Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
SAVONLINNA 5.9.2014

Patrik Torn heitti komeat voitto- ja omat ennätyslukemat Savonlinnassa käydyssä alueottelussa, jossa Itä-Suomen vastustajina olivat Pietarin ja Karjalan joukkueet.

17-vuotiaan Patrikin tulos 74.22 yltää ikäluokan maailmantilaston sijalle 14.

Itä-Suomea edusti kunniakkaasti myös toinen PyU:n urheilija. Markus Kokkonen sijoittui 19-vuotiaiden kuulan kakkoseksi ennätystuloksellaan 14.74.

M19 100 m +0.0
1. Viljami Kaasalainen FIN 10.93
2. Andrei Nemchinov RUS 11.33
3. Daniil Nedostup RUS 11.33
4. Mikko Ryhänen FIN 11.35

M19 korkeus/ high jump
1. Nikita Gusev RUS 2.17
2. Ilia Spitcyn RUS 2.04
3. Ilia Novikov KAR 1.88
4. Riku Auvinen IN 1.65
5. Simo Lipsanen FIN 1.50

M19 3-loikka / triple jump
1. Simo Lipsanen FIN 15.25 +2.6 (15.21 +1.9)
2. Sergei Shisha RUS 14.60 +1.0
3. Sergei Repnikov RUS 14.49 +2.8 (14.33 +1.3)
4. Riku Rundelin FIN 13.18 +1.4

M19 800 m
1. Sami Hänninen FIN 1:59.26
2. Nikita Titorov RUS 1:59.56
3. Juho Pirskanen FIN 2:00.44
4. Sergei Pavlov RUS 2:01:35
5. Vladislav Fedorov KAS 2:06.22
6. Artem Minkin KAR 2:11.46


M19 kuula/ shot put
1. Vladimir Zhuravlev KAR 16.05
2. Markus Kokkonen FIN 14.74
3. Ivan Aksenov RUS 13.79
4. Olli Sairanen FIN 12.86
5. Oleg Romanov RUS 10.17

M19 3000m
1. Vitalii Zabralov RUS 9:00.75
2. Evgenii Lavrikov RUS 9:09.42
3. Lauri Mielonen FIN 10:12.10
4. Roope Lipiäinen FIN 10:24.95


M17 100 m +1.9
1. Andrei Kukharenko RUS 10.95
2. Kalle Hämäläinen FIN 11.32
3. Georgii Sholomitckii RUS 11.56
4. Severi Kosonen FIN 11.61
5. Andrey Igonin KAR 11.65
6. Aleksei Klimkin KAR 11.73

M17 1500 m
1. Mikko Hirvonen FIN 4:19.88
2. Mikhail Bekiashev RUS 4:19.96
3. Konsta Hämäläinen FIN 4:22.92
4. Andrei Kropp RUS 4:25.00
5. Kirill Zakharov KAR 4:40.22

M17 korkeus
1. Grigorii Popov RUS 1.84
2. Aleksandr Fatianov RUS 1.84
3. Panu Auvinen FIN 1.80
4. Roman Milash KAR 1.70
5. Daniel Lensu KAR 1.70
6. Kristian Backman FIN 1.60

M17 keihäs/javelin throw
1. Patrik Torn FIN 74.22
2. Panu Auvinen FIN 72.36
3. Ilia Tuzov RUS 63.48
4. Aleksandr Nikitin RUS 61.41
5. Aleksandr Zaitsev KAR 44.22
6. Daniil Lensu KAR 39.69

M17 kuula/shot put
1. Panu Tirkkonen FIN 17.97
2. Danil Alekhanov RUS 15.97
3. Lauri Lindqvist FIN 15.83
4. Vladimir Zolotarev RUS 14.16
5. Sergei Smirnov KAR 14.08
6. Vladislav Bosonogov KAR 11.24


N19 100 m aj +1.6
1. Netta Myllynen FIN 14.40
2. Yulia Malueva RUS 15.07
3. Anna Kliukvina RUS 15.27
4. Elena Kambolova KAR 15.79
5. Alina Golubchenko KAR 15.81
6. Sanna Jaatinen FIN 16.10

N19 400 m
1. Olesia Kuzminchuk RUS 57.88
2. Kseniia Volkova RUS 58.09
3. Kirsi Pekkanen FIN 59.29
4. Alina Golubchenko KAR 1:02.10
5. Selivanova KAR 1:03.26
6. Jenni Silvennoinen FIN 1:06.06

N19 seiväs/ pole vault
1. Anna Gil RUS 3.90
2. Laura Ollikainen FIN 3.25
3. Susanna Seppänen FIN 2.95
Ksenia Novikova RUS DNS

N19 keihäs/ javelin throw
1. Saara Lipsanen FIN 49.78
2. Margarita Cherednichenko RUS 43.99
3. Alia Buzanakova RUS 41.64
4. Netta Karvinen FIN 39.19
5. Kristina Branovitskaja KAR 34.99
6. Anastasia Istominskaja KAR 28.79

N19 pituus/ long jump
1. Valeriia Akhmadullina RUS 5.64 +0.8
2. Elisa Pöyry FIN 5.58 +2.3 (5.49 +1.9)
3. Arina Podobajeva RUS 5.39 +1.3
4. Johanna Hokkanen FIN 5.33 +1.2
5. Valeria Brosova KAR 5.11 +1.0
6. Anastasia Zagljadina KAR 5.03 +1.5
Kilp.ulkop Elena Nikiforova KAR 4.85 +1.5


N19 1500 m
1. Kristina Boikova RUS 4:40.28
2. Maria Bezrukova RUS 4:40.47
3. Uljana Silina KAR 5:38.25
4. Ekaterina Zykova KAR 6:00.93
Ella Jyrkinen FIN DNS


N17 100 m +2.2
1. Kristina Usihiskaja KAR 12.35
2. Niina Piiroinen FIN 12.55
3. Ekaterina Koprova RUS 12.60
4. Eugenia Rajevskaja KAR 12.65
5. Olga Olkhovskaya RUS 12.88
6. Eveliina Kumpulainen FIN 13.10
ulkop Olga Arisfailova KAR 13.41
ulkop Polina Kasatikova KAR 13.46

N17 moukari/ hammer throw
ulkop Anastasia Azarova RUS 49.40
1. Kiira Väänänen FIN 64.99
2. Emilia Olkkonen FIN 62.73
3. Evgeniia Fenko RUS 48.05
4. Anastasiia Barsukova RUS 45.65


N17 seiväs/ pole vault
1. Anastasiia Taranovskaia RUS 3.40
2. Kseniia Zakharchuk RUS 3.25
3. Elina Peltola FIN 3.10
4. Venla Peltola FIN 2.95


N17 800 m
1. Anastasiia Novikova RUS 2:21.50
2. Noora Tivinen FIN 2:24.26
3. Eliszaveta Litnikova RUS 2:25.76
4. Ksenia Jakovleva KAR 2:27.76
5. Uljana Trofimova KAR 2:35.34
6. Venla Naapuri FIN 2:47.22


N17 kuula
1. Eveliina Rouvali FIN 16.03
2. Henna Sallinen FIN 14.03
3. Anastasiia Vitigova RUS 13.25
4. Aleksandra Aksentieva KAR 12.01
5. Marjam Tishabajeva KAR 11.00
6. Anastasia Azarova RUS 8.93

N 1000m viesti/ W 1000m relay

1. FIN 2:17.04 (Piiroinen Niina, Myllynen Netta, Pöyry Elisa, Pekkanen Kirsi)

2. RUS 2:17.05 (Kaprova Ekaterina, Olhovskaja Olga, Kuzmentehuk Olesja, Volkova Ksenia)

3. KAR 2:24.98 (Raevskaia Evgeniia, Ushinskaia Kristina, Golubchenko Alina, Iakovleva Ksenia)


M 1000m viesti/ M1000m relay

1. RUS 1:58.57 (Sholomitski Georgi, Nedostup Daniil, Nemehinov Andrev, Kuharenko Andrev)

2. FIN 1:59.96 (Hämäläinen Kalle, Ryhänen Mikko, Hänninen Sami, Piskanen Juho)

3. KAR 2:07.05 (Novikov Ilia, Igonin Andrey, Zakharov Kirill, Fedorov Vladislav)


FINAL POINTS:

1. RUSSIA 211
2. FINLAND 189
3. KARELIA 75

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat