Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
NILSIÄ 2.5.2015

Eelis (15) ja Ansa Hakala (12) sekä Sanni Simanainen (12) osallistuivat ulkopuolisina Pohjois-Savon 9-15-vuotiaiden pm-maastoihin.

Eelis sijoittui 15-vuotiaissa kolmanneksi, Ansa oli 12-vuotiaissa neljäs ja Sanni viides.

Pohjois-Karjalan pm-maastot pidetään Tuupovaarassa lauantaina 23. toukokuuta klo 11 alkaen. PyU pyrkii kasaamaan Tuupovaaran ison joukkueen.


Pohjois-Savon 9-15-vuotiaiden pm-maastojuoksut 2.5.2015 Nilsiä

T9 1 km
1 Nea Savolainen Maaningan Mahti 05:22
2 Alisa Kärnä Sonkajärven Pahka 05:47
3 Essiina Niskanen Nilsiän Nujakka 06:09
4 Anni Yletyinen Nilsiän Nujakka 07:07

T10 1,5 km
1 Pinja Laasanen Siilinjärven Ponnistus 06:55
2 Liinu Heiskanen Vieremän Koitto 07:25
3 Aada Martikainen Vieremän Koitto 07:35
4 Tara Ruotsalainen Varpaisjärven Vire 07:41
5 Iina Holopainen Nilsiän Nujakka 07:44
6 Iida Björnholm Nilsiän Nujakka 07:47
7 Tuuli Korkalainen Rautavaaran Raiku 08:02
8 Eveliina Sairanen Siilinjärven Ponnistus 08:03
9 Piitu Soininen Siilinjärven Ponnistus 08:09
10 Viivi Kauppinen Sonkajärven Pahka 09:10

T11 1,5 km
1 Riika Tirkkonen Kuopion Reipas 06:25
2 Sini Karjalainen Iisalmen Visa 07:01
3 Emmi Kärnä Sonkajärven Pahka 07:14
4 Tilda Korhonen Siilinjärven Ponnistus 07:28
5 Iina Holopainen Juankosken Kuohu 07:29
6 Riika Pekkarinen Varpaisjärven Vire 07:56
7 Neea Heikkinen Varpaisjärven Vire 09:03
8 Irina Kynäkoski Varpaisjärven Vire 09:08

T12 2 km
1 Jenna Julia Kettunen Kuopion Reipas 09:01
2 Anni Föhr Nilsiän Nujakka 09:02
3 Tiina Niskanen Nilsiän Nujakka 10:19
4 Ansa Hakala (kilp ulkop) Pyhäselän Urheilijat 10:39
5 Sanni Simanainen(kilp ulkop) Pyhäselän Urheilijat 10:56
6 Viivi Niskanen Juankosken Kuohu 11:10

T13 2 km
1 Reeta Kuosmanen Iisalmen Visa 09:13
2 Essi Kuittinen Leppävirran Viri 09:19
3 Anni Vartiainen Maaningan Mahti 09:29
4 Annastiina Niemi Nilsiän Nujakka 09:54
5 Karissa Varma Nilsiän Nujakka 09:56
6 Jenni Takkunen Siilinjärven Ponnistus 09:57
7 Nina Kärnä Sonkajärven Pahka 10:01
8 Viivi Lukin Kuopion Reipas 10:17
9 Emmi Kiviharju Iisalmen Visa 11:05
10 Jonna Ryhänen Iisalmen Visa 12:18
11 Johanna Vartiainen Juankosken Kuohu 12:20
12 Riia Toivanen Juankosken Kuohu 13:13
13 Vilhelmiina Pursiainen Juankosken Kuohu 14:06

T14 3 km
1 Meiju Eskelinen Maaningan Mahti 12:12
2 Aada Föhr Nilsiän Nujakka 12:25
3 Riina Niskanen Nilsiän Nujakka 13:15
4 Irja Valta Maaningan Mahti 13:43
5 Reeta Mari Mäntyselkä Kuopion Reipas 14:36
6 Anni Mensonen Maaningan Mahti 15:34

T15 3 km
1 Saija Taattola Nilsiän Nujakka 13:58
2 Jenna Niskanen Nilsiän Nujakka 14:09
3 Kaisu Eskelinen Maaningan Mahti 14:14

P9 1 km
1 Elmer Vauhkonen Lapinlahden Veto 04:33
2 Samu Miettinen Siilinjärven Ponnistus 04:40
3 Elias Vanhanen Kuopion Reipas 04:44
4 Tuukka Ovaskainen Sonkajärven Pahka 04:45
5 Kaapo Korhonen Siilinjärven Ponnistus 05:04
6 Eeli Häikiö Siilinjärven Ponnistus 05:21
7 Eeti Soininen Siilinjärven Ponnistus 05:31

P10 1,5 km
1 Teemu Ovaskainen Sonkajärven Pahka 06:22
2 Henri Säisä Iisalmen Visa 06:31
3 Aatu Jetsonen Vesannon Urheilijat 07:00
4 Veeti Paavola Siilinjärven Ponnistus 07:17
5 Iikka Heikkinen Varpaisjärven Vire 07:20
6 Eemil Martikainen Vieremän Koitto 07:38

P11 1,5 km
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 06:07
2 Jalmari Bergqvist Maaningan Mahti 06:26
3 Roope Kuosmanen Iisalmen Visa 06:50
4 Topi Huttunen Vieremän Koitto 06:55
5 Alarik Nissinen Juankosken Kuohu 07:53
6 Juho Yletyinen Nilsiän Nujakka 08:30
7 Santtu Hartikainen Juankosken Kuohu 09:16

P12 2 km
1 Eemil Juntunen Iisalmen Visa 08:46
2 Niklas Ahonen Iisalmen Visa 09:01
3 Matti Pousi Kuopion Reipas 09:31
4 Miska Pousi Kuopion Reipas 09:55
5 Taavi Miettinen Siilinjärven Ponnistus 10:16
6 Tuisku Miettinen Siilinjärven Ponnistus 10:36

P13 2 km
1 Tomi Lyytikäinen Siilinjärven Ponnistus 08:41
2 Albert Vauhkonen Lapinlahden Veto 08:56
3 Richard Liemula Kuopion Reipas 09:44
4 Karel Sylla Juankosken Kuohu 10:05
5 Reetu Pekkarinen Varpaisjärven Vire 10:06

P14 3 km
1 Roni Tirkkonen Kuopion Reipas 11:31
2 Juho Savolainen Kuopion Reipas 11:34
3 Joonas Nupponen Kuopion Reipas 12:10
4 Juuso Kuosma Maaningan Mahti 12:22
5 Veli Damski Varkauden Kenttä-Veikot 13:16
6 Viljami Miettinen Siilinjärven Ponnistus 13:34
7 Juho Ikonen Varkauden Kenttä-Veikot 13:56

P15 3 km
1 Otto Invenius Leppävirran Viri 11:33
2 Anssi Kuittinen Leppävirran Viri 11:43
3 Eelis Hakala (kilp ulkop) Pyhäselän Urheilijat 12:06


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat