Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 18.9.2014

Pyhäselän koulujen oppilaat veivät leijonanosan jaossa olleista mitaleista Joensuun Areenassa pidetyissä Joensuun ala- ja yläkoulujen sekä lukioiden mestaruuskisoissa.

Alakoulujen mitali- ja pistetilasto kuuden joukkoon sijoittumisesta (D- ja E-sarjat):

1. Niittylahti 94 (6+4+4)
2. Normaalikoulu 33 (2+1+1)
3. Itä-Suomen koulu 27 (0+3+3)
4. Tuupovaara 24 (0+3+2)
5. Heinävaara 22 (3+0+0)
6. Reijola 19 (1+1+1)
7. Suhmura 14 (1+0+0)
7. Niinivaara 14 (1+1+0)
9. Marjala 13 (0+0+1)
9. Noljakka 13 (1+0+1)
11. Rantakylä 12 (0+1+0)
12. Mutala 11 (1+0+0)
12. Utra 11 (0+0+2)
14. Nepenmäki 10 (0+0+1)
15. Eno 9 (0+0+2)
16. Iiksenvaara 7 (0+1+0)
17. Karsikko 6 (0+0+0)
18. Hammaslahti 5 (0+1+0)



Joensuun Areena

Käytetyt lyhenteet: Pieko (= Pielisjoen koulu), Tuup (= Tuupovaara), Pyhäs (= Pyhäselän koulu), Lype (= Lyseon peruskoulu), Niit (= Niittylahti), Reij (= Reijola), Nepe (= Nepenmäki), Rant (= Rantakylä), ISK (= Itä-Suomen koulu), Nolj (= Noljakka), Ham (=Hammaslahti), Marj (= Marjala), Niin (= Niinivaara), Kars (=Karsikko), Hein (=Heinävaara), Iiks (= Iiksenvaara), Kaner (= Kanervala), Tuup (= Tuupovaara), Mut (= Mutala), Norm (= Normaalikoulu), Eno (= Eno), Utra (= Utra).

Käytössä sähköinen ajanotto etusuoralla (merkitty sähköaikoina), käsiajanotto takasuoralla (merkitty käsiaikoina).

Kuulantyönnössä B-tyttöjen sarjassa osa työnnöistä tehtiin alipainoisella välineellä (2,5 kg). Muilta osin tulokset tilastokelpoisia

Seuroja merkitty perään, jos ollut tiedossa (eivät näy liitetiedostossa):

P16 (B-pojat, 9.lk ja lukio) 60 m:
1. Jere Eiserbeck Pieko 8,59
2. Ilari Kuronen Tuup 8,65
3. Aki Puustinen Pyhäs 8,84
4. Nikita Kireev Tuup 8,92
5. Ville Laihanen Eno 8,95
6. Simo Piiroinen Eno 9,01
7. Miko Räsänen Pyhäs 9,50

P16 (B-pojat) 1000 m:
1. Nikita Kirreev Tuup 3.17,39
2. Atte Ruotsalainen Pyhäs 3.17,95
3. Ville Laihanen Eno 3.18,60
4. Niklas Lehikoinen Tuup 3.19,23
5. Simo Piiroinen Eno 3.56,16

P16 korkeus:
1. Saku Alastalo 15 Pyhäs, PyhäsU 165
2. Tommi Rautiainen 140
3. Arttu Simanainen 14 135
4. Ville Raassina 15 Pyhäs 125

P16 kuula (B-pojat, 9.lk, kaikki pojat 15-vuotiaiden sarjasta), 4 kg:
1. Tino Mäkelä Pyhäs, PyhäsU 11.77
2. Eino Pirhonen Pyhäs, PyhäsU 10.69
3. Niklas Lehikoinen Tuup 9.66

P14 60 m (käsiajat):
1. Verneri Vartio Lype 8,0
2. Teemu Malinen Pyhäs, PyhäsU 8,1
3. Tommi Rautiainen Lype 8,5
4. Nuutti Kontkanen Pyhäs 8,7
5. Jonne Pirinen Eno 9,3
6. Daniel Silkin Lype 9,4
7. Toivo Pirhonen Pyhäs 9,9

P14 1000 m:
1. Eelis Hakala Pieko, PyhäsU 3.10,98
2. Mika Kotiranta Lype, JoensKa 3.12,24
3. Jesse Piiroinen Lype, PyhäsU 3.14,89
4. Samuel Auvinen Pyhäs, JoensKa 3.16,46
5. Roope Hellämäki Tuup 3.23,29
6. Oskari Huittinen Lype 3.27,49
7. Seeti Surakka Lype 3.29,88
8. Juho Miettinen Pyhäs, PyhäsU 3.31,28
9. Jesse Sivonen Pyhäs 3.49,39

P14 pituus:
1. Eelis Hakala Pieko, PyhäsU 480
2. Santeri Piipponen Lype 444
3. Veikka Raassina Pyhäs 435
4. Santtu Puustinen Pyhäs, PyhäsU 401
5. Valtteri Piironen Lype 382

P14 kuula (C-pojat, 7. ja 8.lk), 4 kg:
1. Aatu Nousiainen Pyhäs, PyhäsU 12,93
2. Otso Malkki Eno 10.33
3. Santeri Kuronen Eno 7.76
4. Matti Väänänen Eno 6.78
5. Toivo Pirhonen Pyhäs 6.51
6. Antti Paasikivi Lype 6.04

P12 (D-pojat, 5. ja 6.lk) 60 m:
1. Samu Käyhkö Niit, PyhäsU 8,92
2. Rasmus Lehikoinen Iiks, JoensKa 8,98
3. Kalle Ruokolainen Tuup, TuupU 9,02
4. Jarno Väänänen Suhm, PyhäsU 9,19
5. Titus Kempas Nolj 9,27
6. Sakari Vallius Eno, JoensKa 9,30
7. Tuomas Tirkkonen Utra 9,36
8. Juho Jurvanen Niit 9,38
9. Topias Nevalainen Ran 9,38
10. Jaakob Rissanen Norm 9,45
11. Jasper Kähkönen Kars 9,47
12. Jonne Oinonen Niit, PyhäsU 9,47
13. Atte Hannula Nolj 9,50
14. Kristian Mustonen Rant 9,50
15. Rasmus Martikainen Rant 9,55
16. Joel Puolakanaho Nepe 9,56
17. Juho Juvonen Hein 9,61
18. Konsta Pesonen Nepe 9,61
19. Aatu Partanen Hein 9,63
20. Roope Ruokolainen Iiks 9,65
21. Otto Hämäläinen Niin 9,66
22. Eetu Leppänen Kars 9,69
23. Lassi Hokkanen Suhm 9,74
24. Jemi Räsänen Mut 9,74
25. Niko Ruotsalainen Ham 9,76
26. Leevi Häyrinen Norm 9,77
27. Elmeri Kuokka Ham 9,78
28. Henri Tikkanen Niin 9,80
29. Nuutti Kaikkonen Norm 9,85
30. Markus Kallio Nepe 9,87
31. Joona Vilen Eno 9,87
32. Niklas Sottinen Utra 9,96
33. Henrik Pehkonen Eno 9,98
34. Toni Miettinen Reij 10,03
35. Arttu Kettunen Nol 10,08
36. Veeti Eiserbeck Niin 10,13
37. Pekka Raassina Suhm 10,25
38. Mirko Kaukonen Hein 10,27
39. Joonatan Paakkinen Kar 10,37
40. Eemil Saastamoinen Mut 10,65
41. Antti Honkanen Ham 10,74
42. Teemu Huovinen Hein 10,75
43. Niilo Valonen Iiks 11,33

P12 1000 m:
1. Miro Tanninen Norm, JoensKa 3.29,00
2. Kalle Ruokolainen Tuup, TuupU 3.32,54
3. Tiitus Kempas Nolj 3.34,29
4. Antti Karvinen Norm 3.34,45
5. Julius Hilska Nepe 3.37,74
6. Joni Laakkonen Niit, PyhäsU 3.38,54
7. Akseli Kareinen Kars 3.39,67
8. Tuomas Tirkkonen Utra 3.41,71
9. Niko Kärki Rant 3.42,19
10. Niklas Väänänen Eno 3.42,93
11. Miikka Matfeinen Kars 3.43,90
12. Tatu Havula Nolj 3.44,20
13. Aatu Partanen Hein 3.45,49
14. Veeti Hellämäki Tuup 3.46,48
15. Miro Turunen Reij 3.46,50
16. Perttu Levä Niit, PyhäsU 3.46,62
17. Lauri Ladders ISK 3.46,90
18. Atte Kovanen ISK 3.48,09
19. Arttu Haikonen Rant, JoensKa 3.52,52
20. Niko Karttunen Norm 3.52,61
21. Roope Ruokolainen Iiks 3.53,79
22. Sakari Vallius Eno, JoensKa 3.53,98
23. Jemi Räsänen Mut 3.54,22
24. Leevi Luukkonen Utra 3.55,68
25. Jarkko Reijonen Kars, JoensKa 3.56,46
26. Rasmus Lehikoinen Iiks, JoensKa 3.57,88
27. Samuel Kettunen Utra 3.59,35
28. Konsta Pesonen Nepe 4.03,75
29. Kaapo Kesälä Suhm 4.08,66
30. Jasu Holopainen Mut 4.09,06
31. Eetu Nevalainen Nolj 4.09,18
32. Veeti Eiserbeck Niin 4.10,68
33. Mirko Kaukonen Hein 4.12,02
34. Jere Rouvinen Reij 4.13,75
35. Alexei Antonov Ham 4.14,62
36. Jemil Tikka Eno 4.20,62
37. Aatu Huusko Nepe 4.33,72

P12 korkeus:
1. Jarno Väänänen Suhm, PyhäsU 135
2. Kalle Ruokolainen Tuup, TuupU 135
3. Sakari Vallius Eno, JoensKa 135
4. Samu Käyhkö Niit, PyhäsU 130
5. Lauri Piironen Niit, PyhäsU 125
6. Juho Jurvanen Niit 125
7. Miro Tanninen Norm, JoensKa 120
8. Eetu Paasikivi Utra 115
9. Pekka Raassina Suhm 115
10. Arttu Hyvönen Nolj 110
Jemil Tikka Eno Ei tulosta

P12 (D-pojat) turbokeihäs:
1. Veeti Pyykkö Niit, PyhäsU 37.58
2. Aku Parviainen Tuup, TuupU 35.69
3. Niklas Hyvönen Niit, PyhäsU 34.15
4. Markus Kainulainen Rant 30.01
5. Jarkko Reijonen Kars, JoensKa 28.34
6. Lassi Honkanen Suhm 28.22
7. Juho Kaltiainen Nepe 27.88
8. Samuel Tirkkonen Nolj 27.81
9. Jaakko Raassina Suhm 27.70
10. Miro Kuronen Reij 27.57
11. Juho Juvonen Hein 27.33
12. Nuutti Kaikkonen Norm 26.69
13. Teemu Miettinen Rant 26.30
14. Niko Ruotsalainen Ham 25.01
15. Miko Juntunen Kars 24.91
16. Erkka Oikarinen Nepe 24.49
17. Jani Häkli Niin 24.42
18. Riku Vähäniitty Norm 24.27
19. Tero Abbiw Norm 23.13
20. Samuel Hassinen Utra 22.96
21. Santeri Nygren Tuup 22.74
22. Teemu Levanoja Kaner 22.29
23. Gleb Hyttinen Nepe 22.21
24. Aatu Partanen Hein 22.05
25. Matvei Zaroutchevski ISK 22.01
26. Miska Heiskanen Nolj 21.53
27. Sami Wikström Utra 21.16
28. Joonas Kokkonen Nolj 21.00
29. Juho Rotinen Niin 20.96
30. Leevi Tolonen Utra 20.44
31. Antti Honkanen Ham 19.80
32. Elmeri Kuokka Ham 19.36
33. Anssi Tahvanainen Eno 18.28
34. Väinö Pikkarainen Eno 16.65
35. Taavi Pelkonen Marj 15.71
36. Antti Savolainen Hein 15.54
37. Rasmus Poutiainen Rant 15.22
38. Lauri Haltilahti Eno 14.39
39. Arttu Pöntinen Mut 14.17
40. Zlava Bobin ISK 13.04

P10 60 m (käsiajat):
1. Jarno Keronen Hein, PyhäsU 8,9
1. Atte Purmonen Niit, PyhäsU 8,9
3. Aatu Holopainen ISK, JoensKa 9,1
3. Eetu Venäläinen Nepe 9,1
3. Lassi Valta Niit, PyhäsU 9,1
6. Antti Hyvärinen Kars 9,4
7. Jussi Kärkkäinen Norm 9,4
8. Henri Räsänen Reij, PyhäsU 9,6
9. Aleksanteri Tirkkonen Marj 9,6
10. Matias Sotikov Niit 9,7
11. Samuel Hilas Rant 9,7
12. Topias Hassinen Utra 9,8
13. Aleksi Juurikainen Marj 9,8
14. Aleksanteri Kaskimäki Kars 9,8
15. Tatu Kempas Marj 9,8
16. Veeti Piiparinen Norm 9,8
17. Toni Ponkilainen Rant 9,8
18. Hannes Korhonen Nepe 9,9
19. Kalle Kuivalainen Norm 9,9
20. Juuso Jormanainen Tuup 9,9
21. Touko Mätinki Hein 9,9
22. Joona Lomu Mut 10,0
23. Lasse Vatanen Utra 10,0
24. Jaani Eskelinen Rant 10,1
25. Veeti Matikainen Nolj 10,1
26. Onni Nevalainen Nolj 10,1
27. Niko Niemeläinen Nolj 10,1
28. Ville Puumalainen Suhm 10,1
29. Jaakko Kauppinen Niin 10,2
30. Joona Toropainen Suhm 10,2
31. Aimo Vuorio Niin 10,2
32. Aleksi Heikkilä Iiks 10,3
33. Juuso Miettinen Reij 10,3
34. Lari Sivonen Reij 10,3
35. Vilmo Junkkarinen Kaner 10,4
36. Touko Purmonen Nepe 10,4
37. Arttu Meriläinen Eno 10,8
38. Miska Westman Tuup 10,8
39. Joonas Koponen Hein 11,0
40. Ville Ratilainen Mut 11,0
41. Leevi Turunen Utra 11,0
42. Eeli Haataja Kaner 11,1
43. Lauri Pikkarainen Iiks 11,1
44. Joona Pirhonen Niin 11,4
45. Riiko Tiainen Tuup 11,6
46. Benjamin Huttunen Kaner 11,7
47. Arttu Lievonen Eno 12,0
48. Jimi Pirinen Eno 12,7

P10 1000 m:
1. Lassi Valta Niit, PyhäsU 3.28,16
2. Samuel Ijäs Rant 3.40,51
3. Aaro Nyyssönen Utra, JoensKa 3.41,69
4. Tatu Kempas Marj 3.42,09
5. Lauri Holopainen Norm 3.42,54
6. Aleksanteri Tirkkonen Marj 3.47,07
7. Eetu Venäläinen Nepe 3.48,89
8. Petrus Sivonen Niin 3.50,51
9. Atte Purmonen Niit, PyhäsU 3.53,37
10. Joona Pirhonen Niin 3.53,50
11. Matias Sotikov Niit 3.53,55
12. Paavo Leskinen Kars 3.55,29
13. Tuomo Junnilainen Mut 4.00,86
14. Miro Tauslahti Mut 4.01,14
15. Leevi Ratinen Rant 4.01,89
16. Veeti Lehtonen Rant 4.02,12
17. Jarno Keronen Hein, PyhäsU 4.03,01
18. Aaron Meriläinen Utra 4.07,07
19. Lari Sivonen Reij 4.09,05
20. Arttu Meriläinen Eno 4.09,15
21. Rasmus Kankkunen ISK 4.09,21
22. Arttu Moilanen Reij 4.09,57
23. Jere Surakka Utra 4.09,72
24. Pauli Jahkonen Iiks 4.09,95
25. Leevi Laitinen Norm 4.12,68
26. Maxim Saastamoinen Nepe 4.14,40
27. Juuso Jormanainen Tuup 4.16,37
28. Ville Vaara Marj 4.17,85
29. Jesse Kinnunen Iiks 4.24,69
30. Niko Kovero Nolj 4.25,47
31. Veeti Piiparinen Norm 4.26,27
32. Joona Rönkkö Utra 4.26,59
33. Niki Eskelinen Suhm 4.26,68
34. Pavel Vasiljev Nolj 4.36,40
35. Manu Suomalainen Utra 4.40,24
36. Arsi Palviainen Hein 4.41,47
37. Arttu Lievonen Eno 4.46,97
38. Mikael Hayrabedian Reij 5.02,12
39. Luukas Posti Nolj 5.13,01
40. Santeri Salo Utra 5.23,32
41. Jeriel Komu Nepe 6.20,50

P10 pituus:
1. Jarno Keronen Hein, PyhäsU 409
2. Aatu Holopainen ISK, JoensKa 392
3. Aaro Nyyssönen Utra, JoensKa 384
4. Antti Hyvärinen Kars 350
5. Miska Koistinen Nep 350
6. Lassi Valta Niit, PyhäsU 349
7. Ville Puumalainen Suhm 347
8. Touko Mätinki Hein, KiihtU 345
9. Niko Rova Nolj 345
10. Topias Hassinen Utra 344
11. Tatu Kempas Marj 343
12. Julius Kainulainen Kaner 342
13. Samuel Ijäs Rant 340
14. Antti Haikonen Rant 337
15. Atte Alitupa Niit 335
16. Veeti Vihervuori Mut 333
17. Jesse Kinnunen Iiks 332
18. Niilo Käyhkö Marj 331
19. Lauri Laitinen Norm 331
20. Manu Suomalainen Utra 330
21. Jesse Lappalainen Nolj 322
22. Joona Toropainen Suhm 322
23. Hannes Korhonen Nepe 317
24. Akseli Malinen Nepe 316
25. Niko Niemeläinen Nolj 316
26. Paavo Leskinen Kars 314
27. Miska Soppelo Norm 314
28. Joona Lomu Mut 314
29. Juuso Jormanainen Tuup 313
30. Kaapo Summala Marj 307
31. Miska Westman Tuup 293
32. Joonas Koponen Hein 290
33. Vilmo Junkkarinen Kaner 289
34. Arttu Lievonen Eno 260
35. Michael Inston Kaner 260
36. Veikka Westerman Mut 255
37. Atte Hämäläinen Eno 232
38. Tatu Väisänen Eno 211
39. Riiko Tiainen Tuup 184

P10 turbokeihäs:
1. Antti Kolu Reij, PyhäsU 30.32
2. Atte Purmonen Niit, PyhäsU 24.43
3. Topi Parviainen Tuup, TuupU 23.95
4. Eetu Venäläinen Nepe 23.92
5. Tuomo Junnilainen Mut 23.80
6. Jaani Eskelinen Rant 23.65
7. Aleksanteri Tirkkonen Marj 22.64
8. Miro Tauslahti Mut 22.02
9. Ville Vaara Marj 21.20
10. Jussi Kärkkäinen Norm 20.77
11. Otto Hirvonen Norm 20.52
12. Miska Kämäräinen Reij 19.05
13. Jesse Laine Hein 18.74
14. Iiro Lihavainen Rant 18.19
15. Karo Laasonen Utra 17.92
16. Veeti Matikainen Nolj 17.61
17. Toni Tukiainen Reij 17.07
18. Aleksanteri Kaskimäki Kars 16.98
19. Onni Nevalainen Nolj 16.96
20. Roope Maaninka Suhm 16.10
21. Tuomas Mäkimattila Niit 15.89
22. Valtteri Hiltunen Marj 15.05
23. Arttu Jussila Nolj 15.37
24. Niki Eskelinen Suhm 14.95
25. Erik Sissonen Hein 14.63
26. Kaapo Kukkonen Eno 13.40
27. Rasmus Kankkunen ISK 11.84
28. Maksim Saastamoinen Kars 11.36
29. Arsi Palviainen Hein 11.16
30. Jimi Pirinen Eno 11.16
31. Justus Puhakka Kars 11.09
32. Jere Pitko Nepe 9.74
33. Riku Penttinen Eno 9.49

T16 (B-tytöt, 9.lk, lukio) 60 m:
1. Anna-Katariina Puhakka Eno 9,13

T16 (B-tytöt) 1000 m:
1. Riina Juutinen Tuup, TuupU 4.12,51
2. Asta Viitalahti Pyhäs 4.27,82
3. Noora Pajunen Eno 4.35,16
4. Tiia Hassinen Eno 4.43,12

T16 korkeus:
1. Noora Pajunen Eno 145
2. Riina Juutinen Tuup, TuupU 110

T16 (B-tytöt) kuula 2,5 kg, alipainoinen kuula tähän sarjaan:
1. Jenni Nuutinen Pyhäs, PyhäsU 11,16
2. Ansa Laukkanen Eno 8,97
3. Emmalotta Laakso ISK 8,92
4. Asta Sallinen ISK 7,74
Jenni Nuutinen Pyhäs 10.28 (3 kg:n kuula)

T14 (C-tytöt) 60 m:
1. Kati Nuutinen Pyhäs, PyhäsU 8,62
2. Kaisa-Liisa Kainulainen Pieko, JoensKa 8,81
3. Neea Liimatta Pyhäs, PyhäsU 9,23
4. Anna Kanninen Lype 9,39
5. Tuuli Turunen Tuup, TuupU 9,45
6. Noora Juutinen Tuup, TuupU 9,55
7. Jasmin Toivanen Tuup 9,61
8. Riina Hassinen Pyhäs, PyhäsU 9,66
9. Martta Turpeinen Tuup 9,80
10. Nenna Lehikoinen Eno 10,04
11. Petra Kasurinen Eno 10,17
12. Saana Kokko ISK 10,27
13. Janette Mielonen Eno 10,71

T14 1000 m:
1. Tiina Jurvanen Pyhäs 3.30,89
2. Sini Alastalo Pyhäs 3.41,98
3. Eevi Tervamaa Lype 3.43,01
4. Laura Korkala Pyhäs, PyhäsU 3.43,91
5. Jasmin Toivanen Tuup 3.54,49
6. Kerttu Ahlholm Eno 4.04,43
7. Emilia Könönen Lype 4.14,13
8. Martta Turpeinen Tuup 4.17,07
9. Tessa Pelkonen Lype 4.19,24

T14 pituus:
1. Kati Nuutinen Pyhäs, PyhäsU 498
2. Jutta Nuutinen Pyhäs, PyhäsU 472
3. Kaisa-Liisa Kainulainen Pieko, JoensKa 470
4. Anna-Liisa Puustinen Pyhäs 419
5. Noora Juutinen Tuup, TuupU 388
6. Ona Aro Lype 387
7. Reetta Juntunen Lype 380
8. Tiina Leppänen Eno 365
9. Anna Kanninen Lype 360
10. Eevi Tervamaa Lype 352
11. Emilia Könönen Lype 334


T14 (C-tytöt) kuula 3 kg:
1. Nenna Lehikoinen Eno 9.44
2. Emmi Haarala ISK 8.22
3. Iida Kesälä Pyhäs, PyhäsU 8.09
4. Tuuli Turunen Tuup, TuupU 7.90
5. Sanni Kesälä Pyhäs, PyhäsU 6.32
6. Janna Pikkuaho Pyhäs, PyhäsU 6.11

T12 (D-tytöt) 60 m:
1. Pihla Mätinki Hein, KiihtU 8,92
2. Jasmina Venäläinen Ham, PyhäsU 9,12
3. Vilma Vesterinen Niit, PyhäsU 9,13
4. Oona Majoinen Utra, JoensKa 9,15
5. Emma Tykkyläinen Mut 9,23
6. Nea Immonen Norm, JoensKa 9,26
7. Sonja Trofin ISK 9,28
8. Taika Tuulijärvi Kars 9,40
9. Ronja Partinen Mut 9,49
10. Ansa Hakala Niin, PyhäsU 9,53
11. Sini Karvonen Kaner 9,56
12. Aada Kuitunen Norm 9,62
13. Peppi Penttinen Rant 9,63
14. Karita Ristolainen Niit 9,72
15. Peppi Koikkalainen Niin 9,78
16. Iina Kärki Kars 9,82
17. Viivi Nissinen Kars 9,89
18. Kerttu Räsänen Suhm 9,89
19. Janita Dahlström Utra 9,92
20. Liina Tuunainen Nol 9,94
21. Angel Heiskanen Kaner 9,96
22. Ella Haring Norm 9,99
23. Netta-Noora Lappalainen Reij, PyhäsU 10,00
24. Hanna Räty Nepe 10,00
25. Viivi Saastamoinen Nepe 10,08
26. Siina Sinkkonen Mut 10,17
27. Oona Hattunen Reij 10,19
28. Viivi Lillunen Iiks 10,20
29. Pilvi Turunen Tuup 10,23
30. Jasmin Kettunen Ham 10,25
31. Karoliina Konttinen Suhm 10,26
32. Venla Nuora Hein 10,28
33. Verna Lepikkö Rant 10,29
34. Aada Riikonen Reij 10,30
35. Janette Kosunen Nolj 10,37
36. Kukka-Maaria Rossi Niin 10,41
37. Emilia Karvonen Kaner 10,53
38. Aamu Mäkihonko ISK 10,55
39. Viivi Tanskanen Ham 10,59
40. Sonja Laakkonen Utra 10,65
41. Sanni Hokkanen ISK 10,75
42. Laura Tynkkynen Nolj 10,82
43. Minja Toropainen Nepe 10,83
44. Niina Kummunmäki Hein 11,21
45. Liza Banifatova Eno 12,12
46. Emilie Kärki Rant 16,11 (kaatui)

T12 1000 m:
1. Alisa Lainpelto Nolj 3.45,79
2. Riina Svensk Norm 3.51,56
3. Emma Piiroinen ISK 3.53,58
4. Peppi Penttinen Rant, JoensKa 3.54,30
5. Aino Ristolainen Iiks 3.55,63
6. Helmiina Savolainen Tuup 3.59,74
7. Ida Turunen Kars 4.01,40
8. Iines Raivo Mut 4.10,12
9. Suvi-Tuulia Puustinen Ham 4.10,20
10. Ansa Hakala Niin, PyhäsU 4.11,47
11. Marikki Juntunen Kaner, PyhäsU 4.11,65
12. Pipsa Miinalainen Niit 4.11,86
13. Netta Lukkarinen Utra 4.12,00
14. Linnea Leskinen Kars 4.13,00
15. Asta Petman Niin 4.14,24
16. Karita Ristolainen Niit 4.14,45
17. Maria Haimilahti Niin 4.14,90
18. Venla Heiskanen Eno 4.15,62
19. Janica Kemppainen Reij 4.17,21
20. Jenna Ronkainen Rant 4.17,32
21. Riia Tahvanainen Hein 4.18,95
22. Emma Hirvonen Nepe 4.19,03
23. Nea Varonen Kars 4.20,04
24. Sanni Simanainen Niin 4.20,83
25. Anna Hakkarainen Hein 4.21,83
26. Tuuli Pajuri Mut 4.22,52
27. Roosa Räsänen Mut 4.23,00
28. Marika Moilanen Utra 4.23,71
29. Miranda Aavikko Hein 4.25,42
30. Kanerva Kemiläinen Niin 4.26,52
31. Oona Parviainen ISK 4.29,53
32. Eija Juvonen Nolj 4.33,26
33. Saara Kostamo Rant 4.33,66
34. Janita Dahlström Nepe 4.54,43
35. Aino Tofferi Nolj 4.56,19

T12 korkeus:
1. Emma Tykkyläinen Mut 135
2. Netta-Noora Lappalainen Reij, PyhäsU 130
3. Sonja Trofin ISK 125
4. Ronja Partinen Mut 125
5. Kerttu Räsänen Suhm 125
6. Lyyti Linjama ISK 125
7. Jaana Raassina Suhm 120
8. Lotta Eskelinen Niit 120
9. Venla Heiskanen Eno 120
10. Vilma Vesterinen Niit 120
11. Pihla Mätinki Hein, KiihtU 120
12. Jasmina Venäläinen Ham, PyhäsU 115
13. Emma Piiroinen ISK 110
14. Emilia Karvonen Kaner 105
15. Laura Nuuttila Mut 105
16. Angel Heiskanen Kaner 105
17. Suvi Puustinen Ham 105
18. Noora Hirvonen Utra 105
19. Fanni Horttanainen Kaner 100
20. Jutta Penttinen Ham 100
21. Venla Nuora Hein 100

T12 turbokeihäs:
1. Henni Ruottinen Niin 21.36
2. Iiris Vastamäki Niin, JoensKa 20.41
3. Nelli Kämäräinen Reij 18.49
4. Karla Könönen Reij, PyhäsU 18.19
5. Jasmin Harinen Niin 17.56
6. Iida Turunen Niit 16.90
7. Amanda Oittinen Niit 16.24
8. Pinja Puruskainen Rant 16.03
9. Karoliina Konttinen Suhm 15.51
10. Viivi Puustinen Utra 15.50
11. Enni Koljonen Niit 15.11
12. Elli Timonen Nolj 14.58
13. Lotta Parviainen Nolj 13.95
14. Linnea Leskinen Kars 13.88
15. Hanna Räty Nepe 13.78
16. Elina Laukkanen Iiks 13.65
17. Nea Varonen Kars 13.65
18. Helmi Kontkanen Reij, PyhäsU 13.63
19. Roosa Räsänen Utra 13.62
20. Senni Kangas Nepe 13.50
21. Jenni Suvanto Ham 12.22
22. Nea Lindström Ham 12.18
23. Siiri Kovanen Kars 12.08
24. Sini Karvonen Kaner 12.04
25. Nea Sallinen ISK 12.00
26. Arina Zakharova Rant 11.95
27. Viivi Jaatinen Kaner 11.62
28. Sirpa Kiiski Tuup 11.18
29. Essi Pimiä Ham 10.92
30. Cherie Smith Utra 10.88
31. Julia Heittokangas Kaner 10.31
32. Aada Haverinen Norm 10.16
33. Eveliina Laitinen Norm 9.80
34. Niina Kummunmäki Hein 8.90

T10 60 m (käsiajat):
1. Milma Romppanen Norm, JoensKa 9,5
2. Linnea Pikkarainen ISK 9,6
3. Sofia Raatikainen Niit, PyhäsU 9,7
4. Sara-Sofia Hyvönen Niit, PyhäsU 9,8
5. Nasti Näreaho Norm 9,8
6. Iina Ristolainen Niit 9,8
7. Emilia Riikonen Marj 9,9
8. Inka Lavikainen Marj 10,0
9. Elina Gavrilov Norm 10,1
10. Tiia Säde Nolj 10,1
11. Laura Jalkanen Niin 10,2
12. Elli Pirhonen Suhm 10,2
13. Milla Toivanen Kars 10,2
14. Julia Valkonen Utra 10,2
15. Tiia Puruskainen Reij 10,3
16. Netta Puumalainen Eno 10,3
17. Arina Sharapova Kars 10,3
18. Emmi Kovapohja Suhm 10,4
19. Enna Silvennoinen Marj 10,4
20. Annika Kettunen Utra 10,5
21. Viivi Syväoja Nepe 10,5
22. Lotta Lukkarinen Nolj 10,6
23. Emmi Parppei Hein 10,6
24. Saga Hurskainen Hein 10,7
25. Milla Puustinen Suhm 10,8
26. Enni Saastamoinen Mut 10,8
27. Salla Voutilainen Iiks 10,9
28. Mila Nevalainen Tuup 11,1
29. Marjaana Pulkkinen Niin 11,2
30. Kiida Helminen Mut 11,3
31. Hertta Juntunen Kaner 11,3
32. Selina Pippuri Hein 11,4
33. Venla Romppanen Kaner 11,4
34. Siiri Silvennoinen Utra 11,4
35. Sara Tahvanainen Eno 11,4
36. Killa Helminen Mut 11,6
37. Elvi Kovanen ISK 11,6
38. Viivi Nevalainen Reij 11,6
39. Iiris Ots Niin 11,6
40. Alma Penttilä Nepe 11,6
41. Rebecca Tiippana Kaner 11,6
42. Minja Alamartin Niin 11,8
43. Emilia Blomerus Tuup 11,8
44. Sara Hiltunen Eno 11,9
45. Elsa Pikkarainen Iiks 12,2

T10 1000 m:
1. Sofia Raatikainen Niit, PyhäsU 3.51,76
2. Sara-Sofia Hyvönen Niit, PyhäsU 3.58,27
3. Inka Lavikainen Marj 3.59,31
4. Iina Ristolainen Niit 4.08,63
5. Alisa Oinonen Niit, PyhäsU 4.09,31
6. Saga Hurskainen Hein 4.17,56
7. Hertta Juntunen Kaner, PyhäsU 4.19,96
8. Edit Jurvelin Norm 4.20,90
9. Hilla Romppanen Utra 4.22,31
10. Mila Nevalainen Tuup 4.23,27
11. Eviana Malinen Utra 4.23,67
12. Oona Malinen Marj 4.25,31
13. Iina Hattunen Reij 4.25,89
14. Laura Jalkanen Niin 4.35,59
15. Arina Sharapova ISK 4.36,90
16. Alina Ijäs Utra 4.38,16
17. Ella Moilanen Nepe 4.39,73
18. Emilia Kareinen Niin 4.39,96
19. Wilma Heikkinen Nepe 4.41,75
20. Enni Saastamoinen Mut 4.44,65
21. Pilvi Jurvanen Suhm 4.44,88
22. Petra Haimilahti Eno 4.45,04
23. Nea Väänänen Marj 4.45,65
24. Siiri Pirinen Eno 4.46,58
25. Silja Pänttönen Niin 4.47,76
26. Katariina Piironen Nepe 4.52,42
27. Meeri Kerkkänen Mut 4.54,54
28. Taslima Hossain Kaner 6.21,03
29. Alisha Jaatinen Eno 6.30,41


T10 (E-tytöt) pituus:
1. Sofia Raatikainen Niit, PyhäsU 379
2. Linnea Pikkarainen ISK 358
3. Milma Romppanen Norm, JoensKa 335
4. Aino Tiainen Marj 320
5. Katariina Sidoroff Norm 314
6. Milla Puustinen Suhm 309
7. Mila Nevalainen Tuup 309
8. Oona Piipponen Hein 308
9. Iina Ristolainen Niit 306
10. Inka Lavikainen Marj 305
11. Emmi Kovapohja Suhm 304
12. Emmi Parppei Hein 301
13. Lotta Lukkarinen Nolj 298
14. Noora Puustinen Marj 296
15. Viivi Syväoja Nepe 296
16. Ella Moilanen Nepe 286
17. Alisa Oinonen Niit 286
18. Ellen Hirvonen Nepe 283
19. Hertta Juntunen Kaner, PyhäsU 278
20. Petra Haimilahti Eno 270
21. Elena Laakkonen Nolj 262
22. Emilia Blomerus Tuup 258
23. Selina Pippuri Hein 256
24. Helmi Luoma Norm 252
25. Elvi Kovanen ISK 248
26. Minja Turunen Eno 242
27. Veera Väinölä Kaner 240
28. Venla Romppanen Kaner 228
29. Jessica Kummunmäki Eno 212

T10 turbokeihäs:
1. Neea Kuronen Niit 14.78
2. Vienna Kettunen Niit 13.52
3. Sara Hiltunen Eno 12.86
4. Nelli Varonen Mut 12.47
5. Elvi Krohns Marj 11.62
6. Kia Karttunen Mut 11.44
7. Jenna Reijonen Hein 11.02
8. Kaisa Ruohio Marj 9.93
9. Wilma Heikkinen Nepe 9.88
10. Lia Immonen Eno 9.50
11. Kiida Helminen Mut 9.16
12. Elvi Ratilainen Nepe 8.81
13. Vilma Hyttinen Nepe 7.93
14. Sara Tahvanainen Eno 7.88
15. Anni Laine Nolj 5.95
16. Emilia Lainpelto Marj 5.88
17. Janette Tarvainen Iiks 5.28
18. Sara Korhonen Hein 5.08


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat