Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 17.8.2014

PyU:n urheilijat nappasivat parikymmentä palkintosijaa Joensuu Junior Games -kisoissa sunnuntaina Joensuun keskuskentällä.

Joensuu Junior Games, lämpötila +21, aurinkoista:

M19 100m
1 Kari Paakkunainen Joensuun Kataja 11.66
2 Severi Kosonen Savonlinnan Riento 11.68

M19 110m aj
1 Kari Paakkunainen Joensuun Kataja 15.82

M19 keihäs
1 Ville Miettinen Juuan Urheilijat 54.27

N19 100m
1 Susanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 13.56
2 Eveliina Koskinen Varkauden Kenttä-Veikot 13.73
3 Laura Lundberg Varkauden Kenttä-Veikot 14.14

N19 800m
1 Viivi Lankinen Sotkamon Jymy 2.31,20
2 Ilona Saastamoinen Joensuun Kataja 2.37,19

N19 pituus
1 Niina Kettunen Joensuun Kataja 508
2 Iida Kokko Joensuun Kataja 488
3 Susanna Seppänen Varkauden Kenttä-Veikot 453

N19 keihäs
1 Iida Kokko Joensuun Kataja 22.37

Naiset keihäs
1 Heli Liimatta Joensuun Kataja 42.10

M17 100m
1 Elias Kokkonen Kuopion Reipas 12.58

M17 110m aj
1 Joona Välipakka Kuopion Reipas 15.65
2 Elias Kokkonen Kuopion Reipas 17.18

M17 pituus
1 Joona Välipakka Kuopion Reipas 621
2 Elias Kokkonen Kuopion Reipas 572
3 Juuso Välipakka Kuopion Reipas 548
4 Niko Vartiainen Heinäveden Yleisurheilu 505

N17 100m
1 Sanna Jaatinen Joensuun Kataja 12.76
2 Juulia Julkunen Kuopion Reipas 13.38

N17 100m aj
1 Sanna Jaatinen Joensuun Kataja 14.89
2 Henna Sallinen Savonlinnan Riento 16.36

N17 pituus
1 Iida Mäkelä Savonlinnan Riento 481 -1,4
2 Henna Sallinen Savonlinnan Riento 469 -1,5
3 Johanna Sairanen Savonlinnan Riento 467 +1,6
4 Henni Rinkinen Savonlinnan Riento 463 -1,1
5 Juulia Julkunen Kuopion Reipas 455 -0,8
6 Riikka Pitkänen Savonlinnan Riento 451 +0,3
7 Essi Tynkkynen Joensuun Kataja 384 +0,0

N17 kuula
1 Henna Sallinen Savonlinnan Riento 13.53
2 Laura Karjunen Pyhäselän Urheilijat 11.25

P15 100m
1 Niko Vartiainen Heinäveden Yleisurheilu 11.94
2 Juuso Välipakka Kuopion Reipas 12.28

P15 800m
1 Niko Dahl Heinäveden Yleisurheilu 2.13,39
2 Aarne Hakala Pyhäselän Urheilijat 2.23,64
3 Mika Kotiranta Joensuun Kataja 2.27,75

P15 keihäs
1 Topi Julkunen Juvan Urheilijat 46.67
2 Tino Mäkelä Pyhäselän Urheilijat 46.15
3 Konsta Kauppinen Juvan Urheilijat 42.48

T15 100m
1 Ellinoora Karvinen Savonlinnan Riento 12.79
2 Sandra-Sofia Kosonen Savonlinnan Riento 12.96
3 Silja Kempas Lieksan Urheilijat 13.04
4 Henni Rinkinen Savonlinnan Riento 13.68
5 Riikka Pitkänen Savonlinnan Riento 14.02
6 Venla Naapuri Savonlinnan Riento 14.18
7 Petra Väänänen Joensuun Kataja 14.23
8 Iida Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 14.48
9 Niina Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 14.90

T15 800m
1 Petra Väänänen Joensuun Kataja 2.31,61
2 Kaisa-Liisa Kainulainen Joensuun Kataja 2.44,74
3 Tiia Kauppinen Juvan Urheilijat 3.02,05

T15 80m aj
1 Petra-Sofia Laakso Savonlinnan Riento 11.90
2 Ellinoora Karvinen Savonlinnan Riento 12.14
3 Sandra-Sofia Kosonen Savonlinnan Riento 12.47
4 Aliisa Luukkainen Savonlinnan Riento 12.63
5 Iida Mäkelä Savonlinnan Riento 13.33
6 Etti Mehtonen Savonlinnan Riento 13.74
7 Venla Naapuri Savonlinnan Riento 13.99
8 Niina Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 15.28

T15 korkeus
1 Etti Mehtonen Savonlinnan Riento 148
2 Aliisa Luukkainen Savonlinnan Riento 135

T15 keihäs
1 Tiia Kauppinen Juvan Urheilijat 37.49
2 Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 32.60
3 Minea Suhonen Lieksan Urheilijat 32.40
4 Aliisa Luukkainen Savonlinnan Riento 24.50

P13 60m Tuuli: +0,8
1 Teemu Malinen Pyhäselän Urheilijat 8.43
2 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 8.68
3 Paavo Pakarinen Joensuun Kataja 9.06
4 Lauri Tossavainen Savonlinnan Riento 9.13
5 Olli Örn Joensuun Kataja 9.30
6 Aaro Nyholm Polvijärven Vauhti 9.33
7 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 10.32

P13 1000m
1 Roni Tirkkonen Kuopion Reipas 3.09,78
2 Samuel Auvinen Joensuun Kataja 3.16,12
3 Jimi Huuho Kiteen Urheilijat 3.29,54
4 Severi Niittymäki Savonlinnan Riento 3.35,85
5 Juho Ikonen Varkauden Kenttä-Veikot 3.36,31
6 Paavo Pakarinen Joensuun Kataja 3.36,43
7 Aatu Partanen Joensuun Kataja 3.39,80
8 Lauri Tossavainen Savonlinnan Riento 3.41,70
9 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 4.00,17

P13 pituus
1 Jimi Huuho Kiteen Urheilijat 466 -1,0
2 Santtu Räsänen Joensuun Kataja 456 +0,0
3 Paavo Pakarinen Joensuun Kataja 452 -1,8
4 Severi Niittymäki Savonlinnan Riento 430 -1,7
5 Lauri Tossavainen Savonlinnan Riento 398 -1,0
6 Olli Örn Joensuun Kataja 382 -1,0
7 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 336 +0,2

P13 kuula
1 Jimi Huuho Kiteen Urheilijat 11.54
2 Aaro Nyholm Polvijärven Vauhti 9.80
3 Olli Örn Joensuun Kataja 7.22
4 Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 6.97

T13 60m
1 Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento 8.85
2 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 8.96
3 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 8.97
4 Veera Huoman Heinäveden Yleisurheilijat 9.03
5 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 9.13
6 Liisi Vatanen Savonlinnan Riento 9.15
7 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 9.17
8 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento 9.36
9 Ella Kainulainen Savonlinnan Riento 9.36
10 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 9.46
11 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 9.47
12 Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 9.56
13 Enni Peltola Anjalan Liitto 9.67
14 Riina Hassinen Pyhäselän Urheilijat 9.71

T13 1000m
1 Ella Kainulainen Savonlinnan Riento 3.22,58
2 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 3.27,26
3 Jessica Halonen Savonlinnan Riento 3.27,36
4 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 3.33,01
5 Liisi Vatanen Savonlinnan Riento 3.43,68
6 Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 3.50,90

T13 pituus
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 438 -0,6
2 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento 417 -2,2
3 Veera Huoman Heinäveden Yleisurheilijat 416 -1,8
4 Jenna Riikonen Joensuun Kataja 413 -1,6
5 Petra Lappalainen Joensuun Kataja 396 -1,6
6 Riina Hassinen Pyhäselän Urheilijat 394 -1,1
7 Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 393 -1,0
8 Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento 390 -1,4
9 Enni Peltola Anjalan Liitto 389 -1,0
10 Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 387 -2,6
11 Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 385 -2,0
12 Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 373 -0,8
13 Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 364 -2,1
14 Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 348 -1,2

T13 kuula
1 Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 9.09
2 Liisi Vatanen Savonlinnan Riento 7.80
3 Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 7.35
4 Neea Käyhkö Savonlinnan Riento 7.04
5 Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 6.86
6 Enni Peltola Anjalan Liitto 6.29

P11 60m
1 Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 9.23
2 Jarno Keronen Pyhäselän Urheilijat 9.39
3 Sakari Vallius Joensuun Kataja 9.45
4 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 9.50
5 Jooseppi Sallinen Savonlinnan Riento 9.50
6 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 9.51
7 Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 9.65
8 Joni Laakkonen Pyhäselän Urheilijat 9.69
9 Miro Tanninen Joensuun Kataja 9.90
10 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 10.82

P11 1000m
1 Miro Tanninen Joensuun Kataja 3.28,11
2 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 3.28,90
3 Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 3.37,98
4 Luukas Mäkelä Pyhäselän Urheilijat 3.41,42
5 Jarkko Reijonen Joensuun Kataja 3.41,59
6 Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 3.41,59
7 Jooseppi Sallinen Savonlinnan Riento 3.44,46
8 Aaron Meriläinen Joensuun Kataja 3.50,37
9 Eemeli Laitila Pyhäselän Urheilijat 3.56,94

P11 korkeus
1 Niilopekka Muhonen Kivijärven Kivekkäät 123
2 Miro Tanninen Joensuun Kataja 123
3 Sakari Vallius Joensuun Kataja 120
4 Jooseppi Sallinen Savonlinnan Riento 120
5 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 105
6 Joni Laakkonen Pyhäselän Urheilijat 105

P11 keihäs
1 Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 37.23
2 Aku Parviainen Tuupovaaran Urheilijat 34.73
3 Miro Tanninen Joensuun Kataja 30.05
4 Sakari Vallius Joensuun Kataja 29.54
5 Jarkko Reijonen Joensuun Kataja 28.68
6 Jooseppi Sallinen Savonlinnan Riento 28.12
7 Joni Laakkonen Pyhäselän Urheilijat 27.67
8 Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 27.16
9 Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 20.99
10 Aatu Holopainen Joensuun Kataja 13.13

T11 60m
1. Pihla Mätinki Kiihtelysvaaran Urheilijat 9.29
2. Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 9.38
3. Oona Majoinen Joensuun Kataja 9.41
4. Nea Immonen Joensuun Kataja 9.48
5. Veera Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 9.61
6. Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 9.64
7. Saara Niittymäki Savonlinnan Riento 9.71
8. Aava Kipinä Joensuun Kataja 9.74
9. Eevi-Inkeri Tossavainen Savonlinnan Riento 9.75
10. Aada Kokko Joensuun Kataja 9.80
11. Peppi-Rosa Penttinen Joensuun Kataja 9.85
12. Erin Kainulainen Savonlinnan Riento 10.17
13. Asta Riikonen Polvijärven Urheilijat 10.20
14. Marikki Juntunen Pyhäselän Urheilijat 10.78
15. Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 10.98
16. Malla Luostarinen Heinäveden Yleisurheilijat 11.48

T11 1000m
1 Maija Tiainen Savonlinnan Riento 3.36,27
2 Riika Tirkkonen Kuopion Reipas 3.37,54
3 Peppi-Rosa Penttinen Joensuun Kataja 3.44,65
4 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 3.45,58
5 Eevi-Inkeri Tossavainen Savonlinnan Riento 3.54,10
6 Veera Kauhanen Heinäveden Yleisurheilijat 3.55,31
7 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 3.57,31
8 Erin Kainulainen Savonlinnan Riento 3.57,34
9 Aada Kokko Joensuun Kataja 3.57,71
10 Asta Riikonen Polvijärven Urheilijat 3.59,85
11 Ansa Hakala Pyhäselän Urheilijat 4.01,47
12 Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 4.02,48
13 Marikki Juntunen Pyhäselän Urheilijat 4.18,70

T11 korkeus
1 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 127
2 Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 127
3 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 124
4 Maija Tiainen Savonlinnan Riento 121
5 Sini Lehikoinen Savonlinnan Riento 121
6 Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 115
7 Asta Riikonen Polvijärven Urheilijat 115
8 Elisa Hilska Lappeenrannan Urheilu-Miehet 115
9 Erin Kainulainen Juuan Urheilijat 105
10 Sanni Toivanen Savonlinnan Riento 105
11 Marikki Juntunen Pyhäselän Urheilijat 100
12 Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 90

T11 keihäs
1 Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 23.46
2 Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 23.19
3 Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 19.88
4 Elisa Hilska Lappeenrannan Urheilu-Miehet 19.47
5 Anni Silvennoinen Savonlinnan Riento 19.40
6 Saara Niittymäki Savonlinnan Riento 18.31
7 Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 17.82
8 Laura Huoman Heinäveden Yleisurheilijat 16.46
9 Sanni Toivanen Juuan Urheilijat 16.37
10 Maija Tiainen Savonlinnan Riento 16.13

P9 40m
1 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 6.99
2 Aleksi Hilska Lappeenrannan Urheilu-Miehet 7.00
3 Hannes Korhonen Joensuun Kataja 7.35
4 Eppu Myller Pyhäselän Urheilijat 7.38
5 Niilopekka Muhonen Kivijärven Kivekkäät 7.39
6 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 7.54
7 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 7.84
8 Miko Piiroinen Joensuun Kataja 7.89
9 Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 7.91
10 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 7.98
11 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 8.08
12 Reko Tanninen Joensuun Kataja 8.08
13 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 8.10
14 Henrik Juntunen Pyhäselän Urheilijat 8.32
15 Topias Mustonen Joensuun Kataja 8.56

P9 1000m
1 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 3.37,73
2 Eppu Myller Pyhäselän Urheilijat 4.03,41
3 Miko Piiroinen Joensuun Kataja 4.18,36
4 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 4.19,52
5 Henrik Juntunen Pyhäselän Urheilijat 4.36,88
6 Reko Tanninen Joensuun Kataja 4.42,52

P9 pituus
1 Aleksi Hilska Lappeenrannan Urheilu-Miehet 368
2 Niilopekka Muhonen Kivijärven Kivekkäät 347
3 Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 342
4 Hannes Korhonen Joensuun Kataja 331
5 Eppu Myller Pyhäselän Urheilijat 322
6 Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 311
7 Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 308
8 Akseli Laitila Pyhäselän Urheilijat 297
9 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 295
10 Miko Piiroinen Joensuun Kataja 290
11 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 287
12 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 270
13 Reko Tanninen Joensuun Kataja 267
14 Henrik Juntunen Pyhäselän Urheilijat 246
15 Topias Mustonen Joensuun Kataja 219

P9 kuula
1 Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 7.11
2 Niilopekka Muhonen Kivijärven Kivekkäät 7.09
3 Hannes Korhonen Joensuun Kataja 5.60
4 Eeli Mustonen Joensuun Kataja 5.44
5 Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 5.24
6 Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 4.77
7 Topias Mustonen Joensuun Kataja 4.43
8 Reko Tanninen Joensuun Kataja 4.31

T9 40m
1 Ella Peltola Anjalan Liitto 7.06
2 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 7.25
3 Lotta Lukkarinen Joensuun Kataja 7.59
4 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 7.69
5 Essi Rajahalme Pyhäselän Urheilijat 7.87
6 Pinja Raijas Joensuun Kataja 7.89
7 Aino-Maria Tossavainen Savonlinnan Riento 7.89
8 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 7.97
9 Pinja Myller Pyhäselän Urheilijat 7.98
10 Hertta Juntunen Pyhäselän Urheilijat 8.14
11 Elina Valta Pyhäselän Urheilijat 8.22
12 Rosalia Raijas Joensuun Kataja 8.34
13 Irene Sidoroff Joensuun Kataja 9.03

T9 1000m
1 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 4.05,05
2 Ella Peltola Anjalan Liitto 4.08,97
3 Aino-Maria Tossavainen Savonlinnan Riento 4.12,22
4 Hertta Juntunen Pyhäselän Urheilijat 4.19,14
5 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 4.29,78
6 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 4.31,65

T9 pituus
1 Ella Peltola Anjalan Liitto 342
2 Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 320
3 Aino-Maria Tossavainen Savonlinnan Riento 287
4 Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 286
5 Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 279
6 Elina Valta Pyhäselän Urheilijat 276
7 Pinja Raijas Joensuun Kataja 270
8 Pinja Myller Pyhäselän Urheilijat 260
9 Lotta Lukkarinen Joensuun Kataja 259
10 Hertta Juntunen Pyhäselän Urheilijat 258
11 Rosalia Raijas Joensuun Kataja 245
12 Irene Sidoroff Joensuun Kataja 213

T9 kuula
1 Elina Valta Pyhäselän Urheilijat 4.79
2 Rosalia Raijas Joensuun Kataja 4.46
3 Essi Rajahalme Pyhäselän Urheilijat 4.42
4 Pinja Myller Pyhäselän Urheilijat 3.99
5 Ella Peltola Anjalan Liitto 3.78
6 Pinja Raijas Joensuun Kataja 3.76
7 Irene Sidoroff Joensuun Kataja 2.60

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat