Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 24.1.2015

Joensuun Areenassa lauantaina alkaneisiin Pohjois-Karjalan avoimiin pm-hallikilpailuihin osallistuu kahden päivän aikana noin 300 urheilijaa eri puolilta Itä-Suomea.

Pyhäselän Urheilijat kahmi avauspäivänä 46 mitalia, joista kultaisia oli 14 ja oli paras seura 9-15-vuotiaiden lajeissa.

Kaksoismestareiksi urheilivat PyU:n uusi vahvistus Aaro Nyholm (P13 60 m ja 1000 m), Sara-Sofia Hyvönen (T10 60 m ja pituus) ja Pinja Myller (T9 pituus ja kuula).

Lisäksi voiton nappasivat Alan Aniskevich (P15 korkeus), Riina Hassinen (T14 korkeus), Jasmina Venäläinen (T12 60 m), Netta-Noora Lappalainen (T12 korkeus), Sofia Raatikainen (T11 pituus), Samu Käyhkö (P12 60 m), Väinö Kontkanen (P10 1000 m) ja Elina Valta (T10 kuula).

Koska kyseessä olivat avoimet pm-kilpailut, mukana oli paljon Pohjois-Karjalan ulkopuolisia. Jos Pohjois-Karjalan ulkopuolelta tulleet kilpailijat otettaisiin pois, PyU:n urheilijoista nousisivat vielä Pohjois-Karjalan mestareiksi seuraavat: Miikkael Ahponen (P14 800 m), Atte Purmonen (P11 60 m), Lassi Valta (P11 1000 m), Kati Nuutinen (T15 3-loikka), Veera Kontkanen (T13 1000 m), Kerttu Räsänen (T13 korkeus), Peppi Soininen (T12 1000 m), Sofia Raatikainen (T11 1000 m) sekä Anni Huovinen (T11 kuula).

Huikea menestys siis PyU:lle avauspäivänä!



Pm-hallit, Joensuu Areena, 24.1.2015

M 60m
Erä 1:
1 Severi Kosonen Savonlinnan Riento 7,13
2 Riku Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 7,37
3 Antti Koskinen Joensuun Kataja 7,37
4 Valtteri Valtonen Imatran Urheilijat 7,50
5 Antti Tanhuamäki Savonlinnan Riento 7,67
Erä 2:
1 Mika Purmonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 7,10
2 Pyry-Pekka Härkönen Kuopion Reipas 7,22
3 Arto Rokkonen Lieksan Visa 8,46
Eemeli Laaksonen Kosken Kaiku DNS

M 60m loppukilpailu:
1 Mika Purmonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 7,05
2 Severi Kosonen Savonlinnan Riento 7,12
3 Pyry-Pekka Härkönen Kuopion Reipas 7,25
4 Antti Koskinen Joensuun Kataja 7,40
5 Riku Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 7,45
6 Valtteri Valtonen Imatran Urheilijat 7,59

M 400m
1 Jere Kokkola Valtimon Vasama 54,13
2 Juhapekka Tuomainen Lapinlahden Veto 59,27
3 Arto Rokkonen Lieksan Visa 61,43
Juuso Kolari Varkauden Kenttä-Veikot DNS
Eemeli Laaksonen Kosken Kaiku DNS

M 1500m
1 Jukka Rahkonen Polvijärven Urheilijat 4.22,88
Tuomo Kaalimaa Keiteleen Kunto DNS

M korkeus
1 Esa Hämäläinen Lapinlahden Veto 176

M pituus
1 Joona Kokkola Valtimon Vasama 722
2 Pyry-Pekka Härkönen Kuopion Reipas 659

M19 60m
1 Sami Hänninen Kuopion Reipas 7,58

M19 400m
1 Sami Hänninen Kuopion Reipas 52,28

M19 1500m
1 Mikko Hirvonen Kuopion Reipas 4.18,58
Joonas Pyykönen Valtimon Vasama DNS

M19 korkeus
1 Kristian Backman Imatran Urheilijat 165

M19 pituus
1 Riku Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 617
2 Valtteri Valtonen Imatran Urheilijat 585

M17 60m
1 Joona Välipakka Kuopion Reipas 7,31
2 Niko Vartiainen Heinäveden Yleisurheilijat 7,45
3 Tatu Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 7,65
Roni Burtsov Lapinlahden Veto DQ
Elias Kokkonen Kuopion Reipas DNS

M17 400m
1 Tommi Halonen Iisalmen Visa 58,02
Elias Kokkonen Kuopion Reipas DNS

M17 1500m
1 Arttu Simanainen Joensuun Kataja 4.37,29
2 Roope Lipiäinen Imatran Urheilijat 4.49,69

M17 seiväs
1 Joona Välipakka Kuopion Reipas 370

M17 pituus
1 Tatu Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 620
Elias Kokkonen Kuopion Reipas DNS

P15 60m
1 Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 8,06
2 Kaapo Kolari Varkauden Kenttä-Veikot 8,35
3 Alan Aniskevich Pyhäselän Urheilijat 8,98

P15 800m
1 Elias Kortelainen Nurmeksen Sepot 2.28,20
2 Mika Kotiranta Joensuun Kataja 2.29,10

P15 korkeus
1 Alan Aniskevich Pyhäselän Urheilijat 159
2 Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 159
3 Lauri Hautamaa Varkauden Kenttä-Veikot 153
4 Elias Kortelainen Nurmeksen Sepot 145

P15 3-loikka
1 Mika Kotiranta Joensuun Kataja 9,30
2 Elias Kortelainen Nurmeksen Sepot 9,21

P14 60m
Erä 1:
1 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 8,68
2 Leevi Ryynänen Kuopion Reipas 8,80
3 Lauri Tossavainen Savonlinnan Riento 9,02
4 Juho Ikonen Varkauden Kenttä-Veikot 9,14
5 Tony Vaittinen Kiihtelysvaaran Urheilijat 9,51
Erä 2:
1 Eetu Kumpulainen Kuopion Reipas 8,04
2 Albert Vauhkonen Lapinlahden Veto 8,25
3 Simo Näykki Lieksan Urheilijat 8,29
4 Teemu Malinen Pyhäselän Urheilijat 8,40
5 Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 8,75
Paavo Pennanen Mutalan Riento DNS
Eemil Kokkonen Kuopion Reipas DNS
Juho Savolainen Kuopion Reipas DNS

P14 60m loppukilpailu:
1 Eetu Kumpulainen Kuopion Reipas 8,05
2 Albert Vauhkonen Lapinlahden Veto 8,15
3 Simo Näykki Lieksan Urheilijat 8,29
4 Teemu Malinen Pyhäselän Urheilijat 8,41
5 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 8,63
6 Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 8,63

P14 800m
1 Roni Tirkkonen Kuopion Reipas 2.20,59
2 Elias Lyytinen Sulkavan Urheilijat -41 2.27,39
3 Miikkael Ahponen Pyhäselän Urheilijat 2.28,55
4 Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat 2.36,57
5 Leevi Ryynänen Kuopion Reipas 2.38,17
6 Teemu Malinen Pyhäselän Urheilijat 2.38,22
7 Lauri Tossavainen Savonlinnan Riento 2.47,40
Samuel Auvinen Joensuun Kataja DNS
Juho Savolainen Kuopion Reipas DNS

P14 korkeus
1 Simo Näykki Lieksan Urheilijat 156
Eemil Kokkonen Kuopion Reipas DNS

P14 3-loikka
1 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 10,31
2 Jimi Huuho Pyhäselän Urheilijat 10,27
3 Paavo Pennanen Mutalan Riento 8,03
Eemil Kokkonen Kuopion Reipas DNS

P13 60m
1 Aaro Nyholm Pyhäselän Urheilijat 8,51
2 Richard Liemula Kuopion Reipas 8,61
3 Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 9,18

P13 1000m
1 Aaro Nyholm Pyhäselän Urheilijat 3.31,65
2 Onni Ikonen Hankasalmen Hanka 3.37,88

P13 korkeus
1 Richard Liemula Kuopion Reipas 139

P12 60m
Erä 1:
1 Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 8,93
2 Sakari Vallius Joensuun Kataja 9,17
3 Miska Käyhkö Savonlinnan Riento 9,38
4 Akseli Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 9,40
Erä 2:
1 Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 9,00
2 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 9,76
Marko Yljälä Pyhäselän Urheilijat DNS

P12 60m loppukilpailu:
1 Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 8,87
2 Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 8,96
3 Sakari Vallius Joensuun Kataja 9,32
4 Akseli Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 9,36
Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat DNS
Miska Käyhkö Savonlinnan Riento DNS

P12 1000m
1 Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 3.36,59
2 Jarkko Reijonen Joensuun Kataja 3.44,60
3 Leevi Sepponen Kiihtelysvaaran Urheilijat 3.59,53

P12 korkeus
1 Sakari Vallius Joensuun Kataja 133
2 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 115
Janne Hiltunen Juuan Urheilijat DNS

P12 3-loikka
1 Miska Käyhkö Savonlinnan Riento 8,93
2 Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 8,68
3 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 8,60

P11 60m
Erä 1:
1 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 9,30
2 Eetu Viitaniemi Joensuun Kataja 9,58
3 Veikko Siira Nurmeksen Sepot 10,09
Jarno Keronen Pyhäselän Urheilijat DNS
Erä 2:
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 9,10
2 Atte Purmonen Pyhäselän Urheilijat 9,29
3 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 9,30
4 Juuso Miettinen Pyhäselän Urheilijat 10,58

P11 60m loppukilpailu:
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 9,03
2 Atte Purmonen Pyhäselän Urheilijat 9,11
3 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 9,18
4 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 9,24
5 Eetu Viitaniemi Joensuun Kataja 9,51
6 Veikko Siira Nurmeksen Sepot 9,97

P11 1000m
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 3.20,60
2 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 3.28,43
3 Aaro Nyyssönen Joensuun Kataja 3.35,42
4 Eetu Viitaniemi Joensuun Kataja 3.35,50
5 Juuso Miettinen Pyhäselän Urheilijat 3.53,51
6 Miro Pajarinen Joensuun Kataja 3.57,91

P11 pituus
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 444
2 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 415
3 Aaro Nyyssönen Joensuun Kataja 413
4 Miro Pajarinen Joensuun Kataja 406
5 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 380
6 Touko Mätinki Kiihtelysvaaran Urheilijat 358
7 Veikko Siira Nurmeksen Sepot 347
8 Juuso Miettinen Pyhäselän Urheilijat 312
Jarno Keronen Pyhäselän Urheilijat DNS

P11 kuula
1 Ville Vanhanen Kuopion Reipas 7,42
2 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 7,34
3 Roni Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 7,06
4 Touko Mätinki Kiihtelysvaaran Urheilijat 5,47

P10 60m
Erä 1:
1 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 10,46
2 Niklas Kuusela Kiihtelysvaaran Urheilijat 10,54
3 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 11,01
4 Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 11,08
Erä 2:
1 Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 9,77
2 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 9,95
3 Vertti Wetterstrand Pyhäselän Urheilijat 10,59
4 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 11,11

P10 60m loppukilpailu
1 Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 9,62
2 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 9,89
3 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 10,46
4 Niklas Kuusela Kiihtelysvaaran Urheilijat 10,47
5 Vertti Wetterstrand Pyhäselän Urheilijat 10,47
6 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 11,11

P10 1000m
1 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 3.32,59
2 Tarmo Laitinen Pyhäselän Urheilijat 4.14,41
3 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 4.14,88

P10 pituus
1 Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 399
2 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 373
3 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 344
4 Lauri Räsänen Pyhäselän Urheilijat 340
5 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 335
6 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 322
7 Tarmo Laitinen Pyhäselän Urheilijat 320
8 Niklas Kuusela Kiihtelysvaaran Urheilijat 312
9 Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 303
10 Joona Turunen Joensuun Kataja 295

P10 kuula
1 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 6,63
2 Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 6,57
3 Tarmo Laitinen Pyhäselän Urheilijat 5,53
4 Vertti Wetterstrand Pyhäselän Urheilijat 5,32
Otso Liimatta Nurmeksen Sepot DNS

P9 40m
Erä 1:
1 Niklas Nykyri Joensuun Kataja 7,08
2 Kimi Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 7,40
3 Kuutti Mätinki Kiihtelysvaaran Urheilijat 7,62
4 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 7,79
5 Aku-Petteri Turunen Kiihtelysvaaran Urheilijat 7,93
Erä 2:
1 Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 6,87
2 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 7,63
3 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 7,68
4 Niklas Hyvärinen Polvijärven Urheilijat 7,69
5 Touko Nyblom Lieksan Urheilijat 8,04
6 Topias Mustonen Joensuun Kataja 8,19

P9 40m loppukilpailu:
1 Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 6,88
2 Niklas Nykyri Joensuun Kataja 7,08
3 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 7,46
4 Kimi Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 7,49
5 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 7,59
6 Niklas Hyvärinen Polvijärven Urheilijat 7,87

P9 1000m
1 Elias Vanhanen Kuopion Reipas 3.56,48
2 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 4.12,97
3 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 4.28,46
4 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 4.43,09
Miko Piiroinen Joensuun Kataja DNS

P9 pituus
1 Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 366
2 Niklas Nykyri Joensuun Kataja 360
3 Miko Piiroinen Joensuun Kataja 334
4 Topias Mustonen Joensuun Kataja 324
5 Elias Vanhanen Kuopion Reipas 312
6 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 310
7 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 309
8 Topi Parviainen Tuupovaaran Urheilijat 305
9 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 305
10 Risto Jääskeläinen Heinäveden Yleisurheilijat 300
11 Kuutti Mätinki Kiihtelysvaaran Urheilijat 292
12 Sami Härkönen Polvijärven Urheilijat 288
13 Kimi Eskelinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 284
14 Atte Turunen Joensuun Kataja 281
15 Aku-Petteri Turunen Kiihtelysvaaran Urheilijat 278
16 Niklas Hyvärinen Polvijärven Urheilijat 276

P9 kuula
1 Topi Parviainen Tuupovaaran Urheilijat 7,24
2 Sami Härkönen Polvijärven Urheilijat 6,08
3 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 5,82
4 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 5,05
5 Atte Turunen Joensuun Kataja 5,02
6 Topias Mustonen Joensuun Kataja 4,83

N 60m
Erä 1:
1 Milla Heiskanen Iisalmen Visa 7,72
UP Jutta Heikkinen Joensuun Kataja 7,87
2 Katriina Mäyrä Imatran Urheilijat 8,15
3 Eveliina Koskinen Varkauden Kenttä-Veikot 8,64
4 Janika Heikkinen Varkauden Kenttä-Veikot 8,72
5 Juulia Julkunen Kuopion Reipas DNS
Erä 2:
1 Aino Mikkola Kuopion Reipas 7,81
2 Hertta Heikkinen Joensuun Kataja 7,84
3 Taru Karejoki Joensuun Kataja 7,98
4 Ella Kumpulainen Savonlinnan Riento 8,12
5 Pinja Horppu Savonlinnan Riento 8,29
6 Laura Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 8,79

N 60m loppukilpailu:
1 Milla Heiskanen Iisalmen Visa 7,67
2 Aino Mikkola Kuopion Reipas 7,80
3 Hertta Heikkinen Joensuun Kataja 7,84
4 Taru Karejoki Joensuun Kataja 7,99
5 Katriina Mäyrä Imatran Urheilijat 8,12
Pinja Horppu Savonlinnan Riento 8,34
Ella Kumpulainen Savonlinnan Riento DNS

N 400m
1 Ella Kumpulainen Savonlinnan Riento 60,18
2 Maria Mäkitalo Paimion Urheilijat 65,14

N 1500m
1 Maria Murtorinne Kuopion Reipas 4.40,07
2 Anne-Marika Partanen Kuopion Reipas 5.08,90
3 Anni Lehtonen Kuopion Reipas 5.36,35

N korkeus
1 Jutta Heikkinen Joensuun Kataja 170
2 Hertta Heikkinen Joensuun Kataja 165
3 Heidi Rantala Viitasaaren Viesti 160

N pituus
1 Jutta Heikkinen Joensuun Kataja 551
2 Hertta Heikkinen Joensuun Kataja 548
3 Janika Heikkinen Varkauden Kenttä-Veikot 498
4 Pipsa Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 493

N19 60m
1 Susanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 8,42
2 Sara Hänninen Kuopion Reipas 8,78

N19 400m
1 Sara Hänninen Kuopion Reipas 66,78
2 Emilia Raatikainen Kuopion Reipas 67,00
Janina Jahkola Jyväskylän Kenttäurheilijat DNS

N19 korkeus
1 Anni Kaukola Kuopion Reipas 155
2 Ilona Mannonen Varkauden Kenttä-Veikot 145
3 Eveliina Ryynänen Lieksan Urheilijat 145
Annika Luukkainen Savonlinnan Riento DNS

N19 seiväs
1 Soile Koponen Leppävirran Viri 340

N19 pituus
1 Iida Kokko Joensuun Kataja 505
2 Anni Kaukola Kuopion Reipas 504
3 Susanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 472
4 Ilona Mannonen Varkauden Kenttä-Veikot 463
Annika Luukkainen Savonlinnan Riento DNS

N17 60m
Erä 1:
1 Ellinoora Karvinen Savonlinnan Riento 7,98
2 Eveliina Kumpulainen Kuopion Reipas 8,31
3 Meri Kiiskinen Kuopion Reipas 8,56
Ilona Ikäheimo Kuopion Reipas 8,60
Johanna Sairanen Savonlinnan Riento DNS
Erä 2:
1 Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 8,10
2 Juulia Julkunen Kuopion Reipas 8,21
3 Laura Risto Kuopion Reipas 8,43
4 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 8,57
5 Vilja Hautamaa Varkauden Kenttä-Veikot 8,92
Erä 2:
1 Petra-Sofia Laakso Savonlinnan Riento 7,97
2 Iida Mäkelä Savonlinnan Riento 8,42
3 Anna Kontunen Imatran Urheilijat 8,42
4 Isla Hahl Kuopion Reipas 8,42
5 Milla Purhonen Juvan Urheilijat 8,66

N17 60m loppukilpailu
1 Ellinoora Karvinen Savonlinnan Riento 7,90
2 Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 8,11
3 Juulia Julkunen Kuopion Reipas 8,15
4 Iida Mäkelä Savonlinnan Riento 8,33
5 Eveliina Kumpulainen Kuopion Reipas 8,57
Petra-Sofia Laakso Savonlinnan Riento DQ

N17 400m
1 Milla Purhonen Juvan Urheilijat 63,99
2 Elli Hiltunen Varkauden Kenttä-Veikot 64,62
3 Emmi Hottinen Heinäveden Yleisurheilijat 65,55
Sandra-Sofia Kosonen Savonlinnan Riento DNS

N17 1500m
Heini Ikonen Jyväskylän Kenttäurheilijat DNS

N17 korkeus
1 Moona Kokkonen Lieksan Urheilijat 155
Ilona Ikäheimo Kuopion Reipas DNS

N17 seiväs
1 Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 340
2 Johanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 270
Niina Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot

N17 pituus
1 Iida Mäkelä Savonlinnan Riento 506
2 Isla Hahl Kuopion Reipas 495
3 Ilona Ikäheimo Kuopion Reipas 482
4 Laura Risto Kuopion Reipas 480
5 Juulia Julkunen Kuopion Reipas 474
6 Meri Kiiskinen Kuopion Reipas 470
7 Vilja Hautamaa Varkauden Kenttä-Veikot 452
8 Gisela Sahlman Joensuun Kataja 428
9 Essi Tynkkynen Joensuun Kataja 402
Ellinoora Karvinen Savonlinnan Riento DNS
Eveliina Kumpulainen Kuopion Reipas DNS

T15 60m
1 Sara Francis Kiuruveden Urheilijat 8,16
2 Pipsa Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 8,41
3 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 8,69
4 Riikka Pitkänen Savonlinnan Riento 8,79
5 Iida Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 8,96
Venla Naapuri Savonlinnan Riento DNS
Sandra-Sofia Kosonen Savonlinnan Riento DNS
Iina Nykänen Imatran Urheilijat DNS
Nina Mutanen Joensuun Kataja DNS
Aliisa Luukkainen Savonlinnan Riento DNS

T15 800m
1 Petra Väänänen Joensuun Kataja 2.30,35
2 Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 2.42,83

T15 korkeus
1 Iida Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 115

T15 3-loikka
1 Riikka Pitkänen Savonlinnan Riento 10,36
2 Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 10,03
3 Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 9,88
Johanna Sairanen Savonlinnan Riento DNS
Aliisa Luukkainen Savonlinnan Riento DNS

T14 60m
Erä 1:
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 8,84
2 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 8,92
3 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 9,13
4 Neea Liimatta Pyhäselän Urheilijat 9,27
5 Anna Hirvonen Kuopion Reipas 9,61
Erä 2:
1 Veera Vastamäki Joensuun Kataja 8,98
2 Jenna Riikonen Joensuun Kataja 9,00
3 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 9,03
4 Henni Sipola Iisalmen Visa 9,20
5 Nora Österberg Varkauden Kenttä-Veikot 9,43
6 Noora Flink Varkauden Kenttä-Veikot 9,58

T14 60m loppukilpailu:
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 8,74
2 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 8,81
3 Jenna Riikonen Joensuun Kataja 8,96
4 Veera Vastamäki Joensuun Kataja 8,96
5 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 9,09
6 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 9,14

T14 800m
1 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 3.11,01

T14 korkeus
1 Riina Hassinen Pyhäselän Urheilijat 145
2 Inkeri Ruoppi Kuopion Reipas 140
3 Henni Sipola Iisalmen Visa 135
4 Jenna Riikonen Joensuun Kataja 135
Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat DNS

T14 3-loikka
1 Jenna Riikonen Joensuun Kataja 9,80
2 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 9,77
3 Henni Sipola Iisalmen Visa 8,42
4 Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat 8,41
Veera Vastamäki Joensuun Kataja DNS

T13 60m
Erä 1:
1 Niina Karttunen Savonlinnan Riento 8,78
2 Ella Kainulainen Savonlinnan Riento 8,98
3 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 9,23
4 Essi Rissanen Varkauden Kenttä-Veikot 9,39
5 Olivia Piira Varkauden Kenttä-Veikot 9,51
6 Kerttu Räsänen Pyhäselän Urheilijat 9,69
Erä 2:
1 Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento 8,91
2 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento 9,09
3 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 9,28
4 Satu Liimatta Lieksan Urheilijat 9,51
Mira Yljälä Pyhäselän Urheilijat DNS

T13 60m loppukilpailu:
1 Niina Karttunen Savonlinnan Riento 8,54
2 Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento 8,81
3 Ella Kainulainen Savonlinnan Riento 8,93
4 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 9,07
5 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento 9,09
6 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 9,34

T13 1000m
1 Ella Kainulainen Savonlinnan Riento 3.22,10
2 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 3.22,78
3 Satu Liimatta Lieksan Urheilijat 3.32,33
4 Niina Karttunen Savonlinnan Riento 3.48,35
Kerttu Räsänen Pyhäselän Urheilijat DNS

T13 korkeus
1 Essi Rissanen Varkauden Kenttä-Veikot 137
2 Kerttu Räsänen Pyhäselän Urheilijat 134
3 Olivia Piira Varkauden Kenttä-Veikot 120
4 Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 115
Mira Yljälä Pyhäselän Urheilijat DNS

T13 3-loikka
1 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento 9,90
2 Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento 9,14
3 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 8,89
4 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 8,56
5 Olivia Piira Varkauden Kenttä-Veikot 8,38
6 Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 8,09

T12 60m
Erä 1:
1 Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 9,10
2 Oona Majoinen Joensuun Kataja 9,32
3 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 9,60
4 Sini Rahkonen Viitasaaren Viesti 9,68
5 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 9,96
Erä 2:
1 Veera Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 9,08
2 Pihla Mätinki Kiihtelysvaaran Urheilijat 9,11
3 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 9,22
4 Nea Immonen Joensuun Kataja 9,35
5 Suvi-Tuulia Puustinen Pyhäselän Urheilijat 9,90
6 Minja Mannerheimo Joensuun Kataja 12,06
Erä 3:
1 Aada Kokko Joensuun Kataja 9,31
2 Jessica Halonen Savonlinnan Riento 9,69
3 Siiri Mannerheimo Joensuun Kataja 9,79
4 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 10,17
5 Pinja Saastamoinen Pyhäselän Urheilijat 10,82

T12 60m loppukilpailu:
1 Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 8,82
2 Pihla Mätinki Kiihtelysvaaran Urheilijat 9,11
3 Veera Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 9,13
4 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 9,22
5 Aada Kokko Joensuun Kataja 9,25
6 Oona Majoinen Joensuun Kataja 9,25

T12 1000m
1 Emma Hietaranta Lappeenrannan Urheilu-Miehet 3.18,66
2 Jessica Halonen Savonlinnan Riento 3.36,20
3 Sini Rahkonen Viitasaaren Viesti 3.40,49
4 Peppi Soininen Pyhäselän Urheilijat 3.41,08
5 Nea Immonen Joensuun Kataja 3.43,29
6 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 3.50,71
7 Veera Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 3.57,98
8 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 4.21,80
Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat DNS
Suvi-Tuulia Puustinen Pyhäselän Urheilijat DNS

T12 korkeus
1 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 128
2 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 128
3 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 128
4 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 128
5 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 128
6 Nea Immonen Joensuun Kataja 120

T12 3-loikka
1 Aada Kokko Joensuun Kataja 8,54
2 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 8,39
3 Oona Majoinen Joensuun Kataja 8,19
4 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 8,10
5 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 7,81
6 Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 7,38
7 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 6,78
Pinja Saastamoinen Pyhäselän Urheilijat NM

T11 60m
Erä 1:
1 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 9,56
2 Reetta Ryynänen Mutalan Riento 9,81
3 Erin Kainulainen Savonlinnan Riento 9,82
4 Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 10,49
Erä 2:
1 Riika Tirkkonen Kuopion Reipas 9,26
2 Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 9,82
3 Iitu Purhonen Juvan Urheilijat 10,17
4 Mila Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 10,93
5 Veera Räsänen Pyhäselän Urheilijat 11,16

T11 60m loppukilpailu:
1 Riika Tirkkonen Kuopion Reipas 9,29
2 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 9,64
3 Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 9,74
4 Reetta Ryynänen Mutalan Riento 9,88
5 Erin Kainulainen Savonlinnan Riento 9,96
6 Iitu Purhonen Juvan Urheilijat 10,38

T11 1000m
1 Riika Tirkkonen Kuopion Reipas 3.34,73
2 Erin Kainulainen Savonlinnan Riento 3.54,02
3 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 3.58,80
4 Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 4.08,87
5 Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 4.12,08
6 Mila Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 4.25,03

T11 pituus
1 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 406
2 Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 386
3 Erin Kainulainen Savonlinnan Riento 376
4 Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 340
5 Reetta Ryynänen Mutalan Riento 332
6 Mila Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 320
7 Iitu Purhonen Juvan Urheilijat 318
8 Sanni Toivanen Juuan Urheilijat 302

T11 kuula
1 Riika Tirkkonen Kuopion Reipas 7,31
2 Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 7,31
3 Reetta Ryynänen Mutalan Riento 6,75
4 Sanni Toivanen Juuan Urheilijat 6,33
5 Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 5,86
6 Janna Huuho Pyhäselän Urheilijat 5,83

T10 60m
Erä 1:
1 Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat 10,44
2 Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 10,72
3 Mirella Lohtander Nurmeksen Sepot 10,84
4 Nea Rova Joensuun Kataja 10,93
5 Säde Turunen Tuupovaaran Urheilijat 14,31
Erä 2:
1 Lotta Lukkarinen Joensuun Kataja 10,34
2 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 10,34
3 Riikka Jokinen Pyhäselän Urheilijat 10,56
4 Aino Muikku Pyhäselän Urheilijat 10,90
5 Alisa Oinonen Pyhäselän Urheilijat 11,00

T10 60m loppukilpailu:
1 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 10,16
2 Riikka Jokinen Pyhäselän Urheilijat 10,49
3 Lotta Lukkarinen Joensuun Kataja 10,51
4 Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat 10,76
5 Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 10,91
6 Mirella Lohtander Nurmeksen Sepot 11,01

T10 pituus
1 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 340
2 Riikka Jokinen Pyhäselän Urheilijat 338
3 Saaga Smura Valtimon Vasama 335
4 Nea Rova Joensuun Kataja 329
5 Alisa Oinonen Pyhäselän Urheilijat 325
6 Lotta Lukkarinen Joensuun Kataja 315
7 Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 308
8 Aino Muikku Pyhäselän Urheilijat 305
9 Janette Karvinen Joensuun Kataja 305
10 Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat 300
11 Elina Valta Pyhäselän Urheilijat 288

T10 kuula
1 Elina Valta Pyhäselän Urheilijat 5,46
2 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 5,46
3 Essi Rajahalme Pyhäselän Urheilijat 4,69
4 Säde Turunen Tuupovaaran Urheilijat 2,98

T9 40m
Erä 1:
1 Vilma Issakainen Pyhäselän Urheilijat 7,50
2 Pinja Myller Pyhäselän Urheilijat 7,96
3 Veera Tammiruusu Pyhäselän Urheilijat 8,29
Henna Hiltunen Juuan Urheilijat DNS
Noora Hiltunen Juuan Urheilijat DNS
Erä 2:
1 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 7,58
2 Viivi Rahkonen Viitasaaren Viesti 7,94
3 Mette Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 8,15
4 Kerttu Kosonen Joensuun Kataja 8,81
5 Oona Kareinen Tuupovaaran Urheilijat 10,50
Erä 3:
1 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 7,29
2 Viinu Wetterstrand Pyhäselän Urheilijat 7,83
3 Iida Hakkarainen Pyhäselän Urheilijat 7,88
4 Siiri Jääskeläinen Heinäveden Yleisurheilijat 7,90
5 Ella Sepponen Kiihtelysvaaran Urheilijat 7,95

T9 40m loppukilpailu:
1 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 7,31
2 Vilma Issakainen Pyhäselän Urheilijat 7,46
3 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 7,62
4 Viinu Wetterstrand Pyhäselän Urheilijat 7,82
5 Siiri Jääskeläinen Heinäveden Yleisurheilijat 7,83
6 Iida Hakkarainen Pyhäselän Urheilijat 8,01

T9 1000m
1 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 4.15,44
2 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 4.28,56
3 Viivi Rahkonen Viitasaaren Viesti 4.37,09
4 Mette Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 4.39,34
Kerttu Kosonen Joensuun Kataja DNS

T9 pituus
1 Pinja Myller Pyhäselän Urheilijat 302
2 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 299
3 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 297
4 Viivi Rahkonen Viitasaaren Viesti 288
5 Kerttu Kosonen Joensuun Kataja 284
6 Oona Kareinen Tuupovaaran Urheilijat 275
7 Ella Sepponen Kiihtelysvaaran Urheilijat 269
8 Mette Nevalainen Tuupovaaran Urheilijat 267
9 Vilma Issakainen Pyhäselän Urheilijat 265
10 Siiri Jääskeläinen Heinäveden Yleisurheilijat 254
11 Veera Tammiruusu Pyhäselän Urheilijat 220
Henna Hiltunen Juuan Urheilijat DNS
Noora Hiltunen Juuan Urheilijat DNS

T9 kuula
1 Pinja Myller Pyhäselän Urheilijat 4,37
Henna Hiltunen Juuan Urheilijat DNS
Kerttu Kosonen Joensuun Kataja DNS
Noora Hiltunen Juuan Urheilijat DNS

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat