Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
OUTOKUMPU 9.8.2014

Pyhäselän Urheilijat ja Joensuun Kataja olivat 9-15-vuotiaiden pm-huipentuman avauspäivän kultamitalirohmut lauantaina helteisellä Outokummun Matovaaran kentällä.

PyU otti lauantaina 24 ja Kataja 19 lajivoittoa. Myös Lieksan Urheilijat menestyi erinomaisesti 15 lajivoitollaan.

14-15-vuotiaiden SM-rajan ylityksiä saatiin avauspäivänä kymmenkunta. Kahdessa lajissa rajan rikkoivat Katajan 14-vuotias Petra Väänänen (kiekko 27.47 ja 800 m 2.31,39) sekä Lieksan 15-vuotias Venla Kettunen (moukari 44.24 ja kiekko 33.46).

Moukarissa rajan ylitti myös Outokummun Partion Iida Heikkinen, 15, tuloksellaan 41.02.

Lieksan Urheilijoiden SM-kisamenijöiksi ilmoittautuivat myös Eeki Kokkonen, 14, joka hyppäsi korkeutta 160 ja Silja Kempas, 15, joka pinkoi 100 metriä aikaan 13,22.

Outokummusta saadaan toinenkin urheilija SM-kisoihin, kun Aki Mutanen, 14, hyppäsi 3-loikkaa 10.31. Kuulapaikalla raja rikottiin komeasti kahden pojan voimin: Polvijärven Santeri Örn, 15, työnsi 14.35 ja Pyhäselän Urheilijoiden Ville Halonen, 14, pukkasi voittolukemat 13.62.

Tänä vuonna ovat ensimmäistä kertaa 14-15-vuotiaiden SM-ohjelmassa myös estejuoksut. Mukana oli vain kaksi kilpailijaa, joista Katajan Markus Kasanen alitti yli puolella minuutilla 1500 metrin tulosrajan ajallaan 5.18,60.

Pyhäselän avauspäivän kahden lajin mestareita olivat Sara-Sofia Hyvönen (T9 miniottelut), Jarno Keronen (P10 60 m ja korkeus), Samu Käyhkö (P11 60 m ja 3-loikka), Veera Kontkanen (T12 1000 m ja 200 m aj) sekä Jesse Piiroinen (1000 m ja 3-loikka).

Lajivoittoihin ylsivät lisäksi Tino Mäkelä (P15 keihäs), Iida Nupponen (T15 pituus), Kati Nuutinen (T14 pituus), Micaela Lindsberg (T14 seiväs), Teemu Malinen (P13 60 m), Juha Karjunen (moukari), Jasmina Venäläinen (T11 60 m), Karla Könönen (T11 1000 m), Nicola Lindsberg (T11 kuula), Lassi Valta (P10 1000 m), Anni Huovinen (T10 kuula), Sofia Raatikainen (T10 pituus) ja Väinö Kontkanen (P9 miniottelu).

Tarkemmat seurapisteet myöhemmin.

Eero Könönen



OUTOKUMPU 9.8.2014

Pm-huipentuman avauspäivä, lämpötila +26 aurinkoista:

TULOKSET:
P9 miniottelu (40 m+1000 m):
1. Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 525 (6,73 – 3.44,51)
2. Eetu Pirinen Juuan Urheilijat 309 (7,47 – 4.11,37)
3. Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 290 (7,28 – 4.33,56)
4. Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 247 (7,72 – 4.27,86)
5. Eeli Mustonen Joensuun Kataja 228 (7,78 – 4.35,77)
6. Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 223 (7,70 – 4.44,36)
7. Reko Tanninen Joensuun Kataja 206 (7,89 – 4.43,44)
8. Juho Hyttinen Juuan Urheilijat 201 (8,20 – 4.30,80)

P9 miniottelu (korkeus + 1000 m):
1. Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 298 (110 – 4.22,57)

T9 miniottelu (korkeus + 1000 m):
1. Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 325 (105 – 4.01,15)
2. Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 271 (105 – 4.23,50)
3. Nea Rova Joensuun Kataja 270 (105 – 4.24,04)

T9 miniottelu (40 m + 1000 m):
1. Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 390 (7,10 – 4.01,15)
2. Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 299 (7,41 – 4.19,06)
3. Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 275 (7,58 – 4.20,53)
4. Moona Kukkonen Juuan Urheilijat 239 (7,69 – 4.34,38)
5. Jenna Hiltunen Juuan Urheilijat 183 (8,31 – 4.37,64)
6. Veera Kosonen Tuupovaaran Urheilijat 72 (9,37 – 5.53,93)

P9 miniottelu (40 m + korkeus):
1. Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 416 (7,00 – 110)
2. Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 404 (6,83 – 100)
3. Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 334 (7,70 – 113)
4. Eero Mauro Lieksan Urheilijat 299 (7,31 – 95)
5. Eeli Mustonen Joensuun Kataja 264 (7,78 – 100)
6. Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 255 (7,28 – 80)
7. Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 254 (7,88 – 100)
8. Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 216 (7,72 – 85)
9. Lauri Kontkanen Outokummun Partio (7,70 – 75)
10. Julius Jämsen Outokummun Partio 163 (8,39 – 85)
11. Niklas Hyvärinen Polvijärven Urheilijat 131 (7,79 – NM)
12. Leevi Lauronen Polvijärven Urheilijat 122 (8,45 – 70)

T9 miniottelu (40 m + korkeus):
1. Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat 308 (7,10 – 105)
2. Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 291 (7,73 – 105)
3. Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 213 (7,50 – 75)

P9 40 m
1. Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 6,73
2. Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 6,83
3. Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 7,00
4. Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 7,28
5. Eero Mauro Lieksan Urheilijat 7,31
6. Eetu Pirinen Juuan Urheilijat 7,47
7. Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 7,70
7. Lauri Kontkanen Outokummun Partio 7,70
9. Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 7,72
10. Eeli Mustonen Joensuun Kataja 7,78
11. Niklas Hyvärinen Polvijärven Urheilijat 7,79
12. Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 7,88
13. Reko Tanninen Joensuun Kataja 7,89
14. Juho Hyttinen Juuan Urheilijat 8,20
15. Julius Jämsen Outokummun Partio 8,39
16. Leevi Lauronen Polvijärven Urheilijat 8,45
Akseli Malinen Joensuun Kataja DNS

Erä 1:
1. Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 7,00
2. Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 7,28
3. Lauri Kontkanen Outokummun Partio 7,70
4. Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 7,88
5. Juho Hyttinen Juuan Urheilijat 8,20
Akseli Malinen Joensuun Kataja DNS

Erä 2 :
1. Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 6,73
2. Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 6,83
3. Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 7,72
4. Eeli Mustonen Joensuun Kataja 7,78
5. Reko Tanninen Joensuun Kataja 7,89
6. Julius Jämsen Outokummun Partio 8,39

Erä 3 :
1. Eero Mauro Lieksan Urheilijat 7,31
2. Eetu Pirinen Juuan Urheilijat 7,47
3. Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 7,70
4. Niklas Hyvärinen Polvijärven Urheilijat 7,79
5. Leevi Lauronen Polvijärven Urheilijat 8,45

P9 1000 m
1. Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 3.44,51
2. Eetu Pirinen Juuan Urheilijat 4.11,37
3. Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 4.22,57
4. Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 4.27,86
5. Juho Hyttinen Juuan Urheilijat 4.30,80
6. Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 4.33,56
7. Eeli Mustonen Joensuun Kataja 4.35,77
8. Reko Tanninen Joensuun Kataja 4.43,44
9. Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 4.44,36
Akseli Malinen Joensuun Kataja DNS

P9 Korkeus
1. Niilo Käyhkö Joensuun Kataja 113
2. Aarni Nyblom Lieksan Urheilijat 110
3. Otso Liimatta Nurmeksen Sepot 100
3. Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat 100
3. Eeli Mustonen Joensuun Kataja 100
6. Eero Mauro Lieksan Urheilijat 95
7. Tatu Rantala Polvijärven Urheilijat 85
8. Julius Jämsen Outokummun Partio 85
9. Mauri Karttunen Polvijärven Urheilijat 80
10. Lauri Kontkanen Outokummun Partio 75
11. Leevi Lauronen Polvijärven Urheilijat 70
Niklas Hyvärinen Polvijärven Urheilijat NH

P10 60 m
1. Jarno Keronen Pyhäselän Urheilijat 9,31
2. Aatu Holopainen Joensuun Kataja 9,64
3. Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 9,70
4. Kasper Kamppuri Pyhäselän Urheilijat 10,01
5. Roni Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 10,44
6. Veikko Siira Nurmeksen Sepot 10,56
7. Juuso Miettinen Pyhäselän Urheilijat 10,74
8. Atte Kärki Polvijärven Urheilijat 10,93

P10 1000 m
1. Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat 3.45,92
2. Juuso Miettinen Pyhäselän Urheilijat 4.05,68
Aaro Nyyssönen Joensuun Kataja DNS

P10 Korkeus
1. Jarno Keronen Pyhäselän Urheilijat 115
2. Veikko Siira Nurmeksen Sepot 105
Aaro Nyyssönen Joensuun Kataja DNS
Atte Kärki Polvijärven Urheilijat DNS

P10 Kolmiloikka
1. Aatu Holopainen Joensuun Kataja 8,09

P10 Kiekko
1. Sulo Härkönen Polvijärven Urheilijat 9,42
Aaro Nyyssönen Joensuun Kataja DNS
Kilpailun ulkopuolella
Viljami Leppänen Joensuun Kataja 13,76

P10 Moukari
Kilpailun ulkopuolella
Viljami Leppänen Joensuun Kataja 12.00

P11 60 m
1. Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 8,89
2. Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 9,19
3. Sakari Vallius Joensuun Kataja 9,20
4. Joni Laakkonen Pyhäselän Urheilijat 9,47
5. Perttu Levä Pyhäselän Urheilijat 9,70
6. Eemeli Laitila Pyhäselän Urheilijat 10,17
Matias Ahtinen Heinäveden Yleisurheilijat DNS
Niko Hukka Polvijärven Urheilijat DNS
Leevi Sepponen Kiihtelysvaaran Urheilijat DNS
Kilpailun ulkopuolella
Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 9,50

Erä 1
1. Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 8,89
2. Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 9,19
3. Sakari Vallius Joensuun Kataja 9,20
4. Perttu Levä Pyhäselän Urheilijat 9,70
Kilpailun ulkopuolella
Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 9,50

Erä 2
1. Joni Laakkonen Pyhäselän Urheilijat 9,47
2. Eemeli Laitila Pyhäselän Urheilijat 10,17
Matias Ahtinen Heinäveden Yleisurheilijat DNS
Niko Hukka Polvijärven Urheilijat DNS
Leevi Sepponen Kiihtelysvaaran Urheilijat DNS

P11 1000 m
1. Jarkko Reijonen Joensuun Kataja 3.50,96
2. Eemeli Laitila Pyhäselän Urheilijat 3.53,95
3. Perttu Levä Pyhäselän Urheilijat 3.56,06
4. Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 4.00,12
Matias Ahtinen Heinäveden Yleisurheilijat DNS
Niko Hukka Polvijärven Urheilijat DNS
Leevi Sepponen Kiihtelysvaaran Urheilijat DNS

P11 Korkeus
1. Sakari Vallius Joensuun Kataja 137
2. Miro Tanninen Joensuun Kataja 130
3. Joni Laakkonen Pyhäselän Urheilijat 125

P11 Kolmiloikka
1. Samu Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 9,32
2. Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 9,16
3. Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 8,40
Matias Ahtinen Heinäveden Yleisurheilijat DNS

P11 Kiekko
1. Aku Parviainen Tuupovaaran Urheilijat 28.80
2. Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 28.03
3. Niklas Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 27.50
4. Jere Rouvinen Pyhäselän Urheilijat 24.22
5. Miro Tanninen Joensuun Kataja 19.59

P11 Moukari
1. Juha Karjunen Pyhäselän Urheilijat 20.26
2. Aku Parviainen Tuupovaaran Urheilijat 19.40

P12 60 m
1. Aaro Nyholm Polvijärven Vauhti 9,08
2. Kalle Ruokolainen Tuupovaaran Urheilijat 9,10
3. Olli Örn Joensuun Kataja 9,21
4. Kalle Tanskanen Polvijärven Urheilijat 10,06
Eetu Huttunen Juuan Urheilijat DNS

P12 1000 m

1. Aatu Partanen Joensuun Kataja 3.46,14

P12 Kolmiloikka
1. Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 775

P12 Kuula
1. Aaro Nyholm Polvijärven Vauhti 9,77
2. Olli Örn Joensuun Kataja 8.10
3. Simo Örn Polvijärven Urheilijat 7.22
4. Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 6,72
5. Eetu Huttunen Juuan Urheilijat 6.30

P12 Keihäs
1. Paavo Pakarinen Joensuun Kataja 34.52
2. Eetu Huttunen Juuan Urheilijat 24.64
3. Olli Örn Joensuun Kataja 22.55

P13 60 m
1. Teemu Malinen Pyhäselän Urheilijat 8,45
2. Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 8,53
3. Onni Walling Polvijärven Urheilijat 8,70
4. Santtu Räsänen Joensuun Kataja 8,76
5. Simo Näykki Nurmeksen Sepot 8,77
5. Elmo Härkin Nurmeksen Sepot 8,77
7. Aatu Määttä Nurmeksen Sepot 9,45
8. Juho Miettinen Pyhäselän Urheilijat 9,93

P13 1000 m
1. Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 3.18,86
2. Perttu Reponen Kiteen Urheilijat 3.19,53
3. Samuel Auvinen Joensuun Kataja 3.19,90
4. Onni Walling Polvijärven Urheilijat 3.25,65
5. Jimi Huuho Kiteen Urheilijat 3.25,77
6. Miro Mutanen Tuupovaaran Urheilijat 3.39,35
7. Juho Miettinen Pyhäselän Urheilijat 3.43,18
Simo Näykki Nurmeksen Sepot DNS

P13 200 m aj
Tuuli: +2,2
1. Santtu Räsänen Joensuun Kataja 32,99
2. Ilmari Tanninen Joensuun Kataja 43,73

P13 Korkeus
1. Jimi Huuho Kiteen Urheilijat 155
2. Simo Näykki Nurmeksen Sepot 150

P13 Kolmiloikka
1. Jesse Piiroinen Pyhäselän Urheilijat 10,74
2. Aatu Määttä Nurmeksen Sepot 8,47
3. Jarno Lohtander Nurmeksen Sepot 7,69

P13 Kuula
1. Oskari Tervamaa Nurmeksen Sepot 12.48
2. Jimi Huuho Kiteen Urheilijat 11,69
3. Aatu Pajarinen Polvijärven Urheilijat 10.43
4. Leevi Nupponen Pyhäselän Urheilijat 10.05
5. Peetu Karhinen Juuan Urheilijat 8.89

P13 Keihäs
1. Oskari Tervamaa Nurmeksen Sepot 44.71
2. Leevi Nupponen Pyhäselän Urheilijat 33.35
3. Onni Walling Polvijärven Urheilijat 32.40
4. Jarno Lohtander Nurmeksen Sepot 27.60
5. Aatu Pajarinen Polvijärven Urheilijat 25.25

P14 100 m
Tuuli: +1,2
1. Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 13,42
2. Miikka Mutanen Polvijärven Urheilijat 13,47

P14 800 m
1. Mika Kotiranta Joensuun Kataja 2.29,09
2. Oskari Silvennoinen Joensuun Kataja 2.29,30
3. Miikka Mutanen Polvijärven Urheilijat 2.42,73
Arttu Simanainen Joensuun Kataja DNS
Elias Kortelainen Nurmeksen Sepot DNS

P14 1500 m ej
1. Markus Kasanen Joensuun Kataja 5.18,60
2. Juha Laine Kerimäen Urheilijat 5.56,85

P14 Korkeus
1. Eeki Kokkonen Lieksan Urheilijat 160
2. Aki Mutanen Outokummun Partio 155

P14 Kolmiloikka
1. Aki Mutanen Outokummun Partio 10,31 +0,5
2. Mika Kotiranta Joensuun Kataja 9,27 +3,5
3. Elias Kortelainen Nurmeksen Sepot 9,06 +2,1

P14 Kuula
1. Ville Halonen Pyhäselän Urheilijat 13.62
2. Jasu Kähkönen Juuan Urheilijat 6.56

P14 Keihäs
1. Mikael Anttonen Joensuun Kataja 26.85

P15 Kuula
1. Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 14.35
2. Teemu Sirviö Polvijärven Urheilijat 12.32
3. Tino Mäkelä Pyhäselän Urheilijat 11.19

P15 Keihäs
1. Tino Mäkelä Pyhäselän Urheilijat 44.22
2. Tuukka Karhinen Juuan Urheilijat 35.77
3. Teemu Sirviö Polvijärven Urheilijat 34.95
Kilpailun ulkopuolella
Santeri Örn Polvijärven Urheilijat 47.94

T9 40 m
1. Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 7,10
2. Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat 7,39
3. Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 7,41
4. Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 7,50
5. Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 7,58
6. Moona Kukkonen Juuan Urheilijat 7,69
7. Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 7,73
8. Iina Kukkonen Juuan Urheilijat 8,27
9. Jenna Hiltunen Juuan Urheilijat 8,31
10. Veera Kosonen Tuupovaaran Urheilijat 9,37
Elina Valta Pyhäselän Urheilijat DNS
Laura Levä Pyhäselän Urheilijat DNS
Ella Sepponen Kiihtelysvaaran Urheilijat DNS

Erä 1
1. Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 7,10
2. Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat 7,39
3. Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 7,41
4. Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 7,58
5. Moona Kukkonen Juuan Urheilijat 7,69
6. Veera Kosonen Tuupovaaran Urheilijat 9,37
Elina Valta Pyhäselän Urheilijat DNS

Erä 2

1. Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 7,50
2. Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 7,73
3. Iina Kukkonen Juuan Urheilijat 8,27
4. Jenna Hiltunen Juuan Urheilijat 8,31
Laura Levä Pyhäselän Urheilijat DNS
Ella Sepponen Kiihtelysvaaran Urheilijat DNS

T9 1000 m
1. Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 4.01,15
2. Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 4.19,06
3. Aada Rautiainen Kiihtelysvaaran Urheilijat 4.20,53
4. Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 4.23,50
5. Nea Rova Joensuun Kataja 4.24,04
6. Moona Kukkonen Juuan Urheilijat 4.34,38
7. Jenna Hiltunen Juuan Urheilijat 4.37,64
8. Veera Kosonen Tuupovaaran Urheilijat 5.53,93
Elina Valta Pyhäselän Urheilijat DNS
Laura Levä Pyhäselän Urheilijat DNS
Ella Sepponen Kiihtelysvaaran Urheilijat DNS
Iina Kukkonen Juuan Urheilijat DNS

T9 Korkeus
1. Nea Rova Joensuun Kataja 105
1. Mimosa Käyhkö Pyhäselän Urheilijat 105
1. Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 105
4. Sesilia Jolkkonen Polvijärven Urheilijat 100
5. Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 75
Laura Levä Pyhäselän Urheilijat dns

T10 60 m
1. Aava Kipinä Joensuun Kataja 9,85
2. Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 9,87
3. Asta Riikonen Polvijärven Urheilijat 10,01
4. Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 10,47
5. Maija Boren Lieksan Urheilijat 10,76
6. Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 10,86
7. Josefina Ilvonen Juuan Urheilijat 10,92
8. Iitu Oksman Juuan Urheilijat 11,00
9. Iida Piirainen Nurmeksen Sepot 12,61

Erä 1
1. Aava Kipinä Joensuun Kataja 9,85
2. Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 9,87
3. Asta Riikonen Polvijärven Urheilijat 10,01
4. Josefina Ilvonen Juuan Urheilijat 10,92
5. Iitu Oksman Juuan Urheilijat 11,00

Erä 2
1. Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 10,47
2. Maija Boren Lieksan Urheilijat 10,76
3. Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 10,86
4. Iida Piirainen Nurmeksen Sepot 12,61

T10 1000 m
1. Asta Riikonen Polvijärven Urheilijat 3.52,87
2. Maija Boren Lieksan Urheilijat 3.56,56
3. Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 4.00,92
4. Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 4.13,61
5. Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 4.19,11
6. Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 4.25,39
7. Iitu Oksman Juuan Urheilijat 4.38,58

T10 seiväs:
1. Maija Boren Lieksan Urheilijat 150
2. Emmi Honkanen Nurmeksen Sepot 130
Ulkop. Aino Pyykkö Lieksan Urheilijat 130

T10 Pituus
1. Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 379
2. Asta Riikonen Polvijärven Urheilijat 370
3. Anni Huovinen Pyhäselän Urheilijat 363
4. Viivi Piirainen Nurmeksen Sepot 343
4. Siiri Hartikainen Juuan Urheilijat 343
6. Josefina Ilvonen Juuan Urheilijat 341
7. Iitu Oksman Juuan Urheilijat 306
8. Huuho Janna Kiteen Urheilijat 303
9. Maija Boren Lieksan Urheilijat 296
10. Siiri Luostarinen Joensuun Kataja 292
11. Iida Piirainen Nurmeksen Sepot 233

T10 kuula
1. Anni Huovinen PyhäsU 6,12
2. Janna Huuho KitU 6,11
3. Sanni Toivanen JuuanU 5,84
4. Viivi Piirainen NurmSe 5,82
5. Emmi Honkanen NurmSe 5,12


T10 Kiekko
1. Sanni Toivanen Juuan Urheilijat 11.96

T11 60 m
1. Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 9,23
2. Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 9,27
3. Oona Majoinen Joensuun Kataja 9,31
4. Aada Kokko Joensuun Kataja 9,48
5. Nicola Lindberg Pyhäselän Urheilijat 9,64
6. Maria Sotikov Pyhäselän Urheilijat 9,66
7. Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 9,78
Nea Immonen Joensuun Kataja DNS

T11 1000 m
1. Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 3.45,25
2. Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 3.52,29
3. Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 4.05,91

T11 Seiväs
1. Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 210
2. Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 170

T11 Pituus
1. Elina Nivajärvi Joensuun Kataja 4,21
2. Aada Kokko Joensuun Kataja 4,03
3. Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 3,97
4. Maria Sotikov Pyhäselän Urheilijat 3,97
5. Heta Kettunen Lieksan Urheilijat 3,87
6. Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat 3,74
7. Tiia Rantala Polvijärven Urheilijat 3,71
8. Oona Majoinen Joensuun Kataja 3,66
Nea Immonen Joensuun Kataja DNS

T11 kuula:
1. Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 8.65
2. Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat 8.38
3. Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat 7.40
4. Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 6.00

T11 Kiekko
1. Riina Palviainen Lieksan Urheilijat 28.73
2. Nicola Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 14.95
3. Pilvi Turunen Tuupovaaran Urheilijat 13.91
4. Oona Majoinen Joensuun Kataja 13.60
Netta-Noora Lappalainen Pyhäselän Urheilijat NM

T12 60 m
1. Petra Lappalainen Joensuun Kataja 8,97
2. Emilia Multanen Joensuun Kataja 9,40
3. Vilma Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 9,44
4. Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 9,48
5. Annika Porkka Lieksan Urheilijat 9,61
6. Tiia Hätinen Outokummun Partio 9,76
7. Aada Riikonen Pyhäselän Urheilijat 9,96
8. Reetta Naumanen Outokummun Partio 10,12
9. Lotta Haavisto Pyhäselän Urheilijat 10,15

Erä 1
1. Emilia Multanen Joensuun Kataja 9,40
2. Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 9,48
3. Tiia Hätinen Outokummun Partio 9,76
4. Lotta Haavisto Pyhäselän Urheilijat 10,15

Erä 2
1. Petra Lappalainen Joensuun Kataja 8,97
2. Vilma Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 9,44
3. Annika Porkka Lieksan Urheilijat 9,61
4. Aada Riikonen Pyhäselän Urheilijat 9,96
5. Reetta Naumanen Outokummun Partio 10,12

T12 1000 m
1. Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 3.30,79
2. Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 3.42,53
3. Emilia Multanen Joensuun Kataja 3.53,08
4. Lotta Haavisto Pyhäselän Urheilijat 3.53,77
5. Heta Siira Nurmeksen Sepot 4.17,70

T12 200 m aj
Tuuli: +1,7
1. Veera Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 39,42

T12 Seiväs
1. Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 200
2. Iiris Vastamäki Joensuun Kataja 180

T12 Pituus
1. Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 384 +0,7
2. Tiia Hätinen Outokummun Partio 379 +1,0
3. Petra Lappalainen Joensuun Kataja 376 0,0
4. Reetta Naumanen Outokummun Partio 370 -0,7
4. Vilma Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 370 0,0
6. Iida Hartikainen Juuan Urheilijat 360 +1,0
7. Heta Siira Nurmeksen Sepot 307 -1,9
Kilpailun ulkopuolella
Janina Laine Kerimäen Urheilijat 401 +2,4

T12 Kiekko
1. Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 20.50
2. Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 20.49
3. Iiris Vastamäki Joensuun Kataja 20.14

T12 Moukari
1. Milla Martikainen Lieksan Urheilijat 28,31
2. Hanna Toivanen Juuan Urheilijat 24.38
3. Lotta Martikainen Lieksan Urheilijat 22.72

T13 60 m
1. Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 8,76
2. Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 8,98
3. Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 9,43
4. Noora Juutinen Tuupovaaran Urheilijat 9,58
5. Riina Turunen Polvijärven Urheilijat 9,81
Jenna Riikonen Joensuun Kataja DNS
Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja DNS

T13 1000 m
1. Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 3.30,56
2. Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 3.31,26
3. Riina Turunen Polvijärven Urheilijat 4.10,26
4. Aada Tiainen Polvijärven Vauhti 4.11,74

T13 200 m aj
Tuuli: +1,7
1. Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 35,12
2. Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 37,89
3. Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 40,87
Noora Juutinen Tuupovaaran Urheilijat DNS
Jenna Kiiskinen Joensuun Kataja DNS

T13 Seiväs
1. Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 200

T13 Pituus
1. Riina Kettunen Lieksan Urheilijat 446 +1,9
2. Jenna Riikonen Joensuun Kataja 413 -0,8
3. Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 409 +0,9
4. Ada Pakarinen Lieksan Urheilijat 378 +0,8
5. Riina Turunen Polvijärven Urheilijat 374 +1,0
6. Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 367 +1,6

T13 Kiekko
1. Veera Vastamäki Joensuun Kataja 30.99
2. Johanna Varis Pyhäselän Urheilijat 22.56
3. Noora Kosonen Tuupovaaran Urheilijat 22.45
Tuuli Turunen Tuupovaaran Urheilijat NM

T13 Moukari
1. Venla Hyvärinen Polvijärven Vauhti 25.50
2. Veera Vastamäki Joensuun Kataja 23.01
3. Johanna Varis Pyhäselän Urheilijat 22.82
4. Noora Kosonen Tuupovaaran Urheilijat 18.29

T14 100 m
Tuuli: +1,7
1. Kaisa-Liisa Kainulainen Joensuun Kataja 13,63
2. Kati Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 13,64
3. Petra Väänänen Joensuun Kataja 14,07
4. Nina Mutanen Joensuun Kataja 14,59
5. Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 14,64
6. Milla Susi Pyhäselän Urheilijat 14,87

T14 800 m
1. Petra Väänänen Joensuun Kataja 2.31,39
2. Jutta Nuutinen Pyhäselän Urheilijat 2.34,29
3. Minerva Karppanen Kiteen Urheilijat 2.36,35
4. Siiri Silvennoinen Joensuun Kataja 2.44,29
Kilpailun ulkopuolella
Lounatuuli Honkanen Kerimäen Urheilijat 2.42,24

T14 Seiväs
1. Micaela Lindsberg Pyhäselän Urheilijat 180
Milla Susi Pyhäselän Urheilijat NM

T14 pituus:
1. Kati Nuutinen PyhäsU 4,60 +0,7
2. Milla Susi PyhäsU 4,09 +1,9
3. Micaela Lindsberg PyhäsU 3,99 +1,2

T14 Kiekko
1. Petra Väänänen Joensuun Kataja 27,47

T15 100 m
Tuuli: +1,4
1. Silja Kempas Lieksan Urheilijat 13,22
2. Iida Nupponen Pyhäselän Urheilijat 14,00
Ulkop. Muusa Makkonen Kerimäen Urheilijat 14,82
Ulkop. Sonja Torpakko Kerimäen Urheilijat 15,50

T15 800 m
1. Riina Juutinen Tuupovaaran Urheilijat 3.19,95

T15 300 m aj

1. Riina Juutinen TuupovU 1.09,40

T15 pituus:
1. Iida Nupponen Pyhäselän Urheilijat 4.77,´+1,3
2. Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 4.65, +0,8
Ulkop. Essi Tynkkynen Joensuun Kataja 4.00, +1,6

Ulkop. Muusa Makkonen KerimU 399 0,0
Ulkop. Sonja Torpakko KerimU 3,99 -0,5

T15 Kiekko
1. Venla Kettunen Lieksan Urheilijat 33.46
2. Jutta Martikainen Lieksan Urheilijat 26.08

T15 Moukari

1. Venla Kettunen LieksU 44.24
2. Iida Heikkinen OutokPa 41.02
3. Milja Pesonen LieksU 40.88
4. Jutta Martikainen LieksU 31.72
Ulkop. Essi Tynkkynen JoensKa 18.60

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat