Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
PARIKKALA 6.7.2014

Markus Kokkonen heitti moukariennätyksensä miesten 7,2 kilon välineellä ja voitti Parikkalan Urheilijoiden 100-vuotisjuhlakilpailujen miesten kilpailun tuloksella 64.61.

PyU:n lajivoittajia olivat myös Ville Halonen, joka voitti 15-vuotiaiden kuulan tuloksella 12.95 ja Juha Karjunen, joka oli paras kolmessa 11-vuotiaiden lajissa: pituudessa, 60 m:llä ja kuulassa.

Miesten keihään kolmoseksi heitti Ville Kamppuri tuloksella 58.87.

100-vuotisjuhlakilpailut Parikkala 6.7.2014

M 3000 m
1 Panu Jantunen ParikkU 11.4.89 8:34.53 SB
2 Sami Turkulainen ParikkU 12.3.90 9:23.87 SB
3 Okko Kettunen KarhKa 31.7.97 9:57.03
4 Jari Turtiainen SavonlRie 2.9.97 10:13.11 PB
5 Jesse Loisa LappUM 19.3.87 10:16.44

M Pituus/LJ
1 Juho-Matti Pimiä LappUM 28.12.84 7.24 -0.6 SB
X/0.0 X/0.0 X/0.0 X/0.0 7.24/-0.6 X/0.0
2 Konsta Kauppinen OrimJy 1.4.94 6.93 2.8
X/0.0 6.93/2.8 X/0.0 6.59/-0.6 6.21/-1.8 X/0.0
3 Väinö Tuomisto ParikkU 2.10.97 6.45 1.1 PB
6.38/0.6 X/0.0 6.29/-1.4 6.45/1.1 X/0.0 6.27/-0.5

M Kuula/SP
1 Martti Rasimus TainTä 24.6.92 15.70
15.46 X X X X 15.70
2 Esa Dufva MikkKV 26.6.60 10.28
X 10.06 10.28 10.04 10.10 10.17

M Moukari/HT
1 Markus Kokkonen PyhäsU 17.5.95 64.61 PB
63.60 63.13 62.11 62.45 64.61

2 Niko Partanen SulkU 8.3.97 53.95 PB
50.33 52.81 52.20 53.95 52.61 52.78

M Keihäs/JT
1 Henri Parviainen KiihtU 15.9.93 64.33
61.33 59.55 62.72 64.33
2 Sami Tossavainen PielavA 8.12.88 63.23
60.29 60.67 62.26 61.94 63.23
3 Ville Kamppuri PyhäsU 23.11.95 58.87
58.87 58.24 57.65 56.99 56.12


P15 100 m
Tuuli: -1.5
1 Reino Tuomisto ParikkU 8.7.99 13.24 PB
2 Lauri Savolainen HIFK 22.2.00 13.32 PB

P15 Kolmiloikka/TJ
1 Reino Tuomisto ParikkU 8.7.99 10.88 1.6 PB
2 Lauri Savolainen HIFK 22.2.00 10.46 0.3 PB
9.52/0.4 0.46/0.3 X/0.0

P15 Kuula/SP
1 Ville Halonen PyhäsU 24.1.00 12.95
12.18 12.95 12.37 X X 12.83

2 Reino Tuomisto ParikkU 8.7.99 10.91 PB
9.71 9.56 10.91 10.12 10.73 10.20
3 Simo Kosonen PunkahU 23.3.00 10.51
10.00 X 10.44 X X 10.51

P13 100 m
Tuuli: -0.3
1 Otto Pulkkinen ImU 28.3.01 13.21 PB
2 Aleksi Sinkkonen ImU 6.8.02 14.95 PB
3 Mikko Haikala LappUM 7.9.02 15.70 PB

P13 Kuula/SP
1 Otto Pulkkinen ImU 28.3.01 11.99 PB
10.35 11.49 10.78 11.23 11.99 11.44
2 Aleksi Sinkkonen ImU 6.8.02 10.11 PB
9.37 9.77 9.69 9.70 10.11 9.58
3 Mikko Haikala LappUM 7.9.02 5.35 PB
X 5.13 4.88 5.11 5.35 X

P11 60 m
Tuuli: -1.4
1 Juha Karjunen PyhäsU 6.8.03 9.78
2 Juho Suvanto ImU 28.4.04 11.10

P11 600 m
1 Juho Hallikas ImU 1.6.03 2:01.41 PB
2 Juha Karjunen PyhäsU 6.8.03 2:06.80 PB

P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1 Juha Karjunen PyhäsU 6.8.03 4.12 0.8
4.08/1.6 X/0.0 4.05/2.2 4.12/0.8 4.08/0.6 4.07/-0.8

2 Juho Hallikas ImU 1.6.03 3.54 1.6 PB
3.48/1.4 3.54/1.6 3.41/0.8 3.39/0.4 3.39/0.7 3.43/-2.5
3 Juho Suvanto ImU 28.4.04 3.27 0.6
X/0.0 3.22/1.6 3.27/0.6 X/0.0 X/0.0 3.13/-1.5

P11 Kuula/SP
1 Juha Karjunen PyhäsU 6.8.03 7.57
6.57 X 6.92 6.85 6.91 7.57

2 Juho Suvanto ImU 28.4.04 7.31 PB
6.62 6.85 7.11 7.31 7.31 X
3 Juho Hallikas ImU 1.6.03 5.75 PB
4.78 5.75 5.61 5.60 X 5.15

P9 40 m
1 Veikka Neuvonen ParikkU 27.1.06 7.33
2 Teemu Sinkkonen ImU 5.11.06 7.41

P9 600 m
1 Lauri Sikiö ParikkU 17.8.05 2:26.10 PB

P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1 Teemu Sinkkonen ImU 5.11.06 3.44 PB
3.44/0.0 3.17/0.0 3.20/0.0 3.35/0.0 3.18/0.0 3.33/0.0
2 Lauri Sikiö ParikkU 17.8.05 3.08 PB
X/0.0 X/0.0 3.03/0.0 2.91/0.0 X/0.0 3.08/0.0
3 Veikka Neuvonen ParikkU 27.1.06 3.02 PB
3.02/0.0 2.89/0.0 2.97/0.0 2.72/0.0 2.78/0.0 3.02/0.0

N 3000 m
1 Oona Kettunen KarhKa 10.2.94 10:04.93 SB
2 Jonna Monto SavonlRie 7.7.91 10:20.61 PB

N Pituus/LJ
1 Elina Torro LappUM 22.7.86 6.02 0.6 SB
5.95/2.3 5.92/1.8 5.98/0.5 5.82/0.5 5.87/-0.9 6.02/0.6

N Kuula/SP
1 Salli Kirvesmies LappUM 24.10.93 12.52 SB
12.52 12.20 X X 12.47 12.24
2 Henna Sallinen SavonlRie 12.11.98 11.65
11.36 X 11.65 11.38 10.83 11.39

N Keihäs/JT
1 Oona Sormunen TohmajU 2.8.89 54.67
X X 50.96 X 54.67 52.35
2 Jelena Jaakkola SoinSi 7.3.89 51.98
50.14 51.71 51.66 51.38 51.98 X
3 Saara Lipsanen LappUM 13.9.95 46.02
44.33 41.58 X 45.04 46.02 45.26
4 Jenna Jaakkola SoinSi 11.6.91 42.23
42.03 X X 39.25 42.23 X
5 Jenna Sikiö HKV 11.1.86 41.47
38.68 37.75 38.91 39.63 40.73 41.47

T15 100 m
Tuuli: -1.5
1 Iines Joronen ParikkU 16.1.00 15.22 PB

T15 800 m
1 Rebekka Nisonen LappUM 02 2:39.33 PB
2 Iines Joronen ParikkU 16.1.00 2:54.17
3 Minttu Mattinen JoutsKu 12.5.00 2:56.16 PB

T15 Kolmiloikka/TJ
1 Minttu Mattinen JoutsKu 12.5.00 10.44 3.0

T15 Kuula/SP
1 Jella Paloposki ImU 29.2.00 9.02
8.92 X 9.01 X 9.02 X

T13 100 m
Tuuli: 0.8
1 Tanja Kokkonen SavonlRie 20.10.02 14.11 PB
2 Taimi Huotilainen HKV 19.12.01 14.84 PB
3 Pinja Kauppinen SjundeåIF 30.6.01 14.88 PB
4 Tiia Neuvonen ParikkU 8.1.01 15.41 PB
5 Rebekka Nisonen LappUM 02 15.66 PB

T13 Kolmiloikka/TJ
1 Tanja Kokkonen SavonlRie 20.10.02 9.68 1.1 PB
9.68/1.1 9.64/-0.6 9.42/-1.6 9.40/-0.5 X/0.0 9.43/1.3
2 Pinja Kauppinen SjundeåIF 30.6.01 8.82 0.8 PB
8.82/0.8 X/0.0 X/0.0 8.80/-1.0 X/0.0
3 Taimi Huotilainen HKV 19.12.01 8.81 0.5 SB
8.81/0.5 8.70/-0.2 X/-0.2 8.78/-0.5
4 Tiia Neuvonen ParikkU 8.1.01 8.75 2.3
8.57/1.4 8.34/-0.4 X/0.0 8.58/0.9 X/0.0 8.75/2.3
5 Nea Roiha ParikkU 27.8.02 8.30 0.7
7.78/0.4 8.19/-0.3 7.69/-1.2 8.30/0.7 8.27/0.4 8.23/0.8
6 Tara Saikkonen ParikkU 1.2.03 8.08 0.6 PB
8.08/0.6 7.97/0.6 7.56/-0.6

T13 Kuula/SP
1 Veera Laamanen HeinI 27.9.02 10.41 PB
10.39 9.18 9.58 10.41 10.33 10.18
2 Nea Roiha ParikkU 27.8.02 9.14 PB
8.60 8.80 8.42 9.14 9.07 8.69
3 Sanna Räsänen ImU 10.6.01 8.66 PB
7.88 7.89 8.48 8.00 8.50 8.66
4 Salla Hovatov ImU 7.1.01 8.43 PB
7.84 8.43 8.08 7.92 8.08 X
5 Taimi Huotilainen HKV 19.12.01 6.73
6.27 6.73 5.88 6.36 6.69 6.48

T11 60 m
Tuuli: -1.7
1 Tara Saikkonen ParikkU 1.2.03 9.89
2 Emmi Neuvonen ParikkU 16.5.03 10.95
3 Janina Pekonen ParikkU 1.11.04 12.99 PB

T11 600 m
1 Tara Saikkonen ParikkU 1.2.03 2:04.33 PB

T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1 Tara Saikkonen ParikkU 1.2.03 3.92 1.8
3.92/1.8 3.71/0.4 3.87/0.9 3.75/0.2 3.78/-0.2 3.69/-0.2
2 Emmi Neuvonen ParikkU 16.5.03 3.14 1.9 PB
3.14/1.9 2.88/-0.8 2.73/0.9 2.89/0.6 2.47/-0.4 X/0.0
3 Janina Pekonen ParikkU 1.11.04 2.23 0.3 PB
X/0.0 2.08/-0.3 2.23/0.3 2.01/0.2 2.20/-0.4 2.15/1.5

T11 Kuula/SP
1 Tara Saikkonen ParikkU 1.2.03 8.46 PB
7.62 7.76 7.51 8.46 7.97 X
2 Emmi Neuvonen ParikkU 16.5.03 5.32 PB
4.26 4.79 4.86 4.59 4.29 5.32
3 Janina Pekonen ParikkU 1.11.04 4.55 PB
4.08 4.35 X 4.55 X 3.83

T9 40 m
1 Iida Suvanto ImU 26.4.07 7.92
2 Ella Repo ParikkU 5.7.06 8.20 PB

T9 600 m
1 Marja Sikiö ParikkU 17.8.05 2:26.40 PB
2 Iida Suvanto ImU 26.4.07 2:33.98 PB
3 Ella Repo ParikkU 5.7.06 2:35.46 PB

T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1 Marja Sikiö ParikkU 17.8.05 3.20 PB
2.94/0.0 3.20/0.0 2.92/0.0 3.01/0.0 3.20/0.0 X/0.0
2 Iida Suvanto ImU 26.4.07 2.96 PB
2.84/0.0 2.92/0.0 2.91/0.0 2.85/0.0 2.96/0.0 2.89/0.0
3 Ella Repo ParikkU 5.7.06 2.54 PB
2.54/0.0 2.42/0.0 2.26/0.0 2.51/0.0 2.45/0.0 2.14/0.0

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat