Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 26.8.2014

XII Naumasen kisat, Hammaslahden kenttä, 183 kilpailijaa, lämpötila +15, sadekuuroja, kenttä pehmeähkö sateiden takia

Pyhäselän Urheilijat kiittää K-Rauta Naumasta/Matti Naumasta sekä Naumasen liikkeestä mukana ollutta Ada Heikuraa jälleen kerran erinomaisesta yhteistyöstä:

P14 100 m (+1,3):
1. Teemu Malinen PyhäsU 13,8
2. Tuomas Gröhn 15,3

P14 pituus:
1. Aki Mutanen OkuP 472 (+0,0)

P14 kuula:
1. Ville Halonen PyhäsU 13.55
2. Aatu Nousiainen PyhäsU 12.00
3. Aki Mutanen OkuP 9.31
4. Aatu Hassinen 6.57

P13 1000 m:
1. Jimi Huuho KitU 3.34,5

P13 pituus:
1. Jimi Huuho KitU 497 (+0,4)
2. Paavo Pennanen MutRi 289 (+0,3)

P13 kuula:
1. Jimi Huuho KitU 11.56 (ulkop.)
2. Paavo Pennanen MutRi 7.54
3. Miika Korhonen 6.01

P12 pituus:
1. Jaakko Raassina 365
2. Aaro Alastalo 351
3. Lassi Honkanen 323
4. Kaapo Kesälä 322
5. Riku Alastalo 307
6. Pekka Raassina 293

P12 kuula:
1. Jaakko Raassina 7.75
2. Pekka Raassina 7.63
3. Lassi Honkanen 6.94
4. Kaapo Kesälä 6.85
5. Teemu Nousiainen 6.76

P11 60 m:
1. Samu Käyhkö PyhäsU 9,0
2. Joni Laakkonen PyhäsU 9,5
3. Juha Karjunen PyhäsU 9,5
4. Perttu Levä PyhäsU 10,1

P11 1000 m:
1. Jarkko Reijonen JoensKa 3.56,8

P11 korkeus:
1. Samu Käyhkö PyhäsU 127
2. Juha Karjunen PyhäsU 110
3. Perttu Levä PyhäsU 105
4. Joni Laakkonen PyhäsU 105

P11 kuula (ylim.laji):
1. Niklas Hyvönen PyhäsU 10.00

P10 60 m:
1. Eetu Viitaniemi JoensKa 10,2
2. Roni Lehikoinen PyhäsU 10,6
3. Jimi Alastalo 10,7
4. Jesse Honkanen 11,9
5. Santeri Simonen 11,9
6. Joona Alitupa 12,8
7. Mirko Karvonen PyhäsU 13,5

P10 1000 m:
1. Väinö Kontkanen PyhäsU 3.42,0
2. Aaro Nyyssönen JoensKa 3.45,4
3. Eetu Viitaniemi JoensKa 3.50,1
4. Aaron Meriläinen 3.59,5

P10 korkeus:
1. Aaro Nyyssönen JoensKa 120
2. Jimi Alastalo 100
3. Joona Alitupa 90
4. Mirko Karvonen PyhäsU 70

P9 60 m:
1. Väinö Kontkanen PyhäsU 10,1
2. Toni Karttunen 10,7
3. Vertti Wetterstrand PyhäsU 11,0
4. Roope Maaninka PyhäsU 11,0
5. Viljami Honkanen 11,4
6. Kalle Honkanen 11,6
7. Mico Räty 11,8

P9 1000 m:
1. Toni Karttunen 4.13,8
2. Vertti Wetterstrand PyhäsU 4.50,4
Roope Maaninka PyhäsU DNF

P9 korkeus:
1. Roope Maaninka PyhäsU 105

P8 60 m:
1. Johannes Lamminsalo 11,3
2. Aku Alastalo 11,4
3. Juuso Sallinen 11,6
4. Alex Löija 11,7
5. Roope Alitupa 11,9
6. Manu Alastalo 12,0
7. Miro Toivanen 12,5
8. Leo Laurell 12,5
9. Eljas Kesälä 12,7
10. Miika Jurvanen 12,9
11. Eemeli Venho 14,0
12. Oskari Simonen 14,4
13. Miska Miettinen 14,7

P8 1000 m:
1. Anton Tallus PyhäsU 4.15,5

P8 pituus:
1. Anton Tallus PyhäsU 291
2. Johannes Lamminsalo 265
3. Elias Kesälä 248
4. Miro Toivanen 245
5. Leo Laurell 230
6. Roope Alitupa 230
7. Eemeli Venho 219
8. Topi Laakkonen 209
9. Jere Tomperi 152

P7 60 m:
1. Leo Honkanen 11,3
2. Luca Räty 11,7
3. Iiro Alastalo 11,8
4. Henrik Juntunen PyhäsU 11,9
5. Jarkko Pulkkinen 12,5
6. Jere Tomperi 13,1

P7 kuula:
1. Henrik Juntunen PyhäsU 3.17
2. Jarkko Pulkkinen 2.74

P6 60 m:
1. Oskari Pakarinen 11,6
2. Jerkko Kinnunen 12,1
3. Teemu Raassina 12,2
4. Ville Hirvonen 12,4
5. Rasmus Sallinen 12,8
6. Eelis Raasio 13,1
7. Eemil Sallinen 13,2
8. Sauli Alitupa 13,4
9. Reino Alastalo 14,3

P6 kuula:
1. Rasmus Sallinen 2.21
2. Eemil Sallinen 2.11

P5 60 m:
1. Arttu Kylmänen 14,1
2. Paavo Maaninka 14,6
3. Pete Honkanen 14,6
4. Aapo Hinkkanen 14,9
5. Janne Lamminsalo 16,9
6. Aulis Jurvanen 19,7
7. Iisakki Tolvanen 22,2

P4 60 m:
1. Voitto Voutilainen 16,3
2. Anton Löija 16,5
3. Peetu Alastalo 16,7
4. Eemil Korhonen 16,8
5. Arttu Levä 17,6
6. Oiva Kesälä 19,3
7. Aatu Pölönen 21,1
8. Jesper Sallinen 21,5
9. Jan Kovapohja 22,0
10. Aleksi Markkanen 23,0
11. Manu Honkanen 24,9
12. Eetu Kettunen 26,8
13. Elias Tolvanen 34,5

T14 100 m (+0,5):
1. Kaisa-Liisa Kainulainen JoensKa 14,3

T13 pituus:
1. Jenna Riikonen JoensKa 413 (+0,0)
2. Jenna Kiiskinen JoensKa 387 (+0,0)

T13 kuula:
1. Johanna Varis PyhäsU 8.43
2. Tuuli Turunen TuupovU 6.78

T12 pituus:
1. Enni Koljonen 302
2. Minttu Puustinen 273
3. Milla Alitupa 271
4. Katja Eskelinen 240

T11 60 m:
1. Jasmina Venäläinen PyhäsU 9,5
2. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 10,1
3. Peppi Soininen 10,3
4. Sini Lehikoinen PyhäsU 10,4
5. Pilvi Turunen TuupovU 10,7
6. Milla Alitupa 10,7
7. Jaana Raassina 10,7
8. Nea Lindström 10,9
9. Isabel Paananen 11,0
10. Marikki Juntunen PyhäsU 11,9

T11 1000 m:
1. Karla Könönen PyhäsU 3.50,9
2. Peppi Soininen 4.09,6
3. Pilvi Turunen TuupovU 4.29,6
4. Marikki Juntunen PyhäsU 4.34,7

T11 korkeus:
1. Sini Lehikoinen PyhäsU 121
2. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 118
3. Karla Könönen PyhäsU 115
4. Jaana Raassina 110
5. Jasmina Venäläinen PyhäsU 105

T10 60 m:
1. Anni Huovinen PyhäsU 9,9
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 9,9
3. Reetta Ryynänen MutRi 10,4
4. Emmi Kovapohja 10,8
5. Siiri Luostarinen JoensKa 11,0
6. Iiris Alastalo 11,0
7. Milla Puustinen 11,7
8. Iida Sallinen 11,8

T10 1000 m:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 4.11,0
2. Siiri Luostarinen JoensKa 4.21,6
3. Anni Huovinen PyhäsU 4.27,8
4. Janna Huuho KitU 4.39,0

T10 korkeus:
1. Janna Huuho KitU 100
2. Iiris Alastalo 95
3. Milla Puustinen 95
4. Emmi Kovapohja 85
5. Neea Väistö 85
6. Pilvi Jurvanen 80

T9 60 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,2
2. Mimosa Käyhkö PyhäsU 10,9
3. Sara Gröhn 11,0
4. Laura Levä PyhäsU 11,2
5. Taina Raassina 11,3
6. Essi Rajahalme PyhäsU 11,9
7. Hertta Juntunen PyhäsU 12,3
8. Elli Hakkarainen PyhäsU 13,1
9. Saimi Puustinen 13,3

T9 1000 m:
1. Sara Gröhn 4.15,2
2. Hertta Juntunen PyhäsU 4.31,7

T9 korkeus:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 108

T8 60 m:
1. Kiira Kiiskinen JoensKa 11,0
2. Maria Karppanen 11,4
3. Inka Laukkanen 11,9
4. Oona Hautamäki 12,7

T8 pituus:
1. Kiira Kiiskinen JoensKa 275
2. Maria Karppanen 253
3. Viinu Wetterstrand PyhäsU 249
4. Inka Laukkanen 231
5. Oona Hautamäki 230

T7 60 m:
1. Viinu Wetterstrand PyhäsU 11,7
2. Iiris Voutilainen 11,8
3. Inka Lehikoinen 12,0
4. Iida Hakkarainen PyhäsU 12,1
5. Vilma Vatanen 12,3
6. Miia Karttunen 12,3
7. Nella Voutilainen 12,9
8. Ida Kettunen 13,6
9. Maiju Honkanen 14,0
10. Sofia Soininen 14,3
11. Emma Puustinen 14,7
12. Sanja Otasalo 15,1

T7 kuula:
1. Maiju Honkanen 2.85
2. Sofia Soininen 2.36

T6 60 m:
1. Minja Karvonen 12,9
2. Sofia Piirainen 13,1
3. Jasmin Huuho 13,5
4. Adessa Löija 13,7
5. Martta Haavisto 13,8
6. Elviira Laurell 14,1
7. Maikki Toivanen 14,4
8. Nelli Jurvanen 16,2

T6 kuula:
1. Minja Karvonen 2.51
2. Jasmin Huuho 2.33
3. Maikki Toivanen 1.99
4. Silja Soininen 1.52
5. Elviira Laurell 1.15

T5 60 m:
1. Pipsa Nyyssönen 13,1
2. Miina Vatanen 14,7
3. Sara Kettunen PyhäsU 15,5
4. Emma Hautamäki 15,6
5. Iita Venho 15,8
6. Silja Soininen 15,9
7. Saana Tykkyläinen 16,2
8. Amalia Ruha 16,3
9. Eveliina Hietanen 16,4
10. Enni Kaasinen 16,5
11. Venla Hirvonen 18,0
12. Aino Sairanen 18,2
13. Miia Honkanen 18,9
14. Milja Kovapohja 19,9

T4 60 m:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 13,9
2. Sohvi Kinnunen 16,1
3. Hanne Juntunen PyhäsU 17,2
4. Jetta Kinnunen 17,4
5. Miisa Puustinen 17,6
6. Roosa Alitupa 17,6
7. Ronja Eronen 17,7
8. Lydia Honkanen 17,7
9. Lila Tuononen 18,2
10. Ilona Tukiainen 19,1
11. Emilia Simonen 20,3
12. Matilda Maantola 20,6
13. Anette Alastalo 20,8
14. Erika Pakarinen 24,0
15. Inca Räty 25,2
16. Katariina Torni 26,3
17. Inari Soininen 27,7
18. Iida Jurvanen 31,3
19. Metta Karvonen 45,6


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat