Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 6.4.2015

43. Malmijuoksu houkutteli 122 juoksijaa pääsiäismaanantaina Hammaslahteen. Kilpailu pidettiin aurinkoisessa ja melko lämpimässä säässä.

PyU:n voittajia olivat Laura Karkkulainen (naiset), Jussi Karkkulainen (M19), Samu Käyhkö (P12), Lassi Valta (P11), Anton Tallus (P9), Jasmin Tukiainen (N19), Veera Kontkanen (T13) ja Sara-Sofia Hyvönen (T10).

Lue myös PyU:n uusien sivujen JUTTUPÖRSSI.

Pyhäselkä 6.4.2015

Pyhäselän 43. Malmijuoksu, 122 kilpailijaa, lämpötila +7, aurinkoista:

M 12 km (pm): 1) Jukka Rahkonen PolvU 40.28, 2) Kari Heikura Kansalan Kuiske 44.42, 3) Esko Lintunen Viinijärvi 45.10, 4) Tomi Pyylampi JoKa 45.43, 5) Seppo Kellokumpu Kajaanin Suunnistajat 46.34, 6) Niko Keronen ForrestGuuri 47.10, 7) Jukka Toivanen Karelian Seikkailu-urheilijat 48.31, 8) Pasi Fränti JoKa 49.21, 9) Pasi Markkanen P-K:n Palopäällystöliikkujat 50.27, 10) Yury Shikalov JoKa 51.13, 11) Jarkko Saksa Noljakan Nylkyttäjät 52.25, 12) Petri Heiskanen Lehmon VPK 53.41, 13) Vesa Haarala LipTai 59.28. Markku Siponen KiuruvU DNS

M19 8,5 km (pm): 1) Jussi Karkkulainen PyU 27.42 (reittiennätys)

M17 4,5 km (pm): 1) Eppu Honkanen LieksU 16.36, 2) Olli Kosonen TohmU 17.09, 3) Elias Liukka KalevRa 17.15, 4) Petka Hummelholm KalevRa 17.17, 5) Mikko Turunen TuupovU 18.00

P15 4,5 km (pm): 1) Arttu Simanainen JoKa 16.12, 2) Mika Kotiranta JoKa 16.23, 3) Pieti Liukka KalevRa 17.41. Elias Kortelainen NuSe DNS

P14 4,5 km (pm): 1) Samuel Auvinen JoKa 16.49, 2) Jimi Huuho PyU 17.00, 3) Eemeli Tavi KerimU 18.01, 4) Miikkael Ahponen PyU 19.07, 5) Miro Mutanen TuupovU 19.20, 6) Juho Miettinen PyU 19.38

P13 4,5 km: Kalle Ruokolainen TuupovU DNS

P12 2,6 km (pm): 1) Samu Käyhkö PyU 10.14, 2) Eemeli Laitila PyU 10.22, 3) Niklas Hyvönen PyU 11.27

P11 2,6 km (pm): 1) Lassi Valta PyU 10.18, 2) Arsi Tietäväinen TikkVe 11.05, 3) Juuso Miettinen PyU 12.16, 4) Roni Lehikoinen PyU 12.23

P10 2,6 km (pm): 1) Erno Tietäväinen TikkVe 10.51, 2) Mikko Rönkkö PyU 12.03, 3) Lauri Räsänen PyU 12.25, 4) Tarmo Laitinen PyU 12.40, 5) Roope Maaninka PyU 13.43. Väinö Kontkanen PyU DNS

P9 2,6 km (pm): 1) Anton Tallus PyU 12.32, 2) Akseli Laitila PyU 12.57

N 8,5 km (pm): 1) Laura Karkkulainen PyU 30.56, 2) Henna Karhu Joensuu 44.05, 3) Maria Maunumaa Joensuu 44.57

N19 8,5 km (pm): 1) Jasmin Tukiainen PyU 36.19, 2) Janita Tukiainen PyU 40.12

N17 4,5 km (pm): 1) Riina Juutinen TuupovU 25.42. Ulkop.kilp. Johanna Lehtinen JoKa 17.43

T15 4,5 km (pm): 1) Minerva Karppanen KitU 17.24, 2) Petra Väänänen JoKa 17.42, 3) Jutta Nuutinen PyU 20.44, 4) Kati Nuutinen PyU 22.02

T14 4,5 km (pm): 1) Riikka Lonkainen JoKa 18.49, 2) Riina Hassinen PyU 22.17, 3) Tuuli Turunen TuupovU 23.22, 4) Noora Juutinen TuupovU 25.26, 5) Amanda Oittinen PyU 32.18

T13 4,5 km (pm): 1) Veera Kontkanen PyU 18.39, 2) Tuuli Kinnunen JoKa 19.31, 3) Venla Liukka KalevRa 22.29, 4) Kerttu Räsänen PyU 32.17

T12 2,6 km (pm): 1) Sini Rahkonen ViitasVi 10.23, 2) Sini Lehikoinen PyU 12.26, 3) Pilvi Turunen TuupovU 12.28, 4) Jasmina Venäläinen PyU 12.30. Karla Könönen PyU DNS, Siiri Uusitalo PyU DNS

T11 2,6 km (pm): 1) Siiri Luostarinen JoKa 11.57, 2) Reetta Ryynänen MutRi 12.36. Mila Nevalainen TuupovU DNS, Sofia Raatikainen PyU DNS

T10 2,6 km (pm): 1) Sara-Sofia Hyvönen PyU 11.49, 2) Elina Valta PyU 14.39, 3) Säde Turunen TuupovU 21.20

T9 2,6 km (pm): 1) Aada Rautiainen KiihtU 12.42, 2) Viivi Rahkonen ViitasVi 13.11, 3) Merete Lätti PyU 14.59, 4) Mette Nevalainen TuupovU 15.04, 5) Veera Tammiruusu PyU 19.27, 6) Siiri Kontkanen PyU 20.22

M40 4,5 km: 1) Olli Toivola LipTai 14.49, 2) Mika Huuho PyU 16.36, 3) Antti Eronen JuuU 17.02

M45 4,5 km: 1) Jari Simanainen JoKa 15.39, 2) Heikki Puurtinen SavJy 16.13, 3) Jukka Karjalainen JoKa 19.10. Juha Nissinen Karjalan Uimarit -69, Triathlon DNS

M50 4,5 km: 1) Heikki Halonen JuJä 15.08, 2) Pentti Eronen JuJä 15.52, 3) Eino Hyttinen JuJä 16.26, 4) Arto Juutinen TuupovU 17.16, 5) Mikko Häikiö Pentin Paja Oy 18.17, 6) Jarmo Honkanen PyU 20.00

M55 4,5 km: 1) Taito Jeskanen IlomU 16.38, 2) Paavo Purmonen Ylämylly 19.33, 3) Martti Semi LeppävU 19.44, 4) Juhani Ryynänen JuuU 25.05. Juhani Kärkkäinen PolVa DNS

M60 4,5 km : 1) Jorma Ojen Kunto-Pirkat 17.52, 2) Arvo Hynynen JuuU 18.27, 3) Keijo Maksimainen IlomU 18.29

M65 4,5 km: 1) Markku Paukkonen LeppävU 16.33, 2) Toivo Penttinen JoKa 18.00, 3) Olavi Sarkkinen LieksHS 20.49, 4) Raimo Simanainen JuuU 22.45

M70 4,5 km: 1) Pekka Kolehmainen Joensuu 23.32
N40 4,5 km: 1) Sanna Markkanen JoKa 19.57, 2) Mari Kaasinen Joensuu 22.41

N45 4,5 km: 1) Kaija Pyöriäinen JoKa 19.02, 2) Mirja Lappalainen Hammaslahti 19.47, 3) Minna Heinonen JoKa 20.07, 4) Heli Liukka KalevRa 22.40, 5) Anna-Maija Turunen Eno 23.12, 6) Jaana Mäkelä SimpU 23.30

N50 4,5 km: 1) Vuokko Kolehmainen MikkKV 19.13, 2) Merja Törrönen Joensuu 20.02

N55 4,5 km: 1) Anneli Makkonen RääkkKV 22.32

N60 4,5 km: 1) Sirkka Piipponen Kaavi 21.46

M/N 4,5 km kuntosarja: 1) Mika Kähkönen Joensuun Pyöräilijät 16.34, 2) Henry Hyytiäinen KalevRa 17.11, 3) Janne Kivelä PolvU 17.42, 4) Timo Tavi Villala 18.35, 5) Satu Hyytiäinen Joensuu 20.24, 6) Aimo Hoffren Espoon Latu 21.05, 7) Maiju Laukkanen Joensuu 26.52, 8) Kristiina Saari KalevRa 26.52

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat