Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PYHÄSELKÄ 7.8.2014

Poppi-kisat, Hammaslahden kenttä, 141 kilpailijaa, lämpötila +27, aurinkoista, tyyntä, järj. Pyhäselän Urheilijat ja Pyhäselän Paikallisosuuspankki.

Jesse Piiroinen (50.10), Aku Parviainen (37.93) ja Sini Lehikoinen (25.09) heittivät keihäässä kovat voittotulokset.

Teemu Malinen pinkoi 200 metriä hyvään aikaan 27,8. Samu Käyhkö (22,2) ja Elina Nivajärvi (22,7) tekivät mainiot voittoajat 150 metrillä.

Pyhäselän Urheilijat kiittää Pyhäselän paikallisosuuspankkia pitkään jatkuneesta hedelmällisestä yhteistyöstä. Ensi vuonna kilpaillaan jälleen.

P13 200 m (+0,0):
1. Teemu Malinen PyhäsU 27,8

P13 keihäs:
1. Jesse Piiroinen PyhäsU 50.10
2. Otto Pekkanen PyhäsU 29.16

P12 200 m (+0,0):
1. Lassi Honkanen 34,3
2. Kaapo Kesälä 34,9

P12 keihäs:
1. Lassi Honkanen 26.43
2. Kaapo Kesälä 17.30

P11 150 m:
1. Samu Käyhkö PyhäsU 22,2
2. Joni Laakkonen PyhäsU 24,1
3. Perttu Levä PyhäsU 25,3

P11 pituus:
1. Samu Käyhkö PyhäsU 430
2. Juha Karjunen PyhäsU 425

P11 keihäs:
1. Aku Parviainen TuupovU 37.93
2. Niklas Hyvönen PyhäsU 35.27
3. Joni Laakkonen PyhäsU 30.03
4. Juha Karjunen PyhäsU 28.24
5. Perttu Levä PyhäsU 24.00

P10 150 m:
1. Jarno Keronen PyhäsU 24,8
2. Roni Lehikoinen PyhäsU 26,6
3. Juuso Miettinen PyhäsU 27,4

P10 pituus:
1. Jarno Keronen PyhäsU 399
2. Juuso Miettinen PyhäsU 320
3. Eetu Hirvonen 272
4. Otso Välimäki 205

P10 keihäs:
1. Antti Kolu PyhäsU 27.50
2. Topi Parviainen 8 TuupovU 25.44
3. Eetu Hirvonen 16.16

P9 150 m:
1. Miska Koistinen 24,9
2. Vertti Wetterstrand PyhäsU 26,2
3. Roope Maaninka PyhäsU 27,9
4. Kalle Honkanen 29,6

P9 pituus:
1. Miska Koistinen 347
2. Kalle Honkanen 294
3. Roope Maaninka PyhäsU 265
4. Viljami Honkanen 260

P9 kuula:
1. Joni Lahtinen 4.21
2. Viljami Honkanen 3.56

P8 150 m:
1. Tatu Rantala 28,7
2. Leo Laurell 29,3
3. Miska Miettinen 37,0

P8 pituus:
1. Tatu Rantala 279
2. Leo Laurell 255
3. Tatu Haavisto 209

P8 kuula:
1. Tatu Haavisto 3.73

P7 60 m:
1. Leo Honkanen 11,6
2. Henrik Juntunen PyhäsU 12,1
3. Aatu Heiskanen 12,2
4. Topi Laakkonen 12,6
5. Pekka Pakarinen 13,2
6. Eemil Puumalainen 13,9

P7 pituus:
1. Leo Honkanen 257
2. Henrik Juntunen PyhäsU 227
3. Topi Laakkonen 218
4. Pekka Pakarinen 214

P6 60 m:
1. Oskari Pakarinen 12,0
2. Teemu Raassina 12,2
3. Aleksi Tanskanen 12,4
4. Eetu Piironen 12,5
5. Eelis Raasio 12,9
6. Onni Hirvonen 13,0
7. Topi Issakainen 13,3
8. Aatu Hankilanoja 13,8
9. Olli Toivanen 14,2
10. Kasperi Soisalo 15,3
11. Samu Koistinen 16,4

P6 pituus:
1. Oskari Pakarinen 253
2. Onni Hirvonen 212
3. Aleksi Tanskanen 209
4. Teemu Raassina 201
5. Aatu Hankilanoja 197
6. Eetu Piironen 194
7. Arttu Kylmänen PyhäsU 193
8. Kasperi Soisalo 175
9. Onni Toivanen 153
10. Pete Honkanen 142

P5 60 m:
1. Arttu Kylmänen PyhäsU 13,4
2. Pete Honkanen 14,6
3. Aatu Puumalainen 14,9
4. Vili Ratinen 15,0
5. Eppu Heiskanen 15,2
6. Heikki Kolu 15,6
7. Paavo Maaninka 16,3
8. Matias Myller 17,7

P4 60 m:
1. Niro Immonen 15,7
2. Lauri Laamanen 17,3
3. Arttu Levä 17,7
4. Onni Hankilanoja 20,0
5. Santtu Piitulainen 21,3
6. Manu Honkanen 22,9
7. Eetu Kettunen 24,8
8. Tuukka Korpela 29,8

T13 keihäs:
1. Tuuli Turunen TuupovU 20.94

T13 korkeus:
1. Riina Hassinen PyhäsU 128
2. Tuuli Turunen TuupovU 125

T12 200 m (+0,0):
1. Lotta Haavisto PyhäsU 35,8
2. Aada Riikonen PyhäsU 37,0
3. Minttu Puustinen 40,2

T12 korkeus:
1. Jaana Raassina 11 PyhäsU 115

T11 150 m:
1. Elina Nivajärvi JoensKa 22,7
2. Tiia Rantala PolvijU 23,3
3. Jasmina Venäläinen PyhäsU 23,8
4. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 24,8

T11 pituus:
1. Karla Könönen PyhäsU 399
2. Tiia Rantala PolvijU 394
3. Jasmina Venäläinen PyhäsU 377
4. Netta-Noora Lappalainen PyhäsU 368
5. Sini Lehikoinen PyhäsU 363
6. Jaana Raassina PyhäsU 343
7. Pilvi Turunen TuupovU 316
8. Marikki Juntunen PyhäsU 293

T11 keihäs:
1. Sini Lehikoinen PyhäsU 25.09
2. Karla Könönen PyhäsU 19.94
3. Nea Immonen JoensKa 19.20
4. Pilvi Turunen TuupovU 12.34

T10 150 m:
1. Sofia Raatikainen PyhäsU 25,0
2. Asta Riikonen PolvijU 25,7
3. Sara Kuivalainen PyhäsU 27,3
4. Milla Puustinen 28,6
5. Emmi Kovapohja 29,0
6. Saimi Saastamoinen 30,3
7. Pilvi Jurvanen 31,2

T10 pituus:
1. Asta Riikonen PolvijU 371
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 361
3. Sara Kuivalainen PyhäsU 326
4. Milla Puustinen 299
5. Emmi Kovapohja 299
6. Pilvi Jurvanen 278
7. Ella-Mari Haavisto 253
8. Saimi Saastamoinen 245

T10 kuula (ylim.laji):
1. Ella-Mari Haavisto 5.21
2. Sofia Raatikainen PyhäsU 4.85

T9 150 m:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 26,2
2. Veera Matfeinen 26,7
3. Alisa Oinonen PyhäsU 27,2
4. Mimosa Käyhkö PyhäsU 27,2
5. Taina Raassina 28,2
6. Laura Levä PyhäsU 28,6
7. Annu Kurki 29,2
8. Hertta Juntunen PyhäsU 30,2
9. Oona Piironen 30,3
10. Elli Hakkarainen PyhäsU 34,4

T9 pituus:
1. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 322
2. Alisa Oinonen PyhäsU 318
3. Taina Raassina 306
4. Laura Levä PyhäsU 286
5. Mimosa Käyhkö PyhäsU 276
6. Hertta Juntunen PyhäsU 272
7. Oona Piironen 252
8. Helmi Juntunen PyhäsU 235
9. Saimi Puustinen 188

T9 kuula:
1. Veera Matfeinen 5.37
2. Helmi Juntunen PyhäsU 4.93
3. Saimi Puustinen 4.89
4. Moona Jurvanen 4.36
5. Säde Turunen 2.22

T8 150 m:
1. Noora Tiilikainen 31,3
2. Selma Saastamoinen 31,6
3. Viivi Puustinen 37,4

T8 pituus:
1. Viivi Puustinen 200

T8 kuula:
1. Selma Saastamoinen 3.30

T7 60 m:
1. Pinja Myller PyhäsU 11,4
2. Ida Hakkarainen PyhäU 11,9
3. Viinu Wetterstrand PyhäsU 12,0
4. Anni Jurvanen 12,5
5. Maiju Honkanen 13,2
6. Emma Puustinen 14,3
7. Senni Puustinen 14,8
8. Janette Savallampi 16,5

T7 pituus:
1. Pinja Myller PyhäsU 282
2. Viinu Wetterstrand PyhäsU 268
3. Anni Jurvanen 223
4. Emma Puustinen 222
5. Senni Puustinen 154

T6 60 m:
1. Martta Haavisto 13,3
2. Ada Hämäläinen 13,5
3. Jenny Miettinen PyhäsU 13,9
4. Nea Merenniemi 14,3
5. Elviira Laurell 14,7
6. Elsi Laakkonen 15,7
7. Sira Riissanen 16,1
8. Vilma Hänninen 16,2

T6 pituus:
1. Martta Haavisto 218
2. Ada Hämäläinen 192
3. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 190
4. Jenny Miettinen PyhäsU 188
5. Nea Merenniemi 187
6. Elviira Laurell 135
7. Sira Riissanen 130
8. Aino Tanskanen 127
9. Vilma Hänninen 112
10. Lydia Honkanen 105
11. Ronja Eronen 100
12. Elli Merenniemi 58

T5 60 m:
1. Sara Kettunen PyhäsU 15,0
2. Milja Nevalainen 16,0
3. Aino Heiskanen 16,4
4. Eveliina Hietanen 16,4
5. Lotta Puustinen 18,5
6. Miia Honkanen 18,6

T4 60 m:
1. Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 13,4
2. Sohvi Kinnunen 15,9
3. Lydia Honkanen 17,5
4. Ronja Eronen 17,7
5. Hanne Juntune PyhäsU 18,0
6. Miisa Puustinen 18,3
7. Nea Soisalo 18,4
8. Minka Nevalainen 18,6
9. Vilja Vihavainen 21,3
10. Eerika Pakarinen 22,0
11. Matilda Maantalo 22,9
12. Iita Hirvonen 22,9
13. Elli Merenniemi 23,1
14. Lila Riissanen 24,1
15. Anni Sormunen 26,8
16. Emma Kolu (s. -13) 58,2

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat