Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
RAISIO 23.8.2014

Ville Halonen työnsi 14-vuotiaiden kuulan viitoseksi tuloksella 13.37. Omalla ennätyksellään 13.85 Ville olisi sijoittunut pronssille.

Kati Nuutinen (80 m:n aidat, 13,02) ja Jutta Nuutinen (800 m, 2.28,39) tekivät molemmat ennätyksensä ja sijoittuivat lajeissaan sijoille 17 ja 19.

PyU olisi voittanut mitä ilmeisimmin 14-vuotiaiden kuulan joukkuekisan, jos toinen tämän sarjan työntäjä Aatu Nousiainen (ennätys jo viime vuodelta 12.64) olisi lähtenyt SM-kisoihin. Nyt joukkuekulta voitettiin yhteistuloksella 23.61.

P14 Kuula/SP
23.8.

1 Arttu Korkeasalo
LielKi 4.2.00 17.84
16.20 17.84 X 17.28 17.79 X
2 Aaro Leinonen
RymSoi 5.1.00 15.86
14.75 15.86 X 15.67 X X
3 Jonathan Björksten
BorgåAk 2.1.00 13.85
13.09 13.85 X X X X
4 Heikki Leveelahti
VirtU 22.1.00 13.51 PB
X 12.15 12.28 12.93 12.81 13.51
5 Ville Halonen
PyhäsU 24.1.00 13.37
12.70 12.78 12.57 13.37 12.80 12.83

6 Aki Halme
NoormNo 13.5.00 12.48
11.81 11.84 11.84 11.42 12.12 12.48
7 Martin Wiberg
IFRaseb 15.7.00 12.40
12.33 12.09 X X 12.40 X
8 Matias Päri
LimNM 7.9.00 12.00 PB
11.17 12.00 11.61 X 11.90 11.51
9 Lauri Eskola
IitPy 19.2.00 11.76
11.76 11.44 11.56
10 Eetu Venesoja
LapVi 22.6.00 11.53
X 11.53 11.11
11 Ari Saastamoinen
KeitKu 25.9.00 11.28
10.97 11.28 11.21
12 Jonathan Himberg
IFRaseb 22.7.00 11.28
10.53 10.68 11.28
13 Rene Ahonen
MaskKa 27.7.00 11.23
11.23 11.06 10.77
14 Konsta Kauppinen
JuvU 19.5.00 10.61
10.45 10.60 10.61
15 Hermanni Suutala
LapVi 25.5.00 10.08
9.36 10.08 9.78
16 Onni Mansikkamäki
MaskKa 21.3.00 9.94 PB
9.33 9.49 9.94
17 Johan Nylund
BorgåAk 9.6.00 9.50
9.50 9.16 X
18 Aleksi Aromaa
NoormNo 14.12.00 7.68
7.15 7.46 7.68

P14 Kuula joukkuekilpailu
23.8.

1 IFRaseb 23:61 PB
2 BorgåAk 23:35 PB
3 LapVi 21:61 PB
4 MaskKa 21:17 PB
5 NoormNo 19:52 PB

T14 800 m

23.8.
1. erä
1 Henni Rinkinen
SavonlRie 6.1.00 2:28.01 PB
2 Petra Mannonen
KarhKa 7.10.00 2:28.28 PB
3 Hanna Ray
IKFalken 30.10.00 2:28.35 PB
4 Jutta Nuutinen
PyhäsU 15.12.00 2:28.39 PB
5 Heidi Färm
PorinYU 3.8.00 2:29.33 PB
6 Julia Björklund
VaasVa 22.6.00 2:29.84 PB
7 Alexandra Stark
VasaIS 9.10.00 2:30.32 PB
8 Sharon Laine
HIFK 20.6.00 2:31.32 PB
9 Sandra Liljendal
BorgåAk 2.5.00 2:31.74 PB

2. erä
1 Maija Tukeva
ÄhtU 2.12.00 2:24.07 PB
2 Alisa Hyytiäinen
KarhKa 20.12.00 2:26.46
3 Aino Sikkinen
TampPy 24.7.00 2:27.69 PB
4 Saara Sillanpää
ForssSa 11.11.00 2:27.95 PB
5 Petra Väänänen
JoensKa 13.7.00 2:28.03 PB
6 Essi Heiskanen
KU-58 28.9.00 2:29.75 PB
7 Heidi Haapamäki
JyväskKU 23.11.00 2:30.00 PB
8 Venla Naapuri
SavonlRie 30.7.00 2:31.69

3. erä
1 Reetta Joronen
SavonlRie 19.5.00 2:17.94
2 Veera Perälä
SeinäjsU 18.3.00 2:18.84 PB
3 Nelly Lehtilä
TurWei 19.1.00 2:20.03 PB
4 Jemina Forss
TampPy 28.10.00 2:20.84 PB
5 Janette Hanski
KarhU 2.3.00 2:20.96
6 Ella Jyrkinen
LappUM 20.2.00 2:21.11
7 Kia Heiskanen
PyhtY 27.6.00 2:22.11
8 Sunna Penttinen
TuUL 8.3.00 2:22.92
9 Siiri Rainio
JyväskKU 11.7.00 2:25.46
10 Evita Itkonen
PorvU 16.11.00 2:26.23

T14 80 m aidat/hurdles
23.8., loppukilpailu

Tuuli: 2.4
1 Ida Ounaslehto
EsboIF 15.11.00 11.73
2 Olivia Ben Khalifa
TampPy 5.4.00 11.97
3 Maija Lehti
TuUL 8.1.00 11.99
4 Saga Andersson
EsboIF 30.3.00 12.04
5 Nea Karppinen
LempKi 16.2.00 12.16
6 Jemina Kousa
LahdA 23.4.00 12.57
7 Reetta Kämäräinen
EspTa 27.11.00 12.59
Sanni Kettunen
SalVil 19.1.00 DQ

Alkuerät 23.8.

1. erä
Tuuli: 0.6
1 Maija Lehti
TuUL 8.1.00 12.16 PB
2 Ida Ounaslehto
EsboIF 15.11.00 12.40
3 Jemina Kousa
LahdA 23.4.00 12.50
4 Alina Nousiainen
OulPy 22.9.00 12.88 PB
5 Jasmin Männistö
KuivAu 10.5.00 13.19 PB
6 Annika Siitonen
EspTa 27.12.00 14.05
7 Elina Mikkonen
RaahVe 31.8.00 14.63

2. erä
Tuuli: -0.2
1 Sanni Kettunen
SalVil 19.1.00 12.16
2 Nea Karppinen
LempKi 16.2.00 12.27
3 Minttu Mattinen
JoutsKu 12.5.00 12.55
4 Camilla Kohl
EspTa 24.10.00 12.65 PB
5 Emma Kosonen
ValkHa 24.3.00 12.91 PB
6 Senja Lammi
KanksLei 15.8.00 12.98 PB
7 Jutta Väkeväinen
LappVei 17.7.00 13.09
8 Etti Mehtonen
SavonlRie 19.11.00 13.41

3. erä
Tuuli: 0.6
1 Olivia Ben Khalifa
TampPy 5.4.00 12.09
2 Saga Andersson
EsboIF 30.3.00 12.17
3 Reetta Kämäräinen
EspTa 27.11.00 12.42 PB
4 Aliisa Luukkainen
SavonlRie 26.4.00 12.71
5 Sanni Säntti
IlmajKi 2.4.00 12.86 PB
6 Nea Vahanne
TuUL 1.4.00 12.95 PB
7 Kati Nuutinen
PyhäsU 15.12.00 13.02 PB
8 Julia Oravisjärvi
PyhäjWi 7.3.00 13.72

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat