu/CC
1 Noora Wallenius
KeskiUYU 5.1.96 14.47
2 Johanna Matintalo
TuUL 11.12.96 +0.01
3 Aino Kivenmäki
KuortKu 18.4.96 +0.03
4 Silja Meronen
OrimJy 1.11.96 +0.23
5 Hanna Uski
TuUL 9.6.97 +0.31
6 Mona Jäppinen
PorvU 1.10.97 +0.49
7 Sofia Muinonen
EspTa 6.2.96 +0.59
8 Laura Nakolinna
TuUL 30.7.97 +1.15
9 Karoliina Ukskoski
PerhKi 27.8.96 +1.35
10 Amanda Virtanen
UudKK 1.7.96 +1.42
11 Krista Lindholm
KarhKa 18.7.96 +1.49
12 Meri Kuha
PosPy 1.4.96 +2.26
13 Hanna Westerlund
IFDrott 11.9.97 +2.27
14 Satu Kähkönen
SiilPo 14.2.96 +2.38
15 Jasmin Tukiainen
PyhäsU 8.7.97 +2.41

16 Janina Jahkola
JyväskKU 11.5.97 +3.22
17 Pauliina Oikarinen
PaltU 13.6.97 +3.28
18 Jasmin Koivunen
EsboIF 3.11.97 +3.35
19 Sara Hänninen
KuopRei 13.11.96 +4.19
20 Roosa Väistö
LeppävVi 22.6.97 +4.40
21 Sophia Buss
EsboIF 23.6.96 +6.23
22 Josefina Paqvalén
EsboIF 8.12.97 +7.26
Alisa Vainio
LappUM 16.11.97 DNF

N19 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 TuUL 15
2 EsboIF 61

N17 4 km maastojuoksu/CC
1 Saija Seppä
SuolU 4.4.98 15.20
2 Heidi Kuuttinen
IFKraft 19.3.98 +0.04
3 Astrid Snäll
ForssSa 11.11.99 +0.15
4 Aino Kuljukka
LahdA 30.4.99 +0.28
5 Laura Haara
LahdA 21.1.99 +0.36
6 Anna Hyvärinen
TuUL 29.8.98 +0.37
7 Kaarina Lehtonen
HyvsU 23.2.98 +1.00
8 Marika Aarnio
TurWei 18.10.99 +1.21
9 Heini Ikonen
JyväskKU 22.3.99 +1.23
10 Anniina Hakala
PorinYU 27.9.98 +1.25
11 Jasmin Nyyssönen
JyväskKU 23.11.98 +1.38
12 Noora Tivinen
MikkKV 16.1.99 +1.40
13 Siiri Möller
SuolU 29.12.99 +1.41
14 Roosa Niemi
KankU 24.9.98 +1.50
15 Andrea Lilja
IFLänken 31.12.99 +1.54
16 Iiris Moisio
KuopRei 13.7.99 +1.55
17 Katri Gauriloff
KeskiUYU 11.2.99 +1.56
18 Veera Mensonen
MaanMa 1.8.99 +1.57
19 Riina Perkiö
EspTa 1.9.99 +2.16
20 Maria Ervast
TuUL 22.11.99 +2.17
21 Tara Vaittinen
LahdA 8.3.99 +2.18
22 Ella Hyvärinen
OrimJy 11.12.99 +2.20
23 Emma Metzner
IFRaseb 20.6.99 +2.23
24 Sara Kivenmäki
KuortKu 23.11.99 +2.24
25 Alina Suomalainen
KuortKu 27.5.99 +2.30
26 Nella Paronen
KarhKa 27.7.99 +2.31
27 Jolana Jaakkola
VirtU 6.3.98 +2.33
28 Elli Hiltunen
VarkKV 13.8.99 +2.35
29 Matilda Vehmasto
PorinYU 12.2.99 +2.39
30 Pauliina Alenius
MikkKV 30.1.99 +2.39
31 Lotta Sumuvuori
SeinäjsU 21.7.99 +2.40
32 Silja Laukkanen
PorvU 30.11.99 +2.58
33 Jenni Keränen
OulPy 5.3.99 +2.58
34 Ninni Löf
KalajJu 16.10.98 +3.00
35 Linda Leppikorpi
JyväskKU 5.8.98 +3.01
36 Heidi Färm
PorinYU 3.8.00 +3.06
37 Emma Jyrkinen
LappUM 24.9.98 +3.16
38 Elsa Heinikainen
MikkKV 11.7.98 +3.26
39 Viola Järvinen
TuUL 27.11.99 +3.29
40 Milla Seppä
SuolU 22.8.00 +3.32
41 Ida Andersson
NurmijYU 9.1.98 +3.43
42 Karoliina Koskinen
LahdA 10.10.98 +5.07
43 Anselika Sarin
ForssSa 31.3.99 +5.14
Enni Nurmi
EspTa 4.7.98 DNF
Lycke Karlsson
VasaIS 29.5.98 DNF
Elina Nieminen
SuolU 17.5.00 DNF

N17 Maastojuoksu joukkuekilpailu
1 LahdA 30
2 SuolU 54
3 JyväskKU 55
4 TuUL 65
5 PorinYU 75
6 MikkKV 80

T15 4 km maastojuoksu
1 Ella Jyrkinen
LappUM 20.2.00 15.51
2 Lotta Mäkinen
JyväskKU 9.4.01 +0.09
3 Venla Ranta
LempKiYU 12.2.00 +0.13
4 Venla Peltola
LappUM 14.3.01 +0.14
5 Johanna Ranta
LempKiYU 24.6.01 +0.19
6 Sunna Penttinen
TuUL 8.3.00 +0.21
7 Inka Nurminen
JyväskKU 3.11.00 +0.25
8 Sini Tirri
ToijVau 4.2.01 +0.27
9 Isabella Latva
RaisKu 14.2.01 +0.28
10 Jemina Forss
TampPy 28.10.00 +0.32
11 Lina Romberg
PorvU 27.11.00 +0.44
12 Anniina Mahkonen
LempKiYU 29.2.00 +0.53
13 Siiri Rainio
JyväskKU 11.7.00 +0.57
14 Siiri Kaijansinkko
LappUM 29.8.01 +0.58
15 Maija Tukeva
ÄhtU 2.12.00 +1.03
16 Ada Jalkanen
PorvU 2.11.00 +1.03
17 Anni Penttilä
VeikkVei 24.1.01 +1.03
18 Kaisa Siukonen
TampPy 1.10.01 +1.04
19 Emilia Hirvinen
NokU 20.11.00 +1.05
20 Venla Rantala
KarhKa 28.4.01 +1.09
21 Eerika Salomäki
KeskiUYU 9.10.01 +1.11
22 Kiia Keinonen
TampPy 9.6.00 +1.13
23 Evita Itkonen
PorvU 16.11.00 +1.21
24 Jenny Vuori
TuUL 19.8.01 +1.21
25 Aada Miskala
MikkKV 28.1.01 +1.32
26 Saara Sillanpää
ForssSa 11.11.00 +1.32
27 Minerva Karppanen
KitU 12.5.00 +1.35
28 Roosa Löf
KalajJu 30.10.00 +1.36
29 Hilda Kukonlehto
LempKiYU 13.3.00 +1.42
30 Rebekka Liski
TuUL 5.8.00 +1.45
31 Erika Westerlund
IFDrott 23.8.00 +1.48
32 Liisa Lehtoniemi
PorvU 20.4.00 +1.54
33 Oona Sydänmaa
AnjLi 13.10.00 +1.59
34 Melina Lahdenperä
EspTa 31.3.01 +2.00
35 Janina Kautto
SalVil 26.3.01 +2.09
36 Marina Merjamaa
HKV 14.2.00 +2.12
37 Jasmin Kähärä
MikkKV 4.5.00 +2.15
38 Hilla Pitkänen
KaipVi 27.6.01 +2.17
39 Roberta Björnman
KarhKa 18.6.01 +2.18
40 Heidi Nikkinen
KarhKa 10.1.01 +2.19
41 Alisa Hyytiäinen
KarhKa 20.12.00 +2.23
42 Pinja Niemi
PorvU 17.10.00 +2.24
43 Edith Eikkinen
KU-58 12.8.01 +2.25
44 Mari Pylkkänen
TuUL 27.3.00 +2.31
45 Sofie Roos
HKV 4.9.00 +2.33
46 Kaisa Hellä
VehkVei 11.9.01 +2.39
47 Vilma-Leena Virtanen
KarhKa 19.4.01 +2.49
48 Laura Putkiranta
EspTa 22.10.00 +3.02
49 Lotta Kurttila
ImU 17.11.01 +3.15
50 Petra Mannonen
KarhKa 7.10.00 +3.18
51 Clemence Uwamahoro
PorvU 1.1.01 +3.30
52 Nea Oilinki
KU-58 15.11.01 +3.38
53 Venla Naapuri
SavonlRie 30.7.00 +4.11
54 Hanna Kokkonen
VehkVei 5.3.01 +4.42
55 Emma Pasanen
LahdA 4.7.00 +6.18
Kia Heiskanen
PyhtY 27.6.00 DNF
Milla Ala-Lahti
KangU 31.7.01 DNF
Silja Rönkä
LahdA 13.2.01 DNF
Petra Väänänen
JoensKa 13.7.00 DNF
Vilja Kauranen
EspTa 27.5.01 DNF
Alexandra Stark
VasaIS 9.10.00 DNF

T15 Maastojuoksu joukkuekilpailu


1 LappUM 19
2 LempKiYU 20
3 JyväskKU 22
4 TampPy 50
5 PorvU 51
6 TuUL 60
7 KarhKa 99
8 PorvU 125
9 KarhKa 138

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat