Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 25.1.2015

Joensuun Areenassa käydyt Pohjois-Karjalan avoimet pm-hallikilpailut tuottivat Pyhäselän Urheilijoille toisena kilpailupäivänä jymymenestyksen.

PyU kahmi toisena päivänä peräti 26 kultamitalia. Kun hopeita kertyi 14 ja pronsseja 15, yhteismääräksi tuli 55.

9-15-vuotiaiden kolmen joukkoon sijoituksia toisen päivän mitaleista oli 51. Kahden päivän aikana PyU:lle kertyi 9-15-vuotiaiden sarjoista 97 mitalia, joista kultaisia oli 39.

Toiseksi paras seura Joensuun Kataja keräsi 9-15-vuotiasta yhteensä 62 mitalia, joista kultaisia oli 23.

Toisen päivän menestynein urheilija oli 11-vuotiaiden tyttöjen sarjassa kilpaillut Sofia Raatikainen, joka osallistui neljään lajiin ja nappasi kaikissa voiton.

Sara-Sofia Hyvönen, 10, voitti kolme lajia, Kati Nuutinen, 15, sekä Samu Käyhkö, 12, ylsivät kahteen lajivoittoon.

Muut lajivoittajat olivat Ville Halonen (15), Jimi Huuho (14), Aaro Nyholm (13), Juha Karjunen (12), Niklas Hyvönen (12), Roope Maaninka (10), Väinö Kontkanen (10), Jasmin Tukiainen (18), Krista Varis (18), Laura Karjunen (17), Johanna Varis (14), Veera Kontkanen (13), Jasmina Venäläinen (12), Netta-Noora Lappalainen (12) ja Viinu Wetterstrand (8).



M 200m
1 Teemu Keronen Oravisalon Urheilijat 22,65
2 Jere Kokkola Valtimon Vasama 23,62
3 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 29,70

M 800m
1 Olli Hiltunen Varkauden Kenttä-Veikot 2.06,91
2 Jani Huovinen Joensuun Kataja 2.07,20
3 Jukka Kaukola Kuopion Reipas 2.09,55
4 Arto Rokkonen Lieksan Visa 2.20,73
Juuso Kolari Varkauden Kenttä-Veikot DNS

M 3000m
1 Jukka Rahkonen Polvijärven Urheilijat 9.18,02

M 60m aj
1 Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 9,86
2 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 13,01

M 3-loikka
1 Ilpo Kantanen Suonenjoen Vasama 13,88
2 Mika Purmonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 13,83
3 Ville Sirviö Polvijärven Urheilijat 12,22
4 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 8,76

M60 kuula
1 Ahti Honkanen Joensuun Kataja 12,35

M19 800m
1 Okko Kettunen Karhulan Katajaiset 2.06,45
Joonas Pyykönen Valtimon Vasama DNS

M19 60m aj
1 Antti Koskinen Joensuun Kataja 8,38

M17 200m
1 Joona Välipakka Kuopion Reipas 24,15
2 Tommi Halonen Iisalmen Visa 25,77

M17 3000m
1 Mika Kotiranta Joensuun Kataja 10.46,15

M17 60m aj
1 Joona Välipakka Kuopion Reipas 8,36

M17 kuula
1 Joona Välipakka Kuopion Reipas 13,25
2 Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 12,84
3 Teemu Sirviö Polvijärven Urheilijat 11,24
4 Pyry Makkonen Pyhäselän Urheilijat 8,84

P15 200m
1 Johannes Harakka Leppävirran Viri 26,65

P15 60m aj
1 Johannes Harakka Leppävirran Viri 9,51

P15 seiväs
1 Santeri Purhonen Juvan Urheilijat 280

P15 pituus
1 Johannes Harakka Leppävirran Viri 513
2 Alan Aniskevich Pyhäselän Urheilijat 449

P15 kuula
1 Ville Halonen Pyhäselän Urheilijat 14,64
2 Johannes Harakka Leppävirran Viri 11,50
3 Kaapo Kolari Varkauden Kenttä-Veikot 11,34
4 Alan Aniskevich Pyhäselän Urheilijat 9,60
Jasu Kähkönen Juuan Urheilijat DNS

P14 200m
Erä 1:
1 Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 28,57
2 Leevi Ryynänen Kuopion Reipas 29,78
3 Juho Ikonen Varkauden Kenttä-Veikot 31,05
Erä 2:
1 Albert Vauhkonen Lapinlahden Veto 27,30
2 Teemu Malinen Pyhäselän Urheilijat 27,74

Yhdistetyt tulokset:
1 Albert Vauhkonen Lapinlahden Veto 27,30
2 Teemu Malinen Pyhäselän Urheilijat 27,74
3 Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 28,57
4 Leevi Ryynänen Kuopion Reipas 29,78
5 Juho Ikonen Varkauden Kenttä-Veikot 31,05

P14 60m aj
1 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 10,65
2 Paavo Pennanen Mutalan Riento 12,58

P14 pituus
1 Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat 483
2 Simo Näykki Lieksan Urheilijat 482
3 Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 459
4 Leevi Ryynänen Kuopion Reipas 452
5 Juho Ikonen Varkauden Kenttä-Veikot 424
6 Paavo Pennanen Mutalan Riento 343

P14 kuula
1 Oskari Tervamaa Nurmeksen Sepot 12,05
2 Juuso Vanhanen Kuopion Reipas 10,66
3 Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat 10,22
4 Eero Virtanen Imatran Urheilijat 9,72
5 Otto Pekkanen Pyhäselän Urheilijat 7,82
6 Paavo Pennanen Mutalan Riento 7,37
Eetu Kumpulainen Kuopion Reipas DNS

P13 200m
1 Richard Liemula Kuopion Reipas 27,91
2 Aaro Nyholm Pyhäselän Urheilijat 28,77

P13 pituus
1 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 443
2 Richard Liemula Kuopion Reipas 436

P13 kuula
1 Aaro Nyholm Pyhäselän Urheilijat 10,78
2 Simo Örn Polvijärven Urheilijat 7,40

P12 200m
1 Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 29,66
2 Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 30,61
3 Akseli Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 31,57
4 Marko Yljälä Pyhäselän Urheilijat 41,50

P12 60m aj
1 Sakari Vallius Joensuun Kataja 11,47
Akseli Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet DNS

P12 seiväs
1 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 170

P12 pituus
1 Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 430
2 Sakari Vallius Joensuun Kataja 422
3 Akseli Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 421
4 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 421
5 Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 408
6 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 396

P12 kuula
1 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 9,84
2 Aku Parviainen Tuupovaaran Urheilijat 9,00
3 Jere Rouvinen Pyhäselän Urheilijat 8,01
4 Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 7,75
5 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 7,53
6 Marko Yljälä Pyhäselän Urheilijat 5,90

P11 200m
Erä 1:
1 Aaro Nyyssönen Joensuun Kataja 31,96
2 Eetu Viitaniemi Joensuun Kataja 32,91
Jarno Keronen Pyhäselän Urheilijat DNS
Erä 2:
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 30,35
2 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 31,29
3 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 31,70
4 Jasper Nupponen Kuopion Reipas 35,46

Yhdistetyt tulokset:
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 30,35
2 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 31,29
3 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 31,70
4 Aaro Nyyssönen Joensuun Kataja 31,96
5 Eetu Viitaniemi Joensuun Kataja 32,91
6 Jasper Nupponen Kuopion Reipas 35,46
Jarno Keronen Pyhäselän Urheilijat DNS

P11 60m aj
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 10,64
2 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 11,54
3 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 11,78
4 Jasper Nupponen Kuopion Reipas 13,03

P11 korkeus
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 130
2 Aaro Nyyssönen Joensuun Kataja 127
3 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 115

P11 3-loikka
1 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 9,30
2 Jasper Nupponen Kuopion Reipas 7,78

P10 200m
Erä 1:
1 Eero Mauro Lieksan Urheilijat 36,64
2 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 38,35
3 Joona Turunen Joensuun Kataja 39,90
Erä 2:
1 Elmer Vauhkonen Lapinlahden Veto 31,32
2 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 33,66
3 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 35,92

Yhdistetyt tulokset:
1 Elmer Vauhkonen Lapinlahden Veto 31,32
2 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 33,66
3 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 35,92
4 Eero Mauro Lieksan Urheilijat 36,64
5 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 38,35
6 Joona Turunen Joensuun Kataja 39,90

P10 60m aj
Erä1 :
1 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 13,76
2 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 14,47
3 Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 15,54
Erä 2:
1 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 13,26
2 Eero Mauro Lieksan Urheilijat 13,57
3 Joona Turunen Joensuun Kataja 13,93
4 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 15,55

Yhdistetyt tulokset:
1 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 13,26
2 Eero Mauro Lieksan Urheilijat 13,57
3 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 13,76
4 Joona Turunen Joensuun Kataja 13,93
5 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 14,47
6 Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 15,54
7 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 15,55

P10 korkeus
1 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 117
2 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 117
3 Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 100
4 Joona Turunen Joensuun Kataja 95

P10 seiväs
1 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 165
2 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 155

P10 3-loikka
1 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 7,26
2 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 6,64

P9 200m
Erä 1:
1 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 37,91
2 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 37,97
3 Touko Nyblom Lieksan Urheilijat 41,27
Erä 2:
1 Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 33,53
2 Kimi Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 36,81
3 Elias Vanhanen Kuopion Reipas 36,86
4 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 39,18

Yhdistetyt tulokset:
1 Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 33,53
2 Kimi Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 36,81
3 Elias Vanhanen Kuopion Reipas 36,86
4 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 37,91
5 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 37,97
6 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 39,18
7 Touko Nyblom Lieksan Urheilijat 41,27

P9 60m aidat
1 Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 13,31
2 Lauri Kontkanen Outokummun Partio 13,84
3 Justus Jämsen Outokummun Partio 15,75

P9 korkeus
1 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 106
2 Lauri Kontkanen Outokummun Partio 103
3 Justus Jämsen Outokummun Partio 100
4 Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 95
5 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 95

P9 3-loikka
1 Lauri Kontkanen Outokummun Partio 6,75
2 Justus Jämsen Outokummun Partio 5,49

N 200m
1 Taru Karejoki Joensuun Kataja 26,22
2 Emilia Poimaa Kuopion Reipas 26,81
3 Eveliina Koskinen Varkauden Kenttä-Veikot 29,42
4 Laura Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 29,70
Aino Mikkola Kuopion Reipas DNS

N 800m
1 Jutta Heikkinen Joensuun Kataja 2.26,87
2 Hertta Heikkinen Joensuun Kataja 2.28,20
3 Sanna Neuvonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 3.22,89

N 3000m
1 Oona Kettunen Karhulan Katajaiset 9.18,78
2 Venla Mäkäräinen Kuopion Reipas 10.39,72
Alisa Vainio Lappeenrannan Urheilu-Miehet DNS

N 60m aj
1 Jutta Heikkinen Joensuun Kataja 8,91
2 Hertta Heikkinen Joensuun Kataja 8,94

N 3-loikka
1 Janika Heikkinen Varkauden Kenttä-Veikot 11,03

N kuula
1 Katri Hirvonen Joensuun Kataja 14,72
2 Jutta Heikkinen Joensuun Kataja 11,86
3 Hertta Heikkinen Joensuun Kataja 11,75
4 Päivi Varis Pyhäselän Urheilijat 9,58
5 Sanna Neuvonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 8,01

N19 800m
1 Jasmin Tukiainen Pyhäselän Urheilijat 2.30,08

N19 3-loikka
1 Iida Kokko Joensuun Kataja 10,69

N19 kuula
1 Krista Varis Pyhäselän Urheilijat 9,00

N17 200m
Erä 1:
1 Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 28,30
2 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 28,41
3 Emmi Hottinen Heinäveden Yleisurheilijat 29,34
Erä 2:
1 Eveliina Kumpulainen Kuopion Reipas 27,09
2 Netta Tuppurainen Iisalmen Visa 27,58
3 Milla Purhonen Juvan Urheilijat 28,64

Yhdistetyt tulokset:
1 Eveliina Kumpulainen Kuopion Reipas 27,09
2 Netta Tuppurainen Iisalmen Visa 27,58
3 Hanna Siiskonen Joensuun Kataja 28,30
4 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 28,41
5 Milla Purhonen Juvan Urheilijat 28,64
6 Emmi Hottinen Heinäveden Yleisurheilijat 29,34

N17 800m
1 Elli Hiltunen Varkauden Kenttä-Veikot 2.31,99

N17 3-loikka
1 Sari Virtanen Imatran Urheilijat 10,30
Heidi Keronen Oravisalon Urheilijat DNS

N17 kuula
1 Laura Karjunen Pyhäselän Urheilijat 11,50
2 Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 10,78
3 Jenni Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 10,09
4 Iida Heikkinen Outokummun Partio 9,47
5 Pinja Pennanen Mutalan Riento 8,53

T15 200m
Erä 1:
1 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 28,32
2 Petra Väänänen Joensuun Kataja 28,81
Erä 2:
1 Sara Francis Kiuruveden Urheilijat 27,07
2 Pipsa Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 27,51
3 Kaisa-Liisa Kainulainen Joensuun Kataja 27,60
4 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 28,98

Yhdistetyt tulokset:
1 Sara Francis Kiuruveden Urheilijat 27,07
2 Pipsa Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 27,51
3 Kaisa-Liisa Kainulainen Joensuun Kataja 27,60
4 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 28,32
5 Petra Väänänen Joensuun Kataja 28,81
6 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 28,98

T15 60m aj
1 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 9,95
2 Petra Väänänen Joensuun Kataja 10,85

T15 pituus
1 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 486
2 Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 453
3 Nina Mutanen Joensuun Kataja 443
4 Iida Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 420
Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat DNS
Kaisa-Liisa Kainulainen Joensuun Kataja DNS

T15 kuula
1 Nina Mutanen Joensuun Kataja 8,61

T14 200m
Erä 1:
1 Kiia Paanila Kuopion Reipas 28,88
2 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 31,35
3 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 32,50
Erä 2:
1 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 29,31
2 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 29,53
3 Nora Österberg Varkauden Kenttä-Veikot 31,94
4 Anna Hirvonen Kuopion Reipas 32,51

Yhdistetyt tulokset:
1 Kiia Paanila Kuopion Reipas 28,88
2 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 29,31
3 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 29,53
4 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 31,35
5 Nora Österberg Varkauden Kenttä-Veikot 31,94
6 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 32,50
7 Anna Hirvonen Kuopion Reipas 32,51

T14 60m aj
1 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 10,67
2 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 12,47
3 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 12,57

T14 pituus
1 Kiia Paanila Kuopion Reipas 461
2 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 446
3 Jenna Riikonen Joensuun Kataja 436
4 Inkeri Ruoppi Kuopion Reipas 421
5 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 416
6 Neea Liimatta Pyhäselän Urheilijat 400
7 Veera Vastamäki Joensuun Kataja 399
8 Nora Österberg Varkauden Kenttä-Veikot 395
9 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 380
10 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 365
Noora Flink Varkauden Kenttä-Veikot DNS

T14 kuula
1 Johanna Varis Pyhäselän Urheilijat 9,05
2 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 8,90
3 Anni Ihalainen Kuopion Reipas 8,57
4 Veera Huoman Heinäveden Yleisurheilijat 8,45
5 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 7,87
6 Anna-Stiina Heikkinen Outokummun Partio 7,60
7 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 7,12
8 Anna Hirvonen Kuopion Reipas 6,19

T13 200m
1 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 31,07
2 Kerttu Räsänen Pyhäselän Urheilijat 33,72
3 Enni Koljonen Pyhäselän Urheilijat 36,29
4 Mira Yljälä Pyhäselän Urheilijat 40,68

T13 60m aj
1 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 12,26
2 Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 12,96
3 Mira Yljälä Pyhäselän Urheilijat 16,74

T13 seiväs
1 Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 200

T13 pituus
1 Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 370
2 Enni Koljonen Pyhäselän Urheilijat 319
3 Mira Yljälä Pyhäselän Urheilijat 271
Petra Lappalainen Joensuun Kataja NM

T13 kuula
1 Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 8,79
2 Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 8,52
3 Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 7,96
4 Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 7,88
Iiris Vastamäki Joensuun Kataja DNS

T12 200m
Erä 1:
1 Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 30,21
2 Sini Rahkonen Viitasaaren Viesti 32,95
3 Peppi Soininen Pyhäselän Urheilijat 33,60
4 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 34,20

Erä 2:
1 Oona Majoinen Joensuun Kataja 30,96
2 Veera Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 31,32
3 Jessica Halonen Savonlinnan Riento 32,34
4 Jasmin Kettunen Pyhäselän Urheilijat 35,65

Yhdistetyt tulokset:
1 Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 30,21
2 Oona Majoinen Joensuun Kataja 30,96
3 Veera Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 31,32
4 Jessica Halonen Savonlinnan Riento 32,34
5 Sini Rahkonen Viitasaaren Viesti 32,95
6 Peppi Soininen Pyhäselän Urheilijat 33,60
7 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 34,20
8 Jasmin Kettunen Pyhäselän Urheilijat 35,65

T12 60m aj
1 Aada Kokko Joensuun Kataja 11,65
2 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 12,73
3 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 13,04
4 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 14,38

T12 seiväs
1 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 220
2 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 170

T12 pituus
1 Pihla Mätinki Kiihtelysvaaran Urheilijat 407
2 Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 400
3 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 393
4 Aada Kokko Joensuun Kataja 392
5 Nea Immonen Joensuun Kataja 387
6 Oona Majoinen Joensuun Kataja 386
7 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 377
8 Sini Rahkonen Viitasaaren Viesti 372
9 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 371
10 Veera Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 363
11 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 352
12 Peppi Soininen Pyhäselän Urheilijat 330
13 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 318
Jessica Halonen Savonlinnan Riento NM
Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat DNS

T12 kuula
1 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 8,44
2 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 8,04
3 Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 7,77
4 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 7,67
5 Laura Huoman Heinäveden Yleisurheilijat 7,00
6 Jasmin Kettunen Pyhäselän Urheilijat 6,82
7 Oona Majoinen Joensuun Kataja 6,57
8 Aada Kokko Joensuun Kataja 6,56
9 Jessica Halonen Savonlinnan Riento 6,53
10 Nea Immonen Joensuun Kataja 6,39
11 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 6,38
12 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 5,58
13 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 5,56

T11 200m
Erä 1:
1 Iitu Purhonen Juvan Urheilijat 35,28
2 Mila Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 38,68
3 Veera Räsänen Pyhäselän Urheilijat 40,10
Erä 2:
1 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 32,95
2 Reetta Ryynänen Mutalan Riento 34,79

Yhdistetyt tulokset:
1 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 32,95
2 Reetta Ryynänen Mutalan Riento 34,79
3 Iitu Purhonen Juvan Urheilijat 35,28
4 Mila Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 38,68
5 Veera Räsänen Pyhäselän Urheilijat 40,10

T11 60m aj
1 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 11,61
2 Reetta Ryynänen Mutalan Riento 12,62
3 Iitu Purhonen Juvan Urheilijat 14,07

T11 korkeus
1 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 110
2 Sanni Toivanen Juuan Urheilijat 105

T11 3-loikka
1 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 7,98
2 Sanni Toivanen Juuan Urheilijat 7,19
3 Reetta Ryynänen Mutalan Riento 7,13
4 Mila Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 6,98
Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat DNS

T10 200m
Erä 1:
1 Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 36,50
2 Nea Rova Joensuun Kataja 37,89
3 Mirella Lohtander Nurmeksen Sepot 39,06
Erä 2:
1 Lotta Lukkarinen Joensuun Kataja 35,62
2 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 35,64
Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat DNS

Yhdistetyt tulokset:
1 Lotta Lukkarinen Joensuun Kataja 35,62
2 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 35,64
3 Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 36,50
4 Nea Rova Joensuun Kataja 37,89
5 Mirella Lohtander Nurmeksen Sepot 39,06
Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat DNS

T10 60m aj
1 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 13,13
2 Lotta Lukkarinen Joensuun Kataja 13,75
3 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 14,78

T10 korkeus
1 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 114
2 Nea Rova Joensuun Kataja 105
3 Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 100
Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat DNS

T10 seiväs
1 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 135

T10 3-loikka
1 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 7,01
2 Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 6,28

T9 200m
Erä 1:
1 Viivi Rahkonen Viitasaaren Viesti 39,59
2 Mette Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 42,96
Henna Hiltunen Juuan Urheilijat DNS
Erä 2:
1 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 37,54
2 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 39,39
3 Iida Hakkarainen Pyhäselän Urheilijat 42,07

Yhdistetyt tulokset:
1 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 37,54
2 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 39,39
3 Viivi Rahkonen Viitasaaren Viesti 39,59
4 Iida Hakkarainen Pyhäselän Urheilijat 42,07
5 Mette Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 42,96
Henna Hiltunen Juuan Urheilijat DNS

T9 60m aj
1 Viinu Wetterstrand Pyhäselän Urheilijat 15,06
2 Iida Hakkarainen Pyhäselän Urheilijat 15,87
Henna Hiltunen Juuan Urheilijat DNS

T9 3-loikka
1 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 6,09
2 Mette Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 5,73



[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat