Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
VIHTI 30.8.2014

Pyhäselän Urheilijat (349,5 pistettä) otti komean kakkossijan Vihdin Nummelassa pidetyssä Mega-sarjan yleisurheilufinaalissa, jossa kilpailivat 11-17-vuotiaat nuoret.

16 seuran kisan voittoon otteli yhdeksän pisteen erolla viime vuoden kolmonen Noormarkun Nopsa (358,5) ja kolmanneksi ylsi vuoden takainen voittaja Sjundeå IF (325). Vuonna 2013 PyU sijoittui Alajärvellä pidetyssä kilpailussa viidenneksi.

Vihti on ollut aiemminkin menestyksekäs finaalipaikka pyhäselkäläisille, sillä sekä vuonna 2008 että vuonna 2011 kisa päättyi Nummelan kentällä PyU:n voittoon.

Kakkossija tiesi myös SUL:n 500 euron stipendiä ja selviytymistä Ruotsi-ottelun yhteydessä käytyyn 8 x 200 metrin viestiin, jossa oli mukana myös kolmen muun Vattenfall-finaalisarjan kaksi parasta joukkuetta.

PyU:n sijoitukseksi olympiastadionilla tuli kahdeksan joukkueen kilpailussa kuudes. Voittoon juoksi Tampereen Pyrintö ennen Jyväskylän Kenttä-Urheilijoita ja Noormarkun Nopsaa.

Omia ennätyksiä ja venymistä

Vattenfall-finaali sujui Pyhäselältä odotettua paremmin, vaikka ylempien sarjojen urheilijoiden vaihdokset pudottivat hieman tasoa. Lisäksi T11-sarjan 1000 m:llä ei PyU:lla ollut edustajaa, kun pituushyppyyn nimetty Maria Sotikov poti vatsakipua.

Lajiin 1000 metriltä vaihdettiin Karla Könönen, joka venyi kilpailun voittoon tuloksella 417.

Muita lajivoittajia kovassa seurassa olivat Juha Karjunen (P11 pituus 421), Samu Käyhkö (P11 150 m, 21,41), Jasmina Venäläinen (T11 150 m, 22,19) ja Jesse Piiroinen (P13 60 m aj, 9,81).

Lisäksi kolmen joukkoon pääsivät Aarne (Eelis) Hakala (P15 2000 m), Jutta Nuutinen (T15 2000 m), Veera Kontkanen (T13 1000 m), Lassi Valta (P11 1000 m), Niklas Hyvönen (P11 keihäs) ja Jenni Nuutinen (T15 kuula).

PyU:n tsemppariurheilijaksi nimettiin 12-vuotias Veeti Pyykkö, joka varaedustajana juoksi 13-sarjan 1000 metrillä viidenneksi komealla 12-vuotiaiden P-Karjalan kärkituloksella 3.17,31.

PyU:n vahvimmat valtit löytyivät 11-vuotiaiden sarjasta, jonka kahdeksasta lajista neljä päättyi pyhäselkäläisten voittoon. Lisäksi kolme muuta 11-sarjan edustajaa ylsi neljän parhaan joukkoon.

Muissa kolmessa sarjassa mestareiksi ottelivat Jyväskylän Kenttä-Urheilijat (Tera-sarja), Lempäälän Kisa (Giga-sarja) ja Kaustisen Pohjan-Veikot (Kilo-sarja).

Eero Könönen

----------------------------

Ks. tarkemmin juttupörssi myöhemmin sunnuntaina. Katso myös Pyhäselän Urheilijoiden facebook-sivut ja YouTube-videot.



----------------------------

Vattenfall-seuracupin Mega-sarja Vihti 30.8.2014

Vihti, Vattenfall-seuracupin Mega-sarjan sukkulaviesti ja pisteet 30.8.2014

1 Noormarkun Nopsa 358,5
2 Pyhäselän Urheilijat 349,5
3 Sjundeå IF 325
4 Laitilan Jyske 299,5
5 Ähtärin Urheilijat 290,5
6 Alavuden Urheilijat 271,5
7 Kalajoen Junkkarit 267
8 Karkkilan Pojat 256,5
9 Iitin Pyrintö 257
10 Lauttakylän Luja 251
11 Alajärven Ankkurit 240
12 Kerimäen Urheilijat 238
13 IF Åsarna 207
14 Teuvan Rivakka 208
15 Juvan Urheilijat 200
16 If Nykarlebynejden 189

Miehet

M17 200 m
1. erä
Tuuli: 0.0
1 Niko Vainionpää TeuvRi 18.11.97 23.10 PB
2 Tommi Peltola NoormNo 16.3.97 23.55 PB
3 Aatu Mäkelä PyhäsU 13.3.97 23.92 PB
4 Mikko Paavola AlajA 16.1.98 24.80 PB
5 Ilari Keränen KarkkPo 18.12.98 24.97 PB
6 Petteri Mäkelä AlavU 24.4.97 26.80
2. erä
Tuuli: 0.1
1 Simon Nordström IFNykn 4.5.98 23.91 PB
2 Olli Untinen KalajJu 2.3.98 25.97 PB
3 Eemil Kaasalainen LauttLu 9.7.01 31.51 PB
4 Kevin Nykänen IFÅsarna 19.6.01 31.61 PB
Vili Ikonen KerimU 20.4.97 DNS
3. erä
Tuuli: 0.0
1 Arttu Raittinen LaitJy 6.3.99 25.78 PB
2 Joonas Ahola SjundeåIF 8.4.99 26.01 PB
3 Samu Peltola ÄhtU 1.8.98 26.15 PB
4 Leo Lintukangas IitPy 13.8.00 26.52 PB
5 Perttu Kosonen JuvU 24.8.06 41.02 PB

M17 Pituus/LJ
1 Viachaslau Balitski LaitJy/UKR 8.2.97 6.32 0.8 PB
5.94/-0.3 6.08/-0.4 5.91/-0.3 6.32/0.8
2 Aleksi Sairanen KerimU 3.9.97 5.95 0.4 PB
5.56/0.5 5.58/-0.2 5.63/0.7 5.95/0.4
3 Santeri Välimäki NoormNo 19.9.99 5.86 0.2 PB
5.42/-0.3 5.64/-1.0 5.86/0.2 5.69/0.2
4 Pyry Keränen KarkkPo 18.6.97 5.85 -0.4
5.83/0.3 5.49/-0.3 5.85/-0.4 5.66/0.2
5 Teemu Kurhila IitPy 30.1.98 5.75 -0.5 PB
X/0.0 5.71/-0.7 5.75/-0.5 5.69/0.3
6 Juho Männistö AlajA 28.3.97 5.71 -0.5 PB
5.53/-0.2 5.62/-0.7 5.64/-0.3 5.71/-0.5
7 Maxim Backlund IFNykn 15.1.99 5.65 -0.9 PB
5.55/-0.8 5.65/-0.9 5.37/-0.9 X/0.0
8 Leevi Kormano TeuvRi 27.3.98 5.48 -0.7
5.48/-0.7 5.48/-0.3 5.36/-0.7
9 Juuso Alastalo PyhäsU 2.3.98 5.43 -1.1 PB
4.60/-1.0 5.43/-1.1 5.36/-0.9 5.00/0.2
10 Jani Ängeslevä KalajJu 6.6.98 5.33 -0.5
5.33/-0.5 5.22/-0.8 X/0.0 5.18/0.6
11 Juuso Mäyrä SjundeåIF 15.1.97 5.32 -0.9
5.10/-1.0 5.32/-0.9 5.24/-0.4 5.28/0.2
12 Aleksi Hakanen LauttLu 14.8.00 5.16 0.2
4.82/-0.8 5.03/-0.2 4.99/0.5 5.16/0.2
13 Erno Kantanen JuvU 13.10.98 5.16 -0.7 PB
X/0.0 X/0.0 4.79/-0.2 5.16/-0.7
14 Suichi Murai ÄhtU 9.10.97 4.93 -0.3 PB
4.27/-1.2 4.67/-0.2 X/0.0 4.93/-0.3
15 Lauri Kaitola AlavU 18.4.98 4.90 -0.7 PB
4.90/-0.7
16 Anton Storvall IFÅsarna 2.8.97 4.77 -0.9 PB
4.54/-0.7 4.77/-0.9 4.63/-0.3 4.71/0.2

M17 Kuula/SP
1 Arttu Untinen KalajJu 2.4.98 15.09
15.09 15.07 14.61 14.67
2 Roope Auvinen SjundeåIF 17.2.98 14.27
13.33 14.27 X 13.43
3 Miika Haapaniemi TeuvRi 21.9.97 14.13 PB
14.12 14.03 X 14.13
4 Panu Auvinen JuvU 21.1.97 13.43 PB
12.44 13.36 12.99 13.43
5 Patrik Torn PyhäsU 23.1.97 12.15 SB
12.04 X X 12.15
6 Wiljami Koskela AlajA 20.4.98 11.67 PB
11.07 11.22 11.67 11.64
7 Henri Lyytikäinen KerimU 25.8.98 11.12 PB
10.69 10.80 X 11.12
8 Tommi Kukkula NoormNo 30.9.98 10.19 PB
10.19 X X 9.89
9 Victor Hongell IFÅsarna 27.5.99 10.11 PB
9.56 10.02 10.10 10.11
10 Kalle Mäenpää KarkkPo 28.1.98 10.06
9.92 10.06
11 Dennis Sundqvist IFNykn 5.7.98 10.05 PB
9.92 10.05 X 9.94
12 Roni Isitman IitPy 23.6.00 9.30 PB
8.37 8.83 8.67 9.30
13 Iiro Kaitola AlavU 18.4.98 8.72
8.62 8.72 X 8.61
14 Nico Eriksson ÄhtU 21.3.00 8.14 PB
7.99 8.14 X X
Frans Tähtinen LaitJy 17.3.99 NM
X X X X

P15 2000 m
1 Niklas Erkintalo NoormNo 4.1.02 6:38.12
2 Eelis Valikainen KalajJu 25.2.00 6:44.31 PB
3 Aarne Hakala PyhäsU 7.7.00 6:46.48
4 Matias Mehtonen ÄhtU 18.7.99 6:48.95 PB
5 Emil Pajala IFÅsarna 99 6:49.34 PB
6 Johannes Ollinmäki AlavU 12.11.00 6:49.79 PB
7 Joona Mäntylä LauttLu 20.3.01 6:58.96 PB
8 Max Westerlund SjundeåIF 19.7.00 7:05.96 PB
9 Waltteri Heinonen LaitJy 22.1.00 7:06.60
10 Samu Hyppönen JuvU 12.12.00 7:18.70
11 Eemeli Herrala AlajA 17.9.99 7:19.11 PB
12 Juuso Janhunen KerimU 18.5.99 7:19.50 PB
13 Veli Tiihonen IitPy 21.5.01 7:55.06 PB

P15 100 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: 0.0
1 Joonas Liukkonen JuvU 1.3.00 15.53
2 Tero Uusikartano LaitJy 2.3.00 16.37 PB
3 Joona Kalliomäki SjundeåIF 19.10.00 16.79 PB
4 Aapo Vainonen IitPy 6.6.00 17.17 PB
5 Tuomas Järvelin AlavU 4.6.00 20.26 PB
6 Teemu Malinen PyhäsU 18.3.01 20.32 PB
7 Petri Priuska KalajJu 2.12.00 20.50 PB
8 Eetu Mylläri TeuvRi 13.5.00 20.90 PB
2. erä
Tuuli: 0.0
1 Juuso Toivonen ÄhtU 9.3.00 14.88
2 Samuli Mäkelä KarkkPo 19.6.99 14.96 PB
3 Hermanni Haaparanta NoormNo 23.2.00 15.42 PB
4 Lauri Männistö AlajA 31.5.99 17.02
5 Lassi Heiskanen KerimU 2.12.99 18.52
6 Oskari Kärki LauttLu 23.10.00 19.31
7 Elias Nordström IFNykn 16.2.00 19.95
8 Robin Sandberg IFÅsarna 10.10.00 20.75 PB

P15 Seiväs/PV
1 Iiro Suutarinen ÄhtU 2.2.00 3.35
3.15/1 3.35/2 3.51/XXX
2 Niklas Virtanen LaitJy 23.9.99 2.95 PB
2.65/1 2.80/3 2.95/1 3.05/XXX
3 Teijo Lahdenperä NoormNo 30.1.99 2.80 SB
2.35/1 2.50/1 2.65/2 2.80/1 2.95/XXX
4 Akseli Nuutinen IitPy 3.7.01 2.80
2.50/1 2.65/1 2.80/2 2.95/XXX
5 Isak Drifell IFNykn 7.6.00 2.65 PB
2.00/1 2.20/1 2.35/1 2.50/2 2.65/1 2.80/XXX
6 Santeri Purhonen JuvU 21.8.00 2.65
2.50/1 2.65/2 2.80/XXX
7 Aleksi Honkaniemi AlajA 16.3.99 2.50 PB
2.00/1 2.20/1 2.35/1 2.50/2 2.65/XXX
8 Eemeli Herrala AlajA 17.9.99 2.20 PB
1.40/1 1.60/1 1.80/1 2.00/1 2.20/1 2.35/XXX
8. Jori Alastalo PyhäsU 220 PB
8 Mathias Bobe SjundeåIF 12.12.99 2.20 PB
1.80/1 2.00/1 2.20/1 2.35/XXX
10 Osku Isokangas AlavU 00 2.00 PB
1.40/1 1.60/1 1.80/1 2.00/1 2.20/XXX
10 Sampo Reinikainen KarkkPo 4.1.00 2.00 PB
1.40/1 1.60/1 1.80/1 2.00/1 2.20/XXX
12 Alex Heikkilä KalajJu 12.6.00 1.60
1.40/2 1.60/1 1.80/XXX

P15 Kuula/SP
1 Kasperi Rantakangas ÄhtU 24.6.99 14.22
13.81 13.86 X 14.22
2 Timi Riento NoormNo 9.5.99 14.16 PB
13.00 13.09 13.77 14.16
3 Verner Perkkola LaitJy 5.7.99 13.87 PB
X 13.87 13.68 X
4 Ville Halonen PyhäsU 24.1.00 13.20
12.53 13.20 X 12.96
5 Hermanni Hakasuo LauttLu 7.6.99 12.46 PB
11.62 11.85 12.46 X
6 Artturi Kylmäkorpi KarkkPo 5.3.00 12.10 PB
11.62 11.04 12.10 X
7 Lauri Eskola IitPy 19.2.00 11.95
10.02 X 11.08 11.95
8 Fredrik Karlsson SjundeåIF 2.8.99 11.24 PB
10.37 11.24 11.01 10.51
9 Juhana Karjanlahti AlajA 28.2.00 10.57 PB
X 10.03 10.39 10.57
10 Linus Selkälä IFÅsarna 11.8.00 10.16
10.16 X 9.81 10.00
11 Toni Lyytikäinen KerimU 14.12.00 8.89
8.89 X 8.87 X
12 Petteri Rintamäki AlavU 15.4.00 8.49 PB
8.32 8.49 7.97 8.10
13 Eero Viljanmaa TeuvRi 14.4.00 8.39
X X 7.95 8.39
14 Joonas Laurila KalajJu 15.11.00 8.23
X X 8.23 X
15 Juuso Lindgren JuvU 3.5.02 4.43 PB
4.21 4.22 4.43 4.28

P13 1000 m
1 Pyry Willman NoormNo 23.2.01 3:03.72 SB
2 Elias Grahn IFÅsarna 14.9.01 3:14.08 PB
3 Otso Kolehmainen IitPy 28.1.02 3:14.89 PB
4 Sebastian Björkman SjundeåIF 3.4.01 3:15.05 PB
5 Veeti Pyykkö PyhäsU 15.10.02 3:17.31 PB
6 Paulus Mehtonen ÄhtU 4.10.02 3:17.62 PB
7 Eemeli Tavi KerimU 30.10.01 3:27.57 PB
8 Ville Nisula TeuvRi 23.3.01 3:28.34 PB
9 Robert Silenko LauttLu 10.3.02 3:31.18 PB
10 Eetu Kemppainen KarkkPo 02 3:32.65 PB
11 Kimi Heikkinen JuvU 5.10.02 3:40.53
12 Oskari Juurakko AlavU 20.5.02 3:44.27
13 Samuli Ranta LaitJy 17.5.03 3:59.31 PB
14 Timoteus Kivikangas AlajA 3.5.01 4:17.24 SB

P13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: 0.4
1 Jesse Piiroinen PyhäsU 14.3.01 9.81 PB
2 Niilo Niemelä KalajJu 19.10.01 10.21 PB
3 Rickhard Tenhunen ÄhtU 16.11.02 10.92
4 Jere Tasala KarkkPo 23.4.01 11.10 PB
5 Fredrik Björkqvist IFÅsarna 7.2.02 11.19
6 Kristoffer de Silva AlajA 28.1.01 11.85 SB
7 Juho Marttila LauttLu 24.11.01 12.82 SB
8 Jere Lehto TeuvRi 18.4.02 13.24 PB
2. erä
Tuuli: 0.4
1 Robin Forsman SjundeåIF 24.7.02 10.58
2 Joona Suojala JuvU 2.5.02 11.32
3 Samuel Nokelainen NoormNo 6.7.02 11.75 PB
4 Santeri Heinonen LaitJy 9.3.02 12.06
5 Aku Häyrynen IitPy 1.6.01 13.08 PB
6 Niklas Järvelin AlavU 30.5.02 14.31
7 Veeti Malkki KerimU 8.1.02 16.10 PB

P13 Korkeus/HJ
1 Santeri Mäkelä KarkkPo 26.5.01 1.55 PB
1.30/1 1.35/1 1.40/1 1.45/1 1.50/1 1.55/2 1.58/XXX
2 Lauri Ruohomaa LauttLu 3.3.01 1.45
1.30/1 1.35/1 1.40/1 1.45/1 1.50/XXX
3 Ville Toivonen ÄhtU 8.4.02 1.45
1.35/1 1.40/1 1.45/2 1.50/XXX
3 Lucas Sannholm SjundeåIF 29.5.01 1.45 PB
1.20/1 1.25/1 1.30/1 1.35/1 1.40/1 1.45/2 1.50/XXX
5 Joonas Janhunen KerimU 13.4.01 1.40
1.20/1 1.25/1 1.30/2 1.35/1 1.40/1 1.45/XXX
6 Elliot Grannabba IFÅsarna 99 1.40 PB
1.20/1 1.25/2 1.30/2 1.35/2 1.40/1 1.45/XXX
7 Oliver Oksanen NoormNo 6.10.03 1.30
1.10/1 1.15/1 1.20/1 1.25/2 1.30/1 1.35/XXX
8 Jeremias Heikkilä KalajJu 25.6.02 1.30
1.20/1 1.25/1 1.30/2 1.35/XXX
9 Ilari Mikkola AlajA 22.12.01 1.25
1.20/1 1.25/1 1.30/XXX
10 Jarkko Levä PyhäsU 13.12.01 1.20 SB
1.15/1 1.20/1 1.25/XXX
11 Niko Ämmälä AlavU 26.9.03 1.15
1.05/1 1.10/2 1.15/1 1.20/XXX
12 Veeti Viitanen TeuvRi 21.6.01 1.10 PB
0.95/2 1.00/1 1.05/X 1.10/3 1.15/XXX
13 Jesse Virtanen LaitJy 1.11.03 1.00
0.95/1 1.00/1 1.05/XXX
14 Santtu Kosonen JuvU 11.9.04 0.85 PB
0.80/1 0.85/2 0.90/XXX

P13 Moukari/HT
1 Oskari Lahtinen NoormNo 2.2.01 60.29 PB
51.26 60.29
2 Aleksi Yli-Mannila AlajA 6.1.01 52.49 PB
52.49 51.74
3 Tobias Söderholm SjundeåIF 16.2.01 45.87
45.87
4 Nico Niemelä IitPy 15.2.01 29.44
23.75 22.18 29.22 29.44
5 Eero Haapaniemi TeuvRi 11.4.01 25.58
25.58 22.27
6 Frans Hakasuo LauttLu 7.5.02 22.78 PB
13.25 22.78
7 Kalle Asunmaa AlavU 12.7.02 22.05 PB
17.89 20.12 22.05 21.11
8 Otto Pekkanen PyhäsU 2.7.01 19.66 PB
19.66 18.63 18.25
9 Juuso Kosonen KerimU 26.10.01 18.76 PB
18.76 17.87
10 Ville Muhonen ÄhtU 6.4.02 17.96 PB
17.96 17.87 16.80
11 Pyry Mäenpää KarkkPo 2.7.02 15.78 PB
15.78 14.91 15.20 15.38
13 Eetu Poutanen JuvU 17.3.02 14.65 PB
14.65 14.32
14 Ilmari Vuorela LaitJy 13.9.02 12.25 PB
12.25 11.79

P11 150 m
1. erä
1 Samu Käyhkö PyhäsU 23.5.03 21.41 PB
2 Ilmari Välimäki NoormNo 23.4.03 22.77 PB
3 Aku Toivonen AlavU 8.3.04 23.42 PB
4 Miika Härkönen KerimU 23.1.03 23.60 PB
5 Veeti Laine LauttLu 16.1.03 23.88 PB
6 Jonni Haikarainen JuvU 23.10.05 26.84 PB
2. erä
1 Peetu Mäkinen ÄhtU 6.2.04 23.41
2 Justus Lukkala LaitJy 19.8.04 23.73 PB
3 Matias Palmu AlajA 15.4.05 25.84 PB
4 Anders Enqvist KarkkPo 14.4.05 26.45 PB
5 Antonio Jankens IFNykn 8.6.03 26.47 PB
3. erä
1 Elias Muotio TeuvRi 9.2.03 22.61 PB
2 Lucas Hansén IFÅsarna 23.5.04 23.79 PB
3 Felix Karlsson SjundeåIF 03 24.51 PB
4 Jere Laurila KalajJu 03 24.63 PB
5 Erik Heikkilä IitPy 7.7.05 25.20 PB

P11 1000 m
1 William Back IFNykn 5.8.03 3:26.05
2 Niklas Antola LaitJy 20.3.04 3:30.27 PB
3 Lassi Valta PyhäsU 4.3.04 3:31.15
4 Kasperi Willman NoormNo 17.6.04 3:31.16
5 Aleksi Huhtamäki ÄhtU 1.3.03 3:33.62 PB
6 Leevi Lehtikangas IitPy 30.10.03 3:35.63 PB
7 Ossi-Pekka Setälä AlavU 5.10.03 3:36.94 SB
8 Samuel Wasström SjundeåIF 31.8.03 3:41.29 PB
9 Jasper Suojala JuvU 2.11.03 3:41.40 PB
10 Janne Juhola KalajJu 1.7.03 3:41.50 PB
11 Heikki Lehtelä AlajA 03 3:41.56 PB
12 Arttu Turtiainen KerimU 29.3.03 3:46.92 PB
13 Mikke Majasalmi KarkkPo 28.6.05 4:05.04
14 Eerik Lehtinen LauttLu 16.1.07 4:06.27
15 Antti Ekola TeuvRi 13.12.04 4:28.09

P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1 Juha Karjunen PyhäsU 6.8.03 4.21
4.21/0.0 4.21/0.0 4.08/0.0 4.20/0.0
2 Miika Jokela AlavU 18.3.03 4.12
3.92/0.0 4.12/0.0 4.04/0.0 4.10/0.0
3 Akseli Hyytiä LaitJy 11.4.04 4.03 PB
3.89/0.0 3.96/0.0 3.97/0.0 4.03/0.0
4 Kalle Himanen JuvU 19.3.03 3.90
X/0.0 3.90/0.0 X/0.0 3.87/0.0
5 Alexander Storrank IFÅsarna 30.12.03 3.85
3.85/0.0 3.74/0.0 3.61/0.0 3.84/0.0
6 Arttu Rajalahti ÄhtU 18.2.04 3.83
3.80/0.0 3.83/0.0 3.78/0.0 3.83/0.0
7 Tuukka Ingers IitPy 22.8.03 3.82
3.59/0.0 3.68/0.0 3.65/0.0 3.82/0.0
8 Erkka Maine LauttLu 10.9.04 3.74 SB
3.74/0.0 3.01/0.0 2.43/0.0 3.59/0.0
9 Niklas Makkonen KerimU 7.8.03 3.73
3.66/0.0 3.73/0.0 3.59/0.0 3.56/0.0
10 Mikael Mäkinen NoormNo 14.5.04 3.69 PB
3.69/0.0 X/0.0 3.54/0.0 X/0.0
11 Elias Nikander KarkkPo 16.1.04 3.57
3.54/0.0 3.45/0.0 3.57/0.0 3.49/0.0
12 Daniel Heikkilä KalajJu 3.7.05 3.55
3.37/0.0 3.47/0.0 3.51/0.0 3.55/0.0
13 Robin Lindberg SjundeåIF 29.7.04 3.48 SB
3.48/0.0 3.48/0.0 3.44/0.0 3.36/0.0
14 Arvid Nybäck IFNykn 04 3.36
3.36/0.0 3.03/0.0 X/0.0 X/0.0
15 Juhana Mikkola AlajA 25.3.03 3.34
3.34/0.0 3.31/0.0 3.12/0.0 3.15/0.0
16 Erno Honkanen TeuvRi 30.5.05 3.04
3.04/0.0 2.99/0.0 3.02/0.0 3.04/0.0

P11 Keihäs/JT
1 Topias Törnvall KalajJu 9.3.03 36.95 PB
34.71 36.27 35.90 36.95
2 Henrik Lehtinen LauttLu 2.2.04 36.49 PB
33.64 32.95 36.49 34.04
3 Niklas Hyvönen PyhäsU 6.6.03 35.94
35.42 35.94 33.40 33.99
4 Veikka Granat NoormNo 9.7.03 32.92
28.80 32.92 30.15 32.43
5 Olavi Yli-Mannila AlajA 24.12.04 27.61 PB
23.06 27.28 27.61 24.14
6 Antti Sairanen KerimU 8.3.04 26.67 PB
21.86 24.66 X 26.67
7 Juho Väliaho AlavU 03 26.39
25.66 25.43 26.39 24.42
8 Martin Mäenpää LaitJy 13.4.03 24.30
24.18 24.23 23.35 24.30
9 Viktor Jansson SjundeåIF 18.4.04 23.89 PB
23.89 X X 20.73
10 Noah Skog IFÅsarna 2.7.04 22.83 PB
22.83 20.57 20.29 15.62
11 Waltteri Hämäläinen JuvU 31.12.03 22.63 PB
22.35 22.63 19.50 19.15
12 Jouni Pirinen ÄhtU 4.7.03 18.23 PB
18.23 14.94 16.95 15.86
13 Tapio Tiihonen IitPy 31.10.04 17.64 PB
16.39 17.64 13.85 15.36
14 Veikka Alen KarkkPo 2.5.03 17.22
X 17.04 13.04 17.22


Naiset


N17 200 m
1. erä
Tuuli: 0.0
1 Sofia Järvelin AlavU 21.6.98 26.72 PB
2 Jenni Walli NoormNo 14.7.98 26.90
3 Ida Storbjörk IFÅsarna 29.7.98 28.78
4 Veera Rautiainen IitPy 27.12.99 29.26 PB
5 Emmi Saramäki KarkkPo 23.6.01 30.16 PB
6 Laura Korkala PyhäsU 3.1.01 32.60 PB
2. erä
Tuuli: 0.1
1 Neea Puskala ÄhtU 24.3.01 27.73
2 Ninni Löf KalajJu 16.10.98 29.43 PB
3 Essi Asikainen JuvU 21.12.00 29.58 PB
4 Janina Luhtala TeuvRi 21.3.98 29.80 SB
5 Anna Westerlund SjundeåIF 22.1.02 30.98 PB
3. erä
Tuuli: 0.2
1 Fanni Kaasalainen LauttLu 25.3.99 28.51 PB
2 Gabrielle Nyholm IFNykn 12.4.98 29.79 PB
3 Saara Torpakko KerimU 27.1.97 32.10 PB
4 Vilma Virtanen LaitJy 6.6.02 34.24 PB
5 Janina Saarela AlajA 4.5.99 42.14 SB

N17 Pituus/LJ
1 Venla Saramäki KarkkPo 2.8.98 4.89 0.6 SB
4.89/0.6 X/0.0 4.60/0.2 4.56/-1.0
2 Elli Uusitalo NoormNo 20.3.99 4.81 -0.4
4.81/-0.4 4.64/-1.1 X/0.0 4.60/1.0
3 Jenna Sjögren IitPy 21.10.98 4.51 -0.8
4.39/0.3 4.44/-0.8 4.51/-0.8 4.51/-0.7
4 Olivia Korhonen KerimU 5.5.99 4.50 -0.6
4.46/-0.2 4.50/-0.6 4.37/-1.2 4.46/-0.8
5 Aino Pietiläinen SjundeåIF 16.6.98 4.41 0.4 SB
4.31/0.3 4.26/-1.4 4.41/0.4 4.41/0.4
6 Iréne Åbrandt IFÅsarna 10.10.00 4.40 -0.6
X/0.0 4.19/-0.6 4.40/-0.6 4.35/0.6
7 Vilma Hänninen AlajA 16.3.01 4.34 0.7 PB
3.33/-0.2 3.40/-0.9 4.00/-1.0 4.34/0.7
8 Vilma Jaatinen KalajJu 10.7.00 4.23 0.2
X/0.0 X/0.0 X/0.0 4.23/0.2
9 Annika Savolainen LauttLu 16.4.98 4.21 -0.8 SB
4.21/-0.8 4.16/-0.7 X/0.0 4.03/-1.3
10 Hanna Väisänen JuvU 11.9.98 4.06 -0.6
3.87/-0.8 4.03/1.0 4.06/-0.6 X/0.0
11 Nelli-Noora Reinikka AlavU 24.5.98 4.02 0.3 SB
3.77/0.2 3.68/0.8 3.82/-1.4 4.02/0.3
12 Susan Harju TeuvRi 13.3.97 4.02 -0.5
4.02/-0.5 X/0.0 X/0.0 X/0.0
13 Netta Humalamäki ÄhtU 29.3.98 3.98 -0.3 SB
3.96/-0.6 3.76/-0.2 3.98/-0.3 3.91/0.2
14 Janita Tukiainen PyhäsU 8.7.97 3.74 -0.8 SB
3.54/-1.0 3.52/-0.6 3.34/-0.2 3.74/-0.8
15 Elli-Maria Lehtonen LaitJy 3.4.02 3.52 0.2
3.43/-0.2 3.25/-0.3 3.38/-1.2 3.52/0.2
16 Madeleine Ingves IFNykn 98 2.87 0.2 PB
2.72/-0.3 2.87/0.2 2.70/-1.1 2.76/-0.8

N17 Kuula/SP
1 Emmi Heino KarkkPo 10.11.98 12.28
12.28 11.80 11.39
2 Sara Dahlström IFNykn 7.3.97 12.05
11.29 10.58 12.05 11.82
3 Netta Karvinen KerimU 27.4.97 11.43 PB
11.36 11.43
4 Jasmin Kiiski LaitJy 29.7.97 10.98 PB
10.98 10.66 10.80
5 Laura Karjunen PyhäsU 22.12.98 10.90
9.83 10.32 10.67 10.90
6 Pinja Koivumäki LauttLu 10.3.98 10.55 PB
10.24 10.55 10.20
7 Jenni Lope NoormNo 12.7.98 9.95
9.44 9.10 9.18 9.95
8 Fanni Niemelä KalajJu 9.3.97 9.88
9.68 9.52 9.74 9.88
9 Ylva Sjölund SjundeåIF 12.3.98 9.77 SB
9.77 9.20 8.96 9.53
10 Madelene Sandkulla IFÅsarna 3.9.97 9.72 PB
9.72 9.31 9.68
11 Kati Pulakka TeuvRi 10.2.97 9.02
8.89 8.07 9.02
12 Jenna Ojapalo IitPy 16.4.98 8.84
8.65 7.45 8.84 8.75
13 Sofia Honkaniemi AlajA 24.3.00 8.12 PB
7.70 8.12 7.04 7.72
14 Nella Humalamäki ÄhtU 15.11.99 7.97
7.72 7.97
15 Hannali Lodi JuvU 18.10.99 7.96 PB
7.95 7.49 7.63 7.96
16 Jonna Neste AlavU 28.10.98 7.81 PB
7.69 7.51 7.81 7.66

T15 2000 m
1 Maija Tukeva ÄhtU 2.12.00 7:14.69
2 Taina Puumalainen IitPy 1.1.99 7:19.10
3 Jutta Nuutinen PyhäsU 15.12.00 7:23.97
4 Emma Kunnaspuro TeuvRi 14.9.00 7:26.61 PB
5 Sonja Katajamäki IFNykn 23.2.99 7:26.85 SB
6 Roosa Löf KalajJu 30.10.00 7:31.92
7 Aino Eno LauttLu 17.6.01 7:34.66 PB
8 Iisa Varis JuvU 12.9.00 7:39.17 PB
9 Sigrid Berglund SjundeåIF 20.12.99 7:40.09 PB
10 Aino Ojala NoormNo 17.4.02 7:45.89 PB
11 Maria Antola LaitJy 13.6.02 8:02.88 PB
12 Lounatuuli Honkanen KerimU 2.4.00 8:04.90 PB
13 Jennifer Storrank IFÅsarna 18.3.00 8:07.92
14 Julia Himilä KarkkPo 29.3.99 8:29.21
15 Anni Nurmimäki AlavU 28.7.00 9:09.03
16 Aada Koskela AlajA 31.1.03 9:12.91 PB

T15 80 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: 0.3
1 Jutta Lukkala LaitJy 1.2.99 12.23
2 Valma Salomäki AlajA 25.4.99 12.66 PB
3 Susanna Juhola KalajJu 22.8.00 13.22 PB
4 Milla Purhonen JuvU 4.3.99 13.38 PB
5 Helmi Heikkilä ÄhtU 9.4.00 14.19
6 Janna Häihänen LauttLu 25.2.00 14.66 PB
7 Anni Kylmäkorpi KarkkPo 6.2.02 15.34 PB
8 Sonja Torpakko KerimU 20.8.99 15.44 PB
2. erä
Tuuli: 0.0
1 Suvi Mäkitalo NoormNo 25.6.99 12.98 PB
2 Kati Nuutinen PyhäsU 15.12.00 13.04
3 Ellen Voutilainen SjundeåIF 14.7.00 13.08 PB
4 Emma Juurakko AlavU 16.2.00 13.80
5 Sofia Storbjörk IFÅsarna 19.5.00 13.82
6 Manuela Jankens IFNykn 21.6.00 14.22 PB
7 Ella Honkanen TeuvRi 12.3.02 17.13 PB
8 Erna Lempinen IitPy 01 17.70 PB

T15 Seiväs/PV
1 Siri Sytelä AlavU 3.6.00 2.90 PB
2.50/1 2.60/1 2.70/1 2.80/2 2.90/2 2.95/XXX
2 Cecilia Back IFNykn 31.7.99 2.70
2.30/1 2.40/1 2.50/1 2.60/1 2.70/1 2.80/XXX
3 Fanni Kivistö KalajJu 16.6.99 2.50
2.05/1 2.20/1 2.30/2 2.40/1 2.50/1 2.60/XXX
4 Fiia Koskela AlajA 8.1.00 2.50
2.30/1 2.50/2 2.60/XXX
5 Jenna Puukka IitPy 2.7.99 2.40
2.05/1 2.20/1 2.30/2 2.40/2 2.50/XXX
6 Emma Luoma-Nirva TeuvRi 5.6.00 2.30 PB
1.70/1 1.90/1 2.05/1 2.20/1 2.30/3 2.40/XXX
7 Anna-Sofia Haipus ÄhtU 26.11.00 2.30
2.05/1 2.20/2 2.30/3 2.40/XXX
8 Ida Grönroos LaitJy 20.1.02 2.20
1.90/1 2.05/1 2.20/1 2.30/XXX
9 Veera Matintalo LauttLu 23.9.00 2.20 PB
1.50/1 1.70/1 1.90/3 2.05/1 2.20/2 2.30/XXX
10 Amanda Koivusalo IFÅsarna 4.8.00 2.20 PB
1.50/1 1.70/1 1.90/1 2.05/2 2.20/3 2.30/XXX
11 Paula Sundström KarkkPo 5.5.00 2.05 PB
1.70/1 1.90/1 2.05/1 2.20/XXX
12 Micaela Lindsberg PyhäsU 25.11.00 1.90
1.30/1 1.50/1 1.70/1 1.90/3 2.05/XXX
13 Sofia Forsman SjundeåIF 4.12.00 1.70
1.50/1 1.70/1 1.90/XXX
13 Anni Kaipainen JuvU 22.2.00 1.70
1.30/1 1.50/1 1.70/1 1.90/XXX
15 Janina Laine KerimU 30.6.02 1.70 PB
1.30/1 1.50/3 1.70/1 1.90/XXX
16 Ada Mäkinen NoormNo 25.9.03 1.70 PB
1.50/1 1.70/3 1.90/XXX

T15 Kuula/SP
1 Tiia Kauppinen JuvU 26.2.99 11.85
11.71 11.41 11.85 11.27
2 Marika Haavisto LauttLu 1.1.99 10.27
9.86 10.20 10.06 10.27
3 Jenni Nuutinen PyhäsU 13.6.99 10.23 PB
9.74 10.07 10.11 10.23
4 Sanni Grönroos LaitJy 27.3.99 10.19 SB
10.19 X 9.73 X
5 Jonna Kurhela AlavU 20.3.99 10.06
10.06 X 9.24 9.42
6 Eucabeth Kivikangas AlajA 2.2.02 10.05 PB
X 10.05 X 9.92
7 Pilvi Heikkilä ÄhtU 9.4.00 9.68
9.53 9.48 9.68 9.41
8 Muusa Makkonen KerimU 27.4.99 9.59 PB
9.32 X 9.42 9.59
9 Jenny Skuthälla IFÅsarna 29.6.00 8.87
X 8.87 8.06 8.48
10 Moa Wasström SjundeåIF 21.1.00 8.74 PB
8.55 7.71 8.72 8.74
11 Ann-Nina Heikkilä NoormNo 19.9.00 8.49
7.76 8.07 X 8.49
12 Henna Söderlund KarkkPo 11.4.00 7.97
7.77 7.85 7.97 7.65
13 Elin Sundqvist IFNykn 26.1.00 7.43
7.04 7.43 7.19 7.39
14 Anniina Kaurila TeuvRi 21.6.00 7.41 PB
7.41 6.89 7.15 7.15
15 Aino Rahja KalajJu 12.11.00 6.58 PB
6.58 6.13 X 6.31
16 Neea Hutri IitPy 3.6.01 6.29 PB
6.29 5.83 5.32 6.03

T13 1000 m
1 Ina Pajunen IFÅsarna 17.4.01 3:21.47 PB
2 Vega Stillman SjundeåIF 29.5.01 3:24.68 PB
3 Veera Kontkanen PyhäsU 8.8.02 3:25.93
4 Lotta Herttuainen KerimU 23.3.01 3:26.28
5 Pritne Lember NoormNo 18.12.01 3:28.14 PB
6 Neea Vainionpää AlavU 18.3.01 3:29.03 PB
7 Meri Suomalainen TeuvRi 3.5.02 3:33.21
8 Lotta-Maria Maine LauttLu 12.5.02 3:36.22
9 Miia Helin LaitJy 20.2.03 3:38.13 PB
10 Elli-Anna Suntioinen KarkkPo 18.7.01 3:42.53 PB
11 Anniina Salo ÄhtU 27.6.01 3:46.85
12 Jasmine Ylitalo KalajJu 1.1.01 3:48.08 PB
13 Nea Koskinen IitPy 22.1.02 3:48.34 PB
14 Mimmi Hyppönen JuvU 19.10.02 3:54.80 PB
15 Tiia Toppinen AlajA 3.1.04 4:18.82 PB

T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: 0.2
1 Vilma Mäki AlavU 8.2.02 10.01 PB
2 Nelli Mustola KalajJu 11.3.02 10.84 PB
3 Jenni Jalas LauttLu 31.5.01 10.85 PB
4 Hilda-Maria Hautakangas ÄhtU 3.2.01 10.87 PB
5 Milla Iisakkala NoormNo 20.11.02 11.13
6 Malla Majasalmi KarkkPo 11.11.01 11.23 PB
7 Neea Liimatta PyhäsU 5.4.01 11.55 PB
8 Moona Makkonen KerimU 22.7.02 12.09 PB
2. erä
Tuuli: 0.0
1 Julia Lukkala LaitJy 10.1.01 10.05
2 Erin Hildéen SjundeåIF 4.2.01 10.09 PB
3 Laura Lintukangas IitPy 26.3.02 10.89
4 Anna Lillsund IFÅsarna 10.10.01 11.70 PB
5 Aino Viljanmaa TeuvRi 19.12.01 12.81 PB
6 Jemina Saarela AlajA 17.3.01 13.06
7 Marja Väisänen JuvU 16.3.01 13.12 SB

T13 Korkeus/HJ
1 Roosa Latva-Laturi AlajA 10.6.02 1.52 PB
1.35/1 1.38/1 1.41/1 1.45/1 1.50/3 1.52/3 1.54/XXX
2 Ronja Kosonen KerimU 14.1.01 1.38
1.20/1 1.25/1 1.30/1 1.35/1 1.38/1 1.41/XXX
3 Karita Auvinen SjundeåIF 1.6.01 1.38
1.30/1 1.35/1 1.38/3 1.41/XXX
4 Riina Hassinen PyhäsU 10.4.01 1.35
1.20/1 1.25/1 1.30/1 1.35/1 1.38/XXX
5 Niina Mäkelä LauttLu 17.1.01 1.35
1.10/1 1.15/1 1.20/1 1.25/1 1.30/1 1.35/3 1.38/XXX
6 Nina Piimäkorpi IitPy 23.10.01 1.30
1.15/1 1.20/1 1.25/1 1.30/1 1.35/XXX
6 Jenni Heino KarkkPo 8.6.01 1.30
1.25/1 1.30/1 1.35/XXX
8 Matilda Kivistö KalajJu 24.5.01 1.30
1.10/1 1.15/1 1.20/1 1.25/1 1.30/2 1.35/XXX
9 Nora Riitaoja NoormNo 19.9.02 1.30
1.15/1 1.20/1 1.25/1 1.30/3 1.35/XXX
9 Meri Mäenpää LaitJy 4.2.01 1.30
1.25/1 1.30/3 1.35/XXX
11 Linn Skuthälla IFÅsarna 17.2.02 1.25
1.25/1 1.30/XXX
11 Roosa Haapamäki AlavU 10.10.01 1.25
1.15/1 1.20/1 1.25/1 1.30/XXX
13 Selma Nordström IFNykn 26.8.02 1.25 PB
1.00/1 1.05/1 1.10/1 1.15/1 1.20/2 1.25/2 1.30/XXX
14 Elsi Hyvösaho ÄhtU 30.6.01 1.20 PB
1.05/1 1.10/1 1.15/1 1.20/1 1.25/XXX
15 Noora Laakso JuvU 23.3.02 1.15
1.05/1 1.10/1 1.15/1 1.20/XXX
16 Silja Yli-Heikkuri TeuvRi 21.12.02 1.05
1.00/1 1.05/1 1.10/XXX

T13 Moukari/HT
1 Erica Karlström IFNykn 26.5.02 27.96 PB
27.96 27.33 25.08
2 Minttu Kovanen KerimU 27.12.02 27.41
27.41 26.19 26.85
3 Jenna Westerlund LaitJy 9.1.01 25.30 PB
25.30 22.21 23.34 24.43
4 Johanna Varis PyhäsU 1.8.01 24.85
22.42 24.85
5 Ida-Annika Peltola ÄhtU 16.3.01 23.63 PB
20.62 23.63 23.33 23.21
6 Aada Salo IitPy 4.9.02 22.46
22.46
7 Lyydia Kormano TeuvRi 22.6.01 21.57 PB
19.24 18.88 19.61 21.57
8 Natalie Jürgens SjundeåIF 18.5.02 21.55 PB
18.62 21.01 21.55
9 Veera Pohjala AlavU 30.4.01 21.25 PB
18.25 20.25 21.25
10 Venla Hänninen AlajA 26.8.03 19.20
19.20 18.51 17.46 17.51
11 Hanna Nisu LauttLu 7.12.01 18.36 PB
17.03 14.81 18.36
12 Emmi Uusitalo KarkkPo 20.8.02 18.23
18.23 17.49 17.93
13 Viivi Vaitiniemi NoormNo 17.10.02 18.00 PB
18.00 17.16 17.62 17.63
14 Jenny Broända IFÅsarna 23.5.01 16.51
16.15 16.51
15 Riina Laakso JuvU 19.7.03 16.37 PB
16.37 16.29 16.22

T11 150 m
1. erä
1 Jasmina Venäläinen PyhäsU 28.12.03 22.19 PB
2 Maria Laurila TeuvRi 03 22.75 PB
3 Sanni Pynttäri AlavU 25.3.03 23.40 PB
4 Viivi Nokio KarkkPo 6.7.03 23.70 PB
5 Aino Lausniemi LauttLu 9.8.04 23.72 PB
6 Vera Ståhlstedt IFÅsarna 11.5.04 25.34 PB
2. erä
1 Emilia Kivelä ÄhtU 3.5.03 22.73 PB
2 Lotta Wiklund SjundeåIF 19.4.03 23.51 PB
3 Joanna Puukka IitPy 23.2.04 23.94 PB
4 Jenina Luotonen LaitJy 21.4.04 25.05 PB
5 Laura Peräsalo AlajA 17.1.04 25.08 PB
3. erä
1 Alisa Vuollet KalajJu 1.2.03 23.96 PB
2 Susanna Iisakkala NoormNo 21.10.04 24.34 PB
3 Milka Kautonen KerimU 03 24.45 PB
4 Laura Ström IFNykn 04 24.60 PB
5 Helmi-Emilia Poikkimäki JuvU 18.5.03 24.78 PB

T11 1000 m
1 Alice Sundgren LaitJy 2.9.03 3:30.54
2 Noomi Malmgren SjundeåIF 4.6.04 3:36.89
3 Jutta Heino KarkkPo 10.10.04 3:42.40 PB
4 Saara Himanen JuvU 22.12.04 3:44.65 PB
5 Michelle Nyback IFNykn 24.3.03 3:47.78 PB
6 Viivi Mäenpää AlavU 14.9.03 3:49.58 PB
7 Jenni Jaatinen KalajJu 30.7.04 3:50.98
8 Janni Silvennoinen KerimU 20.2.04 3:54.34 PB
9 Netta Sukeva NoormNo 19.8.03 4:00.27 PB
10 Emmi Pohjolainen LauttLu 30.9.04 4:01.91
11 Emma Vikman IFÅsarna 13.4.03 4:04.76 SB
12 Lilja Lehtelä AlajA 03 4:06.55
13 Jenna Santikko TeuvRi 2.1.03 4:07.86 SB
14 Iida Luoma-aho IitPy 11.12.04 4:09.54 PB
15 Henna Salo ÄhtU 27.2.04 4:11.78

T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1 Karla Könönen PyhäsU 1.4.03 4.17 PB
3.97/0.0 3.94/0.0 4.04/0.0 4.17/0.0
2 Alma Hedman IFNykn 18.2.03 4.14 PB
3.89/0.0 4.14/0.0 3.99/0.0 3.86/0.0
3 Iida Vuollet KalajJu 1.2.03 4.04
3.60/0.0 3.88/0.0 3.97/0.0 4.04/0.0
4 Carla Liukkonen SjundeåIF 11.2.04 4.02 PB
4.02/0.0
5 Vilma Luoma-Nirva TeuvRi 27.10.03 3.92
3.92/0.0 3.82/0.0 3.89/0.0 3.86/0.0
6 Jemina Kujala NoormNo 28.5.03 3.63 PB
3.63/0.0 X/0.0 X/0.0 3.54/0.0
7 Verna Vuorela LaitJy 28.1.05 3.61 PB
3.49/0.0 3.61/0.0 3.41/0.0 3.16/0.0
8 Noomi Heikkilä AlavU 5.5.03 3.59
X/0.0 3.58/0.0 X/0.0 3.59/0.0
9 Jenni Häihänen LauttLu 26.4.04 3.45
3.31/0.0 3.41/0.0 3.31/0.0 3.45/0.0
10 Jemina Alen KarkkPo 2.1.04 3.44 PB
3.44/0.0 3.26/0.0 3.30/0.0 3.37/0.0
11 Oona Höri AlajA 28.10.03 3.39
X/0.0 X/0.0 3.39/0.0 3.34/0.0
12 Siiri Karjalainen IitPy 6.9.03 3.38
3.38/0.0 3.25/0.0 3.32/0.0 3.23/0.0
13 Tara Jytilä ÄhtU 30.5.04 3.28
3.19/0.0 3.23/0.0 3.28/0.0 3.25/0.0
14 Vilma Ukkonen JuvU 12.3.03 3.28
3.28/0.0 2.80/0.0 3.23/0.0 X/0.0
15 Viivi Kovanen KerimU 02 3.28
3.11/0.0 3.18/0.0 3.19/0.0 3.28/0.0
16 Ida Lillsund IFÅsarna 18.12.03 3.24 PB
X/0.0 X/0.0 3.24/0.0 3.22/0.0

T11 Keihäs/JT
1 Charlotta Pettersson NoormNo 11.3.03 32.03 PB
26.93 28.76 32.03 28.12
2 Annukka Vainonen IitPy 19.6.03 29.32 PB
27.41 27.22 28.13 29.32
3 Emilia Karell SjundeåIF 30.3.03 23.84
23.84 23.78 23.46 21.83
4 Sini Lehikoinen PyhäsU 9.6.03 23.75
22.62 X X 23.75
5 Carolina Grönroos LaitJy 1.4.04 22.65
22.65 21.55 21.01 21.99
6 Friida Kivistö KalajJu 19.8.03 22.09 PB
17.09 19.79 22.09 17.28
7 Jenna Kosonen KerimU 19.9.03 21.79 PB
20.60 19.57 21.79 20.48
8 Anna Kaitola AlavU 7.1.03 18.96
18.06 17.99 18.96 18.56
9 Maikku Majasalmi KarkkPo 19.10.03 18.76
18.28 18.11 16.57 18.76
10 Noora Haapaniemi TeuvRi 16.1.04 17.85
16.83 17.85 12.67 13.39
11 Silja Jokela AlajA 3.1.03 16.66 PB
16.66 13.46 14.59 16.15
12 Nathalie Nyback IFNykn 24.3.03 16.57
14.46 14.58 16.28 16.57
13 Charlotta Sandkulla IFÅsarna 14.4.04 15.88 PB
13.95 14.44 15.88 14.40
14 Iitu Purhonen JuvU 15.7.04 14.68
14.09 13.40 14.68 14.59
15 Iiris Viitanen ÄhtU 24.1.04 11.81 PB
9.29 11.58 10.90 11.81
16 Olivia Kärki LauttLu 8.3.06 9.76
7.57 9.49 9.76 8.91

Vihti, Vattenfall-seuracupin Mega-sarjan sukkulaviesti ja pisteet 30.8.2014

1 Noormarkun Nopsa 358,5
2 Pyhäselän Urheilijat 349,5
3 Sjundeå IF 325
4 Laitilan Jyske 299,5
5 Ähtärin Urheilijat 290,5
6 Alavuden Urheilijat 271,5
7 Kalajoen Junkkarit 267
8 Karkkilan Pojat 256,5
9 Iitin Pyrintö 257
10 Lauttakylän Luja 251
11 Alajärven Ankkurit 240
12 Kerimäen Urheilijat 238
13 IF Åsarna 207
14 Teuvan Rivakka 208
15 Juvan Urheilijat 200
16 If Nykarlebynejden 189

Sukkulaviesti 16 x 60 m

1. Noormarkun Nopsa 1 2.19,00
2. Sjundeå IF 3 2.22,50
3. Alavuden Urheilijat 13 2.23,40
4. Kalajoen Junkkarit 12 2.23,90
5. Pyhäselän Urheilijat 2 2.24,10
6. Alajärven Ankkurit 9 2.25,40
7. Iitin Pyrintö 6 2.25,50
8. Laitilan Jyske 8 2.25,60
9. Ähtärin Urheilijat 5 2.25,80
10. Juvan Urheilijat 10 2.26,60
11. Karkkilan Pojat 4 2.27,40
12. Teuvan Rivakka 16 2.27,50
13. IF Åsarna 7 2.28,00
14. Lauttakylän Luja 14 2.29,20
15. Kerimäen Urheilijat 11 2.32,10

Erä 1

1. Alajärven Ankkurit 9 2.25,40
Matias Palmu, Laura Peräsalo, Juhana Mikkola, Lilja Lehtelä, Kristoffer De Silva, Roosa Latva-Laturi, Ilari Mikkola, Jemina Saarela, Lauri Männistö, Valma Salomäki, Aleksi Honkaniemi, Eucabeth Kivikangas, Juho Männistö, Sofia Honkaniemi, Mikko Paavola, Vilma Hänninen
2. Iitin Pyrintö 6 2.25,50
Annukka Vainonen, Joanna Puukka, Tuukka Ingers, Leevi Mäkinen, Laura Lintukangas, Julia Salmi, Otso Kolehmainen, Nico Niemelä, Jenna Puukka, Taina Puumalainen, Aapo Vainonen, Akseli Nuutinen, Leo Lintukangas, Teemu Kurhila, Jenna Sjögren, Veera Rautiainen
3. Juvan Urheilijat 10 2.26,60
Kalle Himanen, Iitu Purhonen, Waltteri Hämäläinen, Vilma Ukkonen, Joona Suojala, Noora Laakso, Kimi Heikkinen, Marja Väisänen, Santeri Purhonen, Iisa Varis, Joonas Liukkonen, Milla Purhonen, Panu Auvinen, Hanna Väisänen, Erno Kantanen, Essi Asikainen
4. Teuvan Rivakka 16 2.27,50
Elias Muotio, Maria Laurila, Erno Honkanen, Vilma Luoma-Nirva, Veeti Viitanen, Aino Viljanmaa, Jere Lehto, Meri Suomalainen, Eetu Mylläri, Anniina Kaurila, Eero Viljanmaa, Emma Kunnaspuro, Eetu Honkanen, Senni Tammisto, Niko Vainionpää, Janina Luhtala
5. IF Åsarna 7 2.28,00
Alexander Storrank, Neah Nyman, Lucas Hansén, Nicolina Berg, Elias Grahn, Anna Lillsund, Elliot Grannabba, Emilia Ollqvist, Kasper Granholm, Emma Lillsund, Robin Sandberg, Jenny Skuthälla, Victor Hongell, Ida Storbjörk, Anton Storvall, Madelene Sandkulla
6. Lauttakylän Luja 14 2.29,20
Veeti Laine, Olivia Kärki, Elmeri Lehtinen, Jenni Häihänen, Robert Silenko, Jenni Jalas, Lauri Ruohomaa, Maria Laineenoja, Luukas Kivipelto, Janna Häihänen, Joona Mäntylä, Marika Haavisto, Eemil Kaasalainen, Pinja Koivumäki, Aleksi Hakanen, Fanni Kaasalainen
7. Kerimäen Urheilijat 11 2.32,10
Niklas Makkonen, Jenna Kosonen, Antti Sairanen, Assi Kovanen, Joonas Janhunen, Moona Makkonen, Juuso Kosonen, Emmi Kosonen, Juuso Janhunen, Lounatuuli Honkanen, Lassi Heiskanen, Muusa Makkonen, Henri Lyytikäinen, Saara Torpakko, Aleksi Sairanen, Olivia Korhonen

Erä 2

1. Noormarkun Nopsa 1 2.19,00
Ilmari Välimäki, Susanna Iisakkala, Veikka Granat, Charlotta Pettersson, Oliver Oksanen, Nora Riitaoja, Oskari Lahtinen, Nuppu Leppänen, Teijo Lahdenperä, Aino Ojala, Leevi Vihtalahti, Suvi Mäkitalo, Tommi Peltola, Jenni Walli, Santeri Välimäki, Jenni Lope
2. Sjundeå IF 3 2.22,50
Felix Karlsson, Lotta Wiklund, Robin Lindberg, Noomi Malmgren, Sebastian Björkman, Erin Hilden, Tobias Söderholm, Vega Stillman, Fredrik Karlsson, Ellen Voutilainen, Max Westerlund, Sofia Forsman, Roope Auvinen, Aino Pietiläinen, Juuso Mäyrä, Ylva Sjölund
3. Alavuden Urheilijat 13 2.23,40
Miika Jokela, Sanni Pynttäri, Jani Myllyaho, Noomi Heikkilä, Aleksi Toivonen, Vilma Mäki, Niko Ämmälä, Neea Vainionpää, Tuomas Järvelin, Ella Asunmaa, Petteri Rintamäki, Siri Sytelä, Iiro Kaitola, Jonna Neste, Petteri Mäkelä, Sofia Järvelin
4. Kalajoen Junkkarit 12 2.23,90
Janne Juhola, Iida Vuollet, Jere Laurila, Friida Kivistö, Jeremias Heikkilä, Jasmine Ylitalo, Niilo Niemelä, Nelli Mustola, Joonas Laurila, Helmi Joenväärä, Eelis Valikainen, Susanna Juhola, Olli Untinen, Vilma Jaatinen, Jani Ängeslevä, Fanni Niemelä
5. Pyhäselän Urheilijat 2 2.24,10
Samu Käyhkö, Karla Könönen, Jarno Keronen, Jasmina Venäläinen, Jesse Piiroinen, Veera Kontkanen, Veeti Pyykkö, Neea Liimatta, Teemu Malinen, Jutta Nuutinen, Aarne Hakala, Kati Nuutinen, Aatu Mäkelä, Laura Karjunen, Juuso Alastalo, Janita Tukiainen
6. Laitilan Jyske 8 2.25,60
Niklas Antola, Alice Sundgren, Justus Lukkala, Carolina Grönroos, Santeri Heinonen, Julia Lukkala, Samuli Ranta, Meri Mäenpää, Verner Perkkola, Jutta Lukkala, Waltteri Heinonen, Sanni Grönroos, Arttu Raittinen, Elli-Maria Lehtonen, Viachaslau Balitski, Vilma Virtanen
7. Ähtärin Urheilijat 5 2.25,80
Peetu Mäkinen, Emilia Kivelä, Arttu Rajalahti, Tara Jytilä, Rickhard Tenhunen, Siiri Kallioniemi, Pyry Suutarinen, Hilda-Maria Hautakangas, Juuso Toivonen, Helmi Heikkilä, Iiro Suutarinen, Maija Tukeva, Suichi Murai, Netta Humalamäki, Samu Peltola, Neea Puskala
8. Karkkilan Pojat 4 2.27,40
Elias Nikander, Maikku Majasalmi, Anders Enqvist, Viivi Nokio, Jere Tasala, Jenni Heino, Pyry Mäenpää, Malla Majasalmi, Artturi Kylmäkorpi, Anni Kylmäkorpi, Sampo Reinikainen, Julia Himilä, Ilari Keränen, Emmi Heino,

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat