Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 19.2.2015

Niko Tahvanainen, 21, avasi hallikautensa juoksemalla 60 m:n aidat mukavaan aikaan 8,38 Joensuun Areenassa käydyissä Katajan kuukausikisoissa.

PyU:sta oli mukana voitokkaasti myös Netta-Noora Lappalainen, joka voitti 12-vuotiaiden kuulan tuloksella 8.47. Samoin kuulavoittoon ylsi 12-vuotias Niklas Hyvönen pukkaamalla 9.21.

Niklaksen sisko Sara-Sofia Hyvönen oli paras 10-vuotiaiden 325 metrillä (1.03,13) ja kuulassa 6.00.

Muita PyU:läisiä ei kisoihin osallistunut.

Joensuun Katajan kuukausikisat
Joensuu Areena 19.2.2015


Tulokset:

M 60m
1. Urho Paakkunainen JoensKa 9,47

M 60m aidat
1. Niko Tahvanainen PyhäsU 8,38

M17 60m
1. Joona Välipakka KuopRei 7,41
2. Eliel Pohjolainen KuopRei 7,45

M17 300m
1. Joona Välipakka KuopRei 37,58
2. Eliel Pohjolainen KuopRei 38,50

P12 60m
1. Rasmus Lehikoinen JoensKa 9,00
2. Sakari Vallius JoensKa 9,35

P12 325m
1. Rasmus Lehikoinen JoensKa 56,21

P12 60m aidat
1. Sakari Vallius JoensKa 12,02

P12 kuula
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 9,21
2. Sakari Vallius JoensKa 7,46
3. Rasmus Lehikoinen JoensKa 5,74

P11 60m
1. Aatu Holopainen JoensKa 9,38
2. Aaron Meriläinen JoensKa 9,76

P11 325m
1. Aatu Holopainen JoensKa 58,11
2. Aaron Meriläinen JoensKa 61,25

P11 kuula
1. Aatu Holopainen JoensKa 7,46
2. Aaron Meriläinen JoensKa 5,17

P10 60m
1. Joona Turunen JoensKa 11,03
2. Jimi Ollila JoensKa 11,08

P10 325m
1. Joona Turunen JoensKa 1.13,32

P10 pituus
1. Joona Turunen JoensKa 306
2. Jimi Ollila JoensKa 269

P9 60m
1. Santeri Kekarainen JoensKa 9,75
2. Eino Sormunen HKV 9,76
3. Eero Sormunen HKV 9,85
4. Niklas Nykyri JoensKa 10,37
5. Eeli Mustonen JoensKa 11,03
6. Miko Piiroinen JoensKa 11,05

P9 325m
1. Santeri Kekarainen JoensKa 1.03,75
2. Niklas Nykyri JoensKa 1.05,34
3. Eero Sormunen HKV 1.07,26
4. Eeli Mustonen JoensKa 1.09,66
5. Miko Piiroinen JoensKa 1.12,33

P9 pituus
1. Eero Sormunen HKV 352
2. Niklas Nykyri JoensKa 352
3. Eino Sormunen HKV 350
4. Eeli Mustonen JoensKa 325
5. Miko Piiroinen JoensKa 315
6. Santeri Kekarainen JoensKa 314
7. Atte Turunen JoensKa 303

P8 60m
1. Topias Mustonen JoensKa 11,46
2. Atte Komulainen JoensKa 11,50
3. Luka Myller JoensKa 12,90

P8 325m
1. Topias Mustonen JoensKa 1.20,83
2. Atte Komulainen JoensKa 1.25,42
3. Luka Myller JoensKa 1.32,77

P8 pituus
1. Atte Komulainen JoensKa 292
2. Topias Mustonen JoensKa 278
3. Luka Myller JoensKa 247
Nikita Paavola-Dmitriev JoensKa NM

N 60m aidat
1. Hertta Heikkinen JoensKa 8,68
2. Jutta Heikkinen JoensKa 8,79

N korkeus
1. Jutta Heikkinen JoensKa 165
2. Heidi Rantala ViitVie 165
3. Hertta Heikkinen JoensKa 160

N kuula
1. Jutta Heikkinen JoensKa 12,05
2. Hertta Heikkinen JoensKa 11,98

N19 60m
1. Anni Kaukola KuopRei 8,67

N19 pituus
1. Anni Kaukola KuopRei 490

N17 60m
1. Isla Hahl KuopRei 8,40
2. Hanna Siiskonen JoensKa 8,59
3. Ilona Ikäheimo KuopRei 8,61
4. Moona Kokkonen LieksU 8,62

N17 pituus
1. Isla Hahl KuopRei 484
2. Ilona Ikäheimo KuopRei 481
3. Moona Kokkonen LieksU 463

T15 300m
1. Kaisa-Liisa Kainulainen JoensKa 44,61
2. Petra Väänänen JoensKa 46,00

T14 60m
1. Jenna Riikonen JoensKa 9,25

T14 kuula
1. Jenna Riikonen JoensKa 4,95

T13 60m
1. Petra Lappalainen JoensKa 9,03
2. Tuuli Kinnunen JoensKa 9,49
3. Janette Lonkainen TuUL 9,81

T13 300m
1. Tuuli Kinnunen JoensKa 52,87
2. Janette Lonkainen TuUL 54,69

T13 kuula
1. Janette Lonkainen TuUL 8,78
2. Petra Lappalainen JoensKa 6,94

T12 60m
1. Aada Kokko JoensKa 9,41
2. Elina Nivajärvi JoensKa 9,52
3. Peppi Penttinen JoensKa 9,57
4. Siiri Mannerheimo JoensKa 10,12

T12 325m
1. Peppi Penttinen JoensKa 60,20
2. Siiri Mannerheimo JoensKa 63,54

T12 60m aidat
1. juoksu:
1. Aada Kokko JoensKa 11,74
2. juoksu
1. Aada Kokko JoensKa 11,40

T12 kuula
1. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 8,47
2. Peppi Penttinen JoensKa 5,69
3. Siiri Mannerheimo JoensKa 5,51

T11 60m
1. Aava Kipinä JoensKa 9,84

T11 325m
1. Aava Kipinä JoensKa 1.03,49

T11 pituus
1. Aava Kipinä JoensKa 336

T10 60m
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,17
2. Lotta Lukkarinen JoensKa 10,27
3. Nea Rova JoensKa 10,88

T10 325m
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 1.03,13
2. Lotta Lukkarinen JoensKa 1.06,49
3. Nea Rova JoensKa 1.09,52

T10 pituus
1. Nea Rova JoensKa 329
2. Lotta Lukkarinen JoensKa 309

T10 kuula
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 6,00

T9 60m
1. Iina Kaltiainen JoensKa 11,90
2. Irene Sidoroff JoensKa 12,98

T9 325m
1. Irene Sidoroff JoensKa 1.30,06
2. Iina Kaltiainen JoensKa 1.35,78

T9 pituus
1. Irene Sidoroff JoensKa 238
2. Iina Kaltiainen JoensKa 223

T8 60m
1. Vilma Vatanen JoensKa 12,26
2. Kerttu Kosonen JoensKa 12,87
3. Aada Turunen JoensKa 13,30

T8 325m
1. Vilma Vatanen JoensKa 1.26,64
2. Kerttu Kosonen JoensKa 1.28,93
3. Aada Turunen JoensKa 1.34,41

T8 pituus
1. Vilma Vatanen JoensKa 256
2. Kerttu Kosonen JoensKa 249
3. Aada Turunen JoensKa 223

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat